Zobacz temat - [R ALL] Spryskiwacze przedniej szyby - rozpylanie mgiełki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R ALL] Spryskiwacze przedniej szyby - rozpylanie mgiełki

Mayson - Sro Lis 05, 2008 17:42
Temat postu: [R ALL] Spryskiwacze przedniej szyby - rozpylanie mgiełki
Witam! Czy ktoś wymieniał spryskiwacze w swojej 600-ce na takie, co rozpylają mgiełkę i zraszają całą szybę, a nie tylko 4 miejsca? Szlag trafia, gdy wycieraczki jadą po suchym, zanim trafią na mokre... Czy istnieją takie i gdzie to kupić?

AndrewS: zmiana tematu, dyskusja zeszla na prawie wszystkie rovery

turus - Sro Lis 05, 2008 18:25

Mam czasami podobny problem tzn "też jadą po suchym", ale u mnie raczej wynika to z tego, że od momentu wciśnięcia dźwigni do chwili kiedy pojawi się płyn na szybie mija zbyt dużo czasu (ale nie dzieje się tak zawsze). Natomiast kiedy już leci to strumień dość skutecznie jest rozpraszany przez wycieraczki :wink: No może nie powstaje mgiełka, ale skuteczność mycia jest zadowalająca :grin: Pozdro.
Mayson - Sro Lis 05, 2008 18:39

Ja jestem zdecydowany wymienić. Czy ktoś ma to już za sobą?
NEOSSS - Sro Lis 05, 2008 18:53

Mayson, kup te i wkładaj http://www.allegro.pl/ite...ccord_inne.html

Pasują bez problemu, ktoś tam mi mówił że podpiłowywał dziury w masce a potem przyczepiał na klej do szyb... Ja kupiłem na giełdzie i wlazły w oryginalne miejsca bez zabawy ale na klej złapałem bo były luźno

Lechos - Sro Lis 05, 2008 19:00

Tylko, ze podane sam. do ktorych pasuja te spryskiwacze maja inne nachylenie maski wiec w jednym sam. moze spryskiwac dobrze a w drugim na wycieraczki. Chyba, ze jest tam tez regulacja wysokosci spryskiwania.
des - Sro Lis 05, 2008 19:01

A z którego samochodu pasują do R400 jeśli można wiedzieć?
NEOSSS - Sro Lis 05, 2008 19:05

Lechos, ja mam regulacje... maska w Accordzie jest nachylona pod tym samym katem

aiwer, od Civica szukaj

Lechos - Sro Lis 05, 2008 19:12

NEOSSS jak sie w nich reguluje? W starych to igla w dziurke :) i gotowe.
Czy faktycznie sa godne polecienia bo cena w sumie umiarkowana.
Te ktore podales sa i do accorda i do civica, wiec i do 400 beda pasowaly.

des - Sro Lis 05, 2008 19:15

No tak, nie przeczytałem całej treści aukcji a tam wyraźnie jest napisane, że pasują do R400. :oops:
Dam-Kam - Sro Lis 05, 2008 19:20

i ja, i ja też takie chce... tylko że nie ma :sad: bardzo fajna sprawa. Ponoć od passata B5 przed liftem i fiata bravo/brava są że tak powiem "do przerobienia" że da sie ich wsadzić w inne samochody i mają regulowany kąt :)
maciej - Sro Lis 05, 2008 19:23

Mayson, Jak zamontujesz, to opisz gdzie kupiłeś i jakie masz wrażenia, bo ja się zastanawiam, bo poprzedni właściciel wyłamał jeden zaczep i mam jeden spryskiwacz krzywo - na razie podregulowałem igłą i działa, ale w sumie to bym wymienił...
NEOSSS - Sro Lis 05, 2008 19:33

Lechos, ten plastik w srodku tez jest regulowany gora-dol, prawo-lewo, w Słomczynie dałem za nie 40zł
Mayson - Sro Lis 05, 2008 19:36

Już piszę czego się dowiedziałem:
NEOSSS, na aukcji jest przekłamanie, bo do Accorda V nie pasują, zresztą R600 nie ma na liście..
Na forum Hondy ludzie piszą, że od Citroena C3 (to są właśnie np. te z aukcji) pasują do Accorda V (a więc do R600 też) ALE po przeróbce, tzn. w 600 pod maską sprysk. skręca w prawo i dopiero tam jest nałożony gumowy wężyk. Od C3 trzeba ALBO kupić nowy wężyk o śr.5mm i dorobić, ALBO spróbować rozdzielić to kolanko spod sprysk. i nałożyć na ten od C3. Muszę tego doznać organoleptycznie, bo po zdjęciach to mi nie pasuje. Poza tym ponoć w ASO Citroena spryskiwacz 30zł/szt, a na Allegro 40zł + wysyłka.

NEOSSS - Sro Lis 05, 2008 19:39

Mayson, podałem przykładową aukcje, SZUKAJCIE SPRYSKÓW DO ACCORDA (było tego w grom)
maciej - Sro Lis 05, 2008 19:40

Mayson, mały off - własnie zauważyłem Twój podpis i nie rozumiem dlaczego dopisałeś "przynajmniej w teorii"...

Ja uważam, że w praktyce tym bardziej. ;)

Mayson - Sro Lis 05, 2008 19:55

NEOSSS, spoko :wink: ja po prostu małymi kroczkami dochodzę do tego, co dla innych oczywiste - mam tak zawsze przed jakąś przeróbką :razz:
maciej napisał/a:
Jak zamontujesz, to opisz gdzie kupiłeś i jakie masz wrażenia, bo ja się zastanawiam

Ok, jutro zadzwonię w 2 miejsca - sklepu mot. dla Cytryny i do ASO Cytryny i zobaczę ceny tych spryskiwaczy. Jak podjadę, to z jednym wyjętym na próbę i przymierzę. Jeśli w maskę wejdą, to je biorę i spróbuję przełożyć te kolanka. Jeśli się nie da, to dokupię wężyk i wtedy już musowo musi musieć działać :smile: A i jeszcze są kombinacje - jeden gostek założył filtr paliwa, aby się spryski nie zatykały i do tego dał trójnik z zaworkiem zwrotnym - płyn jest zawsze po dotknięciu wajhy, nie trzeba czekać aż dopłynie! Nad tym trójnikiem to się też zastanawiam. Wszystko w ciągu tego tyg. postaram się wybadać.
http://www.altech.com.pl/wbt/index.html -> na dole PORADNIK DIY -> na dole WYMIANA SPRYSKIWACZY (dot. Accorda IV ale ponoć też pasuje)
maciej napisał/a:
i nie rozumiem dlaczego dopisałeś "przynajmniej w teorii"...

Ja uważam, że w praktyce tym bardziej

:mrgreen: ja też tak uważam w kwestii użytkowania, ale poszukiwanie opisów i różnic w budowie/częściach jest żmudne i ręce czasem opadają. A wystarczyłoby mieć suplement AKM 7171 ...

Lechos - Sro Lis 05, 2008 20:23

Dostalem odpowiedz od sprzedajacego i niestety te spryskiwacze nie maja regulacji wysokosci spryskiwania.
Markzo - Sro Lis 05, 2008 20:41

a do coupe myślicie, że podpasują?? civic to jakby ewolucja concerto a coupe to coś jakby concerto :rotfl:
Mayson - Sro Lis 05, 2008 22:01

Co do tych spryskiwaczy - wyczytałem, że wszystkie w.w. to jedne i te same od Cytryny C3, oznaczenie fabryczne to 6438.V8 i są w ASO Citroena po 12zł/szt. Tak więc 40zł/szt na Allegro, to... niestety; tu nie można klnąć.
Markzo - Sro Lis 05, 2008 22:32

zn w ASO można mieć komplet za 26zł? w każdym aso cytryny?
Mayson - Czw Lis 06, 2008 12:03

Mam oficjalne potwierdzenie tej kwoty z ASO Citroen Gdynia (12zł/szt.) i informację, że tak powinno być też w innych ASO.
Dziś zdobędę trójnik z zaworkiem zwrotnym, wężyk mam (pasował ten, co mi służy do produkcji wina :smile: ). Do soboty zajadę jeszcze po te spryski, więc raczej pod koniec tego tyg. będę już miał "mgłowe" :razz:

Dam-Kam - Czw Lis 06, 2008 13:36

Markzo, ba!! nawet za 24zł :wink:

[ Dodano: Czw Lis 06, 2008 13:39 ]
Mayson, a przed montażem zmierzysz średnice na wężyk ?? :błagam:

Mayson - Czw Lis 06, 2008 14:13

Dam-Kam napisał/a:
Mayson, a przed montażem zmierzysz średnice na wężyk

Z tego co sprawdziłem, wszystko opiera się na wężyku 5mm.

Cherman - Czw Lis 06, 2008 14:46

Ja u siebie mam takie spryskiwacze. Szukałem na allegro takich do Hondy Civic, bo do Roverka wtedy nie było. Wszystko spasowałem bez najmniejszych problemów (otwory w masce i średnica wężyka pasowały). Teraz płyn rozpylany jest na całą powierzchnię szyby.

Faktycznie nie mają regulacji wysokości, ale rozrzut jest w miarę duży w pionie (około 10cm) i w poziomie (szerokość szyby) więc regulacja nie jest konieczna, bo trafiają troszkę powyżej połowy wysokości szyby.

Polecam.

Lechos - Czw Lis 06, 2008 16:50

Cherman napisał/a:
bo trafiają troszkę powyżej połowy wysokości szyby

na postoju czy w czasie jazdy?

Dam-Kam - Czw Lis 06, 2008 17:37

Mayson napisał/a:
Z tego co sprawdziłem, wszystko opiera się na wężyku 5mm.

OK dzieki wielkie. Będę musiał sie tym zainteresować w moim roverku :smile:

Cherman - Czw Lis 06, 2008 18:02

Lechos napisał/a:
na postoju czy w czasie jazdy?


Na postoju, ale za to w czasie jazdy płyn, który trafia na szybę pod wpływem prędkości rozpływa siępo szybie do góry, więc zanim wycieraczka do niego dociera, płyn pokrywa całą szybę. W moim przypadku działają znacznie lepiej niż tradycyjne.

Mayson - Czw Lis 06, 2008 18:22

Dziś kupiłem trójnik z zaworkiem za 8zł. Stary trójnik jest mocowany do maski na specjalny wcisk, dlatego całość nie zwisa. Nie wywalałem go więc, tylko zrobiłem tak jak gostek w opisie; jedną dyszę zatkałem (kawałkiem dętki rowerowej i taśmą izolacyjną) a pod drugą podpiąłem nowy trójnik, z którego są już wyprowadzone odpowiedniej długości wężyki. Sprawdziłem - leje i się nie cofa :mrgreen: Teraz to już kwestia zakupu i wymiany sprysków. Być może jutro mi się uda.
sTERYD - Czw Lis 06, 2008 20:11

nie prościej było dać zwykły zaworek zwrotny bez trójnika przed fabrycznie zamontowanym trójnikiem (fabrycznie zrąsztą tam taki jest ;) )
Mayson - Czw Lis 06, 2008 20:27

sTERYD napisał/a:
nie prościej było dać zwykły zaworek

Prościej i zapewne taniej. Niestety wszystkie pojedyńcze nie miały zaworka, na 4 sklepy 2 ostatnie sztuki z zaworkiem, to były trójniki. Ale oczywiście, jeśli komuś uda się taki dorwać...

[ Dodano: Pią Lis 07, 2008 16:21 ]
maciej, działaj! Ja już mam w swoim R mgłowe :razz: To jest przeróbka warta swej kwoty! 2x oryginalne spryskiwacze - 24zł, 1x zaworek zwrotny - 8zł razem =32zł. Fakt, że miałem wężyk, ale jak inni pisali, to kwestia groszy. Można też bez zaworka, ale ja myślę, że jak już się podejmować, to nie żałować, bo efekt jest wymierny - dotkniesz wajhy - pryska :smile: Zrobiłem wszystko zgodnei z opisem z linka, któy podałem wcześniej.
Moje uwagi - nie ma co wyrywać kolanka ze starego sprysku, bo się nie da bez ułamania, i nie warto zostawiać podkładki maska/sprysk., bo te od C3 odstają na niej znacznie.
Czyli - banalna, a niesamowicie przydatna przeróbka. Polecam!

Lechos - Czw Lis 13, 2008 01:06

znalazlem stronke z opisem tych spryskiwaczy zamontowanych w 400.
Moze ktos, kto wie o co tam hallo opisze swoimi slowami i przyblizy nam sytuacje?

Mayson - Czw Lis 13, 2008 09:12

Lechos napisał/a:
Moze ktos, kto wie o co tam hallo

To jest taki sam topic, jak ten nasz, tylko mniej rzetelny ;] Spryski i metoda ta sama.

Lechos - Czw Lis 13, 2008 10:26

patrzac sie na 2 fote to spryski ledwo co na dolna czesc szyby w 400 daja.
Zukowaty - Czw Lis 13, 2008 11:05

Dajcie panowie jakies foty jak te spryski wygladaja juz na aucie.
Brt - Czw Lis 13, 2008 11:55

sam jestem ciekaw :roll:
Mix - Czw Lis 13, 2008 12:58

Mayson, czy te spryskiwacze od C3 mają regulację wysokości spryskiwania? Podejdą bez problemu do R45?
Lechos - Czw Lis 13, 2008 13:31

Mixtated napisał/a:
czy te spryskiwacze od C3 mają regulację wysokości spryskiwania?

w tym problem, ze nie :/

Mayson - Czw Lis 13, 2008 13:39

Sprawa jest banalna, wszystko zostało już opisane i wszystko pasuje. Spryskiwacze jak spryskiwacze; dwa czarne fiutki na masce; rozumiem, że potrzeba potwierdzenia skuteczności od kogoś, kto zna to już z autopsji. Poniżej 3 fotki tego jak wyglądają ale nie robiłem już fotek po spryskaniu - wierzcie; naprawdę spryskują szybę tak, jak w linku gościu pokazał, jeśli tylko nie jest zagięty gdzieś wężyk. Koszt nikły, zachodu niewiele, efekt przewyższa oczekiwania. Ja polecam!

Aha: nie mają regulacji, bo nie muszą mieć - rozbryzg jest aż po dach. Nie dotykałem nigdy R400 więc nie wiem czy pasują otworami, ale widząc jak to działa, to myślę, że w 400-ce spryska też całą szybę. Wszystko co wiem wyczytałem z linków podanych tu i z innych forów, a z nich wynika, że do 400-ki też pasują.

Lechos - Czw Lis 13, 2008 13:54

Mayson napisał/a:
ale widząc jak to działa, to myślę, że w 400-ce spryska też całą szybę

wlasnie po ogladnieciu fotki z podanej wyzej strony mam pewne watpliwosci. Na niej wyraznie widac, ze podczas spryskiwania cala szyba jest sucha a sprysk daje ciut powyzej dolnej jej krawedzi

Zukowaty - Czw Lis 13, 2008 14:15

Bo to jakis angol robil fote a oni nawet nie potrafia zrobic porzadnej pompy sprzegla :P
Mix - Czw Lis 13, 2008 14:21

Raz się żyje !! Skuszę się na takie spryskiwacze, a co tam :mrgreen: Koszt niewielki, a ASO Citroena mam niedaleko. BTW, w życiu nie myślałem, że będę miał kiedykolwiek do czynienia z tą marką :rotfl: Jak kupię i założę, to opiszę jak się u mnie sprawują...
Lechos - Czw Lis 13, 2008 14:34

ja juz sie dawno skusilem, ale juz ponad tydzien czekam bo w serwisie cytryny nie maja. Potem bede cudowal aby podniesc wysokosc psikania (moze jakas pasujaca pompka o wiekszej mocy)
Mix - Czw Lis 13, 2008 15:28

ASO obdzwonione - są :wink: Koszt 12,22PLN za szt. Jutro jadę odebrać :>
Brt - Czw Lis 13, 2008 15:30

czekam na fotki i wrazenia :mrg:
Mix - Czw Lis 13, 2008 15:39

Aha i przypomniało mi się :wink: Czy można zastosować zaworek zwrotny typowo akwarystyczny czy potrzebny jest jakiś specjalny?
Lechos - Czw Lis 13, 2008 16:29

mozna :) ja tez mam akwarystyczny (2szt. w paczce za cale 4 zeta)
Mix - Czw Lis 13, 2008 17:46

Mam właśnie bardzo podobny, więc już parę (dosłownie) złotych do przodu :mrgreen:
Remigiusz - Czw Lis 13, 2008 18:40

Witam, mam pytanie bo na allegro piszą np ze pasują również do R200 :?:

Bo kurcze moje tak do niczego już rozpylają na szybe ze bym chętnie wymienił żeby mi cala szybę moczyło. :mrgreen:

[ Dodano: Pią Lis 14, 2008 12:15 ]
No wyczytałem z angielskiego forum ze tez pasują do modeli RF wiec już dziś sobie je zamówiłem u Peugeota bo było najtaniej.

W Citroenie chcieli 5,20€/stk. a w Peugeota 4,40€/stk. wiec w pon będę miał :lol:

Mix - Pią Lis 14, 2008 16:47

Zdobyłem dziś w cytryniastym ASO spryskiwacze :mrgreen: Koszt, tak jak ktoś pisał wcześniej 24,48PLN za parę. Dziś jest zdecydowanie za zimno (grabieją ręce), więc montaż pewnie będzie miał miejsce w weekend. Poniżej wrzucam fotki, jakby ktoś chciał ocenić "na oko" czy będą pasowały.
Okazało się również, że spryskiwacze powinienem dać radę wymienić, bez większych przeróbek. Trójnik, złączki i wężyki zostaną te same. Wrzucę tylko zaworek zwrotny przed trójnikiem.

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 11:01 ]
Właśnie założyłem spryskiwacze. Instalacja banalna - czas: może 15 min. max. Będzie jeszcze drobna poprawka bo spryskiwacze "strzelają" na wysokość połowy (no, nieco ponad) szyby :mrgreen: Wyjaśniło się już, że do 400/45/ZS pasują idealnie. Nie siedzą tak mocno jak oryginały, ale nadzwyczaj stabilnie :twisted: Może w najbliższym czasie Ley założy u siebie do R200, więc będzie pewność czy pasują czy nie. Poniżej zdjęcia z efektów modernizacji :grin:

Remigiusz - Pon Lis 17, 2008 17:10

Ja dziś moje dostałem i zamontowałem sobie :mrgreen:

Ale jestem bardzo zawiedziony :evil: Bo pryskają tylko za ledwie trochę poniżej polowy szyby a nie da sie ich regulować bo próbowałem :shock:

tutaj jest filmik jak to wygląda w czasie postoju :evil:
http://www.youtube.com/watch?v=mmfFCoRA2V8

Ale w czasie jazdy przy 70km/h nie jest lepiej :cry: Jedynie co w sumie jest ok to ze pryska na cala szerokość szyby wiec wycieraczka bierze cala mokra smugę do góry. nie wiem pojeżdżę tak z tym chwile i może znów wymienię na oryginalny.

A tu parę zdjęć:



Mix - Pon Lis 17, 2008 17:46

No to u mnie pryskają zdecydowanie wyżej. Mam już na to sposób - podkładki :mrgreen: Potrzebne będą takie, które podniosą lekko przednią część spryskiwacza. Ostatecznie powinny wystarczyć podkładki o max. grubości 1-2 mm. Zeszlifuję połowę, żeby front był wyżej, a tył niżej. Powinno to poprawić kąt strzału o naście cm. Jak zdobędę podkładki i zamontuję i będzie OK, to opiszę co i jak :wink:
Spryskiwacze pryskają zdecydowanie inną mgiełką niż ta z np. Renault Espace. Tam po pierwszym pryśnięciu szyba wygląda, jakby została potraktowana (cała) płynem do mycia okien w atomizerze - robi się na chwilę cała matowa. Szczerze mówiąc spodziewałem się tutaj podobnego efektu. Jest trochę inny, ale i tak jestem zadowolony, bo płyn rozprowadzany jest na całe wycieraczki (na całej ich długości) i dalej na resztę szyby. Tak jak pisałem wcześniej, trzeba nad spryskiwaczami jeszcze trochę popracować :grin: Myślę, że efekt końcowy będzie w pełni zadowalający.
Orientuje się ktoś czy w ASO Rovera/Hondy występują oryginalne spryskiwacze typu mgiełka :?:

Remigiusz - Pon Lis 17, 2008 17:53

Jeszcze od Saab 9³ pasuja do Rovera i maja dobry effekt ale sa drogie az 40€ kosztuja :neutral:

No moze poprubuje jeszcze z podkladka, bo jak by zamontowali to wyjscie gdzie pryska na gorze a nie na dole to by bylo ok.

Mayson - Pon Lis 17, 2008 18:26

Mixtated napisał/a:
Spryskiwacze pryskają zdecydowanie inną mgiełką niż ta z np. Renault Espace. Tam po pierwszym pryśnięciu szyba wygląda, jakby została potraktowana (cała) płynem do mycia okien w atomizerze - robi się na chwilę cała matowa. Szczerze mówiąc spodziewałem się tutaj podobnego efektu. Jest trochę inny

Zauważ, że silniczek w Espace ma moc prawie jak w kosiarce; robi wielkie ciśnienie, a Roverowski tylko wyje, nie robiąc ciśnienia. Ja widzę jak spryskuje szyby Volvo S60 i też robi się matowa cała szyba. Jednak w Roverze po dotknięciu wajhy moczy mi CAŁĄ szybę (bez podkładek) i wygląda to jakby zadziałał właśnie atomizer ale ze słabym cisnieniem, czyli nie mam mgły, a malutkie kropelki (to nawet lepiej, bo jak szyba matowieje, to przez sekundę nic nie widzę w Volviaku). W porównaniu do tego co było (było jakby pies sikał w 4 miejsca na śniegu) to jest rewelacja. Cała szyba zmoczona po dotknięciu wajhy, zanim wycieraczki ruszą. I o to chodziło. A silniczka na mocniejszy nie będę wymieniał :razz:

Lechos - Pon Lis 17, 2008 19:46

Ten spryskiwacz od cytryny raczej daje plaszcz wodny a nie typowa mgielke, choc tez go bede zakladal. Mysle jeszcze nad podniesieniem cisnienia i tu pytanie czy lepiej:
1. Kupic jakas pompke ktora by dawala wieksze cisnienie (jaka pasuje bez przerobek?)
2. Dolozyc (mam sedana) druga orginalna pompke i polaczyc poprzez trojnik (dwie beda dawaly na przednie spryski). W tej wersji jest troszke rzezbienia bo trzeba wyrezac otwor w zbiorniczku.

Remigiusz - Pon Lis 17, 2008 19:54

Nie rozumiem tego czemu u mnie tak słabo to pryska :sad: Ta angielskim forum ludzie maja tez w 220 i są zadowolenia i mówią ze normalnie pryska jak trzeba powyżej polowy. Założę jeszcze zawór jedno kierunkowy bo mam możne to coś da.chyba ze wężyki trzeba wymienić.

Popróbuje jeszcze z tym.

des - Wto Lis 18, 2008 14:07

Właśnie wróciłem z montażu i zarazem demontażu. Jak dla mnie porażka, pryskają poniżej połowy i to na postoju. Nawet nie chcę sprawdzać jak to pryska podczas jazdy z prędkością powiedzmy 100km/h. Jak kupię mocniejszą pompkę która bez przeróbek będzie pasowała zamiast tej to wtedy wymienię, ale to i tak trzeba by pokombinować z kątem spryskiwacza. Na razie odpuszczam.
Remigiusz - Wto Lis 18, 2008 16:14

No ja dziś tez po testowałem sobie od nowa i jednak jak się trochę je na podkładce jak kolega pisał o 1mm do góry podniesie to już pryska jak trzeba. Niestety zamiast podkładki użyłem wykałaczkę ale daje dobry efekt. :mrgreen:

Moj cały asortyment podkładek został w Polsce. :cry:

Mix - Wto Lis 18, 2008 16:50

Remi55, polecam łatki do opon/dętek :mrgreen: Ja kroję właśnie rowerowe, bo takie miałem pod ręką. W miarę gruba guma i da się ładnie wycinać...
Efekt docelowy ma być taki jak na zdjęciu tu:
spryskiwacze na aletanio
...nie chcę go tu wrzucać bo jest zdecydowanie za duże... :wink:

Lechos - Wto Lis 18, 2008 18:57

aiwer napisał/a:
Właśnie wróciłem z montażu i zarazem demontażu. Jak dla mnie porażka, pryskają poniżej połowy i to na postoju.

Mam tak samo, do laski wrocily stare spryskiwacze. Nowe daja troszeczke ponad wycieraczke i to jeszcze na starej podkladce. Jedyne wyjscie to pompka o dobrym cisnieniu.

Remigiusz - Wto Lis 18, 2008 19:21

Mixtated napisał/a:
Remi55, polecam łatki do opon/dętek :mrgreen: Ja kroję właśnie rowerowe, bo takie miałem pod ręką. W miarę gruba guma i da się ładnie wycinać...
Efekt docelowy ma być taki jak na zdjęciu tu:
spryskiwacze na aletanio
...nie chcę go tu wrzucać bo jest zdecydowanie za duże... :wink:


hehe.. no tez dobry pomysł. Moim zdaniem z podkładka będzie juz dobrze i pryskało jak ma być. Wiec napisz jak tam efekt końcowy lub jakieś zdjęcia wstaw :grin:

Mix - Wto Lis 18, 2008 19:36

Jutro :grin: Dziś zimno, ciemno i brrrr :mrgreen:
Remigiusz - Sro Lis 19, 2008 18:05

No ok wiec czekam :mrgreen:
Lechos - Pią Lis 21, 2008 19:52

Dzis w celu zwiekszenia cisnienia na spryskach mglowych zalozylem nowa pompke od focusa i porazka. Stara daje dwa razy wieksze cisnienie od nowej (roverowska bezposrednio z pompki sika na 2,5m a z focusa na 1m).
Fotki z allegro to chyba robia przy podlaczonej pompce wysokocisnieniowej do spryskiwania reflektorow, ze im tak ladnie strzela na szybe.

thef - Pią Lis 21, 2008 20:05

Panowie zamiast zmieniać pompki, spróbujcie dodać nowy zaworek zwrotny, może poprawi się siła siku ;) Proponuję też obejrzeć dokładnie zbiorniczek i przewody czy gdzieś nie nie ma brudu lub zagięć.
joemax77 - Pią Lis 21, 2008 20:07

u mnie tez slabo sika...
Mix - Pią Lis 21, 2008 20:10

U mnie natomiast sika OK :mrgreen: tylko za nisko. W niedziele planuję założyć podkładki. Jutro niestety dzień w fabryce :cry: Dam znać jak to wyszło i zapodam fotki.
Remigiusz - Pią Lis 21, 2008 20:11

thef napisał/a:
Panowie zamiast zmieniać pompki, spróbujcie dodać nowy zaworek zwrotny, może poprawi się siła siku ;) Proponuję też obejrzeć dokładnie zbiorniczek i przewody czy gdzieś nie nie ma brudu lub zagięć.


Ja u mnie próbowałem nawet tylko na jednym spryskiwaczu oraz nowym wężu oraz z zaworkiem z wrotnym i jest bez różnicy tak samo pryska sobie. :cry:

Będę jeszcze z tym podkładkami próbował jak tylko do polski zajadę :cool:

Również czekam na nowa fotorelacje kolegi Mixtated :mrgreen:

Lechos - Pią Lis 21, 2008 21:08

thef napisał/a:
Proponuję też obejrzeć dokładnie zbiorniczek i przewody czy gdzieś nie nie ma brudu lub zagięć.

Jest to podstawowa rzecz ktora sie sprawdza przed inna robota wiec nie warto pisac, ze byla robiona.
thef napisał/a:
Panowie zamiast zmieniać pompki, spróbujcie dodać nowy zaworek zwrotny, może poprawi się siła siku

W jaki sposob ma sie poprawic sila siku? Jest to dodatkowy opor ktory musi pokonac plyn na swojej drodze. Zgodze sie, ze zaworek poprawi czas oczekiwania na pierwsze sik.

[ Dodano: Pią Lis 21, 2008 21:10 ]
Mixtated napisał/a:
planuję założyć podkładki

Dalem podkladki okolo 1 mm, przy grubszych spryskiwacz sie nie zatrzaskuje w masce.

Mix - Pią Lis 21, 2008 21:24

Cytat:
Dalem podkladki okolo 1 mm, przy grubszych spryskiwacz sie nie zatrzaskuje w masce.

I co? Trafia gdzie trzeba?

Lechos - Pią Lis 21, 2008 21:37

Cytat:
I co? Trafia gdzie trzeba?

W szybe trafia :grin: ale niestety w jej dolna czesc :/ i to na postoju.
Jutro bede robil trase to zobacze jak sie beda spisywaly przy roznych predkosciach.

[ Dodano: Sob Lis 22, 2008 11:32 ]
wiec przy predkosci okolo 80km/h spryski sikaja troszeczke nizej niz na postoju a szerokosc plaszcza wodnego (bo o sikaniu mglowym tu raczej mowic nie mozna) zweza sie odrobinke, ale juz przy 110/120 km/h strzelaja tylko nad wycieraczke a szerokosc spryskiwania drastycznie sie zweza do okolo 1/3 szerokosci wycieraczki.
Jedyna rada aby one spelnialy swoja role to zmienic kat mocowania i podniesc cisnienie.

Mix - Nie Lis 23, 2008 16:19

Właśnie wróciłem z ostatecznej regulacji spryskiwaczy. Tak jak pisałem wcześniej podłożyłem pod przód spryskiwacza pół łatki rowerowej (przykładowe foto ). Łatkę wyciąłem w podkowę i odpowiednio spasowałem. Dodatkowo na łatkę nakleiłem kawałek tamy izolacyjnej o odpowiednim kształcie. Spryskiwacz bez problemu kliknął w mocowaniu na masce. Widoczna jest zdecydowana poprawa. Na postoju rozrzut strumienia kończy się na górnej krawędzi szyby i strzela odrobinkę na dach. Przy prędkości 70-80 km/h rozrzut kończy się dokładnie na górnej krawędzi powierzchni pracy wycieraczek. Przy większych prędkościach nie sprawdzałem - mam jeszcze letnie opony :oops:
Efekty pracy w miarę estetyczne. Tylko dociekliwe oko zobaczy, że coś siedzi pod spryskiwaczami :mrgreen:

des - Nie Lis 23, 2008 19:59

Pobawię się w takie upgrad`y w cieplejsze dni ba na razie ręka odpada na zewnątrz. Skoro twierdzisz, że pryska dobrze to zaryzykuje.
Mix - Nie Lis 23, 2008 20:13

Ja działałem na ogrzewanym parkingu podziemnym. Pamiętaj jednak, że w R400 ze względu na inaczej wyprofilowaną maskę efekt może być nieco inny - czytaj gorszy lub ledwo co zadowalający :grin:
Ogólnie ja jestem zadowolony. Znajdzie się pewnie ktoś taki, komu takie rozwiązanie nie będzie pasować i stwierdzi, że to porażka :wink: A znam takich, którzy mają ustawione tradycyjne spryskiwacze tak, że na postoju 2 dysze pryskają na szybę, a pozostałe 2 gdzieś po dachu - na zaś, jak przekroczy się przysłowiową "setkę" :mrgreen:

AndrewS - Pon Lut 02, 2009 19:20

odświeżam watek, bo dzis ja mialem okazje walczyc :-)

spryskiwacze mam identyczne jak fotki wklejal Remi55
czyli na woreczku logo citroena i peugeota, pod spodem napis VDO produkcja chyba czeska,
sam montaz w przypadku R800 to banal, plastikowe przedluzki z oryginalnych spryskiawczy pasuja tez do tych nowych

niestety, ale proba wypadla mizernie, tak jak u kolegow wyzej, spryskiwacze sikaja za nisko, niewiele nad wycieraczki :-(
jutro bede z nimi walczyl, sporobuje zmienic im kat poprzez pilowanie, najlepiej jak by sie udalo je zlapac we frezarce, i cieniutkim frezem, ale ciezko bedzie

Senn - Pon Lut 02, 2009 22:26

AndrewS, a nie lepiej delikatnym pilniczkiem?
AndrewS - Pon Lut 02, 2009 22:55

Senn napisał/a:
AndrewS, a nie lepiej delikatnym pilniczkiem?

pewnie tak to sie skonczy, ale boje sie ze nie zrobie tego idealnie rowno, a wtedy nie bedzie rowno lezec na masce

w przypadku R800 nie trzeba sciagac wygluszenia maski !!

u mnie po drodze sa dwa zaworki zwrotne, jeden zaraz kolo blotnika, drugi zaraz za rozgalezieniem na prawa strone (czyli jeden zaworek jest tylko do spryskiwacza kierowcy), chyba to nie jest fabryczne rozwiazanie :roll:

sTERYD - Wto Lut 03, 2009 00:36

AndrewS, a może zmierzysz jaki kąt (albo raczej jaka wysokość z przodu i z tyłu) jest potrzebny, żeby to działało jak Pan Bóg przykazał to może sie uda dorobić odpowiednie podkładki... :hm:
AndrewS - Wto Lut 03, 2009 21:24

no i za mna kolejny dzien prac

a bylo to tak ,
z tylu spryskiwacza, tam gdzie ma byc podszlifowany najwiecej nozem zaznaczylem sobie kreske okolo 1,5 mm,
potem pod skosem na boku spryskiwacza tez nozem naznaczylem sobie kreske,
calosc szlifowalem na odwroconej do gory nogami i przykreconej w imadle szlifierce katowej
wskazane jest by szlifierka miala regulacje obrotow, ustawiamy wolne, uwazamy tez na palce :-) ,
u mnie do spryskiwaczy byly juz zalozone takie plastykowe przedluzki, ktore byly przy starych, dzieki temu wygodniej bylo je trzymac ,
potem jeszcze calosc doszlifowalem, polozylem na ostrym kancie np malego kowadla, lub biurka, papier scierny

testy przeprowadzilem pozniej
niestety dalej jest za nisko :-(, jutro przeszlifuje to o kolejny 1mm moze wiecej , mam nadzieje ze nie uszkodze spryskiwacza, po czesci byc moze jest to wina cisnienia, o nim dalej
przy szlifowaniu uszkadzaja sie tez te zatrzaski , ale to nie problem, najwyzej wspomoge sie silikonem

przyjzalem sie tez dokladnie dyszom w VW caddy, sa inne, i caddy naprawde jeszcze lepiej to rozpyla, tam strumien jest bardziej plaski, po psiknieciu szyba robi sie matowa,
ponizej fotki mojego spryskiwacza i z caddy



strumien z caddy jest bardziej rownolegle w stosunku do szyby, to raz,
a dwa, jak widac spryskiwacz z caddy ma otworek w innych proporcjach niz moj

mierzylem tez cisnienie
Volvo 850 i Caddy maja po okolo 2,3 bara, z jednym dzialajacym spryskiwaczem, w miejsce drugiego wpiety czujnik

niestety, ale moja pompka przy nich wypada beznadziejnie :-( zaledwie 0,5 bara, cus mi sie zdaje ze te pompki w roverach to sie nadaja na plaster,
oczywiscie zrobilem test i pomiar bez zaworkow zwrotnych, zaraz za wyjsciem przewodu z blotnika, uzyskalem uwaga cale 0,8 bara :mrgreen:
wiem teraz dlaczego tez na starych sikalo tak sobie

jak mnie to wkurzy to zaloze wszystko stare
jak to mowia z gowna bata nie ukrecisz :lol:

Lechos - Wto Lut 03, 2009 21:54

Ja problemik rozwiazalem w swoim 416 :grin: . Zanim zaczolem kombinowac z katem siku postanowilem podnies cisnienie. Dlatego taka kolejnosc bo wiedzialem, ze po podniesieniu cisnienia zmieni sie kat sikania i znow by trzeba bylo zmieniac. Zakupilem pompke od Focusa i po probie wyladaowala w smietniku. Bedac u kumpla natknolem sie na jakas stara pompke ale wpinana w obieg (nie do zbiorniczka) --ta to ma strzala (3 razy mocniejsza od orginalu). Zamontowalem ja w poblizu prawej poduchy silnika wpinajac sie w przewody.
Nastepnie zrobile sobie podkladki z (nie smiac sie ale podatny material na obrobke) fleczkow do damskich butow :lol: . Na plastiku odrysowalem ksztalt spryskiwacza i rezalem go na szlifierce stolowej, potem papierek scierny dla wygladzenia. Nastepnie otwor i odpowiednio zeszlifowany kat (tez na szlifierce). Skleilem podkladki na gluta do spryskiwaczy i montaz podparty silikonem. Dzilalaja wysmienicie--odpowiednie cisnienie (to co najtrudniej uzyskac) i kat.
Rysunek pogladowy jak wygladaja podkladki

AndrewS - Wto Lut 03, 2009 22:11

no tak, czyli ja musze jeszcze 1,5 mm uchlastac z tylu zeby bylo w sumie 3 :mrgreen:
juz tak zaczalem to i skoncze

od czego ta pompka ??

Lechos - Wto Lut 03, 2009 22:17

AndrewS napisał/a:
czyli ja musze jeszcze 1,5 mm uchlastac z tylu zeby bylo w sumie 3
u mnie wyszlo tyle przy profilu maski w 400 (u Ciebie moze byc inaczej) i dobrym cisnieniu. Uwazaj jak bedziesz dalej rezal abys sie do srodka nie dostal :grin:
AndrewS napisał/a:
od czego ta pompka
nie jest opisana ale mysle ,ze jakas uniwersalna bo wejscie i wyjscie ma srednice na wezyki do spryskiwaczy
Yassu - Wto Lut 03, 2009 22:40

Panowie, a jak wygląda sprawa podmiany pompki spryskiwaczy od Land Rovera, Range Rovera ?? Czy one nie są podobne ?? Albo czy będą pasowały w otwory w zbiorniczku do R200 i innych ??
Brt - Wto Lut 03, 2009 22:46

kurde też mnie te pompki denerwują :engry: w trasie to tylko przejeżżając przez wioski mozna szybę oczyścić ... przy 100km/h nie ma szans :/
Yassu - Wto Lut 03, 2009 22:50

Brt napisał/a:
kurde też mnie te pompki denerwują :engry: w trasie to tylko przejeżżając przez wioski mozna szybę oczyścić ... przy 100km/h nie ma szans :/

Dokładnie! Mnie też szlag trafia, dlatego trzeba coś z tym zrobić!
Pytanie czy pompki w Land Roverach i Range Roverach były lepsze i czy pasują :(

Brt - Wto Lut 03, 2009 22:57

hmm trzeba by jakieś katalogi przeszukać :roll: może są podane parametry i ciśnienie :roll:
thef - Sro Lut 04, 2009 00:19

Hehe, wydaje mi się, że coś macie chyba jednak nie tak, albo ufajdane pompki, albo dysze, albo zagięte wężyki. Mi tam sika jak należy :) . Co do mocy pompki, to pewnie jest tak, że do tych dysz mgiełkowych potrzeba większego ciśnienia i tyle i nie ma się co dziwić, że nasza pompka za słaba - pewnie po prostu nie przewidziana do takiej dyszy ;) .

PS>Zabawa na wolny, letni dzień - wyciągnąć zbiornik z pompką, przewody i dysze i wszystko wyczyścić. Dysze gorącą wodą z jakimś płynem pod ciśnieniem (np. strzykawka), wężyki i zaworki najlepiej nowe, pompkę albo rozkręcić o ile się da albo też jakoś przepłukać, zbiorniczek wyszorować. Na koniec ustawić dysze igłą pod odpowiednim kątem i gwarantuję, że będzie sikać jak trzeba :) . Jak się nie chce takiej zabawy, to przynajmniej raz na kilka miesięcy ściągnąć dysze , strzykaweczka i wio - ja tak robię jak tylko słabiej sika i zawsze pomaga (najlepiej to robić w jakiejś misce wtedy pieknie widać ile syfu się tam zbiera i blokuje dysze) :) .

des - Sro Lut 04, 2009 00:36

Brt napisał/a:
kurde też mnie te pompki denerwują :engry: w trasie to tylko przejeżżając przez wioski mozna szybę oczyścić ... przy 100km/h nie ma szans :/

Ja sobie ustawiłem dysze tak, że przy tych 100km/h leci mi idealnie na środek szyby, co przy tej prędkości 4 strumienie płynu pokrywają mi całą szybę. Przy mniejszych prędkościach muszę niestety namachać się tą wajchą żeby nie poleciało za samochód.

AndrewS - Sro Lut 04, 2009 08:54

thef napisał/a:
Co do mocy pompki, to pewnie jest tak, że do tych dysz mgiełkowych potrzeba większego ciśnienia


jak pisalem wyzej volvo 850 przy zwyklych spryskiwaczach ma ponad dwa razy wieksze cisnienie, oczywiscie przy najblizszej okazji sprawdze tez czystosc i droznosc calego ukladuy
ale watpie zeby to cos dalo

aiwer napisał/a:
Ja sobie ustawiłem dysze tak, że przy tych 100km/h leci mi idealnie na środek szyby, co przy tej prędkości 4 strumienie płynu pokrywają mi całą szybę. Przy mniejszych prędkościach muszę niestety namachać się tą wajchą żeby nie poleciało za samochód.


i wlasnie to jest ewidenty dowod jakie pompka daje slabe cisnienie,
gdyby cisnienie bylo duze, tak jak w volvo czyli cos kolo 2,5 bara, wtedy dysze ustawia sie na srodek szyby, a przy takim cisnieniu wiatr nie ma prawa zdusic takiego strumienia, a przynajmniej nie w takim stopniu jak opisany wyzej

Brt - Sro Lut 04, 2009 09:00

thef czyżbyś uważał że mam brudne dysze i niedrożne wężyki :twisted: :P wszystko było czyszczone i przedmuchane i o ile na wodzie jeszcze jakotako dają radę, to na płynie zimowym już jest kiepściutko :/
thef - Sro Lut 04, 2009 09:48

AndrewS napisał/a:
jak pisalem wyzej volvo 850 przy zwyklych spryskiwaczach ma ponad dwa razy wieksze cisnienie, oczywiscie przy najblizszej okazji sprawdze tez czystosc i droznosc calego ukladuy
ale watpie zeby to cos dalo
AndrewS napisał/a:
aiwer napisał/a:
Ja sobie ustawiłem dysze tak, że przy tych 100km/h leci mi idealnie na środek szyby, co przy tej prędkości 4 strumienie płynu pokrywają mi całą szybę. Przy mniejszych prędkościach muszę niestety namachać się tą wajchą żeby nie poleciało za samochód.


i wlasnie to jest ewidenty dowod jakie pompka daje slabe cisnienie,
gdyby cisnienie bylo duze, tak jak w volvo czyli cos kolo 2,5 bara, wtedy dysze ustawia sie na srodek szyby, a przy takim cisnieniu wiatr nie ma prawa zdusic takiego strumienia, a przynajmniej nie w takim stopniu jak opisany wyzej

Brt napisał/a:
thef czyżbyś uważał że mam brudne dysze i niedrożne wężyki :twisted: :P wszystko było czyszczone i przedmuchane i o ile na wodzie jeszcze jakotako dają radę, to na płynie zimowym już jest kiepściutko :/

No to widocznie ja mam szczęście i u mnie w mieście rzadsze płyny sprzedają ;) U mnie i na zimowym i na letnim jest ok. Czasem zaczyna sikać trochę słabiej więc czyszczę dysze (zawsze wypływają z nich takie "małe czarne zapychacze". Nie miałem jeszcze weny na czyszczenie całego układu, a to pewnie wyeliminowało by konieczność czyszczenia dysz co kilka miesięcy. Jeszcze jedna sprawa, może w waszych pompkach jest już tyle osadu z płynu, że słabo się kręcą ;) . Miałem taki przypadek w Favoritce, że pompka tylnej szyby nie działała (zatarła się), po rozkręceniu jej i wyczyszczeniu sikała jak nowa.

AndrewS - Sro Lut 04, 2009 22:07

ja swoja pompke oczywiscie sprawdze, jak sie da, to nawet rozbiore, malo tego porownam z ta co jest w malym kanciaku :-) wlacznie z cisnieniem

kurde, a najgorsze jest to, ze u ojca w volvo, (kupil takie same) po delikatnym szlifowaniu w celu zmieszczenia w otwory, wszystko dziala :evil:

firefighter - Pią Lut 27, 2009 08:45

Powiedzcie koledzy jakie zastosować dysze do R 25 żeby dobrze pryskało
AndrewS - Pią Lut 27, 2009 10:48

a czytal kolega watek od poczatku ??
bo czytajac watek mozna dosc do wniosku ze dysze to nie wszystko

firefighter - Pią Lut 27, 2009 11:53

AndrewS napisał/a:
a czytal kolega watek od poczatku ??
bo czytajac watek mozna dosc do wniosku ze dysze to nie wszystko

Ta czytałem i o pompce też wiem ale oryginalne podczas jazdy prawie wogóle nie sięgają szyby

AndrewS - Pią Lut 27, 2009 13:40

firefighter napisał/a:
ale oryginalne podczas jazdy prawie wogóle nie sięgają szyby


no wlasnie dlatego ze pompka jest do kitu, albo sa zle wyregulowane

b0b3k - Pią Lut 27, 2009 14:15

a po ilu wam leci plyn na szybe od wcisniecia pstryka przy kierownicy ? u mnie z 2 sekundy zanim doleci to slychac jak pompuje a u brata w oplu tylko przyloze palec to sika pod mega cisnieniem :(
Mix - Pią Lut 27, 2009 15:52

b0b3k, załóż zaworek zwrotny i będzie pryskać na dotknięcie dźwigni.
marcze83 - Pią Lut 27, 2009 19:07

u mnie też leci jak by chciało i nie mogło a psika po 2 sek bo niema właśnie zaworka zwrotnego bo płyn cofa się w wężykach tylko kolego z kąt wziąć odpowiedni zaworek
Lechos - Pią Lut 27, 2009 19:09

marcze83 napisał/a:
tylko kolego z kąt wziąć odpowiedni zaworek
ze sklepu zoologicznego (2szt. to koszt 4zl)
Alan4523 - Pią Lut 27, 2009 20:34

Witam

Gdy padła mi pompka spryskiwacza rozebrałem silniczek i stwierdziłem ze jest tak wykonana iż nie ma sensu wydawać kasę na oryginał, kupiłem pompkę z Mercedesa odciąłem ta cześć z oryginału która wchodzi do zbiorniczka i przykleiłem na kleju do plastiku abs. Działa rewelacja, ale zanim to opanowałem trzy razy zderzak odkręcałem i zakręcałem :mrgreen:

[ Dodano: Pią Lut 27, 2009 20:53 ]
Lechos napisał/a:
ze sklepu zoologicznego (2szt. to koszt 4zl)

W sklepie z częściami do FSO kupiłem identyczny zaworek jak ten do R45- 6zł
Wygląda trochę lepiej pod maską :wink:

Lechos - Pią Lut 27, 2009 22:09

Alan4523 napisał/a:
Wygląda trochę lepiej pod maską
esteta kurcze sie znalazl :mrgreen:
faecd - Pią Lut 27, 2009 23:28

a ja w swoim R400 wyminilem trojniczek na trojnik z zaworkiem (13pln) do tego regulacje dysz przy pomocy igielki i sika jak ta lala:D beautyful:D
des - Nie Mar 01, 2009 08:45

U mnie też sika przyzwoicie ale tylko przy określonej prędkości. Za wolno - lecia na szybę ale tylną, za szybko - leci na wycieraczki. Mocniejsza pompka i będzie po sprawie :smile:
firefighter - Wto Mar 10, 2009 11:48

Koledzy proszę niech ktoś napisze listę co konkretnie trza wymienić żeby te cholerne spryski działały bo podczas jazdy po mieście leją mi zaraz nad pióra wycieraczek
Remigiusz - Czw Mar 12, 2009 12:22

Ja jeszcze wypróbuje te spryskiwacze od tego SAAB'a 9-3 :mrgreen:

Koledzy z mg-rover-freunde.de te właśnie zakładali :razz: Na allegro są:
http://allegro.pl/item555..._3_93_9000.html
http://allegro.pl/item578...0ng_9_3_93.html

szoso - Czw Mar 12, 2009 12:28

a ja mam takie,są bez regulacji :smile:
http://www.allegro.pl/ite...ccord_inne.html

Remigiusz - Czw Mar 12, 2009 13:28

szosownik napisał/a:
a ja mam takie,są bez regulacji :smile:
http://www.allegro.pl/ite...ccord_inne.html


Przy R 200 są te akurat do kitu bo za nisko pryskają :cry:

komarek - Czw Mar 12, 2009 21:08

szosownik, te z tej aukcji w Twojej 400 działają naprawdę dobrze?
szoso - Czw Mar 12, 2009 21:16

komarek napisał/a:
szosownik, te z tej aukcji w Twojej 400 działają naprawdę dobrze?

nie narzekam :smile:
a skąd te pytanie :wink:

komarek - Czw Mar 12, 2009 21:35

szosownik, stad, że myślałem nad nimi też, ale czytając kiedyś ten temat się wycofałem, bo w zmienianie pompki to nie mam zamiaru się bawić, ale skoro twierdzisz, że nie narzekasz to może kupię też :smile:

rozwiń tylko proszę, co znaczy "nie narzekam" :mrgreen:

szoso - Czw Mar 12, 2009 21:54

komarek napisał/a:
rozwiń tylko proszę, co znaczy "nie narzekam" :mrgreen:

bo myślałem że to faktycznie mgiełka a to psiuka normalnie tyle że na całą szybe :smile:

komarek - Czw Mar 12, 2009 23:08

szosownik, ale rozumiem, że warto bawić się w to?

ja tam nie narzekam na moje spryskiwacze, jedyna uwaga to marnowanie płynu - dość spory strumień pada na te 4 punkty na szybie i wydaje mi się, że zupełnie niepotrzebnie aż tyle pryska (i nie trzymam za długo wajchy :cool: )

montaż bezproblemowy?

szoso - Pią Mar 13, 2009 09:09

komarek napisał/a:
ale rozumiem, że warto bawić się w to?

nie żałuję że kupiłem :smile:
a płynu mało zużywa się :smile:

firefighter - Pią Mar 13, 2009 09:35

Remi55 napisał/a:
szosownik napisał/a:
a ja mam takie,są bez regulacji :smile:
http://www.allegro.pl/ite...ccord_inne.html


Przy R 200 są te akurat do kitu bo za nisko pryskają :cry:


To jakie zastosować najlepiej do R 25/200
Znalazłem jaeszcze takie
http://www.allegro.pl/ite...na_allegro.html
http://www.allegro.pl/ite...taniej_lux.html
http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html
http://www.allegro.pl/ite..._jumpy_iii.html

szoso - Pią Mar 13, 2009 09:59

firefighter napisał/a:
To jakie zastosować najlepiej do R 25/200
Znalazłem jaeszcze takie
http://www.allegro.pl/ite...na_allegro.html
http://www.allegro.pl/ite...taniej_lux.html
http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html
http://www.allegro.pl/ite..._jumpy_iii.html

zauważ że to jest jedno i to samo co ja mam :wink:

firefighter - Pią Mar 13, 2009 10:20

Ok ale chodzi mi głównie o to które nietylko z podanych linków najlepsze do R25/200
matlacz - Pią Mar 13, 2009 10:32

Dobra Panowie a jaką pompkę zamontować. Ja i tak muszę wymienić bo mam popsute. Wtyczka mnie nie intereuje poprostu najwyżej przelutuje wtyczki ale pytaniem jest jaką pompkę kupić żeby była dość mocna?
slav - Wto Mar 17, 2009 09:38

Podłączam sie do pytania - jaka pompka będzie mocna i będzie pasować?
matlacz - Wto Mar 17, 2009 11:19

Chyba nikt nie odpowie :evil:
AndrewS - Wto Mar 17, 2009 11:22

bo nikt takiej jeszcze nie wlozyl,
co prawda w watku wczesniej jest taka osoba, ale pompka nie ma oznaczeni i nie wie od czego byla

ale zawsze mozna byc tym pierwszym :mrgreen:

ja jesli bede kobinowal, to dopiero na wiosne, bo srednio sie teraz dlubie przy samochodzie :roll:

b0b3k - Wto Mar 17, 2009 12:30

słuchajcie a czy z citroena mgłówki beda pasowac? pytam poniewaz w ASO citroena sa po 12,62 zł za sztukę - wychodzi troche taniej i szybciej niz placic na allegro za dostawe i czekać;)
thef - Wto Mar 17, 2009 12:59

b0b3k napisał/a:
słuchajcie a czy z citroena mgłówki beda pasowac? pytam poniewaz w ASO citroena sa po 12,62 zł za sztukę - wychodzi troche taniej i szybciej niz placic na allegro za dostawe i czekać;)
Przeczytaj cały wątek, już na pierwszej stronie pojawia się wzmianka o tym ;) .
b0b3k - Wto Mar 17, 2009 13:17

thef napisał/a:
b0b3k napisał/a:
słuchajcie a czy z citroena mgłówki beda pasowac? pytam poniewaz w ASO citroena sa po 12,62 zł za sztukę - wychodzi troche taniej i szybciej niz placic na allegro za dostawe i czekać;)
Przeczytaj cały wątek, już na pierwszej stronie pojawia się wzmianka o tym ;) .


aha... fakt :X czyli chyba nie bede sie w to rył a miaelm ochote po drodze zajechac do ASO zakupic dla testów :) ale fakt pompka robi niskie cisnienie i po co mam sie denerwowac ze mi sika do połowy szyby ;)

Alan4523 - Wto Mar 17, 2009 18:13

Podejdzie prawie każda, po małej obróbce i skrawaniu :mrgreen:
Najlepiej jak będzie w kształcie litery L dolna część litery zasysa a górna pryska, wyciągasz stara idziesz dopasować jak najbardziej podobną, najlepiej jakieś używki...
Odcinasz od pompki (oryginał) ta cześć która wchodzi do zbiorniczka, dopasowujesz do pompki i na koniec jakiś dobry klej do plastiku najlepiej (agresywny)nadtapia oba materiały.
Ja wybierałem pompkę z Mercedesa, (nie wiem jakiego)nienajlepszy wybór bo była przelotowa wystaje na bok od zbiorniczka, prawie się przejechałem bo brakuje 0,5cm do zderzaka.
Może pasuje od jakiegoś samochodu ale nie miałem czasu na szukanie, jedyne co mi na myśl przychodzi to Honda Civic 5D, może tam angole łap nie wsadzili i jest jakaś lepsza, bo na mojej było- Made in England :cry:
Mam taka Honde z 95r. i pompka chodzi jak nowa :wink:

Biernik20 - Wto Mar 17, 2009 22:51

też właśnie myślełem nad wymianą spryskiwaczy na te mgłowe i je kupię zobaczymy co będzie :)
TomC - Sro Mar 18, 2009 01:13

Ja mam wymienioną pompkę chyba z Forda albo jakiegoś francuza. Jutro się dowiem.
Montowałem sam i co zauważyłem: pompka fizycznie prawie identyczna. Różnica tylko w kostce połączeniowej. Żeby oryginalnej kostki nie ciąć dorobiłem krótkie przewody, którymi połączyłem pompkę z kostką. Sama pompka ma sporo większe ciśnienie niż moja stara, która była dodatkowo chyba lekko przytarta bo ciśnienie miała mizerne.
Jak się dowiem z czego ta pompka to napiszę.

matlacz - Sro Mar 18, 2009 09:00

TomC napisał/a:
Ja mam wymienioną pompkę chyba z Forda albo jakiegoś francuza. Jutro się dowiem.
Montowałem sam i co zauważyłem: pompka fizycznie prawie identyczna. Różnica tylko w kostce połączeniowej. Żeby oryginalnej kostki nie ciąć dorobiłem krótkie przewody, którymi połączyłem pompkę z kostką. Sama pompka ma sporo większe ciśnienie niż moja stara, która była dodatkowo chyba lekko przytarta bo ciśnienie miała mizerne.
Jak się dowiem z czego ta pompka to napiszę.


Już słyszałem że z forda pasują. Jak się dowiesz dokładnie z czego ta pompka to napisz.

Brt - Sro Mar 18, 2009 09:03

pasują ... ale kupiłem zamiennik (nei wiem jakiej firmy) i ciśnienie kiepściutkie ... moze orginalna działa porzadnie :roll:
firefighter - Sro Mar 18, 2009 10:38

Nie wiecie może czy ta podejdzie:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=577783905

Brt - Sro Mar 18, 2009 10:40

wygląda podobnie ... szkoda, ze ciśnienia nie podają :hm:
matlacz - Sro Mar 18, 2009 10:43

Brt napisał/a:
wygląda podobnie ... szkoda, ze ciśnienia nie podają :hm:


No właśnie mam ten sam problem. Niewiem jaką kupić bo niewiem czy ciśnienie będzie dobre. A chciał bym zaraz założyć te co rozpylają na mgiełke i potrzebna jest pompka która ma wysokie ciśnienie.

b0b3k - Sro Mar 18, 2009 10:48

spójrzie jescze na te od toyoty - budową tez jakby podobne, a chyba ciśnienie powinno być ok jak na takąfirme :P
Remigiusz - Sro Mar 18, 2009 11:01

A czemu nie kupic np takiej do marki auta ktory ma te spryskiwacze mglowe :?:

Np takie przy samochodach po 2004 roku
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=577908260

b0b3k - Sro Mar 18, 2009 11:06

Remi55 napisał/a:
A czemu nie kupic np takiej do marki auta ktory ma te spryskiwacze mglowe :?:

Np takie przy samochodach po 2004 roku
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=577908260


no w sumie - ciekawe jaka srednice ma otwor czy podobny, bo jak nie to trza uciac stary i przekleic dobrym klejem abs, zatkac drugi wylot i skierowac calosc na jeden wąż :) najgorsze ze trzeba tyle zdejmowac by sie dostać do tego dziadostwa :/

matlacz - Sro Mar 18, 2009 11:08

Może któraś z tych by pasowała w miarę możliwości.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=568358678

firefighter - Sro Mar 18, 2009 12:34

Brt napisał/a:
wygląda podobnie ... szkoda, ze ciśnienia nie podają :hm:

Miałem kiedyś Daewoo :wink: i sikało nieźle więc może ciśnienie będzie OK

Remigiusz - Wto Mar 24, 2009 19:40

Cos znalazłem jak powinno prawidłowo pryskać :mrgreen:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Moze by tak kupił taka pompkę do Citroena 406

http://allegro.pl/item580...06_partner.html

AndrewS - Wto Mar 24, 2009 20:25

no ta pompka to jest podobna do tej jakie sa w R 214Si kanciaku
Remigiusz - Wto Mar 24, 2009 20:38

TO dziwne to wszystko jest. bo na tym filmie ciśnienie ma ta pompa z Citroena jak trzeba. Wiec jakie maja te Citroeny za pompy z im tak pryskają :?:
matlacz - Sro Mar 25, 2009 19:38

Co myślicie o tej pompce?

http://moto.allegro.pl/it...at_6434_58.html



Koleś piszę że nie zna ciśnienia bo nikt o tym nie piszę. Warto spróbować.

blue827 - Sro Mar 25, 2009 20:19

A moze wykombinujcie coś z podłączeniem wężyków bezpośrednio do wycieraczek. tak jak autobusy mają, i niektóre samochody też, wtedy płyn pryska bezpośrednio pod wycieraczki.

U mnie płyn spryskiwaczy porusza się trajektorią zanim dotrze do szyby, he he więc jakbym założył te mgłowe to pewnie nawet by nie sięgnął szyby. Ale nie jest źle , jedynie wkurza mnie że wycieraczki 4x się włączają po naciśnięciu spryskiwacza, czytałem że da się to wyłączyć jakąś kombinacją przycisków ale u mnie nie działało to.

szoso - Sro Mar 25, 2009 20:50

blue827 napisał/a:
A moze wykombinujcie coś z podłączeniem wężyków bezpośrednio do wycieraczek. tak jak autobusy mają, i niektóre samochody też, wtedy płyn pryska bezpośrednio pod wycieraczki.

to żaden problem :smile:
potrzebne dwie dysze,czarny przewód i czarne opaski :smile:
już to robiłem tyle że w Peugeot :wink:

matlacz - Sro Mar 25, 2009 22:31

Cytat:
A moze wykombinujcie coś z podłączeniem wężyków bezpośrednio do wycieraczek. tak jak autobusy mają, i niektóre samochody też, wtedy płyn pryska bezpośrednio pod wycieraczki.

Myślałem o tym ale trzeba by to zrobić tak żeby jakoś to wyglądało.

rybakowy - Sro Mar 25, 2009 22:44

umie pryska nawet oki ale jakos tak za grubo jak z węża :/ moze zastosowac dysze o mniejszych dziurkach :?: :?:
AndrewS - Sro Mar 25, 2009 22:51

w 214 Si kanciaku dalo sie wlaczyc spryskiwacz bez wycieraczek

blue827 napisał/a:
coś z podłączeniem wężyków bezpośrednio do wycieraczek.


sa takie wycieraczki od jakiegos dostawczaka tylko sa dlugie, widzialem tez na allegro

filo - Sro Mar 25, 2009 23:02

Cytat:
sa takie wycieraczki od jakiegos dostawczaka tylko sa dlugie, widzialem tez na allegro


W mercedesie sprinterze co sie w drugiej pracy czasem wożej jest taki właśnie patent,że wężyki są do wycieraczek podłączone a na wycieraczce jest taki mały krzyżyk co pryska w 4 strony.
Dość sprawnie to działa ale płyn też dość szybko znika ze zbiorniczka.

Drugi fajny patent widziałem w pierwszej robocie w Scani.
Na wycieraczki jest taka listwa z 8 dziurkami nałożona i jak pryska to tak jakby 4 spryskiwacze po dwie dysze. Ale w Scani to szyba potężna więc to do osobówek sie nie nadaje.

Tak przy okazji.
Ostatnio zakładałem jakiś zaworek zwrotny od Fiata.
Nówka 4 PLN.
Jestem baaardzo zadowolony...

szoso - Czw Mar 26, 2009 08:41

filo napisał/a:
Ostatnio zakładałem jakiś zaworek zwrotny od Fiata

ja też go zakładałem jakiś rok temu bo mi się płyn cofał i długo musiałem pompować zanim poszedł na szybę a teraz leci od razu :smile:

namiko - Pią Mar 27, 2009 15:15

AndrewS napisał/a:
w 214 Si kanciaku dalo sie wlaczyc spryskiwacz bez wycieraczek

U mnie jest tak, że kilka razy krótko - tak pulsacyjnie - przesuwam do siebie tę wajchę od wycieraczek. Tak jakby pompuję. I płyn po dwóch, trzech naciśnięciach leci, a wycieraczki nadal są nieruchome. Oczywiście płyn nie leci ciągle, tylko wtedy, jak na tak krótko naciskam. Wystarczy to jednak na to, żeby wycieraczki nie tarły na sucho. Wymaga to jednak wyczucia, żeby nie naciskać za mocno.
Jak przytrzymam ciut dłużej to wówczas wycieraczki się już włączają.
Nic nie gmerałam przy wycieraczkach i poprzedni właściciel też raczej nie - jak sądzę, więc chyba tak jest we wszystkich 200-tkach, a może i w innych Roverkach.

Biernik20 - Pią Mar 27, 2009 16:02

namiko napisał/a:
AndrewS napisał/a:
w 214 Si kanciaku dalo sie wlaczyc spryskiwacz bez wycieraczek

U mnie jest tak, że kilka razy krótko - tak pulsacyjnie - przesuwam do siebie tę wajchę od wycieraczek. Tak jakby pompuję. I płyn po dwóch, trzech naciśnięciach leci, a wycieraczki nadal są nieruchome. Oczywiście płyn nie leci ciągle, tylko wtedy, jak na tak krótko naciskam. Wystarczy to jednak na to, żeby wycieraczki nie tarły na sucho. Wymaga to jednak wyczucia, żeby nie naciskać za mocno.
Jak przytrzymam ciut dłużej to wówczas wycieraczki się już włączają.
Nic nie gmerałam przy wycieraczkach i poprzedni właściciel też raczej nie - jak sądzę, więc chyba tak jest we wszystkich 200-tkach, a może i w innych Roverkach.



u mnie jest dokładnie tak samo i też nic nie gmerałem poprostu wyczółem sobie te wajchę i tyle ale zakupiłem spryskiewacze mgłowe i jak znajde czas to bede coś maścił :D

blue827 - Pią Mar 27, 2009 22:08

W 800setce niby można oddzielić funkcję wycieraczki od spryskiwacza ale tak jak pisałem mi to nie działa. Może ktoś inny spróbuje?

1. zaciągnąć ręczny
2. przekręcić kluczyk w pozycje 1.
3. Wcisnąć i trzymać przycisk od tylnych przeciwmgielnych
4. przekrecić kluczyk w pozycje 2
5. puścić przycisk od tylnych przeciwmgielnych

kroki 2-5 trzeba wykonać w przeciągu 1.5 sekundy, gdy się uda CCU powinien zapiszczeć.

AndrewS - Pią Mar 27, 2009 22:15

namiko napisał/a:
Wymaga to jednak wyczucia, żeby nie naciskać za mocno.


to w kanciaku naciskanie nawet mocne, do siebie, nie powodowalo wlaczenia wycieraczek,
wiec mozna bylo szybe zlac dokladnie i potem dzwignie na dol
z tego dolnego polozenia dzwignia sama wraca i wycieraczki chodza na maksa
to akurat jest tak samo w R800

matlacz - Czw Kwi 02, 2009 19:41

Dobra mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi.
Mam 2 pompki spryskiwaczy każda ma 1 wyjście. Jedna jest na tył jedna na przód. obydwie pompki muszę kupić. I zastanawiam się czy nie lepiej by było kupić jedną z 1 wyjściem (na tył) a drugą z 2 wyjściami (na przód) Może to trochę by polepszyło ciśnienie zamiast z jednego wyjścia rozdzielać na 2 spryskiwacze to by było z 2 wyjść pociągnąć do każdego spryskiwacza osobny wężyk.


Co wy na to? Przejdzie takie coś?

Brt - Czw Kwi 02, 2009 21:12

Pompka z dwoma wyjściami działa tak, że kręcąc się w lewo psika jednym a w prawo drugim wyjściem ... kierunek obrotów zależy od biegunowości zasilania. Więc raczej to nie zadziała ;) Po prostu ... dobra pompka z jednym wyjsciem i po problemie :ok:
matlacz - Czw Kwi 02, 2009 22:33

Brt, dzięki za wyjaśnienie. Tak też podejrzewałem dlatego pytałem bo byłem ciekaw czy jest tak jak myślę. Nie myliłem się.

Kupiłem coś takiego:
http://moto.allegro.pl/it...at_6434_58.html

Remigiusz - Czw Kwi 02, 2009 23:25

matlacz,

To jak zamontujesz to powiedz czy lepiej to działa :grin:

matlacz - Wto Kwi 14, 2009 23:12

No więc założyłem nowe pompki i muszę powiedzieć że sikają że aż miło. :mrgreen:
Z tyłu to nawet musiałem ustawić igłą kierunek bo sikało aż do przedniej maski a nie na tylną szybę. Z przodu natomiast daje na całą przednią szybę. :mrgreen:

ash - Wto Kwi 14, 2009 23:22

A jak z podlączeniem? Pasuje bez niczego czy jakies przerobki?
matlacz - Sro Kwi 15, 2009 18:49

Musiałem tylko wtyczkę trochę naciąć w koło poza tym nic więcej wszystko pasuje.
Dzenson - Sro Kwi 15, 2009 21:54

matlacz napisał/a:
Musiałem tylko wtyczkę trochę naciąć w koło poza tym nic więcej wszystko pasuje.


Czyli śmiało możemy ją kupować? ( Z Krotoszyna kolega więc jeśli nie będzie działać mam blisko :cool: )

p.s - myślałem, że problem słabych spryskiwaczy dotyczy tylko mnie a tu proszę ...

matlacz - Sro Kwi 15, 2009 22:57

Dzenson napisał/a:
p.s - myślałem, że problem słabych spryskiwaczy dotyczy tylko mnie a tu proszę ...


Problem ze spryskiwaczami miałem od ponad roku. W końcu podjąłem decyzje że trzeba zaryzykować. I jak dla mnie działa świetnie. Trochę mi zajęło samo ustawianie spryskiwaczy igiełką bo na początku przednie dawały aż na cały dach a z tyłu (co pisałem wcześniej) dawały aż do przedniej maski dopiero po ustawieniu trafiają tam gdzie miały.


Dzenson napisał/a:

Czyli śmiało możemy ją kupować? ( Z Krotoszyna kolega więc jeśli nie będzie działać mam blisko :cool: )


Śmiało można kupować. Jak ktoś chcę kupić proszę napisać że od matlacz-a do roverka 200 pan sprzedający mówił że skojarzy. :!:



Co do mgłowych to kupie założę to się wypowiem ale przy tym co widzę przy normalnych to te pompki dadzą spokojnie rady z ciśnieniem.


Jeśli ktoś chce zrobię fotki. :rotfl:

nicco_nuwai - Czw Kwi 16, 2009 08:02

matlacz napisał/a:
przy tym co widzę przy normalnych to te pompki dadzą spokojnie rady z ciśnieniem.


Jeśli ktoś chce zrobię fotki. :rotfl:


Witaj :)

fotki chetnie zobacze, jeszcze kilka pytan :)

- czy przy wtyczkach jest jakas polaryzacja czy obojetnie jak podlaczales?
- czyli rozumiem ze jedyne co zmieniles to pompki i cisnienie na starym ukladzie wzroslo znaczaco (wyzsze strzyki ze starego ukladu)
- jakies zaworki zwrotne po drodze?
- co z spryskiwaniem przy predkosci bo o tym nie wspominales? np 80-100/h (nie mowiac o wiecej) zdusza strzyk plynu?

mysle ze zaatakuje tego sprzedawce :) dzieki za rady i test!
pozdr

AndrewS - Czw Kwi 16, 2009 10:21

nicco_nuwai napisał/a:
- czy przy wtyczkach jest jakas polaryzacja czy obojetnie jak podlaczales?


z tego co pamietam, to jak u siebie sprawdzalem cisnienie, to byla troche roznica po zmianie biegunów

matlacz - Czw Kwi 16, 2009 19:13

nicco_nuwai napisał/a:
fotki chetnie zobacze, jeszcze kilka pytan :)


Postaram się zrobić dzisiaj i wstawię.

nicco_nuwai napisał/a:
- czy przy wtyczkach jest jakas polaryzacja czy obojetnie jak podlaczales?


Plus do Plusa minus do minusa. Czyli podłączyłem tak jak było. Tylko nacinałem wtyczki wkoło żeby trochę się rozeszły przy wkładaniu do pompki bo inaczej by nie weszły.


nicco_nuwai napisał/a:
- czyli rozumiem ze jedyne co zmieniles to pompki i cisnienie na starym ukladzie wzroslo znaczaco




Oprócz pompek kupiłem nowy wężyk od pompki do pierwszego spryskiwacza (między spryskiwaczami miałem stary oryginalny[zapodam foto zobaczycie]) kupiłem troszkę mniejszej średnicy wewnętrznej (troszkę chudsze) niż te oryginalne bo innych nie było. Co do wężyka do tylnych spryskiwaczy został oryginalny.


nicco_nuwai napisał/a:
(wyzsze strzyki ze starego ukladu)


Zgadza się.



nicco_nuwai napisał/a:
- jakies zaworki zwrotne po drodze?



Miałem zamiar lecz nie kupiłem więc nie założyłem i dobrze u mnie sika praktycznie od razu po pociągnięciu wajchy (pióra nie zdążą się ruszyć a już sika :mrgreen: ).


nicco_nuwai napisał/a:
- co z spryskiwaniem przy predkosci bo o tym nie wspominales? np 80-100/h (nie mowiac o wiecej) zdusza strzyk plynu?




Oczywiście sika mniejszym strumieniem ale wystarczającym na całą szybę.

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 20:01 ]
I oto zdjęcia

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 20:03 ]
Do końca niesą jeszcze ustawione ale chce założyć mgłowe :mrgreen:

Pat - Pią Kwi 17, 2009 13:03

No to i ja sie wypowiem ... spryskiwacze mialem dobre , cisnienie ok .. po ustawieniu nie bylo wiekszych problemow, ale .. no i wlasnei tu jest to ale ... szlag mnie trafial jak po kilkakrotnym spryskaniu trafialy sie obszary gdzie nie byla zroszona szyba i wycieraczki zostawaly jakies smugi :D

kupilem tu
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html

wlasnie zalozylem ... w 3 minuty .. zdecydowanie lepiej .. momentalnie cala szyba mokra ... duzo lepiej zbieraja wycieraczki ( bo nie ma suchych placów ) koszty zadne wedlug mnie
zdecydowanie polecam :)

Brt - Pią Kwi 17, 2009 13:50

Czyli psikają wystarczająco wysoko bez żadnych dodatkowych regulacji ?? A jak przy wyższych prędkosciach ??
Pat - Pią Kwi 17, 2009 13:54

Brt napisał/a:
Czyli psikają wystarczająco wysoko bez żadnych dodatkowych regulacji ?? A jak przy wyższych prędkosciach ??


wlasnie na postoju mialem wrazenie ze sa nisko .. ale jest to połowa wys szyby ... w czasie jazdy bedzie odpowiednio wyzej ... sprawdze to organoleptycznie po pracy to powiem wiecej :)

TomC - Pią Kwi 17, 2009 16:16

Pat28 napisał/a:
w czasie jazdy bedzie odpowiednio wyzej

Od kiedy pęd powietrza przy np. 80km/h podnosi płyn podczas spryskiwania? :roll:
Ja mam takie spryskiwacze i im szybciej jadę tym niżej pryskają.

des - Pią Kwi 17, 2009 16:40

Dokładnie tak jak pisze kolega TomC, skoro na postoju pryska na polowę szyby to podczas jazdy będzie pryskać może lekko ponad wycieraczki. Wiem bo sam sprawdzałem i na postoju właśnie pryskało na połowę szyby. Powróciłem do oryginalnych spryskiwaczy. Dopóki nie zwiększy się ciśnienia i kąta to wg. nie ma sensu zakładać spryskiwaczy mgłowych.
Pat - Pią Kwi 17, 2009 16:42

TomC napisał/a:
Pat28 napisał/a:
w czasie jazdy bedzie odpowiednio wyzej

Od kiedy pęd powietrza przy np. 80km/h podnosi płyn podczas spryskiwania? :roll:
Ja mam takie spryskiwacze i im szybciej jadę tym niżej pryskają.


to prawda ... chodziło mi bardziej o sposob rozmycia wody :)


sprawdziłem w czasie jazdy ... według mnie zdecydowanie lepsze od standardowych

azer - Pią Kwi 17, 2009 18:11

również dzisiaj sobie zamontowałem :) Jak zobaczyłem jak psikają standardowe matlacza, to pomyślałem że możę mam jakąś lepszą pompkę bo moje standardowe sikają mocno. Niestety po zamontowaniu tych polecanych od c3 efekt średni, ale zaraz jechałęm na myjke i do domku. Jutro czeka mnie trasa to przetestuje :) +jakieś fotki

aha w ASO Cytryny w Poznaniu są już po 15zł

matlacz - Pią Kwi 17, 2009 19:28

azer napisał/a:
również dzisiaj sobie zamontowałem :) Jak zobaczyłem jak psikają standardowe matlacza, to pomyślałem że możę mam jakąś lepszą pompkę bo moje standardowe sikają mocno. Niestety po zamontowaniu tych polecanych od c3 efekt średni, ale zaraz jechałęm na myjke i do domku. Jutro czeka mnie trasa to przetestuje :) +jakieś fotki

aha w ASO Cytryny w Poznaniu są już po 15zł



Że niby moje słabo psikają? :?:

azer - Pią Kwi 17, 2009 19:58

matlacz napisał/a:
Że niby moje słabo psikają? :?:

no tak to wygląda, zwłaszcza na 4 zdjęciu. Chyba że specjalnie tak to ustawiłeś, ale to przecież przy prędkościach by ledwo dolatywało

cobrad - Sob Kwi 18, 2009 21:59

A co ja mam zrobić ze swoimi? Wymienione dysze na nowe, i psikają tylko te po stronie kierowcy - niby fajnie, pasażer widzieć nie musi , ale mnie także to przeszkadza.
thef - Nie Kwi 19, 2009 14:53

cobrad napisał/a:
A co ja mam zrobić ze swoimi? Wymienione dysze na nowe, i psikają tylko te po stronie kierowcy - niby fajnie, pasażer widzieć nie musi , ale mnie także to przeszkadza.
Zajrzeć pod maskę i zobaczyć gdzie jest zator, albo czy wszystko dobrze założone. Może być zapchany trójnik, przewód, a może po prostu przewód spadł i płyn sika sobie pod maskę.
nicco_nuwai - Sro Maj 13, 2009 22:17

witam!

zgodnie ze sugestiami kolegi maltacza zakupilem pompki od sprzedawcy ktorego polecal.

dzis przeprowadzilem montaz, o ile po wiekszych problemach z wyciagnieciem plastikowego nadkola, i dosc klopotliwym demontazu baniaczka ze plynem - okazuje sie ze pompki faktycznie pasuja we fabryczne miejsca w zbiorniczku - ale wyjatkowo problematyczne jest spasowanie wtyczek, nie wiem jak mialo to miejsce u kolegi maltacz - wspominal jedynie o nacinaniu wtyczek - u mnie pompki mialy duzo szersze wsowki - nie mieszczace sie w gniezdzie wtyku - musialem "obrac" zlacze pompki tak aby wsowki wystawaly okolo 2mm i podpilowac je po bokach pilnikiem, plus nacinanie wtyczki o ktorym wspomnial maltacz, nie strczylo mi sil na wymiane 2giej pompki - moze kiedy indziej. przednia faktycznie sprawia wrazenie wyzszego psikania przy zapalonym silniku (na mglowych) - wrazenia z jazdy i glebsze opinie - wkrotce...

pozdr.

Remigiusz - Sro Maj 13, 2009 22:32

Witam, bo widzę ze temat znów poruszony :mrgreen:

Wiec ja przełożyłem u siebie z mgłowych na stare ale po 10min znów zmieniłem na mgłowe. :mrgreen: Nie ma to jak taka fajna mgiełka jest na szybie niż takie dwa pkt gdzie tylko sika :wink: Nie mogę się już odzwyczaić. Chodź nie pryska do końca jak bym chciał bo trochę poniżej polowy szyby, ale co dziwne zmieniłem płyn na letni nagle mi pryska jak trzeba ta mgiełka czyli na cala szybę :shock: Przy ok 100km/h pryska jak dawniej poniżej pól szyby a na autostradzie no to jak się dłużej trzyma to nawet można szybę umyć w miarę ok :mrgreen:

Brt - Sro Maj 13, 2009 22:44

Płyn zimowy ma takie właściwości fizyczne, że będzie przy tej samej pompce miał niższe ciśnienie niz woda/płyn letni ;)
Remigiusz - Sro Maj 13, 2009 22:55

Brt napisał/a:
Płyn zimowy ma takie właściwości fizyczne, że będzie przy tej samej pompce miał niższe ciśnienie niz woda/płyn letni ;)


o widzisz :mrgreen: ze coś nowego nauczyłem, dzięki Brt, :ok: Nie sadziłem ze aż tak Glikol doprowadzi to niższej wiskozy w płynie zimowym :shock: Ale jak widać jednak :mrgreen: Rożnica jest bardzo widoczna :grin:

AndrewS - Sro Maj 13, 2009 23:08

Brt napisał/a:
Płyn zimowy ma takie właściwości fizyczne,


jakie ??
jest gęstszy ??

Brt - Sro Maj 13, 2009 23:19

a nie zaglębialem się czy gęstszy czy rzadszy czy co innego .... po prostu slabiej psika ;)
des - Czw Maj 14, 2009 00:28

No to nie wiem czy jest sens zmieniać te spryskiwacze. Przecież tak na prawdę to większość czasu spryskiwaczy używamy właśnie zimą, a skoro płyn zimowy ma takie jakieś dziwne właściwości, że zmniejsza ciśnienie to nie widzę sensu.
nicco_nuwai - Czw Maj 14, 2009 10:18

witam!

no i po testach :)

1) spryskiwacze mglowe peugeot/citroen na fabrycznej pompce przy zapalonym silniku - na postoju powiedzmy ze polowa wysokosci szyby, przy 80km/h i powyzej - ledwo dolna granica szyby - jakies 5cm od uszczelki.

2) spryskiwacze j/w + pompka polecana przez kolege maltacza - (pomijajac problemy z montazem opisane w moim poprzednim poscie), efekt REWELACYJNY :shock: :shock: :shock:

na postoju przy wlaczonym silniku 2/3 wysokosci szyby, przy jezdzie, od 80 - 140km/h szyba cala zroszona, spryskiwaczki trafiaja w polowie wysokosci szyby i ped powietrza dodatkowo rozprowadza plyn na i tak juz bardzo dobrze zroszonej szybie :ok: :ok: :ok:
brak efektu zduszania strumienia pedem powietrza.

polecam modyfikacje :ok: :ok: :ok: - dla mniej cierpliwych polecam zorganizowac orginalne wtyki do pompek peugeot/citroen i poprostu obciac te roverowe i zalutowac nowe - mniej roboty i pewniejsze trzymanie.

pozdr

matlacz - Czw Maj 14, 2009 20:24

nicco_nuwai napisał/a:
witam!

no i po testach :)

1) spryskiwacze mglowe peugeot/citroen na fabrycznej pompce przy zapalonym silniku - na postoju powiedzmy ze polowa wysokosci szyby, przy 80km/h i powyzej - ledwo dolna granica szyby - jakies 5cm od uszczelki.

2) spryskiwacze j/w + pompka polecana przez kolege maltacza - (pomijajac problemy z montazem opisane w moim poprzednim poscie), efekt REWELACYJNY :shock: :shock: :shock:

na postoju przy wlaczonym silniku 2/3 wysokosci szyby, przy jezdzie, od 80 - 140km/h szyba cala zroszona, spryskiwaczki trafiaja w polowie wysokosci szyby i ped powietrza dodatkowo rozprowadza plyn na i tak juz bardzo dobrze zroszonej szybie :ok: :ok: :ok:
brak efektu zduszania strumienia pedem powietrza.

polecam modyfikacje :ok: :ok: :ok: - dla mniej cierpliwych polecam zorganizowac orginalne wtyki do pompek peugeot/citroen i poprostu obciac te roverowe i zalutowac nowe - mniej roboty i pewniejsze trzymanie.

pozdr



Witam
Dziękuje za recenzje :mrgreen:

Ja również wcześniej pisałem że te pompki są naprawde dobre ale nikt mi nie wierzył.


Co do montażu ja również musiałem obrać troszkę wtyczki roverowe i naciąć zapomniałem o tym (przepraszam mój błąd) Co do samych metalowych bolców nie miałem problemu.

Jak kolega wyżej pisze najlepszym rozwiązaniem było by dolutować oryginalne wtyczki od citroena.

Pozdrawiam

Brt - Pon Cze 08, 2009 10:16

matlacz napisał/a:
Ja również wcześniej pisałem że te pompki są naprawde dobre ale nikt mi nie wierzył.

Ja wierzyłem :P ... a teraz jeszcze mogę potwierdzić i polecić :) w końcu po prawie 4 latach użytkowania mam spryskiwacze :D

b0b3k - Nie Lip 26, 2009 19:18

Czy ktoś moze podać aktualny link do tej pompki z allegro tak by pasowała w zbiornik od płynu bez problemow ;) ? czy trzeba cos wiecej sciagac niz nadkole za zbiornikiem? zbiornik trzeba wyciagac czy tylko oproznic z plynu ?
staf - Nie Lip 26, 2009 21:48

Zobacz to.
https://ssl.allegro.pl/50774_pompki_spryskiwaczy.html?order=n&view=gtext

b0b3k - Nie Lip 26, 2009 21:49

staf napisał/a:
Zobacz to.
https://ssl.allegro.pl/50774_pompki_spryskiwaczy.html?order=n&view=gtext

kurcze staf.. kategorie to ja też umiem znaleźć w koncu mam te 300 komentarzy za cos w allegro ;) pytalem o konkretna aukcje ;)

staf - Nie Lip 26, 2009 21:53

Kurcze muszę się przyłozyć. :mrgreen:
matlacz - Nie Lip 26, 2009 22:40

b0b3k,
tu masz numer gg do gościa który sprzedawał mi pompki

414993

On jest z Wrocławia firma nazywa się SOBIMAX

Zagadaj powiedz że w kwietniu ja kupowałem u niego 2 pompki do rovera 200 powinien skojarzyć i co sprzedać.
Pompki w otwór zbiorniczka pasują jak oryginał. Tylko wtyczki musisz ponacinać żeby pasowały chyba że kupisz oryginalne od tej pompki jak tu wcześniej pisaliśmy i poprostu wymienisz roverowe na nowe, to zaoszczędzisz czasu.

Co do montażu musisz wyciągnąć zbiornikl to są 3 śruby jedna od góry dwie od dołu. Ja robiłem to po zdjęciu nadkola ale łatwiej po zdjęciu zderzaka. Myślę że sobie poradzisz jakaś godzina półtora i zrobisz.


Pozdrawiam jak co to pisz.

luki_pj - Pon Lip 27, 2009 13:36

Ktoś montował podobne dysze ??
http://www.allegro.pl/ite...cze_mglowe.html
na aukcji pisze, że do ROVER 25 45 200 400 podchodzą
Ciekaw jestem czy bez wymiany pompy by się obeszło...

TomC - Pon Lip 27, 2009 13:56

luki_pj napisał/a:
Ktoś montował podobne dysze ??

Przeczytaj cały temat to się dowiesz co i jak.

Moloch - Wto Lip 28, 2009 13:56

Zainteresował mnie ten temat :)

Jako posiadacz R200 zawsze mnie w nim denerwował spryskiwacz przedniej szyby, poczytałem troche ten temat i postanowiłem troche zaradzić akcji zwanej "opóźnienie spryskiwacza, wycieraczki suche" :) na razie nie robiłem mgiełki tym się zajmę za jakiś czas :)

No więc poszedłem do sklepu mototyzacyjnego i kupiłem zaworek od Cienkocienko pierwszy lepszy sklep motoryzacyjny koszt 13 zł. niby drogo ale mam nadzieje, że będzie trwały :)

Narzędzia których użyłem do tej pracochłonej zabawy to :D :

Zaworek, Sklepowe Tyrtylki, Nożyk Tapicerski:






W oryginale wyglądało to tak:







A po przeróbce tak:







A teraz jak to zrobić :rotfl: :

Otwieramy maskę, przecinamy wężyk, mniej więcej w miejscu w którym jest plastikowe ustrojstwo trzymające wężyk do karoserii, w obcięty wężyk wczepiamy zaworek (jest na nim strzałeczka w którą stronę trzeba go montować), zakładamy tyrtylki i gotowe :)

Efekt:

Po załączeniu spryskiwaczy, płyn leci na szybę zaraz po pociągnięciu wajhy do siebie, a nie jak to bywało w fabryce, najpierw 2-3 razy przelecą wycieraczki, potem leci płyn.

PS 1: Napisałem taki poradniczek, bo dziewczyny na forum narzekały, że nie wiedzą jak to zrobić :P
PS 2: O dziwo pamiętam, że gdy rozkręcałem tylną klapę aby naprawić wężyk z tyłu samochodu to taki sam zaworek był tam zamontowany :)

darek_wp - Wto Lip 28, 2009 14:21

Osobiście ma założony taki zaworek w poldolocie od 8 lat - bezawaryjny :-)
pozdrawiam

ps drobna uwaga do montażu - zalecane aby zaworek zamontować jak najbliżej spryskiwaczy - to maksymalnie skraca opóźnienie w podawaniu wody/ płynu na szybę

Moloch - Wto Lip 28, 2009 14:27

Mówisz, że masz taki zaworek, a jak jest w zime? Nie chce sobie płyn czasem zamarzać? :)
fearless - Wto Lip 28, 2009 14:34

Moloch napisał/a:
a jak jest w zime? Nie chce sobie płyn czasem zamarzać? :)

O tym samym pomyślałem :D , ale może temperatura z komory silnika ładnie to rozmraża, albo trzeba stosować dobry zimowy płyn, powiedzmy do -35 "C.

darek_wp - Wto Lip 28, 2009 14:34

jak narazie nie zdażyło mi się żeby zamarzł płyn, ale unikam wszelkich wynalazków typu koncentraty - kupuje zimowy płyn w marketach i jest ok
Moloch - Wto Lip 28, 2009 14:36

Tak sobie pomyślałem, ludzie tutaj pisali, że siła silniczka jest za słaba aby mgiełkę rozprowadzać po całej szybie, na lato trzeba by było spróbować rozcieńczyć płyn wodą, może by coś to dało, tanie a może zadziała :) gorzej w zimę :)
azer - Wto Lip 28, 2009 14:46

U mnie to tak wygląda. Mam do tego założone spryskiwacze od C3 z ASO po 15zł
i w czasie jazdy rzeczywiście nie psika to za wysoko, ale na postoju jest ok. Zaworek jakieś grosze w sklepie zoologicznym, coś koło 7zł o ile dobrze pamiętam. Te przeźroczyste wężyki to też z zoologicznego kupowałem aby dorobić przerwany wąż na tyle i tu też wykorzystałem bo stare były porozciągane i wypadały.

Może kiedyś zabiore się jeszcze za wymianę pompki na tą polecaną.

Na obecną chwile nie podoba mi się fakt że sporo mam zacieków na masce, ale nie wiem czy to od tego zaworku że się nie cofa czy od spryskiwaczy że tak działają przy słabej sile siku :)

b0b3k - Czw Lip 30, 2009 14:49

czy trzeba wyciagac ten zbiornik od spryskiwaczy celem wymiany pompki? nie da sie bez jego odkrecania podmienic pompek ?
Brt - Czw Lip 30, 2009 15:19

nie trzeba ... wystarczy dobrze odchylić a najlepiej zdjąć zderzak i dostęp jest wystarczający :ok:
radek100nx - Czw Lip 30, 2009 15:35

luki_pj napisał/a:
Ktoś montował podobne dysze ??
http://www.allegro.pl/ite...cze_mglowe.html
na aukcji pisze, że do ROVER 25 45 200 400 podchodzą
Ciekaw jestem czy bez wymiany pompy by się obeszło...


Ja montowałem te z MG ZR. Pasują bez problemu, a i nie wydaje mi się, żeby była potrzebna przeróbka pompy. Rozpylają na 2/3 wysokości na postoju i w czasie jazdy też dają radę.

b0b3k - Czw Lip 30, 2009 21:35

Dzis doszła do mnie ta pompka polecana przez was jutro sprobuje ją zamontowac tylko musze kupic troche wezyka do zabawy w odciaganie plynu :P
Brt - Czw Lip 30, 2009 21:38

eee wyjmij dolot z trójnika pod maską, włóż do jakiegoś pojemnika, rozepnij kostkęod wycieraczek, przekręć zapłon i włącz spryskiwacze ... samo się wypompuje :lol: Tylko później podepnij wycieraczki ;)
b0b3k - Sob Sie 01, 2009 14:07

Potwierdzam na roverkowskiej pompce w r200 przy spryskach od C3 jest straszna lipa wali troche po masce i do polowy szyby moze max na postoju ;) trzeba dobrego ciśnienia ;) po obiedzie ide walczyc z wlozeniem nowej pompki ;)
mielony22 - Pią Sie 28, 2009 19:52

wszyscy mają mgiełkę!!!mam i ja!!! :mrgreen:

lata na orginalnej pompce tylko skrocilem wężyki o szerokość samochodu i jest duzo lepiej.nie chce myslec jak to sika po zmianie pompki na silniejsza.narazie wystarczy mi to.

ps.rewelka a koszt marne 28pln-ów w ASO cytrynki

camaro17 - Pon Sie 31, 2009 20:21

Podbijam temat.

Z racji że już dawno, dawno mam zamontowane mgłowe dysze od Cytrynki C3 to psikanie z nich nie było aż takie dobre jak powinno, zresztą nie jeden z was o tym wiedzą.

Jednak dzisiaj zrobiłem mały myk, zaworkiem zwrotnym za 10 zł i skróceniu seryjnych wężyków o szerokość podszybia. Cały zabieg trwał od 15 min a efekt bardzo zadowalający, sikanie płynu na dotyk za każdym razem i o to chodziło, co do wysokości to podwyższyła się sama , chyba z powodu skrócenia obiegu, bo na postoju idzie w połowę jak nic, w czasie jazdy nie wiem jeszcze nie próbowałem. :mrgreen:

Teraz jest OK, co do zamiany pompki na lepszą to chyba nie jest głupi pomysł, ale to może przy następnej okazji :mrgreen:

A jak wiadomo okazje to u mnie bardzo często się nadarzają :mrgreen: :mrgreen:

Pozdarwaim :wink:

azer - Pon Sie 31, 2009 20:24

camaro17, a nie masz zacieków na masce? ja mam po każdym użyciu i właśnie nie wiem czy to przez spryskiwacze czy przez zaworek zwrotny który blokuje powrót wody :hmm:
camaro17 - Pon Sie 31, 2009 21:15

azer, nie na razie niczego nie zauważyłem, anie czekaj są ale podcieka od dołu pod osłona izolacją i ścieka na przodzie maski tuż przy grillu, ale nie widać prawi nic :mrgreen:
Jugol - Pon Sie 31, 2009 21:18

...jak można podajcie jakiego linka do tych pompek, bo tamte już nieaktualne- też chcę się wziąźć za mgiełkę :grin:
Remigiusz - Pon Sie 31, 2009 22:46

camaro17 napisał/a:
i skróceniu seryjnych wężyków o szerokość podszybia


Mozna to jakos inaczej opisać bo ja nie wiem o co chodzi :mrgreen:

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 22:47 ]
Albo zdjęcie jakieś daj, kazdy cos skraca a ja nie wiem o co chodzi :mrgreen:

matlacz - Wto Wrz 01, 2009 07:57

Jugol,
tu masz numer gg do gościa który sprzedawał mi pompki

414993

On jest z Wrocławia firma nazywa się SOBIMAX

camaro17 - Wto Wrz 01, 2009 17:00

Remi55, proszę bardzo :mrgreen:



zaworek :oops:



Teraz jestem zadowolony na 100%, dzisiaj przy prędkości 100km/h psikałem i psika na połowę szyby tak jak trzeba i o dziwo po mojej małej kuracji z wężykiem uzyskałem bardzo fają pianę po przez te dysze na szybie co daje nieporównywalne efekty w myciu szyby przez wycieraczki :razz:

Aha i nic nie cieknie, sucho jak nie wiem co :wink:

Remigiusz - Wto Wrz 01, 2009 21:24

Ja ma jakieś zaworki do :dupa: Bo kupiłem dwa i jak je podłącze to nawet mi do szyby nie chce woda dolecieć a bez pryska jak trzeba.

Tak ze camaro17, skąd masz taki zaworek fajny :mrgreen: A ta przeróbka to w końcu rozumiem o o chodzi :mrgreen: hehe..

camaro17 - Wto Wrz 01, 2009 21:43

Remi55, a może w złym kierunku go montowałeś, bo on ma blokadę, ja w złą stronę go wstawisz to kiszka nie psika, a zaworek najzwyklejszy ze sklepu moto, robota na 15 min i jest pełen max z użytkowani ich :mrgreen:

No i wydaje mi się że skrócenie wężyka o szerokość szyby dużo daje, bo nie ma takiego długiego obiegu.

Lechos - Wto Wrz 01, 2009 21:54

camaro17 a czy prawy spryskiwacz nie daje Ci lepiej niz lewy?
Jak montowalem mglowe to zrobilem tez taki patencik z krotszym wezykiem ale okazalo siepo przelozeniu trojnika, ze prawy psika lepiej bo jest jako pierwszy (krotszy wazyk od trojnika i zabiera cisnienie lewemu), dopiero gdy dalem rowne dlugoscia wezyki sytuacja sie unormowala i dwa psikaja z jednakowa sila. A zacieki mam na masce po spryskaniu.

thef - Wto Wrz 01, 2009 22:01

Skoro Wam źle pryska stronami, to zacznijcie od oczyszczenia dysz, wężyków i pompek spryskiwaczy na oryginalnym układzie. Powinno być OK nawet przy 100 km/h. Jeżeli słabo psika lub nierówno, to są jakieś zanieczyszczenia lub siadają pompki. Dopiero potem można się zastanawiać nad dyszami mgłowymi i zamiana powinna nie zmieniać wiele, wymuszać jedynie konieczność regulacji wysokości spryskiwania.
ash - Wto Wrz 01, 2009 22:13

Wezcie tez poprawke ze w zimie lejemy plyn zimowy, wtedy moga byc problemy.
thef - Wto Wrz 01, 2009 22:19

ash napisał/a:
Wezcie tez poprawke ze w zimie lejemy plyn zimowy, wtedy moga byc problemy.
Teoretycznie nie powinno być, bo więcej glikolu czy tam denaturatu, zatem skupiamy się bardziej na przepływie i niezamarzaniu niż na myciu, ale to fakt, ważna rzecz co mamy w zbiorniczku. Jeszcze lato więc miejmy nadzieję, że zimowy już zszedł z obiegu ;) .
camaro17 - Sro Wrz 02, 2009 15:19

Lechos, nie mam takiego problemu u siebie , tak jak lewi i prawy na równi psikają , w czasie jazdy oba psikają w połowę szyby robiąc fajną piankę i ładnie czyszcząc szybkę :mrgreen:

Co do czyszczenia org układu to na pewno nie głupi pomysł, lecz jak odcinałem nadmiar wężyka org, to z ciekawości popatrzyłem na jego wewnętrzne ścianki i o dziwo po 10 latach nie było tam żadnego osadu, tylko odbarwienia po różnych kolorach płynu.

thef, sądzisz że w zimę takie spryski nie będą dobrze działać i będzie z nimi problem.?

thef - Sro Wrz 02, 2009 15:43

camaro17 napisał/a:
thef, sądzisz że w zimę takie spryski nie będą dobrze działać i będzie z nimi problem.?
Nie wiem czy na pewno będzie problem, ale płyn zimowy ma nieco większą lepkość. Najwyżej dolejecie trochę denaturatu, o ile wytrzymacie potem specyficzny zapaszek ;)
Remigiusz - Sro Wrz 02, 2009 17:09

ash napisał/a:
Wezcie tez poprawke ze w zimie lejemy plyn zimowy, wtedy moga byc problemy.


Dokładnie tak sie dzieje z tymi mglowimy :neutral: Mialem je w zimie montowane i pryskały nie jak :evil: Ale się juz tak przyzwyczaiłem ze niech che mieć innych :razz:

camaro17, A zaworek monotwalem w dobra stronę, bo w druga nic nie leciało :mrgreen:

Jugol - Sro Wrz 02, 2009 20:39

matlacz napisał/a:
Jugol,
tu masz numer gg do gościa który sprzedawał mi pompki

414993

On jest z Wrocławia firma nazywa się SOBIMAX

... a o jaką pompkę chodzi, do jakiego auta panowie, bom zielony z leksza??

matlacz - Pią Wrz 04, 2009 21:00

Od citroena. Napisz że potrzebujesz do rovera to gościu powinien wiedzieć o co chodzi.

Pozdrawiam

Jugol - Sob Wrz 05, 2009 00:04

Dzienks :ok:
Remigiusz - Wto Wrz 08, 2009 23:04

dziękuje camaro17 za zdjęcie tego zaworku. Kupilem go w zeszłym tygodniu i przedwczoraj go zamontowałem :mrgreen: Kosztował 12zlotych ale byl tego warty :razz: :mrgreen:

Wiec resumując u mnie: Pompka Roverkowa + wężyki takie jakie były, Spryskiwacze od Cytryny + zaworek taki jak camaro17 nam pokazał --> Pryska jak trzeba :mrgreen:

Na postoju od razu na dotyk pryska mi na cala szybę i jeszcze ponad dach :grin: :hurra: :hejka: :hura: Przetestowałem to na trasie Strzyzow - Wieden, i efekt taki ze przy 140km/h pryska mi powyżej wycieraczek na jakaś 1/4 do 1/2 szyby :grin: Przy 100km/h bez problemu lekko ponad 1/2 pryska :mrgreen:

Moim skromnym zdaniem nie trzeba wymieniać żadnej pompki :wink:

azer - Wto Wrz 08, 2009 23:22

Remi55, nie rozumiem. W poprzednich postach piszesz że pryska tragicznie a po instalacji zaworka zwrotnego nagle wszystko jest super? Przecież ten zaworek nie zwiększa ciśnienia, wprowadza jedynie taką zmianę że spryskiwacze sikają od razu i wycieraczki nie chodzą na sucho tą chwile :hmm:
Remigiusz - Wto Wrz 08, 2009 23:34

azer, No sam nie wiem ale tak jest bez zaworka jest tragedia w sumie a z to jest rewelacja :mrgreen: Nie wiem jakim cudem ale tak jest u mnie :shock: :bezradny:

Mi sie wydaje ze przez zaworek ciśnienie jest trochę inne bo nie wraca płyn oraz powietrze z powrotem i przez to ze sika od razu to się ma trosze większe ciśnienie. :wink: :?: :bezradny:

A po 2 pisałem wyżej ze w zimie na płynie zimowym pryskały nie jak a nie letnim o niebo lepiej :mrgreen: zima nadchodzi wiec sie okaże jak to będzie. :wink:

thef - Wto Wrz 08, 2009 23:36

Remi55 napisał/a:

Wiec resumując u mnie: Pompka Roverkowa + wężyki takie jakie były, Spryskiwacze od Cytryny + zaworek taki jak camaro17 nam pokazał --> Pryska jak trzeba :mrgreen:

Na postoju od razu na dotyk pryska mi na cala szybę i jeszcze ponad dach :grin: :hurra: :hejka: :hura: Przetestowałem to na trasie Strzyzow - Wieden, i efekt taki ze przy 140km/h pryska mi powyżej wycieraczek na jakaś 1/4 do 1/2 szyby :grin: Przy 100km/h bez problemu lekko ponad 1/2 pryska :mrgreen:

Moim skromnym zdaniem nie trzeba wymieniać żadnej pompki :wink:
Jeżeli czysta jest cała instalacja, to tak powinno być :) .
azer napisał/a:
Remi55, nie rozumiem. W poprzednich postach piszesz że pryska tragicznie a po instalacji zaworka zwrotnego nagle wszystko jest super? Przecież ten zaworek nie zwiększa ciśnienia, wprowadza jedynie taką zmianę że spryskiwacze sikają od razu i wycieraczki nie chodzą na sucho tą chwile :hmm:
Ciśnienie jest utrzymywane na mniejszej długości wężyka, za zaworkiem, zatem mniejsza masa płynu jest wystrzeliwana z tą samą siłą (może nawet większą, bo może być mniejsza średnica za zaworkiem). To oczywiście tak w uproszczeniu, ale w zasadzie chyba o to chodzi ;) .
Remigiusz - Wto Wrz 08, 2009 23:41

thef napisał/a:
Jeżeli czysta jest cała instalacja, to tak powinno być :) .


Przedtem tez była czysta bo nic nie dmuchałem ani z wężyków nie zmieniałem dodałem zaworek i jest super teraz :mrgreen:

Aha i ja zamontowałem zaworek zaraz kolo zbiornika płynu, tam gdzie wychodzi ta biała szyjka z pod karoserii oraz idą wężyki spryskiwaczy.

thef - Wto Wrz 08, 2009 23:47

Remi55 napisał/a:
Przedtem tez była czysta bo nic nie dmuchałem ani z wężyków nie zmieniałem dodałem zaworek i jest super teraz :mrgreen:

Aha i ja zamontowałem zaworek zaraz kolo zbiornika płynu, tam gdzie wychodzi ta biała szyjka z pod karoserii oraz idą wężyki spryskiwaczy.
Zaworek zapobiega tez cofaniu się płynu do zbiornika, może właśnie to jest ten szczegół.
azer - Wto Wrz 08, 2009 23:55

nie do końca kupuje wasze teorie, miałem na studiach teorię płynów czy jakoś tak to śie zwało, ale tak samo jak nazwa tak samo treść mi uciekła:P

najważniejsze, że komuś zaworek pomógł. Sam mam go zainstalowanego. Mi sika powiedzmy że wystarczająco, tyle że mam zacieki na masce i cały czas nie wiem co z tym fantem zrobić.

thef - Sro Wrz 09, 2009 00:02

Zaworek zwrotny trzyma płyn za pomocą podciśnienia w wężyku, co za tym idzie, jego droga do dyszy jest potem krótsza. jeśli dodatkowo gardziel zmniejsza prześwit, to wzrasta ciśnienie i mocniej daje w dysze :) Chyba jakoś to wyjaśniłem i chyba dobrze, ale co by nie było, zaworek może tylko polepszyć sprawę, nigdy na odwrót, no chyba, że jest piętnastym zaworkiem z kolei na długości ;) .
Remigiusz - Sro Wrz 09, 2009 00:08

azer napisał/a:
nie do końca kupuje wasze teorie, miałem na studiach teorię płynów czy jakoś tak to śie zwało, ale tak samo jak nazwa tak samo treść mi uciekła:P


Tez to sie miało rok temu egz z tego zdawałem :mrgreen: Mechanika II się u mnie ten przedmiot nazywał :razz:

azer napisał/a:
Mi sika powiedzmy że wystarczająco, tyle że mam zacieki na masce i cały czas nie wiem co z tym fantem zrobić.


Ja jeszcze dałem uszczelki pod przód spryskiwaczy, chyba albo i nie pisałem to pare stron wcześniej :wink: Kolega Matlacz o tym pisal chyba z tego co pamiętam :razz: A zacieki mi tez nawet na starych robilo takie zacieki robiło,ok moze nie az tak jak teraz, ale się tym nie przejmuje. :roll: :wink: Ważne ze dobrze szybę czyści :lol:

AndrewS - Sro Wrz 09, 2009 18:46

thef napisał/a:
co za tym idzie, jego droga do dyszy jest potem krótsza.


trzeba tez wspomniec, ze taki zaworek stwarza dodatkowy opór dla pompki

thef - Czw Wrz 10, 2009 09:16

AndrewS napisał/a:
trzeba tez wspomniec, ze taki zaworek stwarza dodatkowy opór dla pompki
Ten opór jest wystarczająco mały, żeby mały plastikowy zaworek owej pompce nie przeszkadzał, no chyba, że ktoś założy jakiś mocny, metalowy zaworek do wysokich ciśnień ;) .
camaro17 - Pon Wrz 14, 2009 09:05

Remi55, cieszę się że wreszcie Ci zadziałało, i jesteś teraz zadowolony. Możliwe jest to że u ciebie jest dobrze bo zamontowałeś go zaraz za pompką i cały płyn zostaje w wężyku, dlatego jest u ciebie na prawdę mała droga do dopełnienie wężyka ciśnieniem powiedzmy "od ręki" i dlatego uzyskałeś tym samym większe ciśnienie :wink:
Ja zamontowałem go zaraz pod maska przed rozgałęzieniem na 2 dysze i skróciłem obieg wężyka na 2 dysze o szerokość maski i jest OK, widać to na szybie, jest zdecydowanie wyżej.

azer, nie przejmuj się u mnie też są małe zacieki ale można z tym żyć, najważniejsze aby od razu psikało i to dobrym ciśnieniem i ładnie zbierało z szyby.

Chłopaki z Wrocka to znaczy TommYogi i Orson mają kompletnie przerobioną instalacje, pompka od Citroena, nowe węże - większa średnica, nowe szybko złączki, zaworek zwrotny ale większy na większe ciśnienia i do tego krótszy obieg i oczywiście spryski od C3, całość pod maska prezentuje się bardzo ładnie, estetycznie, nowocześnie i daje zamierzony efekt. Z tego co się ostatnio zorientowałem to Tommi ma jakieś nowe spryski z Halfoordsu za 30 zł które dają mocniej i z większym promieniem na boki niż te od Cytrynki.
Może kogoś to zainteresuje :mrgreen:

Jugol - Pon Wrz 14, 2009 20:03

...dojszła pompka i spryskiwacze, w wolnej chwili, pomiędzy wyciszaniem przodu, a wymianą oleju i filtrów, założę i łopiszę siak to działa :ok:

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 20:55 ]
Jestem szczęśliwym posiadaczem sprysków jak w C3 :hura: , ale opowiem po krótce co mnie dzisiaj spotkało jak się za to wziąłem.
Otóż najpierw odkleiłem chromowane nakładki spryskiwaczy, następnie demontaż sprysków Roverowych i zabrałem się za wymianę wężyka i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu natknąłem się na zaworek zwrotny, którego nigdy wcześniej nie zauważyłem- identyczny jakie ma Tomi w sklepie, przypomnę, że kiedyś zamontowałem taki akwarystyczny zaworek zwrotny zaraz przed trójnikiem. Po zdemontowaniu tego oryginalnego, stwierdziłem, że spsuty jest, za nic w świecie nie szło dmuchnąć przez niego (może pomka miała więcej siły niż ja w płucach, bo w końcu coś mi tam sikało po szybie), dodam , że próbowałem zgodnie z kierunkiem przepływu płynu :ok:
Wziąłem się za montaż nowych sprysków, wyciągnąłem takie plastikowe, wciskane podkładki, które były oryginalnie założone, założyłem i podłączyłem spryski i psikały z całkiem niezłą siłą, ale jak dla mnie za nisko. Wykorzystując wspomniane wcześniej oryginalne podkładki, które Kochanica miała, przeciąłem je na pół i dałem pod przód sprysków, efektem czego jest idealne spryskanie całej szyby, bez różnicy czy z odpalonym silnikiem, czy nie- dają radę, że aż miło :) , następnie mała przeróbka musiała być nakładek chromowanych ( pobawiłem się w frezera ) nowe spryski są dość pękate więc trza było sobie siakoś poradzić :ok:
I kolejna, ciesząca oko modernizacja wykonana- jestem zadowolniony z się :grin:
I tym sposobem posiadam nową pompkę, którą kupiłem na allegro, a polecaną przez Was, ale jak mówią : ,, od przybytku głowa nie boli'' , będzie w razie co na zapasie.
Postaram się wykonać fotki szyby po spryskaniu i zamieszczę, żeby obaczyli zainteresowani- efekt mniamniuśny :ok:

camaro17 - Pią Wrz 18, 2009 21:21

Jugol, dobra robota, będzie gitara, a teraz czas na moje FANTY :mrgreen:


Oto komplecik:



Trójnik:





Kolanka pod dysze :





Większy wężyk na 8mm, stosowany w mechanice pneumatycznej na 16 at. :mrgreen:



Pompka na razie oryginalna :cool: , zobaczymy jak to będzie się sprawować, jak będzie OK to nie będę wymieniał, a jak nie to żaden problem kupić od ręki, spryski już prawie rok od C3 także są na pokładzie, zwrotniak też już zamontowany, teraz tylko trzeba go na nowe wężyki przenieś, ale bliżej zbiorniczka aby płyn był cały czas w wężyku.

Może jutro coś zamodze z tym, jak ogarnę inne tematy które są precyzyjne i z dużą cierpliwością, ale to już TEMAT na inny wątek, na pewno będzie o tym GŁOŚNO :!:

Lechos - Pią Wrz 18, 2009 21:28

Nie chce prorokowac ale przy wiekszej srednicy wezykow spadnie Ci znacznie cisnienie.
Jugol - Pią Wrz 18, 2009 21:29

Lechos napisał/a:
Nie chce prorokowac ale przy wiekszej srednicy wezykow spadnie Ci znacznie cisnienie.


...też tak myślę- spadnie :nook:

camaro17 - Pią Wrz 18, 2009 21:32

To będzie nowa pompka, żaden problem. :wink:
Lechos - Pią Wrz 18, 2009 21:36

camaro17 napisał/a:
To będzie nowa pompka, żaden problem. :wink:
napewno bedzie musiala byc wysokocisnieniowa od spryskiwaczy reflektorow.
Jugol - Pią Wrz 18, 2009 21:38

Lechos napisał/a:
camaro17 napisał/a:
To będzie nowa pompka, żaden problem. :wink:
napewno bedzie musiala byc wysokocisnieniowa od spryskiwaczy reflektorow.


... ywyntualnie siakaś głębinowa o wydajności rzędu 7 tyś. l/h :grin:

camaro17 - Sob Wrz 19, 2009 10:03

Panowie nie opowiadajcie, chłopaki z Wrocka maja taki układ na węzach 8mm z pompką od Peugeota 406 z spryskami od C3 i na podstoju psiaka im aż po dach, także, hola, hola cała przeróbka i system z większymi węzami jest już opanowany i działa bez problemu.

Jak nie wierzycie to zapytajcie przez PW TommYogi i Orsona jeden ma R400 drugi R25.

Jugol - Sob Wrz 19, 2009 12:36

...a to ja przepraszam :spoko:
camaro17 - Sob Wrz 19, 2009 20:40

Lechos, oraz Jugol, drogą całkowitego wyjaśnienia, to po dzisiejszym montażu i testach, UCINAM wszelkie wątpliwości, aby zwiększając średnice wężyka od spryskiwaczów dostaniemy pogorszenie wyników w postaci spadków ciśnienia.

I tak na prawdę moim zdaniem lepiej zainwestować w lepsze węże oraz szybko złączki stosowane w PNEUMATYCE niż wydawać kasę na pompkę od czegoś tam i pakując to w stare węże, nie mam nic do sprysków od C3 bo rzeczywiście są OK

Po krotce, dzisiejszy montaż polegał na tym aby zostawić org pompkę zaraz za nią wstawiłem zaworek zwroty i od niego poleciałem nowym wężykiem 8mm aż do trójnika typu Y, z którego po przez redukcję na 6mm wyszły 2 wąsy do jednego i drugiego spryskiwacza. Od spryskiwaczy wyciąłem krótkie wąsy wężykiem 6mm na ok 4-5cm na których są zamontowane kolanka 90 stopni i połączone wszystko do w/w trójnika typu Y.

Oto fotki:







Efekt, przy tym systemie, psika na postoju powyżej połowy szyby, przy jeździe 110km/h na połowę, przy 1, powtarzam jednym dotknięciu dźwigni od spryskiwaczy.

Z tego wszystkiego zapomniałem zrobić fotkę całości, jutro nadrobię zaległości, i pamiętajcie to wszystko na oryginalnej pompce. :!:

Jugol - Sob Wrz 19, 2009 20:50

camaro17, ani przez moment w Ciebie nie zwątpiłem i gratulki pomysła :ok:
TomC - Sob Wrz 19, 2009 21:22

camaro17 trochę się narobiłeś. Graty wytrwałości. Mimo wszystko sugeruję Ci zmień pompkę na mocniejszą.
Ja mam pompkę z Forda, na oryginalnych wężykach, na dyszach z Hondy i na postoju mam spryskaną całą szybę.
Przy 120km/h sięga do połowy ale wycieraczki i tak jadą do góry z płynem więc na jedno wychodzi.

camaro17 - Sob Wrz 19, 2009 21:42

TomC, dokładnie takie same efekty mam teraz po modach, na pewno jak padnie to sobie wymienię na inną ale teraz nie ma sensu. Pozdrawiam
Jugol - Sob Wrz 19, 2009 21:52

camaro17 napisał/a:
TomC, dokładnie takie same efekty mam teraz po modach, na pewno jak padnie to sobie wymienię na inną ale teraz nie ma sensu. Pozdrawiam


...to samo u mnie, ale za to mam nówkę pompkę na zapas :ok:

camaro17 - Nie Wrz 20, 2009 20:41

Tak jak obiecałem dalsze fotki całości.






TomC - Nie Wrz 20, 2009 22:24

camaro17 a jaki jest koszt tej przeróbki? Ceny kolanek, wężyka itd....
camaro17 - Nie Wrz 20, 2009 23:29

wężyki po 1,5-2,0 zł zl/mb, kolanka jakoś 6 zł/szt.
maG_xx - Wto Gru 29, 2009 16:49

a czy ktoś może sie wypowiedzieć jak sie sprawują s seri 600 ? jakieś fotki nawet filmiki ?
Znalazłem taką aukcje http://moto.allegro.pl/it...ccord_inne.html
tylko nie wiem czy beda dobre , czy mozę lepiej pójść do salonu Citroena ?

Gorzus - Wto Gru 29, 2009 20:13

camaro17 a gdzie kupić taki zestaw??? Też musze coś pokombinować bo strasznie słabo mi psikają a mam nowe spryskiwacze mgiełki!
hvil - Wto Gru 29, 2009 20:23

ja mam r 75 pompa chodzi a mi tylko plunie na szybke raz woda a potem chodzi na pusto pompa i woda nieleci, by choc na podszybiu miec wode musze pulsowac manetka ale tez w odstepach okolo 15 sekund bo tak nagle raz za drugim to nieleci, co tego powodem? i czy duzo przerabiania jest w r 75 by uczynic jak camaro17, a moze wiecie w czym tkwi problem? jak naprawic?
thef - Czw Sty 07, 2010 23:06

hvil napisał/a:
ja mam r 75 pompa chodzi a mi tylko plunie na szybke raz woda a potem chodzi na pusto pompa i woda nieleci, by choc na podszybiu miec wode musze pulsowac manetka ale tez w odstepach okolo 15 sekund bo tak nagle raz za drugim to nieleci, co tego powodem?
Objawy są takie, jakbyś miał jakieś większe gabarytowo zabrudzenie w zbiorniku. Pompka zaciąga je razem z płynem, jest psiknięcie, a potem jest już zatkana. Jak ciśnienie opadanie zabrudzenie odkleja się od króćca ssącego pompki i operację da się wykonać i tak w kółko. Radzę zacząć od oczyszczenia zbiorniczka i całego układu.
hvil - Pią Sty 08, 2010 01:23

no muszę to zrobić obecnie nie słychać już pracy pompy i niemam wogole narysku na szybe;-( a plyn zimowy raczej nie zamarza:-)
Mayson - Pią Sty 08, 2010 06:28

maG_xx, na tej aukcji to 35zł + przesyłka, w ASO Citroena to 24zł. Sam wybierz :ok: A u mnie sprawują się bardzo dobrze; o tych 4-ch psio-sikach już dawno zapomniałem ;) A może wrzucę filmik jak to prysko ;]
thef - Pią Sty 08, 2010 09:31

Cytat:
no muszę to zrobić obecnie nie słychać już pracy pompy i niemam wogole narysku na szybe;-( a plyn zimowy raczej nie zamarza:-)
To z kolei świadczy, że raczej padła Ci już pompka.
Mayson napisał/a:
A może wrzucę filmik jak to prysko ;]
Wrzuć, jeśli możesz, bo ciekawi mnie jak to pryska u Ciebie bez żadnych podkładek pod spryskiwaczem.
Immq - Pią Sty 08, 2010 13:05

Witam,

ja u siebie zamontowałem tylko końcówki spryskiwaczy ( te od Citroena ) bez modyfikowania węży, pompki itp. i przyznam że 3/4 szyby pokryte jest mgiełką. W zupełności wystarcza do normalnego użytkowania auta. Końcówki pasowały u mnie bez podkładek i jakiegokolwiek kombinowania.

Pozdrawiam, R user.

blue827 - Pią Sty 08, 2010 16:44

na ebay.co.uk ktoś sprzedaje wycieraczki z dyszami, do tego wydaje mi się nie potrzeba mocnej pompki. Znajomy ma takie wycieraczki tylko że fabryczne, zwilżają szybę faktycznie bardzo dobrze tylko że płyn dosyć szybko się kończy.

SeevS - Pią Sty 08, 2010 16:47

Takie coś mam w Mercedesie Vito, tylko że zbiornik na płyn ma tam aż 10 L. Wszystko oczywiście fabrycznie jest zrobione. Koszt oryginalnej pary wycieraczek chyba z 150zł. Ostatnio wymieniłem tylko gumy, bo wydawanie tyle pieniędzy na wycieraczki nie ma dla mnie najmniejszego sensu.

Co do spryskiwaczy mgłowych podjadę do Citroena :)

Mayson - Pią Sty 08, 2010 19:37

thef napisał/a:
Wrzuć, jeśli możesz, bo ciekawi mnie jak to pryska u Ciebie bez żadnych podkładek pod spryskiwaczem.

Spoko, jak czasu styknie to zrobię i wrzucę ;)

hvil - Pią Sty 08, 2010 23:41

a co do montazu, da rade to w 75 zamontowac bez przerobek bo jak kolega pisal zapewne padla mi pompka i i tak bede musial robic to:-)
thef - Nie Sty 10, 2010 23:39

hvil napisał/a:
a co do montazu, da rade to w 75 zamontowac bez przerobek bo jak kolega pisal zapewne padla mi pompka i i tak bede musial robic to:-)
To jest pytanie czy stwierdzenie? Bez urazy, ale proszę zwracać trochę więcej uwagi na styl wypowiedzi, bo ciężko czasami dojść co autor ma na myśli ;)

Co do zamontowania tych spryskiwaczy w R600, u mnie bez żadnych przeróbek psikają niezadowalająco, dużo za nisko. Po dorobieniu podkładek w kształcie klina (trzeba wtedy pomyśleć również o dorobieniu jakiegoś mocowania) szyba jest w ułamek sekundy pokryta prawie w całości kropelkami płynu. Zarówno sam efekt spryskiwania jak i spadek zużycia płynu jest dla mnie rewelacyjny. Mimo iż oryginalne również działały u mnie bez zarzutu, to pozostają daleko w tyle za tymi od Citroena i nie mam już zamiaru do nich wracać.

PS>Radzę uważać na niektóre zaworki zwrotne, szczególnie te właśnie fiatowskie, bo nie dość, że kosztują często dużo jak za taką pierdółkę (od 4 do nawet 15 zł), to często są zwykłymi podróbkami i mają bardzo duży opór. Ja polecam zaworki od Skody (Favorit np.) lub akwarystyczne, są zazwyczaj tańsze i lepiej dobrane pod względem siły oporu. Proponuję na próbę dmuchnąć ustami zgodnie z kierunkiem przepływu płynu, powinniśmy dać radę przedmuchać bez żadnego praktycznie wysiłku.

Remigiusz - Nie Sty 10, 2010 23:44

Ja jako następny projekt bede robił spryskiwacze na reflektory bo mnie ostanie jazdy denerwowały. 5 razy musiałem, jak jechałem do Wiednia czyścic klosze bo za dużymi mobilami szybko syfem zarosły i widoczność spadła drastycznie.
hvil - Pon Sty 11, 2010 22:30

thef, to było pytanie sorki:-) poprostu pisalem to po powrocie od wozu z mysla o rozbieraniu go i wymienianiu tego no mialem zaprzatniety tym łeb sorki jeszcze raz. To bylo pytanie.

[ Dodano: Pon Sty 11, 2010 22:30 ]
Więc ja się odnowię, nadal nie mam płynu, pompa zapewne na złom? ... tu moje pytanie czy pompa citroena berlingo pasuje zamiast naszej? Bo jest 3x tańsza a wygląda łudząco identycznie. Czy może z jakiś innych wozów pasuje do 75?

Drugie pytanko to ponownie, czy takie mgielkowe spryskiwacze pasują do 75 plug and play? czy muszę coś przerabiać?

Jordan87 - Wto Sty 12, 2010 10:13

Ja mam pytanie, czy te dysze od cytryny nie psikają wam w mrozy źle? u mnie prawy teraz cały czas punktowo pryska a lewemu przy niższych temperaturach też tak się zdaża.
Remigiusz - Wto Sty 12, 2010 10:16

Jordan87, Mi tak tylko psikają jak przymarzną lodem.
Jordan87 - Wto Sty 12, 2010 10:21

Prawy na pewno nie jest cały czas zamarznięty bo auto u mnie stoii w garażu, ale spróbuje go przeczyścić, może to coś pomoże.
marcin316 - Wto Sty 12, 2010 11:36

0,5 l denaturatu do zbiornika, uzupełnić płynem do spryskiwaczy i psika jak trzeba ;)

Mam dysze z Allegro i na standardowej pompce psikają mniej więcej na wysokość 3/4 szyby na postoju, przy prędkości 60 km/h około połowy a przy 120 km/h kilka cm nad wycieraczki.

Jeszcze raz dokładnie sprawdziłem i od dwóch pierwszych pozycji należy odjąć kilka cm ;) Na postoju lekko ponad połowa szyby a przy 60 km/h kilka cm poniżej połowy.

hvil - Wto Sty 12, 2010 11:42

a co z 75??:-( da sie cos uczynic? bo ja i tak dizisja wyjmam pompe.
Mayson - Sro Sty 13, 2010 18:36

thef napisał/a:
Wrzuć, jeśli możesz, bo ciekawi mnie jak to pryska u Ciebie bez żadnych podkładek pod spryskiwaczem.

Oto i filmik ;)



Trochę teorii ode mnie po długim czasie użytkowania tego "systemu":

Główny strumień pryska w mniej więcej połowie szyby, ale rozbryzgi są aż po dach. Przy 150km/h pryska mniej więcej w 1/3 szyby, niewiele powyżej wycieraczek; ALE fabrycznie pryskają na powyżej połowę szyby 4 punkty, które ściekają 4-ma strużkami. W tym wypadku (C3) spryskany jest CAŁY pas w poprzek ponad wycieraczkami drobnymi kropelkami płynu i wycieraczki ani chwili nie jadą po suchym, o czym nie można było marzyć przy rozwiązaniu fabrycznym. Do tego wycieraczki pchają przed sobą cały czas ten "wałek wodny" namaczając sobie całą szybę.

Czy prędkość duża, czy na postoju - pryskają O NIEBO lepiej/efektywniej/efektowniej, niż fabryczne. Oczywiście jak widać na filmiku, sprysk następuje za dotknięciem wajhy :ok: Jeśli płyn jest dobry (np. markowy do -30), to płyn w spryskiwaczach nie zamarznie; przynajmniej mi tak się jeszcze nigdy nie zdarzyło :ok:

Mam pojedyńczy zaworek PRZECIWzwrotny (pani w zoologicznym mnie uświadomiła, że to nie zwrotny a przeciw... ;) ) jakiś do akwarium, opór praktycznie zerowy - przedmuchuję bez problemu, wężyki do wina 5mm, pompka fabryczna i wsio - żadnych podkładek pod spryski i zaobserwowałem, że faktycznie rzadziej dolewam płynu ;)

Choćby nie wiem jak nisko to pryskało u Was, zawsze będzie to rozwiązanie lepsze niż fabryczne :ok: Oczywiście pomijam fakt, że na postoju wali po wycieraczkach, wtedy coś nie tak...

Każdemu powiem WARTO! Byle dobrze to zmontować :ok:

(gdybym źle wkleił film, to tutaj link bezpośredni: http://www.youtube.com/watch?v=RQeCVBxrKNY )

thef - Sro Sty 13, 2010 20:08

Mayson napisał/a:
Oto i filmik ;)
Dzięki wielkie. To ja powiem tak, u mnie jest chyba słabsza pompka, bo bez przeróbek (bez zmiany kąta) pryskało niżej o jakieś 15cm. Po włożeniu podkładek efekt jest jednak jeszcze lepszy niż u Ciebie, przynajmniej na tyle na ile można zobaczyć na filmiku.
Mayson - Sro Sty 13, 2010 20:15

thef napisał/a:
Po włożeniu podkładek efekt jest jednak jeszcze lepszy niż u Ciebie, przynajmniej na tyle na ile można zobaczyć na filmiku.

Lepszy; tzn. masz na myśli, że wyżej pryska? A powiedz czy nie ma problemu wtedy z moczeniem powierzchni TUŻ nad wycieraczkami? Ja celowo nie chciałem już nic podkładać, żeby wyżej było, bo teraz idealnie moczy tuż nad nimi, wtedy nie jadą po suchym (no powiedzmy: niedomoczonym). Jak widać, wszystko dzieje się jednocześnie - wajha-sprysk-ruch wycieraczek - stąd pytanie, bo im wyżej pryśnie, tym dłużej spływa na dół...

thef - Pon Sty 25, 2010 21:37

Mayson napisał/a:
Lepszy; tzn. masz na myśli, że wyżej pryska?
Nie tylko wyżej ale ma większy zasięg, który obejmuje również pole tuż nad wycieraczkami. Masz chyba mocniejszą pompkę stąd może nie moczyło by Ci dołu gdybyś podniósł kąt.
Mayson - Pon Sty 25, 2010 21:46

thef napisał/a:
Masz chyba mocniejszą pompkę stąd może nie moczyło by Ci dołu gdybyś podniósł kąt

Jeden model, a różne moce pompek? Ja sprawdzę tę wersję z podkładkami, a nuż coś ulepszę ;)

thef - Pon Sty 25, 2010 23:15

Mayson napisał/a:
Jeden model, a różne moce pompek?
Może moja nie do końca trzyma parametry, albo się po prostu zabrudziła już od osadu z płynu.
iwan00 - Wto Sty 26, 2010 10:49

Czy ktoś robił coś takiego w 200? u mnie z 4 dziur działają tylko 3 bo poprzedni właściciel złamał w jednej igłę. Poza tym albo ustawię na połowę szyby i przy jeździe mam wszystko na wycieraczkach abo ustawie ok na powiedzmy na 80km/h ale na postoju wale po samochodach z tyłu zamiast po swojej szybie :mrgreen: . Jest to już dobijające.

---------------------------
Edit, Sorry nie doczytałem, że Remi robił to w swojej 200.

Kozik - Wto Sty 26, 2010 12:14

ja mam w R200 z Citroena C3 mgły co prawda nie ma ale jest pasek rozpylany zamiast 3 punktów. Trzeba je podnieść bo za nisko leją ;) ja podłożyłem półki co zapałki bo zimno na modyfikacje.
pompka przydałaby się wydajniejsza :(

hvil - Wto Sty 26, 2010 14:28

Panowie czytam ten wątek juz poraz trzeci i sorry ale za kazdym razem wymiekam po polowie. i juz mam metlik i niewiem nawet jak sie nazywam.

Czy możecie mi poeiwdziec:
1. od czego mgielkowe spryski do 75.
2. poco zmieniac pompke skoro w bmw citroenach i u nas jest i tak ta sama pompka i kosztuje 24 zł na allegro i jest dedykowana do tych wszystkich marek.
3. Co musze przerabiac do zalozenia takich spryskow? czy tylko wyjac stare i podpiac nowe?
i najwazniejsze 4. Czy ktos ogarnial temat zalozenia podgrzewanych?

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 14:28 ]
bardzo bede wdzieczny za rzeczowe odpowiedzi bo walcze z brakiem natrysku na szyby juz dlugo mam zasyfiony zbiornik wszystko idzie do rozbiorki i pewnie wymiany wiec moze od razu bym zrobil jak wy ew. grzane spryskiwacze. ale niejestem w stanie informacji tych wyselekcjonowac z tylu stron watku.

elrafal - Sro Lut 03, 2010 19:21

Dziś na szybko też założyłem te spryskiwacze i widzę że bez podkładek się nie obejdzie. Pryska mi lekko nad wycieraczki muszę rano kupić płyn do spryskiwaczy i zobaczę na pełnym zbiorniku bo teraz udało mi się dosłownie 3 razy prysnąć i koniec :???:
aduuuchs - Czw Lut 04, 2010 14:48

Witam wszystkich.

Skończyła się moja cierpliwość do spryskiwaczy w Roverku 200. Mam już zakupioną polecaną pompkę, spryski i jakiś zaworek przeciw -zwrotny z zoologicznego. Jeszcze tylko zakupie nowe wężyki i któregoś wolnego dnia wezmę się za niego.

Czytałem ten wątek kilka razy i mam pewną teorię:

1. Nalewacie szklankę napoju (kto co woli) wkładacie słomkę i zaciągacie co nieco napoju np. do połowy słomki, wtedy szybko zatykacie końcówkę przy ustach np. językiem i co?
Zatrzymaliście dopływ powietrza od góry słomki przez co napój nie cofnął się do szklanki.

Jak wszyscy przetestowali i zrozumieli to przejdźmy dalej. Jak nie, to wlewamy sobie drugą szklankę, może będzie łatwiej.

Tą samą teorię można byłoby zastosować w naszym układzie spryskiwaczy.

2. Jeżeli te spryski od C3 mają w sobie szczelny zaworek zwrotny żeby odciął dopływ powietrza od góry to płyn w wężyku nie powinien się cofnąć.
Układ wygląda tak: zbiorniczek – pompa – wężyk – trójnik – 2 wężyki - spryski

3. Jeżeli spryski od C3 nie mają w sobie zaworka zwrotnego to można zamontować po jednym tuż przed każdym ze sprysków i płyn nie powinien się cofnąć. Dzięki temu w teorii nie powinniśmy też mieć zacieków na masce. Za zaworkami płyn swobodnie wycieka przez przelotowe dysze spryskiwaczy, ale odcinki wężyków są minimalne zatem wyciek też.
Układ wygląda tak: zbiorniczek – pompka- wężyk – trójnik -2 wężyki – po jednym zaworku na każdym końcu - jak najkrótszy wężyk-łączniku - spryski

4. Tak jak napisałem cały układ musi być szczelny dobrze dopasowane łączniki, wężyki oraz spięty opaskami uciskowymi, no i do tego szczelny zaworek.

To tylko teoria nie przetestowałem tego!!!


Brt: Nie kasujemy postów !!

Mayson - Czw Lut 04, 2010 15:59

aduuuchs napisał/a:
Czytałem ten wątek kilka razy i mam pewną teorię

;) Z tego co piszesz wynika, że chyba nie czytałeś, bo wszystkie punkty, które opisałeś (pomijam 1-szy, bo z niego wynika, ża masz tu wszystkich za idiotów ;) ), są oczywiste i znane wszystkim, którzy tu się w tej kwestii wypowiadali.

Ja jako jeden z pierwszych zastosowałem ten układ, który tu przedstawiłeś, więc nie wiem, co chcesz innym przekazać, pisząc:
aduuuchs napisał/a:
To tylko teoria nie przetestowałem tego!!!

... skoro większość z piszących przetestowała to w praktyce; co wynika z całego wątku ;)

[ Dodano: Czw Lut 04, 2010 15:59 ]
Poza tym:
aduuuchs napisał/a:
można zamontować po jednym tuż przed każdym ze sprysków i płyn nie powinien się cofnąć.

Po co dwa zaworki przeciwzwrotne, skoro można dać jeden przed trójnikiem i masz to samo?

hvil - Czw Lut 04, 2010 16:07

Mayson, a mi tam pomoglo bo kociokwiku dostawalem wyciagajac wnioski z tych 15 stron lektury teraz wiem na czym stoje:-) moje pyt.

1. od czego mgielkowe spryski do 75.
2. poco zmieniac pompke skoro w bmw citroenach i u nas jest i tak ta sama pompka i kosztuje 24 zł na allegro i jest dedykowana do tych wszystkich marek.
i jak sie montuje te spryski?? cos trzeba przyklejac, wiercic?? czy to na wcisk?

Mayson - Czw Lut 04, 2010 16:11

hvil napisał/a:
mi tam pomoglo bo kociokwiku dostawalem wyciagajac wnioski z tych 15 stron lektury teraz wiem na czym stoje

To co napisał aduuuchs wynika prawie z każdej strony tego wątku... nie wiem co w tym może być skomplikowanego :bezradny:

azer - Czw Lut 04, 2010 16:47

hvil napisał/a:
1. od czego mgielkowe spryski do 75.
2. poco zmieniac pompke skoro w bmw citroenach i u nas jest i tak ta sama pompka i kosztuje 24 zł na allegro i jest dedykowana do tych wszystkich marek.
i jak sie montuje te spryski?? cos trzeba przyklejac, wiercic?? czy to na wcisk?

1. nie znam odpowiedzi
2. Nie wiem czy ta sama, ale ludzie po wymianie widzą znaczną poprawę siły 'siku', co jest przydatne w mgiełkach.
Nie wiem jak jest w 75tce, ale nic nie trzeba wiercić. Spryskiwacze są na wcisk. w 600tkach koledzy podkładaja podkładki aby wyżej sikały bo nie mają regulacji wysokości

Mayson - Czw Lut 04, 2010 17:52

thef napisał/a:
Masz chyba mocniejszą pompkę stąd może nie moczyło by Ci dołu gdybyś podniósł kąt.

Jest dokładnie tak, jak napisałeś. Przed chwilą z ciekawości wsadziłem jakieś podkładki różnych grubości i dupa - pryska za każdym razem za wysoko; jakieś 3/4 wys. szyby, a tuż nad wycieraczkami płyn nie zdąży ścieknąć, zanim one ruszą.

Wniosek taki jak pisałeś - albo mam po prostu sprawną pompkę, a Ty nie, albo moja jest jakaś mocniejsza, bo bez podkładek wali idealnie w środek szyby. Tak więc bez podkładek też się da - trzeba to po prostu sprawdzić i wyregulować na swoim aucie ;)

elrafal - Czw Lut 04, 2010 18:08

Więc dziś przetestowałem bez dodatkowych podkładek. Wydaje mi się że zmieniał nic nie będę pryska oczywiście poniżej połowy szyby (chociaż część przy 1 pryskaniu daje na całą szybę) ale to w zupełności jak dla mnie wystarcza wycieraczki ładnie rozprowadzają wszystko i szyba czyściutka przy prędkości 120km/h nim zbiorą wycieraczki to już mam wszystko na wystarczającej wysokości szyby by byłą cała oczyszczona.
Lechos - Czw Lut 04, 2010 18:19

Mam spryski z C3 z delikatna podkladka i dodatkowa pompka wpieta w przewod z plynem (cisnienie po byku ;) ). Ustawione sa tak, ze na postoju wala ponad 3/4 wysokosci szyby i kazdy ponad polowa szerokosci szyby. Ale juz przy 110 km/h spryski wala na niecala polowe (to jeszcze ujdzie) ale szerokosc spryskanej szybki na jednym spryskiwaczu schodzi z ponad 1/2 do okolo 10 cm (taj go ped zbija). Wiec praktycznie tylko srodek wycieraczki jest dobrze nawodniony i w tym miejscu jest tylko szybka czysta (reszta cala zasmuzona). Jakim cudem Wam tak idealnie calosc spryskuja?
Mayson - Czw Lut 04, 2010 19:14

Lechos napisał/a:
Jakim cudem Wam tak idealnie calosc spryskuja?

Mi nie spryskują idealnie. Idealnie to byłoby gdyby fabrycznie taki system opracowali ale też nie do końca - np. Volvo S60 spryskuje przy dowolnej prędkości zawsze CAŁĄ powierzchnię szyby ale... płyn jest tak rozbity przez spryskiwacz, że szyba robi się matowa i przez chwilę nic nie widać...

Ja mam optymalnie, bo: pryska na połowę szyby po całej szerokości (patrz filmik) i uderzenie płynu o szybę rozpryskuje go w dół i w górę, więc całą szyba jest zmoczona. Gdy waliło mi w 3/4, to nad wycieraczkami było sucho więc podkładki są do bani (u mnie). Przy prędkości np.150km/h wali tuż nad wycieraczki i lepiej nie trzeba. Po suchym nie jadą, a płyn rozprowadzają wycieraczki.
Lechos napisał/a:
Ale juz przy 110 km/h spryski wala na niecala polowe (to jeszcze ujdzie) ale szerokosc spryskanej szybki na jednym spryskiwaczu schodzi z ponad 1/2 do okolo 10 cm (taj go ped zbija)

Dziwne... mi nadal spryskuje cały obszar nad wycieraczkami. Może to super ciśnienie nie pozwala na dobre rozproszenie płynu w sprysku...?

Lechos - Czw Lut 04, 2010 19:23

Mayson napisał/a:
płyn jest tak rozbity przez spryskiwacz, że szyba robi się matowa i przez chwilę nic nie widać...
i to sa spryskiwacze mglowe, my jedynie mozemy mowic o kroplistych ;)
Mayson napisał/a:
Może to super ciśnienie nie pozwala na dobre rozproszenie płynu w sprysku...?
przed dolozeniem pompki slabiej rozbijal krople. Zobacze jak bedzie bez podkladek, gdy je zakladalem mialem jeszcze slabsze cisnienie.
aduuuchs - Pią Lut 05, 2010 09:01

Mayson napisał/a:
aduuuchs napisał/a:
Czytałem ten wątek kilka razy i mam pewną teorię

;) Z tego co piszesz wynika, że chyba nie czytałeś, bo wszystkie punkty, które opisałeś (pomijam 1-szy, bo z niego wynika, ża masz tu wszystkich za idiotów ;) ), są oczywiste i znane wszystkim, którzy tu się w tej kwestii wypowiadali.


Nie mam i nie miałem zamiaru sugerować komuś, że jest idiotą.

Mayson napisał/a:
Ja jako jeden z pierwszych zastosowałem ten układ, który tu przedstawiłeś, więc nie wiem, co chcesz innym przekazać, pisząc:
aduuuchs napisał/a:
To tylko teoria nie przetestowałem tego!!!

... skoro większość z piszących przetestowała to w praktyce; co wynika z całego wątku ;)


Ja nie przypisuje sobie niczego. Chodzi o teorię z dwoma zaworkami przed spryskami.

Mayson napisał/a:
Poza tym:
aduuuchs napisał/a:
można zamontować po jednym tuż przed każdym ze sprysków i płyn nie powinien się cofnąć.

Po co dwa zaworki przeciwzwrotne, skoro można dać jeden przed trójnikiem i masz to samo?


Jakbyś dokładnie przeczytał co napisałem, to byś wiedział. Chodzi o mniejsze wycieki na masce.

Może ogarniesz ten temat, to nie będzie niedomówień. Przepraszam Wszystkich, których uraziłem, a zwłaszcza Ciebie Mayson. Pozdro.

Mayson - Pią Lut 05, 2010 09:40

aduuuchs napisał/a:
Nie mam i nie miałem zamiaru sugerować komuś, że jest idiotą

A jak rozumieć tłumaczenie dorosłym ludziom na przykładzie pepsi ze słomką czegoś, co zostało napisane już na pierwszych strona tego wątku? Albo to zdanie:
aduuuchs napisał/a:
Jak wszyscy przetestowali i zrozumieli to przejdźmy dalej. Jak nie, to wlewamy sobie drugą szklankę, może będzie łatwiej.

:?:

aduuuchs napisał/a:
Chodzi o teorię z dwoma zaworkami przed spryskami.

No właśnie, wyjaśnij jej sens.
aduuuchs napisał/a:
Jakbyś dokładnie przeczytał co napisałem, to byś wiedział. Chodzi o mniejsze wycieki na masce.

Wycieki zawsze będą i nie zmienisz tego dodając 2 zaworki zwrotne, zamiast jednego. Poza tym o wyciekach pisałeś tylko w punkcie którymś tam - nie wiem w którym bo skasowałeś posta.
aduuuchs napisał/a:
Może ogarniesz ten temat, to nie będzie niedomówień

Ja go założyłem i śledzę od początku ;)
aduuuchs napisał/a:
Przepraszam Wszystkich, których uraziłem, a zwłaszcza Ciebie Mayson

Rozumiem, że do Twoich postów nie można odnosić się krytycznie?

Poza tym nie kasuje się postów, które się wcześniej napisało :ok:

Brt - Pią Lut 05, 2010 10:12

Pax pax Panowie ;) :piwo: :ok:
Remigiusz - Pią Lut 05, 2010 10:54

Brt, Pax Pax to są wkrętaki do drewna :mrgreen:

Mam inne pytanie czy nie lepiej by było kupić pompkę taka jak jest do czyszczenia reflektorów :?:

aduuuchs - Pią Lut 05, 2010 11:17

Poczuliście się urażeni, więc przeprosiłem i wykasowałem tego posta. Nie powinno się pisać obraźliwych postów, a takie jak najszybciej kasować i banować ich autorów. Jeszcze raz powtórze, nie było moim zamiarem kogokolwiek obrażać, wszystko chciałem przedstawić jakoś po ludzku, w formie żartu, ale nie wyszło.
Mam układ zrobiony na podstawie waszych wątków i jestem z niego zadowolony, zastanawiałem się tylko nad takim rozwiązaniem, czy ktoś z Was już tego próbował.

http://www.fotosik.pl/pok...9343b9dd6a.html
http://www.fotosik.pl/pok...481a126ca7.html

Mam nadzieje, że linki działają jak nie to szybko postaram się naprawić.
Jeżeli było to już opisywane, to musiałem to przeoczyć. Sorry.
Zniosę słowa krytyki.

Mayson - Pią Lut 05, 2010 11:40

aduuuchs napisał/a:
Poczuliście się urażeni, więc przeprosiłem

Nikt się nie poczuł urażony, tylko ja wytknałem Ci, że śmiesznie sformułowałeś 1-szy punkt ;)
aduuuchs napisał/a:
Jeszcze raz powtórze, nie było moim zamiarem kogokolwiek obrażać, wszystko chciałem przedstawić jakoś po ludzku, w formie żartu, ale nie wyszło.

Buźkę było dodać, to wyszedłby uwielbiany przez wszystkich tutaj; "sarkazm" :> Ja też nie trawiłem emotów, póki ich nie zacząłem stosować ;)
aduuuchs napisał/a:
Mam układ zrobiony na podstawie waszych wątków i jestem z niego zadowolony

No właśnie z pierwszego Twojego posta to nie wynika.
aduuuchs napisał/a:
zastanawiałem się tylko nad takim rozwiązaniem, czy ktoś z Was już tego próbował.
http://www.fotosik.pl/pok...9343b9dd6a.html
http://www.fotosik.pl/pok...481a126ca7.html

Co do linków: w układzie podstawowym z pierwszego linka nie wyleje się na maskę za dużo, bo z praw fizyki wynika, że cały układ jest poniżej spryskiwaczy, a pod górę jeszcze nic nie wyciekło. Fakt, powietrze może wejsć odrobinę w spryskiwacz ale nie zejdzie wgłąb, bo powietrze ucieka do góry, nie na dół. Nierówności jezdni nie powodują takich wycieków. Zaciek powstanie podczas samego spryskiwania i po zakończeniu, gdy nadwyżka wyleje się na maskę - przez "nadwyżkę" rozumiem to co jest przy krawędzi spryskiwacza, ale już nie to co jest poniżej.

W drugim schemacie płyn też będzie się wylewał i w tym samym stopniu, bo po prostu: nic nie wyleje się "pod górkę". Tak naprawdę ja widzę tylko wyższy koszt i skomplikowanie drugiego schematu, a nie korzyści :ok:

Prawdziwym problemem jest co innego - zamarzanie płynu, któy się nie cofnął do zbiornika; w nowszych autach dysze są podgrzewane, w starszych trzeba mieć ogrzewany garaż (jak np. ja ;p )

[ Dodano: Pią Lut 05, 2010 11:40 ]
Dodam jeszcze tylko, że ja mam właśnie taki schemat, jak u Ciebie w pierwszym linku i nie mam aż takich zacieków na masce, żeby były nad wyraz widoczne, albo żeby się nimi przejmować - nie widzę różnicy w stosunku do fabrycznego układu.

aduuuchs - Pią Lut 05, 2010 11:55

Dzięki za wyjaśnienie.
Perez - Pią Lut 05, 2010 20:01

Spryski "mglowe" zalozylem juz dawno, ale zaworek przeciwzwrotny dopiero dzisiaj. Mi pryska idealnie tak jak powinno, ale jak juz porownywalem z kims na spocie ja nie wyciagnalem tych plastykowych podkladek po starych spryskach. Nie wycieka mi rowniez nic na maske.
iwan00 - Nie Lut 21, 2010 12:53

Założyłem właśnie spryski z cytrynki. Na postoju efekt jest OK wali mi ładnie w połowę szybki na całej szerokości ( z założonymi podkładkami). Natomiast powyżej 90 to już jest masakra, cieniutka wiązka spada na same wycieraczki. Zamontowanie zaworka pogorszyło sprawę bo ciśnienie jeszcze spadło. Macie jakiś patent na zwiększenie wydajności fabrycznej pompki? Jak nie to chyba będę musiał pomyśleć o wymianie.
Perez - Nie Lut 21, 2010 13:23

Za mocny zaworek zalozyles. Musi byc naprawde swobodny przelot. Ja zalozylem firmy jakiejs Terra?? chyba i nie widze roznicy w cisnieniu.
Jugol - Nie Lut 21, 2010 13:30

...ja zaś założyłem zaworek akwarystyczny- coś kole 5pln i też żadnych strat na ciśnieniu, ale pompkę założyłem od Citroena :) - mocniejsza niż Rover-owska :taa:
maciej - Nie Lut 21, 2010 13:34

Jugol, a pasowała do Roverka bez przeróbek?

Bo ja mam w R400 chyba takie spryskiwacze i nisko dają, więc też myślę o takiej modyfikacji. :)

Jugol - Nie Lut 21, 2010 13:40

...maciej, w gniazdo zbiornika bez żadnych przeróbek wlazła, tylko inne gniazdko miała do podłączenia prądów- ale to nie był problem :ok:
maciej - Nie Lut 21, 2010 13:41

Fajnie, to pomyślę na wiosnę. :)

A pamiętasz może model od którego była? :)

Jugol - Nie Lut 21, 2010 13:49

maciej oto namiary na pompkę :
http://www.allegro.pl/ite...at_6434_58.html

maciej - Nie Lut 21, 2010 14:16

Super, dzięki. Jak będzie dawać mocniej niż oryginalna, to efekt powinien być fajny z tymi mgłowymi spryskiwaczami. :)
Pewnie poczeka do wiosny, ale... :D

Remigiusz - Nie Lut 21, 2010 14:28

Jugol, Chyba tez sobie taka zakupie :wink:
Markzo - Nie Lut 21, 2010 14:31

a do coupety podejdzie ta pompka?? bo powyżej 100km/h marnie mi psikają :(
iwan00 - Nie Lut 21, 2010 19:08

Perez napisał/a:
Za mocny zaworek zalozyles. Musi byc naprawde swobodny przelot. Ja zalozylem firmy jakiejs Terra?? chyba i nie widze roznicy w cisnieniu.


Też dałem zwykły akwarystyczny za 10 PLN. Chyba zainwestuje też w pompkę, żeby tylko dostęp był troszkę łatwiejszy...

EDIT:
dla zainteresowanych ta sama pompka dychę taniej:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=925363142

Perez - Pon Lut 22, 2010 23:21

Ja dalem za zaworek 14zl :/ Pompka dobra rzecz, szkoda, ze dzisiaj nabylem oryginalna do 623 :/ moze uda mi sie ja oddac i poszukam od Cytryny :)
dzozef - Pon Lut 22, 2010 23:59

witam, taki zaworek będzie ok?
http://allegro.pl/item929...ej_2_49szt.html
czy lepiej zakupić typowy do spryskiwaczy?
http://allegro.pl/item922...ny_zaworek.html

pozdrawiam

Mayson - Wto Lut 23, 2010 06:44

Perez napisał/a:
Za mocny zaworek zalozyles. Musi byc naprawde swobodny przelot. Ja zalozylem firmy jakiejs Terra?? chyba i nie widze roznicy w cisnieniu.

Firma to TETRA - mam taki sam :smile:

Możliwe, że Wasze problemy z ciśnieniem są spowodowane zaworkiem :!: Ja miałem na samym początku zaworek taki, jak podaje dzozef w drugim linku - typowy do auta. Gdy chciałem go przedmuchać ustami - nie dało rady! A zaworek firmy TETRA przedmuchuje się tak, jakby nie było żadnej zastawki w środku :ok:

Proponuję nie kupować zaworków poprzez ALLEGRO, a wybrać się do sklepu zoologicznego/akwarystycznego i poprosić o zaworek przeciwzwrotny różnych firm i porównać siłę potrzebną na przedmuch :ok:

iwan00 - Wto Lut 23, 2010 07:28

Ja mam taki jak ten z pierwszego linku, przedmuchuję ustami bez problemu ale pewien opór jest. Kupiłem nową pompkę, jak zamontuję to się podzielę wrażeniami.
Jugol - Wto Lut 23, 2010 08:51

...ja zakupiłem taki : http://allegro.pl/item924...ciwzwrotny.html i też podczas przedmuchiwania nie czuć żadnego oporu
Mayson - Wto Lut 23, 2010 09:08

No to pozostaje słabiutka pompka :bezradny:
Perez - Wto Lut 23, 2010 13:51

Mayson napisał/a:
Proponuję nie kupować zaworków poprzez ALLEGRO, a wybrać się do sklepu zoologicznego/akwarystycznego i poprosić o zaworek przeciwzwrotny różnych firm i porównać siłę potrzebną na przedmuch


Ja poszedlem do sklepu ZOO i :foch2: nie moglem sprawdzic, bo byl w opakowaniu jednorazowym.

W taki oto sposob, tyle, ze moj jest caly czarny

thef - Wto Lut 23, 2010 15:01

Ja polecam (z własnych doświadczeń z różnymi zaworkami) zakupić w sklepie moto zaworek ze skody Favorit. Jest dużo tańszy od całej reszty fiatowskich itp., a stawia bardzo mały opór i świetnie spełnia swoją rolę. W sklepach jest mnóstwo podróbek (najczęściej właśnie fiatowskich), które kosztują o wiele za dużo, a nie sposób je przedmuchać ustami, stawiają zbyt duże opory, a tak nie powinno być, przynajmniej nie przy takich pompkach.
hvil - Wto Lut 23, 2010 15:10

ja w pokomunistycznym "polozbycie" kupilem pani mowila ze do wszystiegi pasuje a produkcji do FSO i tez lekko chodzi.
seba323 - Wto Lut 23, 2010 15:29

Wszystko pięknie tlyko mam pytanie czy komuś z was przed wymianą słabo tryskały spryskiwacze a jak wymieniliście to jest różnica czy tak samo??
hvil - Wto Lut 23, 2010 15:37

tak samo:) ale ja szukalem 1000 przyczyn nie dzialania ich a sie okazalo ze to syf w sitku zbiornika byl powodem, ale pompka plus zaworek 23 zł;-)
Perez - Wto Lut 23, 2010 15:58

Mi slabo to nie psikaly, ale napewno w jedno miejsce i zanim cos polecialo to trzeba bylo poczekac i wycieraki lazily po suchym. Teraz ciagne i psika niemalze od razu, i po zastosowaniu mglowych z Citroena C2 spryskuja wieksza powierzchnie szyby, ale jadac szybko wala tuz nad wycieraczki, co mi jakos specjalnie nie przeszkadza, bo przeciez wycieraczki od razu to rozprowadzaja, ale korci mnie mocniejsza pompka. Pamietam w Alhambrze jak chcialem spryskac szybe i pociagnalem za dzwigienke to od razu byla cala pokryta mgla. To bylo to co chce uzyskac w Roverku :D
AndrewS - Wto Lut 23, 2010 16:53

Perez napisał/a:
Pamietam w Alhambrze jak chcialem spryskac szybe i pociagnalem za dzwigienke to od razu byla cala pokryta mgla. To bylo to co chce uzyskac w Roverku


to samo jest w sluzbowym caddy, tam sa chyba jeszcze innego typu te spryskiwacze :roll:
hmm moze uda mi sie zmierzyc w nim cisnienie, to juz by cos wywnioskowal

Remigiusz - Pon Mar 01, 2010 01:27

seba323, Mi się polepszyło jak dałem zaworek przedtem trochę słabiej sikało :mrgreen:

Jutro montaż nowej pompki od Cytryny :mrgreen: Dzis juz nie dałem rady :wink:

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 01:27 ]
I o to moja nowa pompka i tak to wygląda wszystko :mrgreen:

    + :
    Cicha
    większe ciśnienie daje

    - :
    Przerobienie wtyczki :neutral:



dzozef - Pią Mar 19, 2010 17:14

ktoś z Was montował do R200 spryskiwacze inne niż od C3, które wyżej sikałyby?
Perez - Pią Mar 19, 2010 18:33

Remi55, w mojej 600 duuuzo wyzej sikaja.
Mayson - Pią Mar 19, 2010 18:37

Perez napisał/a:
Remi55, w mojej 600 duuuzo wyzej sikaja.

U mnie też ;) Na pół szyby walą przy zwykłej pompce. Jakbym zmienił pompkę, to chyba na tylnej szybie musiałbym wycieraczkę zamontować ;p

Kris - Sob Mar 20, 2010 09:47

Remi55 napisał/a:
seba323, Mi się polepszyło jak dałem zaworek przedtem trochę słabiej sikało :mrgreen:

Jutro montaż nowej pompki od Cytryny :mrgreen: Dzis juz nie dałem rady :wink:

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 01:27 ]
I o to moja nowa pompka i tak to wygląda wszystko :mrgreen:

    + :
    Cicha
    większe ciśnienie daje

    - :
    Przerobienie wtyczki :neutral:





ło matko i córko, Remi - co Ty tam masz za tubę na tej desce rozdzielczej?

BoloSr - Sob Mar 20, 2010 10:26

dzozef napisał/a:
ktoś z Was montował do R200 spryskiwacze inne niż od C3, które wyżej sikałyby?

no wlasnei a czy do R45 da sie zapodac od Punto II sprryskiwacze ??
bo mam takie mgielkowe i sie zastanawiam :mrgreen:

Remigiusz - Sob Mar 20, 2010 11:42

BoloSr, Trzeba ze sobą zabrać stare i zobaczyć jakie dolne mocowanie one maja :wink: Bo tylko to jest problem przy mocowaniu.

Jak by pasowały to proszę o Nr części i cenne oraz fotorelacje :wink:

Kris, Wskaźnik doładowania nie zbędne w Dieslu :!: :wink:

AndrewS - Sob Mar 20, 2010 16:01

Remi55 napisał/a:
Kris, Wskaźnik doładowania nie zbędne w Dieslu


ee tam , potem non stop patrzysz czy dobrze i za kazdym razem ładuje :lol:

Perez - Sob Mar 20, 2010 21:59

Mi na pol szyby jak jade, ale jak stoje to do uszczelki wali. Jestem zadowolony, chociaz nie wiem od czego to zalezy, bo zima psikaly nizej.
Jugol - Sob Mar 20, 2010 23:29

Perez napisał/a:
Mi na pol szyby jak jade, ale jak stoje to do uszczelki wali. Jestem zadowolony, chociaz nie wiem od czego to zalezy, bo zima psikaly nizej.


...gdyż mróz zmienia gęstość płynu, co powoduje niskopsikanie, lub jak kto woli niskowytryskiwanie :mrgreen:

Artu - Sob Mar 20, 2010 23:37

Jugol dobrze prawi.

Do zakładania spryskiwaczy podchodziłem dwa razy - pierwszy raz w lecie, wymiana samych dysz - tragedia. Drugie podejście to zima 2010 + zaworek zwrotny, efekt trochę lepszy niż w lecie przy pierwszej próbie. Przy aktualnych temperaturach psikają aż miło :wink:

Perez - Nie Mar 21, 2010 01:03

Ale ja mialem w zbiorniku do tego litr bialego denaturatu
marthinez - Nie Mar 21, 2010 08:55

Jugol napisał/a:
..gdyż mróz zmienia gęstość płynu
Nie mróz, tylko alkohol. :wink:
Jugol - Nie Mar 21, 2010 09:37

marthinez napisał/a:
Jugol napisał/a:
..gdyż mróz zmienia gęstość płynu
Nie mróz, tylko alkohol. :wink:

...mróz też kolego, zwróć uwagę jaka jest różnica przy spryskiwaniu płynem zimowym, przy temp. dodatniej. Płyn zimowy np. do -22 st. C nie składa się przecież z samego alkoholu, przecież pozostałe 78% to woda i barwnik jakowy :taa: , a swoją drogą poprośmy o fachowy komentarz w tej sprawie naszego klubowego chemika- kzrr :taa:

marthinez - Nie Mar 21, 2010 10:41

Jugol napisał/a:
...mróz też kolego
Poszukaj sobie (mi się nie chce) jak zmienia się gęstość cieczy w różnych temperaturach.
W porównaniu z nawet niewielką ilością alkoholu to jest nic.
Alkohol ma zapobiegać krzepnięciu wody.

Dla ciekawych. Spróbujcie kiedyś wlać do zbiorniczka czystą wodę destylowaną lub z filtra odwróconej osmozy. Dopiero zobaczycie jak psika.

Jugol - Nie Mar 21, 2010 10:56

marthinez napisał/a:
Poszukaj sobie (mi się nie chce) jak zmienia się gęstość cieczy w różnych temperaturach.

...nie będę nic szukał- faktem jest, że płyn zimowy przy temp. dodatniej jest rzadszy i spryski lepiej psikają, a jak jest temp. ujemna, robi się bardziej gęsty i gorzej psika- tyle mi wystarczy.

marthinez - Nie Mar 21, 2010 11:01

Jugol napisał/a:
...nie będę nic szukał- faktem jest, że płyn zimowy przy temp. dodatniej jest rzadszy i spryski lepiej psikają, a jak jest temp. ujemna, robi się bardziej gęsty i gorzej psika- tyle mi wystarczy.
To dobrze, że wystarczy, ale wpływ na to ma rodzaj substancji zapobiegającej krystalizacji (alkoholu etylowego, glikolu monoetylowego lub denaturatu) i o tym mówię.

Tanie marketowe płyny zazwyczaj są na denaturacie (niska gestość) i one psikają najlepiej w niskich temperaturach. Te lepsze na etanolu psikaja gorzej (gęstość etanolu), ale nie niszczą tak uszczelek i piór wycieraczek.

Denaturat jest tłusty i często po użyciu jego wycieraczki zaczynają piszczeć.

Przepraszam za zejście z tematu.

Jugol - Nie Mar 21, 2010 11:08

Fachowe wyjaśnienie, a kzrr ma wolne ;)
springonion - Nie Mar 21, 2010 11:55

marthinez napisał/a:
Tanie marketowe płyny zazwyczaj są na denaturacie (niska gestość) i one psikają najlepiej w niskich temperaturach. Te lepsze na etanolu psikaja gorzej (gęstość etanolu), ale nie niszczą tak uszczelek i piór wycieraczek.


Przecież denaturat to też alkohol etylowy (tylko celowo skażony) i gęstości denaturatu i etanolu są takie same. A co do temperatury krzepnięcia płynu do spryskiwaczy to rzeczywiście alkohol obniża jego temperaturę krzepnięcia, tylko że gęstość i lepkość roztworu wodnego alkoholu etylowego jest zależna od temperatury - stąd te różnice w spryskiwaniu w mrozie i w dodatnich temperaturach.

Perez - Nie Mar 21, 2010 14:10

Ja mam jeszcze ten sam plyn w zbiorniczku i jak bylo zimno to psikal nisko, a teraz jak jest cieplo wali wysoko.
kzrr - Nie Mar 21, 2010 16:05

Co do tego czy macie nisko czy daleko wytryski z dysz to nie wiem :P

Ale co do temperatury to oczywiscie ma ona wpływ na gęstośc cieczy. Wystarczy popatrzec na zwyklą wode która w róznych stanach skupienia tj. równiez temperaturze ma rózne gęstości. Alkohol w mieszaninie z wodą oczywiscię obniża temp. krzepnięcia tego r-r. Zresztą glupi przykład nigdy jeszcze flaszka wódki mi nie zamarzła jak się waliło na dworze w zimie a popita owszem. Jeśli jednak zrobimy r-r alkoholu, wody i jakiś środków powierzchniowo-czynnych, czy w niektórych przypadkach glikolu - typowy płyn do spryskiwaczy zimowy to nie będzie miał gęstości takiej jak woda (której owszem jest najwięcej ale pozostałe składniki będa wpływać) są to jednak nie wielkie różnice które raczej nie powinny mieć aż tak znaczącego wpływu :)


w ogole po czasie dopiero przeczytałem drugą strone :D Jugol nie wolne tylko cięzkie zajęcia miałem od rana.

Perez - Nie Mar 21, 2010 17:58

A mi Lubelska cytrynowka chyba 36% zrobila sie w zamrazarniku gesta jak syrop
Sir_Futur - Sro Kwi 07, 2010 00:04

Wymieniłem u siebie jakiś czas temu dysze spryskiwacza na te od Citroena C3. Wyglądają dobrze i działają też OK. Grunt, że nic nie trzeba przerabiać...
thef - Sro Kwi 07, 2010 00:11

Sir_Futur napisał/a:
Grunt, że nic nie trzeba przerabiać...
I spryskują Ci na dobrą wysokość (przynajmniej połowa szyby) nawet przy 120 km/h?
Mayson - Sro Kwi 07, 2010 08:28

thef napisał/a:
I spryskują Ci na dobrą wysokość (przynajmniej połowa szyby) nawet przy 120 km/h?

Ja nie mogę zrozumieć, dlaczego koniecznie niektórzy muszą mieć pryskanie, zawsze na połowę szyby... Przecież jeśli jadę 120 lub 180, to wystarczy, że płyn pryska ciut ponad wycieraczki, a one już sobie same go rozprowadzą. Ważne, żeby płyn nie pryskał punktowo i W wycieraczki lub POD nie. Pamiętajmy też, że spryskiwacz jest projektowany też pod kątem aerodynamiki auta - tzn. że możliwe, iż aerodynamika przodu R600 jest niepomyślana pod kątem spryskiwaczy, dlatego fabrycznie były montowane skupione strumienie, sikające punktowo, bo mają mniejszy opór aerodyn. Więc możliwe, że przy dużych prędkościach, nawet wymiana pompki na mocniejszą nie pomoże, bo krople stawiają większy opór, niż strumień i całość będzie sikać na max 1/3 wys. szyby.

Ale najważniejsze, żeby pryskały PONAD wycieraczki, bo płyn wycieraczki pchają przed sobą przecież :ok:

Pryskanie na połowę wysokości przedniej szyby, można traktować jako miernik wydajności pompki na postoju i tyle. Takie moje zdanie :cool:

Marcinus - Sro Kwi 07, 2010 08:33

Sir_Futur napisał/a:
Wymieniłem u siebie jakiś czas temu dysze spryskiwacza na te od Citroena C3. Wyglądają dobrze i działają też OK. Grunt, że nic nie trzeba przerabiać...

A do R25 też podejdą bez przeróbek, czy trzeba będzie coś przerabiać? Korcą mnie mgiełki, ale nie chce nic przycinać, docinać, doklejać. Chce wyjąć, złożyć i żeby działało, czyli plug and play :twisted:

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 08:33 ]
Sir_Futur, kupowałeś spryski w ASO Cytryny? Ile zapłaciłeś?

azer - Sro Kwi 07, 2010 08:55

Marcinus, podejdą, ja za 2 w aso cytryny coś koło 50zł
Mayson - Sro Kwi 07, 2010 09:05

12,50zł kosztuje 1 sztuka w ASO cytryny, więc 2szt. 25zł :ok:
konradoos - Sro Kwi 07, 2010 15:01

Też zakupiłem spryskiwacze mgłowe w aso do C3 po 14.10zł weszły bez problemu. Pryska mi na całą szybę-na postoju podczas jazdy nawet powyżej 140 szyba jest cała czyściutka, mimo że nie cała szyba została spryskana. Dobra rzecz, lepsza niż zwykłe spryskiwacze.
thef - Sro Kwi 07, 2010 16:13

Mayson napisał/a:
Ja nie mogę zrozumieć, dlaczego koniecznie niektórzy muszą mieć pryskanie, zawsze na połowę szyby...
Może gdybyś takie miał to byś zrozumiał, a tak wydaje Ci się pewnie, że nic już lepiej niż u Ciebie nie będzie? Uwierz, im większą powierzchnię szyby skropisz, tym lepiej działają wycieraczki.
Mayson - Sro Kwi 07, 2010 17:09

thef napisał/a:
Może gdybyś takie miał to byś zrozumiał, a tak wydaje Ci się pewnie, że nic już lepiej niż u Ciebie nie będzie? Uwierz, im większą powierzchnię szyby skropisz, tym lepiej działają wycieraczki.

Miałem takie w innych autach :ok: Na pewno optymalnie jest, gdy cała jest skropiona ale nawet gdy leje tuż nad wycieraczki (albo 1/4, 1/3 wysokości szyby), to one same pchają płyn po szybie - tworzy się taki "wałek wodny" przed piórami - więc po suchym nigdy nie jadą.

Jako przykład może służyć fakt, że w niektórych autach dysza spryskiwacza tylnej szyby, sika tuż przed piórem - jest wbudowana w wycieraczkę, i sprawdza się to bardzo dobrze.

Marcinus - Czw Kwi 08, 2010 13:45

Też kupiłem za 14.10 w ASO, jak działają jeszcze nie wiem, bo dopiero wróciłem z uczelni i nie mam siły żeby się dłubać przy samochodzie, przynajmniej narazie :) macie jakieś sposoby na szybką, łatwą i przyjemną przekładkę? Z tego co widziałem to dysze siedzą dosyć mocno w masce i wężyki też łatwo nie zejdą... Jest jakiś sposób, czy trza się męczyć?

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 13:45 ]
Zanotowałem, przetestowałem i jestem zadowolony. W jeździe miejskiej siusia ładnie na pół szyby, na postoju na 3/4 szyby+wszystkie szyby boczne+cały dach :twisted: poza miastem jeszcze nie testowałem. Co można zrobić, żeby się nie wylewał płyn z dysz jak już skończę spryskiwać? Przed wymianą też mu się "ulewało"... Nie jest to jakoś mega uciążliwe, ale wnerwiające, zwłaszcza tuż po myciu jak sobie spryskam i zostają zacieki na masce...

azer - Czw Kwi 08, 2010 19:27

Marcinus, teoretycznie założenie zaworka zwrotnego powinno pomóc, ale mi nie pomogło. Wkurzające strasznie jest jak się psiknie na szyby i chwile potem wjedzie w jakiś kurz, zobaczysz co ciekawego wtedy będzie na masce :)

Instalacja coś w tym stylu: http://forum.roverki.eu/v...p=376558#376558

generalnie cofnij się do około 12 strony i poczytaj.

firefighter - Sro Maj 05, 2010 13:33

Dawno nie pisałem w tym temacie ale rozwiązałem swój problem słabego ciśnienia spryskiwaczy,Okazało się, że wcale nie muszę zmieniać pompki ,po prostu jedna z tych plastikowych końcówek w które wsadza się spryskiwacz jest pęknięta i całe ciśnienie zamiast na szybę uciekało do komory silnika.KROPELKA trochą taśmy i teraz śmiga aż miło.
Remigiusz - Sro Maj 05, 2010 13:48

Mam pytanie do posiadaczy 25 :wink: Przełożyłem swoje spryski od C3 z mojej 220 do 25 i efekt strasznie mizerny jest :cry:

Wsadziłem te spryski w te plastikowe uszczelki w których siedzą orig. spryskiwacze :neutral: Bo bez tych orig. uszczelek od 25 mit te od C3 strasznie latają w masce :neutral:

Na postoju pryska ledwo co ponad wycieraczki :sad:

firefighter napisał/a:
po prostu jedna z tych plastikowych końcówek w które wsadza się spryskiwacz jest pęknięta

U mnie obydwie były pęknięte i wywaliłem je i podpiąłem na wężyku tak jak w 220. Mi coś się wydaje ze moje zaworek zwrotny co jest orig. w 25 jakoś za bardzo tłumi ciśnienie :sad:

Marcinus - Czw Maj 06, 2010 18:39

Remi55, u mnie wszystko jest na oryginalnych wężykach, zaworku i pompce i sika całkiem ładnie... Może spróbuj wymienić wężyki (mogą być zabrudzone od środka, ktoś wcześniej pisał, że po skróceniu wężyków zaczęło lać lepiej), ewentualnie zobacz czy jest jakaś różnica po zalaniu do pełna (z tego co zauważyłem jeszcze na starych spryskiwaczach jak było mało płynu, to sikało słabiej), jak nie, to może uda Ci się przełożyć pompkę od swojego starego R?

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 18:39 ]
Remi55 napisał/a:
te od C3 strasznie latają w masce

u mnie nic nie lata, mam bez podkładek. Jak wcześniej było s podkładkami, to strasznie odstawały i mnie wnerwiały :twisted:
może w czasie wypadku zostały uszkodzone jakieś mocowania dyszy, czy coś w tym stylu?

Remigiusz - Nie Gru 12, 2010 12:20

Marcinus,

No dokładnie mi tak teraz odstają trochę ale za to się trzymają. Nie dysze są cale nic się w nie nie stało :razz:

Musze przedmuchać wężyki, ale na zwykłych spryskiwaczach tez słabo strasznie pryskało w tej 25 chyba ta pompa jest zasyfiona albo syfu pełno w zbiorniku jest. Będę musiał to wymienić wszystko na to co było w 220 czyli wężyk i pompka oraz zaworki :razz:

[ Dodano: Nie Gru 12, 2010 12:20 ]
I tutaj mój filmik z pompa paliwowa jako do spryskiwaczy :mrgreen: Troszkę się po nocy lód zrobił w wężykach i ładnie mi to przedmuchało :mrgreen: Ciekawe jak to w lecie będzie pryskało :razz:


http://www.youtube.com/wa...player_embedded

hvil - Pią Gru 17, 2010 10:11

Panowie które z nich to te które powinienem kupić??

1. http://allegro.pl/spryski...1354788824.html

2. http://allegro.pl/spryski...1357234770.html

3. http://allegro.pl/citroen...1372811556.html

I pytanie z innej beczki, czy jakieś podgrzewane pasują do nas?? I jesli tak to jakie?

Brt - Pią Gru 17, 2010 11:43

Remi bucheheh niezły pomysł :D :lol:
shilus82 - Pią Gru 17, 2010 12:11

i pół zbiornika za jednym naciśnięciem wywali :)
Remigiusz - Pią Gru 17, 2010 19:28

hvil, Nr. 1

shilus82, Pewnie tak ale za to pryska jak trzeba a nie tylko pokropi szybę tylko ja ładnie pomocy i syf raz dwa umyje :razz:

Brt, Dalsze pomysły jeszcze nastąpią na temat spryskiwaczy :wink: Parę przeróbek jeszcze mam na myśli pod katem podgrzewany płyn :razz:

Perez - Pią Gru 17, 2010 19:48

Ja myslalem kiedys o podgrzewanych wycieraczkach, bo to mnie bardziej denerwuje zima niz spryski.
Remigiusz - Pią Gru 17, 2010 19:52

Perez, Lepiej wymienić na podgrzewana szybę :wink: Nie widziałem jeszcze podgrzewanych piórek :wink:

Aha Niemcy wymyślili szybę co nie zamarza tylko jest jeden duży minus ze nie przepuszcza żadnego zasięgu GPS,GSM i FM :razz:

Perez - Pią Gru 17, 2010 21:11

Wycieraczek grzanych tez nie widzialem, ale myslalem, zeby cos takiego zmontowac.
Remigiusz - Pią Gru 17, 2010 21:16

Perez, Najprostsze by chyba było w miejsca gdzie stoją piórka przykleić takie maty coś w stylu szyby podgrzewanej i żeby grzało to miejsce to by juz w sumie nie przymarzały.
hvil - Pią Gru 17, 2010 22:27

a do roverow da sie podgrzewana przednia dokupic?? bo wiem ze do fordów można na pewno. to jak kupowac nr 1 nie 2 ani 3??:)

1. http://allegro.pl/spryski...1354788824.html

2. http://allegro.pl/spryski...1357234770.html

3. http://allegro.pl/citroen...1372811556.html

[ Dodano: Pią Gru 17, 2010 22:27 ]
kurcze na allegro niema juz tej aukcji z 1, czy moglibyście dokłądnie podac mi co to ma być?? z jakich lat i jakiego wozu? ew. jakas aukcje z nimi lub sklep??

Remigiusz - Pią Gru 17, 2010 22:30

hvil, ASO Cytryn lub Peugeota dwa dni jak nie ma na stanie i masz je :wink: Podajesz im nr 6438.v8 zmawiasz dwie sztuki i git :wink: Jesteś z Lublina wiec tych ASO tam jest pełno :mrgreen:
hvil - Pią Gru 17, 2010 22:37

myśałem że mnie zedrą na allegro nie taniej?
Remigiusz - Pią Gru 17, 2010 22:59

Cenna jest tego jedno lita nie mogą za części ściągać bo maja jedna cenne ustalona na cala Polskę. ja płaciłem cos 7€ czy jakoś tak :wink:
TomC - Pią Gru 17, 2010 23:07

Nie widzieliście podgrzewanych wycieraczek??
http://allegro.pl/hit-now...1344500130.html :wink:

Ceed ma, jakaś toyota tez i nie mam pewności czy w Superbie nie widziałem...

Remigiusz - Pią Gru 17, 2010 23:10

TomC, Tylko teraz pytanie takie czy jak się guma zepsuje to trzeba kupić nowy taki komplet czy tylko gumę wymienić :?:

140zl dwa razy do roku to trochę kasy jak na wycieraczki :roll:

TomC - Pią Gru 17, 2010 23:27

Remi55 napisał/a:
140zl dwa razy do roku to trochę kasy jak na wycieraczki :roll:

Myślę ze żywotność takiej wycieraczki może być większa bo przecież wycieraczki nie katujesz lodem co ją załatwia.
Ja robię wymianę raz do roku.

Remigiusz - Pią Gru 17, 2010 23:41

TomC, Ja moje w zimie zawsze od szyby odginam :wink: A jak przymarznie to ja odmrażaczem traktuje aż puści lód :razz: Bo wiem ze raz oderwie się od lodu i kaplica :razz: Ja zawsze raz na wiosnę i potem w zimie bo jakoś kończą swój zywiot u mnie szybko :mrgreen:
Brt - Sob Gru 18, 2010 12:28

odszronienie wycieraczki przed jazdą to najmniejszy problem ... gorzej jak zachodzą lodem podczas jazdy i nie zbierają wtedy całości szyby tylko kawałki, bo nie mają jak dopasować sie do szyby z powodu zamarzniecia .... na to to te ogrzewane by by były super :ok:
szoso - Sob Gru 18, 2010 13:13

czy ta pompka podejdzie do 400-tki?
sprzedawca powołuje się na nasze forum ale modeli nie wymienił
http://allegro.pl/pompka-...1371519788.html

shilus82 - Sob Gru 18, 2010 14:13

wygląda jak pompka do 200, poza kolorem złączki
leszczu - Sob Gru 18, 2010 15:00

Tak podejdzie. Tylko pewnie będziesz musiał pokombinować z kabelkami, ale to pikuś.
Remigiusz - Sob Gru 18, 2010 15:34

szoso420, Tak pasuje :wink:

Brt, No pod tym względem to racja :wink:

Frugas - Sob Gru 18, 2010 18:20

Mam dokładnie taką samą tylko że na tył montowałem do R200 :)
borek88 - Sob Gru 18, 2010 20:43

czy ta pompka co podał szoso420 to daje jakies wieksze cisnienie niz standard w roverkach??
Frugas - Sob Gru 18, 2010 20:48

Nie wiem bo od zakupu nie działał mi tylni spryskiwacz, ale może ktoś inny testował. :)
Remigiusz - Sob Gru 18, 2010 20:48

Trochę lepszego Powera ma :wink: Ale jak na razie pompy od V6 nikt nie pobije :mrgreen:
borek88 - Sob Gru 18, 2010 21:00

no tak pompa od v6 da z 200l na h tylko jeszcze beczke z plynem w bagaznik;p

a tak na powaznie jaka pompke zalozyc zeby mi spryskiwacze dobrze dawaly. na dniach wymieniam dysze na te z C4

Remigiusz - Sob Gru 18, 2010 21:10

borek88, pompa od v6 :wink: Chyba nie pryskasz godzinami spryskiwaczem tylko raz lub dwa razy w ciągu jednego cyklu mycia :wink:
borek88 - Sob Gru 18, 2010 21:23

oki remi rozumie twoj patent ale ja wolabym zeby to byla normalna pompka spryskiwaczy pasujaca w swoje miejsca
myslalem np od spryskiwaczy ksenonow czy wogole lamp bo tam musi byc duze cisnienie czy np od hondy civic kombi ktora ma spryski lamp to pompka ma duzo wieksze cisnienie?? bo z tego co gdzies kiedys ogladalem wyglada na to ze powinna wejsc w orginalne miejsce

Remigiusz - Sob Gru 18, 2010 21:33

borek88, możesz kupić pompkę od spryskiwaczy do reflektorów do Roverka pracuje pod wyższym ciśnieniem ale nie miałem okazji takiej zakupić bo dostałem na test ta pompę od V6 i z niej jestem najbardziej zadowolony jak na razie :razz:
Tomek1212 - Nie Gru 19, 2010 00:05

Pompka od spryskiwaczy do reflektorów ma znacznie większy wydatek. Wężyki odchodzące od niej to już nie jest 4-5mm tak jak w przypadku spryskiwacza szyby, tylko co najmniej 10-12mm. Taka pompka ma wydatek około 1l na 4-5sekund.
Remigiusz - Nie Gru 19, 2010 01:06

Tomek1212 napisał/a:
1l na 4-5sekund

Te Roverowskie chyba nie :wink:

Ale tak tak wężyki są takie same jak do pompy paliwa :mrgreen: Ja o tym wiem :wink:

AndrewS - Nie Gru 19, 2010 22:51

oo kurde Remi, taka pompka to niezlego pałera ma, nie bales sie ze ci wężyki rozprostuje ??
nie na darmo jej obwod jest zabezpieczony 10 Amperowym bezpiecznikiem :-)
dla bezpieczenstwa mozna by bylo wpiac regulator cisnienia z listwy wtryskowej
oczywiscie potrzebny byl by wezyk powrotny
albo zmniejszyc jej wartosc napiecia zasilania

Remigiusz - Nie Gru 19, 2010 22:59

AndrewS, Układ elektryczny do pompek od szyb jest zabezpieczony 20A w Rover 45 :razz: Wiec dadzą rade :razz:

Co do Powera to czemu mi ma wężyki zerwać :wink: Jak pisalem wyzej powera pompka dopiero dostaje jak się jakiś opór wstawi bo tak na luzie to ta pompka marnie pompuje :wink: Ale jak jest tak jak jest to regulatora nie trzeba bo moim zdaniem to nie jest jej pełna moc i tak ale 200x lepsze nic inne pompki od spryskow :razz:

Myślę ze wkrótce nastąpi jej montaż bo jak wrócę do Polski to będę kombinował z tym bo trzeba to w zimie wykorzystać jeszcze :wink:

Ale co mnie bardziej martwi ze nasz zbiornik jest za mały :razz: Bylem dziś na nartach w górach i w sumie non stop trzeba było szybę myc bo tak inne auta pryskały po szybie. Zrobiłem od napełniana na maxa jakieś 300km i zbiornik pusty :neutral:

[ Dodano: Nie Gru 19, 2010 22:59 ]
Aha ale winne daje spryskiwaczą do reflektorów :razz:

Tomek1212 - Nie Gru 19, 2010 23:14

Zastanawiam się tylko, czy pompa paliwa nie skoroduje szybko gdy będzie pracować w płynie do spryskiwacza. Pompy paliwa lubią się zacierać gdy pracują w benzynie, a co dopiero gdy będzie działać w wodzie z detergentami.
Miałem zamiar kiedyś wykorzystać pompę paliwa do chłodzenia silnika doczepnego do łodzi, ale zrezygnowałem właśnie z tego powodu i w końcu naprawiłem oryginalne chłodzenie.

AndrewS - Nie Gru 19, 2010 23:17

Remi55 napisał/a:
Jak pisalem wyzej powera pompka dopiero dostaje jak się jakiś opór wstawi bo tak na luzie to ta pompka marnie pompuje


wiem wiem ze na luzie to ona pompuje tak sobie, ale przeciez dysza spryskiwacza robi za taki opor
sam efekt spryskiwania mi sie baaaardzo podoba

hvil - Nie Gru 19, 2010 23:21

Tomek1212, weź pompkę z jakiś starszych topornych wozów, polecam grupa polonez deawoo ja z nexii 1.5 mam zrobiona w urzadzonku innym i całkiem całkiem ona żyje:-) na allegro nowa kilkadziesiąt zł. :-)
Remigiusz - Nie Gru 19, 2010 23:25

AndrewS, Robiłem jeszcze w domu testy z woda i nie zrywa wężyków ani nic pracuje sobie swobodnie dlatego jakoś te dysze dają opór ale nie taki żeby od razu wężyki zrywało.

Ale tak czy inaczej będą opaski montowane :wink:

[ Dodano: Nie Gru 19, 2010 23:24 ]
Tomek1212, Markzo mi mówił ze ważniejsze jest chłodzenie jej niż smarowanie :wink: W sumie jej wydatek tylko 50zl zrobię test i się okaże ile ona wytrzymuje :wink: A ze ja będę montował w komorze silnika to już potem wymiana będzie bezproblemowa a zawsze na szrocie można jakaś dorwać :wink:

[ Dodano: Nie Gru 19, 2010 23:25 ]
Mozna by tez słabsza pompkę paliwa kupić ale taka akurat Markzo miał i mi pożyczył na testy :wink:

Markzo - Pon Gru 20, 2010 07:05

Mnie Remii zainspirował i do zs'a pewnie wleci pompka od R623Si, bo mam działającą :D
szoso - Pon Gru 20, 2010 09:11

czyli do tej pompki co pokazałem pasowało by mieć kostkę pasującą bo wsuwki pewnie będą się wypinać
to są te spryski od Citroena C4?
http://allegro.pl/spryski...1368854176.html
ale prędzej to pewnie będą te
http://allegro.pl/spryski...1354788824.html
też bym właśnie chciał sobie takie założyć

azer - Wto Gru 21, 2010 12:48

szoso420, te drugie
szoso - Czw Gru 23, 2010 12:40

no i klops bo pryskają za nisko :/
thef - Czw Gru 23, 2010 16:39

szoso420 napisał/a:
no i klops bo pryskają za nisko :/
W temacie już o tym było kilka razy, że te dysze trzeba podnieść, żeby dobrze spryskiwały ;)
borek88 - Czw Gru 23, 2010 17:09

szoso420, thef, ze nisko to jedno ze slaba struga i rozpylanie to dwa i samopodniesienie nic nie da za duzo
trzeba wymienic pompke ale narazie tylko jest konkretna propozycja przez remi pompki od paliwa
czekam na podpowiedz jaka wydajna pompke zeby pasowala w zbiorniczek??

a remi ty zakladasz ta pompke na wezyku gdzies po drodze miedzy zbiorniczkiem a spryskami?? i czy tamtej org. pompki nie demontujez?? anie elektrycznie ani w doslownym znaczeniu usuniecia jej.

thef - Pią Gru 24, 2010 15:52

borek88 napisał/a:
samopodniesienie nic nie da
Nie zgodzę się. Owszem, mocniejsza pompka też by się przydała, ale samo podniesienie daje spore efekty.
hvil - Pią Gru 24, 2010 19:43

Markzo założyłeś to do 75?? trzeba zdejmować wygłuszenie maski?? pasują i dobrze dają czy coś źle??:)
Remigiusz - Pią Gru 24, 2010 21:36

szoso420, podnieś na uszczelkach a jak dalej będzie źle to jak pisałem pompka V6 :razz:
borek88 - Pią Gru 24, 2010 23:02

a czy ktos pomoze jaka moze byc roznica w cisnieniu pompki zwyklej a tej od sprysku reflektorow rowniez z 45
szoso - Sob Gru 25, 2010 12:29

Remi55 napisał/a:
podnieś na uszczelkach

właśnie muszę je jakoś podnieść bo samo ciśnienie pryskania jest ok, teraz nie jest tak źle bo pryskają lekko nad wycieraczki i to one rozprowadzają płyn po szybie

Remigiusz - Sob Gru 25, 2010 13:37

szoso420, Aha, możesz je tez łatwo podnieść na podkładach które sa do cieplej wody takie te twarde :wink: Trzeba je przeciąć na małe kawałki na Super Glue przykleić pod przód spryskiwacza i będzie miał bardziej do gory pochylony. Ja tak podnosiłem w 220 :wink:
borek88 - Pią Sty 07, 2011 12:38

Remi55, tym masz te sprsyki;
c4 ??
niestetety leja tragednia nawet po zmianie pompki na ta z spryskiwaczy reflektorow
pryska troche nad wycieraczki ale co gorsza punktowo;/ a miala byc mgielka
soszo chyba takie tez kupiles jak sie sprawuja u ciebie chodzi o rozpylanie??
ja u siebie oczywiscie podkadki dalem zeby uniesc strumien

Remigiusz - Pią Sty 07, 2011 12:51

borek88, Tak mam te od C4 :wink: TO jednak pompka od reflektorów nie daje tez rady :sad: Czyli jednak tylko pompa paliwowa jak na razie robi dobre ciśnienie :wink:

Niemcy jakoś np montują sobie spryskiwacze od Volvo z nr 30655605 :wink: Trochę tak samo jak te od C4 wyglądają ale twierdza ze lepiej pryskają przy naszych pompkach i kosztują trochę więcej. :wink: Musze spotkać jednego z kolegów w Wiedniu bo ma je zamontowane na porównanie :wink:

borek88 - Pią Sty 07, 2011 14:14

to daj znac jak sie mu spisuja na orginalnej pompce
a u ciebie na orginalnej pompce rozpylalalo oki?? wiem ze nisko ale czy rozpylalo

Remigiusz - Pią Sty 07, 2011 17:04

borek88, Na płynie letnim rozpyla nawet ale teraz w zimie jest tez katastrofa mała :wink: :neutral:
marcin316 - Pią Sty 07, 2011 17:05

U mnie na oryginalnej pompce i bez podkładek pod spryskiwaczami psiuka na postoju prawie na 1/2 wysokości szyby na szerokość około połowy wycieraczki a podczas jazdy z prędkościami około 100 km/h lekko nad wycieraczkami i dużo węższym strumieniem. Dotyczy to płynu letniego, na zimowym jest trochę gorzej.
Brt - Pią Sty 07, 2011 18:27

na zimowym zawsze troche gorzej "psika"
Remigiusz - Pią Sty 07, 2011 18:42

Brt, dokładnie i chyba gdzieś na początku tego tematu było to już tłumaczone czemu tak jest :razz:
borek88 - Sob Sty 08, 2011 11:43

a jeszcze sprawa zaworka zwrotnego wymienilem na nowy taki z zoologicznego i dzialal tylko po rozpakowaniu po pierwszych psikaniach juz przestal trzymac
faecd - Sob Sty 08, 2011 12:12

Ja tam dwa lata temu kupilem zaworek w motoryzacyjnym za 12 zl ;O ale widac oplacalo sie bo juz tyle czasu wszystko dziala jak nalezy :) :P
borek88 - Sob Sty 08, 2011 15:09

ja dalem 6zl w zoo. teraz poszukam w motoryzacyjnym
hvil - Sob Sty 08, 2011 17:28

od wartburka pasuja zaworki po 8 zł
borek88 - Sob Sty 08, 2011 17:59

no to skonczone (tylko ten zaworek zwrotny musze wymienic i estetyke uniesienia spryskow poprawic)
na postoju psika na szyby i dach rozpyla tak jakbym oczekiwal
zamontowalem;
- pompke od spryskiwaczy reflektorow (cisnienie dawala lepsze ale i tak nie dawalo rady ladnie i wysoko rozpylac)
- wezyki na nowe
- zaworek na taki z zoologicznego (nie nadaje sie)
- zaworek z trojnikiem na sam trojnik
- podlozylem gumki z przodu sprysku (troche kiepsko to wyglada i to jakos poprawie bo estetycznie z wnetrza auta mi sie nie podaoba)

pryska tak jak na filmiku REMIEGO z pompa od paliwa
a wiec mimo ze sie kosztow i zabawy narobilo to efekt zajefajny

martens - Sob Sty 08, 2011 23:44

Ja zaworek zwrotny wymienilam na "szrotowy" - wziety "przy okazji za 5 zl" (razem z kolankami do spryskiwaczy). Dziala jak szalony i musze uwazac czy ktos nie stoi za mna - nie raz juz komus szybe przedia zalalam ;P . Stary psikal ledwo nad dolna krawedz szyby i to po 2-3 sekundach).
borek88 - Nie Sty 09, 2011 10:59

ja kolanka wogole usunolem i bezposrednio pod sprysk mam wezyk
a zaworek musze poszukac napewno taki z zoologicznego sie nie nadaje

Robertt - Pią Sty 14, 2011 11:32

Mam pytanko dysze do spryskiwacza pasuja od Citroena C3 do Rovera 416
http://allegro.pl/orygina...1396467055.html
mam wlasnie zamiar kupic nowe dysze mgłowe i pompkie http://allegro.pl/rover-2...1391677197.html jest to dobry wybor czy cos innego polecacie?

azer - Pią Sty 14, 2011 12:16

Byku456, na wszystkie pytania odpowiedzi padły już w tym temacie. Wiem że dużo czytania, więc podpowiem tylko tyle, spryski ok, a pompka za słaba.
adamsky - Pią Sty 14, 2011 12:17

Wystarczy poczytać to, co pisał Mayson
KRYS - Nie Lut 27, 2011 18:59

A co sądzicie o tych :

http://allegro.pl/spryski...1471637389.html

albo

http://allegro.pl/spryski...1479321809.html

Zakładał już ktoś? bez przeróbek?

Niby pod 600tkę

Mayson - Nie Lut 27, 2011 20:35

KRYS, to są wszystkie te same od Cytryny C3, któe ja mam w aucie. W ASO Citroena kosztowały 12,50zł. Widać, na Allegro niektórzy szukają frajerów :)

[ Dodano: Nie Lut 27, 2011 20:35 ]
Jeszcze dodam, że przy pompce Roverowskiej, te spryskiwacze nie stworzą mgły, tylko krople/rosę - pompka nie ma dużego ciśnienia.

tomason - Nie Lut 27, 2011 22:18

Potwierdzam, ale moim zdaniem lepiej jest niz zwykle :) Ja w aso placilem 15 zl
braados - Pią Paź 07, 2011 22:01

Witam, to mój pierwszy post, więc chciałbym przywitać się ze wszystkimi forumowiczami.
Ale przejdźmy do konkretów. Naczytałem się waszych postów o spryskiwaczach mgiełkowych i wkońcu postanowiłem sam takie zamontować, ale po kolei.
Potrzebowałem:
- dysze z citroena/peugota nr części 6438.v8 ew. 6438G9
- Pompka z citroena gdyż roverowa nie dawała odpowiedniego ciśnienia, nr części 6434.58
- zaworek przeciwzwrotny z zoologicznego
- 10 cm węża o średnicy wewnętrznej 5mm
- klucz płaski 10
- klucz nasadowy 10
- śrubokręt krzyżak z krótkim ramieniem.

A montaż wyglądał następująco:
1) Wypinamy wężyki z oryginalnych sprysków i podważamy je pod maską żeby je wyjąć. W ich miejsce wkładamy te od cytryny, pasują one idealnie i można ewentualnie je jeszcze przykleić ale u mnie nie ruszają się w otworach.
2) wypinamy króciutki kawałek węża, który był przy prawej dyszy i zaraz łączył się z trójnikiem. Wypinamy też wąż idący z pompki do trójnika. Wpinamy w niego zaworek a wypięty przed chwilą króciutki wężyk wpinamy w wylot zaworka i do trójnika. Tam gdzie nam brakuje wężyka montujemy ten który dokupiliśmy.
3) odginamy osłonę nadkola i odkręcamy 2 śruby które trzymają osłonę tak aby móc ją ładnie odsunąć i mieć dostęp do mocowania pojemnika na płyn do spryskiwaczy. Odkręcamy też trzy wkręty które łączą osłonę ze zderzakiem przednim/
4) Odkręcamy 1 śrubę za nadkolem i 2 pod zbiornikiem aby go zdjąć. Delikatnie go opuszczamy i wylewamy płyn ze zbiornika.
5) Wypinamy kabel z naszej pompki, przewód prowadzący do spryskiwaczy i delikatnie podważając pompkę, wyciągamy ze zbiornika.
6) W tym miejscu dozwolona jest twórczość własna gdyż gniazdo zasilania nie pasuje do wtyczki. Ja obłamałem plastik gniazda zasilania pompki i trochę rozciąłem wtyczkę, żeby dało się ją wcisnąć. Całość zaizolowałem taśmą termokurczliwą.
7) Najpierw wpinamy zasilanie, później węża i na końcu wciskamy pompkę do zbiornika.
8) Zbiornik mocujemy na swoim miejscu, później tylko zakładamy osłonę nadkola i przykręcamy wszystko w odwrotnej kolejności jak ściągaliśmy.

Jak widać nie trzeba zdejmować zderzaka. Moja metoda jest według mnie lepsza, gdyż jest mniej śrub do odkręcania. No i nie trzeba mordować się z tą zaraz za osłoną nadkola :wink: Jedyny minus mojej metody to konieczność skorzystania z kanału.
Jutro zrobię zdjęcia wszystkich elementów poza pompką, ponieważ dzisiaj montowałem to na szybko i nie miałem czasu na fotorelację. Dodam tylko że całość trwała 50 minut.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych wymianą, na pw chętnie udzielę pomocy.

borek88 - Sob Paź 08, 2011 06:25

braados, a jak efekt spryskiwania bo ja tez chce jeszcze raz pompke zmienic bo ta od reflektorow nie dokonca sie spisuje
Remigiusz - Sob Paź 08, 2011 20:43

borek88, Kupuj od paliwa pompę. Te wszystkie pompki do spryskiwaczów nie zdają egzaminu. niestety na forum niemieckim juz jeden koleś przetestował wszystkie rodzaje i jednak posłuchał i kupił paliwowa do benzyniaka :mrgreen:
braados - Nie Paź 09, 2011 11:28

http://www.youtube.com/watch?v=jpjAIWwPP_Q

Tutaj są efekty. Jak widać nie robi mgły a kropelki ale pryska na całą szerokość szyby i to się dla mnie liczy. Mgiełkę można uzyskać chyba tylko pompką paliwową ale sam nie próbowałem. W załączniku zdjęcie jak wężyki są poprowadzone pod maską. Nie wygląda to estetycznie ale spełnia swoje zadanie.

slav - Pią Lis 04, 2011 22:52

A może testował ktoś w R75 dysze VAG?

Tu gościu założył do MG ZT
http://www.drive2.ru/cars...888214242/#post



Nawet podgrzewanie niby pasuje :) No i działa nieźle a pompki raczej gość nie zmieniał.

Co Wy o tym myślicie?

Remigiusz - Pią Lis 04, 2011 22:57

slav, Ciekawy patent, a jakieś numery na te dysze podgrzewane są :wink:
slav - Pią Lis 04, 2011 23:08

Podał tylko numer dyszy mgłowej bez ogrzewania (na zdjęciu po lewej):
VAG 3B0 955 985 - stosowane w Fabii i Octavii.
Ogrzewanie miał już w swojej oryginalnej dyszy (na zdjęciu po prawej) - więc je przełożył do nowych dysz, bo nowe podgrzewane ponoć były bardzo drogie.

Ciufa - Pon Gru 12, 2011 15:22

kupilem w salonie peugeota te spryskiwacze 6438.V8
pasuja IDEALNIE, rozpylaja na cala szybe :D
cena 24 zł za jeden :/ a jak pytalem przez telefon to mowili 24 zl za dwie sztuki

szoso - Wto Gru 13, 2011 08:00

a na allegro od C4 po 8zł sztuka :lol:
Ciufa - Wto Gru 13, 2011 08:15

plus przesylka ;)
szoso - Wto Gru 13, 2011 08:17

przesyłka 6zł :lol:
czyli wyszło 22zł a nie 48 :wink:

slav - Wto Gru 13, 2011 10:45

Z kolei te z Octavii są po 15zł sztuka w ASO.
Drwal85 - Wto Sty 24, 2012 22:06

a jak by sobie takie coś wmontować w obieg płynu spryskiwaczy :) podpiąć pod kable od pompki w zbiorniczku?

http://www.aura.szczecin....dstr=0&prod=598


wyszło by coś z tego?

Remigiusz - Wto Sty 24, 2012 22:27

Drwal85, Ja tak mam, tylko mam pompkę paliwowa :D
Drwal85 - Wto Sty 24, 2012 22:38

tylko kurcze redukcja na wężyki musiał bym jakoś zrobić? masz pomysł? i jak się podłącze pod kable tej pompki w zbiorniczku to będą się oby dwie równomiernie włączać? :) 2 rzecz jak tam z bezpiecznikiem? coś trzeba zmieniać? :mrgreen:


To jakaś konkretna pompka paliwowa ma być? czy jakaś obojętnie, najtańsza?

Matbia - Wto Sty 24, 2012 23:26

A ja mam pytanko inne, bo W ASO cytryny za spryski chcą teraz 22zł za sztuke, a te od Octavi też będą PluG&PlaY do R600???
leszczu - Sro Sty 25, 2012 16:18

Matbia napisał/a:
bo W ASO cytryny za spryski chcą teraz 22zł za sztuke,

Na allegro powinieneś taniej wyrwać. :wink:

Remigiusz - Sro Sty 25, 2012 17:55

Drwal85, Były tutaj kiedyś foty ale widzę ze znikły :)








Drwal85 - Sro Sty 25, 2012 18:33

z tej pompki paliwa gdzie ten wąż idzie? i potem z tego czegoś wychodzi? :) co to? a ten wąż od pompki paliwowej gdzie wsadziłeś w zbiornik? w miejsce oryginalnej pompki czy zrobiłeś nowe wejście? :mrgreen: wypytuje bo świetnie to masz zrobione! lepiej tracić 3 litry więcej płynu a mieć dokładniej myte szyby hehehe

aha i jakiś bezpiecznik do tego montowałeś? czy bez pośrednio pod kable tamtej pompki i wszystko gra?

Remigiusz - Sro Sty 25, 2012 21:54

W miejsce starej pompki wsadzielm taki waz o takie zew. średnicy żeby było szczelnie i nic nie wylatywało, podciągnąłem go do gory do pompki i tyle. pompka jet bezpośrednio podpięta pod wtyczkę orig spryskiwacza. Tak ze w każdej chwili mogę znów orig. pompkę podłączyć.

Az tak strasznie dużo płynu nie idzie od samej pompki, mi szybko ucieka bo mam jeszcze mycie reflektorów za każdym razie jak myje szybę :D

Drwal85 - Czw Sty 26, 2012 23:21

Tak czytam i spróbuje zamiast pompy paliwowej wmontować pompę spryskiwaczy reflektorów od BMW podobno mają one dużo większe ciśnienie niż do przednich szyb,
wiąże się z tym szybka utrata płynu, ale co tam nie psikam cały czas heheheh

Remigiusz - Czw Lut 02, 2012 18:17

Tak to u mnie pryska teraz w czasie jazdy miejskiej:

Czyli pompka paliwo od Vectry i mgłowe spryskiwacze:



http://youtu.be/AIigEF4z4SI

Drwal85 - Czw Lut 02, 2012 18:22

fajnie ;) ja poczekam aż miną te mrozy i też chwytam się za robotę :)
KRYS - Sob Lut 04, 2012 17:44

Remigiusz, :ok: :ok: :ok:

Więc zakupuje pompke z vectry (jak możesz podaj nr katalogowy) i spryski od cytryny c3 :mrgreen:

Tak sie zastanawiam czy gdzieś węzyki nie puszczą.....
Albo spryskiwacze w szybe nie wystrzelą..... heheh

Drwal85 - Nie Lut 05, 2012 20:57

hhehee będziesz musiał pochwytać je opaskami :) ja zamontuje pompkę od spryskiwaczy reflektorów bo posiadają podobne ciśnienia.
BoloSr - Pon Lut 20, 2012 19:29
Temat postu: Poszukuje namairów
Ma ktos namiary na kogos z allegro u którego kupie spryskiwacze z C3 oraz odpaowiednia pompke do tego ??
Mayson - Wto Lut 21, 2012 00:46

Spryski kup w ASO Citroen, jak wszyscy poprzednicy. Kosztowały 12,50zł/szt.
BoloSr - Wto Lut 21, 2012 13:51

Mayson napisał/a:
Spryski kup w ASO Citroen, jak wszyscy poprzednicy. Kosztowały 12,50zł/szt.


aktualnie sa w cenie 25 zeta sztuka :)

leszczu - Wto Lut 21, 2012 15:47
Temat postu: Re: Poszukuje namairów
BoloSr napisał/a:
Ma ktos namiary na kogos z allegro u którego kupie spryskiwacze z C3 oraz odpaowiednia pompke do tego ??

http://allegro.pl/spryski...2155476152.html
http://allegro.pl/pompka-...2147920257.html

greg-si - Wto Lut 21, 2012 16:09

A ja polecam kupić pompkę spryskiwaczy lamp. Zazwyczaj mają większą wydajność.
Założyłem sobie taką z hondy i zrobiła mi się fontanna w garażu bo spryskiwacze miałem zapchane jakimś syfem. Przeczyściłem spryskiwacze i teraz pryska bardzo mocno :)

leszczu - Wto Lut 21, 2012 16:18

greg-si napisał/a:
A ja polecam kupić pompkę spryskiwaczy lamp

Mógłbyś pokazać link jaka założyłeś ?? Też masz spryski mgłowe ??

greg-si - Wto Lut 21, 2012 17:41

Ja mam normalne spryskiwacze.
Pompka z Civica 5D VTi który miał spryskiwacze lamp. Kupiłem u siebie na miejscu za grosze :) Pompka jest dwa razy większa niż ta od spryskiwaczy szyby.

BoloSr - Sro Lut 22, 2012 18:27
Temat postu: Re: Poszukuje namairów
leszczu napisał/a:
BoloSr napisał/a:
Ma ktos namiary na kogos z allegro u którego kupie spryskiwacze z C3 oraz odpaowiednia pompke do tego ??

http://allegro.pl/spryski...2155476152.html
http://allegro.pl/pompka-...2147920257.html


dzieki wlasnie zamowilem u jednego calosc :)

leszczu - Sro Lut 22, 2012 18:44
Temat postu: Re: Poszukuje namairów
BoloSr napisał/a:
leszczu napisał/a:
BoloSr napisał/a:
Ma ktos namiary na kogos z allegro u którego kupie spryskiwacze z C3 oraz odpaowiednia pompke do tego ??

http://allegro.pl/spryski...2155476152.html
http://allegro.pl/pompka-...2147920257.html


dzieki wlasnie zamowilem u jednego calosc :)

Jak zamontujesz to napisz jak ten zestaw pryska. :wink:

BoloSr - Sro Lut 22, 2012 19:31
Temat postu: Re: Poszukuje namairów
leszczu napisał/a:
BoloSr napisał/a:
leszczu napisał/a:
BoloSr napisał/a:
Ma ktos namiary na kogos z allegro u którego kupie spryskiwacze z C3 oraz odpaowiednia pompke do tego ??

http://allegro.pl/spryski...2155476152.html
http://allegro.pl/pompka-...2147920257.html


dzieki wlasnie zamowilem u jednego calosc :)

Jak zamontujesz to napisz jak ten zestaw pryska. :wink:


jak dojdzie i zamontuje to napewno dam znac :)

szoso - Czw Lut 23, 2012 07:51

a ja zamówiłem pompkę o której pisze greg-si :smile:
leszczu - Czw Lut 23, 2012 11:20

szoso napisał/a:
a ja zamówiłem pompkę o której pisze greg-si :smile:

A jakie dysze masz ??

szoso - Czw Lut 23, 2012 11:37

mgiełkowe
leszczu - Czw Lut 23, 2012 11:39

szoso napisał/a:
mgiełkowe

O też napisz jak to pryska. Bo ja cały czas się zastanawiam jaka pompkę kupić. Teraz mam od Daewoo Tico na dyszach mgiełkowych i tak to sobie pryska. :/

BoloSr - Pią Lut 24, 2012 19:44

przyszły i sie tak zastanawiam czy moge je zapodac bez zmiany pompki ?? ? czy od razu musze ta pompke wstawic bo tak bedzie porazka ?? ?
Harry - Pią Lut 24, 2012 20:05

ja bym spróbował najpierw bez zmiany pompki,a jak będzie lipa to wtedy zmienić
BoloSr - Pią Lut 24, 2012 20:13

Harry napisał/a:
ja bym spróbował najpierw bez zmiany pompki,a jak będzie lipa to wtedy zmienić


wolabym info sprawdzone bo tyle to ja sam wiem :)

Drwal85 - Pią Lut 24, 2012 21:28

Ja mam wsadzone te z allegro, bez zmiany pompki :) powiem szczerze, że na postoju pryska w 90% po szybie, przy 60 km 50% no a powyżej 80 km to troszkę nad wycieraczki ale i tak fajnie rozprowadza się płyn po szybie :mrgreen:
leszczu - Nie Mar 04, 2012 21:59

BoloSr napisał/a:
Harry napisał/a:
ja bym spróbował najpierw bez zmiany pompki,a jak będzie lipa to wtedy zmienić


wolabym info sprawdzone bo tyle to ja sam wiem :)

A czy to ciężko podmienić dysze ?? Kilka minutek i zmienione. :wink: Źle będziesz pryskać, to zmieniasz pompkę.
Ogólnie ta pompka co zamówiłeś była polecana, że niby dobrze pryska przy tych dyszach. :wink:

[ Dodano: Nie Mar 04, 2012 21:59 ]
No i jak tam efekty po zmianach ??

Remigiusz - Czw Mar 08, 2012 18:58
Temat postu: Ruchome mgłowe spryskiwacze
Witam,

mam nowe info. Istnieją mgłowe rozpylacze mgiełki z możliwością regulacji wysokości :ok:

Od Honda Jazz z 2002 roku : Honda-Nr.:76810-SAA-E01 (15-25€)

wyglądają tak:



http://www.youtube.com/wa...feature=related



[ Dodano: Czw Mar 08, 2012 18:58 ]
Z nowej Hondy Accord tez ma pasować:

76810-TL0-003

Kozik - Czw Mar 08, 2012 20:19

Remigiusz, nie wiesz ile w serwisie kosztują?
Remigiusz - Czw Mar 08, 2012 20:22

Kozik, A cenę powyżej którą podałem nie zauważyłeś :mrgreen: Tutaj w Austrii kosztuje 22Euro w ASO Hondy ale sobie je kupie jeszcze :D
Kozik - Czw Mar 08, 2012 20:29

Remigiusz, widziałem ale ja w PLNach kupuje ;) może w polskich serwisach byłoby taniej
leszczu - Czw Mar 08, 2012 20:59

Szukałem takich na allegro i niestety niema ani jednej aukcji. :neutral:
Harry - Pią Mar 09, 2012 15:56

w aso hondy 90 cos za 2 szt.
leszczu - Pią Mar 09, 2012 16:00

Harry napisał/a:
w aso hondy 90 cos za 2 szt.

O kurde, drogo. :/ Raczej zostanę przy swoich, tylko muszę wymienić pompkę. :wink:

Remigiusz - Pią Mar 09, 2012 16:04

leszczu, Jeszcze ujdzie za to się ma regulacje wysokości wiec tak jak pisałem 25Euro :wink:
Matbia - Sob Mar 10, 2012 17:14

Wracając do tego zestawu z allegro co polecaliście.

Kupiłem narazie same dysze, założyłem, powiem szczerze ze pryska słabo i nisko... moim zdaniem do pompki roverowskiej takie dysze sie nie nadają. Dlatego też ponawiam pytanie wcześniejsze pytanie kolegów, jak to pryska z Tą pompką co w tym zestawie jest bo zastanawiam się czy ją kupić czy jakąś inną

kangaroo69 - Nie Mar 11, 2012 21:01

Kup Fordowską na szrocie albo w sklepie. U mnie mgłowe dopiero odżyły :smile:
Drwal85 - Nie Mar 11, 2012 21:10

ale pasuje do rovera25?
leszczu - Pon Mar 12, 2012 13:48

Drwal85 napisał/a:
ale pasuje do rovera25?

Pasuje :wink:

Matbia - Pon Mar 12, 2012 19:31

kangaroo69 napisał/a:
Kup Fordowską na szrocie albo w sklepie. U mnie mgłowe dopiero odżyły :smile:



Jest to pompka spryskiwaczy szyb czy reflektorów? i od jakiego forda i rocznik mniej wiecej pytać bo to ważne ;p

Drwal85 - Pon Mar 12, 2012 22:44

dokładnie też czekam na info dokładne co to za pompka? :mrgreen:
leszczu - Wto Mar 13, 2012 15:16

Cytat:
Jest to pompka spryskiwaczy szyb czy reflektorów? i od jakiego forda i rocznik mniej wiecej pytać bo to ważne ;p

http://allegro.pl/pompka-...2178667035.html

Matbia - Wto Mar 13, 2012 16:03

a taką pompkę da sie zaadaptować?

http://www.sklepy24.pl/sk...zyb-ford/537888

leszczu - Wto Mar 13, 2012 16:29

Matbia napisał/a:
a taką pompkę da sie zaadaptować?

http://www.sklepy24.pl/sk...zyb-ford/537888

Pewnie, że się. Tylko trzeba jakoś jedno wyjście wykorzystać, albo zaślepić, albo puścić na jedna dysze. Decyzja należy do ciebie. :wink:

Matbia - Wto Mar 13, 2012 19:17

hmmm jak najlepiej zaślepić to jedno wyjście zeby na Ciśnieniu nie stracić...
leszczu - Wto Mar 13, 2012 19:24

Matbia napisał/a:
hmmm jak najlepiej zaślepić to jedno wyjście zeby na Ciśnieniu nie stracić...

Ja bym nie zaślepiał, tylko tak jak pisałem wyżej albo dać każde wyjście oddzielnie na dysze, albo zastosować trójnik. :wink:

BoloSr - Wto Mar 13, 2012 19:59

leszczu napisał/a:
Matbia napisał/a:
hmmm jak najlepiej zaślepić to jedno wyjście zeby na Ciśnieniu nie stracić...

Ja bym nie zaślepiał, tylko tak jak pisałem wyżej albo dać każde wyjście oddzielnie na dysze, albo zastosować trójnik. :wink:


a skad wąż taki dorwać bo chcialem podmienic dysze ale okazalo sie ze weze mam za krotkie :(

Matbia - Wto Mar 13, 2012 21:36

leszczu napisał/a:
Matbia napisał/a:
hmmm jak najlepiej zaślepić to jedno wyjście zeby na Ciśnieniu nie stracić...

Ja bym nie zaślepiał, tylko tak jak pisałem wyżej albo dać każde wyjście oddzielnie na dysze, albo zastosować trójnik. :wink:


na każdą dysze dać odzielny wąż to troche trzeba tego wężyka jednak...

a wężyk to chyba normalny taki gumowy 0,5 cm nie? a gdzie dostane takie trójniki?

AndrewS - Wto Mar 13, 2012 22:03

Matbia napisał/a:
a gdzie dostane takie trójniki?


w akwarystycznym

szoso - Sro Mar 14, 2012 08:12

Matbia napisał/a:
wężyk to chyba normalny taki gumowy 0,5 cm nie?

6mm
co do trójnika http://allegro.pl/listing...ik+spryskiwaczy

leszczu - Pią Mar 30, 2012 20:42

BoloSr napisał/a:
a skad wąż taki dorwać bo chcialem podmienic dysze ale okazalo sie ze weze mam za krotkie :(

Ja na allegro kupowałem. :wink:

[ Dodano: Pią Mar 30, 2012 20:42 ]
Ta pompka z linku pięknie działa ze mgłowymi spryskani. :grin: Tylko jest jedno ale. Pompka nie pasuje idealnie w miejsce w zbiorniczku, trzeba ja po prostu od dołu zamocować. :wink:
http://moto.allegro.pl/po...2213502182.html

CITROEN C5
CITROEN BERLINGO 2002-
CITROEN XSARA PICASSO
PEUGEOT 607
PEUGEOT PARTNER 2002-

Matbia - Sob Lip 21, 2012 17:33

Siemacie!

Odświeżam trochę temat :)

Zamontowałem dziś w swoim R600 Pompkę od spryskiwaczy z Forda Fiesty (coś koło 2007rok)
Taką miałem gdzieś w garażu.

Niestety nie było to plug and play. Starą oryginalną pompkę wyjąłem a dziurę zatkałem śrubą, natomiast na nową pompkę wywierciłem Nową dziurę wsadziłem uszczelkę dodatkowo zabezpieczyłem przed przeciekaniem - silikonem. Kostka też nie pasowała ale trochę podłubałem i udało się podłączyć. Ponieważ pompka z fiesty ma dwa "wyloty" jeden zaślepiłem może kiedyś przyda się do lamp?;p Na przewodach dodatkowo zaworek przeciwzwrotny noi spryski mgłowe z allegro. Jaki efekt? Modyfikacja zdała na 5! Teraz płyn leci pięknie na połowę szyby rozpryskująć się na całą szerokość. Może nie jest to typowa migełka ale napewno lepiej niż oryginał. Kilka zdjęć jak zamontowałem pompkę:










Jordan87 - Sro Lip 25, 2012 21:57

Ja dzisiaj się wziąłem u siebie za pompkę. Zdejmuje osłonę a tam co?! Dwie pompeczki z czego jedna gigantyczna zaślepiona. Prawdopodobnie miał fabrycznie też spryskiwacze reflektorów ale po stłuczce jaką miał pierwszy właściciel założyli zwykły zderzak a pompkę zaślepili.

Wydawało mi się że powinna działać razem ze zwykłymi spryskiwaczami ale nie chciała więc zamieniłem kable ze zwykłą pompką. Bezpiecznik był wyjęty ale po wsadzaniu nic to nie dało. Teraz wali takim ciśnieniem że boje się że mi porobi dziury w szybie po dłuższym użytkowaniu :)

Dudek - Pią Paź 19, 2012 13:36

Odgrzebię trochę temat...

Myślicie, że taki zestaw zadziała:
- pompka: http://allegro.pl/pompka-...2724752541.html
- spryski: http://allegro.pl/dysza-s...2692791042.html

leszczu - Pią Paź 19, 2012 17:36

Pompka jest za słaba.
Dudek - Pią Paź 19, 2012 18:19

leszczu napisał/a:
Pompka jest za słaba.

Ale ktoś we wcześniejszym poście napisał, że jest ok :/

Wolałbym zamontować coś bez konieczności przeróbek.
Jaką w takim razie pompkę można zamontować :?:

leszczu - Pią Paź 19, 2012 18:27

Dudek napisał/a:
Jaką w takim razie pompkę można zamontować

Kilka stron wcześniej w tym temacie wrzucałem nawet chyba opis i zdjęcie jaka pompka daje dobre ciśnienie.

Dudek - Pią Paź 19, 2012 18:38

leszczu napisał/a:
Dudek napisał/a:
Jaką w takim razie pompkę można zamontować

Kilka stron wcześniej w tym temacie wrzucałem nawet chyba opis i zdjęcie jaka pompka daje dobre ciśnienie.

Tak, podałeś pompkę od C5, Berlingo itp., ale napisałeś, że trzeba ją jakoś od dołu zamocować.
Czyli ona nie pasuje Plug&Play, a ja wolałbym obyć się bez przeróbek.

leszczu - Pią Paź 19, 2012 18:44

Cytat:
Czyli ona nie pasuje Plug&Play, a ja wolałbym obyć się bez przeróbek.

Ale to żadnych przeróbek niema, tylko pompkę wsadzasz w innej pozycji. :wink:

Dudek - Pią Paź 19, 2012 18:45

leszczu napisał/a:
Ale to żadnych przeróbek niema, tylko pompkę wsadzasz w innej pozycji. :wink:

Aaaa czyli o to chodzi :)
A wtyczki też pasują plug&play :?:

leszczu - Pią Paź 19, 2012 18:50

Dudek napisał/a:
A wtyczki też pasują plug&play

No wtyczkę trzeba uciąć i samemu zrobić podłączenie, ale jaki to problem ??

Dudek - Pią Paź 19, 2012 18:57

leszczu napisał/a:
No wtyczkę trzeba uciąć i samemu zrobić podłączenie, ale jaki to problem ??

Uwierz mi, że jak ktoś ma dwie lewe ręce do połączeń pomiędzy kablami to może być to problem, ale jak to mówią: "Dla chcącego nic trudnego" :)

leszczu - Pią Paź 19, 2012 19:04

Dudek, a myślisz, że kupisz obojętnie jaka pompkę inną niż oryginał, to nie będziesz musiał przerabiać wtyczki ??
Dudek - Pią Paź 19, 2012 19:09

Miałem nadzieję, że jakaś podpasuje, ale skutecznie pozbawiłeś mnie takiej nadziei :wink:
kangaroo69 - Pią Paź 19, 2012 22:48

Mi dobrze sprawowała się Fordowska przy mgiełkach :smile: Tylko tych z linku nie kupuj bo nie mają kontry z drugiej strony, będą się obracać i ja sam przynajmniej trzy razy w tygodniu muszę je strzykawką czyścić bo się zapychają :/ Na początku, pierwsze pół roku było super, a teraz klapa totalna :/
Dudek - Pią Paź 19, 2012 22:54

kangaroo69 napisał/a:
Mi dobrze sprawowała się Fordowska przy mgiełkach :smile: Tylko tych z linku nie kupuj bo nie mają kontry z drugiej strony, będą się obracać i ja sam przynajmniej trzy razy w tygodniu muszę je strzykawką czyścić bo się zapychają :/ Na początku, pierwsze pół roku było super, a teraz klapa totalna :/

Ale że co nie ma kontry i co Ci się zapychało :?:

kangaroo69 - Sob Paź 20, 2012 19:00

Kontry tzn. nie są przykręcane z drugiej strony maski i mogą Ci pod ciśnieniem płynu się przekręcać i lać po lusterkach :razz: A zapychają się bo otwór który stwarza mgiełkę jest dużo bardziej wrażliwy na brud niż w standardowych spryskiwaczach :???:
szoso - Nie Paź 21, 2012 16:47

które spryski mają kontrę?
obecne też mi się obracają

leszczu - Nie Paź 21, 2012 16:51

Nie wiem jak u was, ale ja ma dysze od C3 i nic mi się tam nie obraca.
szoso - Nie Paź 21, 2012 17:01

wracając do tematu pompki to ja mam od spryskiwaczy reflektorów z Civica (na zdjęciu z lewej strony), dopiera ona dała pożądany efekt, ta od Citroena czy tam Peugeota nie zdała u mnie egzaminu, szkoda kasy, słabizna, teraz to mam ładnie pokrytą całą szybę mgiełką, przy okazji wrzucę filmik jak to wygląda
Remigiusz - Nie Paź 21, 2012 17:13

leszczu napisał/a:
Nie wiem jak u was, ale ja ma dysze od C3 i nic mi się tam nie obraca.


Dokładnie, nie wiem co się wam obraca :roll:

Dobra pompka jest w tedy jak przy 140km/h dalej pokrywa cala szybę :!:

[ Dodano: Nie Paź 21, 2012 17:13 ]
Ja mam taka i ta dopiero zdała egzamin wszystko inne to się nadaje zęby ledwo zamoczyć piorą do wycieraczek :wink:



Trzeba ja tylko zamontować jak najbliżej zbiornika i wstawić zaworek do wody bo te paliwowe korodują :wink:

szoso - Nie Paź 21, 2012 17:31

Remigiusz napisał/a:
wszystko inne to się nadaje zęby ledwo zamoczyć piorą do wycieraczek :wink:

chyba nie wiesz jakie ciśnienie dają te pompki od reflektorów, paliwowa ok ale trzeba do niej zamontować zbiornik w bagażniku do płynu :wink:

http://allegro.pl/listing...a&category=8695
te się nie obrucą

kangaroo69 - Nie Paź 21, 2012 21:00

szoso napisał/a:
http://allegro.pl/listing...a&category=8695
te się nie obrucą

O właśnie o takie mi chodziło. Ja stare miałem zwykłe ale z nakrętką z drugiej strony :smile: Cieszę się że tylko mi się obraca :razz:

szoso - Pon Paź 22, 2012 08:32

samemu można nagwintować te spryskiwacze i dać nakrętki, ci sprzedawcy inaczej nie robili :wink:
w ogóle to jakiś kijowy przewód kupiłem do spryskiwaczy, niby 6mm a jest luźny, muszę poszukać z mniejszą średnicą

redcloud - Pon Gru 10, 2012 15:20

Remi a jak Ty rozwiązałeś podgrzewanie płynu? Widziałem w opisie Twojego autka, że przez EGR ale jak?
Remigiusz - Pon Gru 10, 2012 21:40

redcloud, Juz nie mam EGR gotowało płyn i to cala chłodnice EGR wywaliłem :razz:

Normalnie pod węzę wodne EGR wpiąłem węzę od spryskow :wink:

redcloud - Pon Gru 10, 2012 21:54

rozwiniesz temat? tzn wąż od sprysków wsadziłeś do węża wody i na danych odcinku jest podgrzewany? narysujże (jak to mówią w Krakowie) to, muszę to zobaczyć bo nie wymyślę :)
Remigiusz - Pon Gru 10, 2012 22:02

redcloud, Co to rozwijać są tego foty tutaj w temacie wystarczyło poszukać: :mrgreen:

http://forum.roverki.eu/v...p=691252#691252

redcloud - Pon Gru 10, 2012 23:21

Remi zamorduję Cię :) przebrnąłem przez 27 stron tego wątku i dalej nie wiem jak ten wężyk wchodzi do EGRa od pompy sprysków? Chodzi tylko o to, że temp w EGRze jest na tyle wysoka, że podgrzewa płyn w wężyku?
gwidon1701 - Sro Lut 20, 2013 08:39

To jak dodam że zamontowałem u siebie dyszę od Volvo v40/s40 , pasują bez problemu i dają radę pod roverowską pompką .

http://allegro.pl/volvo-s...2974711886.html

Sabz - Sob Lut 23, 2013 20:36

gwidon1701 napisał/a:
To jak dodam że zamontowałem u siebie dyszę od Volvo v40/s40 , pasują bez problemu i dają radę pod roverowską pompką .

http://allegro.pl/volvo-s...2974711886.html


Tylko dysze zmieniłeś? Nie musiałeś nic innego robić? Wszyscy kombinują z pompami / przewodami, a Ty jako jedyny napisałeś, że z tym jest ok. Czyżby znalazł się "złoty środek"? :cool:

gwidon1701 - Nie Lut 24, 2013 02:23

Dokładnie zmieniłem tylko dyszę , i efekt jest o wiele lepszy niż na roverowskich dyszach . Pewnie po zmianie pompy było by jeszcze lepiej ale mi wystarcza . Warto na pewno zmienić , a jak dla kogoś efekt będzie niewystarczający to można wtedy dołożyć pompę mocniejszą .
Ciufa - Nie Lut 24, 2013 08:07

Sabzu napisał/a:
Wszyscy kombinują z pompami / przewodami, a Ty jako jedyny napisałeś, że z tym jest ok.

Nie wszyscy kombinują i nie on jeden napisał, że jest ok. Poczytaj cały temat.

Legwan1989 - Pon Mar 11, 2013 15:05

Wczoraj siedziałem nad tą lekturą do 2 w nocy, post po poście i wszystkie 27 stron przeczytane.

Nie widziałem by ktoś wcześniej o tym pisał więc zapytam, co gdyby podłączyć dwie pompki ? Przy pryskaniu włączały by się dwie i poprzez trójnik przewodami schodziły do jednego ? Zwiększyłoby to ciśnienie ? Lub ewentualnie jedna pompka na dysze...

Drugą pompkę mam w piwnicy - pozostałości po golfie II. Dodatkowo zauwżyłem ze mam tez pompę paliwa ale trochę inna niż tą co ma Remigiusz, coś takiego:
http://allegro.pl/golf-ii...3043814919.html

haszczyc - Pon Mar 11, 2013 15:35

Legwan1989, a po co ci większe ciśnienie ?
Legwan1989 - Pon Mar 11, 2013 16:04

Do tych mgiełkowych spryskiwaczy. W sumie z góry założyłem że jak zamienię oryginalne na nowe dysze to stara pompka nie będzie dawała rady
torek86 - Pon Mar 11, 2013 16:10

Słuchajcie, mam pytanie, czy w R25 da się wymienić pompkę spryskiwacza, bez zdejmowania zderzaka? (oczywiście przy użyciu podnośnika). niestety przestał mi płyn lecieć na szybę.. wcześniej i tak trzeba było czekać około 5s aż płyn poleci ze spryskiwaczy i to tak nędznie że przy prędkości powyżej 50km/h płyn leciał pod wycieraczkę :razz: .
Pozostając jeszcze w tej tematyce, czy silniczek tylnej wycieraczki działa tylko wtedy gdy podaje on płyn? bo niestety, tylna wycieraczka mi nie działa, płyn nie leciał, odkąd go kupiłem, a silniczek ostatnio wymieniałem i nic.. dalej nie działa :roll:

leszczu - Pon Mar 11, 2013 16:11

torek86 napisał/a:
Słuchajcie, mam pytanie, czy w R25 da się wymienić pompkę spryskiwacza, bez zdejmowania zderzaka?

Ja u siebie wymieniłem bez zdejmowania zderzaka. Dostęp uzyskałem przez odgięcie nadkola.

torek86 - Pon Mar 11, 2013 16:21

o no to fajnie. Dzięki :ok:
Legwan1989 - Pon Mar 11, 2013 16:42

Ta pompka z golfa raczej nie podejdzie. Rozebrałem ja, był tam taki wkład, ale całością zasysała. Zasysała bo już tego nie robi. Podłączyłem na krótko, kręcić kręci ale wody nie bierze

http://www.fotosik.pl/pok...b9b982ba42.html

http://www.fotosik.pl/pok...e71db3b5af.html

haszczyc - Pon Mar 11, 2013 16:59

Legwan1989, stara pompka spokojnie da radę, parę osób opisywało to na forum że jest ok
Legwan1989 - Pon Mar 11, 2013 17:26

Zobaczymy, na razie zbieram się do zakupu tych dysz, ewentualnie jak nie da rady to popróbuje na dwie ;)
BigBoyPL - Pon Kwi 08, 2013 12:36

od siebie dodam że w MG ZR i R25 są idealnie takie same pompki spryskiwaczy co w Civicu VII, natomiast te z R200 (kanciak i okrągły) są w Preludach, Accordach i Civicach do roku 2000. Nie wiem jak tam z innymi ale generalnie widziałem tylko 2 typy :
jedne są długie i ze złączem na samej górze, inne są mniejsze za to "grubsze" i mogą mieć złącze zarówno u góry jak i z boku pompki (mówię tu o złączu zasilania).

Markzo - Sob Mar 07, 2015 13:13

Odkopie temat ;) do Rovera 45/ZS (pewnie też 400) pasuje bez żadnych przeróbek mech. pompka firmy TOPRAN o numerze: 300 634 755, zastępuje ona pompki o nr: 7 003 177, 13D2800. Cena to jakieś 17zł. Wystarczy dorobić piny do wtyczki. Pryska elegancko, miałem wcześniej pompe paliwa jako pompkę spryskiwaczy - efekt taki sam (wymieniłem, bo pompki paliwa rdzewieją i przestają działać :/ ). Fajne to działa z mgłowymi spryskami :)

EDIT:
poniżej foto :)

Harry - Czw Lip 23, 2015 11:05

do 200 okrągłej jaka pompka podpasuje, mam też spryski od C3.
Nie chce kupowac używanych pompek

bociannielot - Czw Lip 23, 2015 15:18

Harry, Toprana pompki od cytryny pasują, ja musialem tylko podciac gniazdo nozykiem do tapet, poza tym pnp podchodzi, ponizej link do watku:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=72512

Harry - Czw Wrz 03, 2015 20:30

bociannielot,
o dziękuje bardzo za link :mrgreen:

[ Dodano: Czw Wrz 03, 2015 20:30 ]
ja nową wtyczkę zrobiłem na konektorach i wszystko gra :wink:

Wiesia92 - Czw Sty 07, 2016 19:02
Temat postu: Rover 414
Witam do Rovera 414 te spryskiwacze mgiełki to co trzeba kupić z jakiego auta i jaka pompę bo czytam cały temat i w końcu nie wiem co kupić może ktoś do kupy to napisać?;)
barney79 - Czw Sty 07, 2016 21:13

http://allegro.pl/dysze-s...5763797019.html
Wiesia92 - Pią Sty 08, 2016 18:33

a pompka z czego?
bociannielot - Sob Sty 09, 2016 09:24

Wiesia92, przecież jest u góry jaka pompka
Wiesia92 - Nie Sty 10, 2016 10:11

AA je przepraszam nie dostrzegłem tego;p dobrze dziękuje za pomoc;)

[ Dodano: Nie Sty 10, 2016 10:11 ]
a coś tańszego od tych spryskiwaczy jest jeszcze bo trochę taki drogi szpas za te spryski

marcin316 - Nie Sty 10, 2016 13:00

Wyraźnie taniej niż 59zł za dwie sztuki to chyba tylko na szrocie...

Ja kilka lat temu do R45 zakładałem od Citroena jakiegoś, kupowane w ASO. Komplet kosztował nieco ponad 30zł. Jeśli chcesz zaoszczędzić te 20zł to można pojeździć poszukać ;)

Wiesia92 - Sro Sty 13, 2016 10:50

wiesz 59 + przesyłka to robi CI się kwota. A z tej cytrynki to jakie spryski podpasują bo właśnie mam tu w pobliżu aso Cytrynki to mogę na miejscu kupić
bociannielot - Sro Sty 13, 2016 11:24

Wiesia92 napisał/a:
A z tej cytrynki to jakie spryski podpasują bo właśnie mam tu w pobliżu aso Cytrynki
no z cytrynki pasują :ok:
sknerko - Sro Sty 13, 2016 13:16

Pasują z Citroena C3
napiwks - Czw Maj 26, 2016 22:40

barney79 napisał/a:
http://allegro.pl/dysze-s...5763797019.html

A czy do ZRa będą pasować?

NoPE - Pią Cze 03, 2016 22:34

napiwks, będą - ja takie mam i sobie chwalę.
AndrewS - Nie Cze 05, 2016 22:03

ja założyłem pompę topran do 800 i ciśnienie jest znacznie lepsze
AHIGIENIX - Sob Wrz 17, 2016 19:50

A co myślicie o tym:

http://www.aldar-czesci.p...WACZEM-550.html

długość idealna do R75, w przyszłości zawsze można samą gumę wymienić :) lub o tym:

http://allegro.pl/dysza-s...6138857225.html

W Vito sprawowało mi się to perfekcyjnie. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie jest estetyczne i proste do zrobienia ale czy skuteczne w Roverze? W przyszłym miesiącu mam plan coś z tych rzeczy zamontować.