Forum Klubu ROVERki.pl :: [R-Kochanica]Pytanko odnośnie konkretnych głośników
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R-Kochanica]Pytanko odnośnie konkretnych głośników
Autor Wiadomość
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 11:11   

Jugol, pomijając to co napisał marcinZG
Dlaczego chcesz wsadzić głośniki na tył? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć jaką funkcję mają one tam na tyle spełniać bo od tego zależy czy mają być 3way czy coś innego.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 11:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 11:50   

Nie wiem czy we wszystkich 45-tkach zastosowano jednakowe głośniki, ale u mnie te co są z przodu grają co najmniej przyzwoicie, natomiast te z tyłu są tragiczne i będę je w najbliższym czasie wymieniał.

Co do sensu wkładania głośników na tył powiem, że mój znajomy do R200 włożył na przód odseparowany zestaw Blaupunkta (chyba 16 cm) i przy oryginalnych głośnikach z tyłu konieczne było wspomaganie zestawu subem. Po założeniu na tył podobnego zestawu (13 cm) sub okazał się zbędny. Wiem że powiecie, że taka mała średnica nie może zagrać basem, ale jakbyście posłuchali, to zmienili byście zdanie ;) Słucha się bardzo komfortowo i nie odczuwa się braków w paśmie. Wcześniej miał też odseparowany zestaw Clariona, ale wysokie kuły w uszy a i basu było mniej.

Każdy głośnik jest przewidziany do pracy w obudowie o konkretnej pojemności, dlatego też sądzę, że głośniki które prawidłowo grają w boczkach drzwi mogą się nie sprawdzić w tylnej półce i na odwrót.
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 12:56   

marcin316, zgadzam się z Tobą co do przodu i fabryki- ale potwierdzam ten fakt dopiero po wyciszeniu drzwi- jest naprawdę przyzwoicie, ale będzie przyzwoiciej ;) Co do tyłu, to jeśli chodzi o fabryczne jest porażka.
greg-si napisał/a:
Dlaczego chcesz wsadzić głośniki na tył? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć jaką funkcję mają one tam na tyle spełniać bo od tego zależy czy mają być 3way czy coś innego.

...mają zagrać lepiej niż ta fabryka z tyłu, o to mi przede wszystkim chodzi, ale nie jestem specem w dziedzinie i prosze o doradzenie, czy w przyszłości zapodać dwu, czy trójdrożne ??
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 11:37   

ja bym brał jednodrożne które przenoszą tylko niskie częstotliwości
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 00:23   

Będę z tyłu pakował jednak Helix Dark Blue DB 6.1, decyzja zapadła :taa:

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 00:23 ]
Właśnie została zakończona pierwsza faza projektu audio w Kochanicy. Helixy Dark Blue 62.1 grają cudnie na przedzie :muzyka:
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 03:52   

Jugol napisał/a:
Będę z tyłu pakował jednak Helix Dark Blue DB 6.1, decyzja zapadła :taa:
Jak dobrze pamiętam masz sedana, tak z ciekawości zapytam, wejdą na tylną półkę głośniki o tej średnicy 16,5 ??
Pytam bo 5" sub znalazłem tylko z focala http://www.vangelion.com....opia-p-228.html ale cena nie dla mnie :>

Wynalazłem ostatnio takiego subika JL Audio: JL 6W3v3-4 - 6.5"
-zna ktoś tą firmę, lub miał styczność z tą marką (wygląda na profeskę sprzęt, ale to tylko moje oko laika)
http://mobile.jlaudio.com...hp?series_id=29
jakiś sklep http://caraudiosecurity.c...s_id/12627.html
u nas http://www.rpmotorsport.p...li-p-12391.html

ja od dłuższego czasu nie mogę dorobić się żądnego nowego CA -zawsze znajdą się jakieś priorytety- a im bardziej upływa czas tym więcej możliwości i pomysłów ;)
ostatnia inwestycja była w CB ale rozglądać się trzeba :cool:
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 15:43   

Tomaszi napisał/a:
Jak dobrze pamiętam masz sedana, tak z ciekawości zapytam, wejdą na tylną półkę głośniki o tej średnicy 16,5


Tomaszi cosik widzę skleroza dopada kolegę, w końcu sam prawie przed rokiem podpowiedziałeś mi jaka jest średnica głośników w tylnej półce ;) ...
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#258947

...a poza tym już zaglądałem i mierzyłem u siebie- sytuacja jest pod kontrolą i 165 Helixy wlezą :taa:
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 20:21   

Dzisiaj zakupiłem na tył głośniki Hertz'a DCX 165. Było troszkę problemów z montażem, ale jakoś dało radę. Nawet oryginalne maskownice zostały.

Co do pierwszego wrażenia jeśli chodzi o dźwięk, to brak jest jakiegokolwiek porównania do oryginału. Świetny bas, przyjemne wysokie tony.

Kupowałem w biegu i jeszcze długo po zakupie (nie mówiąc o tym że w trakcie) myślałem że są to Helixy DB :/ Jakieś chwilowe zaćmienie i zdenerwowanie związane z poznaniem wstępnych kosztów naprawy klimatyzacji...
W sumie dzięki tej mojej niezamierzonej pomyłce udało mi się w sklepie wytargować przyzwoitą cenę.
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 18:01   

marcin316 napisał/a:
Dzisiaj zakupiłem na tył głośniki Hertz'a DCX 165. Było troszkę problemów z montażem, ale jakoś dało radę. Nawet oryginalne maskownice zostały.

Co do pierwszego wrażenia jeśli chodzi o dźwięk, to brak jest jakiegokolwiek porównania do oryginału. Świetny bas, przyjemne wysokie tony.

Kupowałem w biegu i jeszcze długo po zakupie (nie mówiąc o tym że w trakcie) myślałem że są to Helixy DB :/ Jakieś chwilowe zaćmienie i zdenerwowanie związane z poznaniem wstępnych kosztów naprawy klimatyzacji...
W sumie dzięki tej mojej niezamierzonej pomyłce udało mi się w sklepie wytargować przyzwoitą cenę.


poprosze o sposob jak to zrobiles bo ja musialem dorobic trzymanie do glosnika zeby mozna bylo go zamocowac na tych 3 orgianlnych mocowaniach i niesttey maskownica orginala z MG nie jest zamontowana tylko ta z glosnikow :)
a zrobilem takak blaszke do mocowanai glosnikow :)
w otworach fi 5 dalem dystanse fi 6.5 o wyskosci 12 mm i z jednej strony gwint wewnetrzy M4 do mocowania tej blachy a z drugiej M5 na zewnatzr jakies 7 mm do przykrecenia tego do budy :)
potem na ta blache poszła gąbka i glosnik ktory przykrecilem przez jej orginalna maskownice do tej blachy i wszystko ładnei pasuje :)
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 20:38   

Napisałem już co nieco w innym temacie ale zamieszczę i tutaj:

1) kupujemy głośniki o średnicy standardowej 165 mm, pasują bez problemów do oryginalnego otworu, oczywiście nie jeśli chodzi o rozstaw otworów na śruby i maskownice

2) od spodu oklejamy głośnik gumową uszczelką do okien (krawędź zewnętrzną na której głośnik się będzie opierał)

3) jeśli głośnik ma przewidziane mocowanie na cztery wkręty, to przykręcamy głośnik (lekko) w docelowym położeniu jedną śrubą do otworu znajdującego się najbliżej dolnej krawędzi szyby

4) trzema wkrętami przebijamy się przez wykładzinę tylnej półki (otwór w wykładzinie jest mniejszy niż w blasze znajdującej się pod spodem)
wkręty przebijają się blisko metalowej części półki, dzięki czemu można zastosować specjalne blaszki, które opierają się o metalową krawędź (od spodu) i pozwalają docisnąć wkrętami głośnik

5) następnie dokręcamy z wyczuciem śrubę z punktu 3

6) głośnik powinien schować się na tyle głęboko w otworze, że bez problemu powinno dać się założyć oryginalną maskownicę przyklejając ją np taśmą dwustronną


BoloSr, napisałeś coś o dystansach. Czy jesteś pewien że nie powstała szczelina przez którą powietrze z kabiny wędruje do bagażnika? Znacząco pogorszyło by to działanie głośników w zakresie niskich częstotliwości.
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 20:41   

marcin316 napisał/a:

BoloSr, napisałeś coś o dystansach. Czy jesteś pewien że nie powstała szczelina przez którą powietrze z kabiny wędruje do bagażnika? Znacząco pogorszyło by to działanie głośników w zakresie niskich częstotliwości.


moje glosniki sa tak samo zamontowane jak orginalne tylko maskownica jest Helixowa a nie roverowa a dzialaja idealnie :)
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 20:46   

Ja bym mimo wszystko sprawdził czy połączenie głośnik - półka jest szczelne. Oryginalnym głośnikom które miałem wcześniej dużo do szczelności brakowało...
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 20:51   

marcin316 napisał/a:
Ja bym mimo wszystko sprawdził czy połączenie głośnik - półka jest szczelne. Oryginalnym głośnikom które miałem wcześniej dużo do szczelności brakowało...


jest dobrze :)
sprawdzilem to na swoich ulubionych utworkach i niebo a ziemia jest teraz tylko przod przerobie i bedzie cacy :)
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Maj 13, 2010 18:01   

Mam prośbę do kolegów obcykanych w temacie car audio. Po zamontnięciu Helixów na przedzie, apetyt u mnie wzrósł troszkę :mniam: :muzyka: W niedalekiej mam nadzieję przyszłości będę się zabierał za tył, ale jest kilka ale. W pierwszej wersji miałem w półkę zapodać Helixy Dark Blue 6.1 dwudrożne głośniki. Ale ze wzgledu na rodzaj słuchanej muzy, wydaje mnie się, że mam potrzebę większej ilości basu- przyzwoitego basu. I teraz kilka pytań, czy wpakować w półkę woofery na wzmaku, suba aktywnego pod siedzenie, czy suba aktywnego w bagażnik? Sedan ma tą wadę, że ten sub z bagażnika bedzie miał ciężko sie przebić do kabiny. I jak spełniają swoje zadanie te suby pod fotel i czy jest sens wywalać na to kasę ? Fachowcy doradźcie :)
 
 
GREG. 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 73
Skąd: ZKA



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 00:22   

Kolego Jugol slyszalem juz kilka aktywnych subow i nie jestem do nich przekonany. Jesli chodzi o sub pod siedzenie to nie mam pojecia jak to zagra. Radzilbym mala skrzynke w bagaznik i jakis wzmak i bedzie naprawde duzo lepiej niz aktywny sub :wink:


Tomaszi: Zmieniłem format liter z KRZYCZĄCYCH na ogólnie uznane za normalne w wypowiedzi. ;)
_________________
FMIC+MBC+1.3BAR+DAWKA=POWER:D 283mm hamulce przod,stabi mg zs+poliuretany,rozporka przod=wrazenia z jazdy bezcenne:D
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Sro Maj 19, 2010 02:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 14, 2010 20:25   

Jugol, aktywny pod siedzenie to lipa
jak coś to wzmacniacz plus głośniczek w zrobionej pod to skrzynce.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 20:40   

...czytając intensywnie od kilku dni fora car audio, koledzy doszedłem do tego samego wniosku- skrzynka+ dobry sub+ wzmak. Decyzja zapadła, teraz tylko na spokojnie przemyśleć co, i za ile, żeby jakiegoś chłamu nie zakupić. Jak macie jakies konkretne pomysły, to proszę o Waszą pomoc w tym temacie :)

P.S.
Aha, a w sprawinie tylnej półki i głośników, głośniki z półki zostaną zdemontnięte- są strasznie dowalone przez poprzedniego właściciela- sam przód ładnie daje radę ( na razie ;) ), pozostaną maskownice, i sub nie będzie miał kłopotu z przebiciem się do kabiny.
 
 
GREG. 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 73
Skąd: ZKA



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 22:01   

Zalezy ile chcesz wydac na taki zestaw. Licz sie z tym im wiecej watowy glosnik tym drozszy do niego wzmacniacz :wink:
_________________
FMIC+MBC+1.3BAR+DAWKA=POWER:D 283mm hamulce przod,stabi mg zs+poliuretany,rozporka przod=wrazenia z jazdy bezcenne:D
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Sro Maj 19, 2010 02:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 22:24   

...na chwilę obecną sprawa otwarta jeśli chodzi o $$$, ale myślę, że max 700- 900 pln, z tym, że skrzynkę raczej będę robił sam pod moje potrzeby w bagażniku.

P.S.
GREG, nie krzycz, pisz bez capslocka ;)
 
 
GREG. 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 73
Skąd: ZKA



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 22:41   

Sorki za capslocka :wink: mysle ze sub hertza dosc ladnie gra moze jbl.Mialem kiedys jbl gt4-12 dosc dawno temu i naprawde za te pieniadze gral milym glebokim basem tylko ze jest strasznie pradozerny :wink: nowsza wersja tego glosnika to jbl gt5-12 do tego jakis wzmacnicz jesli chodzi o tansze to carpower lub mac audio oczywiscie monoblok :wink: pioneera nie polecam chyba ze lubisz twardy bas.myle ze zamkniesz sie w kwocie 700zl oczywiscie za nowy sprzet :wink:
_________________
FMIC+MBC+1.3BAR+DAWKA=POWER:D 283mm hamulce przod,stabi mg zs+poliuretany,rozporka przod=wrazenia z jazdy bezcenne:D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów [R400] odnosnie głośników
shilus82 Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Czw Mar 04, 2010 12:22
shilus82
Brak nowych postów [ MG ZR 1.4 ] Moc głośników
RAM641 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Lip 05, 2013 16:53
RAM641
Brak nowych postów wybór głośników
wojzel Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Pon Kwi 26, 2010 10:36
krist
Brak nowych postów Rozmiar głośników.
pilna pomoc
Kasa313 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Paź 08, 2009 12:29
borsi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink