Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła
Autor Wiadomość
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 11:37   

no u mnie jest niezły burdel w pompce jakiegoś czarnego syfu pełno, a co do pakół to pomysł z forum myślałem ze jeśli jest w FAQ http://www.roverki.pl/zro...roverku-75.html to powinnocoś w tym być i działać ale jeśli twierdzicie że tak nie jest i jest to tylko strata czasu to powinno być to usunięte żeby nieświadomych ludzi takich np jak ja nie wprowadzać w błąd gdyż nie znają dogłębnie zasad działania takiej pompki :twisted: no i czyli Boncky powiadasz ze to przez ten syf zaworek się zatkał i nie podaje dalej i w wyniku czego kipi z pompki dobrze teraz zrozumiałem?
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 31, 2011 11:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 12:39   

Pieta napisał/a:
zaworek to ten mały element ze sprężynką, zamontowany pod białym kapselkiem

Bez przesady.... nawet jak syf w pompce miałem to ten zaworek całkiem słusznie działał. Wyczyściłem pompkę nowy płyn i pomogło na 6km ale okazało się że wysprzęglik dokonał żywota. Po wymianie wysprzęglika mam deko inny objaw, jak pojadę kawałek na pół sprzęgle to pedał wraca bardzo powoli do góry i podnoszę go nogą. Nie jest to nagminne ale się zdarza i jestem ciekaw co może być powodem. Mechanik sądzi że jakiś zawór puszcza i cofa płyn do zbiorniczka ale nie wiem który by to miał być, bo ten mały to nawet delikatnie sprężynę rozgiąłem żeby trzymał.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 12:40   

dafit napisał/a:
no u mnie jest niezły burdel w pompce jakiegoś czarnego syfu pełno, a co do pakół to pomysł z forum myślałem ze jeśli jest w FAQ http://www.roverki.pl/zro...roverku-75.html to powinnocoś w tym być i działać ale jeśli twierdzicie że tak nie jest i jest to tylko strata czasu to powinno być to usunięte żeby nieświadomych ludzi takich np jak ja nie wprowadzać w błąd gdyż nie znają dogłębnie zasad działania takiej pompki :twisted: no i czyli Boncky powiadasz ze to przez ten syf zaworek się zatkał i nie podaje dalej i w wyniku czego kipi z pompki dobrze teraz zrozumiałem?


płyn z całym ciśnieniem opiera się na przodzie pompki, jeżeli zawór nie trzyma, płyn wraz z ciśnieniem wali na tył pompki (czyli na naszą nieszczęsną tylną uszczelkę) tylna uszczelka jest zgarniająca i trzymająca tłok w odpowiednim kącie jeżeli popuszcza zawór ciśnienie jest na tle duże w naszym układzie że uszczelka przelewa i nie ma sposobu i znaczenia co tam włożymy, ona i tak się przeleje, ciśnienie w R 75 jest baardzo duże. Rozwiązania są dwa. Albo nasz układ jest tak zapiepszony syfem że zatyka zawór i wtedy czyszczenie przedłuża życie pompki, albo pompka ze względu na swoje lata ( często od nowości...) odkształca się cała, zaworek, gumka, tuleja, tłok itd i wtedy już nic nie wykombinujemy pakułami czy płukaniem itd...

sknerko - to nie jest bez przesady, twoja pompka nie działała przez syf zapewne, dodtkowo płukanie układu na zasadzie wlania płynu do zbiornika i odpowietrzania można sobie podarować i w ogóle nie płukać, polecam palcami wykręcić zaworek z odpowietrznika i spojrzeć na jego dziurę przelotową od strony gwintu, ma jakieś hmm 0,5mm ? jeżeli nie wykręcimy jej przy płukaniu, cofamy syf do góry układu, który sobie spada z powrotem po pewnym czasie, pompka odbija ci powoli bo się przelewa, wszelkie kombinacje nic nie dadzą bo już masz odkształcony cały mechanizm tłoka
_________________
Pamparampam
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 12:45   

moja pompka ma przejechane jakies 40kkm
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 16:09   

jeszcze pytanko czy ten tłoczek który się rozdwoił to powinienem skleić czy to na wcisk wchodzi?
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 16:20   

dafit napisał/a:
jeszcze pytanko czy ten tłoczek który się rozdwoił to powinienem skleić czy to na wcisk wchodzi?


wcisk jak gniazdo całe
_________________
Pamparampam
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 16:39   

i jaka jest kolejność zakładania? bo jak montuje z takim ustawieniem jak na zdjęciach to wypada i tak chyba że słabo wpycham ale wole nie przesadzać znowu...

i jak to wyglada ?wszystko całe?
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 16:46   

to jest włożone na ścisk, pierw wyciągnij tłok stalowy z tego szarego, włóż ten szary uchwyt w tłok a następnie sam tłoczek stalowy w to szare:) mam nadzieje że rozumiesz, jeżeli gniazdo jeszcze się nie wytarło powinno trzymac, jak nie to kleimy... :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 16:57   

mówiąc to szare masz na myśli tę zółtą okrągłą część z oringiem czy ten żółty czopek na końcu tłoczka stalowego?
Ostatnio zmieniony przez dafit Sro Cze 01, 2011 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:43   

dafit napisał/a:
mówiąc to szre kmasz na myśli tę zołtą okrągłą częsć z oringiem czy ten żółty czopek na końcu tloczka stalowego?


czopek do pompki a potem trzpien do czopka
_________________
Pamparampam
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 23:19   

nie dało się włożyć tak jak mówisz za ciasno było no i pokleiłem, pompka teraz już nie cieknie ale biegi i tak nie wchodzą, coś zaczęło wyć czy brzęczeć, jak wcisnę maksymalnie sprzęgło to przestaje coś mi się zdaje że przy okazji wysprzęglnik dokonał żywota i trza autko do mechaniora dać ech....
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 23:22   

dafit napisał/a:
nie dało się włożyć tak jak mówisz za ciasno było no i pokleiłem, pompka teraz już nie cieknie ale biegi i tak nie wchodzą, coś zaczęło wyć czy brzęczeć, jak wcisnę maksymalnie sprzęgło to przestaje coś mi się zdaje że przy okazji wysprzęglnik dokonał żywota i trza autko do mechaniora dać ech....


do wymiany kpl sprzęgła, a pompka pewnie Ci się rozpadnie, to musi siedzieć sztywno bo się wysunie i wypadnie. Miałem takie przypadki i dawało radę ale to praca zagarmistrza:)
_________________
Pamparampam
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 21:22   

Ok, to powiedzcie jeszcze dlaczego w tym FAQ http://www.roverki.pl/zro...roverku-75.html w żadnym z dwóch sposobów nie zastosowano oryginalnego wężyka od BMW, tylko była zabawa w fordowskie, albo piłowanie oryginalnego z Rovera, coś z tym wężykiem od BMW jest nie tak? i co miały na myśli osoby piszące w komentarzach że rysunek blaszki jest odwrotnie?
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 21:41   

dafit napisał/a:
Ok, to powiedzcie jeszcze dlaczego w tym FAQ http://www.roverki.pl/zro...roverku-75.html w żadnym z dwóch sposobów nie zastosowano oryginalnego wężyka od BMW, tylko była zabawa w fordowskie, albo piłowanie oryginalnego z Rovera, coś z tym wężykiem od BMW jest nie tak? i co miały na myśli osoby piszące w komentarzach że rysunek blaszki jest odwrotnie?


bo mieli tak koncepcje i tyle wezki z forda bardziej dostepne sa.. ja mialem z bmw orginal,
_________________
Pamparampam
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 06, 2011 15:58   

jeszcze pytanko mam takie jak zdjąć ucho z pompki bo przerabiam na BMW i metodą bez blaszki ale ucho nie chce zejść z tego tłoka..
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 06, 2011 18:53   

Samo ucho nie zajdzie. Musisz przeciąć cięgno aby je wydłużyć.
 
 
arkady 




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Toruń



Wysłany: Sob Lip 16, 2011 15:53   

Boncky napisał/a:
arkady napisał/a:
tak mi sie wydaje do tego ten szum chyba tego calego lozyska..
jak myslicie cieknacy wysprzeglik podejdzie pod reklamacje?rozpatrza ja pozytywnie?


marzeeenia....

będzie tak:
1. Proszę przedstawić paragon z wymiany z autoryzowanego serwisu
2. Opinię serwisanta o wadzie wysprzęglika
3. Nie wymienione wszystko w komplecie - więc coś go zepsuło

chyba że trafisz na Pana z dobrym sercem, tak możesz pomarzyć...




odswieze troszke
wysprzeglik wyslalem po 3 tyg dostalem nowy w ramach gwarancji zalatwione bezproblemowo mechanik tez mi mowil ze mala szansa by dali nowy lub zwrocili pieniadze
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lip 16, 2011 21:02   

Nie przecinaj żadnego cięgna, po prostu zetnij ten plastik (no nie wiem nożem, pilnikiem , szlifierką) następnie wypustki metalowe lekko spiłuj aby uzyskać trzpień jednakowej średnicy. Trzpień ów można nagwintować i nakręcić ucho, bądź obrabiać dalej wedle uznania (no nie wiem dospawać coś?). Powodzenia
Ps moja pompka już prawie 36 tys km. działa jak w pierwszym dniu założenia i od samego początku płyn był nie ruszany. Co więcej stan jego jest na tym samym poziomie i kolor przezroczysty.
 
 
rav8409 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: goleniów



Wysłany: Czw Lip 21, 2011 12:17   

Witam!! Przyszla mi dzisiaj zmowiona na ebay-u orginalna pompka sprzegła..dekielek jest z logo firmy LUK.. Czu to normalne..?
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 12:26   

rav8409 napisał/a:
Witam!! Przyszla mi dzisiaj zmowiona na ebay-u orginalna pompka sprzegła..dekielek jest z logo firmy LUK.. Czu to normalne..?


Tak normalne.
_________________
Pamparampam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła, sprzęgło Ciekawostki ;]
Boncky Rover serii 75, MG ZT 312 Czw Paź 30, 2014 23:50
adammc
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła, szybkozłaczka
piochu1 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sie 31, 2015 09:11
pablo
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - pompka, wysprzęglik, wymiana sprzęgła
Froncek55 Rover serii 75, MG ZT 54 Sob Lip 28, 2018 07:03
Ciastek0397
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - szum po wciśnięciu sprzęgła, pompka sprzęgł
kris-tofer Rover serii 75, MG ZT 29 Pon Wrz 28, 2009 17:34
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - pompka
solak11 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 10, 2012 10:44
solak11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink