Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600 2.0SDi] Szarpanie przy zmianie biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600 2.0SDi] Szarpanie przy zmianie biegów
Autor Wiadomość
smash 



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 13
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 17:15   [R600 2.0SDi] Szarpanie przy zmianie biegów
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich! Mam od roku problem z szarpaniem podczas zmiany biegów (oczywiście skrzynia manualna). Gdy staram się maksymalnie płynnie je zmieniać wtedy jest ok, ale gdy chce przyspieszyć chociaż odrobinę dynamicznie każda zmiana biegu i puszczenie pedału sprzęgła to szarpnięcie i jest to strasznie uciążliwe. Problem zaczął się gdy padła stara skrzynia i mechanik (nie będę pisał kto, ale z bardzo dobrą opinią) zaproponował, że wymieni tą skrzynię bo akurat ma taką jedną od tego silnika od jego starego klienta, który zaliczył dzwona. Ten klient rzekomo nigdy na skrzynię nie narzekał więc powinna być ok. Skrzynia została zalana oryginalnym olejem. No i od samej wymiany jest szarpanie. Sprzęgło było wymieniane niedługo przed skrzynią (nowe i kompletne) więc też raczej powinno być ok. Ostatnio wymieniłem poduszkę pod silnikiem i drugą pod skrzynią i była minimalna poprawa przez 2 dni, a później z powrotem to samo :/ . Czy jest jeszcze coś co może powodować taki efekt poza skrzynią? Wolę wykluczyć wszystko zanim wpakuję się w kolejną wymianę skrzyni... Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 15, 2011 17:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 22:40   

sprawdź półosie , możliwe że rozpadł sie krzyżak w przegubie .

miałem taki przypadek jak naprawiałem lagunę , na końcu półośki masz taki krzyżak konkretnie to trujnik na każdym jest taki pierścień i łozyska szpilkowe , często to lubi pasć najczęściej jedno i jest problem .

zdejmij osłony przegubów i że tak powiem "macaj " jak nic nie wyczujesz to trzeba powyjmować półośki.
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 23:49   

Kolego miałem ten sam problem, jezdzilem tak 3 tys km po czym tarcza sprzegłowa się rozpadła ( puściły nity, sprężynki wyleciały) nie chcę cię straszyć ale objaw miałem ten sam co ty. Wraz z nagrzaniem silnika skakanie bylo co raz mniejsze aż znikalo calkowicie, Ale tak jak mówię winne za to było sprzęgło :( (((( kosz naprawy w moim przypadku 1 tyś ( sprzędło valeo )

Po wymianie sprzęgła musiałem popuścić trochę popychacz od pompy sprzęgła gdyż sprzęgło brało od samej podłogi. Teraz już znowu bierze od połowy :))

[ Dodano: Czw Gru 15, 2011 23:49 ]
BTW sprzeglo mam nowe od 2 dni :D :D:D
 
 
smash 



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 13
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Gru 17, 2011 13:50   

Dzięki za jakieś tropy. Spróbuję sprawdzić oba. Najpierw półosie bo wydają mi się bardziej prawdopodobne i łatwiejsze do sprawdzenia. Co do sprzęgła to u mnie ten objaw nie ustępuje w żadnym stopniu przy nagrzewaniu się silnika. Nie ważne czy przejadę przez całe miasto, albo zrobię trasę 300km szarpanie jest cały czas takie samo. Takim szarpiącym autem zrobiłem już z 20'000km. Dodatkowo sprzęgło było wymienione z 3-4 miesiące przed wymianą skrzyni na kompletnie nowe. Ale znając jakość zamienników to wszystko jest prawdopodobne i nie wykluczam też tej opcji. Chcę sprawdzić wszystko zanim znowu zabiorę się za skrzynię... Dzięki jeszcze raz, dam znać jak znajdę odpowiedź :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Dziwne zachowanie po zmianie kół
Buja się na zimówkach
Zientas Rover serii 600, Honda Accord 9 Pon Wrz 06, 2010 16:39
pdasiek
Brak nowych postów [R600 2,0sdi] Muli po hamowaniu lub redukcji
bubas83 Rover serii 600, Honda Accord 9 Pią Cze 10, 2011 22:55
bubas83
Brak nowych postów [R600 2.0SDI] Czy będą problemy po wyjęciu akumulatora?
Zubek Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Sty 29, 2012 18:25
encor
Brak nowych postów [R600, 2.0SDi] Ciężko pali i dymi. Wtryski??
MrSorohc89 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Lis 19, 2011 19:24
maniek12345
Brak nowych postów [R600 2.0SDI] Brak napięcia na sprężarce klimatyzacji
MpR Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Cze 05, 2013 10:57
BlackD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink