Forum Klubu ROVERki.pl :: Protest paliwowy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Protest paliwowy
Autor Wiadomość
leniek 



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 28
Skąd: Radzyń Podlaski



Wysłany: Sob Sty 21, 2012 08:20   Protest paliwowy

Kierowcy, 28 stycznia będziemy organizować protest przeciwko wysokim cenom paliw w Polsce. Dnia 28 stycznia chcemy zablokować Autostradę A4 na odcinku Opole - Wrocław oraz autostradową obwodnicę Wrocławia. Protest będzie polegał na poruszaniu się autostradą prędkością 40 km/h. Chcemy to zrobić medialnie i ostrzec rząd, że jeżeli nie zainteresuje się problemem to zablokujemy autostrady podczas Euro 2012. Zbiórka kierowców 28 stycznia 2012 godz. 12:00 na obwodnicy Brzegu (koło zajazdu Rybiorz - stacji Bliska) Do akcji dołączyli się: Warszawa: 23.01.2012r o godzina 15.45. Ruszamy z pod parkingu na ulicy Smolnej w Warszawie. Trasa będzie przebiegać ulicami przy ważniejszych urzedach: Belwederska, Smolna, Wiejska itp. kontakt: 511-185-044 Tomasz Rudzki Kraków: Blokowana będzie droga krajowa nr 7 Zbiórka 28.01 godz 12:00 Stacja BP przy ul. 29 listopada (przy wylocie w stronę Warszawy) Organizator Dariusz Piwowarczyk 509-893-858 Nowy Sącz: Blokowanie Gorzków od Białego Klasztoru do Reala Zbiórka - 28.01 godz 12:00 Nowy Sącz JOJO na wprost MC DONALD Bielsko Biała: Blokowana będzie droga szybkiego ruchu. Zbiórka -28.01 godz 12:00 Bielsko Biała Parking Auchan, obok przystanku autobusowego Organizator - Sylwester Gorząd 514-951-115 Busko Zdrój: Blokowana będzie droga krajowa nr 73 Zbiórka - Busko Zdrój 28.01.2012 godz 12:00 Stacja BP przy wylocie na Kielce Organizator - Albert 506-692-843 Tarnów: Blokowana będzie Droga Krajowa numer 4 na odcinku Tarnów -Wojnicz . Protest będzie polegał na poruszaniu się drogą z prędkością 30 km/h. Zbiórka kierowców 28 stycznia 2012 godz. 12:00 przy Galerii Tarnovia Organizator protestu w Tarnowie --- portal ---radlow.cba.pl Radom: Blokowana będzie droga Radom - Tarczyn Zbiórka kierowców 28.01 godz 12:00 przed kościołem we Wsoli (pomiędzy Wielogórą a Jedlińskiem) Jeżeli zechcesz zorganizować tego dnia protest w swoim mieście daj znać: tel 886-33-07-33 lub yasiu@forumbrzeg.pl >>>>>SKOPIUJ I WKLEJ NA KILKU DOWOLNYCH FORACH!!!<<<<<
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 21, 2012 08:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 10:33   

I co to zmieni, poza wk@#$&m innych kierowców?
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 10:38   

nie wspominając o tym jak niebezpieczne jest robienie korku na autostradzie jadącego 40km/h. Wystarczy gorsza widoczność i...
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 10:43   

0l0 napisał/a:
I co to zmieni, poza wk@#$&m innych kierowców?


nie mówię, że to idealne ale najlepiej nie robić nic???

mogli by właśnie zablokować drogi i lotniska podczas euro był by skandal, polaczki by poległy, był by śmiech i nie pchali by się tam gdzie się nie nadają, w dodatku te nasze "orły" zarabiające po 20k miesięcznie a nie mogę wygrać z drużynami za przeproszeniem 3go świata... to jest żenada
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
sash997 




Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Sty 21, 2012 10:56   

tylko szkoda że polacy nie umieją sie organizować...może jak paliwo zdrożeje do 10zł to wkońcu ruszą dupy i wyjdą na ulice,tylko kto sobie będzie wtedy mógł pozwolić na taki protest? bo przecież jazda 30km/h nie jest ekonomiczna... :mrgreen:

[ Dodano: Sob Sty 21, 2012 10:56 ]
a tak swoją drogą czemu taki protest w sobote kiedy jest najmniejszy ruch na drogach??nie lepiej w piątek po południu??
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Sty 21, 2012 11:02   

No właśnie ja bym chętnie pojechał, ale ironią tego całego protestu jest to że musisz najpierw zatankować to drogie paliwo przeciwko któremu protestujesz żeby tam dojechać, a akurat w chwili obecnej mnie na to nie stać :???:
Do komentujących że to kijowa forma protestu - wymyślcie inną. Na pewno bardziej skuteczna będzie od ostatniej akcji z blokowaniem stacji.
 
 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 11:53   

Również tak uważam, zablokowanie trasy ma poważne skutki, odbije się na wszystkich (niestety) ale i da odpowiednie reakcje i sygnały dla władz, ale tak jak autor napisał, jak będzie po 10zł to może i się kto ruszy, bo póki co mamy w Polsce wygodny system społeczeństwa i modę na młode pary (w wielu przypadkach wymaganą przez realia zarobkowe) że pracuje dwójka mąż i żona, dziecko wcale albo jedno późnej jak się "dorobimy", 2gie to może może albo i nie, wiadomo 2 wypłaty to nie jedna więc paliwo po 5 czy po 7zł i tak się wsiądzie i pojedzie... kiedyś może i było mniej wszystkiego, może i ludzie byli biedniejsi, itp. ale relacje rodzinne, przyjacielskie były również inne, ludzie się widywali, spotykali, rodzina się zjeżdżała, obecnie - spotkanie chyba tylko na FB, albo komóra, i sms z życzeniami na święta czy urodziny, i to tylko dlatego bo przypomnienie ma telefon... szkoda gadać... za 10 lat przeczytamy, "Rząd DT i pociotów" był wspaniały, zlikwidował długi i pokonał kryzys...
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Sty 21, 2012 12:04   

Chore to jest to że mamy takie podatki do paliwa a za autostrady płacimy chyba najdrożej w Europie.
Podatki w UE powinny byc adekwatne do poziomy wynagrodzenia obywateli.
Politycy krzyczą że cena w Unii za paliwo jest taka sama.
OK tylko ile zarabia taki Niemiec, Francuz a ule dostaje na rękę nasz Kowalski.
Życie w Polsce jest bardzo bardzo drogie.
Ja już od kilku lat nie kupuje poważniejszego sprzętu i ubrań w Polsce.
Taniej wychodzi kupić w Anglii nawet z wysyłką do Polski.
To jest chory system, a potem się dziwią ze w Polskich sklepach nie ma klientów.
Jak ja Garniutur od Armaniego w GB kupuje za 1300zł a u nas krzyczą 2400zł.
To samo z częściami do auta 90% zamawiam z Ebay.
Diesla kupuje do Ruskich bo mam taka możliwość.
Ten kraj na własną prośbę idzie na samo dno i wcale się nie zdziwię jak dojdzie do kolejnego stanu wojennego u nas bo ludzie na ulice wyjdą.
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 12:07   

Ostatnio w TV mówili że średnia płaca wynosi 4000pln :mrgreen:
end of OT
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Sty 21, 2012 12:42   

xROnx, szkoda że mediany nie podają
 
 
 
tuners 




Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 13:50   

Czy o tym nie będzie słychać wątpię bo już wczoraj mówili że kierowcy szykują protest blokując główne drogi w PL ostatnio bodajże we Francji przegłosowali że z każdą podwyżką paliwa obniżać będą akcyzę

U nas przy każdej podwyżce paliwa o 1 gr idzie 5 do góry ale jaki mi mamy piękny kraj jak paliwo idzie na świecie w dół to u nas tylko 2 gr do góry :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 10:09   

O protestach slyszy sie nie od dzis i efektu nie widac.
Zreszta ciezko jest zorganizowac duzy protest, bo kazdy ma swoje obowiazki-praca, rodzina, szkola itp
W Lidlu dostalem kupon promocyjny od 15 do 30 gr taniej na litrze przy zakupie ponad 20 litrow na schelu :mrgreen:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 10:31   

azer napisał/a:
nie wspominając o tym jak niebezpieczne jest robienie korku na autostradzie jadącego 40km/h. Wystarczy gorsza widoczność i...


Jakoś i w volksdojczach korki się robią a ludzie tną i 100 km/h i 200km/h. Słaby argument na NIE.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 12:42   

No ja w takim korku stałem parę lat temu na niemieckiej autostradzie, jedynie 8 godzin, życie, ale nikt się jakoś na początku gdy zwalniało nie rozbił, raz pojechała do przodu pomoc drogowa, ale z tego co pamiętam nic związanego z powstaniem tego korka to nie było.
rozmawiałem z moją luba wczoraj o proteście i prawdopodobnie pojedziemy w sobotę do Wrocka o ile szef da mi wolne, na pewno nic się nie zmieni jeśli nie spróbujemy, więc zachęcam was do ruszenia tyłka sprzed kompa :wink: .
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 08:07   

Pare minut temu wysluchalem wiadomosci w lokalnym radiu.Mowili o protescie.
Wypowiadal sie jeden Pan, ktory powiedzial, ze zaleje za 1 zl, pojdzie zaplacic banknotem 100 zlotowym( zalozyl, ze napewno nie beda mieli wydac ), popyta o rozne plyny do chlodnic, spryskiwaczy, oleje silnikowe.A po wszystkim umyje powoli szyby w swoim aucie.
Czy to wplynie na cene paliwa ? wg mnie nie.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 08:49   

My - czyli klienci którzy tankują auta osobowe to jest pikuś.
Przyjeżdza koleś tirem i tankuje ropy za 5 czy 6 tysięcy, a ja obok za 30 czy 40 złoty.
Moim zdaniem dopóki transport drogowy się nie wkurzy to takie protesty nic nie dadza. Co innego jak tirowcy zablokują autostrady czy obwodnice dużych miast.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 09:28   

Tylko, że transportowcy tak szybko nie zaczną protestować, bo co najwyżej podniosą ceny swoich usług dlatego, że droższe paliwo, a każdy dzień przestoju dla nich to straty większe niż zapłacić za droższe paliwo.
Wyższe ceny przewozu towarów przeniosą się w końcu na ceny tych towarów, np firmy kurierskie...
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 12:09   

my w sobote jedziemy na a4 rzeszow-lancut ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 15:14   

Markzo, To już oddają to użytku :) Ja czekam na oddanie Kraków-Łapczyce w wrześniu :)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sty 24, 2012 22:36   

A ja jednak Do Wrocka nie pojadę, nawet wolne załatwiłem ale niestety dziś V-ka przytuliła słup :beczy: .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Skąd wziąć zawór paliwowy?
ADI-mistrzu Offtopic 4 Pią Kwi 12, 2013 15:57
Rowan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink