Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Wentylator włącza się dopiero na 4/5 skali
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Wentylator włącza się dopiero na 4/5 skali
Autor Wiadomość
czubens 



Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 15



Wysłany: Sro Paź 16, 2013 17:26   [R416] Wentylator włącza się dopiero na 4/5 skali
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam, posiadam Rovera 416Si 1996r., benzyna + gaz sekwencja.

Auto ładnie się nagrzewa, podczas jazdy trzyma temperaturę nieco poniżej połowy skali. Jednak kiedy jadę wolniej, pod górkę albo zatrzymuje się (korki), wskaźnik temperatury leci do 4/5 i dopiero wtedy włącza się wentylator.. potem schładza silnik do ok. połowy skali i się wyłącza. Elektryk powiedział że wszystko jest ok, że tak powinno być, sprawdzał temperatury na komputerze i nie widzi problemu.

Mnie jednak niepokoi ta skala, czytałem że Rovery dobrze trzymają temperaturę i wskazówka nie powinna się nawet ruszyć, boje się że 4/5 skali to dużo za dużo, nie chciałbym znowu wymieniać uszczelki pod głowicą :D

Rover ma klime, lecz układ jest nieszczelny i nieużywany prawdopodobnie od 2 lat lub nawet i dłużej. Uszczelka pod głowicą robiona razem z rozrządem 5tys. km temu. Płynu nie ubywa, węże są gorące, miękkie, płynu nie gotuje, ogrzewanie działa, płyn czysty, olej czysty.

Jestem mocno zaniepokojony, nie chce sobie narobić kłopotów przez zbyt wysoką temperaturę, no chyba że wskazówka podaje poprawne dane. Pozdrawiam :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 16, 2013 17:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawid257 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 141



Wysłany: Czw Paź 17, 2013 06:13   

ewentualnie mogłbyś zmienić czujnik od komputera który odpowiada za włączanie wentylatora i jak ustanie to juz wiadomo co bylo. bo on tylko za to odpowiada bo skoro ci pokazuje wogole temp na zegarach to ten drugi raczej sprawny jest
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 17, 2013 16:52   

Niekoniecznie. ;) Miałem u siebie podobne objawy. Wymiana czujnika odpowiedzialnego za wskazania na desce pomogła. ;)

czubens napisał/a:
Elektryk powiedział że wszystko jest ok, że tak powinno być, sprawdzał temperatury na komputerze i nie widzi problemu.
Jakie to były temperatury? Czy wentylator pracuje na dwóch biegach?
 
 
 
czubens 



Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 15



Wysłany: Czw Paź 17, 2013 18:21   

Jakaś podpowiedź który to czujnik od kompa? :p gdzie szukać?

A wartości temperatur już nie pamiętam.. ale elektryk mówił mi wskazania komputera, na pewno były dobre (wg. komputera wentylator włącza się w odpowiednich temperaturach) tzn. nie ma zagrożenia przegrzania itp.

Jeśli już o to pytasz to z tego co zaobserwowałem to włącza się tylko jeden bieg (ale nie wiem który) i w miarę szybko zbija temperaturę. Wentylator chodzi cicho, ze środka go w ogóle nie słychać, a stojąc przy masce ledwo co.

Jutro rano mam odebrać czujnik na wskazówkę, mam nadzieję że to jego wina.. może po prostu jest "zbyt czuły"? jego "normalne" wskazania to trochę poniżej połowy, nie 1/3 jak mają inni :mrgreen:
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 17, 2013 18:34   

Zlokalizuj miejsce w którym wąż wychodzi z silnika. W jego okolicach będziesz miał metalowy trójnik, a na nim zamontowane dwa czujniki. Moim zdaniem szwankuje u Ciebie ten, który odpowiada za wskazania na desce rozdzielczej (zamontowany jest pionowo, jego kolor to niebieski lub czarny). Jeśli chcesz mieć prawdziwe wskazania, to musisz kupić oryginał. Zamienników nie ma. ;)
 
 
 
czubens 



Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 15



Wysłany: Czw Paź 17, 2013 18:48   

Znajdę bez problemu, wczoraj wymieniałem czujnik który odpowiada za wskazania na komputer, ten poziomy :p Mam nadzieję że to jest przyczyna, czujnik zamówiony, tylko nie wiem czy oryginał.. jutro się wszystko okaże, dzięki :D

Edit:

Czy ktoś mógłby mi wysłać zdjęcie lub opis kształtu czujnika na wskazówkę do mojego Rovera?
Zdaje się że poprzedni właściciel sam przerabiał instalację i z tego co mi powiedział mechanik w moim R mam inne wtyki niż powinny być w oryginale..

U mnie czujnik na zegary wygląda jak ten od kompa tylko że jest czarny i z 1 pinem.
Proszę o jakieś info co do oryginału R416Si 1996 Sedan bo nie mam się do czego odwołać i nie wiem w końcu co zamówić :|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Nie włącza się wentylator
zawal41 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sob Wrz 24, 2011 21:25
bizon
Brak nowych postów [R45] Wentylator chlodnicy nie włącza sie
Daniel3123 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Cze 28, 2019 19:21
Daniel3123
Brak nowych postów [R45] Włącza się wentylator chłodnicy po podłączeniu aku....
Lysy90 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Gru 04, 2010 10:07
Lysy90
Brak nowych postów [R420 Si] Wentylator się nie włącza. Termostat?
ArekL Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Czw Wrz 30, 2010 21:24
ArekL
Brak nowych postów [R45] temperatura silnika rośnie, nie włącza sie wentylator
cwieta Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Lip 19, 2016 13:25
cwieta



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink