Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Montaż halogenów przeciwmgielnych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Montaż halogenów przeciwmgielnych
Autor Wiadomość
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 18:44   [R75] Montaż halogenów przeciwmgielnych
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Ponieważ banalna czynność jak doposażenie auta w halogeny przeciwmgielne napsuło mi nieco krwi postanowiłem opisać swój problem i podać rozwiązanie, które udało mi się znaleźć.
Moje auto w przeciwieństwie do większości samochodów z prywatnego importu nie było bezwypadkowe. Podczas naprawy w ramach rekompensaty dostało zderzak wyposażony w halogeny przeciwmgielne, których wcześniej nie miało. Halogeny robiły dotychczas za zaślepki ale ponieważ nie lubię atrap postanowiłem to zmienić. Jako, że instalacja elektryczna aut z halogenami i bez się nie różni zakupiłem jedyne brakujące podzespoły w postaci dwóch elementów:
1. przekaźnik, który włożyłem w miejsce do tego przeznaczone w skrzynce bezpieczników znajdującej się w komorze silnika:
2. przełącznik świateł z włącznikiem halogenów przeciwmgielnych, który zamontowałem w miejsce starego z pojedynczym włącznikiem tylnego światła przeciwmgielnego
Niestety instalacja wyżej wspomnianych elementów we właściwych miejscach mimo właściwego działania świateł zaowocowała nieprzyjemną niespodzianką. Po włączeniu zapłonu na wyświetlaczu w miejscu przebiegu dziennego pojawił się brzydki symbol „Err
Zespolony przełącznik świateł jest dodatkowo wyposażony w moduł zapisujący przebieg auta. Jak udało mi się dowiedzieć różnica większa niż 50km między zapisem w module świateł a zapisem w liczniku owocuje właśnie takim komunikatem na wyświetlaczu. Testbook niestety w tym przypadku jest bezużyteczny. Jedyna szansa to zakup włącznika fabrycznie nowego bez przebiegu, który można za pomocą testbooka zaprogramować.
W tej sytuacji wpadłem na karkołomny pomysł przełożenia części przełącznika z przyciskami. Pomysł okazał się prostszy niż się początkowo wydawało a co ważniejsze całkowicie skuteczny. Wyczepiłem panel przedni z mojego przełącznika bez halogenów przeciwmgielnych z zatrzasków od góry przełącznika a następnie wypiąłem wtyczkę z panelu przedniego. Analogiczny zabieg przeprowadziłem w zakupionym dodatkowo przełączniku, a następnie panel z kompletem przełączników podpiąłem i zamontowałem do mojego starego korpusu. Tak spreparowany przełącznik zamontowałem w aucie co zaowocowało całkowicie poprawnymi wskazaniami wyświetlacza jak i kompletem dostępnych świateł.
Wniosek jest taki, że pamięć zapisująca przebieg auta w przełączniku świateł znajduje się w części ze złączem do instalacji a nie w panelu przednim i jest ponadto identyczna przy wszystkich wersjach przełącznika.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lis 21, 2010 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 18:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 18:51   

:ok:
Dodałem już do [R75 All] Workshop Manual ROVERki.pl http://forum.roverki.eu/v...p=494846#494846 Będzie łatwiej znaleźć w przyszłości :wink:
 
 
stee-zoo 




Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Kwitajny/WARM.-MAZ.



Wysłany: Sro Paź 18, 2017 23:53   problem z halogenami

Witam...
Jakis czas temu mechanik naprawiał mi silnik wentylatora i trzeba było zdiąc zderzak,po odebraniu auta halogeny raz swieciły raz nie.Teraz juz nie załaczają sie wcale.
Wyjołem halogeny z zderzaka,rozpiołem gniazdo żarówki z kostki i sprawdziłem miernikiem napięcie.
Włącznik działa po włączeniu halogenów miernik pokazuje na kosce od żarówki napięcie 12,30volt,kostki posprawdzałem ,podmieniłem żarówki na nowe.
Pod maską w skrzynce przekazników słychac cykanie po włączeniu i wyłączeniu halogenów,przejrzałem kable.
Nie wiem co mechanik mógł by tam rozp....
Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakies przebicie na masie albo jej brak,ale czy wtedy miernik pokazywał by napięcie na kosce?
Może ktoś z was miał podobny przypadek,albo wie w czym moze byc problem???
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 11:05   Re: problem z halogenami

stee-zoo napisał/a:
po odebraniu auta halogeny raz świeciły raz nie.

To znaczy w trakcie jazdy obydwie świeciły i gasły czy załączenie z modułu świateł raz powodowało zapalenie się lamp a raz nie?
Czasem oksydują styki ale raczej dotyczyło by to jednej lampy a nie obydwu na raz. Chociaż przy tym typie hermetycznej wtyczki jest to mało prawdopodobne.
Podejrzewałbym przekaźnik halogenów (najlepiej podmienić na inny i zobaczyć czy coś to da). Przekaźnik może "cykać" ale sam styk może być już upalony i raz załączać a raz nie.
Ale piszesz że ? :o masz zasilanie 12V na samej kostce od żarówki, żarówki nowe, sprawdzone a mimo to ci nie świeci?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
stee-zoo 




Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Kwitajny/WARM.-MAZ.



Wysłany: Nie Paź 22, 2017 13:20   halogeny ciag dalszy

Chodzi o załączanie halogenów przyciskiem z modułu.Raz sie załaczały raz nie,teraz wogóle sie nie właczaja.
Dzwoniłem ostatnio do tego mechanika co mi zdejmował zderzak,stwierdził ze on poruszył tylko kostka,musze podjechac gdzies do elektryka samochodowego niech sprawdzi przepływ masy na kablu bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Montaż przednich halogenów przeciwmgielnych
Kouek Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Gru 17, 2009 09:32
Kouek
Brak nowych postów [Rover 75]Montaż halogenów, problem z przekaźnikiem.
MatiNitro Rover serii 75, MG ZT 31 Wto Sty 27, 2015 19:15
HarryVip
Brak nowych postów [R75] Nie świeci kontrolka przeciwmgielnych?
Lysol Rover serii 75, MG ZT 31 Wto Cze 22, 2010 11:18
VMatas
Brak nowych postów [R75] Czerwona ikona silnika po zapaleniu przeciwmgielnych
thorgalxxx Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Lis 26, 2016 14:38
thorgalxxx
Brak nowych postów [R75] Włącznik halogenów
tofi68 Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Lis 19, 2009 18:21
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink