Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600 i nie tylko] Wygłuszenie samochodu - pomysł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600 i nie tylko] Wygłuszenie samochodu - pomysł

pianka montażowa...?
Autor Wiadomość
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 15:15   

dudus87

Cytat:
pomysl jak chcesz to przymocowac?


Rusz głową to będziesz wiedział albo lepiej przeczytaj to co napisałęm, wszystko tam jest....

Cytat:
zakleic boczek który automatycznie niszczysz,


O ciekawe czemu miałby się zniszczyć? Przecież pianka przyklei się do jego wewnętrznej strony ( tej niewidocznej ). Choć trzeba trochę siły, da się ją oderwać potem trochę szorowania i pianka ściągnięta. Boczek, jaki był taki będzie choć nie widzę problemu wszak to wewnętrzna strona...

Cytat:
poza tym sam mowisz ze nie na daje sie do zewnetrznej sciany - a pytanie bylo czy nadaje sie do wygluszenia drzwi - wiec jak sie NIE NADAJE DO JEDNEJ SCIANY to automatem sie nie nadaje...


Czytaj, czytaj i jak już zrozumiesz oraz upewnisz się co ktoś napisał zabierz głos bo wprowadzasz zamęt. Dlaczego się nie nadaje to zewnętrznej ściany? Ile razy mam pisać to samo ehhh... Nie nadaje się bo: Do ściany można CO jedyni to przykleić a nikt nie gwarantuje że nie odpadnie. Z boczkiem to inna sytuacja. Nie dość, że przyklei się zarówno do boczku jak i ścianki to ten, tak ten właśnie boczek, o którym pisałem kilka razy będzie trzymał się na sztywno ściankę przez co nie pozwoli na jakiekolwiek poruszenie się tej pianki. Na chłopski rozum pianka będzie ściśnięta z dwóch stron. Z jednej boczkiem z drugiej ścianą wewnętrzną drzwi - logika chłopie logika.
Cytat:

wiec po co sie brudzic i smarowac pianka jak w tej cenie masz mate dekarksa ktora zalatwia sprawe wygluszenia??


Po co to, po co tamto. Jeśli wg. Ciebie mata to całkowite załatwienie sprawy wygłuszenia to spoko, wyobraź sobie, że inni mogą chcieć czegoś więcej.

Cytat:
jedyny Twoj projekt to doniczki, które o Tobie świadczą


Jeśli sugerować się tum co zostało wrzucone na to forum to Ty nie pochwaliłeś się jeszcze żadnym projektem.

To mój ostatni z projektów, jeszcze nie dokończony ale wkrótce. Panie autorytet chwal się Pan.




Cytat:

i kilka zabaweczek z angielskiego ebaya ktore masz w aucie, na tamten rynek i ceny to nie ma sie czym chwalic


Oooo znalazł się ten co się nie chwali - hipokryta :razz:

Skoro ja wg. Ciebie nie mam się czym chwalić to pochwal się Ty na ten Twój rynek i ceny. Nie sorry pochwaliłeś się już przecież...

Cytat:
na weekend planowane:

-wygluszenie drzwi
- montaż zestawu Ground Zero GZTC 2165T, na ten moment tweetery w seryjnych miejscach, pozniej w slupkach

- jednostka sterująca JVC KD-LHX501

- okablowanie ACR 20mm2

- wzmacniacz do przodu Alpine v12 lub uDiemension jr

na początek powinno starczyc :rotfl:


Jak na polski rynek i ceny to sprzęt masz nawet gorszy... Nie zaraz nie masz suba. Poza tym od kiedy to sprzęt świadczy o czymkolwiek.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 15:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 17:34   

Botanix napisał/a:
W momencie kiedy kilka mm taśmy robi robotę to co zrobi kilka cm pianki ? Zrobi większą robotę

Fakt - to brzmi logicznie :ok:
Botanix napisał/a:
Nie będę nalegał w końcu to niezbadane wody ale dobrze by było gdybyś wypróbował tą metodę.

Decyduję się zaryzykować :wink: W końcu nawet jeśli po tygodniu zaczęłoby skrzypieć albo się sypać, to można zdjąć boczek i go oskrobać z pianki. Nie wiem jak z czasem mi wyjdzie ale może w ten weekend się wezmę i zrobię 2 przednie boczki. Jeśli po tygodniu/dwóch będzie OK, to zrobię jeszcze tylne - porobię foty i wrzucę wraz z wrażeniami - zmotywowałeś mnie (no i może ciszej w aucie będzie wreszcie :> )
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 17:46   

Mayson

Nie będzie to łatwe ale się uda. Powodzenia :ok:

PS. Nie przesadź z ilością, sprawdź najpierw o ile powiększa swoją początkową objętość. Jak będzie za dużo, to może przedostać się poza blachę do szyby, tak więć u góry delikatnie :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:02   

Mayson, twardziel z Ciebie :lol: , ciekawa jestem efektów :ok2:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:09   

Botanix napisał/a:

Oooo znalazł się ten co się nie chwali - hipokryta :razz:


http://alka.pl/galeria.html

prosze bardzo - moje realizacje/projekty/montaż*

mam nadzieje ze znasz chociaz z jedna firme sprzetu, chociaz mozliwe ze tak wysoko nigdy nie mierzyles. Jedno auto z glaerii jest moim demo firmy Sinfoni - które? nie jest to temat do chwalenia na forum.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:10   

Jak Ci wyjdzie to sam spróbuję :mrgreen:

Nie nie po zastanowieniu sam mam ochotę i zamierzam zrobić to samo w weekend. Co prawda moje głośniczki są w obudowach ale wyciszył bym nieco drzwi bo wciąż trochę szumią.

dudus87

Masz racje nie znam się na audio kompletnie, w ogóle nie powinienem głosu zabierać. Każda z tych firm jest mi obca bo przecież jadę na topowym modelu polk audio, którym słoma z membran wystaje a nadają się jedynie do "popierdzenia".W końcu nie mam samochodu demo, nie jestem w tej branży zawodowo. I nie ważne, że jest to moim zainteresowaniem od wielu lat, tylko Ty jesteś facetem inteligentnym i tylko Ty masz prawo znać się na muzyce, sprzęcie i wyciągać logiczne wnioski. Nie potrafię odróżnić czy coś gra ładnie czy nie a moje amatorskie projekty, których z resztą nie widziałeś wyglądają napewno paskudnie. Generalnie nie powinienem zabierać głosu i nigdy, przenigdy wdawać się w dyskusję z Tobą. Bo przecież dla przykładu jak mówisz, że pianka nie tłumi to tak jest i kropka - nawet jak producent twierdzi inaczej.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:36   

kasjopea napisał/a:
Mayson, twardziel z Ciebie , ciekawa jestem efektów

Mamusia mi to od kołyski powtarzała :lol:
Po cichu liczę, że sobotnie dopołudnie będę miał wolne, zależy tylko o której z wyra się zwlokę :razz: Więc efekty w sobotę w nocy lub niedzielę do południa :smile:
Botanix napisał/a:
Jak Ci wyjdzie to sam spróbuję

No widzisz - zmotywowałeś mnie, a ja zmotywowany; Ciebie - i tak się rozkręca gospodarka w byłych demoludach :wink:
A poważnie, to zobaczymy, kto będzie pierwszy :razz:
A tak zupełnie na serio, to mam nadzieję, że nie spartolę zadania :lol:
Zamierzam otwory w blasze zakleić folią i dopiero wtedy ładować piankę. Bądźmy dobrej myśli - w końcu jak się jedzie raz 600-ką, a potem Volvo s60, to różnica jest nieziemska - niestety - na niekorzyść 600-ki :płacze: (ale to dodatkowa motywacja :ok: )
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:39   

Botanix napisał/a:


Masz racje nie znam się na audio kompletnie, w ogóle nie powinienem głosu zabierać. Każda z tych firm jest mi obca bo przecież jadę na topowym modelu polk audio, którym słoma z membran wystaje a nadają się jedynie do "popierdzenia".W końcu nie mam samochodu demo, nie jestem w tej branży zawodowo. I nie ważne, że jest to moim zainteresowaniem od wielu lat, tylko Ty jesteś facetem inteligentnym i tylko Ty masz prawo znać się na muzyce, sprzęcie i wyciągać logiczne wnioski. Nie potrafię odróżnić czy coś gra ładnie czy nie a moje amatorskie projekty, których z resztą nie widziałeś wyglądają napewno paskudnie. Generalnie nie powinienem zabierać głosu i nigdy, przenigdy wdawać się w dyskusję z Tobą. Bo przecież dla przykładu jak mówisz, że pianka nie tłumi to tak jest i kropka - nawet jak producent twierdzi inaczej.


tego nie powiedzialem, chciales zobaczyc projekty - mam spore doświadczenie, poprate chociażby pierwszym miejscem na zawodach IASCA i mistrza polski w Sound Off na 3 kanały :wink: a Ty sie ciagle czepiasz ze nie mam argumentow - moze nie mam dlatego ze nie biore przez mysl takich absurdalnych projektow jak pianka do okien? moze, skoro w tej cenie mam tasme dekarska która spisze sie rewelacyjnie i jest sprawdzona
Ostatnio zmieniony przez dudus87 Wto Wrz 01, 2009 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:42   

Cytat:
Zamierzam otwory w blasze zakleić folią i dopiero wtedy ładować piankę.


Tymi to się akurat nie przejmuję, gorzej będzie z szybą :) . Ja czekam do piątku, zamówiłem piankę i powinna w ten dzień dojść. Najprawdopodobniej zabiorę się w sobotę. Chcesz to zaczekaj - już nie jeden boczek zmarnowałem zanim zdecydowałem się na konkretne rozwiązanie... jeden więcej różnicy mi nie robi :razz:
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:46   

Botanix napisał/a:
gorzej będzie z szybą

Damy radę :wink:
Botanix napisał/a:
Chcesz to zaczekaj

Nie, no.. słowo się rzekło, już się nakręciłem :twisted:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:47   

Cytat:
tego nie powiedzialem, chciales zobaczyc projekty - mam spore doświadczenie, poprate chociażby pierwszym miejscem na zawodach IASCA i mistrza polski w Sound Off na 3 kanały :wink:


Źle to zrozumiałeś, czepiałem się bo zarzucałeś mi iż chwale się "cieńkim" sprzętem. Ty w Roverku co masz a się chwaliłeś - o to chodzi. Gratuluję sukcesu, sam jak dokończe auto tak jak trzeba chcę się bujnąć na zawody :)

Cytat:
moze nie mam dlatego ze nie biore przez mysl takich absurdalnych projektow jak pianka do okien?


Bo patrzysz pod nogi a nie do przodu, w brew pozorom ta pianka nie jest stosowana tylko do okien jak się ogólnie mówi. Ma wiele innych zastosowań - w tym rzecz.
Cytat:

i nie pisz tutaj o topowych modelach etc(zapewne przereklamowane 6501?)


SR5250... DB są przereklamowane, w istocie.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:56   

Botanix napisał/a:


Źle to zrozumiałeś, czepiałem się bo zarzucałeś mi iż chwale się "cieńkim" sprzętem. Ty w Roverku co masz a się chwaliłeś - o to chodzi. Gratuluję sukcesu, sam jak dokończe auto tak jak trzeba chcę się bujnąć na zawody :)

powodzenia w sprzęcie, czekam z niecierpliwością na jakieś starcie
Cytat:

Bo patrzysz pod nogi a nie do przodu, w brew pozorom ta pianka nie jest stosowana tylko do okien jak się ogólnie mówi. Ma wiele innych zastosowań - w tym rzecz.


tu mnie nie przekonasz
[/quote]
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:57   

Będę w PL w okolicach lutego, jeśli jakiś zlocik zarząd zaplanuje to chętnie się pojawię.

Podro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 19:02   

od razu mowie ze jestem :)
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 20:01   

Mayson napisał/a:
Zamierzam otwory w blasze zakleić folią i dopiero wtedy ładować piankę.

To powinno być coś sztywnego np mata wygłuszająca, bo folie bez problemu pianka wepchnie do środka(albo rozerwie). I wg. mnie jeżeli blacha drzwi ma być usztywniona, to należałoby przed piankowaniem całe okleić matą czy czymś podobnym bo pianka tego nie zapewni. Wyciszy może i owszem(chociaż mało miejsca, ale zawsze coś), ale nie usztywni. A co do boczku, to można by go wysmarować czymś tłustym co by pianka się go nie "chyciła". Zdjąć będzie łatwiej i strat nie będzie w piance przy demontażu boczku.
A tak w ogóle to :ok: powodzenia.
_________________
rover forever
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 21:46   

Cytat:
To powinno być coś sztywnego np mata wygłuszająca


Generalnie chodzi o to, żeby mat nie używać i zrobić to w niekonwencjonalny sposób. Poza tym mata nie ma właściwości usztywniających, ona zmniejsza rezonans to fakt ale sama w sobie supersztywna nie jest. Tak więc na otowry się nie nada, lepsza sklejka.

Cytat:
I wg. mnie jeżeli blacha drzwi ma być usztywniona, to należałoby przed piankowaniem całe okleić matą czy czymś podobnym bo pianka tego nie zapewni.


Zapewni, taka pianka jak wysycha jest bardzo twarda, poza tym przyklejona z drugiej strony do boczku, który też jest sztywny da pożądany efekt znacznie lepszy niż mata.

Cytat:
Wyciszy może i owszem(chociaż mało miejsca, ale zawsze coś)


Już pisałem, parę mm maty jest w stanie nieco wyciszyć, pianka robi to lepiej zwłaszcza, że jest jej dużo więcej.

Cytat:
A co do boczku, to można by go wysmarować czymś tłustym co by pianka się go nie "chyciła"


Można i tak ale z drugiej strony jak się zrobi porządnie to nie ma po co ściągać, przynajmniej nie prędko. Senk w tym, że gdy zrobić to tak aby pianka skleiła do siebie boczek i drzwi, wtedy całość będzie supersztywna i dobrze zaizoluje. Gdy zrobi się to na luźno, wtedy efekt będzie nieporównywalnie gorszy.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 22:09   

Botanix napisał/a:
Można i tak ale z drugiej strony jak się zrobi porządnie to nie ma po co ściągać, przynajmniej nie prędko. Senk w tym, że gdy zrobić to tak aby pianka skleiła do siebie boczek i drzwi, wtedy całość będzie supersztywna i dobrze zaizoluje. Gdy zrobi się to na luźno, wtedy efekt będzie nieporównywalnie gorszy.
Co zrobisz gdy padnie Ci mechanizm podnoszenia szyb, centralny zamek itp?

Zapewniam, że wciśnięcie pianki i sklejenie za jej pomocą boczka i blachy jest bardzo trwałe. Nie obejdzie się bez zniszczenia go.
Z pianka poliuretanową mam styczność w pracy na co dzień. Wiem co potrafi.

Pomysł fajny, ale moim zdaniem to wywarzanie otwartych drzwi. :wink:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 23:16   

Botanix napisał/a:
taka pianka jak wysycha jest bardzo twarda,

?? To chyba mówimy/piszemy o dwóch różnych piankach :wink: Bo jak obsadzam drzwi lub okna to "toto" bardzo twarde nie jest. No, ale to nasze subiektywne odczucia :smile:
_________________
rover forever
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 23:38   

OT
dudus87 milcz!
Botanix glupszym sie ustepuje, olej goscia
Mayson powodzenia!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 23:40   

faecd napisał/a:
Botanix glupszym sie ustepuje, olej goscia
faecd, tylko bez takich :nonono:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200] wygłuszenie bagażnika
jaki materiał ?
muzyczny_rover Car-audio, nawigacje, radia CB 19 Sro Maj 27, 2009 20:48
muzyczny_rover
Brak nowych postów Wygłuszenie drzwi r200 [again]
Pytanie z troche innej beczki, odnośnie samych drzwi
the.edgy Car-audio, nawigacje, radia CB 53 Sob Mar 07, 2009 10:29
niuton
Brak nowych postów Car Audio do Rover 618 + wygłuszenie
rafinnio Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pią Lip 10, 2015 22:24
rafinnio
Brak nowych postów [R75] wygłuszenie ściany grodziowej
rafalmis1 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Nie Lut 16, 2014 21:07
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Wygłuszenie, wyciszenie auta pod Car Audio
michal75 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Lut 05, 2011 16:09
michal75



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink