Forum Klubu ROVERki.pl :: Mocowanie anteny CB w 216?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mocowanie anteny CB w 216?
Autor Wiadomość
dli009 



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 17:29   Mocowanie anteny CB w 216?

Witam zakupiłem antenę i taki uchwyt http://allegro.pl/item511..._myslowice.html i niestety do tej zaokrąglonej klapy 216 nie pasuje poproszę o wasze rady na zamontowanie najlepiej fotki jaki uchwyt polecacie ??Magnes odpada wiercenie też relingów nie posiadam:-(

Pozdrawiam Adam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 22, 2008 17:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
misi3k 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 20:39   

Napisz na PW do kolegi morris on ma zamocowane u siebie na dzwonku na górze przy dachu prawie. Może porobi zdjęcia i Ci przyśle. Ten SF40 także powinien wejść w to samo miejsce. Tu gdzie strzałka. Rys poglądowy na podst zdjęcia z google ;)

 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 21:03   

Nie wiem czy wiece, ale antena CB powinna być zamontowana jak najbliżej środka dachu. Wiadomo, że nikt nie będzie wiercił dziury na środku dachu (chociaż tak byłoby najlepiej), ale jednak warto pamiętać o tej "zasadzie" i dlatego zamontować antenę na samym środku tylnej klapy.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 21:55   

Tomek1212 napisał/a:
i dlatego zamontować antenę na samym środku tylnej klapy.

tam też moim zdaniem najlepiej wygląda. Tylko najpierw dobrze by było sprawdzić, czy przy otwieraniu klapy ten uchwyt nie bedzie haczył :ok: U mnie niestety nie da się tak zamontować, natomiast u Paula spokojnie :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
dli009 



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 22:23   

U mnie właśnie ten uchwyt na górze klapy zawadza więc to odpada :(
 
 
tysszek 




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 80
Skąd: Bogatynia



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 23:28   

u mnie też było ciężko ale jakoś się udało:D Dochodzi prawie do zawiasu bo dalej się nie da bo już haczy :D
 
 
misi3k 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 00:23   

Tomek1212, nie wiem czy wiesz ale to tylko w teorii praktycznie bo jeżeli jest dobra antena to charakterystyka promieniowania w przypadku montażu na brzegu dachu (bagażnik) oraz na środku w tej samej linii nie różni się tak potężnie jak to niektórzy twierdzą. A do tego w nadawaniu nie zauważysz prawdopodobnie tej różnicy. Wiadomo, że ideałem teoretycznym jest miejsce na środku w dziurce ale jak sam zauważyłeś zwykle nie jest to możliwe. Bardziej bym brał pod uwagę wysokość "zawieszenia" anteny oraz dobrą masę.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 01:24   

misi3k napisał/a:
Tomek1212, nie wiem czy wiesz ale to tylko w teorii praktycznie bo jeżeli jest dobra antena to charakterystyka promieniowania w przypadku montażu na brzegu dachu (bagażnik) oraz na środku w tej samej linii nie różni się tak potężnie jak to niektórzy twierdzą. A do tego w nadawaniu nie zauważysz prawdopodobnie tej różnicy. Wiadomo, że ideałem teoretycznym jest miejsce na środku w dziurce ale jak sam zauważyłeś zwykle nie jest to możliwe. Bardziej bym brał pod uwagę wysokość "zawieszenia" anteny oraz dobrą masę.


To fakt, ale jak robić to robić porządnie. Co to za problem dać antene na środku klapy jeżeli jest to możliwe ?? Śmieszy mnie jak widze jak goście montują anteny gdzieś z boku auta na wysokości zderzaka. Kiedyś też widziałem jak gość miął antene na kawałku blachy przykręconą gdzieś od spodu zderzaka na wysokości tłumika. Bat anteny nawet nie wystawał ponad dach samochodu.
 
 
 
dli009 



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 19:22   

Panowie odnośnie dyskusji o antenach zasięgach itp. pierwsza sprawa to firma kupując antenę firmy sunkers hustler itp nie spodziewajcie się rewelacji jeśli do tego jeszcze dojdzie radio za 150zł marki ultra,magnum itp to już masakra potem dzieje się tak że w eterze co druga stacja pierdzi piszczy itp. W tej chwili nawet jakość firmy President i Alan mocno spadła z racji że robi się na ilość.Więc rozmowy o charakterystykach anten ma sens tylko wtedy gdy rozmawiamy o antenach a nie badziewiastych kawałkach drutu robionych z najgorszych metali i robionych bardzo niedbale bo kupując taką pseudo antenę czy zamontujemy ją pod autem na dachu czy na zderzaku efekt będzie podobny .
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 19:37   

Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości, dlatego uważam, że dużo lepiej kupić kilku letnie używane radio CB firm ALAN, czy PRESIDENT (które notabene na ogół są droższe od nowych tzw "szumofonów"). Dla średnio zaawansowanych użytkowników polecałbym radyjko ALAN 48 plus i do tego antenkę np LEMM AT-1500. No a dla prawdziwych fanatyków to PRESIDENT LINCOLN, lub jeszcze lepiej GEORGE i do tego kultową antenę LEMM TURBO 2001.
No ale się rozpisałem trochę nie na temat, bo miało być o uchwytach.
Tylko jeszcze na koniec chciałbym dodać ze nie wolno nadawać na paśmie CB z moca większą niż 4W, czyli teoretycznie rzecz ujmując ww radia marki LEMM nie powinny być użytkowane. Tera chyba już nie ma licencji na nadawanie z mocą większa niż 4W.
 
 
 
morris 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 21:51   

Ja mam zamontowane coś takiego:
http://allegro.pl/item504...ts_65_lemm.html
Prawie dokładnie w miejscu wskazanem przez misi3ka. Antena nie idzie całkiem pod kątem prostym, ale uważam, ze to optymalne miejsce, na środku klapy nie da rady. (ale uwaga ten uchwyt niestety rdzewieje).
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
dli009 



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 23:11   

Tomek1212 napisał/a:
Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości, dlatego uważam, że dużo lepiej kupić kilku letnie używane radio CB firm ALAN, czy PRESIDENT (które notabene na ogół są droższe od nowych tzw "szumofonów").


Oj tak jakiś stary PRESIDENT lub ALAN 18 lub 28 to były radia po pierwsze ciężko je było zepsuć nawet jak się z samego kabla rozmawiało , modulacja odsłuch coś pięknego :-)
Wracając do mocowania zaraz po świętach będę walczył z tym uchwytem a tak nawiasem na dzwonku będzie stary wyszperany z garażu MAGNUM który pamiętam jeszcze kilka lat temu sprawował się rewelacyjnie a notabene podobno dalej jest produkowany lecz obecne MAGNUMy są z tego co słyszałem wykonane okropnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] bat anteny
mirwin Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Paź 24, 2011 09:08
mirwin
Brak nowych postów Fabryczny wzmacniacz anteny
qiver77 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Maj 11, 2016 18:55
qiver77
Brak nowych postów [R45] Wymiana anteny i kabla antenowego
pover10 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Lut 11, 2015 05:23
pover10
Brak nowych postów (R600)Montaż anteny do CB radia
CZARNY123 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Czw Lip 11, 2013 22:03
CZARNY123
Brak nowych postów [R 25] Jak najlepiej poprowadzić kable od CB i anteny
The_Baca Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 19, 2011 21:36
hertz25



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink