Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 600] - Climatronic
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 600] - Climatronic
Autor Wiadomość
deim-s 



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 17
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 21:35   [Rover 600] - Climatronic
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam. Dziś przeglądałem sobie internet i zobaczyłem, na zdjęciu, że ktoś sprzedawał Rover'ka, który był wyposażony w climatronic.
Czy występował on fabrycznie w serii 600? Czy to musiała być jakaś samoróbka?
A może np w Accord był dostępny, albo innym samochodzie z którego można by to pod pasować?

Przeszukałem cale forum i nie znalazłem odpowiedzi...

Pozdrawiam wszystkich i liczę na szybka odpowiedź :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 16, 2011 21:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bastek 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 364
Skąd: Racibórz



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 21:50   

Były ale cholernie mało. Kiedyś był taki r600 na handel z climatronickiem



http://archiwumallegro.pl...-939942408.html
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 00:26   

ale cudeńko :) chętnie bym przygarnął hihi
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11396
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 09:26   

te panele klimatroników były w klimach dokładanych ... producent bodajże davia. Fabrycznie byłą tylko klimatyzacja manualna.
_________________
Pozdrawiam - Brt
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 10:32   

No właśnie ten wyświetlacz jest dosyć sporawy i rozbudowany jak na tamte czasy dla tej marki. Wystarczy porównać do klimatornika z R800 gdzie wyświetlacz jest nie większy niż w zegarku.
 
 
 
deim-s 



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 17
Skąd: Katowice



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 10:53   

A może ma ktoś namiar na tą firmę? Albo inna która ma na sprzedaż takie panele, i mogłaby przerobić sterowanie nawiewu z linek na elektrykę, żeby wszystko działało jak należy. Bo sam panel niestety nic nie da...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11396
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 11:53   

davia to producent zestawów klimatyzacji ... a montaż, o ile wiem, odbywał sie bezpośrednio u dealera przed sprzedażą auta ... nei wiem czy jest szansa obecnie na dorwanie takiego zestawu .... chyba, ze gdzieś ze szrotu by się udało trafić, ale prawdopodobieństwo jak w totolotku zapewne ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
 
 
Darulek 




Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 24
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 15:01   

Witam to właśnie Ja przytuliłem tego roverka z archiwóm allegro :) śmigam nim już rok i jest wspaniały a ten klimatronik co mam jest super :) lecz nawiew ciepłego powietrza coś mi się popsuł i dmucha tylko na szybę przedniąi klima działa ok ustawiasz temperaturę i już :)
jeśli chodzi o firmę to chyba nie davia jak napisał Brt lecz Diavia tak mam napisane na instrukcji
 
 
 
JJJJ
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 17, 2011 15:31   

chyba takie samo cudo występowało w mondeo mkI tylko podświetlenie zielone. Czyli bardzo prawdopodobne że to produkuje jakaś zewnętrzna firma.
 
 
deim-s 



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 17
Skąd: Katowice



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 18:41   

Może kolega chciałby to odsprzedać? Chociaż wątpię... xD
Ale może jest tam jakiś adres na instrukcji, albo strona internetowa konkretnej firmy która to montowała?
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 18:52   

ooo adresik czy jakieś dane to dobry temat :D
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
JJJJ
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 17, 2011 20:08   

Znalazłem jakiegoś linka ale ten język jest dla mnie kompletnie obcy także nic nie rozumiem http://www.diavia.es/es/c...ctor/tema4.html
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 20:15   

Przetłumaczone na szybko translatorem, ogólnie z kontekstu da się wywnioskować dokładnie o co chodzi:

Jaka jest różnica między komputerem i obsługi elektronicznej kontroli klimatu?


W ogóle, jeśli porównać dwie wersje tego samego pojazdu, jeden z A / C firmy, a druga z elektronicznym sterowaniem klimatu, z punktu widzenia układu chłodzenia są równe, zarówno o tej samej mocy chłodniczej. Różnica ogranicza się do systemu sterowania, który sprawia, że ​​klimatyzator automatycznie. Ta niewielka zmiana powoduje jednak różnica w ich wydajności.

Na obsługi komputera, system zapewnia mniej lub bardziej zawsze najwyższą możliwą wydajność, dzięki czemu kierowca, w zależności od poczucia wysokie lub niskie temperatury, dostosowanie prędkości dmuchawy lub podłączania i odłączania urządzeń. W praktyce oznacza to, że kierowca musi działać zgodnie z kontroli, a wahania temperatury zawsze powyżej lub poniżej życzenia.


Elektronicznego klimatu liczne czujniki, które mierzą temperatury na zewnątrz, wewnątrz, a mieszanka powietrza i porównywanie tych odczytów z programu w centrali decyduje o dystrybucji i prędkości dmuchawy, podłączony do komputera, i mieszaninę powietrza obróbce, tak, aby pożądany osiągnięcia temperatury wewnętrznej przez kierowcę tak szybko jak to możliwe, a następnie utrzymać bez drgań.

W ten sposób, że wewnętrzna temperatura jest stała w idealnej wartości, co znacznie zwiększa komfort i uniemożliwia dalsze działania w zakresie kontroli, zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Ten efekt jest taki sam również w zimie, gdy system jest użycie ogrzewania jest również kontrolowany przez klimat.

Ponadto klimatu innych dużych korzyści, takie jak: "To ma dodatkowe funkcje, takie jak szybkie mgły, szczególnie przydatne w zimie.
-Jest odpowiedzialny za aktywowanie klimatyzacji przez cały rok, co czyni ich ochrony (patrz rozdział Wskazówki dotyczące stosowania).

"Jeżeli jedzie w dopływem świeżego powietrza zamknięte, obsługuje automatyczne otwieranie okolicznościowe w celu ułatwienia odnowienia powietrza.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Darulek 




Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 24
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 20:56   

Niestety u mnie w instrukcji nie ma żadnego adresu ani żadnego kontaktu, auto było sprowadzone z Holandii i domyślam się że ten klimatronik został zamontowany tam od nowości jeszcze w salonie może na życzenie jakiegoś Holendra który go kupił. Może trzeba poszukać w necie, może da się zamontować jakiś inny ?
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 21:42   

JJJJ napisał/a:
chyba takie samo cudo występowało w mondeo mkI tylko podświetlenie zielone.

W mondeo MK 1 oryginalny klimatronik wyglądał całkiem inaczej, no chyba że w tym co ty widziałeś też ktoś miał jakiś dokładany.
 
 
 
JJJJ
[Usunięty]






Wysłany: Sob Mar 19, 2011 11:58   

Tomek1212 napisał/a:
W mondeo MK 1 oryginalny klimatronik wyglądał całkiem inaczej, no chyba że w tym co ty widziałeś też ktoś miał jakiś dokładany.


Mi chodził o tego climatronika
Kod:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-1-6-benzyna-climatronic-abs-C17474551.html
Nie jest identyczny ale podobny.
 
 
bastek 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 364
Skąd: Racibórz



Wysłany: Sob Mar 19, 2011 14:51   

Chłopy nie problem wsadzić jakiś podobny tylko problem jest to wszystko podłączyć. Chyba nie zdajecie sobie sprawy co to znaczy przerobić wszystkie linki na sterowanie elektroniczne, do tego czujnik temp ma sterować ciepło/zimno :roll: Nie mówię że się nie da bo się da, ale czy warto bawić się w taką rzeźbę?
 
 
deim-s 



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 17
Skąd: Katowice



Wysłany: Sob Mar 19, 2011 15:49   

Racja, nie warto...! :) Chyba można zamknąć temat, został wyczerpany. Myślę, że jak jest ktoś czymś takim zainteresowany to szukać rozbitka który to posiada, i po prostu wszystko poprzekładać... A, że taka wersja jest praktycznie nie do znalezienia, to już inna sprawa xD

Więc ostatecznie zostaje nam tylko zwykła klimatyzacja :)
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Mar 19, 2011 20:45   

podobne panele montowano również i w innych autach

 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 19, 2011 21:57   

strach tam czegokolwiek dotykać :P tak pięknie hehe, z panelem to racja - trafić rozbitka i przełożyć to tak, rzeźba to by chyba wyczyn był konkret... :)

pozdro dla tych co to mają, a i dla tych co nie mają też bo jest nas więcej :razz: :mrgreen:
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 620Si] Climatronic
liberoy Rover serii 600, Honda Accord 12 Czw Paź 11, 2012 19:27
karolj
Brak nowych postów [R600] Climatronic - zestaw do przeróbki
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 7 Wto Gru 17, 2013 23:22
Remigiusz
Brak nowych postów [R600] awaria wentylatora nawiewu climatronic
nidziu Rover serii 600, Honda Accord 5 Sob Cze 04, 2016 06:23
Kam971
Brak nowych postów [Rover 620i] MOJ ROVER PO MALEJ STŁUCZCE NIE ODPALA POMOCY
JAJO Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Maj 22, 2011 11:03
Perez
Brak nowych postów [Rover 618] jak podnieść zawieszenie? Rover 618
Pioko75 Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Sie 05, 2012 08:54
Pawkaz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink