Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] swap z 8V na 16V - proszona dość pilna pomoc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] swap z 8V na 16V - proszona dość pilna pomoc
Autor Wiadomość
adamsky 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 18:57   

memphisto, tak jak gadał farek - jedź do nich, bierz auto. nie chcą oddać?
na policję
potem do innego speca, albo sam we własnym zakresie wyciągaj silnik i oddawaj go na gwar.
a potem kup inny silnik, dogadaj sie z tymi co teraz go mają, niech robią po raz drugi a jak nie, to sprawa w sądzie i tyle.

z każdej beznadziejnej sytuacji jest wyjście, ale trzeba ostro !
_________________
Driving is believing !
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 18:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 19:00   

aha i urwali mi linkę od maski i linka wystaje z zderzaka.. i maski nie da się otworzyć lampa przednia przestawiona jakby auto w coś przydzwoniło. Dodatkowo otarte nadkole po stronie kierowcy (lampa przekrzywiona po tej samej stronie) to wygląda jakby silnik otarł się o bok zarył w lampę wyrywając ją z zawiasów. A czemu urwali mi linkę podnoszenia maski to pojęcia nie mam. Aha i zniknęły mi wszystkie rzeczy z fotelu pasażera (nie wiem czy wzieli czy co ale wczoraj byly dzis nie ma) tak samo CB jest wypięte i leży gdzieś indziej

[ Dodano: Sro Kwi 06, 2011 19:00 ]
adamsky8811, to jest myśl ! abym wziął auto do innego mechanika na wyjęcie silnika i zdążył przed sobotą go zawieść a z nimi się sądzić. Musze to przemyśleć i jutro podzwonić czy ktoś mi od ręki wyjmie silnik
 
 
adamsky 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 19:05   

na śląsku to na pewno szpecy macie w brud więc powinien się ktoś podjąć, ale na pewno łatwo nie będzie... ale to i tak lepsze niż nie posiadanie samochodu, zapłacenia prawie 2k i mieć gó***o a nie samochód.
relacjonuj !
_________________
Driving is believing !
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 19:09   

jutro na ostro więc pójdzie, będę relacjonował oczywiście wszystko co i jak ale pocieszyliście mnie tym, że auto jest moje i oni nie mają prawa mi go zatrzymać :) :!:
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 19:44   

aż w szoku jestem normalnie jak to mogło się stać, wykła naprawa hgfa miała być, potem zwykły swap. A tak się skończyło
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pipens 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 24
Skąd: Zawiercie



Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 19:51   

dzwonie dzwonie i dzwonie, do wszystkich znajomych w obrebie katowic i zawiercia. jezeli od reki placisz to wymontowanie silnika dla mechanika nie bedzie zadnym problemem. Dam znac :)
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 20:12   

Mam na blacie pieniądze na naprawę 2.000 PLN więc płacę od ręki za wyjęcie silnika. Oczywiście czy do tego dojdzie to zależy od jutrzejszej rozmowy. Jak się podejmą naprawy to nic nie będę wyjmował, ale jak coś będą fukać to biorę auto na lawetę i szukam osoby co wyjmuje silnik najpóźniej w piątek

[ Dodano: Sro Kwi 06, 2011 20:02 ]
bonus89 napisał/a:
aż w szoku jestem normalnie jak to mogło się stać, wykła naprawa hgfa miała być, potem zwykły swap. A tak się skończyło


no masakra... cieszę się, że aby mam czym jeździć obecnie bo z komunikacją miejską bym poległ :P

[ Dodano: Sro Kwi 06, 2011 20:12 ]
Nie wiem czy tak wolno, ale oni mi zalali silnik 15W40 a ja zawsze miałem 5W40
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 20:19   

no raczej nie powinni skoro tak nie brał... szkoda silnika, mogli chociaż 10W40 jak zalecany jest...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 21:26   

memphisto napisał/a:

Nie wiem czy tak wolno, ale oni mi zalali silnik 15W40 a ja zawsze miałem 5W40


Do jakiego warsztatu Ty pojechałeś?? Wygląda na to, jakby chcieli Cię od początku orżnąć.

Masz kolejny argument, w przypadku sprawy w sądzie, który pokazuje ich złą wolę lub conajmniej niekompetencje.
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 22:08   

Dziwna sprawa z tym warsztatem :shock: Normalnie działający warsztat sprawdza autko przed wydaniem klientowi, jeśli coś nie gra dzwonią i informują, że coś nie jest w porządku, że pomimo wykonanej usługi wystąpił problem, powinni na bieżąco konsultować z Tobą przebieg zlecenia. A tu ewidentnie chcieli Ci wcisnąć bubla licząc na to, że zapłacisz i odjedziesz. I z olejem to już przegięli, widać,że nalali co popadnie nie licząc się ze specyfikacją do danego modelu. Wstawiając pojazd do warsztatu oczekujemy, że odbierając go mamy pełno sprawne auto, przecież chyba są jakieś procedury sprawdzające część/podzespół zanim określi się ich bezusterkowość. Moim zdaniem ten warsztat ewidentnie Cię oszukał próbując wyłudzić pieniądze. To się nazywa oszustwo wydając bezwartościowy towar i chcąc za to otrzymać wynagrodzenie. Powodzenia :ok:
Chyba po to są warsztaty/serwisy aby oddawały w pełni naprawione auta, a jeśli mają z tym jakiś problem to uprzedzają" niestety nie poradzimy sobie". Warsztat w którym oddałeś samochód bazuje na niewiedzy kierowcy, zrobić byle jak i żądać pieniędzy za niewykonaną usługę.
_________________
Andrzej
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 23:20   

andrew0503 napisał/a:
Normalnie działający warsztat sprawdza autko przed wydaniem klientowi, jeśli coś nie gra dzwonią i informują, że coś nie jest w porządku, że pomimo wykonanej usługi wystąpił problem, powinni na bieżąco konsultować z Tobą przebieg zlecenia.


najlepsze jest to, że tym autem nikt nie zrobił ani 100metrów bo po 1'sze sami powiedzieli że po swapie NIKT NIM NIE JECHAŁ ! a po drugie stan licznika jest identyczny jak w chwili oddania auta. Więc już to jest kpiną, jak można takie coś zrobić aby po swapie nie zrobić autem nawet 100m i dzwonić do klienta, że auto gotowe i SPRAWNE !


Mam taki plan na jutro:

Zacząć dzień od wizyty na komisariacie przedstawić całą sytuację i poprosić aby od razu pojechali ze mną do serwisu. Tam załatwić sprawy, odebrać kluczyki wziąć auto na hol i odjechać.

Mam tylko nadzieję, że policja będzie po mojej stronie a nie odeślą mnie z kwitkiem "radź se pan sam to nie nasz problem"

Z chęcią będę się sądził o te 2.000 PLN ale uważam, że auto powinno stać u mnie pod domem na parkingu strzeżonym a nie u nich. Za dużo drogich rzeczy w aucie siedzi i nagle mogą zniknąć..

[ Dodano: Sro Kwi 06, 2011 23:19 ]
Tomi napisał/a:
Do jakiego warsztatu Ty pojechałeś??


Do warsztatu w którym zakładałem LPG ponieważ przy wymianie silnika podpięcie LPG miało być GRATIS - nie jest bo na rachunku widnieje 500 PLN...

To nie jest jednogarażowy warsztat tylko spora firma. Mają 4 boxy, zajmują się też LPG i jest to małżeństwo.

Pan ma komis samochodowy i sprzedają auta a Żona zajmuje się Gazem i naprawami aut. Zatrudniają ok 8 mechaników.
Nieciekawe jest to, że jak na "komisy" przystało są tam tacy nie do końca mili Panowie po nadmiarze siłowni i z niedoborem włosów na głowie w dresowych ubrankach. I rozmowa z nimi jest bardzo niemiła - jeszcze się nie odgrażali ale za każdym razem jak szef/szefowa przegrywają na argumenty to nagle zaczyna ze mną rozmawiać 6 osób i sytuacja robi się niemiła :neutral:

[ Dodano: Sro Kwi 06, 2011 23:20 ]
i najważniejsze pytanie - gdzie rover 200 ma hak z przodu ? bo ja już 100x oglądałem foty i ja nie widzę haku.. :/
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 23:26   

posrodku na belce jest oczko, srednio widoczne
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 23:26   

Na środku dolnej belki masz takie metalowe ucho. Jakby gruby pręt zagięty i przyspawany dwoma końcami do belki.

Nie w pasie przednim, tylko w tej belce, w której mocowane są drązki reakcyjne.

Pochylisz się pod przednim zderzakiem, zauważysz.
 
 
kalisz 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 23:28   

memphisto napisał/a:
i najważniejsze pytanie - gdzie rover 200 ma hak z przodu ? bo ja już 100x oglądałem foty i ja nie widzę haku.. :/
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 23:28   

oki dzięki ! oby jutro udało się odzyskać auto :neutral:
 
 
TheArt 




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 511
Skąd: Silesia



Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 02:05   

A dlaczego nazwy nie chcesz napisać tego specjalistycznego serwisu, zbierzemy 15 aut i oddadzą wierz mi a nawet zapłacą dodatkowo żeby mieć całe szyby i auta.
_________________
Zloty roverków www.silesianer.r2u.pl
Prowadzę zdrowy tryb życia. Wszędzie jeżdżę Roverem.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 08:09   

TheArt napisał/a:
A dlaczego nazwy nie chcesz napisać tego specjalistycznego serwisu,


Ależ oczywiście że mogę podać:

Radzionków ul. Nałkowskiej 5 (lub 5a)

Mieści się tam Komis samochodwy oraz serwis samochodowy - Graniczą ścianą z Byłym ASO ROVERA a obecnie SEAT'em

Nazwa to - MARKET-POL
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 09:29   

Z tego co fachura na forum mówi, woda nie idzie do cylindrów tylko w wydech. Jakim cudem tyle wody idzie w rure!? Którędy? nie mam pojęcia..
Bo o ile dobrze rozumiem, karton postawiony za autem i to on zebrał całą wodę z tłumika?
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 10:02   

farek napisał/a:
Bo o ile dobrze rozumiem, karton postawiony za autem i to on zebrał całą wodę z tłumika?


dokładnie tak :(

A policja odmówiła interwencji twierdząc, że to sprawa cywilno-prawna i mam sobie to zgłosić do sądu a oni nie zmuszą go do oddania auta.

Niestety RADZIONKÓW to malutka mieścina i z rozmowy wynikało, że Pan policjant zna ten servis ponieważ był już wtajemniczony w całą sprawę. Nie zdążyłem nawet historii opowiedzieć a on stwierdził, że "To że Pan dał niesprawny silnik, to Pana problem, my nie będziemy interweniować"

Także nie wiem co teraz. Z radzionkowem graniczy Bytom, ale czy Bytom może tam pojechać?
 
 
sew87 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 573
Skąd: rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 10:09   

a moze poprostu zrob tak pojedz pod zaklad i zadzwon na policje o zniszczenie mienia,wtedy powinni przyjechac i sie zajac ta sprawa bylem kiedys swiadkiem jak gosc tak zrobil bo mial malowana przednia maske a on twierdzil ze cale auta jest w pyle ,i wtedy wytlumaczysz ze silnik byl dobry bo na gwarancji tylko oni cos z partaczyli
_________________
sew
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 Vi] Problem z silnikiem. Dość głośne stukanie.
Aful89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Pon Kwi 29, 2013 10:10
Aful89
Brak nowych postów [R200] HGF, swap 8V na 16V
leszczu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 99 Pią Maj 25, 2012 18:45
leszczu
Brak nowych postów [R200 214 i 97r] swap silnika
kojot007 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Sie 29, 2009 22:07
kojot007
Brak nowych postów [R200] Swap silnika z 1.4 8v na 1.4 16v
DaRUS.x Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Cze 11, 2018 14:07
DaRUS.x



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink