Forum Klubu ROVERki.pl :: Uważajcie na te samochody!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Uważajcie na te samochody!

"Okazje", oszuści, szpachlowozy itp.
Autor Wiadomość
flynn 



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Kalisz



Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:46   

Witam Chciałbym przestrzec wszystkich szukających rovera serii 200 przed Tym oto ogłoszeniem.
Kod:
http://otomoto.pl/rover-214-5-drzwi-alufelgi-103-km-okazja-C11357828.html


Byłem oglądać ten egzemplarz i dawno z tego rodzaju poszukiwań nie wróciłem tak wkur...rzony jak po wizycie u Tych "sprzedawców". Mówiąc w skrócie, Pani przez telefon zastrzegała się że autko w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnym, więc wybrałem się na wycieczkę. Na miejscu okazało się jednak że nie wszystko złoto co się świeci (na zdjęciach przynajmniej :roll: ) czyli:
-po pierwsze widać że było bite z przodu jak i z tyłu (nie wiem, może dostało się między dwa tiry.. przynajmniej tak wygląda blacha :lol: )
-po drugie elementy nie spasowane, odstające miejscami ze 1-2cm do przodu, do tyłu, lub w bok... masakra..
-po trzecie, nieudolnie zaszpachlowane miejsca na zderzakach (przód i tył)
-po czwarte, w środku... obicie drzwi pomarszczone i wygląda na puste w środku (jakby wogóle nie było wypełnienia :roll: )
-po piąte, Sprzedawcy nic chyba nie wiedzą o tym aucie bo na pytanie "czy był wymieniany rozrząd i przy jakim przebiegu?" odpowiadają, "nie wiemy, książki serwisowej nie dostaliśmy po zakupie, ale "napewno" zrobił to poprzedni właściciel."
Podsumowując są to typowi handlarze którym zależy tylko na kasie a nie na zadowoleniu osoby kupującej auto :roll: . Dodam jeszcze że auto nie znajduje się w pleszewie tylko miejscowości "Dobra Nadzieja" :lol: hehe. niech mają nadzieje że znajdą frajera na ten złom :lol: :roll: Pozdrawiam ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 21, 2010 15:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mr_conqueror 



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Kalety / Gliwice



Wysłany: Nie Lut 21, 2010 16:27   

Witam, dzis ogladalismy czarnego Rovera 620SDi z Knurowa (a dokladniej z Czerwionki, 10 km od Knurowa).

http://moto.allegro.pl/it...any_okazja.html

A wiec do rzeczy:
-reflektor prawy inny, niz lewy (jeden z nich przyciemniany)
-niedopasowanie elementow, np. zderzaki, drzwi (od strony kierowcy drzwiami mozna bylo poruszac w plaszczyznie pionowej gdzies z 3cm; tylne prawe drzwi odstawaly gdzies 0,5cm - 1cm od reszty karoserii - myslalem, ze po prostu zle domknalem, ale 3 razy nie moglem zle domknac :mrgreen: ),
-na masce jakis znaczny odprysk lakieru, kilka rys, rysy na wspomnianych juz prawych tylnych drzwiach, prawe nadkole rowniez przerysowane, wgniecenie (po uderzeniu o cos) przy tylnich swiatlach z prawej strony. Ale i tak najlepsze byly 'kaluze' roztopionego sniegu we wgnieceniach na dachu i tylnej klapie - samochod wygladal jak po gradobiciu ;)
-jeden z halogenow pekniety
-w srodku spedzilem bardzo krotka, nieprzyjemna chwile i nie jestem w stanie stwierdzic, czy to radio rzeczywiscie bylo, czy nie, bo ucieklem stamtad - wnetrze podsumowac mozna krotko - niejeden traktor wracajacy z pola bylby czystszy od tego Rovera 600..... ;)
-po odpaleniu silnik troche powarczal i zdechl; dopiero kolejna proba odpalenia silnika zakonczyla sie pomyslnie, jednak najpierw trzeba go bylo przegazowac
-czy okazji odpalania dowiedzielismy sie, ze samochod ma 'jakies drobne problemy ze sprzeglem' ;)
-ogolnie stan samochodu bardzo zly, wrecz szkoda patrzec na tak zaniedbany samochod jakiejkolwiek marki, a co dopiero na Rovera 600...
-jego zachowania sie na drodze, stanu hamulcow, ukladu kierowniczego i innych takich rzeczy mozliwych do sprawdzenia podczas jazdy juz nie mielismy okazji przetestowac (czy moze raczej nie chcielismy - raz, ze droga wszedzie wokol dziurawa jak ser, a dwa - ze nie chcielismy ryzykowac wlasnym zyciem),
-cala nasza wizyta trwala ok. 5 minut i juz wszyscy wiedzielismy, ze nikt o zdrowych zmyslach nie kupi tego grata.

Wlasciciel argumentowal jego aktualny stan tym, ze to kierowca tak jezdzi i przywiozl go w takim stanie. Wielkie mi co. Dokumentow tez nie ogladalismy jako dowod rzekomego zarejestrowania samochodu (blachy nadal nie byly zalozone). Kwota ostateczna, jaka zaoferowano nam w zamian za tego niedobitka wojennego, wyniosla 3500zł.
Podsumowanie krotkie - zalosny stan samochodu, nie wart nawet zatrzymania sie przy nim i zawracania sobie nim glowy.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 13:14   

flynn napisał/a:
Witam Chciałbym przestrzec wszystkich szukających rovera serii 200 przed Tym oto ogłoszeniem.

Jeżeli nie dodasz zrzutu ekranowego, to Twoje ostrzeżenie może "pójść na marne", bo gdy ono wygaśnie, nie będzie wiadomo, o czym pisałeś.

Dodaj proszę zrzut ekranowy.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Lut 25, 2010 02:08   

piter34 napisał/a:
Jeżeli nie dodasz zrzutu ekranowego, to Twoje ostrzeżenie może "pójść na marne", bo gdy ono wygaśnie, nie będzie wiadomo, o czym pisałeś.

Dodaj proszę zrzut ekranowy.

Ja dodam bo za chwilę nie będzie wiadomo co i jak:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
idler 



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź



  Wysłany: Pią Lut 26, 2010 01:11   

flynn napisał/a:
Witam Chciałbym przestrzec wszystkich szukających rovera serii 200 przed Tym oto ogłoszeniem.
Kod:
http://otomoto.pl/rover-214-5-drzwi-alufelgi-103-km-okazja-C11357828.html


Byłem oglądać ten egzemplarz i dawno z tego rodzaju poszukiwań nie wróciłem tak wkur...rzony jak po wizycie u Tych "sprzedawców". Mówiąc w skrócie, Pani przez telefon zastrzegała się że autko w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnym, więc wybrałem się na wycieczkę. Na miejscu okazało się jednak że nie wszystko złoto co się świeci (na zdjęciach przynajmniej :roll: ) czyli:
-po pierwsze widać że było bite z przodu jak i z tyłu (nie wiem, może dostało się między dwa tiry.. przynajmniej tak wygląda blacha :lol: )
-po drugie elementy nie spasowane, odstające miejscami ze 1-2cm do przodu, do tyłu, lub w bok... masakra..
-po trzecie, nieudolnie zaszpachlowane miejsca na zderzakach (przód i tył)
-po czwarte, w środku... obicie drzwi pomarszczone i wygląda na puste w środku (jakby wogóle nie było wypełnienia :roll: )
-po piąte, Sprzedawcy nic chyba nie wiedzą o tym aucie bo na pytanie "czy był wymieniany rozrząd i przy jakim przebiegu?" odpowiadają, "nie wiemy, książki serwisowej nie dostaliśmy po zakupie, ale "napewno" zrobił to poprzedni właściciel."
Podsumowując są to typowi handlarze którym zależy tylko na kasie a nie na zadowoleniu osoby kupującej auto :roll: . Dodam jeszcze że auto nie znajduje się w pleszewie tylko miejscowości "Dobra Nadzieja" :lol: hehe. niech mają nadzieje że znajdą frajera na ten złom :lol: :roll: Pozdrawiam ;)


Witam. Zapomniałeś dodać, że podsufitówka przypięta setką złotych pinesek. Sprzedawczyni oznajmiła, że pomarszczone obicie drzwi "to z powodu gorącego klimatu we Francji" :razz: Z daleka od (nie)Dobrej Nadzieji".
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 09:18   

idler napisał/a:
Sprzedawczyni oznajmiła, że pomarszczone obicie drzwi "to z powodu gorącego klimatu we Francji" :razz:

Miała rację. To akurat normalne zjawisko :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
flynn 



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 6
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sob Lut 27, 2010 09:04   

idler napisał/a:
Witam. Zapomniałeś dodać, że podsufitówka przypięta setką złotych pinesek. Sprzedawczyni oznajmiła, że pomarszczone obicie drzwi "to z powodu gorącego klimatu we Francji" :razz: Z daleka od (nie)Dobrej Nadzieji".
podsufitówki nawet nie widziałem bo bałem sie do środka wejść:P...

P.S. sorry że nie dodałem tego zrzutu ekranowego ale przez tydzień tu nie zaglądałem, z braku czasu ;)
 
 
karino13 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Sob Mar 06, 2010 01:30   

Jesli szukacie kombiaka to omijajcie tego http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C11358184
zapewnienia telefoniczne,ze srodek idealny,po przyjezdzie cale auto to smietnik na kolach.Przebieg nieoryginalny,oceniam na 250 kkm,wnetrze zgnojone,przedna maska w odpryskach,lyse rozne opony,nesprawny centralny,radio wyrabowane,niekompletne oswietlenie a silnik spryskany Plakiem !! !
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 14:59   

karino13 napisał/a:
Jesli szukacie kombiaka to omijajcie tego http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C11358184

Jeśli chcesz, aby za "n" dni (gdy ogłoszenie zniknie) ktoś wiedział, o czym pisałeś, to dodaj zrzut ekranowy ogłoszenia.

Poza tym popraw link, bo jest popsuty.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
waldus 




Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 24
Skąd: Szczawno-Zdrój



Wysłany: Sro Mar 24, 2010 15:22   

Witam
Ja też muszę dołożyć swoją gorzką pigułkę z ostrzeżeniem przed zakupem w autokomisie www.shrekcar. otomoto.pl
Moje zastrzeżenia:
-w podawanych opisach podawane jest wyposażenie które auta nigdy nie posiadały.
-mimo zapewnień o doskonałym stanie większość wyposażenia jest nie sprawna.
-auta najczęściej posiadają wady których ze względu na brak rejestracji i ubezpieczenia nie można sprawdzić (przywiezione na lawecie z niemiec). Cały test sprawności polega na sprawdzeniu czy silnik odpala.
-robione przeglądy na stacji kontroli w Kamiennej Górze są wykonywane fikcyjnie bez ściągania auta z lawety.
-właściciel po sprzedaniu auta stosuje metodę urwania kontaktu i nie odbierania telefonu chyba że zadzwonimy z nieznanego mu numeru.
 
 
tw1002 



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Wadowice



Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 16:41   

Witam, radzę uważać na ten samochód:
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C11887085

Opis auta na forum: http://forum.roverki.eu/v...p=489641#489641
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 20:27   

http://otomoto.pl/rover-4...-C12168648.html

szpachel naokolo - malowany chamsko do odciecia, listwy uszczelki itepe przykurzone ;/
przez to nawet nie jezdzilem nim
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 10:41   

Nie dajcie się skusic pieknemu opisowi. Opis a rzeczywistość to całkiem inna sprawa. Odstawiony na handel i to byle jak. http://allegro.pl/show_item.php?item=1012284396
 
 
ArekL 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 429
Skąd: Legionowo



Wysłany: Sob Maj 15, 2010 17:52   

markozalko, a co z nim nie tak?
_________________
Rover 420 Si Lux '96 bez gaziuuu :)
wcześniej PoldoRover 1.4 MPi "Adrenaline" 105,5 KM :)
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 18:22   

markozalko,
Oglądałes go?
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
TheArt 




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 511
Skąd: Silesia



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 00:50   

Czy jest tu ktoś z Poznania.
_________________
Zloty roverków www.silesianer.r2u.pl
Prowadzę zdrowy tryb życia. Wszędzie jeżdżę Roverem.
 
 
 
joogi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd: Jasło



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 23:38   

Witam,

napiszę parę słów o R75, którego prawie kupiłem... i zaznaczyć muszę iż sprzedaje go osoba z forum.

Najpierw link

Od razu zaznaczam, że samochód oglądałem wraz z Bambi i Markzo więc nie będą to tylko moje odczucia.

Stan blacharski samochodu zachwyca i pomijam tutaj widoczne na fotkach draśnięcie nadkola i tylnych drzwi. Błyszczący lakier i brak korozji naprawdę przyciągają wzrok. Kolor też przepiękny - zdjęcia nie oddają uroku. Jednak uwagę kupującego chciałbym zwrócić na 3 naprawdę mało istotne rzeczy:
1) maska wygląda na bardzo dziwnie porysowaną i taką jakby jakiś mały kotek bawił się kłębkiem włóczki ale polerka mleczkiem polerskim ze ścierniwem wydobędzie kolor.
2) przyrdzewiała listwa chromowana pod lusterkiem po stronie kierowcy
3) wymieniona przednia szyba

Co do wnętrza to nie wygląda ono na 105tyś km a na 5. Kierownica nie wytarta, wszystkie przyciski mają oryginalna matową fakturę ( nie błyszczą się i nie są wytarte), a skura jakby nówka. Naprawdęwnętrze utrzymane jak przez miłośnika samochodu.

Test komputera pokładowego nie wykazał błędów


---------------------------
minusy

Niby wszystko wydawało by się ok jednak przybliżę teraz to co powstrzymało mnie przed zakupem. Uwaliłem tu tysiąc zł za lawetę, którą auto przyjechało do mnie do domu 550km w jedną stronę dlatego postaram się wyczerpać temat. Samochód przyjechał do mnie do Jasła z Głogowa na lawecie. Wcześniej Markzo i Bambi zadeklarowali pomoc przy oględzinach ( dzięki ) i udało mi się jeszcze uprosić diagnostę aby został po pracy godzinę żebyśmy mogli sprawdzić zawieszenie i hamulce oraz pooglądać samochód pod spodem.
Dodać muszę, że sprzedający samochód Forumowicz zarzekł się iż auto jest W PEŁNI SPRAWNE i NIE WYMAGA ŻADNYCH NAPRAW poza nabiciem klimy i zlokalizowaniem dziurki w wydechu (lekko basowe brzmienie - nie przeszkadza)

Pierwsze na co zwróciłem uwagę gdy auto było rozpinane z lawety to opony - prawie nówki ale o których sprzedawca zapomniał powiedzieć, że na tyle każda jest inna.

Po dwukrotnym sprawdzeniu zawieszenia test wykazał ( wyniki ma u siebie sprzedawca) że trzeba zmienić tuleje w wahaczach i sprawność amortyzatorów przednich kształtuje się na poziomie 50% - sprawa w zasadzie normalna, piszę o niej ot tak bo najciekawsze dopiero się zacznie :neutral:
Hamulce - ok

Gdy samochód wyjechał po pierwszym teście przed linię diagnostyczną na zewnątrz i silnik był cały czas włączony (jednak wciąż zimny po 6godzinach jazdy na lawecie), a po około 30s po zapisaniu wyników testu 1 wjechał na ponowne badanie w miejscu gdzie stał zauważyłem dwie plamy oleju ( po 2 kropelki gdzieś - średnicy 3 i 5 cm mniej więcej) co mnie zainteresowało...
Sprzedawca wspominał międzyczasie, że próbował zmienić cały wydech z anglika jednak nie mógł sobie poradzić z jedną śrubą przy silniku i zostawił jednak stary.
Po wejściu do kanału Markzo zwrócił uwagę, że tłumik końcowy był już wymieniany na zamiennik i że reszta układu jest oryginalna. Po przyświeceniu latarką na silnik od spodu zaczęły się cyrki...

Brak osłony spodniej silnika - Sprzdawca szybko wypalił - "musieli w serwisie w Niemczech zapomnieć ją założyć" , a większość śrub mocujących silnik do szyn była zardzewiała, generalnie przeważał pod silnikiem rudy kolor. Wspomniane WSZYSTKIE śruby nosiły ślady walki z kluczem i sugerują przekładkę silnika. Może nie stanowiło by to mojej rezygnacji z zakupu gdyby nie połączenie z 4 wyciekami ( które podczas 15min. badania udało nam sie zlokalizować) oleju. Olej nie sączył się tylko pomału KAPAŁ. Wycieki :
- łączenie silnika ze skrzynią biegów
- gdzieś na wale korbowym ( to zauważył Markzo)
- przy chłodnicy
- w okolicach rozrusznika
Zaznaczę jeszcze raz - nie było to sączenie czy zawilgocenie ( zimnego przecież ! ) silnika a kapanie. Dosłownie wisiały kropelki oleju.
Forumowicz zapytany o co chodzi z tym olejem śmiesznie twierdził, że niczego wcześniej nie wdział i że " to normalny objaw przy jedenastoletnim samochodzie" a my "zachowujemy się jakbyśmy nowe auto kupowali, a przecież w Berlinie kupuje się auto tylko na podstawie wyglądu i czy biegi dobrze wchodzą i czy równo silnik działa". Spytany czy jak próbował zmienić wydech naprawdę nie widział wycieku, gdzie wcześniej, przed przystąpieniem do naprawy jeździł samochodem i silnik był rozgrzany toteż olej musiał jeszcze intensywniej wyciekać, uparcie twierdził że nie i że pod koniec przy silniku latarka mu padła i świecił telefonem… brednie. Markzo wyłapał, że zdejmowany był kolektor wydechowy - wg. sprzedawcy do zmiany rozrządu.

Słów kilka o wrażeniach z jazdy:
Sprzedawca nie pozwolił nikomu jechać samochodem i sam go kierował. Argumentował taką decyzję, że boi się że rozbijemy mu samochód ( czyżby auto nie sprawne? ).
No i pokazał... rozwalony VIS. Samochód do 4 tyś. obrotów nie chce jechać, potem jest już ok ale automat Markza ciągnie 2x lepiej. Nie przesadzę ani troche mówiąc że moja astra 1,4 60KM ma większego kopa w przedziale do 4tyś niż opisywany 2,5 V6 177KM. Przy podniesionej masce i dodaniu gazu słychać mocne klekotanie z dolotu. Reszta systemów ok ( nie stuka, nie puka idzie prosto, nie ściąga przy hamowaniu)

Data wyrejestrowania samochodu w Niemczech to styczeń 2010 co w połączeniu z objawami, wyposażaniem i przebiegiem sugerują że jest to samochód z ogłoszenia (nie pasuje kolor, ale ten niebieski wpada w zieleń i bardzo łatwo może go pomylić):





Cytat:

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 14:23 [R75] 2.5V6 full opcja, uszkodzony silnik, 12500zł


--------------------------------------------------------------------------------

Witam!
Sprzedam Rovera 75 z 1999 roku, 2.5V6 177KM. Zielony metalik, przyciemniane szyby, czarna skóra, el. fotele z pamięcią foteli, 3 kluczyki, 4x Airbag, skrzynia manualna, parktronic, klimatronic dwustrefowy, audio Harmony+navi, podgrzewanie siedzenia, tempomat, TC, alufelgi, 105 000 km z książką Rovera i wydrukami z badań technicznych. Mega zadbane auto, od pierwszego właściciela w Niemczech, 200% bezwypadkowy! Silnik kręci, czasami odpali, gaśnie smarowanie (prawdopodobnie przeskoczył rozrząd na głowicy). POLECAM! 692671122 cena: 12500zł

link do posta


Podsumowując:
silnik przekładany nieudolnie, pordzewiały
masa mocnych wycieków, ciekawe ile będzie jeszcze po rozgrzaniu silnika
padnięty VIS
dziurawy tłumik
klima nie działa
woda w półce koła zapasowego
z jakiegoś powodu silnik został dokładnie wymyty od góry (żółciutki bagnecik) i spryskany Plakiem, spód ukazuje że jest to ordzewiały zlany olejem rzęch


Sprzedawca na siłę wciskał tani kit i kłamał w żywe oczy. Auto miało byćw pełni sprawne, a na dzień dobry wymaga wpakowania 2 tyś. w uszczelnienie silnika i wymianę VIS. Gdy przez telefon zaproponowalem sprawdzenie sprężania na cylindrach spotkałem się z ostrym sprzeciwem i argumentami typu że "mechanik rozwwali jakąś kostkę i jak ja sprzedam wtedy to auto". Cały czas popędzał, nie dał spokojnie oglądnąć wozu i kategorycznie nie zgodził się aby samochód kierował ktoś inny niż on.
Przykro mi tylko, że klub roverki.pl wykorzystał jako dobry rynek zbytu.

Samochodu nie polecam ani ja ani Bambi i Markzo.
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 19:10   

Hej.
Podczas poszukiwań Tomcata'a miałem okazję bliżej oglądąć oraz pojeździć tym egzemplarzem, który znajduje się w Twardogórze (niedaleko Oleśnicy):
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C10188337
Cena wywoławcza 4.100PLN-ów
Moim zdaniem wrat jest nie więcej niż 2.500PLN-ów, tylko ze względu na to, że buda raczej nie bita (lakier taki jak w kilkunastoletnim aucie być powinien) i fajne wykończenie w środku, czarna skóra z czerwonymi obszyciami + boczki, skórzana kierownica (zniszczona).
Minusy:
- przednia szyba do wymiany,
- szyba kierowcy nie działa (ponoć zerwane linki),
- silnik ma wycieki z pod głowicy (był wymieniany z rozbitka, nie dopytałem kiedy), zaraz po jeździe robi się plama pod autem,
- opony natychmiast do wymiany, w tragicznym stanie, do tego w rozmiarze 195/65R15 (dramat),
- brak koła zapasowego,
- końcówki drążków kierowniczych (lub same drążki) do wymiany,
- instalacja gazowa też nie najlepszej jakości (strasznie śmierdzi gazem),
- amortyzatory pomału się kończą,
- świeci się "check engine" komputer pokazuje kod błędu "16" (wina instalcji gazowej).
- pompa wspomagania, nie pracuje tak jak należy (dwa razy słyszałem zgrzyt podczas kręcenia kierownicą),

Silnik ciągnie dobrze, skrzynia raczej też, choć "3" raz mi zgrzytnęła. Przelotowy tłumik, brak kata, ponoć drugi silnik na części, i kilka innych drobiazgów.

Sprzedający był w stanie zejść do 3.500PLN-ów. Za tę cenę nie warto jechać.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lip 14, 2010 21:03   

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13122998
Bezwypadkowy to on był. Prawy błotnik złazi klar, a pod maską przy tym błotniku perfidnie malowany pędzlem. Wszystkie drzwi nie chcą się otworzyć (zacinają się). Bagażnik otwiera się tylko od środka, a to i tak po długich walkach z nim. Maska po owarciu nie chciała się zamknąć (nie dochodzi z prawej strony). Silnik pali i nawet nie słychać w nim stuków, tylko pod korkiem wlewu oleju dość dużo majonezu. Tapicerka poprzepalana od papierosów, a drzwi kierowcy czymś pocięte.
Warty połowy kwoty za którą jest wystawiony i to tylko dla kogoś komu chce się oddać auto do remontu.
 
 
xaoo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lip 14, 2010 23:59   

mcjg napisał/a:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13122998
...
Warty połowy kwoty za którą jest wystawiony i to tylko dla kogoś komu chce się oddać auto do remontu.


Dodam, że miałem do czynienia z firmą AUTO-PARK. Nieco ponad rok temu oglądałem tam Hyundaia Coupe. Wg ogłoszenia i telefonicznych zapewnień sprzedawcy miał być w stanie idealnym, na miejscu po przejechaniu kilkuset km zobaczyłem absolutny wrak. Sprzedawca arogancki a nawet agresywny po zwróceniu uwagi, że robi ludzi w ch**a, odmówił kontaktu z właścicielem. Szkoda na nich czasu.
_________________
Paweł S.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów UWAZAJCIE na kupno aut z miejscowosci Drezdenko!
pablo773 Chcę kupić ROVERka 13 Sro Wrz 05, 2012 18:37
ADI-mistrzu
Brak nowych postów Rover 420 ocena/link/ uwazajcie na niego!
szakalolawa Chcę kupić ROVERka 7 Sob Cze 12, 2010 14:06
walkie
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę oceńcie te samochody
Witek Chcę kupić ROVERka 14 Pon Maj 14, 2018 00:05
nanab
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę oceńcie te samochody.
remigiuszm5 Chcę kupić ROVERka 1 Pią Cze 15, 2012 18:05
szpynior
Brak nowych postów [Rover 220 SDI] Proszę oceńcie te samochody
torek86 Chcę kupić ROVERka 12 Nie Maj 20, 2012 21:08
torek86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink