Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Generalne wyciszenie samochodu - foto relacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Generalne wyciszenie samochodu - foto relacja
Autor Wiadomość
Pat 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 175
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 13:45   

Biernik20 napisał/a:
wate szklana zotal mi jej ogrom z domowego dachu ;)


wata szklana na dachu ?
pierwsze slysze ...
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 27, 2009 13:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 16:07   

no to malo slyszales. wata (wełna) szklana to podstawowy element ocieplenia dachu.
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 21:50   

xtek napisał/a:
no to malo slyszales. wata (wełna) szklana to podstawowy element ocieplenia dachu.


dziękuje bardzo xtek dokladnie tak jesli jednak ktos dalej sie jeszcze obawia przesiakniecia wilgocia to mozna do tego dokleić taka zielonkowata "folię" z materiału nie pamietam dokładnie jak to sie nazywa ale także dobrze zapobiega wszelakiej wilgoci i parowaniu ;)

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 23:05 ]
A ja mam jeszcze jedno takie pytanko małe a mianowicie czy macie może jakiś "plan" czy jak to tam nazwać w którym miejscu znajdują sie spinki które trzymają boczki tylne np w 3 drzwiówce z tyłu jak rozkręcić te wszystkie plastiki żeby ich nie połamać a może jakaś mała podpowiedź co i jak ??
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 21:16   

Botanix dzięki za piękny i dokładny opis Twych poczynań-dzisiaj zacząłem od......bagażnika,bo ta woda ciągle pojawiająca się w nim po deszczu mnie już wkur.....,denerwowała.Pierwsze miały być drzwi do wyciszenia,ale zacząłem od bagażnika.1/3 zrobiłem dzisiaj po pracy na działce,jak jutro pogoda dopisze,myślę,że skończę.A później drzwi pójdą na tapetę-super się kładzie tą taśmę bitumiczną-ale z suszarką do włosów :ok: ,pięknie się układa,każdy zakamarek dociśnięty-rewelka.Jak skończę opowiem jakie wrażenia słuchowe :grin: .Pozdro ziomal i nie daj się angolom :ok:
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 14:50   

Dobra mam pytanie bo widzę ze każdy 5 drzwi wycisza itp a co jeśli ja mam 3 drzwiówkę czy te boczki po lewej i prawej stronie też odkręcać i tłumić tamtą blachę ?? bo wydaje mi sie że jak wibracje to wibracje są wszędzie więc chyba by pasowało
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 15:06   

Biernik20 napisał/a:
Dobra mam pytanie bo widzę ze każdy 5 drzwi wycisza itp a co jeśli ja mam 3 drzwiówkę czy te boczki po lewej i prawej stronie też odkręcać i tłumić tamtą blachę ?? bo wydaje mi sie że jak wibracje to wibracje są wszędzie więc chyba by pasowało
jak demontowalem w r200 z 97 roku to zajelo mi to pol godziny, ja mam z 98roku i wszystko na zatrzaski dali i sobie odpuscilem :/
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 20:35   

Botanix, jeżeli obserwujesz forum, to zapewne wiesz, że prawe tylne drzwi już wyciszyłem, rygielek z nierdzewki dałem, dzisiaj prawie skończyłem lewe tylne- jutro z godzinka i będzie end :ok: Następnie, jak $$$ pozwolą, to w czerwcu-lipcu głuszę przód i zmiana nagłośnienia:) .Jeszcze raz wielkie dzięki za piękny,szczegółowy opis Twych poczynań- skorzystałem i korzystam dalej. Pozdrówka z Głogowa :ok:
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 22:31   

Właśnie te zatrzaski pociągniesz za mocno, pod nie odpowiednim kątem i po zatrzaskach :/ czy gra warta świeczki ?? oto jest pytanie
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 22:47   

Jugol

Forum CA obserwuję i efekty Twojej pracy widziałem. Ładnie te rygielki Ci wyszły, dźwi tez widzę, że konkretnie wygłuszyłeś :) . Co do opisu to on jeszcze nie skończony, właśnie jestem w "trakcie" wygłuszania bagażnika, podłogi, montażu obudów na fronty i przebudowy bagażnika. Niestety robotka trochę stoi od jakiegoś czasu bo pogoda nie pozwala na nic więcej, jak wyjdzie słońce na parę dni to ruszę do przodu mam nadzieję :) .

Cytat:
Dobra mam pytanie bo widzę ze każdy 5 drzwi wycisza itp a co jeśli ja mam 3 drzwiówkę czy te boczki po lewej i prawej stronie też odkręcać i tłumić tamtą blachę ?? bo wydaje mi sie że jak wibracje to wibracje są wszędzie więc chyba by pasowało


Tłumienie tego miejsca ma taki sam sens jak tłumienie drzwi jak nie większy, więc lepiej robiąc porządnie... zrobić i to.

Cytat:
Właśnie te zatrzaski pociągniesz za mocno, pod nie odpowiednim kątem i po zatrzaskach :/ czy gra warta świeczki ?? oto jest pytanie


Nie wiem jak te Twoje ale te moje zatrzaski to wcale takie delikatne nie są jak się wydaje. Ściągałem całą tapicerkę w samochodzie i z kilkudziesięciu urwałem jeden ale był już jakiś wyrobiony :) . Mimo wszystko choćbym urwał wszystkie to nie widzę problemu, jakiś mocny klej i po kłopocie.

Pozdro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 23:23   

Cytat:
Właśnie te zatrzaski pociągniesz za mocno, pod nie odpowiednim kątem i po zatrzaskach czy gra warta świeczki oto jest pytanie



Nie wiem jak te Twoje ale te moje zatrzaski to wcale takie delikatne nie są jak się wydaje. Ściągałem całą tapicerkę w samochodzie i z kilkudziesięciu urwałem jeden ale był już jakiś wyrobiony . Mimo wszystko choćbym urwał wszystkie to nie widzę problemu, jakiś mocny klej i po kłopocie.

Pozdro
_________________
Obecnie prace nad CA trwają


...nawet jak się połamią, urwą, czy co tam jeszcze może je spotkać- u pani Jadzi pod halą można kupić za 0,50-1 pln :ok:
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Pią Maj 01, 2009 17:47   

jeszcze sie za to tak do końca w R nie brałem dlatego pytam :) ale chyba sie wezmę za wszystko i już :)
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Maj 01, 2009 18:25   

..a to efekt wczorajszo-dzisiejszych mych poczynań, lewe,tylne skrzydełko wyciszone i oczywiście nowy nierdzewny rygielek :) Różnica znaczna, robi się coraz ciszej w Kochanicy :)

http://picasaweb.google.c...892662897496530

http://picasaweb.google.c...892823027383026
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Maj 01, 2009 19:58   

Jugol napisał/a:
Cytat:
Właśnie te zatrzaski pociągniesz za mocno, pod nie odpowiednim kątem i po zatrzaskach czy gra warta świeczki oto jest pytanie



Nie wiem jak te Twoje ale te moje zatrzaski to wcale takie delikatne nie są jak się wydaje. Ściągałem całą tapicerkę w samochodzie i z kilkudziesięciu urwałem jeden ale był już jakiś wyrobiony . Mimo wszystko choćbym urwał wszystkie to nie widzę problemu, jakiś mocny klej i po kłopocie.

Pozdro
_________________
Obecnie prace nad CA trwają


...nawet jak się połamią, urwą, czy co tam jeszcze może je spotkać- u pani Jadzi pod halą można kupić za 0,50-1 pln :ok:


u mnie ni bylo problemu z zatrzaskami ale te co trzymaja cale boczki (takie duze) w r 200 3d sa stragiczne... mi pekly dwa na starcie i spasowalem :/ a odkrecilem tylnia kanape wszystko zeby sobie ulatwic... a w r200 z 97 roku wszystko poschodzilo az milo
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kaaaziuu 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 178
Skąd: Fermoy/Irlandia



  Wysłany: Sro Maj 27, 2009 15:58   Jaki materiał

Witam, co to jest za material i gdzie moge go kupic :grin: :?: I jeszcze orientacyjna cena :cool: :?: :?: :?:
_________________
Mały ale wariat :P
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 16:44   

kaziu - taśma dekarska, wczoraj taką kupilem w leroy merlin za ok 45 zl 10 metrów x 15 cm - duzo lepiej sie naklada niz maty APP ale tez duzo gorzej to zerawc pozniej :D
 
 
kaaaziuu 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 178
Skąd: Fermoy/Irlandia



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 17:54   

Ahh w Irlandii nie ma Leroy Merlin :sad: Bylem w takim podobnym sklepie, bylo cos podobnego ale kosztowało ponad 40E za 5m rolkę o szerokosci 15cm :shock: :???:

[ Dodano: Sro Maj 27, 2009 18:09 ]
To bedzie cos w stylu tak jakby smoly w rolce tak :?:
_________________
Mały ale wariat :P
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 20:39   

Sorki,że się wtrącę bo temat jest o R200.
Skończyłem kilka dni temu z wygłuszeniem i montażem głośników w R600.
Głośniki to omawiane na forum Helixy.
62.1 przód i 69.1 tył.Do tego nowe kable 2x2.5mm z miedzi bez tlenowej.Zostawiłem trochę więcej jak by kiedyś jakiś wzmacniacz przyszedł mi do głowy do zamontowania w okolicy nóg pasażera.
Jako,że 62.1 posiadają syczki a w R600 ich fabryczne umiejscowienie jest w podszybiu co daje marne efekty dźwiękowe postanowiłem umieścić te "sykacze" w tych trójkątnych plastikch przy lusterkach.
Przerobił mi je Misek_KR za co mu chwała :wink:
Co do wygłuszenia-przednie drzwi + tylna półka matami APP.
Wszelkie miejsca jak i połączenia mat zostały zasmarowane masą wygłuszającą.
Najgorsza robota to poukładać kable i cięgna w drzwiach tak jak były- :foto: zrobiona przed montażem mat pomaga w odnalezieniu otworów.
Zwrotnice-przyklejone od wewnętrznej strony poszycia drzwi.
Obyło się bez ściągania drzwi aby poprowadzić do nich kabel ale muszę dopracować pewną sprawę,aby się kable nie przetarły.
Dystanse pod głośniki wyciąłem z MDFu grubości 22mm wyrzynarką
Nie żałowałem tej masy uszczelniającej pod każdy element-nic nie drga.
Na tylną półkę,pod tą osłonkę z dykty i plastiki na tylnych słupkach napchałem watoliny-materiał na ocieplenie kurtek-sztuczny -nie zgnije od wody i go mole nie zeżreją).

Efekt końcowy-wyraźnie słychać syczki,głęboki bas,żadnych drgań przenoszonych przez różne elementy jak to miało wcześniej miejsce, obolałe plecy i stawy kolanowe oraz palce rąk.
Czas 3 dni (nie liczę zarwanych nocek)może długo ale dokładnie i bez pośpiechu aby nie zrobić fuszery.
Ogólnie jestem BARDZO zadowolony z efektu końcowego.
Aha,radio jakieś Sony Xplod CDX coś tam-zastanawiam się nad zmianą...
 
 
kaaaziuu 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 178
Skąd: Fermoy/Irlandia



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 21:35   

Gratuluje zapalu :mrgreen: Ja tez bym chcial wyciszyc swojego MG-ika, ale Irlandzkie warunki na to nie za bardzo pozwalaja, mam strasznie malo materialu ktorego moglbym uzyc :neutral: jedyne co znalazlem do wygluszenia to taka jakby smola w rolkach, cena tez nie jest za rewelacyjna, nie wiem moze jak bede w polsce to cos zakupie. Macie jakies propozycje :smile: :?: :?: :?:

[ Dodano: Sro Maj 27, 2009 23:00 ]
Chcialem zapytac kogos kto juz to robil...chcialbym wyciszyc drzwi, boczki i bagaznik w 3 drzwiowym MG, ile potrzebuje takich rolek na dokladne wyciszenie :grin: :?: :?: :?:
Ta taśma sie nada, prawda :?: :?: :?: :
http://www.allegro.pl/ite...mm_x_10_mb.html
_________________
Mały ale wariat :P
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 00:05   

kaaaziuu

W Anglii to się nazywa flashing tape. Kupiłem dokładnie tą co pod tym linkiem i w tym sklepie ( w Anglii mieszkam - aktualnie :wink: )

http://www.screwfix.com/p...%20TAPE-_-25426

Co do tej smoły to wiem o co Ci chodzi i to na bank nie to potrzebujesz. Pytaj o flashing tape self-adhesive

Co do ilości, ja kupowałem 15cmx10m i poszło mi chyba z 9 albo 10 nie pamiętam :mrgreen: . Z tym, że ja bawiłem się z drzwiczkami ( mam 5dr ), bagażnikiem, sufitem, słupkami, skrzynią biegów, ścianą grodziową i podłogą. Roboty od.... ale efekt pożądany.

PS. Ten temat rozwinę w innym odnośnie mojego sprzętu, będzie tam dokładny opis ze wszystkimi fotkami.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Fargo80 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 260
Skąd: Wola - Tychy

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 28, 2009 18:55   

Panowie tak czytam i czytam. Dyskutujecie tu na temat wygłuszenia (np. drzwi) pomysły sie sypia jedne mniej inne bardziej trafne, a ja tak sobie myślę co by było gdyby użył pianki montażowej takiej jak używa się do montażu drzwi i okien. Taka pianka fajnie wypełnia dziury jak urośnie za dużo to łatwo ją obciąć, nie chłonie wilgoci, nie wiem jak z jej właściwościami tłumiącymi ale wydaje mi się że jak to cholerstwo sie przyklei to powinno ładnie wytłumić.

Taki mój głupi pomysł ale to może coś dać.

No i ma dwa wielkie plusy:

1. TANIA
2. SZYBKIE WYKONANIE
:cool: :cool:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wygłuszenie, wyciszenie auta pod Car Audio
michal75 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Lut 05, 2011 16:09
michal75
Brak nowych postów [R75] Maty wygłuszające, wyciszenie drzw, modernizacja audio
ciacho4 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Sob Maj 10, 2014 10:21
keda
Brak nowych postów Wideo rejestrator do samochodu - Mio MiVue 358 EEU
haszczyc Car-audio, nawigacje, radia CB 46 Pon Lis 18, 2013 20:18
MatiNitro
Brak nowych postów [R600 i nie tylko] Wygłuszenie samochodu - pomysł
pianka montażowa...?
Mayson Car-audio, nawigacje, radia CB 85 Nie Paź 04, 2009 12:29
SviRu
Brak nowych postów [R200] Zestaw Glosnikow do R200
zibik21 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sob Lip 21, 2012 13:02
Bartek8508



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink