Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 2.0TDi] Ogrzewanie oraz brak gazu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 2.0TDi] Ogrzewanie oraz brak gazu
Autor Wiadomość
OsciBosci 



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 22:06   [MG ZR 2.0TDi] Ogrzewanie oraz brak gazu
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Nękają mój pojazd dwie usterki:

1. Przy aktualnej pogodzie, po odpaleniu silnika, przy dmuchawie ustawionej na 3, potrzeba ok 20min. zanim zacznie lecieć ciepłe powietrze. Przez ok. 20min. leci zimne powietrze, a następnie w ciągu ok. minuty z całkowicie zimnego zaczyna lecieć bardzo ciepłe powietrze. Czy da radę jakoś skrócić ten czas, bo teraz jest jeszcze ok, ale jak się zrobią mrozy to może być ciężko?

2. W czasie deszczu, po ok. 20-30min. (chociaż zdarza się ze krócej albo wogóle) ucieka gaz, tzn. wciskajac pedał gazu, obroty nie rosną i pozostaje jazda na sprzęgle. Wymieniłem potencjometr gazu, ale to nic nie pomogło. Oczywiscie jak samochod pozostawie w suchym miejscy, gaz po jakims czasie powraca. Zdarza sie rowniez ze czasami, kilka razy wlacze i wylacze silnik i gaz powraca.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 22:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 22:19   

OsciBosci napisał/a:
2. W czasie deszczu, po ok. 20-30min. (chociaż zdarza się ze krócej albo wogóle) ucieka gaz, tzn. wciskajac pedał gazu, obroty nie rosną i pozostaje jazda na sprzęgle. Wymieniłem potencjometr gazu, ale to nic nie pomogło. Oczywiscie jak samochod pozostawie w suchym miejscy, gaz po jakims czasie powraca. Zdarza sie rowniez ze czasami, kilka razy wlacze i wylacze silnik i gaz powraca.


Do sprawdzenia cały przewód ob potencjometru do ECU gdzieś jest przetarcie. Sprawdź ta wiązkę co idzie na dole przy chłodnicy do ecu tam się lubi to przecierać

OsciBosci napisał/a:
1. Przy aktualnej pogodzie, po odpaleniu silnika, przy dmuchawie ustawionej na 3, potrzeba ok 20min. zanim zacznie lecieć ciepłe powietrze. Przez ok. 20min. leci zimne powietrze, a następnie w ciągu ok. minuty z całkowicie zimnego zaczyna lecieć bardzo ciepłe powietrze. Czy da radę jakoś skrócić ten czas, bo teraz jest jeszcze ok, ale jak się zrobią mrozy to może być ciężko?

Płyń chłodniczy masz jak trzeba na poziomie :?: Zaworek w komorze silnika się otwiera jak trzeba do nagrzewnicy :?:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
OsciBosci 



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 15:10   

Witam, ponownie zwracam się z prośbą o pomoc odnośnie "uciekającego" gazu. Sprawdziłem przewód, wydaje się, iż jest on nie naruszony.

Opiszie w skrócie ostatnie dni:

W piątek pod wieczór padał intensywny śnieg, a na jezdni było mokro. Po ok. 10min. gaz przestał działać. Samochod przestał cala noc i rano w sobote nadal nie dzialal. Po południu świeciło słońce i po uruchomieniu pojazdu przez chwile gaz działał, po czym ponownie przestał. Po pewnym czasie, jak samochod kilka raz wyłączył i włączyłem gaz załapał i było ok. pojechałem do sklepu, po wyjsciu uruchamiam i znowu nie działa. Podjezdzam na stacje, tankuje, odpalam i nie działa, Kilka razy tak robie i gaz znowu załapuje. Przez cały ten czas snieg nie padał i robilo sie sucho. Dzisiaj rano uruchamiam samochod i gazu ponownie nie ma. Więc tak naprawde to juz nie wiem czy pogoda ma wpływ na to czy gaz "ucieka". Do tej pory działo sie tak ze gaz przestawał działac kiedy było mokro. Najgorsze jest to ze kiedy deszcz nie padał, to gaz po pewnym czasie na stałe powracał, a teraz nie ma juz tej reguly. Wstyd przyznac, ale zauwazylem ze nie mam uszczelki pokrywy silnika, ktora znajduje sie miedzy pokrywa a zderzakiem. Jest szczelina ale czy od tego gaz przestalby działac?
 
 
Szymon199010 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 160
Skąd: Wolica Kozia

Rover 25

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 15:46   

Ja miałem takie problemy jak zbierała mi się wilgoć w kostce od potencjometru. Problem zniknął gdy usunąłem kostkę i polutowałem bezpośrednio kabelki ze sobą.
Co do przetarć kabelków to potrafią być prawie niezauważalne więc trzeba bardzo dokładnie sprawdzić wiązkę.
 
 
 
OsciBosci 



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 15:52   

Ogolnie to widze ze ta kostka jest zabrudzona. Moze ja oczyscic i jakos zakleić taśmą?
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 16:07   

jak jestes z wawy , zawsze mozesz podjechac na spota - co niedzial o 20 na bemowie, do poczytania w odpowiednim watku...

Wiazka potrafi platac figle, tak jak koledzy sugeruja, dokladnie sprawdzic, jak kostka brudna, tez moze problemow przysparzac. Z ogrzewaniem niestety klekoty sie grzeja dluzej, ale dystanse 20 km to juz kosmos, po 10 osiaga juz tem robocza calego ukladu nawet jadac spokojnie. duzy obieg nie zaskakuje ? a wentylator ci sie zalacza, jaka temp pokazuje wskazowka temp ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
OsciBosci 



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 16:13   

Wentylator zalacza sie, wlasciwie to po ok. 15-20min. temperatura silnika zaczyna rosnac i dobija do ok. 90 stopni. Szybciej nagrzewa sie jak jade przez caly czas niz kiedy stoje w korku.
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 16:18   

mowimy o wentylatorze chlodnicy... czyli ten wentylator ci sie zalacza, czy przekrecasz pokretlo nawiewu - to dwie rozne sprawy :)

Ja w klekocie wentylator slyszalem chodzacy raz w zyciu... bo one generlanie nie maja problemow z przegrzewaniem sie.

a w ciagu tych 15 min , wskazowka lezy ? Potem tak szybko odzywa i idzie smialo do 90 ? i tam juz zostaje ? masz przed czy po lifcie ? bo roznie one sie grzeja, po lifcie szybciej, i po lifcie wskazowka zostaje powyzej polowy a przed ponizej.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
OsciBosci 



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 22, 2012 16:36   

Moje MG jest identyczne jak na zdjeciu ponizej

http://1.bp.blogspot.com/...-160-2002-6.jpg

Oczywiscie wiem ze chodzi o wentylator chłodnicy. U mnie ten wentylator bardzo czesto pracuje jeszcze po wyłączeniu silnika. Przez 15min. wskazówka lezy po czym bardzo szybko rośnie do połowy. Wydaje mi sie, bo ws umie nigdy sie nie przygladalem pod tym kątem, że wskazówka wskazuje minimalnie powyżej połowy. Ale nigdy nie miałem problemów z przegrzaniem. Tyle ze strasznie marzniemy w samochodzie przez te 20 min :( A i jest tak ze jak zacznie juz grzac i stane w korku to po chwili znowu leci letnie powietrze.
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 00:30   

cos z termostatem... zacina sie ? dziwne, nie dalbym rady dluzej jezdzic tak autem, zeby przez 20 min zimno lecialo, bo ciezko odparowac szyby itp...

podjedz kiedys na spota, moze mariusz cos podpowie ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r200 98r 2.0tdi] Wariuje ogrzewanie.Pomocy
latinoo22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Paź 21, 2009 15:26
latinoo22
Brak nowych postów [MG ZR `03 2.0TDi] Brak oświetlenia
OsciBosci Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Cze 02, 2010 22:34
Marcinus
Brak nowych postów [R214 '97] Ciezko chodzacy lewarek oraz pedal gazu
marcin8c Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lis 03, 2009 07:17
marcin8c
Brak nowych postów [R25 TD 2000] Brak podgrzewania tylnej szyby oraz lusterek.
Problem natury elektrycznej
igor00 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Lip 24, 2008 22:23
Brt
Brak nowych postów [MG ZR] brak reakcji gazu
kubakgb Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Lut 25, 2017 23:34
BigBoyPL



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink