Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 98r] Problem z Alarmem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:46
[R200 1.4 98r] Problem z Alarmem

po podłączeniu akumulatora ciągle trąbi
Autor Wiadomość
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



  Wysłany: Wto Mar 09, 2010 21:43   [R200 1.4 98r] Problem z Alarmem

Witam

Niedawno moja dziewczyna zakupiła rover 200 1.4 z 98r ( centralny zamek, immo ).
Gdy akumulator się rozładował postanowiłem go naładować więc wyjąłem naładowałem i po dwóch dniach podłączyłem. Gdy go podłączyłem samochód nie reagował na pilota ( nie otwierały się drzwi ) a po chwili zaczął trąbić. Próbowaliśmy go odpalić podczas trąbienia ale alarm zablokował nasze próby ( rozrusznik nie zakręcił ).

Mam parę pytań.

1. Jak można to naprawić ? dodam tylko że nie dostaliśmy kluczyka od alarmu ( a nawet nie ma takiej stacyjki na owy kluczyk ).
2. Gdzie jest klakson ? można go w prosty sposób rozłączyć bez odkręcania zderzaka ? dodam że wyjęcie bezpiecznika nic nie daje.
3. Czy da coś gdy samochód zostanie zamknięty i dopiero podłącze akumulator ?


Problem powstał godzinę temu dodam że samochodem jechaliśmy raz od zakupu, na czas załatwiania dokumentów do rejestracji samochód się rozładował, dzisiaj został ubezpieczony więc postanowiliśmy wyruszyć w krótką trasę a tu psikus :/ .


Trudna sytuacja ponieważ dziewczyna długo czekała na swój pierwszy samochód a tu małe rozczarowanie. Szkoda mi jej więc może tu coś się dowiem. ;)
Aha i jeszcze dodam że na dzisiaj zakończyliśmy próby ze względu na późną porę i hałasowanie klaksonu.

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 09, 2010 21:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Mar 09, 2010 21:58   

przeczytaj to http://www.roverki.pl/article.php?sid=423
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Haidi 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 79
Skąd: Gniezno



Wysłany: Wto Mar 09, 2010 22:09   

Witam... Mialem takie same objawy jak mi pilot "wylecial" a dokladnie kodowanie zgubil... Nie wiadomo co sie z nim stalo krazyl po elektronikach chyba ze 2 tyg niby cos tam powymieniali ale lipa... tansze i prostsze bylo wywalenie calkiem immo bo alarm dziala jak slusznie kolega zauwazyl... Moze wystarczy ponownie zakodowac pilota... :?:

Zobacz tu...
http://www.roverki.pl/article.php?sid=423
http://www.roverki.pl/article.php?sid=307

a zwlaszcza edit:

" 6. Otworzyć samochód używając kluczyka. Wskazane jest fizyczne otworzenie drzwi.
7. Nacisnąć przycisk zamykania pilota przynajmniej czterokrotnie, co spowoduje jego ponowne zsynchronizowanie z systemem alarmowym.

Pilot jest gotowy do normalnego użycia. "

Sprobuj duzo czasu na to nie poswiecisz :razz:


Ahh kolega SeniorA mnie wyprzedil :grin:
 
 
 
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



Wysłany: Wto Mar 09, 2010 22:17   

Haidi napisał/a:

...


Zobacz tu...
http://www.roverki.pl/article.php?sid=423
http://www.roverki.pl/article.php?sid=307

a zwlaszcza edit:

" 6. Otworzyć samochód używając kluczyka. Wskazane jest fizyczne otworzenie drzwi.
7. Nacisnąć przycisk zamykania pilota przynajmniej czterokrotnie, co spowoduje jego ponowne zsynchronizowanie z systemem alarmowym.

Pilot jest gotowy do normalnego użycia. "

Sprobuj duzo czasu na to nie poswiecisz :razz:


Ahh kolega SeniorA mnie wyprzedil :grin:

Jutro sprawdzę też ten sposób.
SeniorA napisał/a:
przeczytaj to http://www.roverki.pl/article.php?sid=423

Dziękuje, ale jeżeli po podłączeniu akumulatora cały czas "trąbi" to mam przekręcić kluczyk 5 sek w zamku i dalej wg instrukcji ?
Mam nadzieje że w książce serwisowej będzie ten kod :/


Aha i gdzie jest klakson ? należy zdjąć zderzak, ajk można go odpiąć ? Trochę trudno będzie działać z włączonym klaksonem.
Ten kod będzie w książce serwisowej ?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Mar 10, 2010 13:53   

kod jest zapisany na tzw. karcie kodowej , albo może być gdzieś w dokumentach przepisany przez poprzedniego właściciela. Są to 4 cyfry , ale nie mogą to być cztery jedynki,zera, cztery dwójki i cztery dziewiątki. W instrukcji jest o alarmie i blokadzie.
Pat napisał/a:
Aha i gdzie jest klakson ? należy zdjąć zderzak, ajk można go odpiąć ?
W 98 r. wprowadzono pewne zmiany , ale sprawdź pod deską po lewej stronie , powinna być tam centralka .Odkręć 2 śruby, będą dwie kostki (zielona i pomarańczowa ), wypina się pomarańczową i z niej przewód fioletowy z czarnym paskiem. Naprawiałem taką usterkę w ubiegłym roku i na końcu okazało się , że był uszkodzony mikrowyłącznik w pilocie.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Sro Mar 10, 2010 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10899
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Mar 10, 2010 14:01   

Cytat:
Dziękuje, ale jeżeli po podłączeniu akumulatora cały czas "trąbi" to mam przekręcić kluczyk 5 sek w zamku i dalej wg instrukcji ?

teoretycznie (jeśli jest wszystko sprawne), to po podłączeniu akumulatora jak zacznie trąbić wystarczy podejść do drzwi kierowcy i otworzyć je kluczykiem. później trzeba zsynchronizować pilota tak jak przy wymianie baterii i powinno być ok.

kodu się używa tylko jeśli pilot nie działa :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



Wysłany: Sro Mar 10, 2010 16:17   

sTERYD napisał/a:
Cytat:
Dziękuje, ale jeżeli po podłączeniu akumulatora cały czas "trąbi" to mam przekręcić kluczyk 5 sek w zamku i dalej wg instrukcji ?

teoretycznie (jeśli jest wszystko sprawne), to po podłączeniu akumulatora jak zacznie trąbić wystarczy podejść do drzwi kierowcy i otworzyć je kluczykiem. później trzeba zsynchronizować pilota tak jak przy wymianie baterii i powinno być ok.

kodu się używa tylko jeśli pilot nie działa :cool:


Aha więc rozumiem że mam otworzyć z kluczyka, otworzyć maskę zamknąć drzwi na kluczyk, podłączyć akumulator i otworzyć drzwi kluczykiem?

Faktycznie nie próbowałem tak, podłączyłem akumulator, drzwi były otwarte a pilotem nic się nie dało zrobić. Włożenie kluczyka do stacyjki też nie pomogło, tak więc oby ten sposób pomógł ;)

Dzięki za dobrą radę ;)
 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 10, 2010 16:41   

Zamknij też maskę. O ile sytuacja jest podobna jak w 400 to tam też masz czujnik otwarcia, i wtedy nie zsynchronizujesz pilota.
 
 
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



Wysłany: Sro Mar 10, 2010 18:17   

Udało się uruchomić roverka ;)

Postąpiłem jak pisaliście.

Otworzyłem maskę, zamknąłem drzwi, podłączyłem akumulator ( trąbienie ), zamknąłem maskę, otworzyłem drzwi kierowcy kluczykiem i cisza :)
Pilot nadal nie działał ale postąpiłem jak pisaliście, parę razy przycisnąłem otwórz na pilocie. Dioda przestała świecić pilot zaczął działać ( centralny, immo )
Wszystko działa, samochód odpalił.


Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Problem z alarmem
llukaszz92 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sob Sty 22, 2011 19:09
Jugol
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200 1.4Si 98r] Problem z alarmem
Przemo0282 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pią Sty 18, 2008 18:48
Brt
Brak nowych postów [R200] problem z imo, alarmem
toxx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Lip 18, 2013 21:18
psebek
Brak nowych postów [R200] Problem z alarmem. Co zrobić??
martin0207 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Sty 24, 2011 21:53
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink