Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 416, all] Tanie Radio Pioneer albo JVC albo Alpine
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 416, all] Tanie Radio Pioneer albo JVC albo Alpine

prosze o porade w wyborze
Autor Wiadomość
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Paź 05, 2009 23:34   [R 416, all] Tanie Radio Pioneer albo JVC albo Alpine

Witam,
Zapadla decyzja by kupic nowe radyjko roverkowi. Obecnie jest jakis byle jaki AEG ktory po roku przestal podswietlac wyswietlacz:/ spuscizna po poprzednim wlascicielu.

Chce kupic jakis tanszy markowy egzemplarz do samochodu. Od razu mowie, ze nie zamierzam wstawiac wzmacniacza ani nic. Moze sprezentuje sobie pozniej helixy 62.1 na przod i to wszystko. W poprzednim aucie mialem pioneera i bylem bardzo zadowolony:)

Dlatego moim wyjsciem jest pioneer deh-1100mp ewentulanie 2100 mp linki ponizej:
http://www.allegro.pl/ite..._mega_cena.html
http://www.allegro.pl/ite..._gw_gratis.html

Z drugiej strony JVC rowniez posiada tani model mianowicie model KD-G342
http://www.allegro.pl/ite...dgoszcz_fv.html

myslalem nad alpinem model CDE-9872RE
http://www.allegro.pl/ite...dgoszcz_fv.html

jak dla mnie to specyfikacje podobne i bardziej zdecydowal bym sie na pioneerka poniewaz mialem juz podobny model i podoba mi sie nawigacja klawiszowa:)

Jednak prosze was o wasze opinie doswiadczenia...czy moze ktorys model ma predyspozycje pod wzmak wieksze niz inny bo moze kiedys mi sie odwidzi i bede inwestowal w audio i wzmacniacz bedzie konieczny:)

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Paź 05, 2009 23:34 ]
ad: dodam, ze nie chce wydac wiecej jak hmmm 350zl powiedzmy...najlepiej to cos za 300 no chyba, ze cos bedzie naprawde warte uwagi to nawet i 400 wydam jezeli roznica miedzy tym za 400 bedzie druzgoczaca wieksza niz radia za 300:)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 05, 2009 23:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 05, 2009 23:37   

Tak na szybko z ostatnich stron działu... szukanie naprawdę jest szybkie i nie boli...

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=44592
http://forum.roverki.eu/v...t=43890&start=0
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42109
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 06, 2009 01:03   

Pływak, generalnie to nie chodzilo mi o tematy, ktore podrzuciles a sensowne opinie odnosnie obslugi, wrazen akustycznych, jakosci wykonania elementow plastikowych itd

No coz zaczytajac sie w tematy podrzucone przez Ciebie wybieram pioneera 2100 z usb. Jezeli ktos mnie chce usilnie do czegos innego przekonac czekam do jutra do popoludnia:) inaczej zamawiam na wieczor radyjko.

Pływak, pomogl leci! Respect
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 06, 2009 01:05   

Jak zauważyłeś w powyższych tematach polecałem (i nie tylko ja) Kenwooda do tej kwoty najlepszy wybór przekonywać nie będę bo i tak wybierzesz co Ci się bedzie bardziej widziało :)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 06, 2009 14:01   

zdecydowanie deh 2100
Posiadam go od ponad pół roku i jestem strasznie zadowolony
piękny dźwięk na seryjnych głośnikach i na mid bassowych rainbowach
dużo funkcji niektóre najprawdę zachwycają .
polecam
http://www.allegro.pl/ite..._gw_gratis.html
i dokładnie u tego samego użytkownika kupiłem to radio. Super sprawa.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 06, 2009 22:38   

jakub333, pomogl poszlo...i powiedz mi prosze jak to USB dziala czy wszystko dziala poprawnie? Bo u mnie w super radiu po bylym wlascicielu niby jest wejscie USB ale kompletnie nie dziala....

Aha i czy klawisze (guziki) na panelu z czasem sie wyrabiaja i sa takie tandetne w dotyku?
Jak mialem pioneera w poprzenim aucie przez caly rok urzytkwania zero problemow!

Pływak, co do kenwooda to widzialem go dzisiaj na wlasne oczy w MediaMarkt...niestety guziki jakies takie luzne, tandetne plastikowe...odrazu radyjko te zostalo zdyskwalifikowane...

mimo wszystko zaraz zamiawiam pioneera deh 2100!

Dzieki i pozdrawiam!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 07:19   

faecd napisał/a:

Aha i czy klawisze (guziki) na panelu z czasem sie wyrabiaja i sa takie tandetne w dotyku?
Jak mialem pioneera w poprzenim aucie przez caly rok urzytkwania zero problemow!

Pływak, co do kenwooda to widzialem go dzisiaj na wlasne oczy w MediaMarkt...niestety guziki jakies takie luzne, tandetne plastikowe...odrazu radyjko te zostalo zdyskwalifikowane...


Czytając powyższego posta stwierdzam, że pionka nie macałeś więc pewnie się rozczarujesz bo jego panel hi-endem też nie zalatuje, a przyciski są bardzo podobne. Zanim kupiłem kenwooda pomacałem sobie u jednego kolegi pionka, a u drugiego JVC po czym stwierdziłem, że wyglądem radio nie gra i kupiłem Kenwooda, o którym było najwięcej pozytywnych komentarzy w necie...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 09:03   

Usb działa bezproblemowo w górnym lewym rogu jest przełącznik tuner/usb/aux/Cd

Co do klawiszy nie miałem z nimi żadnych problemów pokrętło głośności jest dość czułe

Na początku będziesz miał trudnośći z opanowaniem tych klawiszy
przyśli na priva maila to prześle Ci polska instrukcje tego radia ponieważ on raczej nie daję ---ściaga te radia z wehrmachtu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 09:35   

Pływak napisał/a:
kupiłem Kenwooda, o którym było najwięcej pozytywnych komentarzy w necie...


i dlatego ja też kupiłem Kenwooda, jeszcze nie zamontowany, ale zdecydowanie w niskich kwotach najbardziej polecany, co do jakości wykonania to jestem zadowolony
_________________
R400 -> R75
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 10:35   

Pływak, nie nie nie macalem i pionka i kena...

jakub333, opanowac opanuje bo jak pisalem mialem juz pioneerka...coz tam moze sie roznic, 2 lub 3 dodatkowe klawisze...

no to po wypowiedziach Pływak, komarek, zaczynam tracic wiare w pioneera:/ jak to dobrze, ze jeszcze nie kupilem...wczoraj bardziej sie zamarwialem roverkiem w ktorego jakis ciul uderzyl na parkingu i zostawil mi rysy i wgniote na tylnych lewych drzwiach:/

przeszukam informacji o kenwoodzie i pioneerze jeszcze raz i podejme decyzje...dzisiaj juz musze zamowic:)

dzieki za odpowiedzi!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Paź 07, 2009 11:20   

U mnie już od prawie roku gra sobie taki zestaw - Pioneer DEH-2000 (rocznik 2007 bez USB) i Helixy DB 62.1. Jestem zadowolony, gra naprawdę czysto i dynamicznie.
faecd, polecam Pionka 2100UB. Słyszałem to radio w akcji i zdecydowanie bije moje na głowę.
Jakiegoś Kenwooda kupiłem razem z samochodem. Wygląd fajny, ale brzmienie i obsługa fatalne...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 12:40   

faecd, decyzja należy do Ciebie, ja wybrałem swoje radio po długim namyśle, przeczytaniu wielu wypowiedzi na forach i indywidualnych pytaniach do ludzi, co z tego będzie zobaczymy w sobotę - prawdopodobnie na spocie będziemy montować to cudeńko w R :smile:
_________________
R400 -> R75
 
 
Spiro 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 204
Skąd: Warszawa

MG ZR

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 14:22   

mialem tensam problem woboru pomiedzy pioneerem a kenwoodem, po pomacaniu i posluchaniu zdecydowalem sie na kenwooda bez 2 zdan, jakosc uzytych materialow w pioneerze lekko poraza, ale oni tak lubią ob mam np w domu odtwarzacz cd pioneera za 3000zl i jakosc plaskiku rownież stoi na niskim poziomie, natomiast funkcjonalosc oraz podzespoly i trwalosc na wysokim.
Tak czy owak do car audio jakos bardziej kenwood, alpine, clarion niż pioneer sony jvc.ale to tylko moja prywatna opinia.
_________________
Music Sounds Better With...Me ;-)
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Paź 07, 2009 16:27   

Spiro napisał/a:
w domu odtwarzacz cd pioneera za 3000zl

Do 3tyś to można spokojnie poprzebierać w Denon'ach i Yamaha'ch :wink:

Spiro napisał/a:
Tak czy owak do car audio jakos bardziej kenwood, alpine, clarion niż pioneer sony jvc.ale to tylko moja prywatna opinia.

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Nie zapominajmy jednak, że autor wątku dysponuje ograniczonym budżetem. Niskie modele Kenwooda i Clariona IMO nie grają dużo lepiej, a wręcz porównywalnie z pozostałymi markami, które wymieniłeś.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 16:55   

nie wiem jak wam ale mnie kenwood sie z jednym kojarzy. Kiedys byla taka historia ala bajka o Jacko na MTV. Popieprzona na maxa...ale bylo, ze wywodzil sie z jakiegos zadupia, totalnych slumsow gdzie byl jeden wysoki budynek a na nim neonowy banner KENWOOD

a co do np modelu KDC-W4044UA a DEH-2100UB to widze, ze pioneer schodzi jak swierze buleczki...kenwood az tak nie...

Co wiecej Pioneer w cenie 359 oferuje radiou etui itd natomiast kenwood za 344zl dorzuca do tego pilot na irde...

jako, ze z komarekiem mamy podobne auto to chociaz radiem sie poroznimy:) dobra koniec dyskusji jedni mowia, ze kenwood jest super inni ze pioneer. Ja i tak wiecej muzyki slucham bazujacej na basie (polski hip hop, rytmy disco, house electro) a pioneer podobno do basow jest stworzony. Kupuje PAJONIERA:) dzieki za rozmowe
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 18:35   

faecd, oddawaj jeszcze fele i bedzie git :mrgreen: hehe

gratuluję podjęcia decyzji, ja sam się wahałem do końca i cieszę się, że udało mi się zdecydować
_________________
R400 -> R75
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 21:29   

oj oj oj oj...nawet nie wiesz jakim kosztem mam te flegi...to juz jest trzeci komplet felg ktory na wiosne kupilem! suma sumarum jezdze na tych ze zdjecia, a drugi komplet felg 16x7,5 cala et35 4x100 lezy w garazu i czeka na kupca;P

Pioneerek zamowiony!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 22:07   

faecd, a co za fele masz na sprzedaż?
_________________
R400 -> R75
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 22:30   

sorry za ot ale sa to felgi titan 16 calowe, ktore wystaja poza obrys auta na przedniej osi:/
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 07, 2009 22:32   

faecd, ja w dalszej perspektywie szukam felg, ale w Pomorskim to ciężko o jakiegoś szrota z R lub MG, a już fele to w ogóle lipa :neutral:
_________________
R400 -> R75
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów Clarion, Alpine czy Pioneer ?
Konkretnie, krótko i na temat proszę o poradę...
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 91 Nie Mar 01, 2009 20:42
marcinmarcin
Brak nowych postów Subwoofer aktywnt Pioneer TS-WX22A lub ALPINE SWE-1000??????
Czy warto w coś takiego inwestować?
Michal Car-audio, nawigacje, radia CB 18 Sob Paź 10, 2009 22:46
Michal
Brak nowych postów [R75]Problem z nowym zestawem Radio Alpine+Zmieniarka Alpine
Saio Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Sty 15, 2008 11:48
maciej
Brak nowych postów [R620sdi] Problem z audio albo???
jarekft Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Wto Cze 08, 2010 17:36
jarekft



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink