Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 45] Przestroga o tym jak we Francji naprawiają elektrykę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Wto Maj 15, 2012 11:52
[R 45] Przestroga o tym jak we Francji naprawiają elektrykę
Autor Wiadomość
piotrpk 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Mielec



Wysłany: Wto Maj 15, 2012 11:35   [R 45] Przestroga o tym jak we Francji naprawiają elektrykę
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Muszę się z Wam podzielić tą wiedzą, bo część z Was albo kupiła samochód we Francji, albo może kupi.

Dotyczy się to klimatyzacji.
Mój Rover jeździł w Lyonie i tam też był serwisowany, badanie techniczne wskazywało 100% sprawność wszystkiego (co było nieprawdą), w tym również klimatyzacji.

W Polsce kilma została wyczyszczona i nabita 22.12.2011r i wszystko wyglądało ok. Zrobiło się cieplej, zacząłem używać klimy. Dziwiło mnie, że jest ona bardzo cicha i w ogóle nie słychać wentylatorów (wydawało mi się, że samochód jest odpowiednio wyciszony) aż do pewnego momentu. Na skrzyżowaniu nagle samochód stracił moc i dookoła pojawił się siwy dym (teraz wiem, że był to czynnik). Powtórzyło się to kilka razy, a po wyłączeniu klimatyzacji wszystko było ok.
Pojechałem do wuja, speca od Roverów, ten wysłał mnie do serwisu i powiedzieli, że zepsuła się sprężarka, potem że wszystkie wentylatory się spaliły i trzeba je wymieniać.
Wróciłem do niego i zaczęliśmy grzebać. Po kilku godzinach i wielu słów na k itp. problem rozwiązany, a oto szczegóły :
1) spalony bezpiecznik,
2) wszystkie silniki od wentylatorów sprawne, ale się nie kręciły,
3) sprężarka jest sprawna,
4) podobno zdarza się, że wiązka kabli, która idzie do sterownika klimy jest wciągana przez wentylatory -> u mnie kable z latały sobie luzem, co mogło świadczyć o pewnych perturbacjach wcześniej. Po 2h sprawdzania okazało się, że coś jest nie tak z tą wiązką, bo nie ma przewodzenia na masie. Ja zwróciłem uwagę na to, że kable oklejone były jakoś okracznie taśmą MacGyvera. W końcu rozdaliśmy tą taśmę i zbladłem -> wszystkie kable były lutowane, bo oczywiście wiązka wpadła w wentylator, oprócz jednego, tj. MASY... Dwa końce tego kabla nigdy nie były zlutowane po rozerwaniu...

Samochodu kupionego nigdy się nie da w 100% sprawdzić, a ten przypadek dotyczący klimatyzacji wprawia w lekkie osłupienie.
Wniosek: przy zakupie zaglądnijcie na wiązkę kabli przy wentylatorach, może to oszczędzi Wam nerwów.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 15, 2012 11:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bizon 




Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 15, 2012 11:55   

piotrpk napisał/a:
Wniosek: przy zakupie zaglądnijcie na wiązkę kabli przy wentylatorach, może to oszczędzi Wam nerwów.

Wentylatory na pewno warto sprawdzic zeby zalaczaly sie tryby przy odpowiedniej temperaturze zeby w drodze do domu nie rozwalic juz glowicy, aczkolwiek gdyby kazdy napisal na czym sie przejechal, co u niego bylo rozwalone czego nie sprawdzil, pewnie powstaloby niezle kompendium
 
 
 
mike-l 



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 15, 2012 12:22   

bizon napisał/a:
gdyby kazdy napisal na czym sie przejechal, co u niego bylo rozwalone czego nie sprawdzil, pewnie powstaloby niezle kompendium


święta prawda...
 
 
piotrpk 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Mielec



Wysłany: Wto Maj 15, 2012 12:31   

Zgodzę się z Wami, że byłoby tego sporo, ale z mojej perspektywy - osoby nie mającej pojęcia o Roverach przy zakupie - byłoby coś takiego bardzo pomocne. Po jakichś 6 miesiącach jako tako wiem gdzie zaglądnąć i co gdzie jest, a może dzięki takiemu "zbioru problemów wielu" udałoby mi się wcześniej wiele rzeczy zauważyć. To takie moje gdybanie tylko :mrgreen:
 
 
mike-l 



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 15, 2012 12:42   

piotrpk napisał/a:
Po jakichś 6 miesiącach jako tako wiem gdzie zaglądnąć i co gdzie jest, a może dzięki takiemu "zbioru problemów wielu" udałoby mi się wcześniej wiele rzeczy zauważyć. To takie moje gdybanie tylko

Obawiam się, że to niewykonalne - ogarnąć wszystkie możliwe miejsca wystąpienia usterki (mechanika, elektryka...). Ale mamy porady dot. kupna Rovera:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124
a także:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=63958
i takie kompedium dot. R75:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757
(powstaje na ten wzór odpowiednik dla R200/25)

żeby nie było, że pominąłem dla R400/45, zbiór artykułów:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=63959,
Ostatnio zmieniony przez mike-l Wto Maj 15, 2012 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrpk 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Mielec



Wysłany: Wto Maj 15, 2012 12:48   

Dzięki bardzo za informacje !
Ja się niestety tego nie doszukałem 6 miesięcy temu, ale mój kolega chce kupić Rovera 75 to akurat jak znalazł.
 
 
mike-l 



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 15, 2012 12:54   

piotrpk napisał/a:
Dzięki bardzo za informacje !
Ja się niestety tego nie doszukałem 6 miesięcy temu, ale mój kolega chce kupić Rovera 75 to akurat jak znalazł.


Dobrze mierzy ;)
Najlepiej zacząć od przeglądania strony klubowej roverki.pl a potem nasze forum. Jest bardzo dużo informacji pogrupowanych w tematach jak wyżej.
Powodzenia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Serwis Rovera we Francji
zxn Offtopic 0 Czw Sie 06, 2009 01:22
Gość
Brak nowych postów Za głupotę się płaci - przestroga
Dzisiejsza przygoda.
michone Offtopic 13 Nie Cze 28, 2009 23:16
AndrewS
Brak nowych postów przestroga dla maniaków prędkości
PHJOWI Offtopic 28 Pon Sie 20, 2007 23:08
maciej
Brak nowych postów Przestroga przed zakupem żarówek
szoso Offtopic 14 Pią Cze 25, 2010 18:56
marthinez
Brak nowych postów Przestroga!Piękne auto z pewnej miejscowości.
mike-l Offtopic 16 Pią Lut 11, 2011 22:47
Jugol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink