Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 416 1.6 GAZ 1999] Dziwny ubytek płynu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 416 1.6 GAZ 1999] Dziwny ubytek płynu
Autor Wiadomość
Kamykkk 



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:20   [R 416 1.6 GAZ 1999] Dziwny ubytek płynu

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc.
Mój problem wygląda tak:
W styczniu kupiłem Roverka 416 z LPG (138 tys oryginalny przebieg). W tydzien po kupnie okazało sie iż ucieka płyn i dymi na biało, wiec została wymieniona uszczelka pod głowicą tak jak Bóg przykazał( planowanie, szczelnośc, śruby itp.). Jednak co ciekawe problem nie ustał tak do końca...Auto dalej dymiło na biało, płyn uciekał jednak juz nie w takich ilościach(okolo 0,5 litra na 500km)... . Mechanik powiedział iż on juz nie wie co to może byc( uszczelka zrobiona dobrze gdyż test na obecnośc CO w układzie chłodzenia nic nie wykazał, poza tym zrobił już kilka uszczelek w Roverze i nie było zadnej reklamacji wiec gośc zielony nie jest). Polecił abym udał sie na sprawdzenie parownika gdyż to on moze byc przyczyna ubytku i białego dymku... . Parownik jednak rownież okazał się byc sprawny. Panowie gazownicy polecili wlac do układu chłodzenia płyn uszczelniający, wiec to zrobiłem, i powiem iż problem znikł( a było to pod koniec marca)... Jednak dzisiaj rano moje serce staneło gdy zobaczyłem jak unosi sie wskazówka temperatury... I z moich obserwacji wynika: Gdy ogrzewanie ustawione jest na "zimne" płynu nie ubywa, nie dymi na biało, gdy przekręce ogrzewanie na cieple( poziom Max) po kilku minutach zaczyna dymic i ubywa płyn...
Od marca do dzisiaj płyn nie ubywał gdyż ogrzewanie ustawione było na "zimno"...dzisiaj po raz pierwszy dałem na ciepło i problem wrócił, dlatego jestem skłonny pomyślec iż wtedy z tym uszczelniaczem to po prostu zbieg okolicznosci,a płyn przestał ubywac i przestał dymic gdyż cały czas bylo nastawione na "zimne"... Dodam tylko iż nie ma zadnych widocznych wycieków, oraz w samochodzie mam sucho( pod wycieraczkami itp).

Po dolaniu płynu i ustawieniu na "zimne" temperatura wróciła do normy, dymu nie było, i po przejechaniu 80km płynu nie ubyło...

Prosze o pomoc, a nawet błagam
i z góry dziekuje.
Kami




Wy
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ralfi83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 152
Skąd: Katowice - Giszowiec

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:33   

Moze zapowietrzony uklad. Podobnie mialem.
_________________
Były mój ROVERek
http://polskajazda.pl/Samochody/Rover/400/30140
 
 
 
Kamykkk 



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:56   

Dzieki za odpowiedz,
jendak to nie zapowietrzony układ gdyż odpowietrzyłem go zgodnie z wskazówkami na forum i dalej to samo... .
pozdrawiam
Kamil
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 12:36   

dymi z rury wydechowej czy z pod maski?

jedyne co nasuwa mi się czytając opis problemu to nieszczelność w okolicy zaworu ogrzewania - po jego otwarciu ubywało by płynu a kapiąc na okolice rury wydechowej po odparowaniu był by dym - szukałbym w zakresie połączenia nagrzewnica - zawór
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kris88 



Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 50
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 14:25   

Miałem podobnie (prawie, bo nie dymiło z rury). U mnie był zapowietrzony mimo iż go odpowietrzyłem zgodnie z procedurą. Do pracy mam około 15km. Codziennie rano po dojechaniu do pracy odkręcałem śrubę odpowietrzającą i zawsze uchodziło trochę powietrza. Po około 9 dniach powietrza już prawie nie było...... i płyn przestał ubywać.

A wydawało mi się iż był wcześniej dobrze odpowietrzony.
 
 
Kamykkk 



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 22:34   

Panowie i Panie, okazało sie że to kolejny HGF! Szlag mnie trafi!!! Pojechałem do mechanika i powiedział iż naprawi to na swój koszt bo sam jest w szoku. Jest pewny ze wszystko zrobił na 100% dobrze, postawił też teze iż ktoś wcześniej robiąc HGF na szybko przed sprzedażą samochodu(kupiłem go nieświadomie z HGF) mogł przekręcić gwint w głowicy i dlatego szpilki nie trzymają tak jak mają trzymać czy jakoś tak, bądz głowica ma mikropęknięcie co sie żadko zdarza ale zdarza... .

Mam jednak do was małe pytanie: moj znajomy ma rozbita Honde Civic hatchback 1.6, czy pasowałby z niej silnik do mojego Roverka? Jeżeli tak to chyba zdecydowałbym sie na przekładke.

Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Wrz 23, 2009 01:08   

W Civicu siedzi silnik pod znakiem Hondy... A u Ciebie K series Rovera
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Ubytek płynu chłodniczego
czy to HGF?
Grbavica Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Sro Sty 14, 2009 22:15
Grbavica
Brak nowych postów [r 400] Ubytek płynu chłodzącego!!!
dulis1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 22 Wto Lut 14, 2012 12:06
walczakowski
Brak nowych postów [R416] Ubytek płynu chłodniczego
qbus2005 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Wto Kwi 17, 2007 00:51
ADAM1
Brak nowych postów [R45] Ubytek płynu chłodniczego jak zaczęła się zima
Robert66 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Gru 23, 2007 22:03
mmaniek
Brak nowych postów [R400] Ubytek płynu + woda z rury wyd.
nowy123 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Maj 18, 2007 16:44
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink