Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Czy opłaca sie zasłaniać chłodnice na zimę ????
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 09:43
[R214] Czy opłaca sie zasłaniać chłodnice na zimę ????
Autor Wiadomość
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 19:12   

szoso420 napisał/a:
te osłony zimowe pewnie też ktoś sobie wymyślił dla picu, co?
http://allegro.pl/listing...s%C5%82ona+heko
znalazłem też taką zasłonę chłodnicy do Land Cruiser, która też pewnie nic nie daje a jest
http://allegro.pl/zaslona...1299045240.html


...szkoda, że do naszych R nie ma takiego cuda :( , zaraz jadę rzeźbić osłonę grilla u siebie, ale od wewn. Niedługo odpiszę w temacie jak się sprawy mają :taa:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 27, 2010 19:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 19:15   

Ja w kwestii technicznej - jak wepchnac karton przed chlodnice?
Ostatnio zmieniony przez xtek Sob Lis 27, 2010 20:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 19:59   

xtek, Miedzy żeberka i przez karton drutem przymocować :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 20:06   

Remi55 napisał/a:
xtek, Miedzy żeberka i przez karton drutem przymocować :wink:


Grill mam zdjety od dawna, jeszcze od wtedy jak u Ciebie bylem :) , ale zmodyfikowalem go teraz na bardzo drobny siatex i zamierzam zakleic wszystko pod nim dokladnie tasma czarna, zeby nie wialo i zarazem ladnie wygladalo. Karton nie wygladalby estetycznie. To bedzie na gore.
Zostaje dolna siatka, a jej jest troche wiecej... jakby to zatkac...

A jak to wszystko porobie to bede mogl przeprowadzic pomiary rozgrzewania. Codziennie jezdze taka sama trasa po miescie na uczelnie i wiem w dokladnie ktorym momencie wskazowka sie rusza, a w w ktorym juz jest na polowie. Zobaczymy ile sie to zmieni po zatkaniu wszystkiego ;) Poki co przy temperaturze okolo 0 stopni wskazówke, mam na połowie po 4km od wyjazdu (jazda przez miasto). A cieple powietrze po 2km. Tylko auto stoi w nocy w garazu a tam jest ok. 10-15 stopni caly czas.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 22:33   

keczu napisał/a:
Ty poprostu :głupek2: jestes. No nic innego sie nie da napisac.

keczu za to dostajesz warna
dyskutujcie na argumenty nie na epitety
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Lis 27, 2010 23:08   

szoso420 napisał/a:
keczu za to dostajesz warna
dyskutujcie na argumenty nie na epitety

Ok, sie spodziewalem. Ale warto bylo ;>
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Lis 28, 2010 02:59   

Zasłona grilla spłodzona, zrobiłem to od wewn. Temp. na połowie skali po ok. 4-5 km, przy temp. zewn. -3 st. Jest lepiej :ok:
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lis 28, 2010 15:28   

Ja tez pozatykalem. Zrobilem sobie oslony na cala dolna kratke, oraz na grill. Wycialem ladnie z ABSu
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 17:09   

xtek, poka poka :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Pon Lis 29, 2010 15:49   

witam!

ja dodam tylko od siebie, iz rok temu przy siarczystych mrozach, zastosowalem folie przeplatana przez zeberka w gornej atrapie - odczulem znacznie szybsze ogrzewanie auta na krotkich odcinkach - jak i rowniez utrzymywanie temp.

generalnie sprawny termostat nie puszcza na duzy obieg, jednak brak dolnej oslony silnika, oraz nieosloniente gorne/dolne wloty na chlodnice powoduja przewiewanie calej komory silnika - przez co trudniej slinikowi zlapac temperature.

jakas zasadnosc zmniejszenia tego przelotu powietrza jest - i sprawdza sie w praktyce.

oslony heko - piekna sprawa - szkoda ze nic takiego nie ma u nas - faktycznie...


xtek -poka poka :)

pozdr
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 16:54   

Bylem dziś w sklepie za zaciskami hydraulicznymi i mieli resztki rożnych plexy plastików i czego tam się jeszcze chciało za grosze. ale wymiary akurat na nasze kartki w zderzakach. ) Wiec myślę ze się zrobi jakaś taka zaślepkę z clip'sami :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lis 29, 2010 21:57   

U mnie cudow nie ma koledzy ;) Nawet nie ma co pokazywac, bo nic nie widac z zewnatrz, a w srodku pozakladalem obudowy i tez nie ma jak fotki zrobic. Zalozylem tez z powrotem obudowe na silnik, bo caly czas jezdzilem bez ;) I ciszej i cieplej. Przez spory czas w ogole nie mialem grilla, wiec wiatr caly czas walil prosto w chlodnice. W niedziele w 30 minut zrobilem sobie grilla z ramki z odzysku i z siatexu metalowego.

Jest tak - wszystko pozatykane od srodka. Mialem spore kawalki czarnego plastikowatego ABSu, wpsowalem go w otwory i zlapalem srubkami :) Na dole jest spory kawal, szeroki od swiatla do swiatla wysoki do grilla. Na dole jest zaklinowany miedzy zderzakiem a tym metalowym wzmocnieniem i zlapany srubka schowana na srodku za tablica rejestracyjna. Tworzy to swego rodzaju parasol ochronny przed chlodnica, ale nie odcina kompletnie doplywu swiezego powietrza, gdyz ten kawalek jest wygiety w taka cienka litere C. Grill calkowicie zatkany od srodka.

Roznica jest - wczoraj zrobilem 100km na trasie i temperatura stala stabilnie (wskazowka milimetr wyzej niz zwykle), dalej lekko ponizej polowy. Dalo sie wyczuc, ze nareszcie mam cieplo w aucie jak zagrzeje i wskazowka sie nie rusza. Wczesniej podczas mrozow i wolniejszej jazdy potrafila spasc. Po miescie dzis tez rozgrzewal sie szybciej - jakis kilometr wczesniej (3 zamiast 4) wskazowka na polowie. Jutro maja byc prawdziwe mrozy, wiec sie zobaczy.

A tak btw. to Focus 1.8TDCI po 10 minutach stania na wolnych obrotach zlapal temperature na polowe skali :/ A cala noc stal na podworku. Chcialbym, zeby Rover sie tak nagrzewal.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lis 30, 2010 10:39   

Okazało się że grill w Omedze ojca (i to nawet nie diesel tylko V6) ma zdejmowaną osłonę :)
Wygląda to na oryginalny wyrób opla, wiec chyba inzynierowie wiedzieli co robią.

Mój wczoraj złapał połowę skali przy -5 od samego przeparkowania, wiec sobie daruje :)
K-Series są gorrrrące.
 
 
karol556 




Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Ełk



Wysłany: Wto Lis 30, 2010 18:47   termostat

znalazlem taki termostat i to jest najlzejszy finsnsowo bedzie pasowac do R220SD ? mysle ze tak ale zapytam bo juz raz kupilem nie taki jak trzeba (w mysl zasady kto pyta nie bladzi)


http://moto.allegro.pl/te...1312545055.html
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 30, 2010 18:49   

nie będzie dobry
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 30, 2010 22:12   

karol556, Bedzie tez pasował to jest to samo tylko ze biały i tańszy jakoś sa te od Land Rovera. Jak chcesz ja mam dwa czarne sprawne i nowe na zbyciu tylko :) mogę oddać za dobre pieniądze :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 01, 2010 07:26   

Remi55 napisał/a:
Bedzie tez pasował to jest to samo tylko ze biały i tańszy jakoś sa te od Land Rovera

pasować pasuje ale podobno ma inną temperaturę otwierania niż powinna byś u nas
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Sro Gru 01, 2010 10:33   

witam!

Odbylem wlasnie rozmowe z p. Tadeuszem z dzialem wdrozen nowych rozwiazan w firmie HEKO.

Maja niestety mnostwo zamowien na nowe wdrozenia, wpisali na liste oslone gorna/dolna do rovera serii 200, aczkolwiek gdyby zebrala sie jakas petycja - lista PEWNYCH zamowien mozna by to przyspieszyc, czas wykonania 7-14dni. Jednak z informacji udzielonych przez p. Tadeusza napewno nie wykonuja w tej chwili zamowien rzedu 10-20 sztuk, w pierwszej kolejnosci ida zamowienia nowych wdrorzen rzedu 100sztuk i wiecej.

i tu powstaje propozycja :)

gdyby zebrala sie wystarczajaca ilosc chetnych mozna by pchnac grupowe zamowienie bezposrednio do p.Tadeusza z dzialu wdrozen.

narazie tu - ewentulanie jesli bedzie jakies zainteresowanie - zalozy sie osobny watek.

pozdrawiam
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 01, 2010 11:23   

ja zaczalem sie zastanawaic wczoraj w drodze do pracy o czesciowym zasloniecu chlodnicy, bo auto na dystanasie 12 km, nie osiagnelo temperatury roboczej silnika :/

Zbyt niska temperatura nie jest zdrowa, a nawet bym powiedzial najgorszy moment dla silnika, oleje nie maja swoich wlasciwosci ochronnych, nie ma obiegu ...

Jak bede jezdzil takie dystanse , to bede chyba sobie zaslanial, tylko musze wykombinowac - JAK :)

I zawsze po odpaleniu delikatnie ruszam, bo pod obciazeniem szybciej silnik sie nagrzeje i nasmaruje, jak wszystko "ruszy" , na jalowym zajmie to dluzej - czyli dluzej szkodliwe czynniki dzialaja ... tyle moich 5 groszy w temacie :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez maniaq Sro Gru 01, 2010 11:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Gru 01, 2010 11:29   

dodam, że w alfie też będę dziś zasłaniał chłodnicę .... grzeje się równie długo jak R ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Przekładka - opłaca się?
Dodatkowy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Maj 26, 2017 17:10
nanab
Brak nowych postów [R214SI '99] chłodnice - wersja z klimatyzacją
chrzanek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Lip 08, 2007 22:48
Paul
Brak nowych postów [R 200 1.4 16v] Sypać proszek, czy od razu ymienić chłodnicę
duklos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Paź 26, 2009 18:10
duklos
Brak nowych postów [R214SI '99] chłodnice - czy można jeździć z jedna ?
chrzanek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Sie 04, 2007 08:56
giewu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZR 160 VVC 1,8 '03] Opony na zime?
proszę o poradę
radek411 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Paź 20, 2009 09:47
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink