Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Jak naprawić seryjny alarm?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Jak naprawić seryjny alarm?
Autor Wiadomość
Fredziu89 



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 60
Skąd: Katowice

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:32   [R420] Jak naprawić seryjny alarm?
Typ: D Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

witam panów i panie mam pytanie bardzo ważne :)
Mianowicie mój Rover420d ma seryjnie założony alarm lecz ten nie działa w ogóle się nie włącza :( Usiadłem w środku i zamknołem auto diody koło rygli zaczeły szybko mrugać tak jakby alarm sie uzbrajał gdzie przestały szybko mrugać ino regularnie pulsować zaczołem ruszać sie w aucie i nic machałem przed czujkami i dalej nic a autko było zamknięte :(

A mieszkam w niezbyt bezpiecznej dzielnicy dla aut wiec chciałbym żeby zaczeło to działac :(
noi jak zamykam drzwi to niema żadnego sygnału z syrenki żadnego pik albo pik pik że auto sie zamkneło i to też mnie denerwuje.

Bardzo proszę o pomoc :(
_________________
Mój pierwszy ROVEREK
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Mar 15, 2011 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:48   

Sam pisałem i tym,ja to naprawiłem bardzo tanim kosztem:) poszukam i podam linka do tego jak to opisałem :cool:

[ Dodano: Wto Mar 24, 2009 21:49 ]
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#307391
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:53   Re: [R420D 2.0 96r] Jak naprawic seryjny alarm?

Fredziu89 napisał/a:
witam panów i panie mam pytanie bardzo ważne :)
Mianowicie mój Rover420d ma seryjnie założony alarm lecz ten nie działa w ogóle się nie włącza :( Usiadłem w środku i zamknołem auto diody koło rygli zaczeły szybko mrugać tak jakby alarm sie uzbrajał gdzie przestały szybko mrugać ino regularnie pulsować zaczołem ruszać sie w aucie i nic machałem przed czujkami i dalej nic a autko było zamknięte :(

A mieszkam w niezbyt bezpiecznej dzielnicy dla aut wiec chciałbym żeby zaczeło to działac :(
noi jak zamykam drzwi to niema żadnego sygnału z syrenki żadnego pik albo pik pik że auto sie zamkneło i to też mnie denerwuje.

Bardzo proszę o pomoc :(


A włóż kluczyk do stacyjki na załączonym alarmie :D albo zacznij się śmiać lub krzyczeć w środku. :D zobaczysz jak działa :D :D :D Tam po stronie pasażera masz czujniki dźwięku - czy jakoś tak, powinny się uruchamiać np. przy dźwięku tłuczonej szyby lub głośmym śmiechu. Ponadto, przy załączonym alarmie, jak włożysz kluczyk do stacyjki - też zacznie wyć. A tak w ogóle - to masz dobrze zabezpieczone auto.... niech Ci padnie pilot z immo to zobaczysz ile zachodu żeby je odpalić :)
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:57   

przy zamykaniu i otwieraniu ten alarm nie wydaje dzwwieku.
Co do czujek to otworz okno i zamknij drzwi pilotem i poczekaj dluzej ( nie tylko jak lampki zaczna normalnie mrugac) i poprzez otwarte okno wloz reke i pomachaj, powinno zadzialac ;)
 
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:01   

Mi nie działało i co było... czujniki szlag trafił,ponoc to sie zdarza... naprawiłem i super :lol:
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:05   

ZTCP (ktoś mądry kiedyś na forum tłumaczył) to czujnik akustyczny jest.... a nie czujnik ruchu.... i aktywuje alarm w chwili wystąpienia jakiegoś dźwięku.... I wedle tej opinii - u mnie działa prawidłowo, jak zarygluje się drzwi i siedzi się w środku cicho, to nie wyje, ale wystarczy tylko się odezwać, czy też piardnąć :D i już wyje. Motyw z otwartym oknem - również u mnie działa, tyle że nie muszę nic wkładać przez ono - alarm sam zaczyna wyć jakieś 2 minuty po uzbrojeniu jeśli okno jest otwarte. Może mam jakiś dziwny alarm - ale u mnie tak działa i na pewno jest oryginalny.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:23   

fearless napisał/a:
to czujnik akustyczny jest
pierwsze slysze o takiej opcji (moze mylisz z czujnikiem wstrzasowym ktory tu nie wystepuje) :grin: . Machajaca reka w srodku nie wydaje dzwieku a alarm zadziala lub gdy wydre morde przy otwartym oknie w okolicy drzwi to juz nie zadziala
 
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:26   

bo to czujnik ultradzwiękowy,działa na ruch... fajnie musisz wygladać jak wydzierasz morde przed domem,sasiedzi pewnie maja o czym gadac :lol:
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:33   

Lechos napisał/a:
pierwsze slysze o takiej opcji (moze mylisz z czujnikiem wstrzasowym ktory tu nie wystepuje) :grin: . Machajaca reka w srodku nie wydaje dzwieku a alarm zadziala lub gdy wydre morde przy otwartym oknie w okolicy drzwi to juz nie zadziala


A i owszem, posiadam takie cudo jak czujnik wstrząsowy, ale on sobie spokojnie siedzi zamontowany po prawej stronie kierownicy pod panelem środkowym, na wysokości popielniczki :D - ja nie o tym, tak czy siak, nic nie pomyliłem, u mnie nie działa na żadne ruchy w środku, machanie ręką czy nawet mruganie okiem :D ale wystarczy się odezwać - tak jak pisałem wyżej, i już działa i wyje.

Edit: i będę bronił swojego zdania do upadłego :D , jak będzie trzeba to jeszcze dziś pójdę i filmik nakręcę :D ;)
 
 
Fredziu89 



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 60
Skąd: Katowice

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 31, 2009 23:35   

panowie ale wy chyba czegoś nie rozumiecie. mi nie chodzi oto żeby sie dowiedziec co kto ma albo jak działa :shock: :shock:

tylko w jaki sposób to naprawić? czy jest do alarmu jakiś specjalny bezpiecznik odzielny, jak odczepić tą puszkę z czujkami w podsufitce nad fotelem pasażera. tylko istotne informacje potrzebuje :shock: :shock:
_________________
Mój pierwszy ROVEREK
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Alarm
kychu5 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Lut 18, 2009 21:29
faecd
Brak nowych postów [R420] Fabryczny alarm
markol4 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Czw Lut 24, 2011 17:06
Kojot39
Brak nowych postów [R420 2.0D '98] - alarm sam się włącza
derill78 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Cze 17, 2010 15:41
TomC
Brak nowych postów [R420] Jak ominąć Alarm i immobilizer
kacper___ Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Nie Lis 02, 2008 13:30
rover220
Brak nowych postów [R420] Alarm, Czujnik Ruchu
rybakowy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sob Sty 19, 2008 12:19
rybakowy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink