Forum Klubu ROVERki.pl :: [r 25 2001 td ] problem z pompka spryskiwaczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r 25 2001 td ] problem z pompka spryskiwaczy
Autor Wiadomość
koziarzumyslu 



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: lublin



Wysłany: Wto Gru 15, 2009 06:04   [r 25 2001 td ] problem z pompka spryskiwaczy

witam .moj problem to od dwoch dni padla mi pompka spryskiwaczy napoczatku przestal dzialac tyl a potem przod .przy zalaczaniu pompki nie slychac nawet zeby dzialala .czy sa moze jakies bezpieczniki odpowiadajace za pompke czy poprostu sie spalila .czy mial ktos podobny problem .pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 15, 2009 06:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 08:16   

bezp. nr 13 15A wycieraczki i spryskiwacze przedniej szyby
bezp. nr 15 15A wentylator chłodnicy, wycieraczka i spryskiwacz tylnej szyby
zwróć uwagę że na tych bezpiecznikach nie są same spryskiwacze i jeśli cała reszta działa to nie są spalone
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 13:56   

koziarzumyslu napisał/a:
przy zalaczaniu pompki nie slychac nawet zeby dzialala


ale której pompki przedniej czy tylnej.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
jonym27 




Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Gru 16, 2009 18:52   

mam podobna sytuacje wczoraj jeszcze słychać było pompkę od przednich szyb(był płyn letni oczywiście)dziś dopiero wlałem zimowy i jesz cisza nie słychac jak chodzi noi nie pryska po szybie.
Pomóżcie Panowie i Panie!
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 16, 2009 19:14   

jonym27 napisał/a:
mam podobna sytuacje wczoraj jeszcze słychać było pompkę od przednich szyb(był płyn letni oczywiście)dziś dopiero wlałem zimowy i jesz cisza nie słychac jak chodzi noi nie pryska po szybie.
Pomóżcie Panowie i Panie!


ja też miałem taki sam problem.Po prostu pompka skończyła swój żywot.Ja zrobiłem coś takiego zamieniłem wężyki od spryskiwaczy po prostu przełożyłem wężyk od spryskiwaczy przednich do pompki od spryskiwaczy tylnych myślałem jeszcze że zamienię kostki od pompek ale były inne.I teraz jak chce prysnąć na przód to używam przełącznik od tylnej wycieraczki.Ale to rozwiązanie chwilowe trzeba będzie w przyszłości wymienić tą zepsutą pompkę :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
jonym27 




Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Gru 17, 2009 09:32   

A może to same styki na silniczkach??które trzeba przeczyścić i może będzie już działać podobno wiele roverów tak ma na zimę.
 
 
 
elrafal 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 17, 2009 09:52   

Ja mam to samo kilka dni temu wypryskałem całkowicie letni płyn i zalałem zimowy po 2 dniach mrozu z przodu słychać jak silniczki chodzą ale nic nie pryskało po ok 7min pompowania zaczęło działać ale z tyłem się już tak nie udało słychać jak działa silniczek ale nic nie pryska coś chyba sobie pozamarzało wydaje mi się że może stary letni płyn mógł zostać w wężykach i zamarzł :(
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 17, 2009 13:19   

elrafal napisał/a:
z tyłem się już tak nie udało słychać jak działa silniczek ale nic nie pryska coś chyba sobie pozamarzało wydaje mi się że może stary letni płyn mógł zostać w wężykach i zamarzł :(


możliwe ze rurki od spryskiwacza tylnego się odłączyły od siebie musisz zajrzeć pod gumowa osłonę która znajduje się po lewej stronie między klapą a nadwoziem

jonym27 napisał/a:
A może to same styki na silniczkach??które trzeba przeczyścić i może będzie już działać podobno wiele roverów tak ma na zimę.


może i tak :grin:
musiałbyś sprawdzić
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
jonym27 




Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Gru 17, 2009 19:34   

Panowie a powiedzcie mi jak sie najlepiej dostać do silniczków i ogólnie do zbiornika??Myślałem na zdjęciem przedniego zderzaka ale obiło mi się o uszy ze prawy przednik boczek tez może wystarczyć tylko czy wystarczy?
 
 
 
Daawid 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Piła



Wysłany: Czw Gru 17, 2009 19:35   

Dalikatnie odchyl nadkole i masz zbiorniczek
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 16:59   

jonym27 napisał/a:
Panowie a powiedzcie mi jak sie najlepiej dostać do silniczków i ogólnie do zbiornika??Myślałem na zdjęciem przedniego zderzaka ale obiło mi się o uszy ze prawy przednik boczek tez może wystarczyć tylko czy wystarczy?


zależy co chcesz zrobić z tym zbiorniczkiem :grin:
jak odchylisz nadkole to nie będziesz miał za dużo miejsca ale jak zdejmiesz zderzak to będziesz miał cały zbiorniczek na wierzchu :smile:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 23:25   

panowie to jakis plagiat!!! u mnie to samo, przed wczoraj przestalo dzialac, wczoraj to samo, czasami slyszalem pompke ze dziala ale nic nie lecialo, wczoraj zalalem 5l plynu zimowego i chwile podzialalo, pozniej trup. Dzis na amen nie dziala.

Mam swoja mala teorie. NIe mozliwe, jest by nagle przy niskich temereaturach, dwie pompki stracily zywot. Stad tez sadze, ze resztki letniego plynu zamarzly, caly czas mamy ujemna temerature wiec to co zamarzlo dcaly czas jest w stanie stalym i podczas pompowania zatkaly dojsce plynnemu plynowi zimowemu (tak jak zatkac wanne, no nie splynie woda).

Jutro rano, sprzatam garaz, wstawiam auto do garazu, sciagam zderzak i przyjze sie zbiorniczkowi, pompka i przewodom. Jutro musze to naprawic. Mam nadzieje, ze wystarczy ogrzanie zbiorniczka suszarka po czym wybujanie autem w celu przemieszania plynu zimowego z resztka letniego!!! trzeba bedzie to kupie litr denaturatu i doleje:D

to musi byc zwiazane z temeratura na 100 procent! tak samo znajomemu w najnowszym accordzie spryski przestaly dzialac, oraz innemu znajomemu w primerze p12 z 2004 roku to samo!!!

jutro zdam relacje jak tylko wroce do domu z garazu...

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 23:25 ]
ps jezeli dolot do pompki jest zatkany to nie slychac jak pompka dziala bo wiruje w powietrzu! Gdy wiruje zalana plynem mamy specyficzny dzwiek...chyba...jutro zbadam sprawe!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
frycus1 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 91
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Sob Gru 19, 2009 10:10   

No u mnie tez przedwczoraj przestały działać spryskiwacze. Właśnie nawet dźwięku nie ma że pompka chodzi. Czekam na relację :)
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 19, 2009 13:13   

u mnie to tylko pompka od przednich spryskiwaczy przestała działać ale to było tamtej zimy
to chyba naprawdę jakaś plaga :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
elrafal 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 19, 2009 21:05   

moim dzisiejszym sposobem na to było spryskanie spryskiwaczy odmrażaczem do zamków potem wjechałem na myjnie Statoil myją teraz cieplejszą wodą wyjechałem spryskiwacze działały z przodu tył nadal nic no ale cóż po kilku godzinach stania na mrozie znów to samo jutro dolewam dynksu podobno pomaga :lol:
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 19, 2009 22:49   

kurde ja to samo miałem ;/ zalałem zimowy i czekam aż się wymiesza... pompa niby chodzi ale nic nie leci zamarzł płyn letni w rurce... dodatkowo otwierając klapę przymarzła mi jakimś cudem rurka od lewego spryskiwacza i z tego mrozu pękł mi spryskiwacz w pół :cry: w ogóle się nie trzyma :cry:

teraz jak zamknę klapę to po jednej stronie mam dziurę po spryskiwaczu :cry: a płyn nadal nie leci :cry:
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 20, 2009 22:32   

Sorry ze tak pozno ale dopiero wszedlem na forum:) otoz dzisiaj, a wlasciwie wczoraj, zdjalem zderzak, wyciagnalem wezyki od silniczkow, proba i silniczki dzialaja i ladnie sikaja...wniosek! W przewodach plyn zamarzl.

W zwiazku z tym zdjalem przewod od przednich srpyskow, zabralem do domu, umylem, reszta plynu stopniala. Jutro zakladam i przepompuje plyn zimowy, oby nie zamarzlo.

Postanowilem tylko naprawic spryskiwacz przedni bo z tylnym za duzo zachodu a i tak u mnie we wtorek lub srode maja byc dodatnie temperatury, wtedy odtaja zamarzniety plyn i przepompuje plynem zimowym :)

[ Dodano: Nie Gru 20, 2009 22:32 ]
i pupa

dzisiaj rozmrozilem przewody przednich spryskow, ktore podczas wpinania w zaczepy zdarzyly zamarznac (nie sprawdzilem czy sa puste, byla w nich ciepla woda ktora rozmrazalem przewody) a te zdarzyly sciac raz dwa (u mnie bylo -10 st.C) :/

na szczescie we wtorek a moze jutro bedzie odwilz i przewody puszcza!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ R25 ] Pompka płynu spryskiwaczy
spider666 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Paź 11, 2011 10:02
PTE
Brak nowych postów [MG ZR 1.4 LPG 2001] Problem z zapłonem
Yakhub Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Lis 16, 2010 16:26
borsi
Brak nowych postów [R25, 1.4, 2001] Problem z elektryka
Zaraz po odpaleniu sie dlawi, swieci sie kontrolka silnika
monkal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Lis 25, 2008 10:18
Brt
Brak nowych postów [ r 25,td, 2.0. 2001 ] problem z moca silnika
koziarzumyslu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Lip 28, 2008 18:51
Brt
Brak nowych postów [r 25 2.0 idt 2001] problem po odpaleniu - zapowietrza się?
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Sty 26, 2013 18:34
wacek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink