Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] problem z alarmem - czujnik otwarcia drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] problem z alarmem - czujnik otwarcia drzwi
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 21:17   

Masz 4 drzwi i dwie pokrywy. Jeśli jesteś pewien czujnika od maski w 100%, to szukaj w zamku kierowcy lub innych albo w zamku od klapy ;)

Ja walczę obecnie z zamkiem od kierowcy. Padło mi otwieranie. Muszę to robić kluczykiem. Teraz dzieją się jaja. W bębenku coś przeskakuje ;) Jak otwieram, to otwierają się też szyby. Jak przytrzymam dłużej w zamkniętej pozycji to się zamkną, jak wyjmę z powrotem kluczyk to znowu się otwierają... karuzela :)
O ile w ciepłe dni nie przeszkadza to tak bardzo bo wsiadam i zamykam szyby z panelu, o tyle w zimie jak przymarzną szyby może się skończyć źle ;/ Skorzystam z pomocy mariusz418 , żeby tymczasowo wyłączył mi domykanie i otwieranie szyb w module komfortu.

Odpinałeś wiązkę od zamka w bagażniku?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 06, 2011 21:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Maj 06, 2011 21:32   

U mnie jest tak że z pilota (jak działał przycisk bo teraz już nie działa) otwierały się drzwi pasażera i pasażera za kierowcą. Dzwi kierowcy musiałem zawsze z kluczyka otwierać a drzwi pasażera za pasażerem tylko i wyłącznie pociągnięciem klamki od wewnątrz. Więc u mnie tez rewolucja. Co do tej wiązki, jak byłem u łepka od takich spraw to tam odpiął pewnie ją ale nic się nie zmieniło. Tylko mni ezastanawia czemu te światło gaśnie w kabinie jak to jest inny czujnik a nie maski. Świeci mi sie srs to teraz jeszcze te drzwi. Cholera mnie weźmie. A mas zmoże fotkę gdzie są czujniki w drzwiach rozmieszczone bo ja nie wiem gdzie ich szukać?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Maj 06, 2011 22:16   

markozalko napisał/a:
gdzie są czujniki w drzwiach rozmieszczone bo ja nie wiem gdzie ich szukać?
w drzwiach i pokrywie bagażnika są mikrowyłączniki w mechanizmach zamków , żeby dostać się mikrowyłaczników trzeba rozbierać zamki.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 23:15   

SeniorA napisał/a:
żeby dostać się mikrowyłaczników trzeba rozbierać zamki.

A jesteś pewien, że po odpięciu wiązki od zamka, on nie będzie działał jak ten od maski?
Pytam, bo u mnie się tak wydarzyło, ale może to przypadek.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 06:09   

mikrowyłącznik zamka bagażnika
_________________
rom
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 06:23   

automechanik napisał/a:
mikrowyłącznik zamka bagażnika


Ale co z nim?? Że niby to to padło w tylnej klapie?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 11:16   

markozalko napisał/a:
Ale co z nim?? Że niby to to padło w tylnej klapie?
w zamku pokrywy bagażnika (tym co jest rygiel , a nie kluczyk ) też jest mikrostyk ,który informuje BCU o stanie zamka (otwarty/zamknięty) i powoduje wyświetlanie informacji w zegarach . Żeby to sprawdzić można wypiąć wtyczkę (na dole z lewej strony zamka), albo łatwiej , odkręcić węzeł masy , który jest po prawej stronie bagażnika pod wykładziną bocznę ( nad nadkolem), jest tam przykreconych chyba 7 przewodów (czarnych ).Kontrolka świeci i alarm sygnalizuje, bo jest cały czas zamknięta ścieżka do masy dla BCU.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Sob Maj 07, 2011 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 11:22   

Panowie udało się. 2,5 godziny koleś walczył ale doszedł ż eto jednak wina w masce leży. Okazało się ża kabel jeden był zmiażdżony w jednym miejscu i to przez to było. Odciął, zalutował i gitara. Całość 80 zł. Dzięki i pozdrawiam
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 11:27   

markozalko, napisz , który kabel (kabel to kilka przewodów) , czy tylko jeden przewód i który (kolor)?
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 11:52   

A więc. Po zdjęciu czujnika dochodzą do niego 2 kable. Lecz jak się spojrzy niżej to są 3. I właśnie gdzieś na wysokości środa grilla był ten kabel zmiażdżony a dokładnie koloru żółtego. Podpiął się on miernikiem jakimś do tej wtyczki czujnika i latał rąkomka po tych wiązkach koło linki od maski. Za tę linkę też ciągał. I właśnie w tej wiązce złapał trop i doszeł po kabelku.
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Czw Cze 06, 2013 09:50   

apples napisał/a:
Czujnik zamknięcia maski demontujesz ściągając z niego osłonkę gumową. Następnie podważasz po bokach małym śrubokrętem i czujnik wychodzi do góry.


Czy mógłbyś w 'przystępny' :oops: sposób opisać jak można zdemontować ten czujnik?
Usiłowałem go podważyć, ale nie chce wyjść, nie mam pomysłu jak się do tego zabrać a nie chcę wszystkiego połamać... Może jakieś zdjęcie z książki serwisowej?

Mam od kilku dni problem z czujnikiem maski ("bonet open" i cały czas świeci kontrolka otwarcia maski na konsoli środkowej), zalało go na myjni a deszczowa pogoda zrobiła swoje i nie ma szansy wyschnąć.

Auto zamykam wg. metody: wysiadam, zamykam drzwi, otwieram tylne, zamykam zamki od środka i zatrzaskuje tylne drzwi - tylko wtedy alarm się nie uzbraja.
Jeśli zamykam kluczykiem zamkiem od strony kierowcy alarm się uzbraja (wbrew temu co ktoś napisał) i auto wyło w nocy :( co potwierdzała potem ikonka "dzwoneczka" na konsoli (sygnalizuje uruchomienie alarmu).
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 06, 2013 09:54   

yoonior napisał/a:
Czy mógłbyś w 'przystępny' :oops: sposób opisać jak można zdemontować ten czujnik?

To jest sposób mocowania na zasadzie szyszki ;)
Po bokach lewo/prawo jak stoisz przodem do auta masz zaciski plasitkowe rozprężne.
Gumkę zdejmujesz, wkładasz pod ten kwadrat - podstawę czujnika - cieniutki śrubokręt i podważasz czujnik naciskając jego lewy bok, a jak trochę się wysunie powtarzasz czynność z prawej strony. Jak już wyjmiesz oceń przewody idące w głąb... czasami się przecierają i gniją. Dodatkowo warto wyjąć ten czujnik żeby sprawdzić czy nie ma w kostce wilgoci i czy któryś z dwóch pinów nie ma śniedzi. No i tylko tak najlepiej założyć tę gumkę zabezpieczającą od góry.

[ Dodano: Czw Cze 06, 2013 09:54 ]
A skąd wiesz, że nie masz problemu w zamku w klapie bagażnika? To taki sam komunikat.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Czw Cze 06, 2013 10:43   

MaReK napisał/a:
Po bokach lewo/prawo jak stoisz przodem do auta masz zaciski plasitkowe rozprężne.
Gumkę zdejmujesz, wkładasz pod ten kwadrat - podstawę czujnika - cieniutki śrubokręt i podważasz czujnik naciskając jego lewy bok, a jak trochę się wysunie powtarzasz czynność z prawej strony.


O, dziękuję - o taki opis dla 'laika' mi chodziło :)
Nie miałem pojęcia, gdzie naciskać - tym bardziej, że czarny wkład czujnika ma takie ząbki ale w płaszczyźnie przód-tył.

Cytat:
A skąd wiesz, że nie masz problemu w zamku w klapie bagażnika? To taki sam komunikat.


Światło mi gaśnie całkiem w aucie jak go zamykam pilotem, do tego wydawało mi się (i tutaj mogę się mylić), że otwarta klapa sygnalizuje to innym komunikatem (choć ikona na konsoli jest jedna - symbol auta z otwartą zarówno maską jak i bagażnikiem).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Otwarte drzwi, czujnik, lampka otwarcia
phuss Rover serii 75, MG ZT 17 Sro Lis 01, 2017 17:17
robdzob
Brak nowych postów [R75] Czujnik otwarcia maski
Black_Eryk Rover serii 75, MG ZT 33 Pią Wrz 16, 2016 09:45
pineska
Brak nowych postów [R75] Klapa bagażnika - problem otwarcia przyciskiem
merf3 Rover serii 75, MG ZT 44 Sro Maj 09, 2018 18:03
Blazej_R
Brak nowych postów [R75] Czujnik drzwi
obet Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lut 24, 2011 18:14
obet
Brak nowych postów [R75] Czujnik domknięcia drzwi.
wojcio0 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Gru 23, 2007 09:46
Wolek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink