Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dziwne tarcie - podpora półosi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Dziwne tarcie - podpora półosi
Autor Wiadomość
iloczu 




Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: jezioro

Rover 75

  Wysłany: Nie Sty 27, 2013 19:58   [R75] Dziwne tarcie - podpora półosi
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

ostatnimi czasy jezdzac swoim R slysze dziwne tarcie gdzies z przodu. ciezko mi okreslic tak dokladnie rodzaj tarcia ale to slychac tak jakby troche trze a troche stuka. Przepraszam za niedokladne okreslenie ale tak to slysze. Wczasie jazdy zgasilam silnik i dalej to slyszalam. Kierownica mi nie trzesie, podczas hamowania pedal reaguje normalnie, czyli nie wyczuwam dodatkowych wibracji. Klocki i tarcze sa w porzadku, sprawdzone dzisiaj. wczasie jazdy sciaga mnie delikatnie w prawo ale tak sie dzialo przed dziwnym tarciem tak wiec tym sie nie przejmuje.
prosze o pomoc gdyz jestem w danii a niedlugo chce jechac na urlpo troche dluzszy. Obawiam sie niespodzianki podczas powrotu. Tak sobie myslalam i moze to wina skrzyni biegow? dodam ze kiedy gasze silnik w czasie jazdy aby sprawdzic czy owe tarcie rowniez bedzie slyszalne auto znajduje sie na biegu jalowym. Wiecej informacji nie pamietam. Prosze o szybka i w miare zrozumiala opinie mojego przypadku. Z gory wszystkim dziekuje . iloczu
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Mar 05, 2013 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 27, 2013 19:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 27, 2013 20:48   

a może to po prostu łożysko się kończy?? przejedz się slalomem czy w czasie dociążania której ze stron nie jest głośniej lub ciszej, albo każde koło do góry i sprawdzać czy nie ma luzów
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
iloczu 




Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: jezioro

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 27, 2013 21:19   

rafalmis1 dzieki za odpowiedz . Teraz juz po wieczornej toalecie ale jutro tak zrobie i dam znac co i jak. oby to nie bylo nic powaznego bo bedzie zle :cry:
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Pon Sty 28, 2013 16:29   

moze oslona silnika o snieg?

[ Dodano: Pon Sty 28, 2013 16:29 ]
albo nadkole opada i trze o opone ja tak mialem
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 28, 2013 22:50   

lub jeszcze metalowa osłona która chroni tarcze hamulcową, w którymś kole korozja zjadła i prawie odpadła
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
iloczu 




Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: jezioro

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 30, 2013 20:41   

wlasnie jestem po jezdzie i tak zwany slalom nic mi nie "powiedzial"dalej stuki sa slyszalne bez wzgledu czy jade prosto, skrecam w prawo czy tez w lewo. denerwuje mnie to . napewno nic nie odpada :P . zauwazylam ze jadac wolniej stuki tez sa mniej slyszalne. czekam na pomoc
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Sty 30, 2013 20:53   

podnieś każde koło i zakręć ręcznie,może zlokalizujesz w którym kole i czy wogóle w kole :twisted:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 30, 2013 21:36   

Jadąc tak na luzie wsłuchaj się czy po naciśnięciu sprzęgła dźwięk się zmienia. Jeśli to nie
1. tarcze kotwiczne hamulców (te blachy za nimi)
2. łożysko koła

to 3. wewnętrzny mechanizm różnicowy skrzyni. Satelitki oberwały :mrgreen: ja tak miałem w Mazdzie przy katowaniu. Jak przy operacji sprzęgłem zmieni się dźwięk to podnieś samochód, jednym kołem kręcisz w przód, a drugim w tył. To ci powie czy mechanizm jeszcze cały czy już na wykończeniu.
 
 
iloczu 




Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: jezioro

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 30, 2013 21:42   

jesli to ten mechanizm to skrzynia do wymiany tak?
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sty 31, 2013 16:46   

Ja wczoraj jadą w trasę nagle zacząłem słyszeć dźwięki takie uu uu co jakieś 2-2,5 sekundy. Myślałem że to tir przede mną ale go zgubiłem i znów to było. Nie wiedziałem czy coś mi trze czy co, ale sie wystraszyłem trochę. Jakby jakiś świerszcz siedział albo ptak jakiś. Jak jechałem w mieście tak 40 km/h to było to słychać dość głośno, miałem wrażenie że ludzie na przystanku to słyszą. Potem przeszło i za jakiś czas wróciło. Było tak kilka razy aż ustało. Dźwięk jakby z przedniego koła od strony kierowcy ale ciężko to było sprawdzić, na pewno z przodu. Jakby coś tarło to słychać by to było cały czas a nie co 2 sekundy. Nie mam pojęcia co to było ale kilka razy dość głośne.
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 03, 2013 22:38   

Padło tutaj dużo wskazówek, zacznij sprawdzać je dokładnie - proponował bym jechać na podnośnik, wtedy sprawdzą czy efekt wywoływany/nasilany jest względem obciążenia samochodu, sprawdzić czy żadna z osłon nie obciera, nadkola, osłony tarcz hamulcowych, może coś z wydechem? Wiadomo na start łożyska.

Skoro słychać to po zgaszeniu motory jest to albo element przeniesienia napędu (mechanizm różnicowy, przeguby, półosie, łożyska) albo coś z zawieszeniem, silnik można wiadomo odrzucić.

Mechanizm sprawdź jak pisali powyżej, jeśli coś z nim nie tak to wystarczy wymienić go samego, ale wiadomo skrzynie wyjąć trzeba.

Na początek sprawy proste, podniesienia auta i sprawdzenie łożysk, przegubów, mechanizmu, osłon - nie powinno sprawić problemów mechanikowi, oraz nie powinno obciążyć kieszeni.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Mar 02, 2013 22:40   

Sprawdź czy czasami nie obciera Ci śmigło wentylatora i pas przedni. Ja tak miałem że pod obciążeniem, skręcaniu w prawo/lewo słyszałem "trrrrrr". Potem zrobiłem test; moja żona wsiadła za kierownice i jeździliśmy w kółko powoli z otwartą maską a ja biegłem obok auta i zlokalizowałem źródło dźwieku następnie obejrzałem śmigło i zobaczyłem ślady otarcia śmigła. kol. haszczyc miał to samo z tego co pamiętam.
 
 
iloczu 




Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: jezioro

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 05, 2013 22:16   

xRonX dziekuje za podpowiedz ale juz zlokalizowalam i naprawilam usterke. Okazało się ze padło łożysko podpory półosi. Znajduje sie ono po stronie pasazera .Ale najwazniejsze ze usterka została zlokalizowana a nie było łatwo. Chciałam podziekowac Wszystkim za wskaz ówki, naprawde były owocne, dziękuje kochani . Zamykam Temat :papatki:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Podpora półosi
jarzyna82 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Sty 28, 2011 08:29
apples
Brak nowych postów [75]Podpora półosi
qiver77 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Gru 05, 2018 18:18
AndrewS
Brak nowych postów [R75] Podpora półosi - wykręca się śruba
flinso Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Kwi 18, 2014 16:11
leinad86
Brak nowych postów [R75] Tarcie w kole
markozalko Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Gru 29, 2010 18:52
markozalko
Brak nowych postów [R75] tarcie w układzie kierowniczym, co to?
markozalko Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Sie 09, 2013 13:01
markozalko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink