Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Klima siadła :(
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 13:17
[R620] Klima siadła :(
Autor Wiadomość
michalk 



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 40
Skąd: Chełmno



Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 14:42   [R620] Klima siadła :(
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Cześć - jak nie urok to sraczka :)
Moje poprzednie problemy z nierówno chodzącym silnikiem są jakieś dzikie - bo są tylko czasami :shock:
A teraz - zdechła mi klima - włączam przycisk AC - słychaś pstryknięcie, po pracy silnika wnioskuję że cośtam się włączyło - jednak nic a nic nie chłodzi a z okolicy prawej strony (od pasażera) spod maski słychać taki "suchy pisk". Dziś jak zdążę pojade z tym do warsztatu ale mam pytanie czy może to być objaw np. "wylania" się freonu or smth?

Pozdr
M
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 30, 2010 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 14:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 14:51   

michalk napisał/a:
spod maski słychać taki "suchy pisk"

A nie masz przypadkiem luźnego paska? Sprężarka pod obciążeniem trochę ciężko ma a luźny pasek jej nie kręci?
 
 
michalk 



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 40
Skąd: Chełmno



Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 14:53   

Paul napisał/a:
michalk napisał/a:
spod maski słychać taki "suchy pisk"

A nie masz przypadkiem luźnego paska? Sprężarka pod obciążeniem trochę ciężko ma a luźny pasek jej nie kręci?


O widzisz - to też podejrzewałem - ale to jest pasek od alternatora (klinowy znaczy sie ten 6 rowkowy chyba)? Jeśli on by był luźny to czy by nie świeciła lampka od aku?

M
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 15:05   

michalk napisał/a:
Jeśli on by był luźny to czy by nie świeciła lampka od aku?

Szczerze mówiac nie wiem nawet, czy tam jest to na tym samym pasku - nie znam 6-setek :oops:
A z kontrolką ładowania może być różnie i na tym bym się nie opierał. Lepiej sprawdzić naciąg organoleptycznie :D
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 15:17   

"freon" (jak to okresliłeś) to się raczej tak szybko nie wylewa, chyba że byś przedziurawił chłodnicę, albo jakis inny element układu, ale to bys chyba zauwazył :wink: . Jeśli byś miał wyciek to wczesniej byś zauważył coraz słabsze chłodzenie (wiem bo przez to przechodziłem :sad: )
Może poprostu sprawdź czy sprzęgielko zaskakuje (czy to co jest w środku koła pasowego od sprężarki zaczyna się kręcić) jak włączasz klimę
No i ten pasek jeśli jest luźny to jak najszybciej naciąg (albo od razu wymień pasek, bo po takim ślizganiu może już nie być za super) bo jak trochę tak pobędzie to mozesz zostać bez klimy i alternatora. :sad:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
michalk 



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 40
Skąd: Chełmno



Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 15:26   

sTERYD napisał/a:
"freon" (jak to okresliłeś) to się raczej tak szybko nie wylewa, chyba że byś przedziurawił chłodnicę, albo jakis inny element układu, ale to bys chyba zauwazył :wink: . Jeśli byś miał wyciek to wczesniej byś zauważył coraz słabsze chłodzenie (wiem bo przez to przechodziłem :sad: )
Może poprostu sprawdź czy sprzęgielko zaskakuje (czy to co jest w środku koła pasowego od sprężarki zaczyna się kręcić) jak włączasz klimę
No i ten pasek jeśli jest luźny to jak najszybciej naciąg (albo od razu wymień pasek, bo po takim ślizganiu może już nie być za super) bo jak trochę tak pobędzie to mozesz zostać bez klimy i alternatora. :sad:


dzięki za odp - pasek jest "podpadziocha" bo był zmieniany ostatnio więc pójdzie na 1 ogeń :)

M
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 15:45   

Jeśli klima jest orginalna, to pasek ma automatyczny napinacz. Jak coś sie dzieje z tym, paskiem, to piszczy pasek na kole od wspomagania kierownicy i pompy wodnej. To koło jest w najmniejszym stopniu "opasane" przez pasek.
Ja bym sprawdził, czy dochodzi prąd do sprzegła klimy i jak radzi sTERYD zobaczył, czy mechanizm wewnątrz koła psowego sprezarki kreci się po właczeniu klimy.
A ten pisk słychac tylko przy właczonej klimie??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michalk 



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 40
Skąd: Chełmno



Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 15:56   

Tak przy włączonej tylko słychać

M
 
 
 
hugier 



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 11



Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 22:22   

witam wydaje mi się że masz ubytek płynu chłodniczego,propunuje wizyte w serwisie klimy przy okazji odgrzybianie i wymiane oleju pare zlotych i fura jak nowa :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Klima
Gość Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Lip 18, 2010 20:32
darek_wp
Brak nowych postów [R620] Problem z klimą!!!
matrix27k Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Lip 17, 2010 17:17
Tomek1212
Brak nowych postów [R620] O co chodzi z klimą?
pabag Rover serii 600, Honda Accord 11 Sro Maj 30, 2007 09:49
Brt
Brak nowych postów [R620] Problem z klimą
ZBYLU Rover serii 600, Honda Accord 69 Pią Cze 15, 2007 11:30
tomcy
Brak nowych postów [r620] Klima a sprzegiełko
jackas5 Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Lip 08, 2012 23:14
jackas5



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink