Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Ogrzewanie tylnej szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:14
[R200] Ogrzewanie tylnej szyby
Autor Wiadomość
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Lis 24, 2011 22:22   

Normalnie się ściąga, tam gdzie wchodzi w blachę (czy to w klapie bagażnika czy w karoserii) po prostu ciągniesz, ona wyskoczy w końcu.
Na końcach jest jak by zagięta przez co nie wyłazi sama, potem tylko musisz ją podciągnąć i zobaczyć kable w niej.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 24, 2011 22:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
chripal 



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 17
Skąd: koszalin



Wysłany: Pią Lis 25, 2011 02:26   

Dziękuję za fachową poradę, uspokoiłeś mnie

ADI-mistrzu napisał/a:
potem tylko musisz ją podciągnąć i zobaczyć kable w niej.


kable też dadzą się trochę wyciągnąć?
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Lis 25, 2011 08:48   

A to ciężko powiedzieć, raczej powinny ale chyba niewiele.
 
 
 
har0 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 196
Skąd: chojnow



Wysłany: Pią Lis 25, 2011 08:59   

kable też powinny się dać lekko wyciągnąć. Jakby nie chciały to odepnij plastik maskujący bagażnik, ten duży czarny i pod nim możesz odpiać na chwilę kable z wtyczek i spokojnie wyciagniesz wiązkę żeby sobie naprawić
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 25, 2011 12:03   

Po prostu ściągnij ta gumę, nic dla niej się nie stanie, pod guma zobaczysz pewnie poprzecierane kabelki, które będziesz musiał zaizolować. U mnie np.: było ciężko te kabelki zrobić i musiałem tą gumę rozcinać, ale może dla ciebie uda się bez rozcinania. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
chripal 



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 17
Skąd: koszalin



Wysłany: Pią Gru 09, 2011 06:08   

Pojechałem jednak do elektryka, nie mam narzędzi, aby się za to zabierać. Wiązka faktycznie była poprzecierana, już ktoś wcześniej tam próbował izolować poszczególne przewody, ale dosyć nieudolnie. Na szczęście, nie trzeba było nic lutować, wystarczyło porządnie zaizolować. Drugie miejsce, gdzie okazało się, że jest uszkodzenie to w klapie bagażnika, blisko szyby jest małe złącze, które łączy wiązkę z szybą, które się wysunęło i dotykając do karoserii powodowało zwarcie. Aby się tam dostać trzeba było zdjąć maskownice z prawej i lewej strony szyby od wewnątrz klapy bagażnika. Te połączenia do szyby są po obydwu stronach, mniej więcej na środku wysokości szyby, z lewej minus z prawej plus. Napięcie tam już dochodzi, ale czy szyba grzeje to się dowiem jak będzie zimno, bo dzisiaj auto nawet nie paruje, ale kontrolka się świeci i bezpiecznik już się nie spala.

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

[ Dodano: Pią Gru 09, 2011 06:08 ]
Jednak mimo, że prąd dociera do szyby to nie grzeje, są mikroskopijne przerwy w paskach na szybie... czyli czeka mnie klejenie, czy w Trójmieście są fachowcy którzy potrafią takie coś naprawić?
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 08:35   

Zrobisz to sam, kup sobie tylko klej elektroprzewodzący.
 
 
 
jrdarus1 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 319
Skąd: Wałcz

MG ZR

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 10:13   

ja mam takie przetarcia ze muszę kupić nowa szybę ( przynajmniej tak stwierdził elektryk i ze klej nie pomoże )
_________________
https://www.youtube.com/w...be_gdata_player
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 12:28   

Zrób zdjęcie i pokaż.
 
 
 
chripal 



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 17
Skąd: koszalin



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 20:13   

ADI-mistrzu napisał/a:
Zrobisz to sam, kup sobie tylko klej elektroprzewodzący.


Już mam ten lakier na bazie srebra , ale nie mam garażu, więc chyba muszę czekać na ciepłą pogodę aby spróbować to zrobić, bo na lakierze jest napisane, że w temp. +10 stopni. Mam pomysł, że od środka może być cieplej jak nagrzeję auto silnikiem i zrobić część nitek przy zamkniętej klapie.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 20:31   

Możesz spróbować, najlepiej wziąć taśmę malarską (żółtą) i okleić nitki, aby czasem lakierem za dużo nie pomalować :wink:
Potem pomalować przerwane miejsca i nagrzać dopiero potem auto, jaki jest sens nagrzania auta a potem jego wystudzenia przez otwartą klapę w czasie malowania :razz:
Chyba że półkę wyjmiesz i się w bagażniku zamkniesz, tylko nie zrób tak że zapomnisz, wejdziesz do bagażnika (bez zdjętej półki) i się zatrzaśniesz, mógł byś mieć problem z wyjściem :mrgreen:
 
 
 
chripal 



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 17
Skąd: koszalin



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 02:49   

Spoko, będę uważał! :)

ADI-mistrzu napisał/a:

Potem pomalować przerwane miejsca


No i tu jest problem, pod światło widać, że brakuje wiele, wiele miejsc, nie wiem czy metoda optyczna tutaj zda egzamin, próbowałem mierzyć, gdzie powstaje przerwa, ale to też kiepski tester... chyba przejadę jednak każdą ścieżkę od początku do końca.
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 14:37   

chripal napisał/a:
Spoko, będę uważał! :)

ADI-mistrzu napisał/a:

Potem pomalować przerwane miejsca


No i tu jest problem, pod światło widać, że brakuje wiele, wiele miejsc, nie wiem czy metoda optyczna tutaj zda egzamin, próbowałem mierzyć, gdzie powstaje przerwa, ale to też kiepski tester... chyba przejadę jednak każdą ścieżkę od początku do końca.


to stracisz majątek... buteleczka ma 2-3gramy, uwierz mi nie starcza na zbyt wiele...

możesz użyć taśmy papierowej jeśli chcesz jak radzi Adi, ale nie trzeba - wiadomo nie na kitujesz tyle żeby spływało, ale jak będzie nie idealnie w jednej linii to nic. Weź próbnik w ręke (zwykłą kontrolkę, zmasuj do np. zamka w drzwiach i patrz gdzie świeci i jak mocno a gdzie nie i zaznaczaj jakimś mazakiem) zrób kilka malowań, bo jak naprawisz na wiązce jedno miejsce, to potem od niego zaczniesz szukać kontrolką dalej... no chyba że jest prąd na końcu paska to jest ok :)

ps. trzeba długo poczekać zanim wyschnie, sam to przerabiałem bo wędkami porysowałem wiele pasków sobie :)

powodzenia
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
jrdarus1 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 319
Skąd: Wałcz

MG ZR

Wysłany: Pią Gru 16, 2011 13:40   

ADI-mistrzu, Nie ma sensu robić zdjęcia bo naprawdę jest wszystko wytarte z tego co zauważyłem to dobry jest pasek na samej górze bo jest ciemny a reszta jaśniutka, powycierana przepuszczająca światło.
_________________
https://www.youtube.com/w...be_gdata_player
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Gru 16, 2011 20:48   

Witam podepnę sie pod temat bo zamontowałem sobie podgrzewacz wody w MG i jest on sterowany + i chciałem podłączyć plus z podgrzewania tylnej szyby (Podgrzewanie działało wcześniej) i sprawdzałem kontrolką gdzie po wciśnięciu przycisku wychodzi Plus na ogrzewanie tylnej szyby i spaliła mi się żarówka kontrolki i od tego czasu nie działa mi podgrzewanie tylnej szyby... Kupiłem nowy włącznik bezpieczniki sprawdziłem pod nogami kierowcy i pod maską w puszce i wszystkie sa ok.... gdzie szukać przyczyny i w kostce od przełącznika podgrzewania szyby tylnej w którym pinie jest PLUS po wciśnięciu przycisku ??
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 16, 2011 23:53   

Spróbuj przytrzymać przycisk podgrzewania tylnej szyby troche dłużej na włączonym zapłonie na pozycje 3, w poprzednim roverze nie mogłem znaleźć przyczyny kiedy wszystko było sprawne i przez przypadek zaczęło działać.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sob Gru 17, 2011 17:52   

ok dzięki sprawdzę
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
chripal 



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 17
Skąd: koszalin



Wysłany: Nie Gru 25, 2011 05:01   

kruszan napisał/a:
chripal napisał/a:
Spoko, będę uważał! :)

ADI-mistrzu napisał/a:

Potem pomalować przerwane miejsca


No i tu jest problem, pod światło widać, że brakuje wiele, wiele miejsc, nie wiem czy metoda optyczna tutaj zda egzamin, próbowałem mierzyć, gdzie powstaje przerwa, ale to też kiepski tester... chyba przejadę jednak każdą ścieżkę od początku do końca.


to stracisz majątek... buteleczka ma 2-3gramy, uwierz mi nie starcza na zbyt wiele...

powodzenia


faktycznie tego lakieru jest tyle co nic, na razie nie zacząłem, pogoda jest niesprzyjająca i trochę brak czasu.
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 07:05   

chripal napisał/a:
faktycznie tego lakieru jest tyle co nic, na razie nie zacząłem, pogoda jest niesprzyjająca i trochę brak czasu.


mówiłem ;P

jeśli nie masz ogrzewanego garażu - odpuść sobie i poczekaj do wiosny (mi akurat w takich temp. jak rok temu robiłem nie chciało się to zrobić i paski nie działały, na wiosnę musiałem zeskrobać to i dopiero się tak zastygło że prąd poszedł) ale nie wiem może będziesz miał szczęście :) fajnie by było jechać gdzieś potem itp. żeby auto długo ciepłe było :bezradny:
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
rafal506 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Gru 25, 2011 12:24   

A Ja wam opowiem dosyć ciekawą historię z czwartku co do podgrzewania tylnej szyby.Wstaje rano do pracy,skrobie szybki bo temperatura na minusie.Jadę,załączam ogrzewanie tylnej szyby.Ujechałem ze 3 km i nagle słyszę wielki huk.Patrze w lusterko nie ma szyby :shock: Pierwsza myśl ktoś rzucił czymś ale nie ma nikogo,też nic nie spadło z drzew bo ich nie było.Co było tego przyczyną nie mam zielonego pojęcia :bezradny: Kiedy już szyby nie było przycisk od podgrzewania cały czas się palił.Szybka już kupiona,czeka do wtorku na wstawienie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4 8v 99 r.] ogrzewanie tylnej szyby
Jeden z pasków nie działa
rafal10 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Gru 29, 2008 17:48
rafal10
Brak nowych postów [r200] ogrzewanie tylnej szyby - nie wyłącza się
szebek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Sty 06, 2013 11:02
lucas202
Brak nowych postów [R25 `02] Ogrzewanie tylnej szyby
Steff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sro Gru 02, 2009 08:32
Steff
Brak nowych postów [R214i 1.4 97r.] ogrzewanie tylnej szyby
remo_78 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Mar 06, 2010 20:22
drlubicz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink