Forum Klubu ROVERki.pl :: Nowy członek Klubu ROVERki.pl powstały z członków tego Klubu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy członek Klubu ROVERki.pl powstały z członków tego Klubu

Aleksandra Roszkowska - córka Violli i MaReK'a
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

  Wysłany: Pią Lut 24, 2012 18:35   Nowy członek Klubu ROVERki.pl powstały z członków tego Klubu

Jest mi niezmiernie miło poinformować (chociaż o tym już i tak większość wiedziała on-line), że 23 lutego 2012 roku, o godzinie 18:20 na świat przyszła nasza córa :) Początkowo narobiła ona zamieszania w związku z czym dzielna mama nie mogła być obecna na niedawno zorganizowanej uroczystości związanej również z narodzinami - 11 rocznicą narodzin Klubu ROVERki.pl.

Po tygodniowym pobycie w szpitalu - Instytut Matki i Dziecka w Warszawie - Ola w końcu podjęła tę trudną decyzję i gotowa zmierzyć się z rzeczywistością podjęła próbę spojrzenia ojcu prosto w twarz :) Kiedy szok minął wydała z siebie pierwsze dźwięki :) Zdawała się krzyczeć "AAAAAAAAAAAAAAA!!! Jaki on wielki i brzydki... ja chcę z powroteeeemmm!". Nic z tego! Powrotu już nie ma ;)

W sumie Ola przyszła na świat w terminie planowanym. Urodziła się jako okaz zdrowia. Kruszynka, bo raptem niecałe 3 kg (bez 100 gram) ale z długimi po ojcu nogami - 54 cm wzrostu :) Otrzymała 10 pkt. w skali APGAR. Waga taka, a nie inna zapewne dlatego, że mamusia przykładnie trzymała dietę zaleconą przez prowadzącą panią ginekolog już na samym początku ciąży :)

Proces porodu w końcowej fazie trwał ok. 10 min. Mama violla była dzielna. Nie krzyczała, oddychała i współpracowała jak tylko najlepiej umiała. Współpraca okazała się owocna, bo już po 10 min. Olcia była na zewnątrz ;) Mnie przypadł zaszczyt odcięcia pępowiny. Chwila strachu i po robocie :) Nożyczki były jakieś tępe i nie mogłem jednym, pewnym cięciem odciąć Olki od Wiolki :) W ogóle to jakiejś popeliny nasiali mi ludzie. Nie idź tam! Nie patrz w dół! Potem już nigdy nic nie będzie takie samo! Bzdury ;) Pewnie, że nic już nie będzie tako samo... mam syna i córkę, musi być inaczej ;) Jednak wszystko obyło się dla mnie bardzo pozytywnie. Zostałem wyproszony na czas wielkiej akcji :) Ale myślę teraz, że też dałbym radę - a co ;) Widziałem krew, widziałem Violle po i widziałem malutką przed umyciem... żyję, nie zrobiło mi się słabo, poszedłem tam i w dół przekornie patrzyłem. Zobaczyłem nawet łożysko i powiem Wam, że wyglądało lepiej jak niejedno mięso w markecie :) No ale dość tych soczystych i krwistych opisów :) Nie o mnie tutaj będziemy gadać ;)

Jestem wciąż pod wrażeniem polityki Instytutu Matki i Dziecka. W sumie można tam odwiedzać pacjentów kiedy się chcę i jak się chcę. Można zmieniać obuwie, można go nie zmieniać, można kurtkę zostawić, można nie zostawiać. Sale są spoko, przestronne, nieprzeludnione. Pracownicy szpitala są mili niemniej jak lekarze ze szpitala w Leśnej Górze ;) Sam sprzęt też w dobrej kondycji, aż chciało się zaufać naszej służbie zdrowia ;)
Z minusów to chyba tylko racje żywnościowe (ale tak jest wszędzie), temperatura na salach (ok. 30C, ale to też chyba tak ma być) no i parking - 5zł / 1h ;) Sam teren w scenerii późno zimowej z topniejącym śniegiem i gigantycznymi kałużami, nie napawa optymizmem. Do tego czarne, wielkie ptaszyska, które robią sobie sabat nad budynkiem i siedząc na suchych gałęziach wielkich, szarych drzew dyskutują po swojemu enigmatycznym "kra, kra, kra" :) W sumie to mógłbym im jeszcze wybaczyć, ale to że orały mi cały samochód... no jakoś przejść obojętnie nie mogę ;)

Zbliżając się do końca tej rozgawory, chciałbym jeszcze raz gorąco podziękować:

Goni, która jak zawsze była naszą "Roverkową Mamą", zawsze uczynna, pomocna, troskliwa i potrafiąca wesprzeć na duchu (zwłaszcza Viollę, kiedy ja nie potrafiłem :zawstydzony: ) Za pełną szafę, albo i ze dwie ciuszków dla małej Oli :) Za wiele innych potrzebnych w tych pierwszych miesiącach życia dziecka gadżetów. No i za dokarmianie Violli zupkami, pączusiami, kiedy była skazana tylko na szpitalne żarełko ;)

tajnej grupie z ROVERki.pl, której przewodniczyła koleżanka kasjopea za wypasione prezenty, które z pewnością przyczynią się do prawidłowego rozwoju Olci, a także i nam pomogą w tym pierwszym okresie ;) Po raz kolejny udowodniliście, że wspaniali z Was ludzie i zawsze można na Was liczyć.

Chciałem także podziękować wszystkim tym, którzy przez ostatnie dni wykazali troskę i zainteresowanie przede wszystkim stanem Violli :) 11 urodziny Klubu ROVERki.pl zapamiętam jako te na których po kilkanaście razy musiałem powtarzać odpowiedzi na pytania, "dlaczego Violli nie ma?", "w szpitalu?! Co się stało?", "Jak to w ciąży?!" :) No tak to :) Admin też człowiek i być może Was to dziwi, ale znalazłem chwilę pomiędzy pracą, a doglądaniem ROVERki.pl i zmajstrowałem to małe cudo, które poniżej zaprezentuję na kilku fotkach i krótkim filmiku. Przy okazji filmiku, chciałem przeprosić kasjopea za błąd w jej nicku, ale składałem to na świeżo po emocjach o 4:00 rano ;P

Tradycji stało się zadość, nowa członkini ROVERki.pl została zaanonsowana ;)
Za jakiś czas, być może sama coś napisze :)

Pozdrawiam Was i jeszcze raz dzięki wszystkim tym, którym się one należą ;)

_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 24, 2012 18:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 24, 2012 18:42   

Witamy :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 24, 2012 18:49   

Nowy Członek ? :hm: Marku zrobiłeś sobie operacje ?


Ema Olcia :D


Pozdro od Wujcia Żaby ;]
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 24, 2012 19:10   

no piękna relacja :)) tekst o łożysku wywołał salwę śmiechu mojej mamy, która także jest pod wrażeniem Olci, i komplementuje ją że bardzo ładna, śliczne oczy i w ogóle.

Trzymajcie się ciepło. Kiedy dziewczyny wracają do domku? :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Lut 24, 2012 21:18   

Gratuluję ślicznej Córeczki :)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Firq 




Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Lut 24, 2012 21:29   

Gratulacje MaReK, :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Przemas83 




Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Lut 24, 2012 21:40   

No to gratulacje Marek!
 
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lut 24, 2012 21:50   

A czemu gratulujecie tylko Markowi? ;>

Ja pogratuluje Violli :) Violla- fajną macie Córcię :) Trzymaj się ciepło i szybko wracaj do formy! Do zobaczenia :)
 
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 24, 2012 22:03   

Cytat:
A czemu gratulujecie tylko Markowi? ;>

bo Marek..aaa sami wiecie co zrobił :P

Brawo dla dzielnej mamy :wink:
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lut 24, 2012 22:06   

Gratulacje :smile:
 
 
 
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 24, 2012 22:40   

pogratulować :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 24, 2012 22:48   

gratulacje :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 00:30   

hehe.. fajnie dziecko :wink: Pogratulować wam obu najlepiej za córeczkę :wink: A to jest 2. dziecko wasze :?:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 00:45   

Gratululacje dla Was ;) osobiscie na spocie tez zloze :wink:
Tak wlasnie z tydzien temu myslalem " czy pojawilo sie dziecko Wasze na swiecie" ;)
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 02:57   

Dzięki, dzięki ;) Oczywiście mój "wkład" pomimo że olbrzymi ;> to laury powinna zbierać głównie violla. To ona hodowała w brzuszku przez 9 miesięcy Olę, nosiła ją, dźwigała, odmawiała sobie różnych przysmaków, a na koniec dzielnie znosiła bóle. Z uwagi na zażywane lekarstwa nie mogła dostać znieczulenia więc jak to się kolokwialnie pisze, szło na "żywca" :) Z Violli ma oczy - najładniejsze jak na razie :) bo najbardziej widoczne. Ze mnie ma wzrost, wielkie stopy i lenia ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Stacz 




Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 70
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 04:53   

Mega gratulacje dla Was obojga :)
I mega dużo zdrówka dla małej roverianki :)
_________________
Zdanie poniżej jest fałszywe.
Zdanie powyżej jest prawdziwe.
 
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 06:24   

:) pogratulować młodym rodzicom, niech się córcia zdrowo chowa :)
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 10:23   

Remigiusz napisał/a:
A to jest 2. dziecko wasze :?:

Moje drugie (mam już synka, kawalera 7 lat), to on wybrał imię siostrze ;)
Violli to pierwszy dzidziuś :) Ale instynkt mamy działa jak trzeba ;)
dzelo23 napisał/a:
młodym rodzicom

Już nie tacy młodzi :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 25, 2012 10:27   

Gratulacje :grin:
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lut 25, 2012 10:53   

Ehhh aż się wzruszyłem i popłakałem jak filmik zobaczyłem.
Gratulację. Ja tez czekam z niecierpliwością bo niedługo będę wujkiem.
Pozdrowionka cieplutkie dla Was.
:grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Już prawie członek;)
Gość Powitania 10 Sro Maj 27, 2009 12:17
Pływak
Brak nowych postów Witam Roverki
van-reiv Powitania 6 Czw Lip 04, 2013 16:00
toksyn
Brak nowych postów Roverki to jest jednak coś!
moriel Powitania 11 Nie Paź 11, 2009 22:47
Asia
Brak nowych postów JHM Team wita ROVERki
Gość Powitania 2 Wto Cze 23, 2009 19:22
wincek
Brak nowych postów Nowy
bialy114 Powitania 4 Wto Kwi 03, 2007 20:03
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink