Forum Klubu ROVERki.pl :: Prędkość wasza uzyskana Roverkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Prędkość wasza uzyskana Roverkiem
Autor Wiadomość
monia 




Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Ząbki



Wysłany: Pią Cze 29, 2012 15:59   

bociannielot, owszem, głupota :) te moje 120 w mieście też było passatem, jeszcze mnie pasażerowie zrypali, że w mieście 50 obowiązuje. A ja najzwyczajniej w świecie byłam przekonana, że jade w granicach 60:)
zaraz mnie ktoś zrypie, że co ze mnie za kierowca, skoro nawet na licznik nie spojrzę - z góry odpowiadam na te zarzuty - wtedy miałam świeżutkie, jeszcze ciepłe prawko :)

[ Dodano: Pią Cze 29, 2012 15:59 ]
a Roverem w mieście 100, bo fajna muza leciała i tak jakoś mi się wkręciło :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 29, 2012 15:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Cze 29, 2012 16:01   

ja wtedy miałem gdzieś koło 8 miechów prawko i 210km pod nogą - nie ważne jaka konfiguracja głupota i tyle - ku*wa miąłem wypadek w mieście jadąc koło setki i mimo że miałem pierwszeństwo przyjęto że moja wina bo za szybko jechałem, tak ku przestrodze. Dodatkowo ku przestrodze połamany nos i kość jarzmowa i auto warte 6tysięcy w plecy. Nie jeździ się tyle po mieście i tyle :!:
 
 
 
monia 




Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Ząbki



Wysłany: Pią Cze 29, 2012 16:03   

bociannielot, i tak już nie mam czym :D
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 29, 2012 16:14   

bociannielot napisał/a:
mimo że miałem pierwszeństwo przyjęto że moja wina bo za szybko jechałem, tak ku przestrodze

Podobna u mnie sytuacja była na wsi. Koleś ruszył na 'zielonym' a rozpędzony bus myślał że przeleci ale gdy dostał lekko w bok to wyleciał z toru jazdy i wbił się w budynek. Całe szczęście że nikogo nie było na przystanku i chodniku bo przystanek rozwalił równo.
Wina kolesia co wjeżdżał na 'zielonym' bo kamera złapała że wjechał jak było czerwone z pomarańczką.
A koleś busem wleciał na skrzyżowanie mając ponad 100km/h i wcale się z tym jakoś mocno nie krył.

Co do tematu.

200km/h jak tylko kupiłem R i wracałem z Berlina. Ale rozpędzałem się ze 100km :P
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Cze 30, 2012 13:02   

To ja dodam:
- Rover 620ti - 230 (nie była to prędkość maksymalna),
- Tomcat turbo (Rover 220 Turbo Coupe) - 240,
- MG ZS 180 - 240,
- Rover 420D - 180,
- Sandał (Rover 75 CDT Tourer) - 200.

Generalnie po Warszawie jeździ się szybko. Są ciągi komunikacyjne, gdzie w Warszawie cała kolumna jedzie ponad 100 km/h, a jeśli ktoś jedzie wolniej, to jest zawalidrogą i utrudnia ruch innym. Najwyższa prędkość po mieście, to było ok. 200 km/h (jako pasażerka).

Generalnie jeżdżę wolno i uważam się za spokojnego kierowcę i nie muszę być pierwsza ze świateł... ale uczyłam się jeździć od osób z licencjami sportowymi :)
_________________
Gonia
 
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Cze 30, 2012 19:21   

Freelander TD4 2002r.
Turbinka od rocznika 2006 po pełnym czyszczeniu. :twisted:
Podkręcona kierownica na turbawce.
Wyczyszczone przewody olejowe turbiny i umyty układ dolotowy
Komplet nowych węży intercoolera.
Nowe filterki
Nowe wężyki podciśnienia
Wgrana na nowo mapa silnika
Doważanie wału

Udało mi się wycisnąć 193km/h
Sprawdzałem na GPS :mrgreen: :twisted:
Jęk silnika był niemiłosierny ale dawał radę i załączyły się oba wentylatory.
Przy okazji trochę syfu z chłodnicy wypłukał, ale i tak przed zima płyn idzie do zmiany bo 4 latka ma.

Bardzo natomiast zawiodłem się na hamulcach.
Seryjne tarcze +klocki EBC Ultimax
Klocki dają rade, ale tarcze są beznadziejne przy hamowaniu z tej prędkości.
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 30, 2012 23:53   

Obecny wlasciciel mojego R 216 GTi na S8 wycisnal 183 na 4tym biegu( plaski teren).Bylem na pasazerce :grin:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Lip 01, 2012 12:42   

Cztery osoby + klima 180 licznikowe, może i poszedł by trochę więcej, ale to się sprawdzi nasępnym razem :wink: GPS pokazywał by pewnie ze 170 :wink: wszsytko oczywiście na zamkniętej prywatnej drodze :wink: .
 
 
 
Oskar 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 01, 2012 12:50   

bociannielot, Na torze volkswagena tam gdzie testowali Bugatti Veyron'a :razz:
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Lip 01, 2012 12:53   

Oskar, o tak to było dokładnie tam ;-)
 
 
 
HiS 




Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Nie Lip 01, 2012 13:05   

Na liczniku było 220 ale myślę że jest pewne przekłamanie więc przyjmijmy 210km/h. Oczywiście na niemieckiej;) autostradzie...

Bez pasażerów, bez zbytniego obciążenia w bagażniku, klima wyłączona. Więcej nie dociskałem bo bałem się że mi się rozleci czy cos podobnego :lol:
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Nie Lip 01, 2012 20:17   

Wczoraj mój znajomy miał wypadek. Jechał wraz z żoną i czterema córkami. Żona i dwie młodsze córki poniosły śmierć na miejscu. Kierowca drugiego auta i pozostałe dwie córki walczą w szpitalu o życie. Znajomy nie ma podobno zbyt poważnych obrażeń.

Większość z Was pisze o prędkościach przy których najmniejsza awaria, kamień czy kot na drodze skończyłyby się tragedią... Jeśli nawet jedna osoba czytając Wasze wpisy w tym temacie pomyśli "Inni jeżdżą to może i ja spróbuję..." to moim zdaniem nie warto pisać takich rzeczy.
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 01, 2012 20:19   

ten temat raczej służy do ogólnego poglądu na faktyczne prędkości maksymalne rozwijane danym modelem z danym silnikiem, a nie przestrogi ani pokusy dla innych kierowców.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Nie Lip 01, 2012 20:34   

pelson91, ja to rozumiem, ale przyznaj że ktoś "podatny" na sugestie i wpływ środowiska czytając że ktoś jechał 120km/h w mieście bądź inny 230km/h na "niemieckiej" autostradzie i w opisywanych przypadkach obyło się to bez żadnych konsekwencji może pomyśleć że tak jest zawsze a ograniczenia prędkości są przewidziane dla deskorolek.

Nie twierdzę że sam jeżdżę zgodnie z przepisami, ale na pewno nie jestem z tego dumny i nie będę się tym chwalił...
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Lip 01, 2012 22:04   

marcin316, wychodzimy z założenia że każdy na tym forum jest myślący
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Gonia 




Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lip 02, 2012 09:04   

marcin316 napisał/a:
pelson91, ja to rozumiem, ale przyznaj że ktoś "podatny" na sugestie i wpływ środowiska czytając że ktoś jechał 120km/h w mieście bądź inny 230km/h na "niemieckiej" autostradzie i w opisywanych przypadkach obyło się to bez żadnych konsekwencji może pomyśleć że tak jest zawsze a ograniczenia prędkości są przewidziane dla deskorolek.

Nie twierdzę że sam jeżdżę zgodnie z przepisami, ale na pewno nie jestem z tego dumny i nie będę się tym chwalił...


Nikt tu nie jest z tego dumny i się nie chwali. Temat służy określeniu możliwości auta. Każdy ma swój rozum i odpowiada za to co robi. A jeśli Ty uważasz, że ten temat to "zuo", to zacznij również kampanie przeciwko grom typu "Need for Speed" czy filmom "Szybcy i Wściekli".

[ Dodano: Pon Lip 02, 2012 09:04 ]
Ja od siebie dodam (bo jak rozumiem trochę do mnie pijesz), że sandał najmniej spala przy prędkościach dochodzących do 100km./h na trasie i tak z reguły jeździmy na trasie (90-100km/h).
_________________
Gonia
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pon Lip 02, 2012 10:59   

Nie porównywałbym świata gier i filmów SF (bo inaczej tego filmu nazwać nie można) do realnych wypowiedzi realnych ludzi. Nie mi oceniać czyjeś wypowiedzi i staram się tego nie robić. Chcę jedynie zwrócić uwagę, że założenie iż "każdy na Forum jest myślący" może nie być do końca prawdziwe. Nie mam zamiaru nikogo tą wypowiedzią obrazić a jedynie podkreślić że lepiej dawać innym dobry przykład niż zły...
 
 
monia 




Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Ząbki



Wysłany: Czw Lip 05, 2012 18:17   

marcin316,
marcin316 napisał/a:
ktoś jechał 120km/h w mieście


Czyżby ja??? Przeczytaj sobie wyżej albo na poprzedniej stronie dlaczego na budziku było tyle a nie mniej.

Rozumiem, że po tym wypadku jeżdżenie z taką prędkością jest dla Ciebie głupotą, może chwilowo bardziej doceniasz życie i wyraźniej widzisz, jak niebezpieczna jest taka prędkość itp. itd.

Twoi znajomi nie są jedynymi ofiarami wypadków w Polsce, moi znajomi również mieli wypadki. To akurat z wypadku moich 5 znajomych. 3 kumpli wyszło bez szwanku, jedna znajoma do dziś nie odzyskała pełnej sprawności ręki, druga znajoma długo uczyła się po tym chodzić. Cudem jest, że nikt nie zginął, tym bardziej, że część z nich nie miała zapiętych pasów.
http://dzienniknowy.pl/ak...kaz/18879.dhtml

Ale wcale nie trzeba zapierniczać, żeby zginąć. Kolejne przykłady z mojego "podwórka":
Długo zastanawiałam się jak doszło do tego wypadku, aż pewnego razu w nocy pojechałam tą samą drogą. Rozwidlenie dróg jest praktycznie niezauważalne a na środku jest drzewo, ciężko mi wytłumaczyć jak to wygląda. Wiele nie brakowało a sama bym się na tym drzewie zatrzymała.
http://www.zlotow.policja...id=613&Itemid=7

Następny przykład: dwóch młodych mężczyzn, jadących przepisowo. Zginęli na miejscu.
http://www.zlotow.policja...id=884&Itemid=7

Tutaj wypadek z winy kierowcy tira:
http://www.zlotow.policja...id=781&Itemid=7

Tutaj wszystko przez urwane koło:
http://www.zlotow.policja...id=651&Itemid=7

To są przykłady tylko z mojej okolicy, podobnych przypadków jest w Polsce mnóstwo, mogłabym do jutra wymieniać.


Tak więc, proszę mi tu nie robić wykładów o prędkości. Wiem, że swoją prędkością mogę zrobić komuś krzywdę, ale prędkość nie jest jedyną przyczyną wypadków. Mogę jechać przepisowo a ktoś może mi wypierniczyć na czołówkę i na reakcję będzie za późno, mogę trafić na pijanego kierowcę który w ostatniej chwili zjedzie na mój pas, coś się komuś może odczepić (przyczepa, koło, ładunek) i może mnie zabić.

Ale gdybym myślała o tym za każdym razem, to chyba bym się bała z domu wyjść.

Pozdrawiam
Monia
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lip 06, 2012 10:53   

prawda jest taka że to nie predkość zabija tylko brak wyobrazni...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lip 06, 2012 11:04   

dobryziom napisał/a:
prawda jest taka że to nie predkość zabija tylko brak wyobrazni...
:ok:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów jak zaczęła się Wasza przygoda z Roverem?
Markzo Offtopic 61 Wto Lis 18, 2008 15:08
ploomy
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem
michone Offtopic 4 Wto Maj 24, 2011 11:44
walkie
Brak nowych postów Rok życia z Roverkiem
dominikgr Offtopic 164 Pią Kwi 09, 2010 10:22
maciej
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem
Gacor Offtopic 6 Pon Lis 04, 2013 15:21
bociannielot
Brak nowych postów Pożegnanie z Roverkiem
Rokosz Offtopic 1 Sob Maj 07, 2011 17:29
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink