Forum Klubu ROVERki.pl :: [R414Si 1,4 96r.] Zawieszenie(pływa,wybija,dobija......)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:53
[R414Si 1,4 96r.] Zawieszenie(pływa,wybija,dobija......)
Autor Wiadomość
speedxp 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: kraków



  Wysłany: Nie Gru 06, 2009 20:54   [R414Si 1,4 96r.] Zawieszenie(pływa,wybija,dobija......)

Witam.
Przekopałem już troszkę forum w poszukiwaniu informacji ,lecz nie znalazłem.
Od pewnego czasu w moim roverku nasila się problem z zawieszeniem.Byłem u mojego mechanika ,poza wkurw.... się brak efektów (stwierdził ten typ tak ma,lecz już trzeci rok mam roverka i widzę ,żę coś jest nie tak).Zawieszenie strasznie przenosi wszelkiego rodzaju nierówności drogi na karoserję (czuje się jakbym siedział na mechanicznym byku a nie w samochodzie).Początkowo myślałem ,iż jest to wina opon.....po wymianie jest to samo.Byłem na skakance ,ponoć amortyzatory są w bardzo dobrym stanie :shock: .Sprawdziłem sprężyny samochód stoi przechylony na lewą stronę o około 5 cm,sprężyna nie jest pęknięta.Ogólnie samochód zachowuje się jakby miał wszystkie cztery amortyzatory wystrzelone.Strasznie wybja ,jednocześnie dobijając,koło zapasowe skacze mi po bagażniku ,strzelają plastiki,tylne szyby na korbkę opadają delikatnie w dół.Czuje jakbym jechał polną drogą a samochód miał się zaraz rozpaść.Wybieram się do nowego mechanika i chcę w tym celu zaciągnąć informacji , by nie naciągnął mnie na koszty i nie wciskał kitu(wydałem w ostatnich 2 miesiącach na samochód 1200 zł już mi ręce opadają).Co może być powodem poza sprężyną tak dziwnego zachowania pojazdu ?? .
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 06, 2009 20:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
korzen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: pn



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:05   

Mam podobny problem co kolega speedxp tylko w 220SDI. Czuję każdą dziurę na drodze:/ Wymieniłem wszystkie amortyzatory łącznie ze sprężynami i nadal to samo. Byłem w stacji diagnostycznej i stwierdzili że amorki oraz zawieszenie ok. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły bardzo proszę o odpowiedź.
pozdrawiam
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:17   

źle wyważone opony.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
korzen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: pn



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:20   

komplet opon wymieniony wraz z felgami i wyważony więc w moim przypadku to nie to.
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:24   

a może masz jakieś 3 atmosfery napompowane? :)
 
 
korzen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: pn



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:26   

też nie to ;) 2.1mam dokładnie.
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:32   

ale nie słychać żadnego stukania w zawieszeniu? chodzi mi o stukanie np. łączników stabilizatora, końcówek drążków, sworznia wahacza...
 
 
speedxp 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: kraków



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:38   

Czyli nie jestem sam....
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:40   

A może przyczyną problemu są tzw. poduszki amortyzatora.
Chodzi tu o gniazdo, w którym mocuje się amortyzator.
Jest tam guma z tuleją i to mogło się wybić/wyrobić.
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
speedxp 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: kraków



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:51   

Leszek95b -W moim przypadku słychać z przodu (stukanie,stuknięcie ) ,w przypadkach gdy np na skręconych kołach wjezdrzam na poprzeczną nierówność drogi.Pod domem mam uskos z kostkina na jezdnię około 3 cm ,gdy zjezdrzam tyłem słysze uderzenie ,stuknięcie.Robert-dobiega taki odgłos (uderzenia gumy pod dużym obciążeniem z tylnej części samochodu , trudno to opisać ).Tak jak już opisałem strasznie oddaje po całym samochodzie (wszystko się tłucze i trzęsie)
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:56   

Jak odchylisz wykładzinę w bagażniku na wysokości nadkola to zobaczysz mocowanie amortyzatora, nie pamiętam w 100% ale powinno być widać trochę tą gumę o której pisałem.Obejżyj to bo może sparciała, albo się wyrobiła.
Co do stukania z przodu to mogą być to łączniki stabilizatora(czy jak to się w naszych rowerkach nazywa), chodzi tu o elementy łączące zrobione m.in. z gumy.
Możesz na postoju trochę poszarpać kołem, jak będą stuki to prawdopodobnie drążki kierownicze.
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
speedxp 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: kraków



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 23:04   

Robert_.Jutro postaram się to sprawdzić i poinformuję o efektach obserwacji.
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 18:19   

co do stukania z przodu to może masz wybite sworznie wahacza? (ja mam wybite i mi tak stuka właśnie :))
 
 
speedxp 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: kraków



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 20:02   

Witam.Odchyliłem dzisiaj wykładzinę i gumy (wydają się być ok).Zdziwił mnie natomiast fakt ,iż nakrętka od góry nie dociska tych gum dokładnie, tylko jest odstęp około 2 mm od niej :?: .Poszarpałem ze znajomym kołami , lecz brak stukania (nie mam jak go wywindować :/ ).Leszku ten efekt mam już od roku i mechanik mnie spławił(ogólnie jest przeciwny roverkom ,gdy powiedziałem mu ,ze chcę zmienić na 45 to mnie wyśmiał i odradził).Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.Powoli łapię zarys całości.
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Gru 07, 2009 20:39   

no ja mam ten efekt od półtora roku :) na szarpakach na stacji diagnostycznej wyjdzie czy to sworzeń wahacza :ok:

a tego pajaca mechanika sobie odpuść - każdy partacz co umie tylko zmieniać olej w golfie mówi że Rover jest do niczego.
 
 
speedxp 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: kraków



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 09:51   

Kiepski dzień.......mój roverek dostał w dupę a ja uderzyłem poprzedzającą mnie osobę.Winowajca uciekł z miejsca wypadku w ciągu 5 sekund (nawet nie zanotowałem nr rejestracji).Pani jadąca przedemną stwierdziła ,że nic jej nie jest bo nadziałem się na haka.Wstępnie do roboty mam 2 zderzaki ,oraz 2 chłodnice !@!$# co za dzień :/
 
 
korzen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: pn



Wysłany: Pon Mar 01, 2010 18:49   

i co znalazłeś przyczynę stukania? ja nadal walczę...
 
 
SHOOVAR 




Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 17
Skąd: Warszawa Targówek

Rover 100

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:48   

Jeśli chodzi zawieszenie i jego niekontrolowane pływy, dobijanie i nieustanne bujanie, to może być kwestia wypełniacza poduszek (bałwanków) w jednej komorze gaz w drugiej płyn. Za bardzo nie pamiętam co jest amortyzacją a co "preparatem łagodzącym" ugięcie, ale wiem, że bujanie to kwestia zbyt małego ciśnienia w poduszkach lub nieprawidłowego ich napełnienia (pomylenie komór) ostatecznie użycie złego gazu. Ja jeździłem na azocie + płyn z citroena i się bujałem. Fachmen wlał i wpsikał co trzeba, gdzie trzeba i ile trzeba i było ślicznie. Kwestia dobijania to np, za duże ciśnienie w poduszkach lub pęknięta membrana między komorami, wtedy spada ciśnienie płynu zawieszenia i autko minimalnie się kładzie.

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 19:48 ]
A stukanie to łożyska.
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 21:43   

SHOOVAR ale z tego co widzę to To przedmówcy mają R200 które mają zawieszenie w postaci amortyzator plus sprężyna, trochę inaczej niż u Ciebie. :wink:
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Gallus 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 27
Skąd: Chorzów



Wysłany: Pon Mar 01, 2010 22:40   

ja mam pytanie do posiadaczy R400
mam honde civic 5d. i chyba zawieszenie te same tam są jeśli nie to podobne... i chodzi mi o to czy macie taki dziwny dzwięk w tylnych sprężynach... wydobywa się po najechaniu na dziurę czy też przy skręcie ostrym lub przejezdzaniu po nierównosciach... ale zaznaczam ze dzieje się to tylko i wyłącznie gdy jest wilgotno.
gdy pada deszcz itp.... jeżeli jest jezdnia sucha nie słychac zadnego stukania...
pytam bo jestem ciekaw moze ktos z was ma na to sposób... na forum hondy wyczytałem ze to hałasują sprężyny z tyłu jak sie wilgoc dostaje.. "sprężyny sie obracają" czy cos takiego...
na początku mi to przypominało odgłos jak by mi cos w bagażniku latało... ale wyczysciłem bagażnik a na mikrej jezdni nadal hałasuje...
niby jest na to patent... owinąc sprężyne.. górną częśc, jakims zbrojonym gumowym wężem.. wtedy ta sprężyna jest ciasno osadzona i nie telepie się...
co wy o tym myślicie?
http://images46.fotosik.p...befbcbbc182.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R414Si 103KM 97`]
ile biegow ma wentylator chlodnicy?
mogewszystko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Sro Sie 05, 2009 11:50
truten23
Brak nowych postów [R414Si 103KM 97`]
awaria weza i falujacy wskaznik temperatury silnika
mogewszystko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Sob Sie 01, 2009 02:39
Artu
Brak nowych postów [r414Si] Wymiana komputera
Wiesia92 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Mar 08, 2015 09:21
Wiesia92
Brak nowych postów [r414si 97r] klocki hamulcowe
Darion503 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Maj 09, 2010 20:14
Kot
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R414Si] Czyszczenie dmuchawy!
harnas_007 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Wrz 17, 2012 09:01
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink