Forum Klubu ROVERki.pl :: Drukarka i monitor...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Drukarka i monitor...

piszę ja i pytam Was :)
Autor Wiadomość
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:12   Drukarka i monitor...

Słuchajcie jeno. :)
Planuję zakup drukarki oraz monitora(LCD)
Co do pierwszego to właśnie jesteśmy w trakcie "kłótni" z moją Izą bo ona chce atramentową a ja laserową.
Oczywiście dla mnie idealną była by laser kolor(ze względu na mój zawód) ale cenowo to tak mało atrakcyjnie to wygląda. Póki co myślę że na drukowanie w kolorze mógłbym sobie pozwolić w pracy. Tymbardziej że pracy mam A3. W domu to spokojnie A4 by wystarczyło. Ale bądźmy realistami. Jak dla mnie to drukarka laserowa czarno-biała kwestia tego czy to ma być drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne...
Z własnego doświadczenia wiem że drukarki HP są dobrymi. Miałem okazje drukować na różnych poczynając od tych podstawowych aż po wieloformatowe plotery(modeli konkretnych nie pamiętam).
Jeśli chodzi o laser vs atrament to wg mnie atrament w naszym wypadku byłby raczej mało opłacalny z racji tego że dość sporo drukujemy. Iza średnio drukuje ok 15str/dziennie czasami więcej... no i dochodzę jeszcze ja jako drugi użytkownik komputera.
Cena jaką chcielibyśmy przeznaczyć na drukarkę bądź urządzenie wielofinkcyjne to 500-600pln
Co do drugiego -> monitor
Poszukuję dobrego minitora ale za przystępną cene. 17'' bądz 19'' najlepiej panoramiczny...
cenowo tak 400-500pln
Czy możecie coś polecić? Ewentualnie czy mieliście kiedyś podobny problem i jak go rozwiązaliście?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:17   

Jeśli chodzi o monitor LCD to mogę Ci polecić markę iiyama. Mam 22`` panoramiczny i wymiata w porównaniu do marek budżetowych. Jeśli chodzi o 19`` to może zerknij na ten:
http://nowe.euro.com.pl/m...b1-czarny.bhtml

Tu ten model w ceneo: http://www.ceneo.pl/4542760
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:26   

Jak robicie w domu małe nakłady to bierz atramentówkę z tanimi zamiennikami chyba, że kolor niepotrzebny to laser np. HP mam od 3 lat i się oryginalny toner nie skończył jeszcze. Co do monitora z tanich na matrycy TN to większość oferuje ta samą jakość czyli rewelacji nie ma ale jeśli ktoś nie wymaga idealnego odwzorowania kolorów i dużych kątów to mu wystarczy. Samsung, Lg, iiyama idź do sklepu nie dla idiotów porównaj, a kupisz gdzie indziej to co Ci się podoba...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
Ostatnio zmieniony przez Pływak Pią Lut 05, 2010 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciekmpl 




Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:27   

Z drukarką Ci nie pomogę, bo mam zupełnie inne potrzeby niż Ty, ale w dzisiejszych czasach nie brałbym monitora mniejszego niż 22 cale (to jest z kolei podyktowane moim zawodem - wreszcie mogę widzieć dwie strony tekstu obok siebie w naturalnych wymiarach, jedną np w formacie pdf, a drugą w Wordzie). W grudniu kupiłem monitor Samsung SM2233SN http://www.ceneo.pl/;0152129774-10.htm Dałem za niego 527 złotych +przesyłka , ale widzę, że teraz jest jeszcze tańszy. Przedtem miałem przez 3 lata 17 calowy monitor Sony, taki: http://www.allegro.pl/ite...klawiatura.html

Normalnie nie ma porównania na korzyść Samsunga.

M
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:39   

Tak jak chłopaki piszą, jak nonitor, to jakąś 22". A co do drukarki, mnie już atramentowe wpieniają, a mam z drukarkami do czynienia. Kup laserówkę.
Co polecić... HP, Brother, Lexmarki Canon... Oczywiście też OKI i Xeroź. Nie narzekam też na Samsungi.
Może być i taka: http://allegro.pl/item899..._usb_gw_fv.html
Jakby Ci taka kolorowa wpadła w oko, to raczej nie bierz, bo na strasznie małopojemne kartridże na toner: http://allegro.pl/item909...nery_gw_fv.html
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
krzychu.b 




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 165
Skąd: Ryczówek

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 13:48   

Ja drukuję głownie rachunki wyceny ogłoszenia . Mam atramentową ale cholernie tuszożerną mam zamiar kupić laserową . Myślę że z racji Twojego zawodu dużo drukujesz więc atramentowa Cię doprowadzi "do bankructwa".Monitor mam 19 neovo ,jakoś daje rade. :mrgreen:
_________________
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/MOJROVERUNIO75
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/FotoBud02#
 
 
 
emilanka 




Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: wrocław

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 14:42   

na monitorach się za bardzo nie znam ale mam samsunga i nie narzekam jeżeli chodzi o drukarkę to atramentowa wg mnie zupełnie odpada. To oczywiście wiele zależy od tego jak dużo się drukuje. Ja mam HP 1005 i mimo że jest czarno-biała jestem bardzo zadowolona. Jeżeli potrzebujesz szybkiego taniego wydruku w dobrej jakości to odpuść atramentówkę. Na pierwszym roku studiów prawie zbankrutowałam przez mojego atramentowego lexmarka.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pietro 




Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 20:42   

odnośnie monitora to nie napisałeś czym się najczęściej będziesz na nim zajmował. Czy to będzie pisanie tekstu i internet, gry filmy? czy może zabawa z grafiką, projektowaniem?
Czy potrzebujesz dużej rozdzielczości?

Jesli chodzi o drukarkę to ja ostatnio kupiłem nauczycielce atramentową HP DJ F735 http://www.ceneo.pl/2095497
Jest to wielofunkcyjne urządzenie.
To co jest ciekawe to to, że to seria drukarek do których oryginalny tusz kosztuje 30 PLN i to zarówno kolor (około 250 stron) jak i czarny (około 600 stron).
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 20:56   

500zł i monitor do grafiki? Najtańsze sensowne IPS to 22" od della za około 1000zł i do grafiki tez nie jest idealny, a pozostałe TN nadają się do wszystkiego gdzie nie trzeba idealnego odwzorowania barw i dla osób które nie są wymagające. Ja jak osoby wyżej polecam Samsunga tani dobry LCD, po za tym należy zwrócić uwagę, ze producentów matryc jest kilku, a monitorów kilkudziesięciu więc często się zdarza, że monitory niektórych producentów różnią się między sobą obudową i marką ;)

Taka mała uwaga:
Tusz
Atrament

Tak wiem czepiam się ale nigdzie nie widziałem drukarek tuszowych ;) Tak samo jak nie widziałem czarno-białej drukarki laserowej jak już to monochromatyczną dla niektórych różnicy nie ma ale jak. np włożymy zieloną kartkę to już wydruk nie jest czarno-biały ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 21:07   

Pracuję w serwisie komputerowym (przede wszystkim drukarek). Na wstępie napiszę - odpuść sobie nowe atramentówki. Cartridge, ew głowice skonstruowane są bardzo delikatnie, zalanie atramentem o innej gęstości może je łatwo uszkodzić. Kupując w sklepie otrzymujesz pojemnik ze znacznie mniejszą ilością atramentu, na dodatek często i gęsto w cartridge'ach można spotkać chipy, które po przedrukowaniu określonej ilości stron nadają się jedynie do wyrzucenia.

Polecam laserówkę. Jeżeli czarno-biała (a.k.a. monochromatyczna) - HP LJ 1015, 1018, 1020. Nie kojarzę, czy są w tym momencie w produkcji, niemniej są małe, konstrukcja prosta jak budowa cepa, tonery w rozsądnej cenie - czego chcieć więcej.
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 21:54   

Tej serii HP już chyba nie produkują ale głowy nie dam u siebie właśnie mam model 1020 i zero problemów...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Lut 05, 2010 22:22   

Pływak, sam jestem informatykiem, ale moim zdaniem czepiasz się szczegółów :mrgreen:

Artu napisał/a:
na dodatek często i gęsto w cartridge'ach można spotkać chipy

Szczegolnie nowe modele Epsona i Canona. :/
Starsze Canony miały kartridże wyposażone tylko w gąbkę, co było szalenie wygodne.
Mowa tu o modelach z oddzielnymi pojemnikami na każdy tusz.

Co do monitorów, jeśli ma być to monitor ogolnego stosowania, dla domu to wlaściwie można wybrać każdy jaki wpadnie w oko. Większość oferuje czas reakcji matrycy na poziomie co najmniej 8ms, więc jest ok. :cool:
A jak chodzi o monitory do grafiki, to albo jakiś CRT, albo baaardzo drogie LCDki :cool:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 13:01   

A co powiecie na urządzenie wielofunkcyjne laserowe czarno-białe -> SAMSUNG SCX-4300
Cena przystępna... a jak jest z wydajnością?
i druga maszynka do porównania -> BROTHER DCP-7030
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 18:57   

Brothera odradzam - jedyne co w nim jest na plus to cena. Dzisiaj miałem przyjemność obcować z Samsungiem CLP-300 - bardzo fajna, mała kolorowa laserowa drukareczka. Z tego co mi wiadomo materiały eksploatacyjne do niej są dość tanie.
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 14, 2010 21:51   

OK. co do urządzenie wielofunkcyjnego to właściwie już się zdecydowalismy. Samsung SCX-4300
Jeszcze nie wiemy co z monitorem.
Myślę że nie ma sensu wydawać sporej kasy na to żeby mieś bardzo dobre odwzorowanie kolorów tymbardziej że większość projektów którę pokazuję moim klientom jest prezentowana na komputerze/telewizorze a z drukowaniem w kolorze... hmmm jeśli już by była taka potrzeba to i tak nie bede tego robil w domu tylko w "delegacji" wiec to juz na pewno kolory nie beda identyczne te co na monitorze.
No chyba że macie coś innego na myśli pod hasłem "odwzorowanie barw".
Dla mnie musi być to monitor na którym będe dużo widział. Głownie pracuję w AutoCadzie oraz programach do wizualizacji oraz programy do tworzenia map.
Przekonaliście mnie do tego żeby brać jednak coś wiecej niż te 19''. Czyli teraz celuje w wartości 22'' i dalej(ale im dalej tym droższe więc bez przesady) ;)
Widuję różne monitory LCD w tych rozmiarach. Ale czy są jakieś które trzeba raczej omijać? Np Medion'y? Spory wybór jest w Acerach, Samsungach, LG i Asusach...
Monitor dla mnie ma być monitorem a nie monitorem z bajerami z ktorych nie bede korzystać(np telewizja, oglądanie kosmitów bez pomocy teleskopu czy suszenie skarpetek)
Czy na prawdę pod tym względem można brać w zasadzie każdy monitor LCD?
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 14, 2010 22:00   

Każdy ale bez przesady ja polecam Samsunga tanie dobre LCD na matrycy TN robi w domu mam porównanie do Acera i LG Samsung wypada najlepiej ale niedługo chyba przesiadam się na matryce IPS więc jak byś miał do przeznaczenia koło 1K zł to też radze coś lepszego wziąć, a jak nie bierz samsunga będzie ok
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 22:30   

Wrócę do tematu ..... zastanawiam się nad urządzeniem wielofunkcyjnym laserowym. Oczywiście fajnie by było ,zeby w miarę tanio mozna było materiały exploatacyjne kupować i chciałbym owe urządzenie podłaczyć do routera, żeby dzałało jako drukarnia sieciowa (wbudowana karta Ethernet, lub Print serwer) :ok: Ma działać głównie jako drukarka i jako ksero. Coś polecicie ?? ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 22:36   

Kolor czy mono?
Jak mono to: Brother DCP-7045N
Jedno z tańszych wielofunkcyjnych z LANem. Toner TN2110 występuje w zamiennikach i jest w dobrych cenach.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 22:52   

mono ... a lexmarki X203n ?? w MM były jakos poniżej 500 PLN :roll: :hmm:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 23:13   

Strona MM tego nie potwierdza...
Lexmark - 12m gwarancji, toner X203A11G na 2500str koszt prawie 300zł a
Brother - 24m gwarancji + 12m dodatkowej, toner TN2120 2600str koszt 220zł
tonery oryginalne dla porównania, zamiennik do brothera sporo tańszy niż zamiennik do lexmarka
i to tyle....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Biały monitor laptopa.
staf Offtopic 16 Sob Lut 13, 2010 10:15
staf
Brak nowych postów Drukarka LPT i Windows 7
TheArt Offtopic 3 Wto Maj 03, 2011 17:23
xtek
Brak nowych postów Drukarka - wspomóżcie radą
wiciu2xlc Offtopic 4 Nie Paź 30, 2011 12:00
wiciu2xlc
Brak nowych postów drukarka skaner kopiaka + FAX
pomoc w zakupach
Tomaszi Offtopic 10 Nie Sty 24, 2010 23:33
Tomaszi
Brak nowych postów Która prosta niezawodna drukarka do domu, by sie nie psuła.
Gość Offtopic 22 Pon Maj 09, 2011 23:29
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink