Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ustreka kolektora dolotowego - VIS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ustreka kolektora dolotowego - VIS
Autor Wiadomość
Bartmilinio 



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 12:30   [R75] Ustreka kolektora dolotowego - VIS
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Witam.

Od jakiegoś czasu dochodzi mnie spod maski klekot przypominający pracę silnika diesla. Ewidentnie dochodzi on z wnętrza kolektora dolotowego. Dużo naczytałem się na temat usterki systemu VIS na forum. Nigdzie jednak nie przeczytałem czy jest możliwa naprawa rzeczonego systemu.

Dodam, iż nie czuje wielkiego spadku mocy, niemniej jednak mogłem jeszcze nie wyczuć do końca mojego auta gdyż zrobiłem nim zaledwie 5000 km.

Jeśli byłaby możliwość naprawy VIS byłbym wdzięczny za polecenie kogoś z Trójmiasta, względnie woj. pomorskiego.

Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Maj 21, 2011 18:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 12:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 13:17   

Bartmilinio, a to czytałeś może http://www.roverki.pl/por...ra-ssacego.html ?
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Daniel 




Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Ruda Slaska



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 15:07   

Witaj,
Jesli masz objaw klepania oznacza to ze Twoj kolektor, a w zasadzie klapki ktore w nim sa koncza powoli swoj zywot.
Spadku mocy nie doswiadczysz, gdyz przy sprawnych silniczkach one nadal beda dzialac, jednakze maja aktualnie juz luzy na swoich oskach.

Poszukaj sobie w internecie fotek jak wyglada taki kolektor rozebrany. Generalnie masz chyba szesc klapek ktore ktore sa ze soba zloczone i otwieraja sie przed 5000rev/min
oraz jedna klapke ktora otwiera sie przy ok 2700rev/min

Jesli klekocze tylko ta jedna to mozesz sprobowac ja naprawic [nawet mialem pomysl na jej naprawe], jesli te 6 to nie mam pomyslu innego niz wymienic caly kolektor.

UWAGA !! ! Musisz pamietac, ze przy tych objawaj jak Ci sie ta klapka ostatecznie rozleci to zniszczysz samochod, amatorska naprawa tej klapki rowniez moze doprowadzic do uszkodzenia silnika.
Ja zdecydowalem sie na wymiane na nowy kolektor, bo samochod zamierzam trzymac bardzo dlugo. Gdy za 100 000 km znow mi sie klapka wyrobi wtedy zregeneruje ;-)


Pzdr D@n!el

P.S. Silniczki to juz troche inna historia, one generalnie nie stukaja ;-P

P.P.S. W zalaczniku fotografia klapki o ktorej pisalem. Zaznaczylem tam w kolku miejsce ktore sie 'wyrabia' i klapka przez ten luz zaczyna sobie stukac.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 15:30   

Bartmilinio, wszystko o VIS http://forum.roverki.eu/v...p=493193#493193 .

Jeżeli chodzi o fachowca w Trójmieście to może być ciężko. Napisz do Grzesiek_Gdynia to poda Ci namiary na fachowca w Rumi który naprawia jemu auto. Może się podejmie. Możesz spróbować też w serwisie KIA dlatego, że silnik 2,5 KV6 montowany był w KIA Carnival.
 
 
Bartmilinio 



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 18:45   

Bardzo dziękuję za szybki odzew. Musze się przespac z tematem i zobaczę. Może zrobię tak, że kupie sprawną używkę a tego "dziada" wyjmę i z nim pogadam. Może coś z tego wyjdzie. Zobaczymy. Tak czy owak dzięki.
 
 
Daniel 




Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Ruda Slaska



Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 00:05   

Uzywki szczerze odradzam. Popatrz sobie na swoj kolektor w srodku, zrozumiesz, ze on sie poprostu zuzywa. Niestety jest przewidziany na konkretna ilosc cykli i tyle. Jesli zamierzasz samochodem sie dlugo cieszyc to warto kupic nowke. Ewentualnie probowac wykonac z innego materialu ta klapke ktora jest jedna jedyna i otwiera sie przy 2700

P.S. Masz juz zamontowany odolejacz? Tez dosc istotna sprawa. Procz zuzycia i stukania ten kolektor cierpi rowniez na awarie silniczkow sterujacych, ktore sa spowodowane wlasnie przez zalanie olejem.
 
 
Bartmilinio 



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 01:11   

Daniel,

Dzięki za podpowiedź.Poczytałem już co nieco na temat problemów z silniczkami sterującymi. Póki co okazało się ,że mam inny problem . Mam do wymiany sworzeń wahacza PP, a co za tym idzie cały wahacz w tym modelu, poduchy zawieszenia silnika i skrzyni też dają znać o sobie. Nie wiem w co pakować kasę najpierw, ale zawieszenie to podstawa bo nie chcę skończyć na drzewie albo co gorsza na kimś także póki co walczę z tym, sprawę kolektora zostawiam na później :)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 08:59   

Bartmilinio napisał/a:
Nie wiem w co pakować kasę najpierw, ale zawieszenie to podstawa bo nie chcę skończyć na drzewie albo co gorsza na kimś także póki co walczę z tym, sprawę kolektora zostawiam na później
Zawieszenie to podstawa.
 
 
luki12 



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 13:33   

A czy w moim przypadku, takiego samego silnika jest ten taki sam klekot spod maski ale tylko z rana i po 3 minutach jazdy cichnie i jest ok. To tez oznacza ze mam rozgladac sie za nowym kolektorem czy to tak zwany piston effect opisany w artykulach na stronie glownej?
 
 
Daniel 




Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Ruda Slaska



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 16:00   

Jesli masz klekot tylko z rana to trudno rzec czy to bedzie VIS. Puki jest cieplo to znajdz sobie kilka godzin w tygodniu i sciagnij kolektor. W sumie to nie ma z tym wiele roboty. Sciagasz kolektor i go rozkrecasz po czym zagladasz do srodka. Jesli nie masz odolejacza to sobie przy okazji wyczyscisz silniczki krokowe. U mnie po kupnie samochodu byly w zasadzie zalane ;-) i dzialaly.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Paź 03, 2010 20:35   

Daniel, ale w KV6 nie można rozkręcić kolektora... Co prawda jest kilka nakrętek na pokrywie dolnej ale sama pokrywa jest zgrzana z kolektorem. Ja rozkładałem ale kupa roboty i problem z ponownym uszczelnieniem.

Sprawdziłbym silniczki bo jak padną to też potrafi klepać.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Paź 04, 2010 12:14   

tak jak pisze zukowaty, ja mialem otwarty ten VIS od 4000rpm i lekko klekotało naprawiłem silniczki bo drugi nie otwieral (zalane olejem były) i bryka jak nówka. Bez ściągania kolektora to sie robi.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Pon Paź 04, 2010 15:25   

sknerko, jakaś mała solucja ? małe ABC jak to zrobić ;) byłbym wdzięczny :grin:
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Paź 04, 2010 23:53   

pajda, silniczki masz przykręcone po lewej stronie kolektora (jeden od góry, drugi z boku-śrubokręt gwiazdkowy). Odkręcasz je i otwierasz (zatrzaski). Następnie czyścisz wszystko z oleju benzyną ekstrakcyjną i sprawdzasz na krótko czy chodzą. Najczęściej poluzowane są krańcówki odpowiedzialne za informowanie i pozycji zamknięte/otwarte, trzeba zgrzać ich plastikowe wciski (zobaczysz to załapiesz). Będziesz też pewnie musiał przelutować wszystko od nowa bo pękają luty.

[ Dodano: Pon Paź 04, 2010 23:53 ]
Gdzieś na forum był schemat jak podłączyć te silniczki poza autem (ale nie pamiętam gdzie szukać. Zjawi się Sknerko to Ci podeśle linka.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Daniel 




Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Ruda Slaska



Wysłany: Wto Paź 05, 2010 07:12   

Fakt klejony jest kolektor, jednak mozna go otworzyc ;-) zreszta zrob tak jak chlopaki pisza zacznij od silniczkow bo najprosciej, a luz na tej jednej klapce chyba bedzie mozna wyczuc sciagajac silniczek i nie rozbierajac kolektora na czesci.

BTW Zukowaty w Borewiczu 1.4? swietny woz, przynajmniej na fotkach ladnie wyglada ;-) Teraz gdy moj ZS stoi w garazu woze sie moim FSO PN Zlombol 2010 ;-)
Bestia stoi i czeka na sprzeglo :-( Nie orientujecie sie ktora tarcza podejdzie pod ZS180? Moze z diesla? Gdyby ktos temat sprzegla przerabial to prosze na priva bo mi na sprzeglo 6tygodni przyjdzie czekac. [dlatego tak sobie pozwolilem ten watek tutaj wrzucic ;-]
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Paź 05, 2010 13:09   

Daniel napisał/a:
BTW Zukowaty w Borewiczu 1.4? swietny woz, przynajmniej na fotkach ladnie wyglada

Pod maską 1.6 OHV ok 100KM a w garażu 2.0 130 KM. Na fotach to nie mój ale jak założę fele to wrzucę zdjęcie swojego.

Daniel napisał/a:
Fakt klejony jest kolektor

Zgrzewany, dlatego tak ciężko.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Daniel 




Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Ruda Slaska



Wysłany: Wto Paź 05, 2010 20:37   

Zukowaty to zycze powodzenia ze szczerego serca. Za mna nadal chodzi polonez, mam nadzieje, ze kiedys sprawie sobie jako drugi samochod poldoroverka [moze przeszczep zrobie na 1.6 lub 1.8] Wypas bylby poldorover o wygladzie borewicza, nawet na allegro pojawily sie juz kilka razy takie stworki, przerabiany cara na borka. To bylo OFF_TOPIC ;-)

Pzdr D@n!el
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 06, 2010 13:24   

Zukowaty napisał/a:
Gdzieś na forum był schemat jak podłączyć te silniczki poza autem (ale nie pamiętam gdzie szukać. Zjawi się Sknerko to Ci podeśle linka.

A no podeśle. Proszę http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=53066 a w tym wątku http://forum.roverki.eu/v...p=493193#493193 reszta odnośników
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Paź 07, 2010 00:11   

sknerko napisał/a:
A no podeśle. Proszę http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=53066 a w tym wątku http://forum.roverki.eu/v...p=493193#493193 reszta odnośników

Bo sknerko jest dobry na wszystko.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
luki12 



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Wto Paź 19, 2010 13:43   

Witam jeszcze raz pozwole sobie troche odgrzebac ten temat, wedlug instrukcji udalo mi sie uruchomic tylko jeden z tych visow, drugi pomimo ze silniczek sam w sobie chodzi to nie uruchamia sie w kolektorze wiec albo cos ze stykami albo na sciezkach jest nie tak, bo na komputerze pokazal jego blad. Nie wiecie moze gdzie mozna je kupic takie silniczki, bo napisalem juz na forum w dziale kupie wertowalem allegro i inne tego typu i ciagle nic nie moge znalesc ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75] Demontaż kolektora dolotowego
gacek189 Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Sie 10, 2013 20:02
Legwan1989
Brak nowych postów [R75] Separator oleju kolektora dolotowego
greg1160 Rover serii 75, MG ZT 69 Sob Sie 09, 2014 10:37
grzegorz_g
Brak nowych postów [R75] Czyszczenie kolektora dolotowego Liquid Moly
staniapl Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Sie 09, 2016 21:22
longer86
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Błąd silnika: zawór kolektora dolotowego, przepustnicy
saiien Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Kwi 24, 2014 21:34
apples
Brak nowych postów [R75] Czujnik temperatury powietrza dolotowego
wczerniec Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Maj 22, 2011 16:26
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink