Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25|Streetwise] co byście powiedzieli
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25|Streetwise] co byście powiedzieli
Autor Wiadomość
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 29, 2013 22:27   

Juzef napisał/a:
Ale kolor lakieru pod maską wydaje mi się jakiś zbyt jasny. Choć to może kwestia dobrego domycia

Wszystko jest ok. Pod maską jest po prostu mniej warstw /gorszy lakier/ z oszczędności. A zwróciłeś pewnie na to uwagę , bo brakuje wygłuszenia maski.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 29, 2013 22:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Juzef 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 35



Wysłany: Nie Cze 02, 2013 22:48   

Pierdut! Stało się, ostatnia wspominana tu sztuka została nabyta drogą kupna.


Ostatecznie poszło za 10 200zł. Wnętrze w ekstra stanie, naprawdę chyba tylko w egzemplarzu za 14k z 2006 było podobne. Jakieś duperelki na lakierze. Pocąca się olejem uszczelka dekla od zaworów. Poza tym silnik, hamulce, zawieszenie - git majonez. Idzie równo, po wertepach płynie, a temperatura silnika przez 200km ani drgnęła, nawet na ekspresówce ;)

Ale nie obyło się bez przygód. 20km od hacjendy handlarza auto zaczęło się dusić. To było do przewidzenia, bo w baku susza. Zabrakło 1km do stacji.
Podjechalim drugim autem na stacje, kanisterek 5l bierzemy. Wracamy, zalewamy Rovera i.. nic, a nawet gorzej. Przestał odpalać. Oczywiście wszystkie możliwe teorie z HGF na czele się posypały. Ściągamy więc sprzedawcę, on ma mechanika niestety tylko na telefon. Ale to wystarczyło.
Mechanik rzecze, że w tym aucie jak się wydoi rezerwę, to nie wystarczy wlać 5l, żeby z powrotem zaskoczyło. Gdzieś tam jest w baku jakiś rezerwuar, do którego musi się nalać paliwa z powrotem, i do tego potrzeba wlać więcej. No więc pojechali po dalsze 10l, zalali i... naprawione :mrgreen:

Od razu parę pytań formalnych... Radia nie ma. Jakie trzeba zanabyć, aby pasowało i najlepiej współpracowało z tym ustrojstwem przy kierownicy? Widzę na allegore oryginał Rovera za ok. 100zł, ale "nierozkodowane" co pewnie dobrze nie wróży.

I kwestia przeglądu. Jest przegląd niemiecki niby ważny, ale tablice wywozowe, które ważne były do dziś. Może ma ktoś aktualne doświadczenia w tej kwestii, jakie warunki trzeba spełnić, by pierwszy przegląd przejść? Chcąc do stacji podjechać, pewnie tymczasowe OC by się przydało, choć to w sumie 2km, ale licho nie śpi.
Ale czytam też o jakichś zmianach z zeszłego roku, wedle których na przeglądzie trzeba mieć ważne tablice. Gdybym miał te wywozowe jeszcze dzień choćby ważne, to by chyba wystarczyły, ale handlarz nie miał żadnych o dłuższym terminie ważności do dyspozycji. A tak cóż, zostają chyba tylko próbne?
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 03, 2013 00:10   

Juzef napisał/a:
Pierdut! Stało się, ostatnia wspominana tu sztuka została nabyta drogą kupna.

Gratulacje :smile:

Juzef napisał/a:
Ale nie obyło się bez przygód. 20km od hacjendy handlarza auto zaczęło się dusić. To było do przewidzenia, bo w baku susza. Zabrakło 1km do stacji.
Podjechalim drugim autem na stacje, kanisterek 5l bierzemy. Wracamy, zalewamy Rovera i.. nic, a nawet gorzej. Przestał odpalać. Oczywiście wszystkie możliwe teorie z HGF na czele się posypały. Ściągamy więc sprzedawcę, on ma mechanika niestety tylko na telefon. Ale to wystarczyło.
Mechanik rzecze, że w tym aucie jak się wydoi rezerwę, to nie wystarczy wlać 5l, żeby z powrotem zaskoczyło. Gdzieś tam jest w baku jakiś rezerwuar, do którego musi się nalać paliwa z powrotem, i do tego potrzeba wlać więcej. No więc pojechali po dalsze 10l, zalali i... naprawione

Trzeba było więcej utargować, bo ten epizod może odbić się dużą czkawką (filtr paliwa, odpowietrzanie pompy, etc.)

Juzef napisał/a:
Radia nie ma. Jakie trzeba zanabyć, aby pasowało i najlepiej współpracowało z tym ustrojstwem przy kierownicy?

Na allegro są przejściówki do popularnych producentów, które pozwalają podłączyć radio do pilota przy kierownicy. Oidp cena ~100zł.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
Juzef 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 35



Wysłany: Pon Cze 03, 2013 09:31   

brkzzz napisał/a:

Trzeba było więcej utargować, bo ten epizod może odbić się dużą czkawką (filtr paliwa, odpowietrzanie pompy, etc.)


Też mieliśmy większe zamiary, ale koleś twardy był fest. Na pewno nie ułatwiało nam zadania, że przyjechaliśmy z daleka i on wiedział, że bez auta raczej nie będziemy chcieli wracać.
Ja może się nie znam na handlu, ale byli ze mną tacy, co niejedno auto kupili, w tym też Rovera 25 i po niezłych cenach, ale koleś nawet tych 200zł nie chciał odpuścić. Potem przy tej akcji podjechał nam po paliwo, ale za te 10l też mu musieliśmy zwrócić. Niemniej rozstaliśmy się we względnym pokoju ;)

Nie wiem, na ten moment wydaje mi się, że cenowo wyszło korzystnie mimo wszystko, o ile nic poważniejszego się nie rypnie prędko. Inne sztuki od 12k są osiągalne na ten moment, więc nie narzekam póki co.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 03, 2013 09:45   

Juzef napisał/a:
git majonez.

Mam nadzieje, że nie w zbiorniczku wyrównawczym. :P :mrgreen: A tak na serio to gratulacje, aby spisywał się bezproblemowo. :)
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Rover 25 STREETWISE.
Vasili25 Chcę kupić ROVERka 1 Sro Lip 25, 2012 07:30
szoso
Brak nowych postów [R25 streetwise] do oeceny
panadol Chcę kupić ROVERka 8 Nie Lut 19, 2012 12:54
panadol
Brak nowych postów Rover 25 Streetwise
Dudek Chcę kupić ROVERka 5 Pią Kwi 15, 2011 08:39
Dudek
Brak nowych postów rover 25 streetwise
andrzejowy Chcę kupić ROVERka 4 Pią Gru 24, 2010 17:11
Markzo
Brak nowych postów Rover streetwise
do oceny
sknerko Chcę kupić ROVERka 3 Pon Kwi 19, 2010 15:47
azer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink