Forum Klubu ROVERki.pl :: Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata
Autor Wiadomość
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:01   Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata

http://wiadomosci.gazeta....ie_wypadku.html
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Siwus181 



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 132
Skąd: Tuitam



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:18   

Siedzi bo jest już mniej sławny/znany? Otylia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym nie dostała w zasadzie nic... Nazwanie tego co zrobiła "nieumyślnym spowodowaniem śmierci" jest co najmniej śmieszne. Kto umyślnie powoduje wypadek drogowy? Prawo i bezprawie...
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:26   

Siwus181 napisał/a:
Siedzi bo jest już mniej sławny/znany?
Nie siedzi, bo dostał zawiasy.
Siwus181 napisał/a:
Otylia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym nie dostała w zasadzie nic... Nazwanie tego co zrobiła "nieumyślnym spowodowaniem śmierci" jest co najmniej śmieszne. Kto umyślnie powoduje wypadek drogowy? Prawo i bezprawie...
Analizowałeś dowody i śledziłeś rozprawę? Proponuję nie rzucać takich hasełek w oparciu o artykuły prasowe i wiadomości zasłyszane w tv, bo do obiektywnej prawdy potrzeba czegoś więcej niż sensacja, która przynosi kasę "sępom".
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:30   

thef napisał/a:
Analizowałeś dowody i śledziłeś rozprawę? Proponuję nie rzucać takich hasełek

Thef
A widziałeś auto po tym wypadku :!:
Co Chcesz tu analizować :!:
Sępy sępami a zdrowy rozsądek swoją drogą :razz:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:35   

Prawda jest taka ze osoby medialne są zawsze łagodnie traktowane... czasem aż za bardzo... :(
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:37   

Siwus181 napisał/a:
Nazwanie tego co zrobiła "nieumyślnym spowodowaniem śmierci" jest co najmniej śmieszne.

To jest kwalifikacja prawna czynu a nie jego ocena. Nie polecam wchodzić na taki grunt.

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 16:39 ]
dobryziom napisał/a:
Prawda jest taka ze osoby medialne są zawsze łagodnie traktowane... czasem aż za bardzo... :(

A nie kojarzysz (w sprawach dotyczących wyroków mniej medialnych) reakcji typu: "co to za sąd! w zawieszeniu wyrok? dziesięć lat im dać, a nie zawiasy" itd.
Co do zasady, wyroki orzekane przez sądy są łagodniejsze niż życzyłaby sobie tego opinia publiczna.
_________________
It's all right...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:40   

Siwus181 napisał/a:
Siedzi bo jest już mniej sławny/znany?

Czytaj ze zrozumieniem.
Siwus181 napisał/a:
Otylia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym nie dostała w zasadzie nic... Nazwanie tego co zrobiła "nieumyślnym spowodowaniem śmierci" jest co najmniej śmieszne. Kto umyślnie powoduje wypadek drogowy? Prawo i bezprawie...

boss.007 napisał/a:
A widziałeś auto po tym wypadku :!:
Co Chcesz tu analizować :!:
Sępy sępami a zdrowy rozsądek swoją drogą :razz:

Sprawa poruszana na forum kilkakrotnie, np. tu: http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=80

Każdy ma swoje zdanie i większość wydała już wyroki, więc nie roztrząsajmy tego dalej - od tego są sądy, a patrząc na kolegę, który wypowiedział się w tamtym wątku, to "zwykli ludzie" dostają podobne kary, co "celebryci", choć sam zainteresowany uważa inaczej.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:40   

Panowie, nie twórzcie kolejnej telenoweli....

Każdemu z Was może się coś takiego przytrafić, nie Nam (Wam) to oceniać.

Czy ktoś z Was może z czystym sumieniem napisać, że nigdy nie przekroczył prędkości dopuszczalnej (czy tam 100km/h) ??
Co z tego że przekroczył 100km/h, równie dobrze możecie przekroczyć prędkość o 20 km/h na ograniczeniu do 70 km/h - spowodować wypadek i zostać oskarżonymi !!
A równie dobrze możecie nie przekroczyć prędkości, wjechać w jakąś plamę mokrej nawierzchni, wpaść w poślizg i spowodować wypadek - i też Was mogą oskarżyć i skazać.... Zawsze ktoś może uznać, że nawet nie przekraczając prędkości dopuszczalnej - nie dostosowaliście prędkości do warunków pogodowych i kropka.

Takie moje zdanie.
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:46   

maciej napisał/a:
więc nie roztrząsajmy tego dalej

Ale nawet nie mam zamiaru :smile:
Wystarczą mi moje problemy,z cudzymi uuuuu,to już by było ponad moje siły :wink:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 16:52   

dobryziom napisał/a:
Prawda jest taka ze osoby medialne są zawsze łagodnie traktowane... czasem aż za bardzo... :(

A znasz podobne przypadki osób niemedialnych? Jakie dostały wyroki? Jakie były okoliczności?

Bo znów piszesz coś, co dla mnie jest "komunałem wyczytanym z Faktu"... :(

Czy uważasz, że gościa za jeden błąd za kierownicą należy wsadzić od razu do pudła, żeby stracił źródło utrzymania, mieszkanie, jeśli jest na kredyt, rodzinę itp?

To mnie też wsadźcie - na własne życzenie, jadąc 50 lub 60 km/h MNIEJ niż dozwolona prędkość rozwaliłem poprzednie R623, tylko miałem więcej szczęścia niż Janson - na mojej dordze nie było drzewa, koleżance, z którą jechałem nic się nie stało, a do najbliższego komisartiatu było 20 km, nie wezwałem Policji, a ta podobno dowiedziała się o sprawie 3h później od jakiegoś lokalesa i gdy przyjechali na miejsce to moje auto już stało w ASO Fiata 30 km dalej i czekało na wycenę ubezpieczyciela.
Też "niedostosowałem prędkości do warunków" i kropka, a skutki... To tylko kwestia szczęścia - gdybym wpadł w poślizg pół kilometra wcześniej lub później, to też trafiłbym w drzewo.

Ech... Szkoda gadać.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 17:05   

znam podobny przypadek... Brat koleżanki jechał służbowym samochodem w zimę niestety miał niefart bo samochód długo stał i opony były w naprawdę kiepskim stanie na zakręcie zarzuciło go mimo ze jechał z nieduża prędkością. Uderzył w panią jadącą dużo mniejszym samochodem. Pani a w zasadzie babcia w wieku 80 lat trafiła do szpitala z lekkimi obrażeniami tydzień później zmarła... lekarz orzekł ze wypadek mógł się znacznie do tego przyczynić chociaż babcia była już zdecydowanie leciwa i były już to jej ostanie dni lub tyg. życia. No i sprawca wypadku miał prawdziwy problem bo stal się nieumyślnym sprawca śmierci. Całe szczęście ze z pomocą prawników i biegły udało się po ciężkich negocjacjach dostać 3 lata w zawiasach bo początkowo miało być 3 lata wiezienia...

ja nie twierdze ze powinno się go ukamienować tylko szary kowalski musi bardziej walczyć o swoje niż osoba medialna rzadko kiedy słyszy się o surowych wyrokach dla takich osób... szczerze mówiąc nie wiem czy kiedykolwiek słyszałem...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 17:33   

Sorki dobryziom, ale jakoś nie wierzę do końca w to co piszesz, jeżeli nie był wcześniej karany, to do paki by za to raczej nie poszedł (przynajmniej za to o czym piszesz). Znam dwa przypadki osobiście:
1. Kolega z klasy w liceum - typowy pirat drogowy pobijający czasy przejazdów do Krakowa i Katowic swoją Ibizą GT - około 130 km/h na 50ce, wypadł z drogi i zawinął się na drzewie, zginęło w wypadku na miejscu dwóch chłopaków z naszej klasy, on przeżył - wyrok w zawieszeniu plus zabranie prawka na bodaj 3 lata.
2. Mój kuzyn - zagapił się i nie wyhamował przed ciężarówką (prędkość nieprzepisowa do tego), a żeby się nie wpakować w nią i nie rozwalić auta odbił na chodnik i na miejscu zginęła młoda matka z dzieckiem (w wózku) - zawiasy plus pozbawienie prawka na 7 lat, potem skrócone do 3 chyba.

boss.007 napisał/a:
Thef
A widziałeś auto po tym wypadku :!:
Co Chcesz tu analizować :!:
Sępy sępami a zdrowy rozsądek swoją drogą :razz:
A co ma piernik... żeby ferować wyroki to trzeba znać sprawę dokładnie, a nie czytać i przyjmować dyrdymały, że jechała 150 km/h i tym podobne..
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 17:36   

thef napisał/a:
A co ma piernik... żeby ferować wyroki to trzeba znać sprawę dokładnie, a nie czytać i przyjmować dyrdymały, że jechała 150 km/h i tym podobne..

Koniec tematu...a Wiesz czemu :?: ....
Bo Się za mocno napinasz...ooooo.temu :zły:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 17:40   

boss.007 napisał/a:
Koniec tematu...a Wiesz czemu :?: ....
Bo Się za mocno napinasz...ooooo.temu :zły:
Pobożne Twoje życzenie ;) To Ty tu walisz wykrzykniki więc raczej nie ja się napinam :P
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 17:41   

dobryziom napisał/a:
znam podobny przypadek... Brat koleżanki jechał służbowym samochodem w zimę niestety miał niefart bo samochód długo stał i opony były w naprawdę kiepskim stanie na zakręcie zarzuciło go mimo ze jechał z nieduża prędkością. Uderzył w panią jadącą dużo mniejszym samochodem. Pani a w zasadzie babcia w wieku 80 lat trafiła do szpitala z lekkimi obrażeniami tydzień później zmarła... lekarz orzekł ze wypadek mógł się znacznie do tego przyczynić chociaż babcia była już zdecydowanie leciwa i były już to jej ostanie dni lub tyg. życia. No i sprawca wypadku miał prawdziwy problem bo stal się nieumyślnym sprawca śmierci.

Ech... Ale skąd znasz ocenę stanu zdrowia starszej pani?

Domyślam się, że od zainteresowanego...
dobryziom napisał/a:
ja nie twierdze ze powinno się go ukamienować tylko szary kowalski musi bardziej walczyć o swoje niż osoba medialna rzadko kiedy słyszy się o surowych wyrokach dla takich osób... szczerze mówiąc nie wiem czy kiedykolwiek słyszałem...

Ale czy słyszałeś o takich "surowych" wyrokach dla zwykłych ludzi?

Skąd wiesz jaki był przebieg sprawy i jak działał adwokat Jansona?

I jak sąd ustosunkował się do tego, że, jak tu piszą, Janson pomaga w rehabilitacji poszkodowanej?

Bo nie wiem, czy wiesz, ale bardzo dużą częścią wymiaru kary jest skrucha i próby zadośćuczynienia, a patrżąc na tą notkę Janson działa w tym kierunku.

Janson dostał 2 lata w zawieszeniu, a brat Twojej koleżanki 3 lata w zawieszeniu, tylko tu jest mowa o ciężkich obrażeniach i działaniach mających na celu zadośćuczynienie, a tam był cień "nieumyślnego spowodowania śmierci" - dla mnie jest różnica i w wymiarze kary też jest różnica, a takich okoliczności w obu sprawach mogło być 10...

Dla mnie po prostu takie wypowiedzi tworzą mity - "słyszałem od brata koleżanki, jak mu było ciężko i dostał 3 lata, a tu w gazecie napisali, że Janson dostał tylko 2 lata" i to nic, że tak naprawdę nie mamy żadnej konkretnej wiedzy na temat przebiegu spraw, okoliczności i innego kalibru spraw, ale można od razu wydać opinię, że "sławnym jest łatwiej".

Wkurza mnie takie negowanie bezstronności sądów "z założenia", na podstawie notki prasowej.

Wiem, że jest dużo błędów w działaności wielu organów w Polsce, ale nieziemsko drażni mnie takie zakładanie na podstawie "notki prasowej", że na 100% doszło do uchybienia albo że "komuś było łatwiej", bo jest znany.
Znam bardzo dobrze dwóch sędziów i prokuratora i wiem, jak bardzo przeżywają swoją pracę i jak bywa ciężko (np. koniecność zmiany nr telefonu z powodu gróźb od niezrównowazonego tatusia, a to tylko sędzia sądu rodzinnego) - oczywiście, można zawsze powiedzieć, że to wyjątki, bo "w gazecie napisali", ale uważam, że to krzywdzące.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 17:45   

thef napisał/a:
Pobożne Twoje życzenie ;)

Nooooo :terefere:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 17:53   

boss.007, to jest upomnienie. Jeszcze raz i będzie warn za załmanie obu warunków pubktu 7. d) regulaminu:
7. d) publikowania wiadomości pozbawionych treści merytorycznychoraz wiadomości zawierających treści o charakterze prowokacyjnym, prowadzących do kłótni i wzajemnej wrogości wśród Użytkowników forum.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 17:59   

Maciej

Co ma wisieć,nie utonie.
Jak trzeba to i konto mi usuń(teraz nie robie sobie jaj).
A tych treści merytorycznych,to można tu się oczytać naprawdę sporo,Wybacz.
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 18:16   

dobryziom napisał/a:
znam podobny przypadek...

dobryziom, opisz więcej szczegółów tego przypadku. Bo według mnie jesteś bardzo ciężko niedoinformowany:
Art. 69. § 1. Sąd może warunkowo zawiesić wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności nie przekraczającej 2 lat, kary ograniczenia wolności lub grzywny orzeczonej jako kara samoistna, jeżeli jest to wystarczające dla osiągnięcia wobec sprawcy celów kary, a w szczególności zapobieżenia powrotowi do przestępstwa.
_________________
It's all right...
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 10:49   

maciej napisał/a:

Ech... Ale skąd znasz ocenę stanu zdrowia starszej pani?


Maciej oczywiście znam ta sytuacje tylko z informacji które otrzymałem od koleżanki, chodziło mi tylko o pokazanie sytuacji gdzie przez pewien splot wydarzeń możesz ponieść wysoka kare.
maciej napisał/a:

Domyślam się, że od zainteresowanego...


zgadza sie od jego siostry

maciej napisał/a:
Ale czy słyszałeś o takich "surowych" wyrokach dla zwykłych ludzi?

gdyby babcia dostał w czasie wypadku zawału po prostu ze strachu mimo braku jakichkolwiek obrażeń chłopak poszedł by raczej do wiezienia... dla mnie to jest taki przykład.

maciej napisał/a:
Skąd wiesz jaki był przebieg sprawy i jak działał adwokat Jansona?


Maciej oczywiście nie zagłębiałem sie w sprawę znam tylko info z pracy i netu. Chociaż wiadomo ze taka osobę stać na pewno na dobrego obrońce a nie z urzędu...

maciej napisał/a:
I jak sąd ustosunkował się do tego, że, jak tu piszą, Janson pomaga w rehabilitacji poszkodowanej?


no tutaj na pewno zapulsował chociaż ciekawe jak to w realu wygląda.

maciej napisał/a:
Bo nie wiem, czy wiesz, ale bardzo dużą częścią wymiaru kary jest skrucha i próby zadośćuczynienia, a patrżąc na tą notkę Janson działa w tym kierunku.


popieram ciekawe jak to sie przekłada na czyny

maciej napisał/a:
Janson dostał 2 lata w zawieszeniu, a brat Twojej koleżanki 3 lata w zawieszeniu, tylko tu jest mowa o ciężkich obrażeniach i działaniach mających na celu zadośćuczynienie, a tam był cień "nieumyślnego spowodowania śmierci" - dla mnie jest różnica i w wymiarze kary też jest różnica, a takich okoliczności w obu sprawach mogło być 10...


Zgada się tylko ze babcia umarłą co sie później okazało śmiercią naturalna ze starości a wypadek miał znikomy wpływ wiec jak dla mnie taka kara jest w ogolę niesłuszna i za surowa. Sprawa młodej kobiety ktora juz nigdy nie będzie mogla sie samodzielnie poruszać jest jak dla mnie gorsza... lecz mam nadzieje ze najgorsza kara dla sprawcy jest sama świadomość życia z wina...

maciej napisał/a:
Dla mnie po prostu takie wypowiedzi tworzą mity - "słyszałem od brata koleżanki, jak mu było ciężko i dostał 3 lata, a tu w gazecie napisali, że Janson dostał tylko 2 lata" i to nic, że tak naprawdę nie mamy żadnej konkretnej wiedzy na temat przebiegu spraw, okoliczności i innego kalibru spraw, ale można od razu wydać opinię, że "sławnym jest łatwiej".


pod pewnymi względami maja łatwiej mogą sobie załatwić super drogiego i dobrego obrońce oraz co widać na przykładzie otyli mogą liczyć na przymkniecie oka na rożne sprawy...

maciej napisał/a:
Wiem, że jest dużo błędów w działaności wielu organów w Polsce, ale nieziemsko drażni mnie takie zakładanie na podstawie "notki prasowej", że na 100% doszło do uchybienia albo że "komuś było łatwiej", bo jest znany.


Maciej ale ja nie napisałem ze te 4lata w zawiasach to zła decyzja bo myślę ze prawidłowa i przemyślana a co najważniejsze zasłużona. Tylko ze możliwe ze jak by byl zwykłym kowalskim mogl by dostac wiecej z powodów ktore wyzej wypisałem...

wild_weasel nie podam więcej szczegółów bo ich nie znam podałem to bardziej żeby pokazać jak to nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności można zostać surowo osadzonym.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów kto zna ten utworek lata 70-90
KRYS Offtopic 17 Sob Lis 29, 2008 18:56
KRYS
Brak nowych postów [Freelander] Minęły 3 lata i 30.000 mil
SyntaX Offtopic 0 Pią Lis 25, 2011 00:51
SyntaX
Brak nowych postów Cztery osoby spłonęły na autostradzie
Gość Offtopic 8 Sro Mar 11, 2009 16:29
xROnx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink