Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200/25] Wykonanie zabudowy bagażnika na zamówienie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200/25] Wykonanie zabudowy bagażnika na zamówienie
Autor Wiadomość
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 10:44   [R200/25] Wykonanie zabudowy bagażnika na zamówienie

Masz dość latających skrzynek po bagażniku lub zajmujących zbyt dużo miejsca ??
Oto mój projekt do Rovera serii 200/25 czyli zabudowa boczków które i tak są mało wykorzystywane.
Istnieje możliwość wykonania podobnej zabudowy pod dowolny bagażnik.
Koszt zamówienia obudowy 250-350 zł w zależności od wielkości i rodzaju wygłuszenia.
Termin realizacji z Łodzi około 2 Dni, wysyłkowo ( tylko do modelu 200/25 ) do 7 dni.
W zabudowie na zdjęciach umieszczono głośnik sony xplod 25 cm średnicy co jest nieco na wyrost w rzeczywistości wystarczyłby głośnik 20 CM oczywiście mowa o markowych głośnikach a nie typu Alphard czy Peiying.
Kontakt na PW lub 608-40-46-47 lub gg 3007328
Cena dotyczy wykonania samej skrzynki w zabudowie boczków nie obejmuje sprzętu.
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Cze 14, 2011 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 10:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 11:19   

Bardzo chętnie dowiem się z czego jest ta zabudowa boczka i jak jest przytwierdzona do auta. Litraż skrzynki też byłby wskazany.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 14:02   

coś mi się wydaje że o tych parametrach się zapomniało :P a zabudowa ma "wyglądać" a nie grać?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 14:37   

Szkoda że dostałem PW a nie zostało to tutaj napisane.
Dlatego prosiłbym autora żeby wkleił treść tego co mi wysłał albo żeby napisał jeszcze raz. Fajnie byłoby zobaczyć jeszcze jak to wygląda pod względem konstrukcyjnym. Robiłem swego czasu odlew z tym że troszkę fikuśny.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 22:53   

bonus89 napisał/a:
coś mi się wydaje że o tych parametrach się zapomniało :P a zabudowa ma "wyglądać" a nie grać?


zapraszam do przetestowania skrzynki ale zapewniam ze powyzej 50 % na potencjometrze radia jak sie nie ma pelnego wygluszenia auta to wszystko bedzie chodzilo a jak bardzo chcesz na swoja odpowiedzialnosc mozesz zapuscic ale w swoim autku sprzet na full....ja nie ryzykuje zreszta HARRY juz to widzial i slyszal potencjometr na w radiu sony gt-630 tylko na 17-20 to za dlugo nie wysiedzisz :) ale jak powiedzialem to ma grac i nie zajmowac bagaznika a nie isc na konkurs audio bo wtedy nalezaloby 3 takie potworki wsadzic i audio byloby drozsze od samochodu ktory i tak za dlugo nie wytrzymalby takiego walenia.

[ Dodano: Czw Kwi 28, 2011 22:53 ]
greg-si napisał/a:
Szkoda że dostałem PW a nie zostało to tutaj napisane.
Dlatego prosiłbym autora żeby wkleił treść tego co mi wysłał albo żeby napisał jeszcze raz. Fajnie byłoby zobaczyć jeszcze jak to wygląda pod względem konstrukcyjnym. Robiłem swego czasu odlew z tym że troszkę fikuśny.


mówisz i masz:
skrzynka to połączenie maty szklanej i MDF (19mm) litraż w przypadku serii 200 to około 16-17 litrów czyli do zabudowy zamkniętej absolutne minimum które jest spełnione nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić większą lub w zabudowie otwartej :)
Przytwierdzone nie jest bo jest wykonany wierny odlew boczka dlatego tylko przy ostrej jeździe czy ostrym wchodzeniu w zakręty zalecane byłoby jakieś przytwierdzenie, przy normalnej jeździe nie wypada :) co do wygłuszenia mata bitumiczna powlekana folią alu gdyż jest cienka i elastyczna pianki i gąbki są dobre w tanich skrzynkach MDF lub w skrzyniach o naprawdę pokaźnych rozmiarach.
Reszta to żmudna robota i niesamowity smród które wynagradza efekt końcowy :)
 
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 23:20   

osarro, ten opis mówi tylko że jest głośno. A to chyba nie wszystko?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 09:49   

Hmmmm Wydaje mi się że wkładając - tudzież montując głośnik bassowy chodzi o dobry masaż pleców i właśnie głęboki bass oczywiście bass będzie uzależniony od tego czego słuchamy bo przy disco polo mało go będzie jak również sympatycy i melomani muzyki Szuberta i Mozarta też go nie uświadczą. Jak się jest melomanem to się wygłusza całe autko i wstawia całkiem inny rodzaj głośników a na pewno nie jeden wooferowy tylko cały zestaw się wymienia. a jak chcemy krystaliczny dźwięk to najlepiej zrobić sobie dobre kino domowe w domu na pewno za te same pieniądze efekt będzie o niebo lepszy.
Znając jednak mentalność ludzi, ile ich jest tyle będzie zdań a projekt ma na celu połączenie funkcjonalności z możliwościami i efektem bo nie problem zabudować sobie cały samochód w głośnikach jak to się widzi na pokazach tylko:
1.Nie każdego stać żeby audio było droższe czasami nawet kilka krotnie od auta
2.Do normalnego użytkowania auta będzie to na pewno nie praktyczne.

PS. Z tego co widzę jaki masz zestaw to jako meloman można by się do 2 rzeczy przyczepić
1. melomani unikają głośników 6x9 czyli elips
2. Subwoofer - głośnik Fusion jest raczej marką wątpliwą przynajmniej patrząc na cenę 10-cio calowego głośnika za raptem 80 zł :/ coś w stylu ALPHARD/PEIYING
Trzeci wniosek jaki mi się nasuwa to chyba nie mi chodziło o to by bylo głośno.
A do komentarzy zachęcałbym pozostałych.....
 
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 11:31   

osarro napisał/a:
2. Subwoofer - głośnik Fusion jest raczej marką wątpliwą przynajmniej patrząc na cenę 10-cio calowego głośnika za raptem 80 zł :/ coś w stylu ALPHARD/PEIYING
Przesłuchałeś takiego suba kiedy kolwieg? Bo mi niektóre 10 razy droższe nie pasują dźwiękiem, i nie jest 10 calowy, zapas mocy mam ale nie używam go bo jakoś nie chodzi mi o to żeby dudniło :) I zanim zaczniesz do takich firm go porównywać przesłuchał byś najpierw
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 12:41   

to że nie jest 10" to wiem bo jest 12" co nie robi dużej róznicy w cenie to że nie chodzi o dudnienie hmmm.. w takim razie jaki jest sens pakownia subwoofera którego zadaniem jest podbicie basów i wydobycie głębi. Twój głosnik z tego co się orientuję ma pasmo kończące się na 350 Hz więc raczej typowo basowy co innego montaż woofera z pasmem 1kHz lub 1,5kHz.
Co do grania nie mówię że badziew bo może grać lepiej od Aphardów ( są uzytkownicy co i takie wynalazki sobie chwalą ) wszystko zależy od skrzyni i wygłuszenia.
A jak nie zależy ci na głebokim trzęsącym auto basie to zamiast tego 12 cali dałbym 10 cali co było by bardziej dynamiczne (lub/i) umieścił w skrzyni 2 głośniki 20 cm co dałoby dobry bass + moc w pełnym zakresie dźwięków.

Ja też nie używam pełnej mocy i musiałem wszystkie efekty poprzestawiać bo bass zabijał wszystko a nie o to chodzi. Kiedyś miałem też Alpharda w skrzyni i też grało ale o takim basie można było zapomnieć.
Może kiedyś się spotkamy to się zobaczy :) tak będzie najbardziej obiektywne.
 
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 13:18   

Dokładnie, generalnie od każdego kto takiego fusiona posiadał słyszałem same dobre opinie a wszyscy którzy widzieli go tylko na foto twierdzili że badziew, ja przed kupnem przesłuchałem i ogromnie mi się spodobało, a zmieniać tego nie chce bo z przodu mam hertze odseparowane i dobrze wygłuszone drzwi a z tyłe te wspomniane 6x9 kenwooda też bardzo dobrze radzą sobie z wyższym zakresem basu i ładnie się to uzupełnia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Lewis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 310
Skąd: Wola

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 09:25   

bonus te glosniki z tyłu masz w połce ?:) czy jak ?:D bo mysle nad zmiana glosnikow z tyłu ;]
 
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 12:21   

w półce, tylko półkę usztywniłem od spodu kątownikami i okleiłem pianką dekarską
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [All] Przejściówka do tunera - zbiorowe zamówienie
maryba Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Sro Wrz 29, 2010 15:57
maryba
Brak nowych postów [R all] Wygłuszenie matami - może zbiorcze zamówienie?
Yog-Sothoth Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Lip 25, 2014 11:37
Yog-Sothoth
Brak nowych postów [R200] Zabudowa bagaznika - nadkole
Trixoo Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Lis 20, 2014 14:00
pietka
Brak nowych postów [R200] Skrzynia basowa z bagażnika?
Kh4mell Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Wto Sie 17, 2010 20:44
Adrian
Brak nowych postów [R75] Zabudowa bagażnika
szpynior Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Nie Lut 16, 2014 09:47
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink