Forum Klubu ROVERki.pl :: Czyszczenie skóry CIFem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 22:58
Czyszczenie skóry CIFem

na przykładzie 827
Autor Wiadomość
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 10:42   

Maciek321 napisał/a:
A ja Vanishem (niech go sz..g trafi) zniszczyłem sobie tapicerkę.
Co się stało????? Skórę zniszczyłeś?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 13, 2007 10:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 12:25   

Marian_K napisał/a:
Skórę zniszczyłeś?


Nie skórę... To chyba nie jest skóra. To co jest nad zegarami, taki (w kolorze siedzeń materiał skóropodobny). Ale ten welur ktory jest na drwiach to też zniszczyłem Vaniszem (mam jasne plamy na ciemnym tle - odbarwienia) a vanisz byl do kolorów :mrgreen: . W ogole tego nie polecam.
 
 
jaco_krakow225 



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: krakow



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 15:28   

znacie jakas firme, zaklad co sie zajmuje renowacja, naprawa skory tylko, ze gdzies w malopolsce(krakowie)?!wg oplacalna jest renowacja?jakie sa koszta tego?ktos kiedys naprawial swoja skore w aucie??pozdrawiam
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 15:46   

Renowacja skóry?
W jakim ona jest stanie? Może nie ma czego odnawiać? Na spękania nic nie poradzisz...

Co do tapicera to zerknij tutaj
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
jaco_krakow225 



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: krakow



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 15:54   

no stan taki jak na zdjeciu nie najlepszy:(chce cos z tym zrobic!!! najchetniej bym kupil uzywane fotele ale strasznie ciezko o ten wzor a juz o kolor to wg!!moze sie orientujecie czy ktos nie ma do sprzedania!?
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 16:36   

Jaki masz przebieg?

Z tego co widać na fotkach to pozostaje wyczyszczenie + konserwacja. Na załamania i pęknięcia nic nie poradzisz.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
jaco_krakow225 



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: krakow



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 16:47   

135TYS ale tylnia kanapa jest w bardz dobrym stanie!albo poprzednik wg nie dbal o skore albo cofniety byl licznik(najbardziej prawdopodobne)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 17:02   

JACO krakow napisał/a:
albo cofniety byl licznik(najbardziej prawdopodobne)

To pewne - mam ten sam model z przebiegiem 133 kkm i 3 lata starszy (a wiek skóry też ma znaczenie) i moje fotele wyglądają jak nówki w porównaniu z tymi. Miałem też R600 z przebiegiem prawie 200 kkm i skóra też wyglądało dużo, dużo lepiej.
Tą bym ocenił na conajmniej 220-250 kkm.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Marti 



Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 24
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 21:52   

Na pęknięcia skóry podobno jest coś co nazywa się skóra w żelu. Uzypełnia się ubytki i po wyschnięciu maluje. Ponoć wygląda jak nowa. Taką informację dostałem chyba w Centrum Skóry Użytkowej we Wrocławiu. Choć nie jestem pewien. Wkrótce wybieram się do Wrocławia to wszystko wyczaję.

Pozdrawiam
 
 
Trybix 



Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Wroclaw



Wysłany: Czw Paź 11, 2007 09:20   

Witam.Panowie to co tu piszecie o czyszczeniu Cifem lub pastą do butów to dramat.Środki do skór nie są aż tak drogie by na tym oszczędzać.Chyba że macie jakiś stary kocyk i będziecie nim przykrywać zajechane skóry. Pytajcie po to tu jestem .Pozdro

[ Dodano: Czw Paź 11, 2007 09:21 ]
Jaco Twoją skórę można zreanimować
 
 
 
srbenda 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 191
Skąd: Chorzów



Wysłany: Czw Paź 11, 2007 12:32   

Przejdź się do salonu SAAB-a i kup u nich środek do pielęgnacji tapicerki skórzanej - lepszego nie dostaniesz ;)
_________________
Już nie mam Roverka...
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Paź 11, 2007 14:49   

Trybix napisał/a:
Witam.Panowie to co tu piszecie o czyszczeniu Cifem lub pastą do butów to dramat.Środki do skór nie są aż tak drogie by na tym oszczędzać.Chyba że macie jakiś stary kocyk i będziecie nim przykrywać zajechane skóry. Pytajcie po to tu jestem .Pozdro


ja nie czyscilem CIFem ze skąpstwa tylko dlatego że specjalne środki do czyszczenia skóry nie działały. Mi skóra się nie popsuła od CIFu, a udało się ją ładnie wyczyścić i nie mam żadnych efektów ubocznych. Możliwe że w profesjonalnych warsztatach też używają jakichś środków do czyszczenia kuchni bo są poprostu skuteczne w przeciwieństwu do środków samochodowych.

Oczywiście aktualnie skórę konserwuję już preparatami do tego przeznaczonymi. np Turtlewax platinium leather cleaner albo Simoniz.
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Paź 11, 2007 22:27   

Trybix napisał/a:
Pytajcie po to tu jestem
Widzę Trybix, że jesteś master od skóry :-) .
Powiedz proszę, czy warto regenerować kierownicę skórzaną? Moja jest powycierana, a widziałem na allegro ogłoszenie człowieka, który regeneruje takie rzeczy. A może i Ty podjąłbyś się tego zadania? Jak jest z trwałością takiego zabiegu - czy nie lepiej obszyć nową skórą?

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 11, 2007 22:48   

Marian obszyj nową ;) kierownica i gałka biegów najbardziej się niszczą i nie wierzę, że regeneracja za długo pociągnie. Obszyjesz i będziesz miał spokój na ładnych parę lat ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Paź 12, 2007 11:39   

Brt napisał/a:
Marian obszyj nową
Tak zamierzałem zrobić, ale skoro pojawił się na forum człowiek, który na co dzień zajmuje się regeneracją skór - chciałem poznać jego zdanie :wink:

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Pią Paź 12, 2007 18:36   

powiem tylko cos o tym czlowieku... w temacie jest czym czyscic skore - padlo ze skuteczny jest cif :mrgreen: Sam tez mialem problem ze swoja jasna skora w aucie... poniewaz koles od ktorego kupielem auto polecal czyscic gabka z mydlem, a potem nasaczyc olejkiem dla dzieci... i zrobilem tak jak mowil i co? skora popekala na fotelu kierowcy na siedzisku, i od tego olejku nalapala takie brudu ze nie mozna bylo patrzec... :neutral: przejechalem sie do wroclawia zostawilem zaglowek na dobranie farby do siedziska i zakupilem specyfik do czyszczenia i mleczko do skory... musze powiedziec ze jak wyczyscilem jeden element to wygladal jak z innego auta, a potem jak zrobilem reszta i posmarowalem mleczkiem, skora wygladala prawie jak nowa - pelen respekt dla tej firmy:roll:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
joemax77 



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 113
Skąd: warmia-mazury



Wysłany: Pią Paź 12, 2007 18:46   

Witam wszystkich! Tak sie sklada, ze pracuje przy skorach i moge potwierdzic, ze najtanszym i calkiem skutecznym sposobem czyszczenia jasnej skory jest CIF. wystarczy na lekko wilgotna szmatke naniesc troche mleczka i delikatnie trzec, a pozniej dokladnie oczyscic to miejsce czysta wilgotna szmatka i poprawic sucha.
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Nie Sty 25, 2009 13:37   

ja tam zaufanie do kosmetykow samochdowych mam male, moje doswiadczenie mi mowi ze to naciaganie klienta, gdyby domowa chemia do czyszczenia miala taka skutecznosc to by nikt tego nie kupowal i producenci by zbankrutowali. przeciez jakby nasze kobiety mialy miec takie przeboje z czyszczeniem kuchni to juz by dawno cos wymyslily. bo fakt ze sie kupuje kosmetyk za 20-40pln i on dziala tak sobie to juz przesada


z kosmetykow samochodowych to moze kilka jest fajnych i zaden z nich do czyszczenia :-)

ja zastosowalem z powodzeniem

- K2 Fox - środek przeciw parowaniu szyb, na czysta szybe od wewnatrz rospylamy troche i wycieramy, przez miesiac albo dluzej szyby znacznie mniej paruja, polecam zwlaszcza dla posiadaczy R400 bez klimy

- K2 Gerwazy - do zamarznietych zamkow, ma jescze podobno smarowac i zapobiegac korozji, ja go zastodowalem do zatrazsku (nie zamka) bagaznika i dziala miodzio

- Wunderbaum choinki zapachowe...sami wiecie do czego, maja dlugotrwaly i intensywny zapach :-)

- środek do nawiewow PLAK to juz dziala srednio bo najpierw strzasznie mocny zapach a po 2 tyg nic nie czuc - takze mam mieszane uczucia


natomiast jakakolwiek chemia czyszczaca, PLAKi i inne a zawlaszcza serii Moje Auto z Martyna to jest żal i smutek - efekt zblizony do namoczonej sciereczki, czyszczenie plastikow plakiem to jakas kpina. producenci bazuja chyba na tym ze 95% aut ma ciemne wnetrze i kupujacy pomaze sobie plakiem te ciemne plastiki i bedzie szczesliwy, a na bezowych roverkach prawda wyplywa

puszka spraju plak za 10-15pln dziala jak 2 litry wody z plynem do naczyn, tylko tyle ze pachnie i jest poreczniejsze w uzyciu



blue827, - minelo juz sporo czasu od czasu kiedy wyczysciles swoje skory w R827, jak to sie sprawuje i co polecasz z perspektywy czasu? czy dalej CIF jest spoko? Turtle wax na wykonczenie? spowiadaj sie, bo jak wiesz mam jedno R800 coupe do wyczyszczenia :)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Nie Sty 25, 2009 18:52   

Ze skurą nic się nie stało od CIFu więc spokojnie mogę polecić.
Odnośnie oliwki dla dzieci j&j co ktoś wyżej wspomniał to jakieś nieporozumienie, to jest jakiś kwas nie oliwka, ja mam problem że mi w zimie wysycha strasznie skura na rękach a od tej oliwki to jeszcze gorzej, pali jak nie wiem, więc nic dziwnego że tapicerkę też zniszczyła.


Odnośnie środków do konswerwacji skury, to ostatnio nawet niczego nie używałem, ważne aby nie przesadzać i smarować cienką warstewkę. Plak autoland też testowałem i jest wporządku.


Odnośnie nawiewów to ja wypaliłem lutownicą dziurkę w obudowie parownika (jest za schowkiem) i wpsiknąłem środek CRC, zbutwiały zapach znikł.
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Nie Sty 25, 2009 19:15   

blue827, co to jest środek CRC?
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [SDi iTD 200 400 25 45] Czyszczenie przepływki.
pgrad Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 55 Pon Lip 16, 2012 19:58
mathew
Brak nowych postów [R All] Czyszczenie filtra paliwa
ADI-mistrzu Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Sro Gru 01, 2010 10:52
pistolet
Brak nowych postów [all kv6]czyszczenie kolektora dolotowego
KILLERMGZT190 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 6 Wto Maj 19, 2009 22:05
KILLERMGZT190
Brak nowych postów [R - all] Czyszczenie jasnego kokpitu
czytałem o CIFie do skóry, a do plastików co?
erjot86 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 8 Sob Mar 14, 2009 18:47
etimark
Brak nowych postów [RAll] Czyszczenie zbiorniczka wyrównawczego
kezmanq Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 19 Wto Lut 19, 2013 23:57
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink