Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 VI] Skoki temperatur i obrotów silnika !!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 VI] Skoki temperatur i obrotów silnika !!
Autor Wiadomość
ADEE22 




Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 50
Skąd: TORUŃ



Wysłany: Sob Sie 23, 2014 19:00   [R200 VI] Skoki temperatur i obrotów silnika !!
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witam wymieniłem czujnik płynu chłodzącego w 200vi i temp na postoju dalej rośnie do 3/4 skali włącza się wiatrak i spadają :) ale za którymś razem 3-5 jak tak się dzieje wariują obroty 1200-1500 . Po przejechaniu 3km kiedy chłodnica dostanie wiatru wszystko wraca do normy :)
Przy włączonej klimie temp jest ok tylko wariują obroty jak przy wersji bez klimy :) ( po stałej temp wnoszę ze czujnik wskaźnika na desce jest ok )

Co dziwne nie wiem czy to zależność czy nie ale za każfem razem kiedy tak sie dzieje . Zgaszę auto i przy ponownej probie rozruchu słyszę tylko " pstryk przrkaźnika " i nic wiecej nawet rozrusznik sie nie załącza :) Po 5-10 próbach stacyjki odpala ale jakby pompa paliwa nie podala powoli skrabie sie na obroty :)
To odpolanie nie wiem czy ma cos wspólnego z rosnąca temp i obrotami ale przeważnie tak sie dzieje :) co moze byc przyczyna tych wachań temp i obrotow ?
Ostatnio zmieniony przez Adrian Nie Sie 24, 2014 14:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 23, 2014 19:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 11:48   

Masz problem z rosnącą temperaturą czy tylko z falowaniem obrotów ?
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 12:15   

Mam u siebie coś podobnego.

Też falują mi obroty w tym zakresie. Nie zauważyłem jednak skoków temperatur na wskazaniach. Też w dziwnych momentach załącza się wentylator chłodnicy. Na przykład po przejechaniu kawałka trasy, przy spokojnej jeździe - wskazówka nieruchomo idealnie na środku przez cały czas, a po zgaszeniu auta slychać jeszcze wentylator. Wydaje mi się, że wcześniej włączał się tylko przy dłuższym staniu w korku.

Silnik mam ten sam.

W najbliższych dniach chcę podmienić krokowiec i przepustnicę od drugiego R. U mnie na koniec maja jeszcze komputer nie pokazywał żadnych błędów. Niedługo zamierzam podjechać na sprawdzenie.
 
 
zacekpl 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 314



Wysłany: Nie Sie 24, 2014 12:16   

Pasuje mi to na czujnik temperatury do komputera. Wygląda to na to, że wiatrak nie działa na pierwszym biegu, tylko włącza się od razu na drugim, a przy włączonej klimie chłodzi go wiatrak od klimy.
_________________
Silniki K-Series-naprawy, modyfikacje- VVC również. info pw.
 
 
ADEE22 




Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 50
Skąd: TORUŃ



Wysłany: Nie Sie 24, 2014 15:10   

robsson78 napisał/a:
Masz problem z rosnącą temperaturą czy tylko z falowaniem obrotów ?

Z obrotami i temperatura , obrotu sa nastepstwetm podnoszacej sie temperatury

zacekpl napisał/a:
Pasuje mi to na czujnik temperatury do komputera. Wygląda to na to, że wiatrak nie działa na pierwszym biegu, tylko włącza się od razu na drugim, a przy włączonej klimie chłodzi go wiatrak od klimy.

Wiatraki działaja oba :) na klimie oba chodzą w korku włącza sie drugi bieg - temperatura ok ale obroty zaczynaja skakac , bez klimi temp rosnie do 3/4 i potem zaczynaja sie rajacje obrotów :)

[ Dodano: Nie Sie 24, 2014 15:06 ]
Lysack - super ( ze borykamy sie z tym samym problemem ) wiec czekam na info bo juz nie wiem co począć :)

[ Dodano: Nie Sie 24, 2014 15:10 ]
tylko ze umniedzieje sie to tylko jak urosnie temp , stojac w korku itp . nagrzewa sie normalnie trzyma tez normalnieale stojac 3-5min zaczynaja sie anomalia :) wtedy wlacza sie wentylator i niby wszystko ok tylko czemu temperatura rosnie do 3/4 skali i obroty skacza do 1500 , no i te probolemy z pozniejszym odpalaniem ciekawe czy powodem ich tez sa te oborty i temp :)
 
 
 
zacekpl 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 314



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 09:34   

ADEE22 napisał/a:
zacekpl napisał/a:
Pasuje mi to na czujnik temperatury do komputera. Wygląda to na to, że wiatrak nie działa na pierwszym biegu, tylko włącza się od razu na drugim, a przy włączonej klimie chłodzi go wiatrak od klimy.

Wiatraki działaja oba na klimie oba chodzą w korku włącza sie drugi bieg - temperatura ok ale obroty zaczynaja skakac , bez klimi temp rosnie do 3/4 i potem zaczynaja sie rajacje obrotów


To skoro wiatraki ok, a się grzeje to może chłodnica zarośnięta ?
_________________
Silniki K-Series-naprawy, modyfikacje- VVC również. info pw.
 
 
ADEE22 




Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 50
Skąd: TORUŃ



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 11:44   

Zastanawialem sie tez nad termostatem :) . Ale czy chlodnica czy termostat mialyby cos wspolnego ze skokami obrotow ?
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 12:16   

Sprawdź, oczyść i przykręć jeszcze raz wszystkie punkty masy. na rozruszniku, na klemie akumulatora itp. Wiązka tylnej klapy kiedyś była regenerowana? sprawdź czy nie jest przetarta.
 
 
ADEE22 




Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 50
Skąd: TORUŃ



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 12:25   

Byla kompletnie regenerowana bo byla przetarta . Rozrusznik miesiac temu wymieniany po kompletnym remoncie . Styki oczyszczone :) to wykluxzam na 100%
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 12:28   

jeżeli rozrusznik był regenerowany miesiąc temu to dokręć masę na nim być może się poluzowała albo zaśniedziała bo ostatnio było dość wilgotno. Termostat możesz wykluczyć jeżeli po nagrzaniu auta rura odprowadzająca wodę z bloku silnika jest gorąca. Woda uzupełniona w zbiorniczku? kiedyś było dość b=głośno o gotujących się silnikach a winowajcą był korek zbiorniczka wyrównawczego. koszt 20zł pasuje od poloneza i innych aut. Możliwe, że on nie wyrównuje ciśnienia jak wzrośnie w układzie.
 
 
ADEE22 




Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 50
Skąd: TORUŃ



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 12:50   

To ze ostatnio wilgotno itp i moglaby byc to masa rozrusznika owazem ale sytuacja dzieje sie od roku i w miedzyczasie wymieniany byl rozrusznik i czyszczone styki . Plyn wymieniany reguralnie uklad odpowietezony korek wyrownawczy ok :)
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 13:22   

Stojąc w korku temp rośnie i włącza się wentylator, czyli prawidłowo. Jadąc w trasie pęd powietrza chłodzi chłodnicę i tu nie ma mowy o wzrastaniu temp ponad temp pracy. Musisz skontrolować stan chodnicy jak pisał wyżej zacekpl. Możliwe, że jest zapchana kamieniem, rdzą i pompa ma problemy z transportem wody, albo jest tak zabita owadami, że należy się nowa. A falujące obroty to na biegu jałowym jak stoisz w korku?
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 13:38   

Za prawidłowe chłodzenie odpowiada: chłodnica, pompa wody, termostat, korek zbiorniczka wyrównawczego, płyn w układzie chłodzenia, prawidłowo odpowietrzony układ chłodzenia, wentylator chłodnicy, czujnik temperatury ECU.
Wszystko oczywiście powinno być sprawne. Pompa wydaja, układ i chłodnica drożna.
Korek powinien trzymać odpowiednie ciśnienie.
Wiem.... łatwo się wymądrzać, ameryki tu nie odkryłem ale jeśli to wszystko masz ok to sorry ale nie ma nic innego co może powodować wzrost temperatury.
Na Twoim miejscu zacząłbym od najtańszych rzeczy, czyli odpowietrzenia układu chłodzenia a potem wymiany korka na nowy. (jest bardzo tani a często bywa przyczyną problemów)
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
ADEE22 




Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 50
Skąd: TORUŃ



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 16:14   

ash napisał/a:
Stojąc w korku temp rośnie i włącza się wentylator, czyli prawidłowo. Jadąc w trasie pęd powietrza chłodzi chłodnicę i tu nie ma mowy o wzrastaniu temp ponad temp pracy. Musisz skontrolować stan chodnicy jak pisał wyżej zacekpl. Możliwe, że jest zapchana kamieniem, rdzą i pompa ma problemy z transportem wody, albo jest tak zabita owadami, że należy się nowa. A falujące obroty to na biegu jałowym jak stoisz w korku?

Tak obroty faluja stojac w korku. Pompa wody raczej nie ma problemow bo dodajac gazu w zbiorniczku przwod porotny to az z jiego tryska takie cisnienie wiec obiek jest prawidlowy . Wentylator sie wlacza stojac w korku jak najbardziej prawidlowo ale podnoszaca sie temperatur przed jego wlaczeniem moim zdaniem nie jedt ok :) no i te obroty wariujacale ...
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 07:36   

Przekopałeś forum?

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=88923&highlight=r200+faluj%C4%85ce+obroty

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=55574&highlight=r200+faluj%C4%85ce+obroty


https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=72562&highlight=r200+faluj%C4%85ce+obroty
 
 
ADEE22 




Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 50
Skąd: TORUŃ



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 13:06   

Przeglądając te posty , to sonda lambda moze byc dobrym torpem - rok temu kopcił mi strasznie okazało sie ze tylko uszczelniacze ;) teraz nie bierze ani grama oleju od wymiany do wymiany , ale przez kopcenie predzej mogla dostac po tylku sonda lambda ;) a co do swiece tez ciekawy pomysł .
czekam tez na odpowiedze @Lysack@ odnosnie krokowca czy mu to pomogło
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Skoki obrotów silnika
andreios Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pon Lut 06, 2017 14:39
krzychuuu1992
Brak nowych postów [R200VI] skoki temperatur
ADEE22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Pon Lip 01, 2013 22:15
brkzzz
Brak nowych postów [R 214]skoki obrotow
Raff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Maj 08, 2007 22:58
coona
Brak nowych postów [R214Si 97r] skoki obrotów ?
china22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Wrz 07, 2010 10:44
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink