Forum Klubu ROVERki.pl :: [ R25 ] Przepływomierz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ R25 ] Przepływomierz
Autor Wiadomość
Jawaa 



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 153
Skąd: Łobżenica (ok.Piły)



Wysłany: Czw Lis 10, 2011 16:15   [ R25 ] Przepływomierz
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam, szukam i szukam na tym forum.. Odnośnie przepływomierza.. Jedni piszą, że pasuje od astry, jedni że już teraz nie pasuje bo BOSH coś pozmieniał czy coś w tym stylu.. Czytam dalej patrze, że jest dużo pasujących przepływek o tych samych numerach BOSHA, lecz ludzie piszą że jednak to nie to, za to inni piszą że jest okey taka przepływka.. Więc ni jak odpowiedzi nie ma.. Więc pytam tutaj : Czy ktoś z was wie , gdzie kupić dobrą przepływkę BOSHA do R25, w miare przystępnej cenie, bądź też jakich przepływek nie kupować, od kogo niekupować a może od kogo własnie kupować za dobrą kaskę.. ? Myśle, że wątek będzie poruszało jeszcze sporo osób a taki temat gdzie kupić, za ile , czy są dobre czy złe napewno nie tylko mi się przyda, więc chłopaki/dziewczęta liczę na was :D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 10, 2011 16:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 16:46   

Jawaa, Numery są poddane i możesz chętnie testować :wink:

Co do Przeplwyek z Astry to nikt nie wie co jest, ja mam np Od Astry kupiona 3 lata temu i działa jak trzeba, kumpel kupił taka sama od Astry z tym samym numerem jest nówka zapakowana i nie działa jak trzeba. Dopiero z wzmacniaczem sygnału działa jak powinna, wiec co Bosch zmienił nie wiadomo ale jakoś nowej produkcji nie chcą działać jak trzeba z Roverem :neutral:

Sprobj brać od Fiata albo Alfy sa po numerach te same tylko trochę droższe.

Nie czytałeś tematu uważnie :wink: Nie brać tylko podróbek bez loga Boscha na nich :!: A temat raczej nie będzie za wiele osób poruszało bo jest dożo alternatyw jak odżywić przeplwyke oraz jak wzmocnić stara żeby odżyła jeszcze. A po 3. są mafless mapy.

Ja osobiście bym radził chipa mafless wsadzić sobie i masz spokój przeplywki tobie już nie trzeba będzie a ciut więcej mocy będziesz zyskał :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Jawaa 



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 153
Skąd: Łobżenica (ok.Piły)



Wysłany: Czw Lis 10, 2011 17:25   

Tak czaje.. Ale generalnie chodzi mi tu o spalanie, bo jak mam od Adiego Mafam wsadzony na 50% bo przy takim się w miare dobrze jedzie to dużo pali, za to jak mam odłączona przepływkę jest słabszy i też duzo pali. więc wychodze z założenia że albo nowe albo cholera wie. A jak wyglada spalanie i moc na tym Chipie i ile on kosztuje ?
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 17:28   

Jawaa, Zapraszam do lektury :wink:

http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

Jak byś miał ELM do bys przez OBD zrobił logi działania przeplwyki byś wiedział jak jej stan jest :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Jawaa 



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 153
Skąd: Łobżenica (ok.Piły)



Wysłany: Czw Lis 10, 2011 17:56   

No czytam, czytam. Z drugiej strony troche jest zabawy z tym kompem, podstawki wlutować i obawiam się że w mojej okolicy nie ma kto tego zrobic.. No ale alternatywa ciekawa.. i wydaje się być tańsza od nowej przepływki.. Nie moge doczytać tylko, czy do chipa Zr+++ też jest potrzebna przepływka, wydaje się że tak.. a moja jest padnięta.. a tej 140km się boje, tzn wytrzymałość silnika..
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 18:22   

Jawaa, No my czekamy jeszcze na wykres kogoś kto ma tylko mafless mapkę. BO te moje wykresu to są już razem z wtryskami od SDi wiec od razu bez modzenia z mapkami masz +37KM więcej :wink:

Jawaa, Jak ja na Podkarpaciu kogoś znalazłem kto mi to wlutował. Speców jest wiele tylko jak się nie wie to się myśli ze nie ma a na pewno sa. Popytaj w okolicy czy ktos nie naprawia TV, komórki, komputery i podjedz i się zapytaj czy podejmie się takiego czegoś.

A co do samej przyplwki to jeszcze jak znajdzie może Adrian czas wypróbuje zrobić Emulator V2.0 niż ten mój poprzedni :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Jawaa 



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 153
Skąd: Łobżenica (ok.Piły)



Wysłany: Czw Lis 10, 2011 20:09   

No czaje , a powiedz mi jak to się +37KM odnosi do spalania ? BO mi teraz na walniętej przepływce +Mafam od Adiego na 50% wzmocnienia sygnału pali jakieś 7litrów.. a to nie mało jak na 25.. więc chce coś zrobić z tą przepływką :)
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 20:43   

Jawaa, No mi wtryski sdi + mapy mafless pali tyle samo co przedtem czyli 5.5 do 6 litrow :wink: ALe co ciekawe jak szybko pomykam po Autobahnach powyzej 140 to pali tylko 6.5litra a nie jak dawniej 7litrow :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Jawaa 



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 153
Skąd: Łobżenica (ok.Piły)



Wysłany: Pią Lis 11, 2011 00:12   

kurde a mój 7litrów.. No dobra a jakie są koszta tego wszystkiego.. Bo tam widze jak kupowaliście to dzieliliście się na 6kasą i było mało.. A jak ja teraz miałbym kupić chip x2 do tego podstawki i dobry elektronik.
 
 
 
dzord 




Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Pawłowice

MG ZR

Wysłany: Sro Sty 11, 2012 19:17   

broń boże od astry
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 01:34   

dzord, bo ??
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
har0 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 196
Skąd: chojnow



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 09:25   

Jawaa mi na walniętej przepływce wcale więcej nie pali, granice 6 litrów/100 km. Może po prostu masz ciężką nogę i jeździsz tylko po mieście :)
Miałem dwie nowe przepływki BOSCH do Opla o tym samym wkładzie i na żadnej nie było tak jak trzeba. Więc chyba jedynym wyjściem jest zainwestować około 400-500 zł na oryginalną dla Rovera. W najbliższym czasie wybieram się do gościa który umożliwił sprawdzenie nowej przepływki do R25 przed kupnem więc zobaczymy jak to wyjdzie
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 11:16   

temat walkowany :) mi dzialal oplowska kupione na wiosne, juz po zmianach przez boscha ...

http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=100
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
har0 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 196
Skąd: chojnow



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 11:22   

to podaj maniaq gdzie kupiłeś. Najwyraźniej mieli stare wersje na sklepie
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 15:50   

moge tylko powiedziec, ze ta o oznaczeniach przepływka - z Opla BOSCH 0 281 002 180 - mialal prawidlowe oznaczenia wkladu i dzialala u mnie :) kupowalem dwie takie, wiec wydaje mi sie ze to nie kwestia partii, serii tylko, alurat ten model , ma odpowiedni wklad :D


0 281 002 207 np juz trzeba unikac ;) nie mam mozliwosci spr calej listy, ale te dwie sprawdzone !
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
har0 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 196
Skąd: chojnow



Wysłany: Pią Sty 13, 2012 08:21   

mi właśnie ta oplowska nie działała prawidłowo. wkład miała oczywiście ten sam co w Roverze. Sprzedałem ją koledze do Opla Corsy i u niego wszystko ok było.
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 11:04   

aledokladnie ten numer puszki ? bo to wazne, bo rozne puszki teraz maja rozne wklady ! stad problemy, z tej listy keidys mialy srodki te same, ale bosch zorientowal sie ze kombinuja ludzie i porbuje ukrocic nasze domowe metody ;)

ponoc niebawem wtryski maja miec swoje numery seryjne ! bo to drogie czesci na ktorych ludzie kombinuja O_o

ja mialem dwie BOSCH 0 281 002 180 i obie OK, spr pod T4 :) dzieki MARIUSZOWI ! :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Jawaa 



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 153
Skąd: Łobżenica (ok.Piły)



Wysłany: Sob Sty 14, 2012 18:20   

Ludzie kupujcie Chipy od Remiego :) nie warto się bawić w te pieprzone przepływomierze, bo jak kupisz taki czy siaki to i tak zdechnie albo po jakimś czasie bedzię się brudził itp.. Ja kupiłem chipy. 100zł + 40zł dla faceta który wlutował podstawki i bajka :) Żadnych przepływomierzy, spalanie zeszło do 6l ( przy ostrej jeździe ) , przy ekonomicznej nie miałem okazji sprawdzić hehe ;) Jest temat w Tuningu Mechanicznym, poczytajcie, kupujcie , montujcie i latajcie , Polecam, super sprawa :)
 
 
 
EMERYT19 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 189
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Nie Sty 15, 2012 14:26   

no czytam czytam i co...zamawiasz ten chip tak? i wystarczy ze ktos to zlutuje i moge cisnac dalej po banach bez obaw ze cos sie stanie czy sa jakies skutki uboczne przy nadmiernych przeciazeniach silnika....np 1400 km mam do domu,wiec jak jade to cisne ile sie da.....
_________________
EMERYT19
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 15, 2012 15:28   

EMERYT19, Jak ciśniesz dużo po banach z max prędkością to zamontuj sobie wskaźnik temp. oleju :wink: Bo wysoka temp oleju tobie zniszczy silnik nie chip. :wink: Ja przed chipami jeszcze i zero tuningu zauważyłem ten problem ze jazda w idt przy prawie max prędkości na dluga metę strasznie grzeje silnik. Mi sie raz zdarzyło jazda 190km/h według licznika bo więcej w tedy nie poszedł podskoczenie temp wody w czerwone pole. trwało to jakieś 30min jazdy z taka prędkością :neutral:

Niemcy montują np wskaźniki temp oleju jak cisną na długa metę powyzej 200km/h :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 25 2.0 ITD] przepływomierz
lardis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Mar 27, 2008 13:03
maniaq
Brak nowych postów [R25]Przepływomierz
emoncia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Lis 21, 2011 21:08
Firq
Brak nowych postów [r25] Przepływomierz
Jawaa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Sie 29, 2011 18:53
Remigiusz
Brak nowych postów [MG ZR 2.0 TDI] przepływomierz
shaggy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Kwi 09, 2011 16:30
adamsky
Brak nowych postów [r25 2.0 idt] jak sprawdzic przepływomierz?
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Cze 10, 2009 09:23
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink