Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZR vs R75 - luźne porady :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZR vs R75 - luźne porady :)
Autor Wiadomość
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 14:32   MG ZR vs R75 - luźne porady :)

Mam takie pytanie, bo nie umiem się sam zdecydować i chyba pora zaciągnąć porad :wink:

Jestem w trakcie rozglądania się za w/w samochodami i nie wiem co będzie korzystniejsze..

W gre wchodzą tylko 2 silniki - w ZR 1.8 VVC a w R75 1.8 - większego nie chcę z prywatnych przyczyn

Zalety ZR - buda praktycznie taka jak R200 czyli nie będzie z niczym problemu jak dla mnie było całkiem wygodnie. Więc ogólnie problemy z trakcją i problemy jezdne nie są problemem poza..

A no poza tym, że MG zastosowało magię w postaci m.inn zmiennych faz rozrządu itp.

Wiem, że świecie są cholernie drogie do MG ZR - ciufcia bodajże płacił 60 PLN/szt?

Jak się ma rozrząd? Dużo droższy? A wymiana jest skomplikowana? Można jechać do sprawdzonego mechanika czy lepiej dołożyć i skoczyć do byłego aso rovera ?

No i jak z częściami? Bo do R200 nie było problemów ale np na allegro jak przeglądam tarcze hamulcowe, to jest klops bo do ZR 160 nie widzę?

Wiem, że są sklepy, co mają ale ja bym wolał, aby towar leżał na półkach w hurtowniach i aby warsztat ściągał mi rzeczy.

Co do R75 - miałem okazję już być na jeździe testowej i zauważyłem parę problemów - pytanie czy do przyzwyczajenia się?

Auto jest strasznie wielkie i parkowanie muszę robić na 2-3x bo nie mam wyczucia jeszcze - no ale zrobiłem nim 5km :mrgreen: myślę, że nauczyć się parkować to nie problem po 10 parkowaniach ale pytanie brzmi:

Czy parkowanie R75 nie jest upierdliwe? Na marketach ciasnych parkingach? Nie obijają ich ludzie? Bo to szeroka i długa buda sporo większa od ZR

W środku jest git :mrgreen: jak w samolocie super mega wygoda a zawieszenie na polskie drogi jest superowe.

Czego się boję w R75 - elektroniki - bo R200/ZR jako tako mają "coś" elektronicznego, ale to jest nic w porównaniu do R75.. tam praktycznie wszystko jest na prąd.. Widziałem następujące auta z takimi awariami:

Nie działa licznik (wyświetlacz), nie działa wyświetlacz klimy, Nie działa podświetlenie zegarów :P

Czy to jakieś kosmiczne naprawy i częste usterki ?

Podsumowując - korci elegancja i wygoda R75 i w tym aucie nie muszę mieć super silnika bo to taki fajny wóz żeby sobie wygodnie pośmigać.

Natomiast ZR kusi silnikiem i osiągami - a zostawiania golfów na światłach - bezcenne.

Ciufcia mi pokazał, "conieco" mocy jego ZR no i bajka po prostu błyskawica :mrgreen:

Jedno i drugie auto ma swoje zalety więc muszą zdecydować wady :P mnie wad nakieruje mnie na właściwy wybór :mrgreen:

Aha no i niestety w obu autach występuje nieszczęsny HGF ... w jakim jest to rzadsze zjawisko ? (oczywiście ja będę przestrzegał i nie wchodził ponad 2.800 obrotów na zimnym no ale zawsze może coś iść nie tak..)

Do aut trafi LPG - i nie dyskutujmy nad tym, czy LPG to zło czy nie bo będzie instalacja i koniec :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 23, 2011 14:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ciufa 




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Maj 23, 2011 14:40   

memphisto napisał/a:
Wiem, że świecie są cholernie drogie do MG ZR - ciufcia bodajże płacił 60 PLN/szt?

27 zł/szt za oryginal, te co ja mam NGK nie nadaja sie do tego samochodu i musze je wymienic :/
http://www.tomateam.pl/sk...al=silnik&c=963
memphisto napisał/a:
No i jak z częściami? Bo do R200 nie było problemów ale np na allegro jak przeglądam tarcze hamulcowe, to jest klops bo do ZR 160 nie widzę?

memory fajf TomaTeam i na drugi dzien masz wszystko u siebie :D nawet hamulce :P
memphisto napisał/a:
ak się ma rozrząd? Dużo droższy? A wymiana jest skomplikowana? Można jechać do sprawdzonego mechanika czy lepiej dołożyć i skoczyć do byłego aso rovera ?

w KRK masz pana Midowicza, WAWA jest Mariusz, PHJOWI w Nowym Mieście (dzieki Pływak :ok: )
warto podjechac do któregos z nich jeżeli chodzi o silnik
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
Ostatnio zmieniony przez Ciufa Pon Maj 23, 2011 15:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 15:08   

Temat powinien chyba być w dziale "Chce kupic Roverka". Kolejna sprawa nie wiem jak można wybierać miedzy małym HB, a dość dużym sedanem? Albo Ci jest potrzebne duże auto wtedy się nawet nad ZR nie zastanawiasz albo nie potrzebujesz dużego auta i kupujesz ZR'a. Podejdź do sprawy w ten sposób i zadaj sobie pytanie do czego tego auta potrzebujesz...

Ciufa napisał/a:
PHJOWI niedaleko Opola

Ile miałeś z geografii? ;) Bo o ile się nie mylę między Nowym Miastem, a Opolem jest kawałek drogi ;P
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Ciufa 




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Maj 23, 2011 15:15   

Pływak napisał/a:
Ile miałeś z geografii? Bo o ile się nie mylę między Nowym Miastem, a Opolem jest kawałek drogi

miało byc niedaleko Poznania ;) dzieki
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 15:20   

Pływak napisał/a:
Kolejna sprawa nie wiem jak można wybierać miedzy małym HB, a dość dużym sedanem? Albo Ci jest potrzebne duże auto wtedy się nawet nad ZR nie zastanawiasz albo nie potrzebujesz dużego auta i kupujesz ZR'a.


No właśnie u mnie jest to obojętne, wielkość auta nie ma znaczenia podoba mi się jedno i drugie zmieszczę się i w jednym i w drugim i oba mi się szalenie podobają i w związku z tym, sprawdzam które ma więcej wad z mojego ptk widzenia :wink:

Inaczej zapytam - czy poruszanie się takim sporym sedanem jak R75 bywa upierdliwe? Korki, zmiany pasa, węższe uliczki ? I parkowanie na parkingach pod marketami czy ciasno bywa jak się wjedzie takim R75? Obijają ludzie inni drzwiami itp ?
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 15:25   

No jak uważasz ale dla mnie bezsens kupować duże auto jeśli takiego nie potrzebujemy. Większe auto, większa masa, gorsze osiągi, większe spalanie. Kupuj ZR póki młody jesteś i nie musisz wozić żony, dziecka, wózka i psa ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 15:42   

Pływak napisał/a:
bezsens kupować duże auto jeśli takiego nie potrzebujemy. Większe auto, większa masa, gorsze osiągi, większe spalanie. Kupuj ZR póki młody jesteś i nie musisz wozić żony, dziecka, wózka i psa ;)

Bardzo dobrze gada, polać mu !
a w kwestii ZR i silnika VVC to poczytaj tematy w poradach technicznych, to chyba najszybsza droga dowiedzenia się o najczęstszych usterkach ! :)
_________________
Driving is believing !
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 15:50   

Kup MG ZS'a po lifcie ;D
Przewieziesz żonę i psa, albo wózek dziecięcy i kota... większa możliwość manewrowania ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
imejdz 




Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 16:10   

MaReK napisał/a:
Kup MG ZS'a po lifcie


taki "złoty środek" :P
 
 
 
SD1fan
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 23, 2011 16:46   

Parkowanie R75 wymaga lekkiej wprawy, ale jak opanujesz to jest OK.
Słaba jest tylko widoczność do tyłu...ale są na to rozwiązania (Parktronic - oryginalny lub nie, kamerka cofania, żona, etc.).
Autko mam od niedawna, ale już troszkę nim przejechałem.
Jak dotąd, nie było problemów z poruszaniem się w ciasnych miejscach, z parkowaniem na osiedlu, czy pod marketem. Tak samo z mijaniem się na węższych uliczkach.
R75 ma prawie 2 metry szerokości (z lusterkami), ale to nie jakiś mastodont.
Trochę praktyki i będzie dobrze :-)

P.S.
Chociaż żona nadal boi się go prowadzić ;-)

P.S.2
A LPG też wkrótce zakładam.
 
 
leszczu 




Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 16:53   

Chcesz znać moje zdanie ??
Kupuj ZR :grin: Na R75 będzie jeszcze czas. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 18:02   

Jak ma być tylko silnik 1,8 VVC lub 1,8 w 75 to zdecydowanie MG ZR kup na 75 to min KV6 z 2,5l silnikiem :wink: Reszty szkoda kupować :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 21:00   

No to widzę, że chyba jednak ZR

Ale w sumie serio po środku jest ZS :mrgreen: Ale raczej "mierzyłbym" w przedliftowego - szalenie mi się podobają MG / R z okrągłymi lampami

Ten po lifcie jest fajny ale wolę przed :) No i ZS to tylko 2.5 V6 a to extra koszty.. Auto będę ściągał z niemiec na własną rękę a koszta rejestracji 2.5 sięgają niecałe 3.000 PLN a 1.8 połowę tego

Niedość, że wywalę 3.000 na rejestrację w kraju to dodatkowo LPG jest droższy do V6 o dobry tysiak więc to trochę dyskwalifikuje tego ZS'a

Zostaje diesel - ale raczej nastawiałem się na R75 i eco driving lub ZR i "ogień" :mrgreen:

leszczu napisał/a:
Kupuj ZR :grin: Na R75 będzie jeszcze czas. :wink:


Myślę, że to dość słuszny argument :o

Jak teraz mam więcej czasu i sobie spaceruję a mija mnie duża limuzyna to robi na mnie większe wow niż coś mniejszego sportowego - dlatego R 75 mąci mi w głowie

Duża fela 5x czarne szyby, dobre audio i nic więcej w 75'tce bym nie robił :mrgreen:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 23, 2011 21:13   

Moje 3 grosze n.t. tego dziwnego porównania :)

MG ZR. Nie można go kochać za wnętrze czy komfort. Niestety czuć w ZR rękę księgowego. Gdyby do R200 wsadzić lepsze fotele, to jakością materiałów 2-setka bije ZR'a na głowę :(
Tylko, że nikt nie kupuje ZR160 dla komfortu, wygody czy wykonczenia wnętrza. Ten samochód jeździ tak jak wygląda i dlatego się go kupuje :) ... choć marzeniem byłyby parametry Tomcata 2.0T :)

Rover 75 - Coby nie mówić to samochód klasy Premium. Moim zdaniem do tego auta pasuje jedynie 2,5 V6... od biedy może być klekot lub 1.8T. Silniki 1.8 i 2.0 bym sobie darował. Samochód idealny na długie podróże. Idealny do tego aby rozsiąść się wygodnie w fotelu i przepłynąć z jednego miejsca w drugie. Samochód bardzo fajny, jednak wydaje mi się, że będziesz w nim wyglądał i czuł się "jakbyś pożyczył od taty samochód". Ponadto taki samochód wygląda żenująco, gdy średniodynamicznej jeździe (bo o dynamicznej nie ma mowy z silnikiem 1.8) towarzyszy jęk zarzynanej, rzędowej 4-ki...

ZS jest kompromisem... tylko czy Ty potrzebujesz kompromisu?
Ostatnio zmieniony przez Tomi Pon Maj 23, 2011 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 21:35   

Wielkie dzięki super argumenty :mrgreen:

Właśnie o takie mi chodziło Tomi ! :mrgreen: Argumenty przemawiają na ZR :mrgreen:

Tomi napisał/a:
ZS jest kompromisem... tylko czy Ty potrzebujesz kompromisu?


Właśnie muszę się zastanowić nad tym :o

Wielkie dzięki za porady ! Myślę, że to mnie ukierunkowało na ZR'a ew kompromisem byłby ZS muszę to przemyśleć i niebawem rozpocząć poszukiwania.

Teraz nadciąga sesja więc jak tylko się skończy to rozpocznę poszukiwania a póki co zbieram kasę bo im więcej tym lepiej :wink:
 
 
DawidNB 



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Maj 24, 2011 16:35   

dla mnie porównanie zr do 75 to tak jak zastanawianie się czy będę chodził w klapkach czy w gumowcach.

to są zupełnie różne samochody, inna klasa, wszystko inne. Nie da się ich porównać ;) ani skonfrontować
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
Roma 




Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 621
Skąd: Katowice/Będzin

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 17:18   

DawidNB napisał/a:
dla mnie porównanie zr do 75 to tak jak zastanawianie się czy będę chodził w klapkach czy w gumowcach.

to są zupełnie różne samochody, inna klasa, wszystko inne. Nie da się ich porównać ;) ani skonfrontować

A co według Ciebie jest lepsze - klapki, czy gumowce? ;))
_________________
Pozdrawiam
Roma
 
 
DawidNB 



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Maj 24, 2011 17:33   

to zależy gdzie na wakacje pojadę ;)

jednym słowem chodzi o to że te auta nie są dla siebie żadną alternatywą, i są kierowane dla ludzi o zupełnie innych potrzebach.
a tu mephi musi sobie sam odpowiedzieć w jaki sposób wykorzystuje auto i do czego potrzebuje :P
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 24, 2011 17:44   

DawidNB napisał/a:
to zależy gdzie na wakacje pojadę ;)


Ale Ty w tym obuwiu masz chodzić cały rok :P
 
 
Roma 




Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 621
Skąd: Katowice/Będzin

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 17:58   

DawidNB napisał/a:
to zależy gdzie na wakacje pojadę ;)

jednym słowem chodzi o to że te auta nie są dla siebie żadną alternatywą, i są kierowane dla ludzi o zupełnie innych potrzebach.
a tu mephi musi sobie sam odpowiedzieć w jaki sposób wykorzystuje auto i do czego potrzebuje :P

Dawid, normalnie położyłeś mnie na łopatki :D Wiem, o co chodzi jednym słowem ;)) To była mała prowokacja z mojej strony :cool:

Dla mnie "numerek łan" to R 75 i szlus! ;))
_________________
Pozdrawiam
Roma
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Studia - porady i uwagi ;)
Krzysi3k Offtopic 23 Sro Kwi 29, 2009 13:48
camaro17
Brak nowych postów akumulator żelowy porady opinie
dobryziom Offtopic 17 Pon Wrz 10, 2012 09:24
dobryziom
Brak nowych postów Piaskowanie czy inne sposoby, porady...
kamax_19 Offtopic 7 Pon Mar 28, 2011 21:15
kamax_19



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink