Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problemy z utrzymaniem temp silnika?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problemy z utrzymaniem temp silnika?
Autor Wiadomość
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 18:00   

Pisaliśmy wcześniej abyś to zrobił. Układ może źle pracować bo może być zapowietrzony.
Najpierw robi się wszystko co kosztuje 0zł, a jak to nie przyniesie efektu to wymienia się dany element np. termostat. :wink:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 26, 2010 18:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 18:06   

apples napisał/a:
Przy webasto na wężu jest plastykowy korek na śrubokręt. Odkręcasz go już w czasie nalewania płynu do układu. Zalewasz układ do pełna. Zakręcasz odpowietrznik. Odpalasz silnik. Włączasz ogrzewanie na maxa. Nagrzewasz do ok 90C. Możesz odkręcić na chwilę odpowietrznik. Dolewasz płynu aby było ok 1,5cm przed końcem wyżłobień w zbiorniczku.
Nie nalewałem płynu bo juz miałem pełny zbiornik płynu, który nalałem dawno dawno temu tylko nie pamiętałem, że był do aż tak niskich temperatur jak -48st.C. Nie mogę przekroczyć temperatury 75st C a co dopiero 90st więc nie bardzo mogę postępować zgodnie z instrukcją:D:D
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 18:30   

To nie postępuj. Rozgrzej ile się da i odpowietrz, albo podjedz do warsztatu.
Nie denerwuj się.
Nie wiem jak już mamy pisać, piszemy to samo już 4 stronę, a nikt z nas nawet dziękuje nie usłyszał. Pisaliśmy również o odpowietrzeniu na stronie 1 i 3.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 21:08   

apples napisał/a:
To nie postępuj. Rozgrzej ile się da i odpowietrz, albo podjedz do warsztatu.
Nie denerwuj się.
Nie wiem jak już mamy pisać, piszemy to samo już 4 stronę, a nikt z nas nawet dziękuje nie usłyszał. Pisaliśmy również o odpowietrzeniu na stronie 1 i 3.

No przeciez się nie denerwuje bo nie ma za bardzo czym:D ważne, że jezdzi na takie mrozy;) jak rozwiaże problem to wtedy wszystkim podziękuje zbiorczo a Tobie apples wcisnę "pomógł" zgodnie z komunikatem pod każdym postem:]:D:D a co do ilości stron to chyba po to to forum jest żeby można było na nim pisać czy jest jakiś limit co do wiadomości?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 09:34   

patrysgn nie chodzi o pomógł. Daj tylko znać co zrobiłeś i jaki efekt. to jest najważniejsze. Pisać możemy godzinami, ale jak nie mamy odzewu, że zrobiłem to i tamto i dalej nie działa to nie chce się myśleć. :wink:
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 11:41   

apples napisał/a:
patrysgn nie chodzi o pomógł. Daj tylko znać co zrobiłeś i jaki efekt. to jest najważniejsze. Pisać możemy godzinami, ale jak nie mamy odzewu, że zrobiłem to i tamto i dalej nie działa to nie chce się myśleć. :wink:

Postąpiłem zgodnie z instrukcją. Nagrzałem auto (a właściwie sam się nagrzał do temperatury 72stC na postoju bez jazdy) i odkręciłem tą śrubkę koło websta i odrazu poleciał płyn chłodniczy o dość wysokiej temperaturze.
 
 
Artur 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 12:20   

patrysgn napisał/a:
Postąpiłem zgodnie z instrukcją. Nagrzałem auto (a właściwie sam się nagrzał do temperatury 72stC na postoju bez jazdy) i odkręciłem tą śrubkę koło websta i odrazu poleciał płyn chłodniczy o dość wysokiej temperaturze.


Jeśli dobrze myślę to to oznacza ze układ nie jest zapowietrzony, tak ??
_________________
<Black 7 Seven>
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 12:37   

Artur napisał/a:
Jeśli dobrze myślę to to oznacza ze układ nie jest zapowietrzony, tak ??
No wg mnie wszystko na to wskazuje, że układ nie jest zapowietrzony skoro poleciała odrazu woda o dość wysokiej temperaturze.
 
 
blazej_1985 



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Polska



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 20:58   

apples napisał/a:
patrysgn w elektronice normalne. Jak się coś zblokuje to tylko reset pomaga.

blazej_1985 może być tak że webasto jest zasyfione, może rura przytkana i wywaliło górą. Wygląda na cofkę. Co do obudowy to będzie ciężko. Szukaj również do Freelandera T4D, bo to ten sam termostat


Apples - dzięki za radę.

Termostat udało mi się pokleić u gościa co klei tego typu plastiki :mrgreen: Mam nadzieje, że będzie szczelny.

Sprawdziłem webasto jak radziłeś - jest czysto. Jutro zaleje płyn i zobacze czy webasto ruszy.
Jeśli nie ruszy to chciałbym sprawdzić termometr i pompę - gdzies na forum przeczytałem, że w celu "ominięcia" termometru można włączyć webasto podpinając plus prosto z aku do przewodu na pierwszym pinie - orientuje się ktos, który pin jest pierwszy? ogolnie mam trzy kable na wtyczce 6-cio pinowej - może wie ktoś jaki ma to być kolor. OD dołu na wtyczce są numerki ale akurat na jedynce nie ma kabelka;/

Pozdro!

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 20:58 ]
Sprawdzilem, ze webasto działa tyle, że nie dostaje paliwa - pompkę sprawdziłem przy aku i działa. Wie ktoś jaka może być przyczyna, że pompka nie dostaje napięcia?? Pozdro!
 
 
Barthas 



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: Rumia



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 23:00   

Pomocy!!! Probowalem naprawic sobie webasto. I wszystko mi sie zepsuło. :( Wyczytałem w poprzednich postach ze webasto pobiera sygnał o temperaturze zewnetrznej poprzez pin 3 w szesciopinowej kostce. Wyczytałem tez ze ten sygnał to 12 V. Zrobilem wiec tak, rozizolowalem troche ten kabel co idzie do pinu 3 i podłączyłem na krótko z akumulatora 12 V. Webasto w koncu ruszyło. Włączyła się pompka i z tej gumowej rurki zaczal leciec dymek. Wiec chyba zaczelo dzialac. Tylko teraz pojawil sie baaaardzo dziwny problem, ktory na pierwszy rzut oka w ogole nie jest z tym zwiazany. Przestało mi działać w ogole radio ( to z TV i nawigacja). Podswietla sie ale nie idzie w ogole go wlaczyc. Druga sprawa to kierunkowskazy. Niby dzialaja ( na zewnatrz ok) ale kontrolki obok zegarow w ogole sie nie swieca. Tak samo to takie cykanie. W ogole tego nie slychac. Trzecia sprawa to centralny zamek. Nie zamyka samochodu i nie zalacza alarmu ale co najdziwniejsze samochod otwiera bez problemu. Na przycisk zamykania na pilocie zero reakcji. :( Nie mam pojecia co sie moglo stac i czy cos jeszcze sie zepsuło. Narazie tyle zdazylem zauwazyc. Ma ktos jakis pomysl co moglo pasc?
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 23:08   

Ja miałem podobne problemy (zamek+radio) w innym aucie to było to spowodowane spięciem w komputerze:/ tyle, że w tamtym przypadku pomogło rozłączenie i podłączenie ponowne aku...nie wiem jak to jest w R75:/ poczekaj na opinie kolegów;)
 
 
Barthas 



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: Rumia



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 23:16   

Juz to zrobilem. Tzn odlaczylem na chwilke (10 sek) akumulator. Reakcji niestety brak ;( . Zresetowaly mi sie tylko ustawienia komputera (tego wyswietlacza przy zegarach)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 08:45   

Barthas napisał/a:
Juz to zrobilem. Tzn odlaczylem na chwilke (10 sek) akumulator. Reakcji niestety brak ;( . Zresetowaly mi sie tylko ustawienia komputera (tego wyswietlacza przy zegarach)
Odłącz webasto i zobacz czy będzie poprawa.
 
 
Barthas 



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: Rumia



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 19:19   

Odlaczylem webasto i poprawa jest :) To znaczy ze teraz webasto jest trafione?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 20:49   

Barthas napisał/a:
Odlaczylem webasto i poprawa jest To znaczy ze teraz webasto jest trafione?
http://forum.roverki.eu/v...p=494750#494750
 
 
koza-06 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 83
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 20:59   

Barthas napisał/a:
Zrobilem wiec tak, rozizolowalem troche ten kabel co idzie do pinu 3 i podłączyłem na krótko z akumulatora 12 V. Webasto w koncu ruszyło. Włączyła się pompka i z tej gumowej rurki zaczal leciec dymek.

A ten 3 pin podpiołeś pod (+ ) czy (-) i jaki kolor mial ten przewód .Powinien być szary i podpięty pod (+).
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 17, 2010 21:50   

Ciekawostka. "Remote" termostat do CDT

http://cgi.ebay.co.uk/Rov...=item5641884db3
 
 
Barthas 



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: Rumia



Wysłany: Pon Gru 20, 2010 21:21   

3 pin podpialem pod "+" prosto z akumulatora, kabelek bodajze czarno zolty (ale nie jestem pewien)
 
 
strzala75 



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skąd: zamosc



Wysłany: Nie Sty 02, 2011 21:36   

Witam wszystkich.mam roverka75 2 lata niedawno przestał grzać miesiąc temu wymieniłem termostat było ok dzisiaj miałem długą trasę jadąc przestał grzać macha w górę mało płynu dolałem grzeje, za 50km temperatura na 3/4[zawsze 1/2] stop macha w górę, mało płynu prawie się gotuje dolałem prawie pod korek po chwili trochę cofnęło około 1l .Jadę dalej temperatura 1/2 nie grzeje dojeżdżam do celu 10km bo na pogrzeb.na miejscu gaszę silnik dolewam resztki płynu ale prawie pełny.po pogrzebie wracam grzeje, temperatura 1/2 ok grzeje po 20km nie grzeje temperatura ok.na stację benzynową zakup płynu dolanie i grzeje za 10 km postój kontrolny macha w górę wilgoć w okolicy zbiorniczka i syczenie z korka na moje oko wygnało płyn korkiem dolałem troszkę i przez 200km tylko raz nie grzał przez około 1 minuty ale mu przeszło.pytani czy ktoś wie o co może biegać.za pomoc w temacie z góry dziękuje.pozdrawiam.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 02, 2011 22:11   

jeszcze raz zając się termostatem i poszukać wycieku, może gdzieś leci z trójnika czy gdzieś na złączkach to na początek ps włącza się wentylator?
_________________
Pamparampam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] problemy z utrzymaniem temperatury silnika
roadking Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Kwi 04, 2012 17:39
dukat11
Brak nowych postów [R75] Temp.silnika-termostat??
copernicus Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Gru 28, 2008 09:44
se7en86
Brak nowych postów [R75] brak ogrzewania i temp silnika
KrisPOD Rover serii 75, MG ZT 17 Czw Lut 16, 2017 13:31
Koenig
Brak nowych postów [r75] Jaka jest temp robocza silnika CDT ?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Sty 11, 2017 08:48
dukat11
Brak nowych postów [R75] Problemy z uruchomieniem silnika
pkfamilia Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Gru 09, 2008 00:21
Zukowaty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink