Zobacz temat - [R75] Kluczyki w bagażniku - jak otworzyć
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kluczyki w bagażniku - jak otworzyć

piter_admin - Nie Lip 18, 2010 00:13
Temat postu: [R75] Kluczyki w bagażniku - jak otworzyć
Pomocy żona zostawiła jedyne kluczyki w bagażniku. Jak mogę otworzyć bagażnik lub drzwi? Ewentualnie którą szybę wybić (najniższy koszt)? Dzięki za szybką odpowiedź, bo moknę na deszczu !! !
MiReK - Nie Lip 18, 2010 00:18

Obojętne którą szybę zbijesz to nie otworzysz drzwi wewnętrzną klamką.Jak już to wybij szybę od strony kierowcy i jakimś długim przedmiotem naceluj na przycisk otwierania bagażnika
kasjopea - Nie Lip 18, 2010 00:21

Nie wiem ile taka szyba kosztuje, ale koleś za awaryjne otwarcie auta w Poznaniu chciał chyba 150 złotych.
apples - Nie Lip 18, 2010 00:21

jedyna napisał/a:
nie otworzysz drzwi wewnętrzną klamką.
Otworzysz. Ja u siebie otwierałem. Jeżeli nie masz czasu to zbij szybkę. Jeżeli masz czas do rana daj znać na PW i napiszę Ci jak możesz otworzyć bez bicia szyby.
piter_admin - Nie Lip 18, 2010 00:23
Temat postu: [DOBRA TYLKO CZY PÓŻNIEJ ODPALĘ SAMOCHÓD JAK ALARM SIE WŁ.]
DOBRA TYLKO CZY PÓŻNIEJ ODPALĘ SAMOCHÓD JAK ALARM SIE WŁ.
MiReK - Nie Lip 18, 2010 00:25

Bardzo dziwne.Ja jak zamknę auto na alram i np zostawię otwartą szybę to wkładając rękę dośrodka nie otworzę drzwi.I wiem że każdy ze znajomych mających R75 ma tak samo.
apples - Nie Lip 18, 2010 00:26

piter_admin napisał/a:
DOBRA TYLKO CZY PÓŻNIEJ ODPALĘ SAMOCHÓD JAK ALARM SIE WŁ.
Wyłączysz alarm przecież. Tylko jak ma się włączyć.

[ Dodano: Nie Lip 18, 2010 00:26 ]
jedyna napisał/a:
Bardzo dziwne.Ja jak zamknę auto na alram i np zostawię otwartą szybę to wkładając rękę dośrodka nie otworzę drzwi.
Kolega zostawił kluczyk w bagażniku więc alarmu nie ma włączonego.
MiReK - Nie Lip 18, 2010 00:29

W każdym bądź razie jak wybijesz szybę i nie otworzysz z klamki wewnętrznej to otworzysz z przycisku bagażnika.Najpierw spróbuj z klamki.

[ Dodano: Nie Lip 18, 2010 00:29 ]
apples napisał/a:
Kolega zostawił kluczyk w bagażniku więc alarmu nie ma włączonego.

Skąd masz pewność że nie ma włączonego alarmu,przecież auto ma zamkniete.A sam zresztą napisał:
piter_admin napisał/a:
DOBRA TYLKO CZY PÓŻNIEJ ODPALĘ SAMOCHÓD JAK ALARM SIE WŁ.

apples - Nie Lip 18, 2010 00:36

jedyna napisał/a:
Skąd masz pewność że nie ma włączonego alarmu,przecież auto ma zamkniete.A sam zresztą napisał:
Mniejsza z tym. :wink:

Ja miałem zatrzaśnięte drzwi więc klamką od środka otworzyłem. Jak nie da rady klamką to otworzy tak jak Ty napisałeś. :smile:

gustav.pl - Nie Lip 18, 2010 04:44

jedyna napisał/a:
Obojętne którą szybę zbijesz to nie otworzysz drzwi wewnętrzną klamką.

Otworzy od środka, jeśli samochód jest zamknięty kluczykiem, a nie pilotem.

Rowan - Nie Lip 18, 2010 07:32

gustav.pl, bez różnicy. Pilotem jak zamkniesz, to też się otworzy, bo sprawdzałem przed chwilą :wink: A co do tego otwierania, to szkoda szyby, weź jakiegoś gościa co tym się zajmuje. Jest też sposób profesjonalnych złodziei m.in. piłeczka z igłą, bądź uderzenie w słupek, to drugie nie wiem czy w R75 działa, w Pasku na pewno :mrgreen:
gustav.pl - Nie Lip 18, 2010 08:55

Rowan napisał/a:
gustav.pl, bez różnicy. Pilotem jak zamkniesz, to też się otworzy, bo sprawdzałem przed chwilą :wink:

No to niestety Rowan, masz coś nie teges. Zamykanie pilotem(patrz instrukcja R75) jest to tzw. całkowite zamknięcie. Przy zamykaniu z kluczyka( zamykanie niepełne), nie uaktywnia się ultradzwiękowa ochrona wnętrza(opcja), nie są blokowane wewnętrzne klamki i klapka wlewu paliwa :cool:

Kamil79 - Nie Lip 18, 2010 09:15

Po zamknięciu pilotem uaktywnia się Deadlock który rozłącza klamki wewnętrzne. Można wtedy je łomem wyrywać, a i tak sie nie otworzy drzwi.

Po wybiciu szyby i naciśnięciu otwierania drzwi ( na konsoli środkowej) na 100% włączy się alarm, i wtedy jeśli nie da się otworzyć przyciskiem bagażnika to można spróbować dostać się przez tylną kanapę (jeśli masz składaną).

TomC - Nie Lip 18, 2010 11:41

Gdybyś był bliżej z tym R75 to bym Ci otworzył za flachę ognistej :wink:
apples - Nie Lip 18, 2010 17:36

piter_admin, daj znać czy otworzyłeś i jakim sposobem.
Dziadek - Nie Lip 18, 2010 21:15

Jak bym miał nóż na gardle,to bez względu jak było zamknięte,to prałbym tylną boczną szybę i wlazł do kufra przez złożone oparcie,albo wygrzebałbym kluczyki przez klapkę od podłokietnika.Przypuszczam,że alarm by się darł,no ale trudno-mniejsze zło.
Z awaryjnym otwieraniem auta różnie bywa.Mój szwagier zgubił w obcym mieście kluczyki od ML-a,a drugi komplet miał schowany pod tapicerką.Wezwany spec na widok wypasionej fury skasował 200 zł+30 za złamany wytrych i otworzył,ale zamek trzeba było wymieniać po ingerencji.Już po akcji okazało się,że szyba byłaby tańsza.

sobrus - Pon Lip 19, 2010 07:55

Po co niszczyć samochod, skoro można wezwać fachowców, np z firmy Chrust i otworzą auto w pare minut?
gener - Pon Lip 19, 2010 20:40

Ciekaw jestem jak otworzyłeś, czy może jakoś bezinwazyjnie za pomocą jakiegoś ciekawego urządzenia radiowego? Napisz jak się to wydobycie kluczyków skończyło?
piter_admin - Czw Lip 22, 2010 17:48
Temat postu: Sprawa zakończona
Witam.

DZIĘKI za wszystkie podpowiedzi :piwko:

Może od początku.

R75 rok 99' alarm fabryczny.

Rano przyjechali "mechanicy" oczywiście z kawałkiem aluminiowego drucika.

Padało jak ... męczyli sie z 30min po czym stwierdzili że jadą po profesjonalny sprzęt.

Przywieźli długi gruby drut, jakieś klapki rozporowe i poduszkę do rozpychania drzwi.

NIE OTWORZYLI DRZWI ZA POMOCĄ KLAMEK , PRZYCISKU CENTRALNEGO OTWIERANA (ZAMYKANIA) ANI ZA POMOCA OTWIERANIA KLAPY BAGAŻNIKA.

W efekcie skasowali 100zl za paliwo i tyle. Zostałem sam na polu bitwy.

Podpowiedziano mi ze mozna zadzwonić na policję :/ to podadzą nr do tzw. policyjnego włamywacza i faktycznie podali. Zadzwoniłem podałem marke itd. powiedziałm czym sie nie dało otworzyć i gościu spasował. Najpierw powiedział 200zł za przyjazd a jak zapytałem czy napewno otworzy, powiedział ze sprawdzi w komputerze co i jak i kicha wielka ODPUŚCIŁ SOBIE CHOĆ BYŁ 4min DROGI AUTEM OD MOJEGO ROVERKA.

WNIOSKI !! !

BIJCIE SZYBE OCZYWIŚCIE TĄ PRZEZ KTÓRĄ DA SIĘ WEJŚĆ DO AUTA.

KOSZTY
Wizyta mechaników "włamywaczy" 100zł
Ewentualna wizyta policyjnego wytrycha 200zł
Szyba na allegro 35 zł
Wymiana szyby od 50 do 150zł w drogim serwisie
GRYPA bezcenna :evil:

Ps. dorobienie kluczyka z immo nie gwarantuje otwarcia autka jeśli jest wł. alarm. ale to tak gdyby ktoś miał nieorginalny kluczyk.

Pozdrawiam forumowiczów.

kasjopea - Czw Lip 22, 2010 18:08

Tak mi się przypomniało, że w Dzierżoniowe ktoś zatrzasnął klucze w 75. Na zdjęciu widać sprzęt jakim fachowiec się posiłkował przy otwieraniu auta
MiReK - Czw Lip 22, 2010 18:11

piter_admin napisał/a:
WNIOSKI !

BIJCIE SZYBE OCZYWIŚCIE TĄ PRZEZ KTÓRĄ DA SIĘ WEJŚĆ DO AUTA.


Czyli co,wybiłeś szybę,którą?I otworzyłeś przyciskiem otwierania bagażnika,czy jak?
Bo dalej nie wiemy jak się dostałeś do auta i wyciągnąłeś kluczyki.
piter_admin napisał/a:
Przywieźli długi gruby drut, jakieś klapki rozporowe i poduszkę do rozpychania drzwi.

NIE OTWORZYLI DRZWI ZA POMOCĄ KLAMEK , PRZYCISKU CENTRALNEGO OTWIERANA (ZAMYKANIA) ANI ZA POMOCA OTWIERANIA KLAPY BAGAŻNIKA.

:lol: Z jednej strony to cieszy,TWARDA SZTUKA!

piter_admin - Czw Lip 22, 2010 18:19
Temat postu: Bicie szyby załatwiło sprawę
Wybicie prawej przedniej szyby okazało się praktycznie jedyną możliwością. Podłokietnik był otwarty więc główka do bagażnika i macanie :)


Ps. Sprzęt użyty do otwierania taki jak na zdjęciu kasjopea tylko bez przyssawki.

kasjopea - Czw Lip 22, 2010 18:23

piter_admin, mam nadzieję, że darowałeś żonie życie? :wink:
Vesper416 - Czw Lip 22, 2010 18:26
Temat postu: Re: Sprawa zakończona
piter_admin napisał/a:

W efekcie skasowali 100zl za paliwo i tyle. Zostałem sam na polu bitwy.




To skąd oni przyjechali? W życiu bym nie zapłacił jak by mi nie otworzyli auta...

apples - Czw Lip 22, 2010 18:43

Ja też otwierałem w taki sam sposób jak na zdjęciu tylko zamiast poduszki miałem klin drewniany.
robo - Czw Lip 22, 2010 19:01
Temat postu: Re: Sprawa zakończona
piter_admin napisał/a:

(...)
Ps. dorobienie kluczyka z immo nie gwarantuje otwarcia autka jeśli jest wł. alarm. ale to tak gdyby ktoś miał nieorginalny kluczyk.
(...)

Fabryczny alarm w R75 ma ta właściwość, że można go zarówno uzbroić jak i rozbroić kluczykiem nie używając pilota. Takie rozwiązanie ma tą zaletę, że dorabiany kluczyk spełni doskonale swoją funkcję otwierając drzwi i rozbrajając alarm a wadę taką, że jak ktoś się dobierze do auta przez zamek to rozbroi przy okazji alarm ale to jak widac nie jest takie proste ;-)

apples - Czw Lip 22, 2010 19:47

robo napisał/a:
jak ktoś się dobierze do auta przez zamek to rozbroi przy okazji alarm ale to jak widac nie jest takie proste
Próbowałem też "złamać" wkładkę i nie chciała puścić.
Skiba - Pią Lip 23, 2010 12:31

kasjopea napisał/a:
Tak mi się przypomniało, że w Dzierżoniowe ktoś zatrzasnął klucze w 75. Na zdjęciu widać sprzęt jakim fachowiec się posiłkował przy otwieraniu auta


Brakuje jeszcze tylko pozyczonej anteny CB xronxa :) :mrgreen:

kasjopea - Pią Lip 23, 2010 13:08

Było na innej focie :wink: .
MaReK - Nie Lis 21, 2010 01:45

Tam było inaczej.
Mariusz odkręcił szybę tylną bo hernyk miał korby z tyłu.
Młody wszedł przez okno, otworzył włazik na narty i znalazł kluczyki.

Pozdrawiam,

wdzaman - Pią Lut 18, 2011 09:40
Temat postu: [R75] Zamknięte kluczyki w bagażniku POMOCy
jak otworzyć bez zapasowego kluczyka
kluczyk zamknięty w bagażniku
alarm uzbrojony

kasjopea - Pią Lut 18, 2011 10:07

Zobacz tutaj http://forum.roverki.eu/v...luczyki&start=0
koza-06 - Pią Lut 18, 2011 18:23

wdzaman napisał/a:
jak otworzyć bez zapasowego kluczyka
kluczyk zamknięty w bagażniku
alarm uzbrojony


Poszukaj fachowców z zestawami '' GOSO ''do awaryjnego otwierania.

mocu - Sob Lut 19, 2011 20:18

Coś mi się przypomina, że gdzieś słyszałem o przypisywaniu kluczyka do samochodu. Aby zdefiniować, że dany klucz jest przypisany do danego auta wystarczy z bliska czterokrotnie wcisnąć oba przyciski na pilocie. Może gdyby tak pożyczyć od innego roverka kluczyk... Może zadziała, nie próbowałem.
gustav.pl - Sob Lut 19, 2011 21:10

mocu napisał/a:
Coś mi się przypomina, że gdzieś słyszałem.......

To co gdzieś słyszałeś :/ , to jest synchronizacja kluczyka(załączam foto instrukcji).
A z doświadczeń kolegi piter_admin, o których wspomniała kasjopea, bez "stłuczki" i nurkowania do kufra, chyba się nie obędzie :sad:
Pozdro. :smile:

henryk - Sob Lut 19, 2011 23:36

Zdjęcie w linku, który podała kasjopea zostało zrobione na torze we Wrocławiu - podczas zlotu w Dzierżoniowie.
Ostatecznie, tylne drzwi zostały rozepchnięte poduszką powietrzną. Następnie drutem została opuszczona tylna szyba (ręczne otwieranie korbką). Następnie mały człowieczek został wrzucony do środka i po złożeniu tylnej kanapy dostał się do bagażnika i kluczyków.
Pan z firmy otwierającej samochody (100,- zł), bo taka została wezwana nie dał rady otworzyć przednich drzwi - ani zamkiem (nie zniszczył na szczęście) ani rozpórką.
Po zamknięciu samochodu pilotem klamki wewnętrzne nie działają a przycisk centralny na konsoli włącza alarm.
Inne dostępne na Zlocie kluczyki z R75 nie pasowały.
W przypadku tylnych szyb otwieranych elektrycznie pozostaje (chyba) bicie tylnej szyby.
Po tym zdarzeniu temat trochę rozpoznałem również konsultując się z Anglikami, bo w przyklejonym wątku na Forum ogłaszali, że mogą podać metodę dostania się do zamkniętych kluczyków w bagażniku. Nie pamiętam już szczegółów, ale obydwa sposoby oznaczały ryzyko uszkodzeń blacharsko - lakierniczych, stąd zbicie tylnej szyby (przy składanej tylnej kanapie oczywiście) uważam za lepsze rozwiązanie.

Mombrey - Nie Lut 20, 2011 08:43

wdzaman, w moim R75 poprzedni właścicel zostawił kluczyki w stacyjce. Podobno po kilku minutach auto "samo sie zamknęło" (ja to testowałem i nic takiego sie nie robi). "Fachowiec" próbował otworzyc samochód wsuwając cos od góry między szybą a uszczelką. Efekt: uszkodzona uszczelka i szyba.
Chyba najlepszą metodę podaje henryk

wdzaman - Czw Lut 24, 2011 16:29
Temat postu: dzięki wszystkim za próbę pomocy
jedyny sposób jaki znalazłem to wybicie tylnej lampy
rady dla innych w podobnej sytuacji (zamknięte z pilota i uzbrojony alarm)
1. próba na poduszki i drut odpada:
- klamki wewnętrzne nie działają
- przycisk otwarcia zdalnego wewnątrz nie działa - uruchamia alarm
- przycisk klapy bagażnika nie działa - uruchamia alarm
- szyby elektryczne nie działają
- zamek w klapie bagażnika można złamać ale bez kluczyka nie otworzy się (nie działa elektryka)
Można by powiedzieć forteca
być może są włamywacze i sprzęt do synchronizacji pilotów ale trzeba mieć takiego pod ręką
można też bić szybę i włazić przez okno i tylną kanapę (na szczęście nie składa się elektrycznie), tylko ciężko wracać ze Szwajcarii bez szyby w zimie
Ja oderwałem szkło w tylnej lampie - prawie w całości, wypchnąłem wkład z żarówkami i tapicerkę za pomocą wkrętaka, zniszczyłem wkład lampy i włożyłem rękę do kufra
Później "kropelka" i prawie nie widać włamania
Lampę oczywiście trzeba wymienić ale to już w kraju i max 100 pln
pozdrowienia dla roverzystów

witgut - Czw Lut 24, 2011 18:20

Gratulacje,
miałem wcześniej taki pomysł i chciałem to napisać ( że przez tylną lampę), ale nie byłem pewny czy to możliwe bez elektronarzędzi. :mrgreen:

Mombrey - Czw Lut 24, 2011 19:49

wdzaman, :brawa:
goliat - Nie Lut 27, 2011 18:13
Temat postu: [R75] Zgubiony kluczyk i sposób na otworzenie auta
witam
Zgobilem kluczyk od roverka 75 2.0cc z 2001r
czy ktos zna sposob otworzenia auta bez uszkodzenia karoserii?
wiem ze istnieja magicy lub serwis za ktory trzeba slono zaplacic dlatego chodzi mi o sposob podworkowy.
Prosze o pomoc

pajda - Nie Lut 27, 2011 18:23

goliat, po pierwsze to pisze się 'zgubiłem'. Pamiętaj, że jest tutaj wbudowany słownik, korzystaj z niego :)

po drugie do góry, po prawej masz magiczną wyszukiwarkę.
Rzuć okiem tutaj

http://forum.roverki.eu/v...94b733cc#596601

a dokładniej na to co napisał wdzaman
Cytat:
jedyny sposób jaki znalazłem to wybicie tylnej lampy
rady dla innych w podobnej sytuacji (zamknięte z pilota i uzbrojony alarm)
1. próba na poduszki i drut odpada:
- klamki wewnętrzne nie działają
- przycisk otwarcia zdalnego wewnątrz nie działa - uruchamia alarm
- przycisk klapy bagażnika nie działa - uruchamia alarm
- szyby elektryczne nie działają
- zamek w klapie bagażnika można złamać ale bez kluczyka nie otworzy się (nie działa elektryka)
Można by powiedzieć forteca
być może są włamywacze i sprzęt do synchronizacji pilotów ale trzeba mieć takiego pod ręką
można też bić szybę i włazić przez okno i tylną kanapę (na szczęście nie składa się elektrycznie), tylko ciężko wracać ze Szwajcarii bez szyby w zimie
Ja oderwałem szkło w tylnej lampie - prawie w całości, wypchnąłem wkład z żarówkami i tapicerkę za pomocą wkrętaka, zniszczyłem wkład lampy i włożyłem rękę do kufra
Później "kropelka" i prawie nie widać włamania
Lampę oczywiście trzeba wymienić ale to już w kraju i max 100 pln
pozdrowienia dla roverzystów

goliat - Nie Lut 27, 2011 18:37

dziekuje za rady i za poprawienie bledu.
Lecz ja nie zostawilem kluczy w bagarzniku tylko nigdy ich nie mialem, poniewaz dostalem auto za darmo tylko brak kluczykow, ale wyczytalem, ze nie ma innego sopsobu jak megik meny :)
A takie pytanie, cz\y alarm bedzie dzialal w aucie jesli stoi juz z roka czasu bez zadnego uzytkowania?
bo to auto stoi juz ponad rok w miejscu

robo - Nie Lut 27, 2011 19:42

Po takim czasie alarm na bank się nie odezwie. A do tego auta chcesz się dostać żeby z niego coś wyciągnąć czy żeby odpalić i używać ? Bo jeśli chcesz je używać to najtańszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie chyba zamówienie nowego kluczyka w byłym serwisie ASO. Nawet wybicie szyby i wejście do auta nie pozwoli Ci nawet drzwi otworzyć.
goliat - Nie Lut 27, 2011 20:40

Chcem go uzywac,
ktos mi podpowiedzial ze jak wykrence stacyjke i wysle w odpowiednie miejsce to kluczyk mi dorobia. Tylko ze ja mieszkam w angli i juz nie ma servisow rovera a co to jest ASO to ja nie mam pojecia.
A co jeslij zamowie kluczyk? I co dalej? przeciez trzeba go obrobic i !@!$# zakodowac,

[ Dodano: Nie Lut 27, 2011 20:40 ]
http://www.mgrovercodes.c...ition-key-code/

To jest strona gdzie mialem podac nr VIN i mieli mi jakis kod przyslac , zaplacilem 17Funtow przez Paypal lecz tego kodu nie mieli , wiec kase mi odeslali.
czy sa jakies podobne stronki gdzie ten kod moge dorwac??

pajda - Nie Lut 27, 2011 20:52

goliat, skontaktuj się z PHJOWI. Kiedyś omawiałem z nim sposób dorobienia kluczyka w Anglii poprzez podanie nr vin etc

może on Ci zdoła pomóc :)

pozdrawiam

SeniorA - Nie Lut 27, 2011 20:59

może zaczni od otwarcia maski i oględzin silnika ,wyciągnij akumlator, naładuj go.
goliat - Nie Lut 27, 2011 21:02

zeby otworzyc maske tez musze miec kluczyk, nie chcem ladowac akumulatora bez kluczyka , zeby w razie co alarm mi sie nie wlanczal.

Dzieki paida wlasnie kontaktuje sie z nim.

SeniorA - Nie Lut 27, 2011 21:11

goliat napisał/a:
zeby otworzyc maske tez musze miec kluczyk
nie musisz mieć kluczyka . Można otworzyć przez pociągnięcie za linki zamka przez otwór w prawym nadkolu do wymiany żarówek.
mike-l - Nie Lut 27, 2011 21:16

Żeby otworzyć maskę nie jest potrzebny kluczyk. Wystarczy zdjąć maskownicę w nadkolu koła lewy przód, wyszukać cięgno zamka maski, pociągnąć i otworzyć maskę! Temat był poruszany na forum:
http://forum.roverki.eu/v...p=351492#351492
http://forum.roverki.eu/v...p=235384#235384
http://forum.roverki.eu/v...p=340092#340092

a tak przy okazji to polecam:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757

SeniorA - Nie Lut 27, 2011 21:23

mike-l, w angliku jest inaczej.
goliat - Nie Lut 27, 2011 21:31

SeniorA napisał/a:
mike-l, w angliku jest inaczej.


Wlasnie mialem pytac, a co z angielskimi wersjami R 75-tek?

[ Dodano: Nie Lut 27, 2011 21:31 ]
Czy ta linka jest tez po lewej stronie ??

SeniorA - Nie Lut 27, 2011 21:37

goliat napisał/a:
Czy ta linka jest tez po lewej stronie
nie , w angliku jest po prawej stronie i idzie obok wlewu do zbiornika płynu do sprysków .
goliat - Nie Lut 27, 2011 22:24

dobrze, ale dojscie pod nadkolem tak?? bo ja nigdy w zycu nie widzialem co jest pod maska R75 wiec nie wiem gdzie jest zbiorniczek. domyslam sie ze linka biegnie odwrotnie jak w waszych wersjach roverkow.
SeniorA - Nie Lut 27, 2011 22:38

trzeba wymontować klapkę (w nadkolu plastikowym) do wymiany żarówki, wyciągnąć gompkę uszczelniającą ,włożyć lewą rekę i szukać dwóch linek miedzy szyjką zbiornika płynu u góry, a metalowym nadkolem.Można też zdemontować koło i nadkole plastikowe.
goliat - Nie Lut 27, 2011 23:10

to zarowki wymienia sie przez natkole?? :?: :shock:
Boncky - Nie Lut 27, 2011 23:28

goliat napisał/a:
to zarowki wymienia sie przez natkole?? :?: :shock:


tak. Nie tylko Rover tak ma, ale jest to rzadziej spotykane rozwiązanie

co do otworzenia auta, jest sposób żeby nic nie niszczyć, ale to już niestety nie przekażę dalej. polecam szybkę boczną

SeniorA - Pon Lut 28, 2011 07:08

Boncky napisał/a:
polecam szybkę boczną
i co dalej ?
Boncky - Pon Lut 28, 2011 07:41

SeniorA napisał/a:
Boncky napisał/a:
polecam szybkę boczną
i co dalej ?


Cytat:
goliat, skontaktuj się z PHJOWI. Kiedyś omawiałem z nim sposób dorobienia kluczyka w Anglii poprzez podanie nr vin etc

może on Ci zdoła pomóc :)

pozdrawiam

SeniorA - Pon Lut 28, 2011 11:36

Boncky napisał/a:
polecam szybkę boczną
Boncky, wiadomo,że wybicie szybki w R75 by otworzyć drzwi w aucie zamkniętym pilotem ,do niczego nie prowadzi a tylko generuje dodatkowe koszty.
Boncky - Pon Lut 28, 2011 17:41

SeniorA napisał/a:
Boncky napisał/a:
polecam szybkę boczną
Boncky, wiadomo,że wybicie szybki w R75 by otworzyć drzwi w aucie zamkniętym pilotem ,do niczego nie prowadzi a tylko generuje dodatkowe koszty.


chyba nie zrozumiałeś, dostaniesz się do auta, podajesz numer z immo lub wykręcasz kompa i ci dorabiają kluczuk. Nie masz tego nie masz kluczyka.

goliat - Pon Lut 28, 2011 19:55

a komp znajduje sie pod maska??
jeslij tak to w cale nie musze wybijac szyby, wystarczy otworzyc maske przez otwor do zmiany zarowek tak jak koledzy opisuja.
Tak??

Boncky - Pon Lut 28, 2011 20:10

goliat napisał/a:
a komp znajduje sie pod maska??
jeslij tak to w cale nie musze wybijac szyby, wystarczy otworzyc maske przez otwor do zmiany zarowek tak jak koledzy opisuja.
Tak??


Nie. Centralka z immo.

dukat11 - Pon Lut 28, 2011 22:25

goliat, Mieszkasz w UK to zadzwoń do dowolnego byłego ASO rovera i powiedzą ci jak dorobić na podstawie VIN cały kluczyk. W Polsce to koszt ok 1000zł. Ściągają je prosto z Niemiec.

Spróbuj zadzwonić do X-part

goliat - Wto Mar 01, 2011 18:49

probowalem to zalatwiac wczesniej, tez mowili ze z niemiec cos sciagaja,
to kosztuje to 200F
a jakby tak bezposrednio z niemcami sie zkontaktowac?? nie bedzie taniej?

stazaj88 - Czw Mar 03, 2011 02:11

Boncky napisał/a:
goliat napisał/a:
a komp znajduje sie pod maska??
jeslij tak to w cale nie musze wybijac szyby, wystarczy otworzyc maske przez otwor do zmiany zarowek tak jak koledzy opisuja.
Tak??


Nie. Centralka z immo.


Centralka z immo w angliku jest pod przednim prawym słupkiem w środku auta

goliat Mam do sprzedania komplet zamków z kluczykami i modułami tanio

goliat - Pon Kwi 11, 2011 18:32

goliat Mam do sprzedania komplet zamków z kluczykami i modułami tanio[/quote]

wiec jak to zamienie to autko odpali mi??

witgut - Pon Kwi 11, 2011 19:14

goliat napisał/a:
wiec jak to zamienie to autko odpali mi?

Dobre pytanie.
Właśnie się zastanawiam, czy by odpalić auto wystarczy podmienić moduł EWS i zastosować transponder z tego samego kpl?
może ktoś wie?

goliat - Pon Kwi 11, 2011 20:56

stazaj88, miedzy czasie powiedz ile za ten komplet chcesz pieniaszkow otrzymac.
I czy to aby na 100% sprawny sprzet...

cat90 - Sro Maj 25, 2011 20:50

Walczyłem dzisiaj z takim samym problemem i się udało.
Otworzyłem przez rozwiercanie zamka w klapie ale teraz bym spróbowal inaczej i pewnie też by poszlo. Teraz mam zamek do wymiany ale zawsze to lepiej niż szyba...
Jakby co to służę podpowiedzią jak się do tego zabrać
Pozdr

mafia001 - Pon Mar 19, 2012 07:41

Witam kurcze właśnie teraz mam ten sam problem jestem 400km od domu kluczyk zapasowy nie przy sobie a jeden w bagażniku wiem tylko tyle ze nie mam składanej tylnej kanapy czy jak rozbije szybę da się to jakoś rozkręcić i dostać się do bagażnika lub też jak wyżej opisane z ta tylna lampa tylko kurcze nie wiem gdzie ten kluczyk jest raczej go nie dosięgnę przez tą lampę jakie rozwiązanie jest najlepsze proszę o pomoc w miarę jak najszybciej bo już mam przekichane w pracy ;/

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 07:41 ]
chyba ze otworze maskę odepnę akumulator i wtedy zbije szybę żeby się nie załączył alarm i po chwile podłącze go i spróbuje guzikiem otworzyć bagażnik da to coś może jakieś głupoty wymyślam ale poważnie nie wiem co mam robić;/ chyba ze się ta kanapę jakoś da rozkręcić jak nie to chyba ta lampa mi zostaje tylko czy dam rade znaleźć kluczyk to nie mam pojęcia

mike-l - Pon Mar 19, 2012 08:18

Cześć, jak na 100% nie masz składanej to przerąbane. Możesz zamówić "legalne" włamane do auta - awaryjne otwieranie, może coś poradzą, licz się wtedy z rozwalonym zamkiem bagażnika.
Wydaje mi się, że najtańsza opcja to wysłanie z domu klucza kurierem - w 24h powinien dojść.

sknerko - Pon Mar 19, 2012 09:32

Najtańsze wyjście to zbić tylną lampę zaświecić do bagażnika np. komórką, zlokalizować klucze i wyjąć jakimś kijem nawet czy drutem
kris-tofer - Pon Mar 19, 2012 09:59

każda kanapa jest składana, tylko że jedne na guzik a inne na tasiemki, które trzeba znaleźć pod oparciem kanapy i pociągnąć, ale jak radzicie koledze włamy albo wybijanie lampy to powinien Wam za to odpowiednio podziękować rachunkiem za nową lampę, przez którą i tak nic nie wyjmie...
mafia001 - Pon Mar 19, 2012 10:25

problem w tym ze w domu nikogo nie ma a klucze z domu mam przy sobie wiec kurier z kluczykiem odpada szyby mi szkoda wybijać bo będzie nie oryginalna a jestem na takim zadupiu ze dzwoniłem po tych specach i za sam dojazd chcą po 300zł + drugie tyle robocizna a to z tą lampą testowane już kiedyś czy tylko przypuszczenia ?
witgut - Pon Mar 19, 2012 10:31

mafia001 napisał/a:
z tą lampą testowane już kiedyś

Testowane i sprawdzone, opisane na 2 stronie tego tematu :)

mafia001 - Pon Mar 19, 2012 10:42

a może da się jakoś zrobić zwarcie na przewodach które otwierają klapę elektrycznie tylko które to przewody i czy w ogóle jest to możliwe
7Tomi - Pon Mar 19, 2012 10:53

Do R75 można sie dostać zdecydowanie łatwiej. Bez zbijania szyb i lamp, bez wiercenia niszczenia zamków etc. Potrzebne 2 śrubokręty, Klucze torx, kawałek metalowego drutu ;)

Nie bede opisywał na forum ze względów bezpieczeństwa. Jak ktoś będzie zainteresowany to wyśle opis na prv.

mafia001 - Pon Mar 19, 2012 13:01

wyślij mi bardzo proszę

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 10:56 ]
jeśli nie będę przeszkadzał mogę zadzwonić

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 13:01 ]
Dzięki chłopaki za pomoc kluczyki już w odpowiednim miejscu

sknerko - Pon Mar 19, 2012 13:23

Rozumiem ze sposobem Tomi_114, bez uszkadzania auta?
7Tomi - Pon Mar 19, 2012 14:41

sknerko napisał/a:
Rozumiem ze sposobem Tomi_114, bez uszkadzania auta?


Bez najmniejszego ingerowania siłą ;)

Jak widzisz mafia001 otworzył bez bicia szyb itp itd. Sposób jest na tyle dobry, że dezaktywuje alarm :)

sknerko - Pon Mar 19, 2012 15:35

no i bardzo dobrze ze jest na forum ktoś kto taki patent zna i chce pomóc bo z wszystkich innych sposobów najmniej kosztowny jest ze zbiciem lampy.
mafia001 - Wto Mar 20, 2012 21:35

Ten ze zbiciem lampy tylko w tym przypadku gdy kluczyki są w bagażniku jak się kluczyk zgubi albo jakimś cudem zatrzaśnie w kabinie to już tylko zostaje sposób od Tomi_114 nie ukrywam musiałem się trochę nakombinować zanim zajarzyłem o co chodzi ale to działa;p dzięki wielkie Tomi jeszcze raz ;p

[ Dodano: Wto Mar 20, 2012 21:35 ]
a jeszcze tak po za tematem bo nie wiem czy dobrze zrobiłem temat bo mi tam coś pisze że zablokowany temat w którym pisałem że mój Roverek do sprzedania czemu? , pisze wszystko w temacie nie chce się tutaj rozpisywać.

sorki że tutaj o tym pisze ale nie mam pewności czy post wszedł w obieg jak by ktoś mi mógł to sprawdzić i żeby nie było zamieszania można usunąć ten post jeśli to nie problem z góry dzieki

7Tomi - Sro Mar 21, 2012 19:41

mafia001 napisał/a:
Ten ze zbiciem lampy tylko w tym przypadku gdy kluczyki są w bagażniku jak się kluczyk zgubi albo jakimś cudem zatrzaśnie w kabinie to już tylko zostaje sposób od Tomi_114 nie ukrywam musiałem się trochę nakombinować zanim zajarzyłem o co chodzi ale to działa;p dzięki wielkie Tomi jeszcze raz ;p

[ Dodano: Wto Mar 20, 2012 21:35 ]
a jeszcze tak po za tematem bo nie wiem czy dobrze zrobiłem temat bo mi tam coś pisze że zablokowany temat w którym pisałem że mój Roverek do sprzedania czemu? , pisze wszystko w temacie nie chce się tutaj rozpisywać.

sorki że tutaj o tym pisze ale nie mam pewności czy post wszedł w obieg jak by ktoś mi mógł to sprawdzić i żeby nie było zamieszania można usunąć ten post jeśli to nie problem z góry dzieki


Nie ma za co.

Posty w dziale Giełda są automatycznie zamykane po akceptacji czyli nie masz sie czym przejmować.

mafia001 - Czw Mar 22, 2012 21:55

aha dzięki wielkie
dorotamax1 - Pon Mar 26, 2012 17:09

W gdańsku mój kolega tez zatrzasnął kluczyki w bagażniku ,zadzwoniłem po 15 min przyjechał pan citroenem berlingo ,pan po 50 ,10 min i auto otwarte wziął 120 zł ,miał klucz w kształcie jakby grzebienia .włożył do zamka i po krzyku,
flinso - Pią Lip 06, 2012 21:50

witam spotkał mnie ten sam problem kluczyki zostały zamknięte w bagażniku a jutro trzeba jechać do pracy proszę o jak najszybszą odpowiedz jeśli to możliwe
Michal__Mac - Sro Gru 12, 2012 14:56

Tomi_114,

Witam,

Potrzebuję pomocy związanej z otwarciem mojego R75. Dziś odwiedził mnie kilku speców, którzy chcą bić szyby, wyginać drzwi, it. Padł mi akumulator i nie działa otwarcie samochodu ani przez pilota ani ręczne przez kluczyk! Przeczytałem na forum, o bezinwazyjnym otwarciu drzwi. Prosze o pomoc!

Pozdrawiam serdecznie
Michal__Mac

Dziadek - Sro Gru 12, 2012 15:24

Zainteresuj się awaryjnym otwarciem maski.Kiedyś dawno czytałem,że udało się komuś pociągnąć za linki w miejscu ich łączenia(na nadkolu po stronie aku).
Miałbyś dostęp do klem,a więc choćby akumulator od wkrętarki da napięcie do otwarcia drzwi.

Michal__Mac - Czw Gru 13, 2012 14:12

Słyszałem o otwarciu maski z nadkola i wiem gdzie jest ta kostka, wczoraj próbowałem z dwie godziny się do niej dostać. Jest tylko jeden problem. Zaparkowałem blisko krawężnika, więc podnośnik odpada. Dodatkowo, żeby odkręcić koło, do jednej ze śrub potrzebuję specjalnej nakładki, która jest w bagażniku. Kół skręcić nie mogę, bo mam blokadę na kierownicę...:) Jestem z południa, obecne przebywam w trójmieście. Może znacie jakiegoś speca od otwierania awaryjnego samochodu?

[ Dodano: Czw Gru 13, 2012 14:12 ]
Dziś przyjechało do mnie dwóch kolejnych speców od awaryjnego otwierania samochodu. próbowali otworzyć w taki sam sposób: pompowane poduszki przy drzwiach kierowcy, drut do środka samochodu i pociągnięcie za wajchę od otwierania maski, lub dźwignię klamki. Dowiedziałem się, że drzwi są podwójnie ryglowane, więc pociągnięcie za klamkę nie otworzy samochodu, a dźwignia otwarcia maski ma niefortunny kąt otwierania, żeby ją otworzyć za pomocą druta. Na koniec usłyszałem: "samochód mógł sobie Pan kupić, a nie fortecę" :) .

W dalszym ciągu potrzebuję pomocy, żeby dostać się do samochodu lub otworzyć maskę... Pomocy!!

sknerko - Czw Gru 13, 2012 14:25

Mozesz zdjąć klapkę na otworze w nadkolu? jak tak to potrzebujesz chudej ręki by spróbowała siegnąc do dwóch linek które są już za ta kostka często pociągnięcie ich razem z pancerzem skutkuje otwarciem maski ale tylko jak lekko chodzą zamki bo u mnie chodza cieżko i ten sposób nie skutkuje.
SeniorA - Czw Gru 13, 2012 15:13

Michal__Mac napisał/a:
Zaparkowałem blisko krawężnika, więc podnośnik odpada
Michal__Mac, podnieś auto z przodu, tam jest specjalne miejsce na podnośnik na ramie pomocniczej w środku dolnej osłony silnika z przodu(wystaje takie kolucho ) , wtedy ściągnij klapkę i jak pisze sknerko pociągnij za 2 linki (w pancerzu) od zamków, można w tym momencie docisnąć maskę.Nie szukaj kostki ,tylko linek idących do zamka.
sknerko - Czw Gru 13, 2012 16:00

SeniorA napisał/a:
tam jest specjalne miejsce na podnośnik na ramie pomocniczej w środku dolnej osłony silnika z przodu(wystaje takie kolucho )
O widzisz, a tego nie wiedziałem.
SeniorA - Czw Gru 13, 2012 16:37

sknerko, z tyłu też jest miejsce na podnośnik tylko (wspornik/zaczep holowniczy) jest w pionie.
Michal__Mac - Sro Gru 19, 2012 20:52

W końcu zakończył się mój problem. Samochód otworzył gość z polecenia. Przyjechał, pooglądał, wyciągnął jakiś kluczyk, kazał mi się odwrócić i po 5 minutach otworzył drzwi od kierowcy. Koszt 120 zł. Niestety poprzednicy, którzy odginali drzwi i próbowali ciągnąć za dźwignię maski, zniszczyli linkę i niemożliwym było otworzenie maski. Samochód pojechał na lawecie do warsztatu. Mechanik otworzył maskę w 5 minut sięgając do niej od grilla, nie zauważyłem jak, bo rozmawiałem przez telefon. Niczego nie zniszczył!

W moim przypadku ciągnięcie za linki od strony lampy nie otworzyło maski. Być może dlatego, że ciężko chodzą, ale dziękuję za pomoc!

Dziadek - Sro Gru 19, 2012 21:04

Byłem ciekawy jak się skończył twój problem. Mam nadzieję że straty nie są wielkie,no i co mogło rozładować aku do zera?
_pX_ - Wto Cze 04, 2013 09:44

Może ktoś pomoże...

Potrzebuję pomocy w temacie otwarcia samochodu z zatrzaśniętymi kluczykami w bagażniku.

W wątku czytałem, że 7Tomi zna sztuczkę, Pozwalającą na "bezinwazyjne" otwarcie.
Wczoraj po długiej pracy otworzyłem bagażnik z uzbrojonym alarmem (bo miałem jeszcze pomóc koledze nosić graty i nie chciałem otwierać całego samochodu) - powrzucałem rzeczy do bagażnika i jak zamknąłem to zorientowałem się, że nie mam kluczyków w dłoni :(
Kolega zawiózł mnie do domu, ale samochód został, a drugiego kluczyka nie posiadam :(

Zaraz jadę po samochód i będę dzwonił po awaryjne otwieranie, ale czuję, że nie będą mieli dobrych pomysłów.

No i efekt:
Zadzwonilem na assistance. W ciagu godziny byl pan z firmy otwierajacej zamki, kasy pancerne itd.
Otwarcie zamka bagaznika zajelo mu 5 min. Brak uszkodzen. Ceny nie znam, bo ubezpieczyciel zaplaci.

Michal__Mac - Sro Lip 24, 2013 16:12

Byłem u elektryka, żeby sprawdził przyczynę wyładowanego akumulatora.
Postojowy pobór prądu jest w normie, lecz po wyłączeniu silnika przez długi czas działa pompa układu chłodzenia. Kazał mi jechać z tym do elektryka specjalisty i wyciągać żółty bezpiecznik ze skrzynki obok akumulatora gdy zostawiam auto na dłuższy okres.

Wyłączam silnik, podnoszę maskę, wyciągam bezpiecznik, zamykam maskę.

Jak odwiedzę "elektryka specjalistę" dam znać co dalej :) . Może ktoś z Was miał podobny problem?

7Tomi - Wto Sty 28, 2014 21:49

Dostaje wiadomości co chwilę aby podać sposób jak otworzyć 75. Niestety większość nicków jest świeżo zarejestrowana - i dla takich osób niestety odpowiem stanowczo nie. Nikogo nie podejrzewam ale niestety nie mam możliwości sprawdzenia. Jeśli ktoś będzie naprawde w potrzebie a będzie świeży na forum to chyba najlepszym sposobem bedzie przesłanie zdjęcia samochodu z widoczną tablicą rejestracyjną i kawałka dowodu rej. z widoczną tablicą.
pelson91 - Wto Sty 28, 2014 21:50

niektórzy by chcieli coś w rodzaju "poradnika młodego złodzieja" ;)
MaReK - Wto Sty 28, 2014 22:55

A jest jakiś inny sposób dostania się bezinwazyjnego jak nie przez otwór wylotu powietrza z lewej strony auta za zderzakiem? Czy tu chodzi o sposób otwarcia klapy bagażnika bez użycia kluczyków ;) ?
7Tomi - Nie Lut 02, 2014 17:52

MaReK napisał/a:
A jest jakiś inny sposób dostania się bezinwazyjnego jak nie przez otwór wylotu powietrza z lewej strony auta za zderzakiem? Czy tu chodzi o sposób otwarcia klapy bagażnika bez użycia kluczyków ;) ?


MaReK każde R75 można otworzyć bez kluczyków w ok 10-15 minut i nie przez otwór wylotu powietrza ;) W dodatku ten sposób dezaktywuje alarm tak jakbyś posłużył się kluczykiem lub pilotem ;)

MaReK - Nie Lut 02, 2014 19:10

7Tomi napisał/a:
;) W dodatku ten sposób dezaktywuje alarm tak jakbyś posłużył się kluczykiem lub pilotem ;)

Bez dewastacji czegokolwiek?
Elektronicznie? To tylko najbliżej dostępna jest wiązka w nadkolu, ale bałbym się ryzykować jakiś zwarć, chyba, że ew. otwarcie maski przez linki i odłączenie klemy...

haszczyc - Pon Lut 03, 2014 01:53

MaReK, ta metoda o której 7Tomi, mówi jest bezinwazyjna i naprawdę skuteczna
MaReK - Pon Lut 03, 2014 11:05

haszczyc napisał/a:
mówi jest bezinwazyjna i naprawdę skuteczna

To chyba drugim kluczykiem ;)

Generalnie, żeby otworzyć auto bez użycia kluczyka/pilota należy pozbawić BCU prądu na chwilę.
Można przeciąć wiązkę, można próbować metodą na ginekologa rozpiąć puszkę bezpieczników w komorze. Ja jednak osobiście otworzyłbym maskę (na łączeniu linek, przez nadkole), następnie w odgłosach alarmu rozpiął klemę akumulatora i podłączył ponownie.

W sumie niczego się nie zniszczy, aby tylko robić ostrożnie, ale nie nazwałbym tej metody bezinwazyjną ;)

7Tomi - Wto Lut 04, 2014 22:40

Marecki masz na PW - tylko nie rób z tego artykułu na główną :P

[ Dodano: Wto Lut 04, 2014 22:40 ]
haszczyc napisał/a:
MaReK, ta metoda o której 7Tomi, mówi jest bezinwazyjna i naprawdę skuteczna


Mój patent :P

MaReK - Wto Lut 04, 2014 22:51

7Tomi napisał/a:
Marecki masz na PW - tylko nie rób z tego artykułu na główną :P

Odpisałem Ci ;)
Takie rzeczy nie nadają się na artykuł.
Odpisałem Ci też, że w niektórych przypadkach (takich jak mój) Twój patent się nie powiedzie ;)

7Tomi napisał/a:
Mój patent :P

Kiedyś go gdzieś sprawdzę. Porównam też czas jaki będzie potrzebny do otwarcia auta za pomocą linek pod maską oraz Twojego sposobu ;)

7Tomi - Wto Lut 04, 2014 22:56

MaReK napisał/a:

Kiedyś go gdzieś sprawdzę. Porównam też czas jaki będzie potrzebny do otwarcia auta za pomocą linek pod maską oraz Twojego sposobu ;)


Wszystko zależy od zdolności i od znajomości budowy elementu do którego musisz sie dobrać. :D Ja do tego doszedłem tylko dlatego ze rozebrałem ich kilkanaście na części ;)

thorgalxxx - Sro Lut 05, 2014 17:09

Z tym odpięciem i zapięciem aku to na serio? W weekend sprawdzę. Maskę juz awaryjnie otwierałem szybko i bezproblemowo bo mi się linka wypięła z kostki, ale aku w czasie pracy czegokolwiek nie odpinałem. Powiedzcie chociaż czy odpinac plus i czy na pewno nic się nie uszkodził. Mam tylko jeden kluczyk od auta wiec choć jeden sposób znać warto w razie w.
MaReK - Sro Lut 05, 2014 18:34

thorgalxxx napisał/a:
Z tym odpięciem i zapięciem aku to na serio?

Nie potwierdzam schematu ogólnego.

thorgalxxx napisał/a:
Maskę juz awaryjnie otwierałem szybko i bezproblemowo bo mi się linka wypięła z kostki, ale aku w czasie pracy czegokolwiek nie odpinałem. Powiedzcie chociaż czy odpinac plus i czy na pewno nic się nie uszkodził. Mam tylko jeden kluczyk od auta wiec choć jeden sposób znać warto w razie w.


Ja rok temu straciłem kluczyk przez podmianę baterii w pilocie. Zrobiłem najprawdopodobniej jakieś zwarcie i... pilot bezużyteczny. Ponieważ mam zamek w drzwiach kierowcy od anglika, to nie mogę kluczykiem go otworzyć. Została mi opcja wysłania drobnej osoby przez bagażnik, właz na narty do środka. No ale co z tego, jak auto zamknięte. Nie otworzę wtedy ani od środka przyciskiem, ani od środka ciągnąc za klamkę... Oczywiście alarm się włączył bo mam czujki ruchu :) Po otwarciu maski w ruch poszedł klucz 13 i odpiąłem masę ;) Poczekałem kilka sekund, podłączyłem ponownie i zamki poszły w górę ;) Później okazało się, że robiłem błąd. Wystarczy bowiem włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić zapłon i też się otworzy ;) No ale ja mam kluczyk, a temat traktuje o tym jak się go nie ma bo leży w czeluściach bagażnika ;P

U mnie zabranie prądu i podłączenie go ponownie pozwoliło otworzyć auto.
Czy tak jest wszędzie i zawsze? Nie wiem, bo nie sprawdzałem tego gdzie indziej ;)
Ale odpinając BCU i podpinając je przy zamkniętym aucie także udawało mi się rozbroić auto. Zatem myślę, że może być podobnie.

Jeśli jednak nie musisz odłączać klem, to nie rób tego... kto wie co może się uszkodzić ;) U nas nie ma jeszcze takiej zaawansowanej techniki jak w wyższych modelach BMW, ale zawsze jest ryzyko że coś się spieprzy ;)

longer86 - Sro Lut 05, 2014 18:55

MaReK napisał/a:
Została mi opcja wysłania drobnej osoby przez bagażnik, właz na narty do środka


heh mnie ratuje to że poprzedni własciciel włożył kanapę skórzaną z anglika zdaje się i nie ma ona zatrzasków ani jakoś nie jest przymocowana, więc z bagażnika popycham oparcie i mam spory otwór do środka :D

AfricaTwin - Sro Lut 05, 2014 19:21

Byłem zmuszony ostatnio do wymiany akumulatora. Nie zakręcił nawet raz .... Tylko pykanie przekaźnika i pupa :cry:
Odpiąłem klemy, wyjąłem aku i zawiozłem do sklepu na wymianę. Nowy akumulator podłączyłem i nie widziałem innych objawów braku prądu poza przestawionym zegarkiem no i oczywiście zablokowanym kodem radioodbiornikiem. Wszystkie urządzenia pokładowe działają poprawnie. Komputer uczy się od nowa spalania :mrgreen:

pozdrawiam

thorgalxxx - Sro Lut 05, 2014 20:18

Aku wyjmowali mechanicy robiąc skrzynię, wymieniałem również ja bo tylko cykał, ale zawsze w tym czasie zamki były otwarte. Co się dzieje jak zamknięte i alarm wyje, nie wiadomo. Pomyślę nad próbą bo może faktycznie nie warto ryzykować.
MaReK - Czw Lut 06, 2014 02:48

Nic się nie powinno stać... ale zawsze jest ryzyko, że coś się stanie ;)
Odwieczne prawo natury ;) Mnie też, odpukać, nigdy nie spotkała żadna nieprzyjemność w związku z odłączeniem klemy ;)

[ Dodano: Czw Lut 06, 2014 02:48 ]
UWAGA!
Sprawdziłem. Wczoraj będąc na myjni zrobiłem doświadczenie.
Zamknąłem auto z otwartą maską i przyciśniętym czujnikiem otwarcia. Zamknął się, uzbroił. Puściłem przycisk, włączył się alarm. Zdjąłem klemę, odczekałem chwilę, podłączyłem i... alarm zaczął wyć, a zamek ani drgnął ;)

Jestem pewien, że wcześniej to zadziałało (rok temu) miałem wtedy BCU przedliftowe, ale nie sądzę aby to miało znaczenie większe. Myślę, że były zachowane jakieś inne warunki. Może fakt, że otworzyłem kluczykiem bagażnik? Nie wiem... wtedy auto się otworzyło. Jak odłączam BCU od instalacji i podłączam to zamki idą w górę... ale też ja jestem w środku. Na pewno też przekręcenie kluczyka w stacyjce daje podniesienie się rygla. Ale to wszystko jak mam kluczyk przy sobie ;) A jak leży w bagażniku, to metoda 7Tomi może się udać, chociaż dzisiaj próbowałem ją pobieżnie wykonać i poległem na pierwszym kroku :P I tak nie spełniam warunków na jej powodzenie, ale chciałem chociaż dojść do punktu przedostatniego kroku ;)

Gdybym dzisiaj zatrzasnął sobie kluczyki w aucie miałbym kłopot ;)
Oczywiście mając dostęp do komory silnika mam dostęp również do zasilania i do linii K oraz CAN po której działa BCU. Wiem, że nie potrzebuje ono INGITION ON aby wejść w stan komunikacji. A przy odrobienie szczęścia można go sprowokować nawet INPA do tego aby otworzył okno, bądź któryś z zamków. To jednak karkołomna zabawa, ale zawsze lepsza niż bicie klosza czy szyby ;)

pkawalko30 - Pią Cze 20, 2014 12:51

7Tomi,
Witam zatrzasniete kluczyki w bagażniku proszę o pilny kontakt

MaReK - Pią Cze 20, 2014 15:10

Witaj,

ja ostatnio próbowałem metodą 7Tomi otworzyć auto ale mi się nie udało ;)
Pierwsza sprawa, to dlatego, że akumulator był rozładowany i nie dało się go w ten sposób otworzyć. Niestety w aucie zamknięty był zwierzak i zaczynał już się topić z gorąca, dlatego właściciel musiał wybić szybę z tyłu. Przez tę szybę trzeba było wejść do środka, podłączyć T4 i próbować odryglować zamki. Niestety z powodu braku prądu T4 nie chciał gadać. Dopiero zdjęcie boczku z drzwi kierowcy, włożenie ręki i próba przekręcenia zamka od wewnątrz uświadomiła nas, że w tym aucie nie ma już prądu ;) Po podłączeniu zasilania zewnętrznego udało się otworzyć drzwi, bagażnik i podłączyć T4.

Także zanim zaczniecie robić metodą 7Tomi (swoją drogą skuteczną) to upewnijcie się, że jest prąd w aucie. Do wykonania tej metody należy mieć dużo cierpliwości, płaski śrubokręt i zestaw śrubokrętów typu TORX.

Metoda zadziała jeśli zamek jest europejski ( w przypadku kierownicy po lewej stronie) lub/i anglik (w przypadku kierownicy po prawej) i otwierania z prawej. Zalecenia 7Tomi są takie, aby przy tej procedurze być bardzo cierpliwym :)

Pozdrawiam,