Forum Klubu ROVERki.pl :: [ROVER 25] Jakie wybrać CB-Radio???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ROVER 25] Jakie wybrać CB-Radio???
Autor Wiadomość
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 22:11   [ROVER 25] Jakie wybrać CB-Radio???

Jak już wiecie posiadam Rovera 25 no i pierwsze co chciałem kupić to dobre CB. To mój pierwszy samochód a nie interesowałem się za bardzo takimi radiami. Więc proszę o pomoc użytkowników. Myślałem o takich modelach:
http://allegro.pl/cb-radi...1719128954.html
http://allegro.pl/cb-radi...1723667475.html
http://allegro.pl/cb-radi...1723667476.html

Najbardziej zależy mi na wyciszaniu szumów - SQUELECH. Nie wiem jaki zestaw byłby odpowiedni bo po prostu nie znam się na tym na tyle dobrze. tyle co czytałem myślę że nie wystarczy a chce mieć dobry zestaw. Albo po prostu jeśli ktoś chce może zajrzeć tutaj: http://allegro.pl/listing...1&change_view=1
i wybrać to co sprzedający ma w ofercie ponieważ myślę że wybiorę się na ulice Łodygową 20 w Warszawie kupie i od razu mi zamontują i zestroją. Ponieważ od dłuższego czasu mieszkam w Zielonce pod Warszawą i będę miał blisko. A pochodzę właśnie z trochę dalszych okolic Białegostoku.
Myślę że będą jakieś sugestie i rady. Czytałem dużo na forum ale sam nie umiem się zdecydować. Cena powinna być w moim zasięgu na dobry sprzęt. Nie musi to być sprzęt za tysiaka wypas. Tylko prosty w obsłudze, dobrze redukujący szumy i posiadający zadowalający zasięg. Myślę że tak 350zł powinno wystarczyć. A będę bardzo zadowolony jeśli bedzię to mniej. Za bardzo się już rozpisałem. Myślę że uwagi forumowiczów będą przydatne. Pozdrawiam :wink:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 20, 2011 22:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kalisz 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Sro Lip 20, 2011 22:41   

Lukasz08, podstawa to markowa, długa, dobrze zestrojona antena. Nie daj się naciągnąć na żadne Hustlery, Sunkery, Presentery i wszelkiej maści podróby Missouri, bo to straszny shit. Nie bierz też anteny krótszej niż 1 m. Osobiście polecam jak zawsze Sirio ML-145.

Co do radia... Uniden 520 XL, Lafayette Atena (posiadam i sobie chwalę).

Z tym co napisałem powinieneś zmieścić się do 350 zł i nie zrazisz się od razu do CB, co może nastąpić jeśli kupisz jakieś najtańsze badziewie + antenę 60 cm :lol:

Skoro masz blisko, podjedź na miejsce, zobaczysz co Ci zaoferują i napisz na forum.

Dobrze będzie jeśli w temacie wypowie się również kolega Remi55 :o
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 23:08   

Lukasz08, No co do Radia to w sumie Midlany są ok ale minus tych radyjek są ich gabaryty żeby to upchać w 25 :neutral:
Dlatego dla mnie w 220 i 25 było ważne mały gabaryt radia żeby się mieścił w miejsce na kasety w środkowej konsoli.

Ja przygode z Cb z Unidenem 520 i Sirio ML 145 zacząłem i do teraz sobie chwale chodz tylko na inne radio zmieniłem bo mi brakowało multibandu za granica.

Ja mam taki zestaw na sprzedasz:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=69392

W sumie to byś to miał już nawet zestrojone bo antenka jest do 220 i 25 strojona :razz: Więcej info pisze w linku o sprzedaży.

Co do antenki do poniżej 1m ja bym nie brał optymalnie 150cm lub więcej. I jak kolegi wyżej pisze markowa antenkę kup a nie będziesz narzeka bo kultura pracy będzie jak trzeba. Ja bym polecił Sirio bo jakoś do ceny pasuje lub Prezydenta jak chcesz przepłacić ale jakość teraz na duży plus :wink:

Jak na początek to bym radził mięć SQ i RF-Gaina bo RF-Gain się naprawdę super na miasto przydaje. Zwiększą do kulturę pracy radia w dużym zakłóceniu :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 08:51   

Więc myślę że antenę już mam wybraną i będzie to Sirio ML 145. Bo nie chcę przepłacać. No i mam pytanie do REMI55. Czy te radio uniden 520 xl które masz na sprzedaż posiada te bajery jak RF-gain a także SQ??? No i czy w ROVERKU 25 zmieści się te radio w środkowym panelu? Byłoby bardzo fajnie. I jeszcze jedno czy ta antena Lafayette jest naprawdę dobra i jaką ma długość. Myślę źe umiałbym zamontować wszystko, najwyżej poradziłbym się na forum.
 
 
karmel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 22
Skąd: Skawina

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 15:03   

Kalisz pisał o Lafayette Atena, to jest model radia, nie antena.
 
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 16:56   

He no widać że za bardzo się nie znam na tych rzeczach. Po niedzieli skoczę do tego punku sprzedaży i obadam CB do roverka i myślę że kupię mu taki prezent na początek. Tylko wciąż zastanawiam się jakie radio wybrać. Może ktoś mi poleci jakieś konkretne modele to zapytam się w tym sklepie czy takie posiadają. Nie chcę się bawić w jakieś nie sprawdzone modele i jakbym miał się zawieśc. Myślę że około 220zł wystarczy na radio bo antena o której pisałem pewnie około 110zł. Czekam na wasze propozycje.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 22:24   

Uniden 520 ma RF-Gaina jak i SQ :wink: Masz nawet szybki włącznik na kanał 19, wzmocniony mikrofony oryginalny, przełącznik na 5 i 0 :wink: Oraz funkcje Talkback z regulacja głośności :wink:

Radio się mieści w srodkowa konsole tylko trzeba z tylu wywiercić otwory żeby kabel od anteny przeciągnąć :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 22:41   

A twój UNIDEN którego masz na sprzedaż w dobrym jest stanie? Działa poprawnie? I antena też dobra. Już jestem w 75% przekonany że kupię od Ciebie ten zestaw. Nie chciałbym natknąć na oszustów ze sklepu którzy potrafią wcisnąć wszystko. A tutaj mam sprawdzony, zestrojony i pewny sprzęt. Proszę o więcej informacij na PW. Oczywiście jeśli można.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 22:48   

Lukasz08, uniden jest w dobrym stanie i nic mu się nie działo i działa. Zwiedził pol europy :razz: Uważam ze największy plus unidena jest to ze więcej łapie z mniejszym szumem niż np moje nowe Radio Team TS-6 Multi :wink:

Co do antenki to ja użytkuje jeszcze cały czas :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 22:58   

To jak antenka jeszcze nie do sprzedania jest czy jak? Bo taki zestawik to by mi się przydał jak najszybciej. Ponieważ szykuje się w sierpniu na 3 dłuższe wyjazdy. A antena jest też w dobrym stanie? To kiedy dogadamy szczegóły itp... Szczerze to się zdecydowałem. Zależy mi na trwałym i dobrym sprzęcie. A na dodatek ładnie się w ROVERKA wkomponuje.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 23:39   

Lukasz08, No antenka jest do sprzedania :wink: Tylko na razie nie mam innej wiec używam Sirio :razz: nie ukrywam ze chce sprzedać ten zestaw i kupić sobie antenkę 2metrowa sirtel Santiago :roll:

antenka jest jak najbardziej w dobrym stanie. To wyśle tobie PW z szczegółami :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 23:45   

Ok czekam! Myślę że bardzo pogięta nie jest bo się zdarza. Ale jeśli ktoś jest inteligentny to o wszystko da się zadbć.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 23:49   

No wygląda tak ta antenka to jest w sumie najnowsze foto:
http://forum.roverki.eu/v...p=620206#620206
:wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 20:22   

Witam.

Zamierzam wymienić radio na lepsze, bo jako początkujący kupiłem sobie zestaw Alan 109 + antena sirio ml 145. Antenę moim zdaniem jest dobra, więc ja sobie zostawię.
Problem mam taki, że nie wiem jakie radio wybrać do 400 zł. Macie jakieś propozycje?
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 20:32   

mariuszlol23, Jakie gabaryty chcesz mieć radia :wink: Antena jest ok :wink:

Ja bym bral President Harry II ASC lub Johnny II albo Team TS-6 :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 22:33   

Nad gabarytami się nie zastanawiałem. Miło było by jak by był podobny do wielkości tego mojego alana:P
Ogólnie bardziej chodzi mi żeby radio było dobrze wykonane.
Czytałem na temat Johnnego II ale bardzo trudno go kupić. A III tez jest dobra?
I czym różnią się te 2 radia, a mianowicie Harry od Johnnego?
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 22:51   

mariuszlol23, Ja bym kupił Johnny 2 lub Harry 2 bo są małe radia i dobrze wykonane moim zdaniem jak na ich gabaryt. Ja masz więcej pieniędzy na Cb to kup Harry 3. Rożnica miedzy Harry a Johnny zawsze było ze Harry miał FM i kilka innych drobnych bajerów.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 22:59   

A powiedz mi coś na temat tego radia Team TS-6m. Dość ciekawa propozycja, tylko mało opinii jest na temat tego radia i czy jest dostępne w Polsce?
Teraz też czytałem, że w Johnnym jest problem z automatyczną blokadą szumów, że trzeba ją dostrajać, czy to prawda?
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 23:15   

mariuszlol23, Ogólnie tak pasuje dostroić ASC bo w niektórych modelach za dużo wycina. Nie jest to nic strasznego i jak kupisz z gwarancja możesz to za koszty wysyłki dać sobie zrobić w serwisie Presidenta. Nie jest to nic strasznego czego trzeba się bać :roll:

Samemu tez można zrobić bo jest sporo opisów tego :wink:

Co do Team Ts-6m to ja go obecnie używam i jestem zadowolony bo szukałem małego radia :wink: Jedynie tez trochę wadliwe ASC ale ja to mało co używam, a sobie trochę dostroiłem i jest lepiej :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 23:32   

Dzięki za pomoc.

Chyba skupie się na tych Presidentach. Znalazłem coś takiego, że niby to samo radio co president Johnny tylko pod nazwa Stabo?
http://hadron.pl/blog/sta...nny-ii-powraca/
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów Jakie radio wybrać??
cirek Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Lis 24, 2009 13:38
faecd
Brak nowych postów Jakie radio wybrać
leszczu Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Kwi 06, 2009 15:23
Botanix
Brak nowych postów [All] CB Radio - jakie wybrać
obis83 Car-audio, nawigacje, radia CB 35 Sob Sie 21, 2010 11:27
bart-goor
Brak nowych postów Jakie radio wybrać - znawcy pokażcie się ;)
Mepfisto Car-audio, nawigacje, radia CB 30 Nie Cze 21, 2009 22:38
Hrabia



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink