Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75 Radio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75 Radio

Alpine Symphony - Schemat
Autor Wiadomość
adrian_kucia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Chorzów / UK



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 15:01   Rover 75 Radio

Drodzy klubowicze, załączam poniżej schemat podłączenia radia Alpine Symphony oraz Harmony.

Jeśli chcemy zamienić radio Harmony na Symphony wystarczy kupić "przejściówkę" do BMW z fabrycznej kostki na kostkę ISO jednakże aby mieć sterowanie radiem z kierownicy należy dodatkowo wyprowadzić dwa przewody z instalacji Harmony:

- z pinu 10 (Harmony) i podpiąć pod pin 3 w kostce "A" (Symphony) oraz

- z pinu bez numeru (Harmony), oznaczonego "kółkiem z kreską" (patrz rysunek) i podpiąć pod pin 2 w kostce "A" (Symhony)

Sterowanie działa tak samo jak w radiu Harmony oraz posiada dodatkową funkcję przełączenia na telefon (jeśli jest podłączony) wyzwalaną poprzez przytrzymanie dłużej przycisku "MODE" na kierownicy

Jeśli chodzi o zmieniarkę to już zależy co kto ma.
Ja mam zmieniarkę SONY z dokupionym konwerterem do radia Harmony jednak udało mi się podpiąć ów konwerter pod radio Symphony i działa, łącznie ze sterowaniem z kierownicy.

Radio Symhony gra znacznie lepiej od Harmony
Dodatkowo wymieniłem fabryczne głośniki na SONY Xplode (30W) i efekt końcowy jest zadowalający.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez adrian_kucia Pon Lut 22, 2010 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 15:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 16:00   

a do harmony uże niet??:-)
 
 
adrian_kucia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Chorzów / UK



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 18:17   

Proszę bardzo, jest i do Harmony, który defacto jest schematem do BMW

Poza tym dodałem opisik ewentualnej zamiany Harmony na Symphony
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 18:45   

dzieki wielkie:-)
 
 
adrian_kucia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Chorzów / UK



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 18:55   

Nie ma za co :-)

Wiem również że jest oryginalna "Roverowska" przejściówka z Harmony na Symphony
( numer VUL 100330 )

ale można sobie poradzić bez tego.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 19:32   

ja chce wyciagnac wejscia na wzmacniacz z harmony, myslalem zeby kuic symphony premium ale to drogi gips. za to calkiem dobre nowe radio mozna kupic, ale ja niechce szpecic deski, dlatego decyduje sie zostawic moje dorzucic wzmaka

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 19:32 ]
http://www.allegro.pl/ite...nes_tanioo.html

ciekawe czy z takiego radia daloby sie do harmony philipsa przelozyc bebechy. bo widac ma lepsze koncowki mocy, radiator miedziany.
 
 
adrian_kucia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Chorzów / UK



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 20:39   

Kto wie może się da przełożyć.
Przyciski na tym radyjku (allegro) mają podobne funkcje jak Harmony z tym że magnefofon w Harmony "sterowany" jest mechanicznie (przewijanie i wyjmowanie kasety) a w tym z allegro sterowanko tych funkcji jest elektryczne, ale, jak się domyślam, magnetofon akurat Cię nie interesuje, więc można by go całkowicie pominąć.

Co do podpięcia wzmacniacza to czytałem gdzieś właśnie że można wyciągnąć sygnał do wzmacniacza ale nie wiem gdzie i jak...

Symphony nie powala na kolana bo ma tylko 4 x 25W ale gra o wiele lepiej niż Harmony, dlatego zdecydowałem się tylko na taką małą przeróbkę. Głośniki, o których wspomniałem w poprzednim poście miałem już przy Harmony i samo to zmieniło znacznie jakość dzwięku w samochodzie, jednak radyjko nie dawało sobie najlepiej rady przy głośniejszym słuchaniu utworków, które mają więcej niskich tonów :-)))

Najleprostrzym wyjściem z sytuacji jest zamiana fabrycznego radia na coś co spełnia Twoje wymogi ale, tak jak wspomniałeś, wnętrze autka całkowicie traci urok (więc dla mnie odpada)

Powodzenia
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 20:56   

dla mnie tez:-) w dobrym stanie radia symphony sa dosc kosztowne(300zł i wiecej) ja mam zmieniarke pioniera i niechcialbym jak ty zmieniac wszystkiego. bo mam oryginalne bez sterownika, myslalem by poprostu do mojego przelozyc z innego jakiegoś radia koncowki mocy chociaz jak sam mowisz 2x25:-) tylko czy to sie da?;-) miejsca za radiem sporo mozna i radiator dac i nawet obudowe poprzerabiac, tylko jakich podzespolow uzyc do "tuningu" tego radia?

A wyjscie na wzmacniacz mi kolega z forum bardzo sprytnie robi:-) wpinamy sie w plusy przednich glosnikow, rezystow 47ohm, potem kabel do wyjscia na wzmacniacz a potem 4.7 ohma i minus z masy:-) antenowy jako sygnalowy:-)

Jak uwazasz da rade cos do tego philipsa wrzucic do srodka by zaczal grac?:-)


P.s. ja tez chce zmieniac glosniki, ale zdania sa podzielone jedni mowia ze zestaw odseparowany JBL 16,5cm jest tylko na wzmacniacze inni ze na radiu ladnie zagra, jeszcze inni ze niewarto zmieniac glosnikow bo to radio i tak nie zagra lepiej nimi.
 
 
adrian_kucia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Chorzów / UK



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 21:12   

Co do wymiany samych końcówek mocy to pewnie jest to jak najbardziej możliwe ale niestety ja nie powiem ci na jakie można je podmienic bo nie wiem.

Jeśli chodzi o podmianę całych "bebechów" to nie wiem czy będzie to proste ze względu na zachowanie funkcjii radyjka. Rozebrałem moje stare Harmony i można odkręcić przedni panel z przyciskami od reszty radia ale tenże panel jest podpięty do radyjka za pomocą taśmy i obawiam się że nie podepniesz go tak poprostu do innego radia (np: tego z allegro) ponieważ panel z przyciskami to nie tylko przełączniki ale osobna "płyka" z jakimiś "scalakami" która pewnie jest zrobiona wyłącznie do sterowania tego radyjka.

A co do głośników to czytałem również wiele opinii zanim wymieniłem moje ale moja opinia jest taka, że Harmony na lepszych głośnikach GRA LEPIEJ. Oczywiście że nie przybywa mu mocy ale wszystko jest chyba lepsze od fabrycznych głośników które są całe z plastiku (oprócz membram oczywiście)
Także ja wymieniłem i byłem zadowolony. Teraz wymieniłem również radio i jeszcze bardziej jestem zadowolony
Wiem oczywiście że nie jest to system audio wysokiej klasy ale taki mały zabieg naprawdę polepsza brzmienie w tym samochodzie.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 21:18   

dokladnie, tez nieladuje sie w audiofilskie koszta, moje wszystko z subem zamknie sie w 1000zł z czego sub pociągnie 600(glosnik i wzmak) i glosniki chce kupic 2 odseparowane systemy zeby wszystkie 4 drzwi wymienic. Tylko mnie zastanawia czy brac JBL za 300zł czy wystarczą helixy dark blue za 230zł 16.5 odseparowane
 
 
adrian_kucia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Chorzów / UK



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 21:34   

Czy Helixy czy JBL'e to już może odpowiedzieć ktoś, kto na "własne ucho" słyszał jak grają,
a ja nie miałem przyjemności.

Tak na serio to problem to tylko te radyjko które jest poprostu ubogiej jakości.






p.s: W czasach świetności Roverka 75, gdy zamawiało się go w salonie za radio Symphony trzeba było dopłacić dodatkowe 400 funtów :-)) ( w UK oczywiście )
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 21:43   

wiesz jakby symphony bylo plug and play do bym sie zdecydowal,ale jak sam pisales, roblem ze sterowaniem zmieniara fabryczna, problem z ierownica, wole przerobic harmony
 
 
adrian_kucia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Chorzów / UK



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 21:52   

No jasne, rozumiem. Musiałbyś kupić i radio i zmieniarkę co mija się z celem.

Powodzenia
 
 
 
iturea 



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 20:43   

Witam...Mam 1500 zl na jakies fajne radyjko z gps. Widzialem kilka linkow ale wszystkie z zagranicznych stron a ja chcialbym kupic cos w Polsce. Widzialem rozne radyjka z GPS takie fajne duze 7 calowe ale niewiem czy beda pasowac do roverka 75. Bylbym wdzieczny za jakies linki do radyjek ale nie z zagranicy :)
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 17:32   

Moje dylematy ukonczone:)
Mam wyjscie na wzmaka, mam przeciagniete kable a od jutra mam zamknieta skrzynke ze wzmakiem blaupunkta gto260 bodajrze;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów Radio 2 din Rover 75
trebron Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Maj 31, 2010 20:13
domellooo
Brak nowych postów Radio rover 25
krzysztofj212 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pon Lut 06, 2012 19:48
frydrys
Brak nowych postów Radio CD/mp3 Rover 416
Robertt Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Pią Lut 26, 2010 12:20
Robertt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink