Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 620i/Acord] Problem z ogrzewaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 620i/Acord] Problem z ogrzewaniem
Autor Wiadomość
Palec 



Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 11:49   [Rover 620i/Acord] Problem z ogrzewaniem
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum mam pewien problem z moim roerkiem otóż nie działa mi ogrzewanie dmucha tylko zimne powietrze Ciepłe ni chu chu nie chce lecieć w czym może być problem ?? Mam też duży problem z parowaniem od środka wczoraj jak był mróz po prostu masakra tak mi od środka szyby zamarzły że nie szło ich skrobaczką odśnieżyć i szczerze mówiąc nie wiem co robić płyn z chłodnicy mi nie ucieka w środku też mokro nie było ... Może to nagrzewnica ?? Miał ktoś podobny problem ??


PS wie ktoś może ile by mogła kosztować wymiana rozrządu ?? A i rozrząd powinenem wymienić jakieś 40 km temu jaka jest jeszcze bezpieczna granica bo aktualnie nie mam ani grosza żeby w to zainwestować ;/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 28, 2012 11:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 11:56   

Palec napisał/a:
pewien problem z moim roerkiem otóż nie działa mi ogrzewanie dmucha tylko zimne powietrze
Do sprawdzenia nagrzewnica, czy nie jest czasem zatkana lub zapowietrzona, a także zawór przed nagrzewnicą czy działa.

Palec napisał/a:
A i rozrząd powinenem wymienić jakieś 40 km temu jaka jest jeszcze bezpieczna granica bo aktualnie nie mam ani grosza żeby w to zainwestować
Nie ma takiej granicy. W tym przypadku to już wielka loteria. W każdej chwili rozrząd może się posypać, a może być też tak że jeszcze trochę wytrzyma. Nikt Ci tego nie zagwarantuje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 15:28   

Palec napisał/a:
Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum mam pewien problem z moim roerkiem otóż nie działa mi ogrzewanie dmucha tylko zimne powietrze Ciepłe ni chu chu nie chce lecieć w czym może być problem ??
Być może w sterowaniu linkami, które mogły pospadać.
Po prawej stronie obok pedału pod plastikiem gazu trzeba sprawdzić, czy wszystkie są na swoim miejscu.

Palec napisał/a:
PS wie ktoś może ile by mogła kosztować wymiana rozrządu ?? A i rozrząd powinenem wymienić jakieś 40 km temu jaka jest jeszcze bezpieczna granica bo aktualnie nie mam ani grosza żeby w to zainwestować ;/
Ile już przejechałeś na tym pasku? Wiesz jaki poprzednio był założony?
Na OEMie mozna bez problemu zrobić 100 tys km.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Palec 



Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 23:51   

Jeśli chodzi o ogrzewanie to z tymi linkami jest wszystko ok z tego co mi się wydaje by mój wujek sprawdzał u mechanika też był i mechanik powiedział żeby sprawdzić czy leci ciepło ale nie leci ... a teraz nie mam czasu pojechać do niego a jestem ciekaw sam dla siebie co mogło by być nie tak bo się kompletnie na tym nie znam ...

A co do rozrządu to nie mam szczerze pojęcia co tam jest itd bo samochód kupiłem właśnie od wujka mojego Który wszystko regularnie wymieniał itd samochód bardzo zadbany ale powiedział mi że przy tych i tych kilometrach trzeba wymienić rozrząd i koniec


Dzisiaj też miałem nie miłą przygodę wracając z pracy przy prędkości 120 km/h zgasł mi ślinik ... I jak się zatrzymałem i chciałem odpalić to ledwo ledwo jak by był wyładowany akumulator a jak zaskoczył to obroty szalały tak jak by samochód się dławił ... już 2 raz mi się tak zdarzyło ... Co to może być ?? Czy może to tylko dlatego że samochód zimny ?? ?
 
 
djvolume 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 28
Skąd: siemiatycze



Wysłany: Sro Lut 01, 2012 15:15   

podjedź lepiej kolego czym prędzej do mechanika bo dziwne rzeczy się dzieją z twoim autem.
koniecznie sprawdz płyn chłodniczy czy jest w normie, i czy go nie wygania.
co do ogrzewania na początek najłatwiej sprawdzić czy przewód wchodzący i wychodzący do nagrzewnicy są gorące przy ścianie grodziowej.lub zapowietrzony układ chłodniczy.
zgasł Ci samochod i ledwo kręcił?a ładowanie masz? sprawdź, to minuta roboty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 620i] problem z aparatem zapłonowym
Pucek_Boguslaw Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Mar 08, 2012 21:51
KRYS
Brak nowych postów [Acord 2.0 tdi] Dużo pali
kamilka120190 Rover serii 600, Honda Accord 10 Sob Lut 25, 2012 11:21
R.E.D.
Brak nowych postów [620i]zamiana silnika 620i
zolti21 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Wrz 03, 2011 12:59
Perez
Brak nowych postów [620i] Dziwny problem z obrotami
maciekklb Rover serii 600, Honda Accord 2 Sro Lip 06, 2011 22:59
marthinez
Brak nowych postów [Acord 2.0 tdi] po wymianie terostatu gasnie po 2 km jazdy
kamilka120190 Rover serii 600, Honda Accord 13 Nie Lut 05, 2012 20:29
kamilka120190



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink