Zobacz temat - Remigiusz - R45 idt
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - Remigiusz - R45 idt

Remigiusz - Pon Maj 23, 2011 20:35
Temat postu: Remigiusz - R45 idt
Historia:
Kupione w maja 2010 roku od 2. właściciela w Austrii co miał je dokładnie dwa miesiące i nie chciało mu się robić rozrządu oraz kilku innych drobiazgów. Przebieg jest autentyczny bo auto zostało oddane po leasingu do serwisu Rovera przy 85.000km :) Oraz przy niedawnej wymianie wtryskiwaczy, udało się ich wyciągnąć w palcach i wszystko się błyszczy w silniku :wink:

Silnik:
IDT, 2.0 litre turbocharged with intercooler diesel engine :wink:

Wyposażenie:
    Fotele jasny bez
    Klima
    Podgrzewane fotele
    elektryczne lusterka + podgrzewanie
    Szyberdach
    Hak


Kola:
    Alu-lato 195/55R15 (Bridgestone + Avon)
    Alu-zima 175/65R14 (Barum + Fulda)
    Stal-zima 175/70R14 (Bargum bieżnikowane, na trudne warunki)


V-max:
GPS 184 km/h na Autobahnie, według licznika ok 200km/h
przy RPM 4.500
więcej nie pójdzie
(testowane bez wtrysków SDI)

Oleje:
silnik: Mobil 10W40
skrzynia: Carlube MTF94

Modyfikacje ukończone:
    Taśmy LED (ciepła biel) w bagażniku + podsufitka

    Zegary zielone + Ledy



    Alu-Ramki na zegarach i nawiewach
    Zaciski + tarcze i klocki wentylowane
    Strumienica przebijana 63mm jako Decat
    EGR zaślepione
    Led postojowki
    Led pipetki do tablicy rej.
    Turbo 1.3bar
    Podgrzewany filtr paliwa
    Odma odłączona oraz wypuszczona w powietrze

    Siłowniki bagażnika
    http://www.youtube.com/watch?v=9M_VdFR8yu0


    Hak
    Wtryski SDI (naprawdę polecam każdemu, dają niezłego kopa i mocy, z Roverka staje się Bestia a nie auto)
    MAFAM (temat o budowie tego gadgetu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=68177)
    Spryskiwacze od C3
    Pompa paliwa 5bar jako pompa od spryskiwaczy
    Podgrzewany płyn do spryskiwaczy przez chłodnice EGR
    Antena CB na "dziurke"
    CB na stale zamontować
    Koguta na stale podłączyć
    Tempomat WAECO MS-50
    Wolny wydech
    Pompa paliwa do gaźnika 0,2bar
    Wygłuszenie drzwi
    Helix DB 62.1 & Helix DB 6.1
    Emulator sygnału przepływomierza + stożek powietrza (stożka już nie ma po jednak lepszy jest filtr oryginalny)
    Chipy modyfikowane od MG ZR ++
    Mafless dual mapy, Mapa Sport i ECO :ok:
    Moduł SD-2 świateł dziennych w światłach drogowych
    MBC - manual boost control



Modyfikacje w planie:
    Ledy pod nogi
    Kolektor dolotowy wyczyścić
    Rozfrezowanie kolektora dolotowego
    shortshifter +15mm
    Siłowniki maski
    Rozporka przód góra
    Rozporka tył dolna



Wygląd teraz:




leszczu - Sro Maj 25, 2011 13:48

Wykombinowałeś niezłe z tym podświetleniem licznika. :grin:
Raptile - Sro Maj 25, 2011 13:53

Remi55, ile za zmodyfikowanie licznika w taki sposob ? ;)
hvil - Sro Maj 25, 2011 14:05

mnie interere to samotowarcie bagasżnika?:D jak to wykombinowane?:D do 75 idzie to uczynic?:D zawsze mam dwie łapki zajęte:P
borek88 - Sro Maj 25, 2011 17:00

hvil, poszukaj tematu jugola i innych w sprawie siłownikow do klapy w dziele tuning wizualny i jeszcze jeden temat gdzies byl ale nie pamietam czy w tun. mechaniczy czy w 400/45/zs
Remigiusz - Pią Maj 27, 2011 18:58

hvil, Tutaj był mój temat o tym:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64349

Raptile, Jak chcesz mieć taki analogowy dla 220 to mogę tobie mój sprzedać juz gotowy :wink:

Idzie to w sumie wszytko szybko teraz, kilka godzin zabawy trochę foli i gotowe :wink:

leszczu, Ja nie lubię monotonni :wink:

[ Dodano: Pią Maj 27, 2011 18:58 ]
I o to mój montaż i działanie spryskiwaczy z pompa paliwa :wink:

Największy plus będzie zima ponieważ, woda przelatuje przez chłodnice EGR i będzie się nagrzewała. W leci pryska ciepła woda i myje dobrze szybę. Na autostradzie przy 160km/h mam w sek. szybę cala mokra a nie tylko dolny kawałek :wink:

Jak by ktoś się pytał czemu mam żywicy zaklejona pompę, to dlatego ze odgłuszyłem pompę kondensatorami i w CB-Radiu nie słychać już pompki spryskiwacza :wink:







I tutaj filmik pracy:
http://www.youtube.com/watch?v=pLXDeuG-Y9U


Co to ubywania płynu to nie ma jak na razie tragedii i płyn nie znika aż tak szybko jak myślałem. Tak co 2tys. km trzeba znów napełnić. :wink:

Krzysi3k - Pią Maj 27, 2011 20:07

Nie no Remi, super zrobiłeś, nie powiem :mrgreen:
borek88 - Pią Maj 27, 2011 21:13

ja mam na pompce od spryskiwaczy reflektorow tez jest lepiej ale nie tak chyba;D
voth - Pią Maj 27, 2011 22:59

A mi się podobają Twoje opaski zaciskowe na dolocie . Prędzej uszczelkę pod głowicą wydmucha jak te rury :D
adamsky - Pią Maj 27, 2011 23:13

na opaski też zwróciłem uwagę, ale zaślepki egr też masz po ch*u fest :D nieźle ;)
Remigiusz - Pią Maj 27, 2011 23:26

:mrgreen: No co wy tylko w końcu porządne opaski a nie jakieś lelum polelum co oryginał :wink:

Mam wszystkie opaski wymienione od dolotu na te do ciężarówek + silikonowa redukcja na Turbine i taka ciężarowa mala opaska :mrgreen: Jutro zrobię może foto :razz: Bo mnie to denerwowało w 220 jak mi kilka razy rury od IC z dmuchało w czasie jazdy i przynajmniej z doświadczenia wiem ze te trzymają :razz:

Co do zaślepki od EGR to jest chuda bo to tylko 3mm gruba stal, w 25 maja zaślepki z 5mm stali :mrgreen:

borek88 - Nie Maj 29, 2011 13:51

Remi55, kiedy wsadziles wtryski bo jak z toba gadalem to czekaly na montaz??
mam do ciebie prosbe ale to na gg

Remigiusz - Czw Cze 09, 2011 19:19

borek88, Jak widzisz mój opis w 1. postcie to już mam wtryskiwacze wsadzone :razz: 30min roboty i wtryski wymienione są :wink:

A piece of cake :razz:

[ Dodano: Czw Cze 09, 2011 19:18 ]
Update :wink:

Modyfikacje nowe ukończone:

    Wygłuszenie drzwi
    Helix DB 62.1
    CB na stale zamontować
    Koguta na stale podłączyć
    Tempomat WAECO MS-50



Modyfikacje w planie:

    Ledy pod nogi
    Wolny wydech
    Pompa paliwa do gaźnika 0,2bar
    Chipy modyfikowane od MG ZR ++
    Kolektor dolotowy wyczyścić
    Rozfrezowanie kolektora dolotowego
    shortshifter +15mm
    Helix DB 6.1
    Emulator sygnału przepływomierza + stożek powietrza
    Siłowniki maski
    Rozporka przód góra
    Rozporka tył dolna


[ Dodano: Czw Cze 09, 2011 19:19 ]
Foty po zlotcie :) :wink:

greg-si - Czw Cze 09, 2011 19:45

Remi55 napisał/a:
Wygłuszenie drzwi
Helix DB 62.1

Się posłucha :) Ze 4 lata temu miałem Helixy :)

borek88 - Czw Cze 09, 2011 20:43

Remi55, jest opcja zebys załatwił te grube blaszki zaslepiajace egr??
Remigiusz - Nie Cze 12, 2011 14:29

borek88, Nie :wink: Kazdy tokarz takie coś tobie zrobi. Koszt ok 10zl :wink:
borek88 - Nie Cze 12, 2011 21:33

no tak tylko pierw musze rozebrac zeby chociaz orginalna uszczelke na wzor zawiezc:D
poprostu pytałem

komik88 - Pon Cze 13, 2011 11:18

witam, mam kilka pytań: jak zaślepiłeś EGR-a to nie wyskoczył ci zaden błąd?? bo u mnie wyskoczył jak zaślepiłem, później znów go zrobiłem i błąd znikł ;/ nie wiem czym to jest spowodowane.
2 jak się mają te wtryski z rovera sdi do MG ZR 115KM?? tylko że ja autko mam po chipie, to czy to coś jeszcze da??

Remigiusz - Pon Cze 13, 2011 19:45

borek88, tutaj masz wymiary :razz:
http://pdfcast.org/pdf/egr-blanking

komik88, Zależy jaki rocznik masz. Poniżej 2003 nie ma żadnych checkow przez dołączenie. I po chipie dają tobie jeszcze więcej mocy wtryski.

borek88 - Pon Cze 13, 2011 21:02

Remi55 napisał/a:
borek88, tutaj masz wymiary :razz:
http://pdfcast.org/pdf/egr-blanking

normalnie jestes nie zawodny
powiedz mi jeszcze do czego to wyciecie na drugiej zaslepce?? bo nie wiem czy konieczne??
ja chche wywalic jak nawiecej jesli to nie szkodzi to lacznie z egr

Remigiusz - Pon Cze 13, 2011 21:35

borek88, Nie wiem do czego rysowali to Anglicy :) Konieczne nie jest ja go nie mam :wink:
komik88 - Wto Cze 14, 2011 19:28

Remi mam rocznik 2004 z sierpnia. nie wiem czemu mi sie zapalił check ale nie ważne, mówisz ze jak wymienie wtryski to będzie lepiej się zbierać?? było by fajnie bo już robi dobrą robote :) ale wiadomo apetyt rośnie.. długo sie trzeba bawić z ich wymianą?? pozdrawiam
Remigiusz - Wto Cze 14, 2011 19:32

komik88, Będziesz miał i tak większego kopa z wtryskiwaczami. Zależy od stanu silnika, jak jest młode auto to jak umnie wyjdą w palcach, a jak gorzej zapieczone to trzeba się męczyć kluczem 14 ale tez wyjdą :wink:
komik88 - Wto Cze 14, 2011 20:49

a powiedz mi bo wlasnie ich szukam ;d , tylko musze tez kupic ten wtrysk sterujący?? bo nie którzy opisują ze brak sterującego a ja nie wiem do końca o co chodzi?? a ty masz wgrany program inny czy seria?? ciekaw jestem wlaśnie czy go jeszcze pobudzi..
Remigiusz - Wto Cze 14, 2011 21:53

komik88, No musi być cały komplet wtrysków razem z tym pierwszym wtryskiwaczem, zwanym sterujący który ma kabelek elektryczny. I na każdym ma być nabite 200bar, w tedy jest to od SDI :wink:

Ja mam serie niestety, miałem mieć bo zlotcie teraz zaprogramowany drugi ECU z Chipami do zmiany, ale okazało się ze ECU zepsuty jest bo nie łączy się Testbook ani autko nie chce odpalić na nim :neutral:

Będę musiał teraz to swojego obecnego ECU lutować od nowa podstawki i tam próbować. Ale ogólnie mam dwie rożne mapy które chce wypróbować i może dostane jeszcze inne zwariowane mapki :razz:

Ale z wtryskiwaczami na serii jestem w sumie zadowolony :wink: Ogólnie taka granica jest 150KM max potem szkoda PG1 :wink:

komik88 - Wto Cze 14, 2011 22:49

no mi wypluło 138KM i 290NM teraz, więc może ze 142 i 300 pokaze na tych wtryskach, byloby super :) to wyslij mi mapki to kupie od ciebie ;d moze masz lepsze od moich heh, ja mam podstawki juz :)
Remigiusz - Wto Cze 14, 2011 22:53

daj mi maila to tobie je wyśle :wink:
Krzysi3k - Wto Cze 14, 2011 23:09

komik88, a powietrze? Samym paliwem podlejesz i Ci uszczelka strzeli ;)
Im uboższa mieszanka po podlaniu tym lepiej dla silnika :)

Remigiusz - Wto Cze 14, 2011 23:31

Krzysi3k, Im wyciej czanrego dymu tym lepiej :mrgreen: Widać ze zdrowy silnik się ma :razz:
komik88 - Sro Cze 15, 2011 01:08

Krzysiek jak zapodasz mu za duzo powietrza to ci znowu turbo poleci i dodatkowo uszczelka, mój znajomy w takim MG jak ja w Anglii mial z hamowane na 155KM i 320NM i nic nie poszło sie walić a zrobił na takich pomiarach 30tyś km wiec 140 i 300NM to dla tych silników nic specjalnego :)
REMI masz mojego meila: tomcio160@poczta.onet.pl
Sam obrabiasz mapy?? ja ogólnie mam na sprzedanie całego kompa z wgranym już fajnym programem więc jak by ktoś był zainteresowany to śmiało pisać. :)

Krzysi3k - Sro Cze 15, 2011 07:28

komik88, ja sam mam teraz koło 140KM i zamierzam do 150KM dobić, tylko nie samym chipem i wtyskami, bo tak też można :) Stożek+ciśnienie doładowania 1.3 bara+większy IC :)
Poza tym nie wiesz chyba co mówisz, albo nie zrozumiałeś moich słów.
Ja Ci nie mówię, żebyś mu dawał powietrza na seryjnych mapach, tylko po podlaniu paliwem (chip, wtryski), żeby mieszanka była uboższa, lepiej dla silnika :)

komik88 - Sro Cze 15, 2011 09:37

każdy robi autko wedle swoich doświadczeń, ja mam tak zrobioną mapę że ani jakoś specjalnie nie kopci, nic z autkiem się nie dzieje i jest zrobiona dobrze, jak zmienie wtryski to też bede chciał wlozyć wiekszy IC i dograć tą mapę pod ten nowy kit. :) w sumie teraz tylko szukam wtrysków bo ic-ka włoże z iveco jakiegoś.. to już nie jest wielki problem.. :)
Napisałeś że stożek?? to jest w dieslu tymbardziej u nas w MG w ogóle bez sensu.. ja mam wkładke K&N i wystarcza, tak czy tak ma powietrza więcej, czystrze i nic wiecej nie potrzeba.Co do cisnienia 1.3 bara jak masz 140KM to już masz 1.3 bara bo ja mam 138KM i mam 1.3 bar turbo ustawione, a IC ci koni nie da tylko utrzyma ci mieszanke powietrza chłodniejszą i tyle.. wiec nic sobie nie zrobisz specjalnie tym co napisałeś.. jedynie cię wtryski i zmiana mapki ratują, tak jak i mnie heh :)

Remigiusz - Sro Cze 15, 2011 10:01

komik88, Ogólnie Krzyszkowi ten IC dobrze chłodzi bo w czasie jazdy mu przy samym kolektorze dolotowym na bloku silnika powietrze na 40°C schładza :wink:

Stożek czy puszka to obojętne bo powietrze i tak się przez Turbo podgrzewa i IC ma je schłodzić :wink:

Co do moich map to chyba nie będę tobie ich wysyłał bo ja mam słabsze mapki, bo mam mapki od ZR trochę ulepszone na 120KM i poprawiony dol :wink: A drugie mapki to nie wiem ile maja ale coś więcej bo na WINOLS bardziej agresywna jest mapka w porównaniu :wink:

CO do twojego kompa to ja bym go kupił bo mój który został przerobiony na podstawki okazał się zepsuty i nie mam teraz drugiego ECU. Ale sorry ze tak powiem nie za 850zl bo trochę chora cenna :razz: Za max 100zl bez chipów go mogę kupić :wink:

szoso - Czw Cze 16, 2011 13:34

http://forum.roverki.eu/v...p=635446#635446
tu już nie piszcie

Remigiusz - Wto Lip 19, 2011 14:46

szoso420, Dziękuje :razz: Sie Sajgon porobił :wink:

A wiec dziś robiłem próby żeby mój wskaźnik doładowania uspokoić bo brzęczy strasznie :wink: Zamontowałem na przewodzie zaworek zwrotny od spryskiwaczy i działa w tedy wskaźnik doładowania jako max. boost peak gauge :wink:

Po prostu nie opada już wskazówka na dol, i o dziwo cichutko w tedy pracuje wskaźnik. Jechałem autostrada i max doładowania mam teraz z tymi wtryskami SDI 1.38bara :wink: I nie będę nic obniżał chyba tak zostawię może mi Turbo nie rozwali :mrgreen: Przyrost dały o jakieś 0,2bara bo na początku miałem 1,2bara :wink:

Niestety potem przedziurawiłem membranę od zaworka zwrotnego żeby opadała znów wskazówka i brzęczenie jest bardziej ciche ale teraz występuję powyzej 1bara tylko :cry:

Musze zrobić mniejsza zwężkę na tym zaworku :wink:

[ Dodano: Wto Lip 19, 2011 14:46 ]
Update: Wydech przelotowy zrobiony :razz:

Głośniejszy w cale nie jest jedynie stożek ryczy za bardzo przy 180km/h :wink:

Test z PL do Versaille i z powrotem zakończony i jedynie nie warto butowac bo Autobahnie jak głupi :wink:

Spalanie PL, Austria- Niemiec 6.25 l/100km
Niemcy - granica Francji przy ciągłym 170km/h 7.04 l/100km
Francja szybko - Paryża 6.4 l/100km
I z powrotem przy max 2900rpm cały czas 5.8 l/100km

Krzysi3k - Wto Lip 19, 2011 15:45

Remi55, a po przelocie poczułeś cokolwiek? :P
Remigiusz - Pią Sie 05, 2011 21:59

Poczułem lepiej się Turbo wkręca od dołu :wink: Bardziej wyraźnie słychać Turbo teraz od tylu :wink:

Ale nie wiem czy to przelot czy nie ale da sie teraz rozpędzić do 190km/h GPS'owe co przedtme tylko przy 184 km/h GPS'owe bylo koniec :wink: :wink:

[ Dodano: Pią Sie 05, 2011 21:59 ]
Dzis był montaż wtrysków od SDI tych z 200bar na korpusie :razz: Hehe.. I 45 teraz leci a nie jedzie już :mrgreen:

Przedtem miałem wtryski z Freelandera i byl lepszy kop ale w porownaniu z SDI'kami to niebo i ziemia.

Wiec Angole mieli racje.
wtryski od IDT - no seria jakoś to się toczy
wtryski Freelander - No zaczyna czuć ta moc i auto nabiera wigoru
wtryski SDI - szatan opętał Rovera :twisted:

Kozik - Sob Sie 06, 2011 06:54

Remi55 napisał/a:
wtryski SDI - szatan opętał Rovera :twisted:



no to zobaczymy jak to daje radę ;)

Raptile - Sob Sie 06, 2011 09:45

Remi55 napisał/a:
szatan opętał Rovera :twisted:


:rotfl:

Remigiusz - Sob Sie 06, 2011 19:35

No to ludziska wiec tak, zostałem dziś bardzo mile zaskoczony :razz:

Powiem tak, jedynie co mam modyfikowane to:
Wtryski od SDI wszystkie 4 maja 200bara
Wolny wydech, czyli strumienica zamiast kata 63mm i końcowy wydech wybebeszony i prosty przelot w nim
EGR zaślepiony
Stozek

Mapy mam seria te 101km i turbo tylko 1.2bara dmucha :wink: Czekam to września i wsadzę tylko mapy od Mg ZR i na tym zakończę modyfikacje bo aż za dużo przybyło na mocy teraz już :lol:

To to oj wykres:


Test 1: to jest na diodzie bez przeplywki, niestety po kilku hamowniach niestety straszny spadek mocy i Nm jest na końcu :neutral:

Test 2: jest na samej przeplywce bez zadanych gadgetów, przeplykw była myta dzień wcześniej

Test 3: MAFAM na maxa rozkrecony

Test 4: MAFAM po srodku ustawiony

Z tych wszystkich hamowaniach wychodzi na to ze na samej przeplywce na lepiej wychodzi wykres :wink: Ale jedyny minus najbardziej kopciło. Najmniej kopci na diodzie :roll:


A tutaj jeszcze porownanie
KV6 -Markzo
moja L-seria
kozika 1.8 VVC


Filmiki tez są ale to już kozik wstawi :)
Zapraszam do dyskusji :wink:

Raptile - Sob Sie 06, 2011 19:43

Remi55, sam jestem w szoku :szok:
Krzysi3k - Sob Sie 06, 2011 20:10

Nie masz w większym rozmiarze tego wykresu? Bo mało czytelny :P
Wychodzi na to, że na MAFAMie najlepiej ;)
Ostro kopcił?
Kurde u mnie strasznie kopci, dzisiaj w lusterku czarno było, po wymianie tego IC, turbo mi pada? Hm...
Musze też na hamownie skoczyć :)

komik88 - Nie Sie 07, 2011 00:15

to na chust ja wirusa robiłem u siebie jak na tym co Remi zrobił są lepsze efekty ;/ ;/ i jaki moment dobry.. ale sam musze teraz jechac na hamownie bo sam nie wiem co jest teraz po FMIC, MBC, i wkładce K&N. :)
Markzo - Nie Sie 07, 2011 08:24

ło hohoho :D ale tych kuni masz :D gratki, bardzo fajny wynik a co najważniejsze przebieg moc/moment :)
Remigiusz - Nie Sie 07, 2011 13:36

Krzysi3k, Moze go dostane w jakim pdf albo jpg prosto z kompa :wink: Na razie mam tylko to. Chyba ze na scanner do kogoś pójdę :wink:

Kopci aż tak ostro nie kopci, no jak na mój gust tragedii jeszcze nie ma. :mrgreen: Dostaniesz od Adraina MAFAM to jedz na hamownie. Ja na razie śmigam na przeplywce znów :razz:

komik88, Najlepiej jak ja mowie zacząć od podstawowych rzeczy i je dopracować a potem na końcu się bawić w chipa :razz:

Markzo, hehe.. ale z tobą i tak nie wygram, bo jak u mnie się w 4000tys zabawa kończy u ciebie dopiero jest początek :mrgreen: Jedynie momentem na chwilkę :mrgreen: i niech nikt nie pisze ze objedzie Dieslem KV6 :razz:

komik88 - Nie Sie 07, 2011 14:45

Remi wszystko zależy jakim dieslem :) wiadomo że 140KM w naszych idt nie dorówna KV6 ale gdyby była taka sytuacja że startuje KV6 z dieslem tych samych gabarytów i ok 180KM to już KV6 by sobie nie poradziło moim zdaniem ;) powiedzmy porównać leona 180KM do KV6 180KM :) a nie te nasze biedne 140KM hehe :)
Remigiusz - Nie Sie 07, 2011 15:28

komik88, Common Rail to juz inna liga, ja mowie cały czas o naszych bo już były takie dyskusje tutaj ze moja 220 SDI przegoni KV6 :mrgreen:
komik88 - Nie Sie 07, 2011 16:04

no jezeli chodzi o nasze maszyny to KV6 objedzie nas jak chce :) ale cieszmy się z tego co mamy.. :)
Krzysi3k - Nie Sie 07, 2011 16:43

Remi55, ja najpierw pojadę do gościa, niech mi ten dolot porządnie na sprężarce sprawdzi, bo mam wątpliwości...
Jugol - Nie Sie 07, 2011 19:28

Remi gratulacje :brawo: , z moich testów też wychodzi, że najlepszego kopa ma w okolicach środkowego ustawienia Mafam'a, z lekkim przesunięciem w stronę max. U mnie nie mam gdzie podjechać na hamownię, najbliżej mam w ZG, więc jak będę jechał na obiad do xROnx'a, to się umówię na konkret godz. i wreszcie się zhamuję, bo sam jestem ciekaw ile tych kucyków siedzi :hm:
Remigiusz - Nie Sie 07, 2011 21:22

Jugol, thx, jedz na hamownie bo jestem ciekaw ile na tych mapach i bez kata wyjdzie wykres :wink:

Mnie czeka tylko jeszcze mapa od MG i na tym koniec :wink: Szkoda mi skrzyni :wink:

borek88 - Nie Sie 07, 2011 22:43

czyli z ta diodą miałem dobre odczucia
Remigiusz - Nie Sie 07, 2011 22:57

borek88, jedynie co jeszcze warto porównać to to ze ja przy diodzie biorę sygnał od kolektora i on pokazuje prawdziwa temp. a ECU jest zaprogramowany na temp o MAF czyli na dolocie i tam jest chłodniejsza temp. i może to jednak robi jakaś różnice :roll:

Bedzie wrzesień badzie kolejny pomiar :wink:

Markzo - Pon Sie 08, 2011 08:10

Remi a nie poganiales sie troche z Kozikiem? :D
Kozik - Pon Sie 08, 2011 08:15

nawet nie proponowałem, bo by mnie zjadł tymi Nm ;)
Remigiusz - Pon Sie 29, 2011 16:42

Kilka dni temu zamontowałem sobie w końcu pompkę gaźnikowa oraz zaworek zwrotny paliwa :wink:

nie wiem czemu ale trzeba czekać jak auto chwile stoi aż 15-20 po zgaśnięciu lampki od grzania świec żeby auto od razu odpaliło od razu bo coś paliwo się cofa i tyle pompa potrzebuje żeby zassać paliwo :neutral:





[ Dodano: Pon Sie 22, 2011 02:49 ]
Zrobiłem pomiar dziś 60 - 100km/h na IV biegu i wyszło równe 5.0 sec z full załadowanym bagażniku :wink:

Ale niestety kopci strasznie auto przy przyspieszaniu przez te wtryski, się dziś kilka razy dobrze przypatrzyłem :neutral: :razz:

[ Dodano: Pon Sie 29, 2011 16:42 ]
I tutaj mój filmik z dyno day w Lesku 06.08.2011 :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=fdZKtSoKmuA


Raptile - Pon Sie 29, 2011 16:51

Upj
Markzo - Pon Sie 29, 2011 17:05

hmm...określenie "znikający punkt" nabiera nowego znaczenia :D faktycznie, zasłona dymna konkretna :D
Remigiusz - Czw Wrz 08, 2011 15:45

Update :

Powróciła oryginalna puszka filtra powietrza i kopcenie znikło :shock: Jednak lipa stożek jak cholera :razz: Jak teraz ostro śmigam to nie widać już chmury, i zrobiłem test kilka razy i stożkiem i z puszka. Rożnicę widać od razu :mrgreen:

Kolejna czynność dziś była zamontowaniu chipów tych moich od MG Zr++ które maja 115km-120km :wink: Jeżeli ktoś będzie tez takie coś montował, to jak się wsadzi chipy na odwrót to nie będzie się świecił check engine przy przekręceniu kluczyka :wink: Tak ze nie trzeba odpalać auta żeby sprawdzić :wink:





Teraz czeka mnie hamownia i projekt uzyskaniu mocy jest zakończony :!: :mrgreen: Jestem ciekaw czy 150km i 340Nm dobije :mrgreen:

Raptile - Czw Wrz 08, 2011 15:48

a zamontowales siatke za wydechem ? Żeby łapała wylatujące turbo ;) ?


PS Umówileś sie już na robienie hgf_a ? ;)

Remigiusz - Czw Wrz 08, 2011 23:35

Raptile, Oj żabcio :mrgreen: Siatka już jest zamontowana na Turbo wiec może wylatywać :wink: Co do HGF i przetopionych tłoków to zobaczymy. Dwa na zapas już mam :wink:
Alexi - Sob Wrz 10, 2011 11:32

Rap wyczuwam lekką zazdrość ?:P
Raptile - Sob Wrz 10, 2011 16:43

alexi, no niestety ;) ale i tak mam pare kg przewagi takze nie jest zle ;P
Jugol - Nie Wrz 11, 2011 09:59

Raptile napisał/a:
ale i tak mam pare kg przewagi takze nie jest zle


...że niby co ?? Wozisz 5-6 worków z cementem w gabażniku ?? :hm: :rotfl:

Markzo - Nie Wrz 11, 2011 11:29

chyba nie za dużo tej przewagi w wadze :rotfl:
Remigiusz - Sob Paź 01, 2011 17:41

hehe.. Ja się nie mogę doczekać już dynoday :mrgreen:

Dziś była jazda po Rzeszowie i np od 60-100 robi mi teraz w 4.8 sec. :wink: Od 0-100 nie będę nawet robił pomiaru bo na to mi szkoda skrzyni :wink: Druga rzecz to jest ze kopci jak Ikarus jak się mu mocno wdepnie. I tych co pamiętają jak mi kopciło przed to jest pikuś do teraz :mrgreen:

Ale Plus jest taki ze się na mniej mocy nie zamienię :mrgreen: Jest rewelacja, fajnie by było jeszcze te dual mapy mieć by kopcenie trochę spadło :wink:

[ Dodano: Sob Paź 01, 2011 17:41 ]
No i w końcu są dual mapy na pokładzie :wink: Dłubanie kolo tuningu mechanicznego doszło swojego końca :mrgreen: Jedynie w dalszych planach jest Quad maping ale to przy wolnym czasie :razz:

Krzysi3k - Sob Paź 01, 2011 22:52

Byś napisał jak to śmiga :D
Remigiusz - Pon Paź 03, 2011 14:04

Krzysi3k, Jakos tam pewnie śmiga :mrgreen: Jutro przejażdżka będzie :wink: Problem tylko w tym ze raczej bez hamowni nic nie zobaczę bo już sie za bardzo do mocy powyzej 137Km przyzwyczaiłem i jej nie czuje już :mrgreen:

[ Dodano: Nie Paź 02, 2011 21:56 ]
Aha mogę dodać ze kilka dni temu testowałem moja emulator sygnału przeplywki i działa jak należy prawie :razz: Zostało jeszcze tylko drobne rzeczy dopracować :mrgreen:

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 14:04 ]
Dobra, test się dziś odbył :wink: 30km zrobiłem i naprawdę fajne te mapki :mrgreen:

Pierwsze było na ECO z maf wpiętym, mniej dymu przy przyspieszaniu, całkiem fajna dynamika, duzy plus ze przy wtryskach od SDI juz silnik chodzi ładnie równo i nie telepie go na światłach jak przedtem ale poza tym zero różnicy do map MG 115 :mrgreen:

Potem było odpięcie maf i jazda na Sport :razz: Ladnie się zbiera auto, zero kopcenia, równa praca na wtryskach SDI na światłach, i można kręcić powyzej 4500rpm bez utraty mocy idzie jak burza wtedy :mrgreen:

Co tu więcej mówić fajne mapki i tyle :wink: Spróbuje jeszcze dopracować mój emulator i przeplywka wędruje na sprzedaz :razz:

Brt - Sob Paź 29, 2011 18:26

no to pogratulować :) :ok:

mierzyłeś może czasy przyspieszeń 60 - 100 na 4 i 80 - 120 na 5 ?? ciekaw jestem ile wyjdzie. ... w Belli mam odpowiednio: ok 6 sek. i 9 - 9,5 sek.

Remigiusz - Sob Paź 29, 2011 18:48
Temat postu: Wyniki hamowni :)
A wiec tutaj prezentuje wam wyniki z dzisiejszej hamowni :wink:

Pomiar 1:
Test 1+2 były mapki mafless z podpięta przeplywka.
153 KM oraz 353 Nm :ok:

Test 3+4 były mapki mafless bez przeplywki.
148 KM oraz 344Nm, ale co gorsze ze odcinka jest juz przy 4.400rpm :nook:



-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomiar 2:
Test 1+4 były mapki mafless z moim emulatorem maf.
~147 KM oraz ~345 Nm, nie działa jak trzeba bo pracuje tak samo jak całkiem bez przeplywki :nook:

Test 2+3 były mapki mafless bez oraz z podpieta przeplywka.
Do porównania



-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomiar 3:
Test 1 były mapki MG115++ z podpięta przeplywka.
152 KM oraz 346 Nm :ok: Calkiem fajnie ale mniej momentu niz na mafless, mniej ekonomiczne spalanie bardziej kopci :wink:

Test 2 były mapki mafless z podpięta przeplywka. Lepszy dol niż na Mg115, a góra to już bajka :wink:
153 KM oraz 353 Nm :ok:

Test 3 były mapki MG115++ bez przeplywki, czyli tryb awaryjny.
130 KM oraz 330 Nm :ok: :mrgreen: Dziwie się ze ktoś twierdził ze tryb awaryjny jest straszny molowaty i ma tylko 70KM :wink: Jak by odliczyć wtrysków SDi to i tak mamy troszkę poniżej serii :ok: Jak wiadomo odcinka przy 3.800rpm.

Test 4 były mapki mafless bez przeplywki.
148 KM oraz 344Nm, do porównania sobie :nook:



-------------------------------------------------------------------------------------------------

Napisze jeszcze tak, ze na hamowni zrobiłem dziś 22 kilometry :lol: W tym ze bez rozgrzania rolek oraz wykalibrowania przełożenia nie ma co iść. Wykres kolegi borek88 niestety jest błędny i to bardzo bo było to robione na odwal się :nook: A szkoda strasznie :nook:

[ Dodano: Sob Paź 29, 2011 18:48 ]
Brt, 60-100 mam 5.5sek. a od 80 do 120 na IV biegu muszę zrobić :wink:

borek88 - Sob Paź 29, 2011 18:54

Remigiusz napisał/a:
Wykres kolegi borek88 niestety jest błędny i to bardzo bo było to robione na odwal się :nook: A szkoda strasznie :nook:

a co z moim wykresem nie tak
goodhope jest chwalony chyba w braci tuningowej szczegolnie diesli
zakład ma fantastyczny ale nie znam sie na tym wiec moze sie myle
sam mariusz czasami odwiedza roverki wiec moze on sie wypowie co nie tak
lub remi podpowiedz mi co nie tak to z nim pogadam i moze zreklamuje pomiar
u mnie koniow niby 6 wiecej ale momentu 20 brakuje
i u ciebie jakby wszystko wczesniej wstawało

Raptile - Nie Paź 30, 2011 09:32

Wygładźcie wykres :mrgreen:

[ Dodano: Nie Paź 30, 2011 09:32 ]
Remigiusz, 5.5 s 60-100 ? to czmu ja mam 5.3 i jakies 30 Km i 75nm mniej ;P :mrgreen:

Alexi - Nie Paź 30, 2011 09:52

Raptile napisał/a:
Remigiusz, 5.5 s 60-100 ? to czmu ja mam 5.3


Bo ty klepsydrą mierzyłeś ;-)

Raptile - Nie Paź 30, 2011 09:55

A właśnie że nie !! Bo na palcach !!
Markzo - Nie Paź 30, 2011 10:54

e to jeszcze szanse mam :mrgreen:
Remigiusz - Nie Paź 30, 2011 12:42

Raptile, 4.5 nie 5.5 :roll:

Markzo, Czy ja wiem,mam jako bonus chmurę dymna :razz:

borek88 - Nie Paź 30, 2011 13:26

Remigiusz napisał/a:
,mam jako bonus chmurę dymna :razz:

to chyba bedzie u wszystkich

Markzo - Nie Paź 30, 2011 13:40

musimy sie wreszcie zmierzyć, bo umawiamy sie na to sciganie juz od poczatku wakacji :P

btw, na seryjnym dolocie i wydechu, 60-100 robilem wjakies 3,8s ;)

Remigiusz - Pon Paź 31, 2011 02:38

Markzo, haha.. no można by się po ścigać :mrgreen: Ale i tak uważam ze nie dam rady KV6 :mrgreen: Chyba ze +100Nm wiecej to przewaga :mrgreen:

[ Dodano: Pon Paź 31, 2011 02:36 ]
Mierzylem nowe czasy:

60-100 km/h na IV biegu : 5.2sec
80-120 km/h na V biegu : 7.5sec


:wink:

[ Dodano: Pon Paź 31, 2011 02:38 ]
Raptile, Po drugie twój woź mniej wazy :razz:

borek88 - Pon Paź 31, 2011 09:25

Cytat:
Mierzylem nowe czasy:

60-100 km/h na IV biegu : 5.2sec
80-120 km/h na V biegu : 7.5sec

:wink:


jestem ciekaw jakie wyniki beda w 25/zr

Raptile - Pon Paź 31, 2011 09:26

Remigiusz napisał/a:

[ Dodano: Pon Paź 31, 2011 02:38 ]
Raptile, Po drugie twój woź mniej wazy :razz:


Ale ja mniej od cie nei ważę :rotfl: :D

azer - Pon Paź 31, 2011 16:05

borek88 napisał/a:
Cytat:
Mierzylem nowe czasy:

60-100 km/h na IV biegu : 5.2sec
80-120 km/h na V biegu : 7.5sec

:wink:


jestem ciekaw jakie wyniki beda w 25/zr

Mi wyszło dzisiaj, 5,5 60-100 na mafless kościach. Reszta seria. Mierzone wg licznika a mam przekłamanie około 6km przy 100tce więc nie wiem czy to dobry pomiar. W serii miałem 6s.

Raptile - Pon Paź 31, 2011 17:03

napewno 6 s nie miales ;P
Remigiusz - Pon Lis 07, 2011 13:57

I tutaj mój filmik z ostatniej hamowni:

http://www.youtube.com/watch?v=wD9HTeboVOY


Markzo - Pon Lis 07, 2011 16:33

nie ma bata, żebym Cie dogonił... po prostu Cie nie będe widział zza zasłony dymnej :D
borek88 - Pon Lis 07, 2011 20:54

Remigiusz, szperałem odnośnie poprawności pomiaru i to co udało mi się znależ
":hmmm: parząc na te wykresy faktycznie potwierdza się to, że hamownia V-tech zawyża moc i moment. Jak nadarzy się okazja to mojego też sprawdzę na maha, ale spodziewam się podobnie jak u zwirek75 ok 10KM mniej i 25-30nm momentu."
więcej w
http://leonclub.pl/forum/...er=asc&start=20

a ty chyba na hamowni v-techu sprawdzasz tak??

[ Dodano: Pon Lis 07, 2011 20:54 ]
"to jest największa bolączka vtechowskich hamowni.

To ustawianie przełożeń zakrawa o pomstę do nieba."

Remigiusz - Pon Lis 07, 2011 21:23

borek88, Borek tak V-tech :wink: Ja bym tylko chciał żebyś pierwszy pomiar jeszcze raz zrobił i tyle :wink: Bez maf hamowane masz dobrze i pokazuje jak trzeba :wink:

Ale V-tech tez nie każdemu równy :wink:

Ja z moich wykresów mogę powiedzieć ile przybyło mocy bo miałem na tej samej hamowni hamowane auto przed chipami :wink: Jak by mi się może jeszcze kiedyś chciało to wyciągnę wtryski i pojadę na orig mapach :D

xtek - Pon Lis 07, 2011 21:29

Co ty remi, mazut tankujesz? ;D
borek88 - Pon Lis 07, 2011 21:36

mnie to kosztuje trochę hamownia+dojazd więc raczej więcej robić nie będę bo sprzęgło już 3razy przy ostrej jeździe mi się ślizgnęło na chwile
jeśli się jeszcze czegoś dowiem dlaczego tak wysoko pokazało max KM to napisze

Remigiusz - Pon Lis 07, 2011 21:40

borek88, Nie no ok :wink: Napraw sprzęgło najpierw bo ważniejsze jest. Ważne ze jesteś z map zadowolony i to się mi liczy :wink:

xtek, A tam już choć co było zalane :wink:
Podobno tak kopci bo za mały wiatrak z przodu jest :wink:

Kozik - Pon Lis 07, 2011 21:54

nie mogę z tymi gnojowozami ;/
borek88 - Pon Lis 07, 2011 22:09

Remigiusz napisał/a:
Napraw sprzęgło najpierw bo ważniejsze jest.

sprzęgło ja mam prawie nowe ma dopiero 25tys km
porostu trzeba uważać jak się puszcza sprzęgło a wciska na max gaz
z map i wtrysków zadowolony jestem tylko już się przyzwyczajam za bardzo i znów będzie mało
ale już sobie obiecałem że więcej z tego silnika nie będę robił

Remigiusz - Pon Lis 07, 2011 22:20

borek88 napisał/a:
ale już sobie obiecałem że więcej z tego silnika nie będę robił


To jak ja :D Mozna by VNT Turbo zamontować :razz:

To czemu się tobie ślizga sprzęgło :?: :roll:

Alexi - Pon Lis 07, 2011 22:37

Kozik napisał/a:
nie mogę z tymi gnojowozami


EEEeeeeEE?

Pływak - Pon Lis 07, 2011 23:35

Kozik napisał/a:
nie mogę z tymi gnojowozami ;/

Też bym się krzywił gdybym zrobił swap, a okazało by się, ze kolesie z klekotami robią lepsze wyniki po zmianie map niż ja po wymianie silnika :głaszcze:

Rami, miał podobno mało dymić? :hahaha:

Remigiusz - Pon Lis 07, 2011 23:52

Pływak napisał/a:
Rami, miał podobno mało dymić?


Śmiejcie się :wink: Kumpel kupi Go-Pro to nakręcę filmik z kamera na klapie w czasie jazdy na drodze to będzie widać różnice :wink:

borek88 - Wto Lis 08, 2011 06:26

Cytat:
To czemu się tobie ślizga sprzęgło :?: :roll:

:bezradny: może nie umiejętna jazda??
a może za dużo i zbyt ostra jazda
miałem tak dosłownie 3razy
pedał w podłodze, 4bieg, ponad 3 tys obr
zmiana na piątkę gaz w podłodze i jest około 2.700-2800 które szybko dochodzi do 3tys zatrzymuje się na chwileczkę idzie prędkość i dopiero od tych około 3 obrotomierz i licznik idą normalnie

Markzo - Wto Lis 08, 2011 07:59

borek88 napisał/a:
może nie umiejętna jazda??
a może za dużo i zbyt ostra jazda
miałem tak dosłownie 3razy
pedał w podłodze, 4bieg, ponad 3 tys obr
zmiana na piątkę gaz w podłodze i jest około 2.700-2800 które szybko dochodzi do 3tys zatrzymuje się na chwileczkę idzie prędkość i dopiero od tych około 3 obrotomierz i licznik idą normalnie

może cholernie duży kop Nm + już lekko dojechane sprzęgło? dołożyłeś ponad 100Nm na ori sprzęgło, nie ma się co dziwić raczej...

Raptile - Wto Lis 08, 2011 10:39

jak sie bedzie ślizgać to wzmocnić docisk ;)
xtek - Wto Lis 08, 2011 16:24

Remigiusz napisał/a:
Pływak napisał/a:
Rami, miał podobno mało dymić?


Śmiejcie się :wink: Kumpel kupi Go-Pro to nakręcę filmik z kamera na klapie w czasie jazdy na drodze to będzie widać różnice :wink:


Na drodze tak samo bedzie kopcic, ale ze bedziesz w ruchu, to tak nie bedzie tego widac ;)

Remigiusz - Wto Lis 08, 2011 17:28

xtek, I o to właśnie chodzi Panie :wink: Bo to ze będzie tak samo kopcił to ja wiem ale nie będzie tak widoczny dla oku bo o to się czepiacie :mrgreen:

W dalesze Plany co robic :D

Montować Turbo Gt 1759Vnt ?? Czy może lepiej tylko IC :D Z większa mocą mi wyskoczy jednak ta skrzynia z bloku silnika :mrgreen:

Markzo - Wto Lis 08, 2011 17:34

mam do CIebie małą prośbe Remii, zmierzyłbyś mi ile ma na wejściu tłumik w dieslu?? on jest komorowy no nie? bo w ZR ma 60mm po zewnątrz, ciekawe ile ma ten, bo jak też 60 to bym go mógł u siebie załadować jako doprężający ;) pozdrowki!
Remigiusz - Wto Lis 08, 2011 17:50

Markzo, Tłumik oryginalny w Dieslu jest taki:
http://forum.roverki.eu/v...p=640567#640567

3 komory kilka rury perforowanych :wink:

Ale na wejściu ma on tez ok 60mm po zewnętrznej, pamietam tylko ze wewnętrzna średnica coś 58 jest czy 56mm jakoś tak :wink: Wejście tłumika jest malutkie trochę to reszty wydechu o jakieś 2-3mm

Markzo - Wto Lis 08, 2011 18:01

a wejscie jest w jednej linii z wyjściem (na fotach tak to wygląda)? tzn, teraz mam wydech zrobiony tak, że wlot/wylot z tłumika są idealnie w linii z sobą i wycięciem w zderzaku, a nie chciałbym juz ruszać tego... jaką ma dugość pucha od diesla? srednica by mi pasowała, bo na końcu mam zwężke wlasnie do 60mm ;) a te tłumiki drogie nie sa ;)
Remigiusz - Wto Lis 08, 2011 18:04

Markzo, W sumie to widać no wlot jest niżej a wylot jest wyżej ale są w jednej linii tylko przesunięte do góry o średnice środkowej rury :wink:
Markzo - Wto Lis 08, 2011 18:27

patrze na allegro i są rozsunięte między sobą prawo/lewo :/ musi być albo od 220sdi albo od 45 sedan diesel... poszukam, bo cena atrakcyjna :)
Remigiusz - Wto Lis 08, 2011 18:44

Markzo, Ale po co ty modzisz kolo wydechu znów :roll: Zostaw to w spokoju :wink: Chyba ze może chcesz na probe mój wydech :razz: Tobie go odkręcę :mrgreen:
Markzo - Wto Lis 08, 2011 18:47

doprężam go ;) 2x przelot w n/a to very bad, bad, baad idea ;)
borek88 - Wto Lis 08, 2011 21:21

Markzo, tłumik z zs'a a idt maja inne mocowania i kształtem i wymiarami tez troszkę inne
a wyjście ma taki sam wymiar bo końcówkę przespawałem

Markzo - Wto Lis 08, 2011 21:32

nie robmy syfu Remiemu w temacie ;) piszmy w temacie o zs, niedlugo wkleje jakies info :)
borek88 - Wto Lis 08, 2011 22:43

Remigiusz, :bukiet: bardzo przepraszamy za ot
Kozik - Sro Lis 09, 2011 09:53

prostuję... przepraszam za "gnojowoza" osoby które to uraziło, u mnie tak się żartobliwie mówi o dieslach ;)

Turbodiesle mają niesamowite możliwości, jeden mały mod a wypluwa dużo więcej Nm to troszkę dołuje nas wolnych ssaków :D

kończę już z OT

Remigiusz - Nie Gru 11, 2011 11:20

I stało się wyrwałem znów klamkę :mad: Zamarzy mi wszystkie drzwi bo w nocy padał deszcz a rano -10°C :roll: Próbowałem delikatnie otwierać ale się nie dało i nawet nie szarpnąłem i wyrwała się znów klamka :neutral:

Juz jej kleić nie będę koniec z tym :grin: Mam teraz pomysł żeby rozwiercić otwory na mocowanie i dać polerowane śrubki z okrągła główka, bo to denerwuje żeby delikatnie otwieracz drzwi w aucie to ma być masywne a nie na pokaz :wink:

Niestety zajmę się tym dopiero jak wrócę do Polski :wink:

Kozik - Nie Gru 11, 2011 12:51

za dużo siły masz :)
tuners - Nie Gru 11, 2011 21:41

Może zrób sobie klamstery i problem z głowy brak klamek brak problemu ;D może poza policją :lol:
Alexi - Pon Gru 12, 2011 10:53

Może najpierw sprawdź na jakiejś jednej starej klamce jak masz jak to będzie wyglądało. Bo coś mi się zdaje że niezbyt pięknie ;p
Remigiusz - Czw Lut 02, 2012 23:55

Wiele zmian nie było :D Czeka mnie teraz wymiana świec żarowych a tak to chciałem pokazać jak świeca mi zegary z taśmą LED :razz:




Markzo - Pią Lut 03, 2012 07:43

A wskazówek nie masz podświetlanych? :D
Remigiusz - Pią Lut 03, 2012 10:57

Markzo, Nie :) Za dożo z tym roboty :D Foto jest ciemne po ustawiłem krotki czas otwarcia obiektywu ale te taśmy jara po oczach w nocy :)
Kozik - Pią Lut 03, 2012 15:54

Remigiusz napisał/a:
Markzo, Nie :) Za dożo z tym roboty :D Foto jest ciemne po ustawiłem krotki czas otwarcia obiektywu ale te taśmy jara po oczach w nocy :)


zastosuj folię do przyciemniania szyb od spodu zegarów ;) ja tak mam bo mi też jarzyło :)

Remigiusz - Pon Lut 20, 2012 23:38

Kozik, Ja mam 4 warstwy foli pod spodem dlatego takie rożne kolory są, wiec wiecej już nie ma sensu dawac :razz: Kolo zegarów już nie będę nic robił więcej :wink:

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 23:05 ]
Dzis był update :cry:

Zamontowałem sobie w końcu podgrzewacz przepływowy przed filtrem :wink: Udało mi się tylko go z 2km przetestować i już ropa była gorąco a silnik jeszcze w sumie zimny :wink:

Wygląda to tak:





Ponieważ potem urwał mi się pasek rozrządu :neutral: Zaczął się dusić wiec go prze gazować na 5.000rpm i zgasł silnik, przy holowaniu jeszcze na 5. biegu próbowałem go odpalać i nic nie dało. Rozruszniki kręcił bez oporów :neutral: :sad:

Kozik - Wto Lut 21, 2012 08:01

masakra ;/
Jugol - Wto Lut 21, 2012 08:40

Remigiusz napisał/a:
Ponieważ potem urwał mi się pasek rozrządu


Remi kiedy to sie stało i napisz ile miał Twój pasek ?

Krzysi3k - Wto Lut 21, 2012 10:38

Jugol, 40 tys :(
tuners - Wto Lut 21, 2012 11:03

Krzysiek a twój?
Krzysi3k - Wto Lut 21, 2012 12:34

60 tys :/
Kozik - Wto Lut 21, 2012 14:32

obaj mieliście gates? czy Krzysi3k miałeś coś innego?
leszczu - Wto Lut 21, 2012 15:55

Kurde, chyba jakieś fatum z tymi paskami. :shock:
Krzysi3k - Wto Lut 21, 2012 16:03

Ja miałem Gates, Remi chyba ten Mitsuboshi.
To zbieg okoliczności, bo u Remiego raczej po prostu pękł, u mnie jakoś się wyszczerbił...

Remigiusz - Sro Lut 22, 2012 01:35

Witam o to foty paska co się z nim stało, jego nie urwało tylko naderwało:






Tutaj widać jak ładnie pocałowały zawory tłoki:



:neutral:

Szklanki dwie pękły ładnie a resztę została nadgięta :neutral:


Tutaj jeszcze mój manualny napinacz zamiast automatycznego:


i tutaj filmik odpaleniu Rover bo zamontowaniu nowego paska i przekręceniu walka ręka :neutral:


http://youtu.be/MIzH47lvooM

Naprawa głowicy ok 800zl wyniesie mnie plus uszczelka i śruby jakieś 300zl i do tego koszty warsztatu za miejsce jakieś 200zl :neutral: Nowych napinaczy ani rolek nie będę wymieniał bo są ok :wink: Sprowadzał mechanik i ja oglądałem to i jakiejś wady nie można zauważyć :wink:

szoso - Sro Lut 22, 2012 08:04

albo mi się wydaje albo na tym pasku nie ma wzmocnienia jakie jest w Gates i Contitech
Kozik - Sro Lut 22, 2012 08:09

przykry widok, ale widziałem też kiedyś zawory wbite w tłoki także najgorzej nie jest ;)
kadzaf - Sro Lut 22, 2012 09:27

Ewidenta wina jakosci wykonania paska . 1tys pojdze ... :roll:
Raptile - Sro Lut 22, 2012 10:25

:hm: mój też tak klepie
kadzaf - Sro Lut 22, 2012 11:10

Raptile napisał/a:
mój też tak klepie

Strach myslec bo z początku po filmie Remiego myslałem ze juz tak szybko uporał sie z awaria . :smile:
A na pocieszenie Raptile moj tez tak grzechocze i trzesie sie na wolnych :mrgreen:

Remigiusz - Sro Lut 22, 2012 11:33

Raptile, :mrgreen: Nie wiem mój chodził jak by na 3 gary, na dwóch by nie zapalił :wink: szoso, Zrobie wam fote nowego paska jeszcze i opakowanie :wink:
Mundekk - Sro Lut 22, 2012 14:20

Remigiusz, a regulowałeś ten napinacz w czasie ekspoatacji? Bo mi mechanik kazał po 20 tyś po wymianie przyjechać na regulacje bo też mam manualny.
szoso - Sro Lut 22, 2012 14:46

Mundekk napisał/a:
regulowałeś ten napinacz w czasie ekspoatacji?

dopiero go założył
ja swojego też nie regulowałem, z resztą jest on od strony pompy

Remigiusz - Sro Lut 22, 2012 20:19

Mundekk, Witam, nie on ma już tez zrobione może z 39.000km bo był on widocznie zmieniony przez mojego ojca jak automat zjadł mu pasek :wink: Ale nic się tam nie reguluje już zakładasz i śmigasz, ja w 220 nigdy tego nie regulować drugi raz i śmigało spokojnie 60 tys km oraz potem kolejne 50tys km przy kolejnej wymianie :D

Ok wiec dziś głowice odebrałem sobie, 1 rok gwarancji mam bez limitu km :wink: Cena niestety 920zl :wink: Popychacze niestety 60zl sztuka :neutral: ALe robota fachowo zrobiona.

Firma Piętka w Tyczynie kolo Rzeszowa :wink:



Pasek Mitsuboshi byl 28mm szeroki teraz mam tego Gatesa i jest 30mm :wink:





Dalej kupiłem uszczelkę kuta Elring'a oraz komplet śruby za 300zl :wink:








Wiele dziś nie zrobiłem jutro będzie finał i ma działać znów machina :razz:

Ostatnie foto dnia:


kadzaf - Sro Lut 22, 2012 20:34

okienka porozwiercałes ? :twisted:
Remigiusz - Sro Lut 22, 2012 20:35

kadzaf, Nie nie było czasem i w sumie nic to nie daje naprawdę :wink:
kadzaf - Sro Lut 22, 2012 20:49

Remigiusz napisał/a:
i w sumie nic to nie daje naprawdę

oj kuciłbym sie ,chyba ze juz nie ma co poprawiac (taki ideal seryjnie)

A myslałem ze loverek odpocznie sobie od ciebie troche dłuzej :grin:
Aha i nie zapomnij o podstawowej koncowej rzeczy .Musi być konkretny wianek inaczej cała robota na marne :smile:

Remigiusz - Czw Lut 23, 2012 16:41

kadzaf napisał/a:
Aha i nie zapomnij o podstawowej koncowej rzeczy .Musi być konkretny wianek inaczej cała robota na marne :smile:


Nie rozumiem :razz:

Mialem to robić ale brak czasu i już dziś wkręciłem kolektor. Nie no długo spokoju nie będzie miał Rover :wink:

[ Dodano: Czw Lut 23, 2012 16:40 ]
Ok, wiec silnik znów działa :wink: Skrecilem go dziś całkiem do kupy ale niestety na znakach jak jest w Rave czy Haynes wyszło mi za każdym razem 6° kata wtrysku na ciepłym silniku. Przestawiłem go teraz o 2mm i jest równe 4° i spada do 2° :wink:

Jedyny plus to taki ze nie słychać prawie klekotania w czasie jazdy :wink: Chodzi o niebo ciszej :wink:

Firq - Czw Lut 23, 2012 16:45

a jak z mocą ?? juz auto śmiga zrobione ?? szacun Remi ;P
Remigiusz - Czw Lut 23, 2012 16:55

Firq, Śmiga jak trzeba :wink: Niestety na 6° nie dało się jeździć gasło auto jak się puszczało na wolne obroty w czasie jazdy i szarpało miejscami :wink: Trudno było nawet odpalić bo trzeba było o 3sek dłużej kręcić niż normalnie.

Pojadę na hamownie na wiosnę pewnie i zobaczymy ile to coś dało czy trzyma ile trzymał :wink: Ale jednak nowe popychacze i szklanki robią swoje :wink:

Dziękuję ale mam dość 3 dni grzebania kolo auta :wink: Teraz to Rover ma dożywocie u mnie na bank :mrgreen:

Firq - Czw Lut 23, 2012 17:04

Cytat:
Teraz to Rover ma dożywocie u mnie na bank

hehe choroba Roverka połączyła Was na zawsze ;P jak zakończenie jakiegoś filmu ;P :)

powiedz mi nie wymieniałeś napinacza i rolki prowadzącej tak ??
ja do Tomiego dzwoniłem o rozrząd bo na stronie promo mieli ze rolka i napinacz 310 zł ale okazało sie ze juz nie aktualne i cena wzrosła na 470 ;/ wcześniej miałeś pasek 28mm tak ?? a powinieneś mieć 30mm może to przez to poszedl co ?

Remigiusz - Czw Lut 23, 2012 17:15

Firq, Ehh nie ma co pokazać :wink: Silnik działa znów :D

Nie wymieniałem nic oprócz paska tylko :wink: Reszta ma sie dobrze i nie widzę sensu tego wymieniać. Pewnie tak za kolejne 40tys czyli za rok wymienię wszystko :wink:

Tak przedtem miałem 28mm teraz mam 30mm :wink: Raczej nie była winna tego, wydaje mi się bo wiem ze nie ściągali poprzedni magicy tego kola co jest na 3 Torxach na górnym kole zębatym. Bo były wszystkie Torxy rozwalone :neutral: I jak założyli od góry najpierw pasek to potem od dołu tego nie wsadzi sama ręką i pewnie czymś podważyli i uszkodzili przez to pasek :neutral:

Moje uszkodzenie nie było zerwanie tylko pękniecie paska.

szoso - Pią Mar 02, 2012 10:25

nie bez powodu w idt jest pasek 30mm, jeśli nie miałoby to znaczenia to by był taki sam jak w sdi czyli 28mm
a co do paska to jest nauczka by nie zakładać jakiś tam Kupayoshi ale powinieneś takie rzeczy wiedzieć skoro posługujesz się tytułem dr hab. silniki iDT/SDi :wink:

Raptile - Pią Mar 02, 2012 10:34



Bardzo dobre paski :ok:

bociannielot - Pią Mar 02, 2012 12:10

Raptile, najlepsze :ok:
Remigiusz - Pią Mar 02, 2012 18:28

szoso, Nie nauczka jest tylko taka żeby nie dawać mechanika robić kolo rozrządu i tyle. Ale to był pomysł mojego ojca świętej pamięci żeby oddać do jego znajomego mechanika bo miałem to sam robić. I na spokojnie by się inne paski założyło jak trzeba i by nic się nie stało :wink:

Ale co chciałem jeszcze dodać to ze te nasze Roverki to kupa klekowatego pojazdu :roll: Śmigałem dziś cały dzień Toyota Yaris z 2011 roku i 1,4 diesel ale VNT i 6. biegowa skrzynia robi robotę i śmiga się cichutko fajnie. Wsiadłem potem od razu do mojego i masakra jak klekocze :D Za to jest moc w naszych Roverach :razz:

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 18:28 ]
Aha i zarąbiście mi się zegary podobają oraz komputer pokładowy :wink:


Firq - Pią Mar 02, 2012 19:06

zegarki extra :)
Mundekk - Pią Mar 02, 2012 21:07

Remigiusz zawsze możesz sie wziąć za wygłuszenie pojazdu ;p Polecam też troche mixolu - zalałem u siebie 150ml na cały zbiornik i po przejechaniu około 20km zaczął ladniej i ciszej pracować, zwłaszcza na jałowym czuć różnice. Zreszta ten silnik wcale nie jest taki głośny, wystarczy go porównać do volkswagenowskiego tdi z tego samego okresu produkcji. Rover pracuje dużo ładniej
Remigiusz - Pią Mar 02, 2012 22:17

Mundekk, Ten sam rocznik się nie liczy bo to jest racja jest nasz to cicho pracuje :wink: Chodzi mi o teraźniejsze nowsze diesle :razz:

Mixoil nic nie daje :mrgreen: Zrobiłem już ponad 14tys na tym i już tego nie leje bo nie ma już różnicy :wink:

Wygłoszenie owszem ale nie matami bitumicznymi bo tylko ciężaru nie potrzebny, mnie ciekawi jak to robią w tych nowych autach :wink: Bo raczej 10cm bitumy nie dają :wink:

Mundekk - Pią Mar 02, 2012 22:31

U mnie poprzedni właściciel włożył gdzieniegdzie filc taki zielony, np. w bagażniuku jest wycięta dykta w rozmiarach bagażnika a na to właśnie położony filc i dopiero tapicerka oryginalna a w dzwiach maty bitumiczne i dzieki temu jak sie siedzi z tyłu to jest naprawde cichutko. Gorzej z przodu ;p Taki filc dużo nie waży a podobno wyciszenie bagażnika dużo daje, chociaż niemam porównania jak jest w oryginalnym bo jeździłem tylko swoim roverem. Można filc też wpychać w różne szczeliny i za plastiki np. w słupki itp żeby nie trzeszczały. Po takim zafilcowaniu praktycznie tylko deska przy podszybiu skrzypi i tylko jak sie nagrzeje w lato, chociaż tutaj też niemam porównania do oryginału ale dużo osób sie skarży że ma świerszcze w roverach.
Remigiusz - Pią Mar 02, 2012 22:35

Mundekk, Popróbuje z tym filcem bo maty w drzwiach już mam :D Bagażnik nie wiele mi daje bo w Sedanie to mało co słychać :wink: Ale i tak ma byc tam jeszcze wymiana w lecie :wink:
Mundekk - Pią Mar 02, 2012 22:47

Gdzie dasz ten filc? Skrzypia plastiki w oryginalnym roverze? Bo u mnie nawet przy tych mrozach -15 nic nie skrzypiało. Najwiecej hałasu robia przednie koła i lusterka
Remigiusz - Pią Mar 02, 2012 23:09

Mundekk, Za tapicerkę upchnę :wink: Skrzypiec nic mi nie skrzypi :wink:
Kozik - Sob Mar 03, 2012 07:34

Cytat:
Wygłoszenie owszem ale nie matami bitumicznymi bo tylko ciężaru nie potrzebny, mnie ciekawi jak to robią w tych nowych autach :wink: Bo raczej 10cm bitumy nie dają :wink:


widziałem A6 pocięte na kawałki, w słupkach, w progach była pianka przypominająca tą do okien

Brt - Sob Mar 03, 2012 11:09

Pozatym zasadnicz rzecz ... podwójna ściana grodziowa w wielu autach jest stosowana a to duuzo daje i wygłuszanie nawet drobnych miejsc ... musi być wszystko dokładnie zrobione. A żeby rzeczywiście usłyszeć efekt to najlepiej by bylo za jednym razem rozebrac cale auto, wygłuszyć i poskładać.
tuners - Sob Mar 03, 2012 11:32

co do wygłuszania nowych aut to w Qaszkaju tzw. Kaszanie wygłuszenie jest tak dobre że aż wnerwiające nie wiesz nigdy na jakich obrotach lecisz bo nic nie słychać
ale wszędzie jest upchnięty gruby filc około 2-3cm bardzo mocno ściśnięty

Remigiusz - Sob Mar 03, 2012 20:49

Będę coś modził z filcem :razz:

Dzis ze było ciepło Rover został wypicowany na wiosnę :D Kamyków pełno było po zimie :mrgreen:

Na dobry początek zamontowałem sobie w końcu swoje kierunki komfortowe :lol:

Mozna wybrać miedzy 2x , 3x, 4x oraz 5x mrugania, wystarczy tylko raz dotknąć kierunek i się już samo włącza :wink: Wybrałem 4x i tylko jedynie co trochę denerwuje ze jak sie całkiem włączy kierunek i potem wyłączy jak jest dokładnie na błysku to dalej z dwa razy błyska dalej :mrgreen:

http://youtu.be/GF259ulFmuc


tuners - Wto Mar 06, 2012 19:01

Mnie to w Qaszanie denerwuje bo ma też moduł taki a przy szybkim wyprzedzaniu już po 3 mignięciu jestem z powrotem na pasie a on dalej mruga ;d
Remigiusz - Nie Mar 18, 2012 20:48

tuners, Prawidłowy manewr musi zawierać chyba 5x mruganie :D Przynajmniej tak jest w Germany :wink: Wiec niech sobie mruga ja na to nie zwracam uwagi już. Dotykam i się nie patrze czy mruga czy nie :D

[ Dodano: Nie Mar 18, 2012 20:48 ]
Sa chyba przedmuchy na wtryskach bo mam teraz czas 60-100 w 6.5sek :neutral:

Jugol - Nie Mar 18, 2012 23:04

Remigiusz napisał/a:
Sa chyba przedmuchy na wtryskach bo mam teraz czas 60-100 w 6.5sek


Po czasie zauważyłeś, czy jak wsadziłeś głowę pod machę i Ci sadza na twarzy została ?? :hahaha: :mrgreen:

Remigiusz - Sob Kwi 07, 2012 01:07

A wiec kupiłem folie 3M i zacząłem robić środek :wink: Bo to drewno jest do kitu :wink:

Niestety na razie tyle zrobiłem bo nie weny żeby dokończyć niestety :neutral: Brakuje jeszcze przednie boczki i od wentylacji panel oraz listwy :wink:






Kozik - Sob Kwi 07, 2012 08:07

na plus :) to drewno wygląda troszkę zabawnie
camaro17 - Sob Kwi 07, 2012 10:33

Remigiusz , w twoim wykonaniu całkiem ciekawie to wygląda, ale czy wpasuje do beżowego wnętrza ??
Markzo - Sob Kwi 07, 2012 11:41

Zacnie :D tylko całość ogarnij w karbonie :D i bedzie malinka, do jasnego wnętrza cacy :D
leszczu - Sob Kwi 07, 2012 13:16

Remigiusz, jak się obklejało ??
Remigiusz - Sob Kwi 07, 2012 16:58

Obklejało się to bardzo łatwo :wink: Najpierw docinanie wielkości foli potem ściągałem cala folie z tego białego spodu i nałożyłem element i potem tylko gładzenie ręką i na koniec opalarka i w tedy się ta folia fajnie kurzy i można ja rozciągać jak folie stretch :wink: Potem jak ostygnie robi się znów twarda i się trzyma elegancko :wink: Najtrudniej to jest elementy odkręcić samo klejenie to już pikuś :wink:

Jak to pasuje do innego wnętrza to nie wiem :wink:

Aha i te listwy w boczkach w 45 są ściągnę jak się odkręci boczek :wink: Bo pierwszy wyłamałem bo myślałem ze to tylko na klipsach jest :wink: Ale taśma dwustronna i się trzyma :wink:

leszczu - Pon Kwi 09, 2012 13:51

Remigiusz napisał/a:
Obklejało się to bardzo łatwo :wink: Najpierw docinanie wielkości foli potem ściągałem cala folie z tego białego spodu i nałożyłem element i potem tylko gładzenie ręką i na koniec opalarka i w tedy się ta folia fajnie kurzy i można ja rozciągać jak folie stretch :wink: Potem jak ostygnie robi się znów twarda i się trzyma elegancko :wink: Najtrudniej to jest elementy odkręcić samo klejenie to już pikuś :wink:

Oj chyba na najbliższych dniach obkleję u siebie te pseudo-karbonowe wstawki. :grin:

Krzysi3k - Czw Kwi 12, 2012 08:44

Ja wam obkleje :P Wszystko ode mnie ściągną :D
Remigiusz - Czw Kwi 12, 2012 11:32

Krzysi3k, Co ty masz obklejone :???: Ja przyznaje idee mam od Kozika bo on mi pokazał co ta folia 3M warta :mrgreen:
leszczu - Czw Kwi 12, 2012 13:23

Remigiusz napisał/a:
Ja przyznaje idee mam od Kozika bo on mi pokazał co ta folia 3M warta :mrgreen:

Ja też. :mrgreen:

Remigiusz - Czw Kwi 12, 2012 17:46

Mam nowy pomysł na zegary :wink: dokleję sobie moje ulubione ikonki ale na biało na foli bezbarwnej :mrgreen:


Kozik - Czw Kwi 12, 2012 18:25

Remigiusz, cyrk chcesz zrobić?
tasior214 - Czw Kwi 12, 2012 19:03

:shock: Remi to nawet ja takich pomysłów nie miałem :razz:
Remigiusz - Czw Kwi 12, 2012 19:17

Kozik, Stickerbomberow nie chce :mrgreen: Ale co czuje ze coś wykombinuje :razz:
Jugol - Pią Kwi 13, 2012 01:18

Remi nie wiem co bierzesz, ale zaczyna mnie to przerażać :boisie:
leszczu - Pią Kwi 13, 2012 11:10

Remigiusz, nie wariuj. :mrgreen: :razz:
Krzysi3k - Pią Kwi 13, 2012 13:50

Remigiusz, jak to co? Listwę i nawiewy :)
Remigiusz - Wto Maj 01, 2012 15:28

Mały update nowe foteliki on board :wink:

Pelna regulacja obu przednich foteli :wink: Podgrzewane jak poprzednie :mrgreen:






pelson91 - Wto Maj 01, 2012 15:34

nie pali Cię czarna skóra w dupsko? :mrgreen:
Remigiusz - Wto Maj 01, 2012 16:23

pelson91, Nie wiem na razie auto stoi :wink: Musze naprawić łożyska :roll:
pelson91 - Wto Maj 01, 2012 16:26

wystarczy wsiąść ;P
Remigiusz - Wto Maj 01, 2012 16:40

pelson91, No jak wracałem od Tomiego to fajnie milo się siedzi :wink: A teraz stoi w garażu to jest cień :wink:
camaro17 - Wto Maj 01, 2012 22:03

Remigiusz, wrrrr..... wnętrze nabiera charakteru, bardzo ładnie się ta czarna skórka połączyła z karbonikiem w twoim wnętrzu :)
Remigiusz - Sro Maj 09, 2012 17:28

camaro17, Tylko trzeba ten karbon do końca ogarnąć :wink:

http://youtu.be/4Ki38nRW4Hg

Mały test vmax :wink: Niestety przy 5tys mi już szkoda było silnika ale myślę ze 210km/h to max bo już była noga w podłodze ale się wolno jeszcze przyspieszał :wink:

Raptile - Sro Maj 09, 2012 17:43

A pozniej sie dziwi , czemu rozrząd sie zerwał
camaro17 - Sro Maj 09, 2012 20:06

Remigiusz, ładne zegary :) jakie wstawiłeś ?? ? te białe z R45 po lifcie ?? ?
Remigiusz - Sro Maj 09, 2012 21:50

camaro17, Tak dokładnie te :wink: Ale żałuje ich bo nie na moje oczy w nocy nie widzę na nich nic zlewa mi się wszystko w jedno tło :neutral:

Nie mogę bursztynowego koloru niestety :neutral: A zmienić w nich kolor się wiąże z demontażem wskazówek :neutral:

domin201 - Sro Maj 09, 2012 21:59

Cytat:
w nocy nie widzę na nich nic zlewa mi się wszystko w jedno tło


mam u siebie takie same zegary i dla poprawy widoczności zdjąłem z tych dużych żarówek podświetlających te pomarańczowe gumki i wszystko teraz jest wyraźniejsze

Remigiusz - Sro Maj 09, 2012 22:01

domin201, :mrgreen: Dziękuje za poradę możne wstawię listwę LED i coś to polepszy ale wypróbowuje twój patent :wink:
Alexi - Wto Maj 15, 2012 21:49

Z listwa led już ja się nakombinowałem że HOHO. Polecam np z deka pokryte niebieską farbą żarówki z alledrogo. Może one dadzą np białe światło ;-) Dobrze że mi o tym przypomniałeś zamówię je sobie ;-)

[ Dodano: Wto Maj 15, 2012 21:49 ]
EE te żarówki to LIPA!

Remigiusz - Wto Maj 15, 2012 21:52

alexi napisał/a:
EE te żarówki to LIPA!

Jakie żarówki zwykle :?:

Jugol - Wto Maj 15, 2012 22:04

Remigiusz napisał/a:
Nie mogę bursztynowego koloru niestety A zmienić w nich kolor się wiąże z demontażem wskazówek


Ja u siebie zmieniłem wsio na czerwień i bez zwalania wskazówek, dałem diody o szerokim kącie świecenia czerwone w miejsce org. żarówek i teraz mam wsio czerwone jak w Audi, czy Alfie.

Remigiusz - Wto Maj 15, 2012 22:09

Jugol, bursztyn czy czerwony to dla mnie nocą jedno i to samo :D Zlewa mi się ten kolor i tyle z zegarami :sad: W tych naszych zwykłych starych nie było problemu chodzi mi o te nowe zegary po lifcie :wink:
Jugol - Wto Maj 15, 2012 22:11

Chciałeś- masz :taa: Kup czarny spray i przemaluj na czarne tła :mrgreen: :hahaha:
Remigiusz - Wto Maj 15, 2012 23:01

I o to Alu-Ramki w nowych zegarach foto w nocy jeszcze będzie :wink:


Alexi - Wto Maj 15, 2012 23:14

a moglbys zrobic foto jak one wygladaja w srodku? Pasuja Plug&Play?
Remigiusz - Wto Maj 15, 2012 23:24

alexi, Na filmie widać jak pasują w środku :mrgreen: Ale jeszcze będzie foto :wink:

Tak wszystko P&P, jedynie licznik muszę cofnąć bo o 100tys km jest za daleko :mrgreen:

[ Dodano: Wto Maj 15, 2012 23:24 ]
Czy w środku licznika jak to wygląda :?:

Alexi - Sro Maj 16, 2012 09:43

No chcialbym oblukac jak w srodku licznik sie prezentuje.
domin201 - Sro Maj 16, 2012 19:55

sorki za offtopa u mnie zegary wyglądają tak :wink:


Alexi - Sro Maj 16, 2012 22:16

W sensie po rozkręceniu ;p
Remigiusz - Sro Maj 16, 2012 23:16

Tak to wygląda w nocy :wink: Foto na F/2.8 i 1/10sek. zrobione :wink: To gumowe pomarańczowe nakładki na żarówki ściągnąłem :wink:

Co do wnętrza do kolega slax pokazał na stronie 8 i 9 jak to w środku wygląda :wink:
http://forum.roverki.eu/v...egary&start=210

Jugol - Czw Maj 17, 2012 21:57

Remi dla mnie :ok: teraz :taa:
Remigiusz - Pią Cze 15, 2012 02:13

Zrobiłem mały filmik zdjęć mojego byłego Rover 220 SD :razz:

http://youtu.be/j9E9iP70_88



[ Dodano: Pią Cze 15, 2012 02:12 ]
Chciałem jeszcze pokazać nowa klubowa naklejkę na tylna klapę w B&W kolorach :mrgreen:



[ Dodano: Pią Cze 15, 2012 02:13 ]
do porównania stara:

Ciufa - Pią Cze 15, 2012 02:22

up
pelson91 - Pią Cze 15, 2012 08:46

Stara naklejka dużo ładniejsza :( taka żywa, a nowa wygląda monotonnie, z daleka nie do zauważenia. To samo naklejki pod rejestracje. Już się przyzwyczaiłem że jak widzę R z żółtym paskiem pod tablicą to klubowy,a teraz trzeba się dobrze przyglądać
Markzo - Pią Cze 15, 2012 08:48

ale ramka rejestracji nie jest klubowa :)
pelson91 - Pią Cze 15, 2012 08:52

FAKT, i widzisz? :D już mi się mylą :D Bo nowe ramki są też B&W i R&W
Remigiusz - Pią Cze 15, 2012 09:03

Stara naklejka wylądowała w bagażniku o wewnętrznej stronie :mrgreen: Ta nowa ma ten plus ze jest mala i dyskretna a nie zajmuje pol klapy :wink:

Tych klubowych naklejek pod rejestracje to chyba raz tylko miałem na chwile i potem mocowanie na tablice zmieniłem na to nie klubowe od Tomka bo jest jedno z najlepszych jeżeli chodzi o mocowanie tablicy w ramce. B&W pasuje najlepiej :wink:

A to czy auto klubowe jedzie czy nie to ja na to nie patrze już :roll:

maniu48 - Pią Cze 15, 2012 10:46

A skad taką naklejeczke masz ?? :grin:
Kozik - Pią Cze 15, 2012 16:24

Remi a na zlocie hamowałeś rover?
greg-si - Pią Cze 15, 2012 16:34

Kozik, nie, Remi zajechał dopiero wieczorem
Remigiusz - Pią Cze 15, 2012 20:19

maniu48, Od Siemiona kupiłem za piątaka :mrgreen:

Kozik, montuje VNT i jadę do Huberta :wink: Chyba ze zrobimy jeszcze jakiś spot przed montażem żeby mieć wynik na grillu :wink: bym bym na TAK :wink:

Marecki będzie miał już furę wiec można by coś pomyśleć :wink:

Kozik - Pią Cze 15, 2012 20:48

Remigiusz, hehe można by ppomyśleć ale chciałem zweryfikować wynik na innej hamowni ;) więc chciałem porównanie z tą ze zlotu
Remigiusz - Pią Cze 29, 2012 21:38

Zakupiłem sterowanie do VNT :D




Wgrałem jak na razie source coda do Ardiuno :wink: z tej strony: http://dmn.kuulalaakeri.org/vnt-lda/

alej szukam map sensora i kupuje jednak od Bosch 0 281 002 437 jest od 0.2 do 3.0 bara ciśnienia absolutnego wiec nam do 2 barów doładowania wystarczy :wink: Mozna za stówkę wyrwać i występuje w dużo Oplach Fiatach i tym podobnych wiec nie trudno go dostać :wink:

Teraz trzeba będzie jeszcze dokupić płytkę i podłączyć wszystko do kupy i robić pierwsze próby od strony sterowania :wink:

[ Dodano: Pią Cze 29, 2012 00:21 ]
Tak to działa pod USB i kilka problemów jest jeszcze :wink:

http://youtu.be/aMnfdG0m6w4



[ Dodano: Pią Cze 29, 2012 21:38 ]
I tutaj jeszcze resztę elementów które czekają na montaż :roll:




greg-si - Sob Cze 30, 2012 07:42

Turbo kiedy będzie :)
Raptile - Sob Cze 30, 2012 09:38

Aż se FAPNE ! mi tez zbuduj :D



Remigiusz - Wto Lip 03, 2012 20:01

greg-si, Turbo będzie jak do Polski przyjadę :wink: Ale Turbo się na razie nie przemyje musi najpierw pasować elektronika :wink:

Na samy końcu dopiero będzie montaż Turba :wink:

ZabaKup sobie Turbo to się zrobi :wink:

[ Dodano: Pon Lip 02, 2012 15:29 ]
Wiec problem rozwiązany płytka już działa jak trzeba:

http://youtu.be/29F1XA47oBs



Tylko będą teraz schody z RPM bo pisałem kilka maili z gościem i ten sygnał RPM co idzie do zegarów będzie za slaby dla płytki i trzeba będzie albo brać od razu sygnał z czujnika położenia walu i puścić przez LM1815 żeby przetworzył sygnał na 0-5V :roll:

[ Dodano: Wto Lip 03, 2012 20:01 ]
Dzis miałem mile spotkanie przy parkowaniu :mrgreen:






maniu48 - Wto Lip 03, 2012 22:06

:mrgreen:
rovek - Wto Lip 03, 2012 23:25

Fotomontaż. :mrgreen:
frydrys - Sro Lip 04, 2012 19:13

tez wam sie chce bawic w tych programach :razz: :razz:
greg-si - Sro Lip 04, 2012 19:45

Żaden fotomontaż
Oba auta się różnią detalami.

rovek - Sro Lip 04, 2012 21:24

Ale ja nie twierdze że to fotomontaż, po prostu taki zbieg okoliczności że wydaje się mało realne, więc użyłem niesubtelnie wyolbrzymionego kontrastu. Wybaczcie, jeżeli nie zrozumieliście, to pozostałość po szkole humanistycznej.
Remigiusz - Sro Lip 18, 2012 00:19

Dzis był montaż wzmacniacza w końcu do Roverka :wink: Normalnie rewelacyjne gra teraz moj zestaw Helixos DB :razz: W koncu coś czuć ze gra, seryjne radio jednak nie wyrabia :mrgreen:

Na chodzi mnie teraz na wiecej car audio sprzętu bo fajne to jest :mrgreen: Jednak życie jest za krótkie na zły dźwięk :wink:

Jest jeden minus tylko ze jak przekręcę kluczyk na pozycje II to słychać taki pisk w głośnikach nawet jak jest Volume na zero. Jak włączę światła to już tego nie ma, wiec obstawiam ze jest to dźwięk z modułu do świateł dziennych SD-02, tylko jak to wyciszyć jeszcze nie wiem :/



Wzmak jest przykręcony do płyty drewnianej która dopasowałem na wielkość felgi od kola zapasowego :wink:



[ Dodano: Sro Lip 18, 2012 00:19 ]
Dzis było dokończenie Carbonu na przodzie, zostały tylko listwy w przednich drzwiach jeszcze :wink:

oraz zmieniłem oświetlenie w zegarku na zielone z foli i wyciąłem funkcje przyciemniania się bo na tym zielonym tle jak się ściemni to dla mnie za ciemno świeci w tedy :neutral:




Markzo - Sro Lip 18, 2012 00:21

up :)
tuners - Sro Lip 18, 2012 13:05

Remi nie za duzo tego carbonu?? :neutral:
leszczu - Sro Lip 18, 2012 13:11

tuners napisał/a:
Remi nie za duzo tego carbonu?? :neutral:

Też jestem tego zdania.

bociannielot - Sro Lip 18, 2012 13:45

leszczu, tuners, zgadzam się z wami ;)
Remigiusz - Sro Lip 18, 2012 18:32

Kurna jak za dużo, wszystko co było w drewnie idzie pod carbon tam gdzie jest carbon było dzrewo :roll: Jak to będzie wyglądać pol drzewa pol carbonu :roll: Nie moja wina ze Rover tyle drzewa plastikowego wsadził :wink:

[ Dodano: Sro Lip 18, 2012 18:32 ]
To nie 200 czy 25 gdzie jest mało tego drzewa :mrgreen:

Kozik - Sro Lip 18, 2012 18:34

Remigiusz, a może fele w carbonei zrób bo dżewnianych nie ma :D
tuners - Sro Lip 18, 2012 21:42

xD remi mam propozycję ostatnio widziałem fajną folię Aluminium drapane ja będę do siebie zamawiać prawie czarne (tytanowe) może coś w ten deseń bo carbon trochę już oklepany jest ;p jakby nie było autentyczny jest dość ciężko pozyskać i mało używany zwłaszcza w samochodach naszej klasy ale alu ?
Remigiusz - Sro Lip 18, 2012 23:04

Mi jedynie co się jeszcze podoba to jest od ZS'a ten taki a'la Alu to wygląda fajnie. To ze carbon jest oklepany to trudno ale nic innego mi się nie widzi. :wink:
bociannielot - Czw Lip 19, 2012 10:33

Remigiusz napisał/a:
To nie 200 czy 25 gdzie jest mało tego drzewa
ano tu masz w sumie rację ;)
kzrr - Pią Lip 20, 2012 15:15

Wrzuć pokrętła nawiewów z polifta albo z tego co było zaraz przed.

Takie http://allegro.pl/mg-zs-r...2489331880.html

Albo takie: http://allegro.pl/panel-k...2502882114.html

a może to i takie same :D :D :D

leszczu - Pią Lip 20, 2012 15:27

kzrr napisał/a:
Wrzuć pokrętła nawiewów z polifta albo z tego co było zaraz przed.

Takie http://allegro.pl/mg-zs-r...2489331880.html

Albo takie: http://allegro.pl/panel-k...2502882114.html

a może to i takie same :D :D :D

Trochę by wygląd poprawiło, ale ciężko jest dostać takie pokrętła z wersji europejskiej. :neutral:

kzrr - Pią Lip 20, 2012 15:35

leszczu napisał/a:
ale ciężko jest dostać takie pokrętła z wersji europejskiej.


Ale nie niemożliwe :) Zresztą Remi sobie przerobi najwyżej :P

Remigiusz - Nie Sie 26, 2012 03:33

Pokrętła są takie same jedynie tylko ikonki trochę inne :wink: Wiec bez sensu to zmieniać :wink: Mial być klimatronic i deska po lifcie ale plany się zmieniły :mrgreen:

-------------------------------------------------------------------------------

Update:

Wiec tak sterownik pod VNT gotowy i działają jak na razie wejścia sygnałów dobrze :wink: Jedynie problem z RPM sygnałem muszę rozwiązać bo nie czyta jak trzeba lub wiesza się na desce obrotomierz jak jest Arduino podpięte :neutral:







Dalszy plan jest zakup Turbiny GT1852V oraz zaworka N75 i można montować gada :wink:

Kozik - Nie Sie 26, 2012 09:11

Remigiusz napisał/a:
Wiec tak sterownik pod VNT gotowy i działają jak na razie wejścia sygnałów dobrze


kolejny pajączek pod maską ;)

Raptile - Nie Sie 26, 2012 10:55

niedlugo bedzie wiecej kabli jak silnika :D . Moze wsadz silnik elektryczny do R :D
kadzaf - Nie Sie 26, 2012 14:44

Chorewa czego to Remi nie zrobic dla kolejnych koników :twisted:
Tu człowiek musi meczyc sie na serii a jemu ponad 150 i nadal mało :mrgreen:

Remigiusz - Nie Sie 26, 2012 18:11

Pajacka nie będzie widać, wszystko pójdzie jeszcze w ładne opakowanie, peszle czarne i specjalne wtyczki :wink:

Mocy jest mało 155km i dla mnie to auto nie jedzie :wink:

Markzo - Pon Sie 27, 2012 09:38

kiedy montaż napędu 4x4? :D
Brt - Pon Sie 27, 2012 09:52

Remi wiesz co musisz zrobic, żeby zaczęło jechać ?? .... pojeździć trochę czymś wolniejszym ;) Uwierz mi, ze ta metoda świetnie się sprawdza i jest tania :lol:
Remigiusz - Pią Wrz 28, 2012 02:20

Brt, hehe.. nie zawsze to działa śmigam Maluchem i dalej jak się przesiądę na ROvera dalej brakuje mocy :D

Dzis zabrałem się za przygotowanie pod LCD, niestety LCD jest w PL tak ze muszę poczekać żeby go przykleić i wsadzić cale sterowanie w puszkę :mrgreen:




[ Dodano: Pią Wrz 28, 2012 02:20 ]
Update:

Dodałem LCD :wink: do sterownika :wink: Brakuje jeszcze jednego rezystora i ma śmigać :razz: Trzeba będzie tylko zabudować do wszystko do puszki :wink:


lemon1616 - Pią Wrz 28, 2012 11:48

Ładne te wasze auta zadbane przede wszystkim ;)
Remigiusz - Sob Paź 27, 2012 15:00

Dzieki lemon1616, :razz:

Mały test zegarów za pomocy NE555 :mrgreen: Prawie jak w subaru test zegarów :mrgreen:

http://youtu.be/3mz3gWC50GU



Tak szybko jeszcze chyb nigdy nie jechały te zegary :mrgreen: A kilometry lecą :grin:

http://youtu.be/YgHeTNY6gec


Kozik - Sob Paź 27, 2012 18:50

Remi nie sądziłem że to tak zaperdziela ;)
Remigiusz - Nie Paź 28, 2012 02:14

Kozik, hehe.. max prędkość jest coś ok 760km/h potem sie licznik już wiesza i nie liczy kilometrów :razz:
farek - Nie Paź 28, 2012 08:16

Remigiusz, Roverek był w stratosferze?? ;)
Remigiusz - Sro Gru 05, 2012 22:46

Projekt VNt idzie dalej dziś kupiłem blachy na flansze :wink: Niestety są za blachy 15mm i dwie taki płytki waza 15kg i kosztowało mnie 55zl :wink:

[ Dodano: Sro Gru 05, 2012 22:46 ]

kadzaf - Czw Gru 06, 2012 09:05

Po coz takie masywy,8mm spokojne by utrzymała turbko :smile:
Remigiusz - Czw Gru 06, 2012 10:32

kadzaf, Tu nie chodzi o utrzymanie turbo tylko chodzi żeby śruby się chowały miedzy płytami :wink:

Z reszta jak się je trochę obrobi to i tak będzie mniej bo trzeba jeszcze otwory wywiercić :wink:

kadzaf - Czw Gru 06, 2012 11:18

Spoko spoko działaj dalej ,jak ukonczysz to Ci powiem czy zrobiłbym lepiej czy nie :mrgreen:
Remigiusz - Czw Gru 06, 2012 14:00

:roll: :wink:

Wiec tak dziś bylem po Turbinkę :mrgreen: Kupiłem regenerowana w Mielcu w Trans Turbo kzywa Turbo Bogdan, bardzo mily facet z nim pogadałem chwile bo się mnie pytał na co mi taka Turbinka i ze o montażu większej Turbiny w Roverze nie słyszał :razz:

Koszt 800zl bo nie miałem żadnej żeby mu dać, lub ta co miałem GT1549 mówił ze nadaje się tylko na złom a nie na regeneracje :wink:

Pomierzyłem kilka rzeczy i powiem tak ze wyloty po zimnej stronie są o 7mm większe, od strony goracej jest przynajmniej na wylot przelot a nie jak u nas zwężenie :wink:




maniu48 - Czw Gru 06, 2012 14:22

Czekamy na montaż no i foto, video :mrgreen: i hamownie.
Remigiusz - Czw Gru 06, 2012 20:09

Na hamownie tez trzeba będzie jeszcze kasę odłożyć bo będzie na pewno jeszcze remap :razz:

Nowy cel jest 180 do 185 KM :mrgreen: W porywach na 190KM tez bym się nie obraził :razz:

kadzaf - Czw Gru 06, 2012 20:28

Bys zrobił ta dmuchawke na mechanicznym sterowaniu :smile:
Raptile - Czw Gru 06, 2012 20:39

Remigiusz napisał/a:
bo będzie na pewno jeszcze remap



Mowilem Ci osle o remapie :D to ty nie :D a i tak wyszlo na moje :D

[ Dodano: Czw Gru 06, 2012 20:39 ]
kadzaf, wg jest za wolne do vnt

Remigiusz - Sob Gru 22, 2012 22:46

Raptile, Ty mówiłeś coś o remapie już nie kojarzę :?: Bedzie to na takiej zasadzie ze pojadę na hamownie zobaczymy ile wypluje na tym moim sterowaniu i w tedy się zobaczy co się da zrobić jeszcze :wink:

kadzaf, Do takiego czegoś mechaniczne można zapomnieć elektronika to ma ogarniać płynnie i szybko.

[ Dodano: Sob Gru 22, 2012 03:00 ]
I znów mi paliwo złapało przy -5°C coś jest nie halo :neutral: Jutro idzie nowy filtr do środka, ale co dziwne podgrzewacz paliwa na filtrze oraz od cięży działa super bo cale węzę i filtr są cieplutkie :wink:

Lapie to raczej na przewodach z baku bo tamte są lodowate :sad: Ale co minie dziwi ze dolałem 3litry benzyny i na pełnym baku na tych morzach nic się nie dzieje dopiero do polowy baku zaczynają się takie akcje :neutral:

[ Dodano: Sob Gru 22, 2012 22:46 ]
Dalszy plan dziś na VNT byl przygotować na CAD'zie płytkę adaptacyjną . Zrobie to tylko na jednej bo sie da zęby mieć wyzej Turbo :wink:

Pierwsze szkice :razz:




Raptile - Sob Gru 22, 2012 23:36

Remi ty krejzolu :D Rob i dla mnie :D
kadzaf - Nie Gru 23, 2012 00:14

Raptile napisał/a:
Remi ty krejzolu Rob i dla mnie

Rysunek czy flanszki . :mrgreen:

Remi ta uszczelka która kładłes u siebie jest kuta ?
(EL 647444 )

Remigiusz - Pon Gru 24, 2012 00:11

Ciag dalszy jest taki ze narysowałem w końcu płytki jakie są potrzebne :wink:

Trzeba będzie zrobić pierwsza partie i zobaczyć czy się da założyć :mrgreen:

Naki17 - Sro Sty 02, 2013 21:47

Remigiusz napisał/a:


Mocy jest mało 155km i dla mnie to auto nie jedzie :wink:


skąd ja to znam :D ja tez mam już kolo 140 KM w moim roverku 200 i jak dla mnie to tez nie jedzie :(
ale spokojnie Remi po montujmy nasze VNT i zobaczymy jaki będzie efekt ciekawy który z nasz będzie pierwszy z założeniem :)

hebdzik - Czw Sty 24, 2013 21:42

ehhh tylko tyle mi zostaje:) byłem ostatnio u Remika, i miałem okazje sie przejechać jego złomem :P masakra ale to zajebii...e idzie masakra ja to mam kozę i muła a Remi to ze 150 arabów ;p miazga szacunek za chęci i prace która wykonał przy aucie i która zamierza wykonać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Remigiusz - Pią Sty 25, 2013 00:44

hebdzik, Mowie tobie będzie wiosna wpadnij to się coś u ciebie ogranie jeszcze i będziesz zadowolony tez :mrgreen:

Kusi mnie jak cos kupić sobie Aerdodecka i przerobić na Rovera 45 w Kombi :mrgreen: Bo jednak pakowane :roll:

Julek - Pią Sty 25, 2013 20:25

niezle jak ci wyjdzie 185km z tego :D tez musze cos podzialac w swoim r25 bo te 150km na poczatku urywa jaja teraz juz coraz mniej;/
Remigiusz - Sob Sty 26, 2013 01:48

Ok odebrałem kolektor i Turbine od piaskowania :mrgreen: Prawie jak nowe :mrgreen:






hebdzik - Nie Sty 27, 2013 16:27

oo tak na wiosnę się coś podłubie:) a turbina i kolektor;p sam wiesz:) będzie ciekawie na wiosnę :)
Remigiusz - Pią Lut 01, 2013 00:23

Płytki pod Turbo doszły w końcu i pierwszy montaż jest :razz: Jak widać na jednej płytce trzeba będzie szlifnac trochę kolektor flexem bo nie wkręcę tak śrub od GT18 :razz:







tuners - Pią Lut 01, 2013 05:58

No musisz wyciąć zęba ;) heh jakbyś mówił że o taką flansze Ci chodziło to bym podrzucił chłopakom z bazy oni mają wycinkę laserową lub wodą mi wycinali wszystkie flansze pod rozpórki ;D głupi wtedy byłem że nie dałem sobie dać wyciąć pod śruby bo zmarnowałem 6 wierteł dopiero kobalt z dewalta przeszedł przez wszystko

A remi to widzę flansza z czarnej stali jest nie lepiej było z nierdzewki?

Remigiusz - Pią Lut 08, 2013 02:38

tuners, Ja bym to dal tez wyciąć sobie bo mam gości co wycinają laserem na Slasku aż :D ale musiałem zrobić kilka na probe.

Z nierdzewki by był fajny pomysł tylko od strony wydechu to te 15mm zanim drzewiej to auto szybciej zgnije :wink:

[ Dodano: Czw Lut 07, 2013 16:26 ]
Ok, operacja z licznikiem gotowa :D I liczymy od nowa :P



[ Dodano: Pią Lut 08, 2013 02:38 ]
Ciąg dalszy pomalowane Elementy żaroodporną farba :razz: Wszystko ładnie skręcone i może jutro na dalsze pomiary na silniku :P Pierwszy montaż na szybkiego odbył się pozytywnie :mrgreen:




tuners - Pią Lut 08, 2013 09:58

Czy cos trzeba bedzie obracac tzn. Muszle elementyjakies itp czy zostaje tak umiejscowione jak fabrycznie
druga sprawa remi nie bedziesz kolektora owijal bandazem?

hebdzik - Pią Lut 08, 2013 12:25

ja chce taki licznik :P widzę ze prace idą do przodu:D czekam na efekty:D możliwe ze za tydzień będę miał okazje Cie odwiedzić :p
Remigiusz - Sob Lut 09, 2013 02:21

Czemu bym miał bandażować kolektor :roll: To nie benzyna :mrgreen:

Wiec dziś był przymiar i mierzenie wężyka powrotnego oleju i nie wiem co robić z tym. Oryginalny brakuje z 50mm, to by dogiął i by może było ale nie jest to do końca grawitacyjne tylko na prosto :-|














[ Dodano: Sob Lut 09, 2013 02:21 ]
Part II moich pomiarów :)

Napełniłem do miski oleju 4,8l wody żeby zobaczyć wysokość stanu oleju. Trzeba będzie chyba spawać coś do miski jak Firq zrobił bo gwintować do miski się nic nie da jak ścianka ma ~4,5mm :(











Pomiaru rurki powrotu oleju :







maniu_48 zapodał mi jeszcze linka na węzę flexi z nierdzewki do kolektorów. Niby wytrzymują od -50°C do +300°C :) Kupic takie DN16 i spróbować dogiąć od nowa i potem dospawać do orig.



http://www.karbowane.pl/r...i-304-p-70.html

tuners - Sob Lut 09, 2013 06:49

Remi a nie wiesz jak rozwiazywal to w 200ce?
Cos widzi mi sie ze w zla strone to idzie, znacznie prosciej przerobic bedzie kolektor zeby cale turbo byle te 2 cm wyzej

Ty widze remi caly slupek masz do przymiarek heh :P
robienie nowego otworu w misce lub bloku praktycznie uniemozliwi robienie kitow gdyz sporo chetnych nie bedzie chcialo tak ingerowac a kolektory by mozna bylo gotowe wysylac w zamian za stary

A co do bandazy u nas wydechowy przeplata sie z dolotowym ,przez bandaze by nie ogrzewalo tak dolotu

Remigiusz - Sob Lut 09, 2013 12:30

tuners, Problemu nie widzę można by kupić ze dwie miski olejowo i zrobić gotowe króćce :wink: Ale jak mam być szczery to kto będzie to montował oprócz kilka z nas z forum ;-)

Ja sie boje o to ze spadek grawitacyjny powrotu oleju jest za mały zobacz jak jest w originale :wink: Jak robić to i już porządnie. Tylko kolektor by trzeba było nowy odlać, ja się boje mieć to tak przyspawane :-|

tuners - Sob Lut 09, 2013 12:53

Dobrze przyspawany to nic sie nie stanie i tak jakos pasuje turbo przykrecic do silnika jak w orginale
a powiedz mi co wyslales tym co regeneruja dmuchawki skoro twoja jezdzi

Remigiusz - Sob Lut 09, 2013 13:06

tuners, nic nie dałem tym co regenerują :razz:

Fajne opcje znalazłem :mrgreen:





Tylko jest jedno ale ze mocowania dolnego silnika nie ma :sad:

tuners - Sob Lut 09, 2013 17:38

Rozwin bo nie kumam, ktorego mocowania

Po zajrzeniu w temat firq nabieram pewnosci do tego spawania w misce

Remigiusz - Sob Lut 09, 2013 20:29

tuners, Oglądnij sobie 1. zdjęcia gdzie po lewej masz miskę od nas a po prawej masz miski z freelandera i porównaj sobie :wink:
tuners - Sob Lut 09, 2013 20:43

Teraz widze czyli to foto z zamontowana rurka jest z miski od freelanderai tam takie ejscie jest fabrycznie heh o ironio zwlaszcza wiedzac jak wysoko jest turbo we freelandku
a sprawdzilem ten 5 bieg z freelandera i jest taki sam u nas ale za to glowny jest mniejszy co daje dluzsze przelozenia

Remigiusz - Nie Lut 10, 2013 15:38

Chyba ze tego nie będzie dało lepiej zrobić:








Ale jak będzie działać to czemu nie :wink: Najwyżej jak będzie kopciło i pluło olejem pójdzie dziura w miskę.

kadzaf - Nie Lut 10, 2013 17:08

o spływ raczej bym sie nie martwil spokojnie poleci w koncu fi13 :mrgreen:
Remigiusz - Nie Lut 10, 2013 18:12

kadzaf, Jedz sobie pod górkę :P Dlatego mysle Land Rover potem posadził Turbo wyzej bo wydaje mi się ze były problemy z odpływem :neutral:

Ponoć tak jak jest teraz działa jakoś :razz:

tuners - Nie Lut 10, 2013 18:47

Remi przy Fi mniejszym niż 15 czy 16 to u firq nie dawało rady nawet do miski bo kopciła i olejem waliła ...

Dalej zastanawiam się nad ta koncepcją żeby wstawić z freelandka kolektor

skoro masz obydwie dmuchawki pomierzył byś je na wysokość w takiej pozycji jak jest na foto z silnikiem freelandka

kadzaf - Nie Lut 10, 2013 19:01

tuners napisał/a:
mi przy Fi mniejszym niż 15 czy 16 to u firq nie dawało rady nawet do miski bo kopciła i olejem waliła ...

dziwne troche ,skoro cisnienie idzie na dmuchawke to zeby na powrocie były takie problemy .
A ile mm ma otwor na powrocie od dmuchawki ?

tuners - Nie Lut 10, 2013 19:07

Bodajze 16
Tu wlasnie problem, nie tak trudno wstawic dmuchawke jak zapewnic jej taka prace zeby posluzyla troche

kadzaf - Nie Lut 10, 2013 19:22

no to Remi mozesz juz kaleczyc miche ;-)
Remigiusz - Nie Lut 10, 2013 19:32

tuners, Skąd ty masz takie info u Firqa jest 15mm :wink: Przy 9mm mu pluło. Kto mówi ze idę na mniejsze średnice, 16mm będzie zachowane tylko o położenie mi chodziło. U firq'a był ten problem jeszcze ze miał dwie płytki i mu wysiała jeszcze niżej.

Ogólnie tak jak jest teraz turbina będzie dobrze działać bo dwóch w UK tak śmiga i nie narzekają żeby coś dymiło czy pluło. Jak zrobili syfon się problemy zaczęły. :-|

tuners - Nie Lut 10, 2013 21:15

Remi krotka pamiec heh wiedzialem ze wiecej niz 13mm ale pasowalo by chociaz zeby minimalny spadek byl
zeby na postoju przy schladzaniu odplynal. Moze silnik na kantowkach przechylic xd

kadzaf - Pon Lut 11, 2013 09:37

przy takim spadzie przy tej srednicy teoretycznie nie powinno byc problemów ,ale zobaczymy co wyjdzie w praniu :wink:
Remigiusz - Pon Lut 11, 2013 15:56

Dziękuje maniu_48 za pomysł :razz: Wiec tak kupiłem dziś węza DN16 do kolektorów :mrgreen: Za płaciłem za kawałek 30cm coś 5zl :mrgreen: Fajna rura z nierdzewki fajnie się wygina ale jest problem bo ta średnica 16mmm jest po zewnętrznej stronie i muszę jutro kupić 3/4"na probe. przy Dn16 mam w środku jakieś 13,5mm :-|





Rozciąłem jeszcze ta orig. rurkę bo chce takie mocowanie dokupić stożkowe żeby dało tego węzą giętego nakręcić :wink: Jeszcze mam nowy patent jak to zrobić ale to pokaże dopiero jak mi paczka przyjdzie :wink: Patent z innej marki auta :razz:





Dalej to jeszcze mi doszła dziś wtyczka do N75 :mrgreen:



maniu48 - Pon Lut 11, 2013 17:10

Remi a jak by tak Dn18??wtedy w środku było by okolo 15mm
Remigiusz - Pon Lut 11, 2013 17:55

maniu48, Nie ma DN18 jest tylko 1/2" te Dn16 i potem 3/4" DN20 :P Lepsza ta DN20 :mrgreen: Jutro zobaczę dalej co i jak z tym :razz:
maniu48 - Pon Lut 11, 2013 18:38

Myśle ze DN 20 bedzie spoko. Ładnie przyspawać blaszke taka jak orig. od strony turbo a na drugą strone zarobić srubę-napewno jakies przejscióweczki,regukcje są tak ze cos się chyba dopasuje zeby wkrecic w blok-ewentualnie dorobic takie coś

[ Dodano: Pon Lut 11, 2013 18:38 ]
oczywiście zdjęcia podałem jako przykład

Julek - Pon Lut 11, 2013 19:26

no niezle widze ze ciagle pracujesz przy roverku;p
Remigiusz - Pon Lut 11, 2013 19:44

maniu48, Problem żeby zakończyć nie jest, bo jest stożek tylko nie wiem czy 25° czy 60° i w bloku jest drugi taki element i tak śruba co się wkręca tylko dociska ten stożek i jest szczelne wiec nie trzeba nic na konopi mocować. Takie cos wytrzymuje do ponad 100barow i patent jest super :mrgreen:

Ja już mam z katalogu taki stożek z króćcem na węza i nawet na rurkę żeby dospawać :wink:

Ogólnie czekam na mój drugi patent to będzie bardziej P&P bez spawania :P

[ Dodano: Pon Lut 11, 2013 19:44 ]
Julek tak tak roboty trwają minimalnie :wink: Mam jeszcze więcej ciekawostek ale to w króćce pokaże :mrgreen:

Teoretycznie jak zrobię spływ mogę montować bo wszystko mam :mrgreen: Jak będzie siedzieć tylko wydech dorobię u mechanika i tyle :wink:

Julek - Wto Lut 12, 2013 17:07

kurcze juz chce zobaczy jak to bedzie jechalo :D
kadzaf - Wto Lut 12, 2013 20:55

Julek napisał/a:
kurcze juz chce zobaczy jak to bedzie jechalo :D

A pewnie skończy sie na uszczelce albo skrzyni :twisted: :mrgreen:

Remigiusz - Sro Lut 13, 2013 03:00

kadzaf, Niby czemu :-| Na skrzyni na pewno nie a uszczelka tym bardziej :| Ja nie katuje aut jak wy :P

Kilka nowych gratów dziś doszło ale nie będzie to :-| Ten nowy przewód z króćcem ma tylko 11mm w przekroju :evil: Nie wiem jak to śmiga w 2.2 HDI Jumper czy Boxer :-|





Rura gięta 3/4" jest fajna bo ma średnice 16mm w środku ale znowu spadek nie wychodzi tylko prosto jest :mad:

kadzaf - Sro Lut 13, 2013 08:25

Remigiusz napisał/a:
kadzaf, Niby czemu :-| Na skrzyni na pewno nie a uszczelka tym bardziej :| Ja nie katuje aut jak wy :P

Haha widziałęm ze Remi zniesmaczy sie moim postem :mrgreen: Miał być taki mały joke dla odpreżenia sie od tematu :smile:

Co do srednicy wewnetrznej to tez jakos dziw mnie bierze aby spływ o srednicy poniżej 13mm robił taka róznice ,skoro olej gorący to i rzadki prawie jak woda ,wiec czemu miał by nie spływac taka srednica jesli zachowany jest spad grawitacyjny :roll:

tuners - Sro Lut 13, 2013 20:54

Przyszedl mi kolektor zastanawiam sie bo slupek do kupienia w krakowie jest heh ale nadal mam wrazenie ze mozna go przespawac i obedzie sie bez klopotow
Remigiusz - Pią Lut 15, 2013 17:20

Ok wiec tak kilka nowych gratów dziś zakupiłem :) niestety śrubki oryginalnej Banjo z Renault nie dostałem ponieważ muszą zamówić ja na wtorek :neutral:

Ale ta co mam ma dwa otwory w sobie i większą średnice w środku :wink:






Kilka elementów na montaż wskaźnika EMP :wink:





Kupiłem kilka części jeszcze żeby zrobić ten spływ na wężu gumowym ale chyba odpuszczę to i zamontuje na misce od 620 lub freelandera bo mam już patent od Markza na łapę :mrgreen:





[ Dodano: Pią Lut 15, 2013 16:43 ]
Ciag dalszy jest taki ze dorwałem dziś rurkę miedziana i gotowe jest do pomiaru EMP :P





[ Dodano: Pią Lut 15, 2013 17:20 ]
Właśnie przyszło mailem :D Rurka na map-sensora jest gotowa :D







Robil mi to Pan Grzegorz Tyrkal można śmiało do niego pisać tyrkal@o2.pl, super kontakt i koszt tego jest 76zl z wysyłka :)

maniu48 - Pią Lut 15, 2013 19:10

up
hebdzik - Sob Lut 16, 2013 09:21

jest dzieje sie cały czas :D cieszy mnie to:D bo będzie naprawdę się czym cieszyć :D
Remigiusz - Pon Lut 18, 2013 20:14

Dzis doszła rurka i map sensor już siedzi. Mozę jutro kupie łączniki silikonowe i kilka pierdoł i na tym koniec aż do wiosny :P




maniu48 - Pon Lut 18, 2013 20:15

Nie no Remi git majonez-oby tak dalej
Julek - Pon Lut 18, 2013 20:52

no niezle to juz wyglada :D nie mow ze nie katujesz bo po tych modach to sie az bedzie prosil zeby przycisnac :evil: tez mowie ze nie katuje :mrgreen:
kadzaf - Pon Lut 18, 2013 20:55

Cytat:
no niezle to juz wyglada :D nie mow ze nie katujesz bo po tych modach to sie az bedzie prosil zeby przycisnac :evil: tez mowie ze nie katuje :mrgreen:

ja tez nie katuje a PG1 wyszła bokiem :twisted:

Remi czekamy na efekt koncowy do do szczescia juz niewiele Ci pozostało :-)

Firq - Pon Lut 18, 2013 22:30

jaki map sensor zamontowałeś ??
Remigiusz - Sro Lut 20, 2013 18:38

Firq, Taki



Ja aut nie katuje i nigdy nie katowałem nawet jak jest moc nie znaczy ze muszę go cisnąc jak głupiego :roll: Eco-driving pozostaje i tak priorytetem :wink:

[ Dodano: Sro Lut 20, 2013 18:38 ]
Ciag dalszy dziś kupiłem dwa łączniki silikonowe Kolanko i prosty odcinek :wink: Aha i jeszcze wężyk kupiłem silikonowy :wink:

W sumie to nie potrzebnie kupiłem to kolanko ponieważ będę chyba jednak spawał cala rurę dolotu do IC :wink:

Mam tez śrubkę do GT18 i widać fajnie ze jednak od Renault śrubka jest najlepsza, najwięcej dziurek i największa średnica. :wink:







lukasz17 - Sro Lut 20, 2013 22:09

remi to Ty swoj slupek wybebeszyles z zauta i tak go odpicowales ?? czy to mas zjakis dla pokazow?? jakis remont w slupku tez byl czy tak poprostu wybebeszony dla odswierzenia stanu?
Remigiusz - Sro Lut 20, 2013 22:38

lukasz17, Jaki słupek chodzi tobie o kolektor ? :-| Tak mam drugi kolektor wydechowy, był w piaskowaniu i pomalowałem go farba do tłumików. Problem tylko ze nie mam gdzie tech elementów wygrzać w 200°C żeby utwardzić farbę bo jak się ręką zaczyna trzeć to zostaje na łapach srebro :D

Jeżeli tobie chodzi o blok silnika i głowice to jest to silnik na przymiarki :razz:

[ Dodano: Sro Lut 20, 2013 22:38 ]
Aha bylem mierzyć jeszcze i taki FMIC o wymiarach całkowitych: 660x180x65mm by ladnie wpasował miedzy zderzak :wink: Mamy 75mm luzu do zderzaka do wentylatorów.

Problem jest tylko klima i te wężyki oraz ramie na wentylatory ze zbytnio nie ma jak puścić tam tedy rur od FMIC przez miejsce orig. IC :-| Chyba sobie jednak odpuśćże FMIC :|

lukasz17 - Czw Lut 21, 2013 20:08

slupek czyli blok silnika silnik....przymierzasz tak na wyjetym a zmiesci sie miedzy grodzia??:) do takiej turbawki pasowalby wiekszy FMIC
tuners - Czw Lut 21, 2013 20:43

Nie pierwsze to vnt wiec sie nie boj czy sie zmiesci jak cos to szlifierka i majdzel :-) heh remi zauwazylem lubi sobie dawkowac przybytek mocy wiec dopiero pozniej wlozy wiekszy IC
maniu48 - Czw Lut 21, 2013 21:58

Remi ścisnij się za jaja(jądra) i rób FMIC'a.
Po pierwsze: nie ma rzeczy niemożliwych,
Po drugie: dla chcącego nic trudnego.
Zapamietaj sobię to i dogłębnie przemyśl te słowa.

Remigiusz - Sob Lut 23, 2013 15:57

maniu48, Flex wszystko dopasuje i młotek to ja wiem :razz: Nie mowie ze się nie da :P Tylko ze rzeźba będzie z tego :-| Musze z Marzkzem pogadać jeszcze :wink:

Mala inspiracja jak to zrobić w miarę sprawnie :-| Jedynie a raczej duże manko ze nie wejdzie już orig. puszka filtra powietrza. Nie chce stożka mieć :sad:

Jest to w ZR:














tuners - Sob Lut 23, 2013 17:27

Wszystko pieknie i ladnie tylko ciut dlugawe to lepiej wejscie i wyjscie po tej samej stronie
Remigiusz - Sob Lut 23, 2013 17:37

tuners, Trudno coś za coś koszt jest mniejszy :P

Będę montował FMIC z Renualt Scenic lub Megane 1.9 dci albo 2.0 dci



Thickness: 50 mm
Width: 187 mm
Height: 584 mm
Inlet Ø: 50 mm
Outlet Ø: 50 mm
Cooling Type: Air cooled
Material: Aluminium

Miejsce miedzy zderzakiem a wentylatorami jest 75mm wiec idealnie będzie pasował.





Mozna je dorwać od 50 do 150zl a nie 525zl jak za ten:




core: 550x180x65mm,
overall: 660x180x65mm

Rury mam i co lepsze, średnice mi bardziej odpowiadają, bo idealnie na rury kolanka 51mm będą pasować :wink:

maniu48 - Sob Lut 23, 2013 18:12

O i to mi się podoba, robota do przodu i od razu przy turbo.
hebdzik - Nie Lut 24, 2013 09:21

no i dobrze ze będzie FIMC, lubię tu zaglądać bo co chwila się coś dzieje:)Remi wymieniłem termostat i jak ręką odjął, gorąco jak w piekle;p
tuners - Nie Lut 24, 2013 10:31

Remi od 50 do 150 za uzywke a moze byc niestety taka cudowna jak ja wzielem z pilzna ze wiekszosc rdzenia wyleciala przy zakladaniu. Sie wysypywala jak piasek a jak zalozylem i sie przejechalem to wiekszosc wydmuchalo powietrze xd
Pływak - Pon Lut 25, 2013 08:42

Dokladnie jak juz sie rozgladac to za nowka ewentualnie cos z mlodych rocznikow. Tez kiedys myslalem o jakims IC z innego auta ale wiekszosc przezarte przez sol z pozatynkanym i pozaginanym uzebrowaniem. Jak mialem za takie cos dac 150zl to kupilem sobie chinczyka za 300 :) Nie lepiej kupic chinczyka z wlotami po 2 stronach za niecale 300zl i dac do przerobienia? jak znajdziesz jakiegos majstra to ci za pare dych przespawa wloty na jedna strone.
tuners - Pon Lut 25, 2013 11:11

Czyli tak jak miał krzysi3k zastanawiam sie jeszcze nad wezszym wentylatorem bo wtedy by upchal na spokojnie a tak ten wentylator od klimy odbija i od rovera 75 tylko 1.8t ic by pasowalo idealnie bo nie trzeba by sie cisnac z kolankami na poczatku . Ach glupi bylem moglem wtedy wybrac bo mialem obydwa w rekach a ich plus jest taki ze idealnie na dlugosc i wysokosc wypelniaja dolny otwor, nie orientowal sie ktos ile kosztuje nowy z 75 1.8t? Bo na rimmerbros czy jak tam zwal jest ale za 350funtow :-\
Remigiusz - Pon Lut 25, 2013 12:16

Spoko spoko :razz: Szrotu nie będę kupował w chce dorwać na miejscu gdzieś taki żeby mógł oglądnąć. Majstra do spawania Alu mam tak ze to nie problem :wink: Jeszcze może uda mi się dorwać nówkę za free IC z Renault :P

W 220 miałem tez kupiona używkę z Rovera i nie był w złym stanie :wink: 300zl jakoś mi nie widzi się wydawać na IC :wink:

Krzysiek jak dobrze pamiętam wydal na to wszystko ponad 900zl :razz: umnie granica max to jest 150zl, resztę wole wydać na cos innego a nie a IC :P

tuners - Pon Lut 25, 2013 12:29

Ja odbierając od Tomiego widziałem go i wyglądał na dobry ani nie był zalany olejem i miał prawie wszystkie żebra ale nie wpadłem na pomysł potrząsnąć nim co poskutkowało by wyfrunięciem żeber które się ledwo trzymały.
Jak Krzyśka wyszło 900zł jak 300zapłacił za Ic i 50 chyba za przespawanie na jedną stronę

Julek - Pon Lut 25, 2013 14:54

kurde a ja sie tak zastanawiam ze wyjoles silnik z auta i sie tak bawisz hehe :D ladnie to juz zaczyna wygladac . a planujesz robic cos ze skrzynia? czy myslisz ze seria wtrzyma po vnt?
tuners - Pon Lut 25, 2013 16:43

Na vnt mozna splaszczyc moment troche zmniejszajac go przez co skrzynia nie bedzie tak dostawala po dupie :-) poszukaj wykresu firq gdzie moment od 1600 -4500 byla kreska pozioma pomiedzy 300-310 nm
Remigiusz - Sro Lut 27, 2013 14:18

Mały mój filmik z testu:

http://www.youtube.com/watch?v=atNsUV6l05w



Ale niestety jest problem bo mi zasysa gruszkę po 300km bezawaryjnej jazdy znów były schody ze się dusił i gruszka jak flak wygląda :-|

Ale co dziwne przez to ze gruchę zasysa spalanie spadło :D Na pol baku 740km zrobiłem :D :-| WTF

lukasz17 - Sro Lut 27, 2013 21:34

ladnie sie zbiera :) ale to spalanie to chyba zart??
Remigiusz - Sro Lut 27, 2013 21:40

lukasz17, Właśnie ze nie jest żart :-| Albo coś się stało z pływakiem bo niby się zmienia stan ale powoli leci w dol ale tyle km od zatankowania zrobiłem . Nie wiem czy i tak baki nie będę musiał wykręcić i zobaczyć do środka co tam się porobiło ze zatyka mi dopływ paliwa.
lukasz17 - Sro Lut 27, 2013 21:49

zatankuj do pelna i wtedy zobacz ile wyjdzie:D ja na tej ilosci km spalam caly bak :mrgreen:
Pływak - Sro Lut 27, 2013 22:14

Dementuje plotki ze mną wszystko ok ;) A spalanie takie jest niemożliwe... chociaż... na tym forum już turbobenzyny paliły po 7l wiec dlaczego diesel miałby nie spalić 3,5l :rotfl:
Remigiusz - Sro Lut 27, 2013 23:29

Mi się tez w to nie wierzy i coś nie halo jest :-| Rekord mój był 950km na 52litrach rok temu.

[ Dodano: Sro Lut 27, 2013 23:29 ]
Zaleje go na dniach do pełna i zobaczmy ile wjedzie :wink:

lukasz17 - Czw Lut 28, 2013 19:51

ja teraz na 50pray litrach 52-53 robie srednio 700-750 km:D na calym zbiorniku ale petarda idzie caly czas:D
Julek - Czw Lut 28, 2013 23:57

idzie ci teraz jak mi :D 750km zajrzy co z plywakiem hehe :] ja zrobilem 350km i mi pol baku zeszlo :P lepiej zatankuj bo zaraz staniesz;]
Remigiusz - Sob Mar 02, 2013 14:58

No wszystko ok jest z pływakiem spadł na polowe teraz i zatankowałem to weszło tylko 38litrow :P
lukasz17 - Sob Mar 02, 2013 22:09

to chyba cos nie tak z tym plywakiem :mrgreen:
Remigiusz - Pon Mar 25, 2013 17:57

Dzis udało mi się od reki kupić manometry do ciśnienia spalin oraz doładowania :P

Niestety 63mm glicerynowe a chciałem 50mm ale 4 tygodnie trzeba by było czekać. :-|
Wskaźnik do spalin jest tez na 6bara a miało być 4bar bo już na stanie nie było wiec wziąłem taki :razz:

Manometry maja jeszcze dławik dokręcony :wink:

Jeszcze kilka drobnych głupot kupiłem do wężyków :roll:




Jak puści śnieg ładuje Turbo do auta w końcu :wink:

hebdzik - Sob Mar 30, 2013 16:46

i to mi się podoba:D ładuj i jazda próbna:D coraz bardziej korci mnie na to samo:D bo moja turbinka się już poci czyli małymi krokami nadchodzi jej kres:D :razz:
Remigiusz - Nie Mar 31, 2013 22:07

Doszła dziś miska, Dziękuje ślicznie Firq :mrgreen: Niestety podnośnik który zamówiłem okazał się felerny bo jak sie pompuje nie podnosi i prace stoją :-|





hebdzik, Jak masz czas wpadnij w tyg po chipy :wink:

[ Dodano: Sob Mar 30, 2013 21:27 ]
Jeszcze mi trzeba 1/8NPT-27 gwintownik odszukać gdzieś do kupienia i można EGT wskaźnik tez montować :)



[ Dodano: Nie Mar 31, 2013 22:07 ]
VNT controller in the box :D


hebdzik - Nie Mar 31, 2013 22:18

czyli juz wszystko w komplecie:D czekam na efekt:D musze sie przejechac:D
Remigiusz - Pią Kwi 05, 2013 23:17

Jedna wiązka silnikowa od 220 później :D Wiec controller jest gotowy na montaż do Rovera w końcu :wink: Bedzie wtyczka żeby można było w razie czego wyciągnąć sterownik ale żeby wiązki została :wink:



[ Dodano: Pią Kwi 05, 2013 23:17 ]
Kolektor naprawiony :-| Nie radze nikomu gwintować 1/8NPT gwintu w kolektor. Nagwintowałem dziś z tokarzem M10 i wsadziłem przyłącze pod EMP wężyka :wink: Teraz z EGR zaślepki wytnę tamta przyłącze i wspawam na stale od EGT przyłącze nie żadne tam gwintowanie już :wink:

Mam jeszcze wężyki pod manometry tylko węzę trochę za grube i nie wiem jak to przez ścianę grodziowa przepchać. :neutral:

[ Dodano: Pią Kwi 05, 2013 23:17 ]



tuners - Sob Kwi 06, 2013 16:40

Mogłeś przewiercić cienszym wiertłem dziure od śróby na egr i przykrecić w ten gwint razem z zaślepką
Julek - Nie Kwi 07, 2013 01:39

jeju jak to juz wyglada :D juz nie moge sie doczekac az turbinka wleci do autka :D wtedy sie tylko nie dziw jak sie bd do cb dobijal ja sam bede vnt robil :D
Remigiusz - Pon Maj 06, 2013 21:17

Wiec taki krotki filmik montazu sterowania vnt i kilka prob,

Problemy jakie były to ze pokazuje na desce zero obrotów oraz źle pokazywało położenie potencjometru gazu.

Tylko mnie zastanawia czy nie bardziej się powinno ruszać to ścięgno :-|

https://www.youtube.com/watch?v=xPzyuqJ5foU


jrdarus1 - Pon Maj 06, 2013 22:32

Remigiusz, Ta falująca gałka od 1:07 mistrzostwo świata
Remigiusz - Nie Maj 26, 2013 00:48

Autko na sezon letni w koncu umyte jak trzeba :D

Użyte środki:
APC Nielsen
K2 do mycia silnika
Dressing do opon









tuners - Nie Maj 26, 2013 08:00

Wow cud miód i wazelina :-) a co z vnt gotowe już wszystko?
maniu48 - Nie Maj 26, 2013 17:18

a co z komunią??
ArO - Nie Maj 26, 2013 17:28

te fotele z r75 sa przepiekne :D
7Tomi - Nie Maj 26, 2013 19:40

ArO napisał/a:
te fotele z r75 sa przepiekne :D


To są fotele z R45 ;)

Remigiusz - Nie Maj 26, 2013 19:40

VNT nie ma :mrgreen: Lezy w piwnicy i się kurzy :razz: Czekam aż będę miał czas to zamontuje. Części mam już wszystkie z gromadzone :wink:

Nie byłem na komunii :D Czyściłem auto dwa dni :-| Rover ważniejszy :mrgreen:

To są fotele z 45 nie z 75 :P

ArO - Nie Maj 26, 2013 19:48

nawet nie widzialem, ze r 45 byl w takich wersjach :D
Koko_24 - Czw Cze 06, 2013 14:26

Remi komore silnika myłes karcherem i tym środkiem???
Remigiusz - Sob Cze 29, 2013 14:56

Żadnym Kärcher tylko ten płyn i trochę wody w formie mgły z końcówki węża od wody i to wszystko. Potem suszenie kompresorem i środkiem na konserwację gum zapuściłem i szmatka wytarłem. Nie jestem jeszcze w pełni zadowolony. Ale się domyje jeszcze :-)

[ Dodano: Sob Cze 29, 2013 14:56 ]
Nic wiele się nie dzieje jak na razie :D Za dożo podroż za mało czasu na montaż VNT :D

Przerobiłem tylko zaślepkę od EGR pod EGT zamiast EMP ponieważ sonda EGT nie wchodziła z boku kolektora ponieważ jest za długa :)




hebdzik - Nie Lip 21, 2013 14:46

jak tam dzieje się coś czy temat ucichł?
Remigiusz - Nie Lip 21, 2013 23:53

Panie nie ma czasu :razz: Ale temat ruszy za jakiś czas :wink: A ty kości zapodałeś ?
hebdzik - Pon Lip 22, 2013 20:45

heh ja kości jeszcze nie :P dopiero ogarniałem auto mechanicznie bo po zimie miałem mały wysyp:D ale już jest wporzo:D myślę kości zrobić jak będę robił blacharkę wtedy kompa zdejmę i będzie lutowanko :P
Remigiusz - Pią Sie 30, 2013 21:27

Short shift MK2 by maniu48 on board :mrgreen: ;-)

Naprawione kilka drobnostek typu nawiewy :wink:

bociannielot - Sob Sie 31, 2013 09:23

Remigiusz, wiesz ze czekamy na vnt ;p .
Remigiusz - Nie Wrz 01, 2013 00:42

Niestety ale short MK2 tak samo dzwoni jak poprzedni :-| Pod autem wszystko sztywno siedzi nie wiem skąd to klekotanie chyba ze faktycznie się wyrobiło coś w lewarku. A na postoju wibruje jak szalony :sad:





Dalszy ciąg pracy było wciągnie przewodu 10mm do pomiaru EMP przez gumowy otwór :-| Doszedł potem jeszcze kabel 2-zylowy do sondy od EGT :P I chyba na tym koniec, bo średnica przez ścianę grodziowa już więcej nie przyjmie :mrgreen:




I na koniec krotki filmik ze sprawny Softem pod VNT :P W końcu działa jak należy sterowanie :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=buY3AQ2_Ay8

hebdzik - Wto Wrz 03, 2013 09:13

powiem Ci Remi ze ja wiozłem i sciągnołem Waszego Shorta i wspawałem sobie z tego lewarka co mi kiedyś dałeś, i wy skręcałem jak się należy wyeliminowałem luzy na wodziku i dalej dzwoni, nie wiem już co może być ale najprawdopodobniej koszyczek od lewarka chyba ;/ widzę ze w końcu grzebnąłeś przy aucie działaj bo jak Ty zrobisz Vnt to u mnie to samo ląduje ;p
Markzo - Wto Wrz 03, 2013 10:53

Pisałem już to wiele razy i napisze raz jeszcze... przyczyną dzwonienia nie jest short, co widać na waszych przykładach. Nie zmienią tego poliamidowe tulejki w ss czy nawet carbonowe. Dzwoni bo wyrobił się plastik w koszyku i tyle, SS nie ma nic do tego.
hebdzik - Wto Wrz 03, 2013 17:52

to teraz pytanie czy rozglądał się już ktoś za koszyczkiem po jakiś forach albo coś:D
tuners - Wto Wrz 03, 2013 22:06

Remi kiedy to vnt będzie 40cm niżej? :-)
Remigiusz - Czw Wrz 19, 2013 21:41

Za niedługo będzie VNt siedziało bez obaw :D Niestety doszedł kolejny pomysł który będzie realizowany na razie na butli 11kg :D Czyli LPG jeszcze wpadnie do Diesla :P

Nie będzie to z powodu kwestii oszczędności a dla mocy coś a´la NOS :mrgreen:

http://www.autospeed.com/....html?&A=112610

[ Dodano: Sob Wrz 07, 2013 01:06 ]
Dodaje jeszcze ze wpadł mi pewien pomysł ze można by wykorzystać funkcje LDA w sterownia VNT dla LPG żeby operował krokowcem bo to nic innego jak podawanie impulsów na silnik serwo czyli np krokowca od gazu STAG lub podobnych :D

[ Dodano: Sro Wrz 18, 2013 21:00 ]
Dzis montaż miski pod VNT było :P








Powiem tak, jakim cudem się ta uszczelkę da jeszcze raz wykorzystać to nie wiem, ponieważ trzeba odkręcić smoka żeby ja się dało wyciągnąć razem z miska. A jak się miskę odkręci to urywa się uszczelka od miski bo zachodzi za smoka :roll:




Przy nowej już potem obciąłem ten element ;-)




Jutro jazda żeby sprawdzić czy wszystko jest szczelne :P



[ Dodano: Czw Wrz 19, 2013 21:41 ]
Wszystko juzs siedzi :) Brakuje tylko sterownika, manometrów i wydechu :mrgreen:

Wycieków żadnych nie widać było wiec myślę ze będzie git :P
I o to reszta zdjęć :razz:







łącznik elastyczny niestety do wymiany jest i urwałem jedna śrubę od strumienicy :D






















I jeszcze mały film :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=zaZ5leObiKg


Raptile - Czw Wrz 19, 2013 22:58

no remi widze cisniesz ostro z tematem :D szkoda ze trwalo to 30 lat :D dolot łaczysz z seryjną puszką ?
Remigiusz - Pią Wrz 20, 2013 21:06

Raptile, Tak Zabcia :mrgreen: Ta czarna rura jest idealna z długości i trzeba tylko uciąć kawałek końcówki żeby wlazło na redukcje 51mm :P Przynajmniej odpadł tego koszt :wink:

U mnie pewne rzeczy muszą trwać :razz:

[ Dodano: Pią Wrz 20, 2013 21:06 ]
Wiec tak bez sterowania jazda jest całkiem ok pompuje tylko 0,4bara max :D

Wydech w końcu zrobiony :)

[URL="http://s1080.photobucket.com/user/pervavore/media/Rover%2045/DSCN5621.jpg.html"][/URL]

[URL="http://s1080.photobucket.com/user/pervavore/media/Rover%2045/DSCN5616.jpg.html"][/URL]
[URL="http://s1080.photobucket.com/user/pervavore/media/Rover%2045/DSCN5617.jpg.html"][/URL]
[URL="http://s1080.photobucket.com/user/pervavore/media/Rover%2045/DSCN5649.jpg.html"][/URL]

http://youtu.be/rOhFyQL5mwg


[URL="http://s1080.photobucket.com/user/pervavore/media/Rover%2045/DSCN5650.jpg.html"][/URL]
[URL="http://s1080.photobucket.com/user/pervavore/media/Rover%2045/DSCN5619.jpg.html"][/URL]
[URL="http://s1080.photobucket.com/user/pervavore/media/Rover%2045/DSCN5648.jpg.html"][/URL]
[URL="http://s1080.photobucket.com/user/pervavore/media/Rover%2045/DSCN5618.jpg.html"][/URL]

Niestety manometr od doładowania jakiś wadliwy był ponieważ pokazuje teraz 0,4 bara i wskazówka się ułamała trochę :( Trzeba nowy będzie kupić :-|

[URL="http://s1080.photobucket.com/user/pervavore/media/Rover%2045/DSCN5653.jpg.html"][/URL]

Ale co gorzej ze mi auto zgasło w czasie jazdy z sterowaniem nagle szarpnęło coś i koniec było jazdy :-| Check się zaświecił i nie moglem odpalić auta od razu dopiero musiałem czekać 5min :neutral: minimalnie bylem tylko wstanie dodawać gazu bo inaczej szarpało i obroty na zero spadały i znów do góry podskakiwały i gasł silnik :neutral:

greg-si - Pią Wrz 20, 2013 21:40

tragicznie wygląda ten kawałek rury, spasowania można powiedzieć zero
u mnie też rura krzywo się schodziła ale zostało to zespawane na kilkucentymetrowej złączce by nie było żadnych ostrych kantów w wydechu

manometry wyglądają też jak w jakiejś rozdzielni :D

pelson91 - Pią Wrz 20, 2013 21:44

az przedkosciomierza nie widać :D Remi, zejdź chłopie na ziemie :D
Remigiusz - Pią Wrz 20, 2013 22:36

To ma jechać a nie wyglądać, to tylko wydech :mrgreen: Jest tak jak chciałem :mrgreen: Ważne ze nic nigdzie nie stuka i spaliny wylatują z tylu :)

Manometry mam takie jakie chciałem :P Miały być glicerynowe i jestem zadowolony, jeszcze podświetlenie się zrobi :wink:

Na razie leży sterownik tam żebym widział co on robi w czasie jazdy, na koniec puszka wyleci pod deskę, bo na cholerę mi takiego grata na oczach :D

Ale coś się zrypało bo teraz nawet bez sterownika obrotomierz wariuje jak głupi skacze góra dol i potem jak spadnie na zero do szatkuje silnikiem :-|

hebdzik - Sob Wrz 21, 2013 09:52

wszystko fajnie ale z tym wydechem to sie fachowcy nie postarali ;/ ja bym sam to lepiej pospawał :) czekam na efekt końcowy bo chce jazdę próbna :P
Remigiusz - Sob Wrz 21, 2013 10:22

Nie ze się nie postarali tylko ja mówiłem jak ma spawać, wiec to moja zasługa jest :) Nasz klient nasz Pan :mrgreen: Mi tam to pasuje wydech jak wydech :P Nie będę się tam bawił i spawał tego ładnie bo nie widzę najmniejszego sensu :wink: Przekrój jest jak trzeba i git :mrgreen:

[ Dodano: Sob Wrz 21, 2013 10:22 ]
Jak coś to wpadnij :D ogólnie to już jest koniec teraz tylko rozwiązać muszę problem co go boli ze mam checka :-|

hebdzik - Sob Wrz 21, 2013 14:26

wpadnę wpadnę :) muszę jakoś wygospodarować czas na będę na studiach w Rzeszowie:)

[ Dodano: Sob Wrz 21, 2013 14:26 ]
i wytnij katalizator, bo już pora:) ja wyciąłem mam kompletny przelot i zbiera sie z dołu fajniej

Remigiusz - Pią Wrz 27, 2013 01:46

hebdzik, Kata tam już do dwóch lat nie ma :mrgreen:

Zrobiłem teraz jakieś 150km i jak na razie nic się nie dzieje już, nie gaśnie auto choć błąd pozostał w formie checka :( Nie wiem co winna była. :-|

[ Dodano: Wto Wrz 24, 2013 00:42 ]
Skręcony jest teraz boost na 1.7 bara przy overboost dochodzi do max 1.8bar :wink: Choć pozostaje jeszcze zabaw z ustawieniami :-|

Bylem dziś na Autocomie ;)

P1404 - EGR (odłączony jest bo go nie ma )
P0102 - MAF (przeplywki tez brak )

Ale teraz dziwne kody były:
P1222 - pump timing fault, tractor syndrome mode
P0251 - Injection Pump Fuel Metering Control "A" Malfunction (Cam/Rotor/Injector)
P0336 - Crankshaft Position Sensor A Circuit Range/Performance

Chyba są to błędy jak zaczęły obroty spadać na zero i silnik sam falował obrotami sobie góra dol :-| Kręciłem dziś go kilka razy do oporu i nic się nie działo jak by zniknął albo się nauczył :roll: :-|

Gosc się tylko zdziwił jakim cudem mi kreci na postoju 1bara :razz: Choć jemu tłumaczyłem ze VNT zamontowane jest :roll: I wspomniał ze lipna pompa siedzi :mrgreen:

Jak na razie jazda bardzo mila i przyzwoita choć nie do końca jeszcze ustawiłem sobie jak bym chcial, ale tak to działa teraz sterowanie superowo :wink:

[ Dodano: Pią Wrz 27, 2013 01:46 ]
Pierwsze próby ustawienia sterownika :mrgreen: Trochę roboty mnie jeszcze czeka żeby to wystroić :-|


http://youtu.be/2sN9oJxCliM


http://youtu.be/5UKZRUB06qc


http://youtu.be/oCX3KthLlx0

Raptile - Sob Wrz 28, 2013 23:19

jakoś cięzko mu to idze
Remigiusz - Pon Paź 07, 2013 00:53

Mały update bo nie każdy wie ze miałem teraz do dwóch tygodni problemy z autem :mrgreen:

Problemem jednak nie bylo sterowanie VNT Arduino lecz kabel od czujnika położenia walka na skrzyni CKP :( Ten kabel jakoś nie może być za blisko skrzyni biegu i nie może być tez zgięty bo jakoś zanika pole magnetyczne i ECU wariuje od pompy i dawkuje dziwnie paliwo oraz sam się wkręca na obroty :-|

Przez to ze Turbo wisi niżej mi kable z wtyczka dociskało aż do samej skrzyni biegów :-|

Kolejny check engine jest ale na szczęście zakrywa mi sterowanie widok na lampkę :mrgreen:

Druga sprawa to naprawione jest jedno podgrzewanie fotela kierowcy :wink: Zrobiłem tak jak w starym komplecie foteli ze grzeje non stop na full, termistory wywalone :mrgreen: Fotel od pasażera pali niestety bezpiecznik jak się włączy ale to następnym razem zaglądnę co tam nie tak jest :P

maniu48 - Pon Paź 07, 2013 19:44

ooo guut. czyli autko jezdzi nareszcie. kurcze nawet nie mamy kiedy pogadac :cry:
hebdzik - Czw Paź 10, 2013 17:09

to muszę się w końcu wybrać do Ciebie:D na testy:D
Remigiusz - Sob Paź 12, 2013 20:01

Problem jest nadal z czujnikiem CKP. Mam drugi czujnik i problem jest nadal ten sam, choć dokręciłem mocniej czujnik i trochę to pomogło ale nie wolno go dotykać :-|

http://youtu.be/GPxug7BVRcs


Raptile - Nie Paź 13, 2013 10:34

to po co go dotykasz :D
Remigiusz - Wto Paź 22, 2013 18:52

Raptile, Po to ze ma to sztywno siedzieć :D

Mam 200KM


greg-si - Wto Paź 22, 2013 19:54

Ale to wykres ZR a nie R45 :P
Normalny wykres kiedy będzie?

Remigiusz - Wto Paź 22, 2013 20:44

greg-si, Zobaczę czy będzie możliwe hamowanie w zimie auta :wink: Niestety jeszcze nie do końca jest to sterowanie ustawione jak bym chciał i teraz gorzej z czasem u mnie :mad:

Ale pojawić się pojawi :wink:

hebdzik - Sob Lis 09, 2013 09:33

co tu tak cicho Remi :P ?
Remigiusz - Sob Lis 09, 2013 11:58

Co ma być hehe.. Od tygodnia autem nie jeździłem :-) stoi i czeka na lepsze czasy :-) nic wiele nie planuje na razie, jedynie to słupek jest w przygotowaniu :-) więcej projektów na okres zimowy nie będzie :-) na wodne jedynie ic na przód wpadnie :-)

[ Dodano: Sob Lis 09, 2013 11:58 ]
Zobaczę co jeszcze będzie z kasa to lpg wpadnie tylko ze zwor iglasty drogi strasznie jest :-) i zobaczę w tedy czy będzie działać ok czy trzeba sterowanie pod wytryski budować :-)

bociannielot - Sob Lis 09, 2013 12:44

Remigiusz napisał/a:
pod wytryski budować
że jak :lol: .
Remigiusz - Pon Lis 11, 2013 13:36

bociannielot, Wtryski gazu LPG :wink: Chce na dwóch wtryskiwaczach zrobić do dolotu, jak mam być to elektronicznie sterowane :wink:

[ Dodano: Pon Lis 11, 2013 13:36 ]
Jest wykres, nie moje auto akurat ale ma dokładnie to samo wpakowane co i ja mam :wink: Jedynie co ma więcej to FMIC oraz Wastegate dodatkowo zamontowany i był pod to remap robiony :wink:

Hamowanie było robione na 1,9bara boost ale dziwnie to wyszło:

[img][/img]

Markzo - Wto Lis 12, 2013 08:51

166KM i 300Nm?
Remigiusz - Wto Lis 12, 2013 15:21

166km i 400 nm jemu wyszło choć te górki jakieś dziwne :-( co gorzej to już wynik po remapie :-)

Porównaniu do wyniku od firqa lipne :-)

Markzo - Wto Lis 12, 2013 15:43

z wykresu wychodzi na 300Nm, ale i tak dupa troche
Remigiusz - Wto Lis 12, 2013 15:56

Markzo, Jest to wykres UK czyli masz HP in Ftlb :P Na telefonie ten wykres fajnie dokładnie widać :wink: No lipa ale teraz nie wiem czy to wina sterowania VNT czy jak :wink:
Markzo - Wto Lis 12, 2013 16:06

racja, nie popatrzylem na jednostki
Remigiusz - Wto Lis 12, 2013 16:34

Choć z tej firmy co robił pomiary i remap jak widzę i mi napisał wszystkie Diesle jakieś takie dziwne skoki maja i górki :-|


bociannielot - Wto Lis 12, 2013 17:13

Remigiusz, taka firma chyba :roll: .
Remigiusz - Pią Lis 15, 2013 01:42

Markzo, Huber sprzedał hamownie ? Musze zadzwonić do niego jak będę teraz by zrobił jakiś pomiar, było by dobre porównanie bo już drugi wykres mamy z VNT :wink:

[ Dodano: Pią Lis 15, 2013 01:42 ]
Ok ustawienia w sterowaniu pod VNT zmienione nowe opcje odkryte i teraz to śmiga fajnie :mrgreen:

Ale wywaliło znów mi korek od płynu chłodniczego i się płyn wygotował :-| Mialo to miejsce na Słowacji przed granica zaraz a jazda była spokojna za ciężarówka, nagle wysiadło ogrzewanie i po 5 minutach nagle rosła temp silnika :evil:

Korek wydarło na bok leżał pod zbiorniczkiem i pusty zbiornik dolałem jakieś 2,5litry płynu dokręciłem korek i dojechałem bez żadnych obaw :-| Identyczna sytuacja miała miejsce przed kupnem Rovera u poprzedniego właściciela nagle do mnie dzwonił ze mu płyn się wygotował w mieście i żebym mu pomógł :wink:

Chyba podmienię jednak termostat i nowa pompę wody zakupie :wink:

hebdzik - Pią Lis 15, 2013 02:24

ja tez tak miałem ze gotowało mi wodę co kilka dni, fakt ze korka mi nie wywalało, okazało się ze miałem mega zapowietrzony układ i aż pół dnia trwało odpowietrzanie, łącznie z wymiana termostatu, Remi działaj :P bo kolejny po VNT w kolejce ja jestem i liczne na Ciebie;p :P
Remigiusz - Sob Gru 07, 2013 17:32

Kolejny sterownik VNT zrobiony :D :mrgreen: Bi-Turbo :mrgreen:

Wymieniłem tez korek na nowy zobaczymy na wiosen pójdzie chyba jeszcze pompa wody do wymiany :wink:


gammathough - Sro Gru 11, 2013 09:05

Hm, dziwne, bo w tej serii podobno układ się sam odpowietrza ;)
Remigiusz - Sro Gru 11, 2013 18:10

gammathough, No sam się odpowietrza ale jak coś z korkiem jest nie tak, to się gotuje albo termostat wisi nie wiem :mrgreen: Wymienię wszystko :wink:

Mialem teraz przyjemność ze padł mi czujnik położenia walu całkiem i to drugi raz już w tym roku :-| Co dziwne ze się łamie ten czarny kabel od wtyczki do czujnika, a ze jest to zespolone to trzeba całość wymieniać :neutral: Zakupiłem nowy Boscha 0 281 002 121 za 80zl i tańszy jest od podrobi FAE bo kosztuje aż 150zl :P

Zamontowałem i wszystko działa jak trzeba. wsadziłem teraz ten kabel od czujnika w oplot. Ale ujechałem jakieś 150km i zapchał mi się znów filtr przy pompie jakieś cholerne opiłki przelatują przez filtr paliwa bo już nie wiem skąd się to bierze :-|

bociannielot - Sro Gru 11, 2013 19:37

ciesz sie ze filtr Ci sie zapchał, a nie przeleciały do pompy :ok:
Remigiusz - Wto Gru 17, 2013 01:47

bociannielot, Ale wiesz ze to się już drugi raz tak stało :-| I nie wiem skąd to się bierze, filtry mam aż dwa przed pompa i dalej przelatuje syf :neutral: Plan mam teraz przerobić te węzę metalowe na gumowe co idą od filtra do pompy :wink: I zobaczymy, jeszcze może zamontuje filtr taki od malucha na węzą przed sama pompa :wink:

Pompa by to sobie przemieliła :P

[ Dodano: Wto Gru 17, 2013 01:47 ]
Byłem dziś tankować bo świeciła mi kontrolka już i zrobiłem na pełnym baku 900 km :-) wlazło tylko 48l hehe..

Spalanie na poziomie 5,5l na sto km :-) jednak jazda do 90 na godzinę robi swoje hehe..

Znow trzeba będzie kat wtrysku ustawić bo lipnie pali na mrozie :-)

hebdzik - Wto Sty 07, 2014 21:11

lubię tu zaglądać bo co chwilkę się coś dzieje na + :P

[ Dodano: Wto Sty 07, 2014 21:11 ]
hallo :P dzieje sie tu co :D ?

Remigiusz - Sob Mar 22, 2014 19:00

Na plus się nic nie dzieje :wink: Jak na razie na nowy rok same problemy były i nadal są :wink: Brakuje aktualnie słupka od strony kierowcy który się stopił trochę przy probie montażu słupka na niego :D

Mam Autocoma :mrgreen: Wiec błędy pokasowałem hehe..

I podkręciłem trochę ustawienia przy Turbo :razz: Do 1.8-1.9 bara dochodzi czasem :mrgreen:

[ Dodano: Wto Sty 07, 2014 21:54 ]
Szukam kogoś co robi flokowanie na terenie Podkarpacia :wink:

[ Dodano: Czw Mar 20, 2014 12:07 ]
Nowy zakup na nowy sezon letni :D

4x Dunlop BluResponse 195/50R15 DOT4813 :mrgreen:



[ Dodano: Sob Mar 22, 2014 19:00 ]
Nowe wtryski on board za niedługo dziś była przebudowa ich :P

Przy zmianie kol dziś zauważyłem ze moje gumki w tylnym zawieszenie są już na wykończeniu :( Czekam mnie za niedługo PU z Olkusza :wink:





greg-si - Sob Mar 22, 2014 19:05

Remigiusz napisał/a:
Czekam mnie za niedługo PU z Olkusza :wink:

Słuszna decyzja :)

hebdzik - Sro Mar 26, 2014 03:56

czyli sie coś jednak dzieje:D i to na plus:D o słupek sie nic nie martw :P już jutro będzie w moich rekach:D po flokowaniu:D tak jak obiecałem ;P jak wrócę do domu koło 3 :P to Ci dam jedno zdjęcie na zachętę słupka z zegarem przed flokowaniem ;)

[ Dodano: Sro Mar 26, 2014 03:56 ]






mam nadzieje ze Ci sie spodoba ;)

Remigiusz - Sro Mar 26, 2014 07:58

I po co to Panie flokować :D Wygląda super :P Sie już nie mogę doczekać :P

Co do wtrysków to powiem tak jest banan :mrgreen: Lepiej to ciągnie niż od SDI lepszy dol tylko trochę więcej dymu jest ale tak to już jest :mrgreen:

Musze to wyregulować jeszcze i jedynie pozostaje remap i FMIC na liście oraz hamowanie :mrgreen:

hebdzik - Czw Mar 27, 2014 19:34

i tak jak mówiłem i obiecałem słupek wyflokowany :D powiem tak wygląda mega:) robota zrobiona profesjonalnie :) fakt nie jest to tania rzecz ale na prawdę warto :D











Remigiusz - Czw Mar 27, 2014 19:42

hebdzik, haha.. wygląda zarąbiście tylko myślałem ze jasne będzie jak był orig boczek :P Ale nic :mrgreen: Sie już doczekać nie mogę :razz: Dzieki wielkie jakoś się z rekompensuje :P
hebdzik - Czw Mar 27, 2014 19:55

nie ma sprawy:D Moja pomoc w ramach dobrej współpracy:)
Remigiusz - Sob Mar 29, 2014 12:54

Ok wiec tak,
Arduino Box schowany został pod deskę :mrgreen: W leciał za to słupek do środka :mrgreen: Wygląda naprawdę pierwsza klasa :wink: Wszystko ładnie działa i podłączyłem jeszcze wskaźniki pod Dimmer żeby nie waliły tak po oczach w nocy :razz:

Znalazł tez się problem czemu tak malo Turbo pompowało, okazało się ze pękł wężyk przezroczysty które zostały teraz zamieniony na gumowy od paliwa :P Teraz ładnie pompuje do 1,7bara i się utrzymuje jak trzeba. Choć max boost mam na 1,55bara.
EGT przy ostrym gazie idzie do 720°C ;)

Wtryski ładnie śmigają choć trochę za bardzo kopci ale czuć moc :mrgreen: Ważne ze się auto doczekało zrobienia tych zegarów jak chciałem ;)




hebdzik - Sob Mar 29, 2014 17:17

nie ma co :D profi robota :D
maniu48 - Sob Mar 29, 2014 18:04

No co jak co ale to -profeska :brawo:
greg-si - Sob Mar 29, 2014 18:13

Coś mi się wydaje że ciut kiepsko są nakierowane te wskaźniki.
No ale dobrze że są :)

To jak, wyprzedzisz mnie teraz :D Ile kuniów to będzie miało?

Remigiusz - Pon Mar 31, 2014 14:46

greg-si, hehe.. idealnie na kierowane nie sa i chyba jeszcze zmienię doładowanie na EMP bo lepiej się czyta środkowy zegarek niz dolny na którym jest teraz boost :mrgreen:

Jeszcze chyba mój nie da rady :mrgreen: Trzeba się na hamowanie wybrać i zrobić od razu remap, tylko teraz musze najpierw kase na hamulce i zawieszenie wydac bo to wazniejsze :P

[ Dodano: Pon Mar 31, 2014 14:46 ]
https://www.youtube.com/watch?v=HwAryJ4NwSM


bociannielot - Pon Mar 31, 2014 15:21

Jur inglisz is very gud maj mejt :ok: ;-)
Remigiusz - Czw Kwi 03, 2014 18:17

Krotki filmik jak bardzo to kopci przy pedale w podłodze :P

http://youtu.be/MzyNdJoGkWg

rafalmis1 - Czw Kwi 03, 2014 18:43

:mrgreen: jest lokomotywa :mrgreen:
ArO - Czw Kwi 03, 2014 19:10

Nie jest źle :)

btw

Markzo - Czw Kwi 03, 2014 20:11

jaki parowóz... weź ogarnij program bo wstyd :-|
Remigiusz - Czw Kwi 03, 2014 20:17

Remap to zawsze kompromis miedzy mocą a kopceniem :mrgreen: Zobaczymy ile pokaże na rolkach najpierw, potem będzie decyzja ;)

I tak według wielu nie ma to jeszcze tragedii :P

hebdzik - Pią Kwi 04, 2014 08:05

nie jest źle:D ja jak miałem u siebie przedawkowane paliwo to robiłem zasłonę dymna:D
gammathough - Pią Kwi 04, 2014 17:38

Poka no filmik jak Ci się zbiera od zera do sety! Poka! Poka! :twisted:
LookMyWay - Pią Kwi 04, 2014 20:48

Dobry diesel musi kopcić! :mrgreen:
Remigiusz - Sob Kwi 05, 2014 19:03

od 0-100 filmiku nie będzie mi na to szkoda skrzyni :mrgreen:

Dzis filmik nakręciłem jak kopci z tylu :P

http://youtu.be/TpVq4HD4yvc


Markzo - Sob Kwi 05, 2014 21:09

W razie konfliktu z rosja bedziesz mogl maskowac ruchy polskich wojsk :ok:
tuners - Sob Kwi 05, 2014 21:16

Tyle dymu to nie kopcenie tutaj masz jak mi wtryski zaczely swirowac

Remigiusz - Sro Kwi 09, 2014 13:20

Chyba mam przyczynę kopcenia :D





Pekl na 3cm około waz od IC górny :P Dzieki wielki dla hebdzika który mnie uratował rura w Tarnowie i udało się do Wiednia dojechać :D Spadłą jeszcze po drodze ze 3 razy ale w końcu skręciłem na maxa jeszcze jedna swoja opaska i trzymało. Jechałem z 12h i dobrze ze nie było ruchu na drogach wiec można było się turlać po mału ;)

Nowa 17225-PFT-E00 zamówiona od Hondy ale gady podrożały na 180zl z 90zl parę lat temu :( No ale nic ważne ze będzie znów doładowanie :D

lukasz17 - Sro Kwi 09, 2014 18:38

Remi to i tak slabo kopci moj troche bardziej po samym chipie i wtryskach z SDi :P chyba jednak trzeba podkrecic wkoncu to turbo:P
RAKU_44 - Pią Kwi 11, 2014 11:58

Modowałeś wtryski od SDi czy te z iDT?
Może chcesz się pozbyć tych z SDi? :D
Te modzone to już pod vnt czy do wszystkich klekotów można by takie wsadzić?

Remigiusz - Pią Kwi 11, 2014 14:33

Wtrysków z SDI nie modziłem bo nie ma to sensu, z tymi końcówkami trzeba podnieść cieśninie nawet do góry, fajnie by było na 220 albo 230 bara mieć, w tedy by lepiej rozpylało paliwo :wink:

Tych z SDI na razie się pozbyć nie chce bo mam jeszcze 25 idt w domu :mrgreen:

To można do wszystkich wsadzić IDT ;)

bociannielot - Pią Kwi 11, 2014 16:21

Remigiusz napisał/a:
To można do wszystkich wsadzić IDT
to czemu do 25 nie wsadzisz :?:
Remigiusz - Pią Kwi 11, 2014 16:31

bociannielot, Musiał bym kupić końcówki znów a skoro mam wtryski sdi to ich wykorzystam sobie :wink: Na razie aż tyle mocy mi w 25 nie trzeba a wydatki są na razie inne ważniejsze w 25 niż moc ;)
bociannielot - Pią Kwi 11, 2014 16:32

Remigiusz, czyli jak mam czipsy i decat to moge wywalic wtryski sdi i wstawic te od idt po tuningu ?
Remigiusz - Pią Kwi 11, 2014 17:10

Możesz wstawić sobie :wink: Tylko nie wiem co na to Turbo i ciśnienie w kolektorze :wink: Ogólnie żeby uzyskać więcej mocy jak 160KM trzeba niestety już wymieniać Turbo bo będzie HGF dmuchało. G-seria ma np na początek już gt17 :wink:
Julek - Pią Kwi 11, 2014 18:40

kurcze dawno tematu nie obczajalem a tu takie bajery :D czekam na wykres z hamowni:)
RAKU_44 - Pią Kwi 11, 2014 18:43

To w końcu sprzedałeś R czy nie ?
Ja chyba jednak obstawię na początek SDi skoro ma brakować tlenu.
A jak to jest z mapami? One były robione pod ori wtryski czy już pod SDi?

Remigiusz - Pią Kwi 11, 2014 19:49

RAKU_44, Mapy są pod wtryski SDI robione czyli pod większą dawkę :) R 25 na razie nie sprzedałem jakoś mi szkoda :D Musze go najpierw wypieścić :P
gammathough - Sob Kwi 12, 2014 16:43

Tak mnie coś tknęło- przy takich modach silnika nie zamierzasz zmieniać układu przeniesienia napędu?

Wersji skrzyń PG-1 trochę wyszło :)

Remigiusz - Sob Kwi 12, 2014 17:59

Co chcesz zmieniać w pg1?

Jedynie jak coś padnie to sprzęgło i łożyska metalowe. Na razie się nic nie dzieje wiec sensu nie widzę :)

gammathough - Sob Kwi 12, 2014 18:19

Nie chodzi mi o modzenie w PG1, tylko poszukanie innej wersji PG1 z lepszymi przełożeniami (nie znam się aż tak na mechanice, więc mogę brzmieć jak lama, ale wuj :D ) :)
Remigiusz - Pią Maj 23, 2014 11:31

Trochę news z wyspy. kolega co ma ZS'a i ten sam zestaw co ja :mrgreen: Jedyny plus bo ma zewnętrzny Wastegate ale o tym trochę później :wink:



Wiec tak, wtryski hybrydowe IDT z końcówkami TD200, GT1852V i jak widzę remap na 60mg/stroke ;) Dodam ze pompa Vp30 max uciągnie 70mg/stroke :razz:

1.90bara boost mamy taki wykres :P



1.7bara mamy takie cos :roll:


Co ciekawe EMP zawsze na max poziomie 1.7bara do odcinki co trochę dziwne dla mnie jest bo przy takim doładowaniu na 1.9 bara to ja nie potrafię mieć EMP 1.7 powyżej 2.0 bara zawsze jest i chwile nawet 2.5bara. Zaczynam myśleć ze jednak trzeba będzie Wastegate montować bo jak widać chroni to nieźle głowice :wink:

Co do wykresu widać ładnie jak już mówiłem lag dużego Turbo :wink: powyżej 2.500 dopiero pompuje jak trzeba, i dla mojej jazdy na niskich obrotach trochę lipa i nic dziwnego ze nie potrafię uzyskać 1.7bara boost poniżej 2.500 :wink:

Max moc przy 3.300 rpm tez fajne jest, kto tak daleko ten silnik kreci :P

Zapraszam na shitstorm :P

[ Dodano: Nie Maj 04, 2014 15:29 ]
Chyba myślę ze z tym WG nie jest do końca dobry pomysł, teoretycznie można wykorzystać do tego zawór EGR i zrobić sterowanie na podciśnienie stałym sygnałem PWM z N75 zaworkiem oraz czujnikiem np na 2bar żeby zwierał i gotowe.

Spaliny by można puścić do wydechu lub zrobić screamer pipe pod auto :wink:

[ Dodano: Pią Maj 23, 2014 11:31 ]
Wiec tak auto z chipowane przez mnie :) w końcu nie kopci jak opętany od dołu juz :) jedzie dalej jak trzeba i góra końcówki obrotów jest na 4900 rpm :)

bociannielot - Pią Maj 23, 2014 12:03

Remigiusz napisał/a:
w końcu nie kopci jak opętany od dołu juz
nie uwierzę jak nie zobaczę, wstaw filmik dla porównania jak będziesz miał czas ;-)
tuners - Pią Maj 23, 2014 12:26

Remi slabo slabo bedzie 200 bedzie piwo na zlocie hahaha dobry tekst kto kręcido takich obrotów xD u mnie dopiero się obudzi powyżej 3tysi a gdzie dopiero lpg 250stuknie to opijać będziemy :-)
Raptile - Pią Maj 23, 2014 13:22

Remigiusz napisał/a:
Max moc przy 3.300 rpm tez fajne jest, kto tak daleko ten silnik kreci


hahaha sry ale nie moge :hahaha:

Remigiusz - Pią Maj 23, 2014 18:15

No to jestem ciekaw tuners ;)

Na zlot nie jadę więc picia nie będzie też :)
Trzeba u ciebie będzie mapy podkręcić to się może wcześniej będzie wkrecala turbina ;)

Nad LPG tez myślę jeszcze :)
Co do filmu do może to potrwać bo uchwyt w Polsce został :)

lukasz17 - Pią Maj 23, 2014 21:36

Remi potrafisz ogranac tak mapy te po chipie zeby nie dymil jak lokomotywa ?? :D bo moze wkoncu cos bym z tym zrobil :D
Alexi - Pią Maj 23, 2014 22:21

lukasz17, Diesel musi dymić. A tak serio... gdy ktoś Cię wkurza z tyłu to bieg w górę gaz w dół i zasłona dymna :D Kocham to.
tuners - Pią Maj 23, 2014 23:00

Ja się tylko nad jednym zastanawiam , jak mu się udało niuta tak nisko utrzymać
Remigiusz - Sob Maj 24, 2014 02:24

Komu kopci ? Ale sorry na wtryskach sdi i orig turbo to auto mało co kopci :)
Jak dla kogoś to jest strasznie to wiele mocy nie uzyska :)

Brak dymu niestety jest mało mocy choć można to ograniczyć ze wali trochę mniej :)

Ja na tych td200 nie widzę nic w lusterkach jak dawałem Pedal w podłogę na niskich obrotach :)

Niuta Nisko mieć nie jest żaden problem wystarczy sobie mapkę momentu ustawić :)

Ja mam teraz do 2.5 tys RPM ustawione poniżej serii ale i tak ciągnie dobrze z mniejszym dymem :)

bociannielot - Sob Maj 24, 2014 08:37

Remigiusz napisał/a:
Ale sorry na wtryskach sdi i orig turbo to auto mało co kopci
zapraszam do mnie, chyba że mamy nieco odmienne definicje stwierdzenia mało kopci ;D
Alexi napisał/a:
A tak serio... gdy ktoś Cię wkurza z tyłu to bieg w górę gaz w dół i zasłona dymna Kocham to.
ja też :D
Remigiusz - Sob Maj 24, 2014 13:26

bociannielot, Nagraj filmik jak to u ciebie kopci :wink: Ja u siebie mam pewien limit gdzie jest chmurka akceptowalna przy wysokich obrotach i pedał w podłogę :wink:
bociannielot - Sob Maj 24, 2014 15:36

Remigiusz, jak ostatnio nagrywałem 0-100 to nagrałem obrotomierz i wskaźnik temperatury więc niekoniecznie musi mi się to prędko udać ;D
lukasz17 - Sob Maj 24, 2014 17:20

u mnie tak do 3tys znacznie widac w lusterkach ze dymi :D ale skoro nie da sie tego skorygowac to trudno :P 2 lata tak jezdze to i kolejne lata tez tak przejezdze :D
Remigiusz - Sob Maj 24, 2014 17:30

Teoretycznie trochę dymu może być do 2.200rpm zanim Turbo na GT1549 się włączy porządnie na obroty :wink:

Te nasze maflessy co maja trochę się nadają na korektę bo dol jest strasznie podlany już od 1.000 rpm :mrgreen:

Ja i tak uważam ze Angole strasznie chaotycznie robią te mapy jakoś :-| Widać jak niektóre dane wklepane w nich są :neutral:

Choć i tak się liczy jak to potem jedzie niż same mapki ale ;)

Alexi - Sob Maj 24, 2014 21:54

Remi ile cię kosztowały te końcówki td200 ? Mam akurat na zbyciu 8 wtrysków iDT więc mogę pokombinować :D
Remigiusz - Sob Maj 24, 2014 23:33

Poszukaj ich na allegro tam ich kupiłem ale coś ok 300zl :wink:

Tylko przy nich remap jest mus :P Chyba ze lubisz bardzo dużo dymu :mrgreen:

Alexi - Nie Maj 25, 2014 11:17

Trochę drogie jak na same końcówki. Chyba że są nowe. Zapodaj link do aukcji lub do sklepu użytkownika.
Remigiusz - Nie Maj 25, 2014 12:26

Jak drogie to są nówki :) wpisz sobie nr końcówek jest tylko jeden sklep :)

Wszystko było podane tutaj w temacie :)

Alexi - Pon Maj 26, 2014 22:22

Albo jestem ślepy (i nie jest to wykluczone) albo po prostu nie ma nigdzie wzmianki o numerze końcówek. Bądź człowiek daj link do sklepu.

Jedyne co znalazło google to http://moto.trojmiasto.pl...ogl7631476.html
ale cena mało fajna bo 85 zł sztuka.

Chyba cofam to co napisałem :D Na ebay.co.uk cena to około 120 zł/szt

Może Remi masz mapy maffles z obniżonym momentem coby mi sprzęgło nie świrowało ?

Remigiusz - Wto Cze 03, 2014 23:48

Alexi, Zdjęcia oglądałeś :D :razz:

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=842046#842046

dsla145p208

Na allegro widzę są po 66zl/sztukę ale masz za nówkę i to jest bardzo TANIO jak za taki precyzyjne coś ;)

Mam mapki z mniejszym momentem choć mogę ci zrobić co tylko chcesz :D

[ Dodano: Pon Cze 02, 2014 20:15 ]
Mechanizm VNT się zapiekl przez moja jazdę dziadkowa :mrgreen: :P

Kupiłem środek, który się zapoda przez EGR w Turbo :wink:


Ustawiłem jeszcze trochę Turbinę na 1,7bara peak do 2 bara i teraz można powiedzieć ze wciska fajniej w fotel :wink:

Dalszy plan jest wywalić map sensora z Rovera i zostawić tylko ten od VNT co dokupiłem na 2,50 bara i jego w kalibrować w ECU żeby widział większe doładowanie i pod do zrobić mapkę :wink:

Dodam ze seryjne jest max dawkowanie już przy 1,3bara boost i to jest koniec skali mapki dawkowania. U siebie na razie ja podniosłem na 1,4bara żeby tak nie kopcił ;)

[ Dodano: Wto Cze 03, 2014 23:48 ]
Zakupiłem dziś jeszcze 100ml strzykawkę, niestety na 40ml nie da rady uciągnąć na tyle podciśnienia ile bym chciał żeby poruszać gruszka od VNT ;)

Jeszcze jeden pomysł mi wpadł bo robię w laboratorium asfaltowym i używamy Toluen do czyszczenia sprzętu po masach bitumicznych i to w ciągu kilku minut rozpuszcza fajnie asfalt ;) Myślę jutro trochę tego przynieść i zalejemy tym turbinę ;)

greg-si - Sro Cze 04, 2014 16:18

Toluen kupisz w pierwszym lepszym sklepie ;)
bociannielot - Sro Cze 04, 2014 16:24

no, w rybnym widziałem ostatnio ;-)
Remigiusz - Sro Cze 04, 2014 22:10

greg-si, To nie wiem :wink: Ale Toluen C6H5CH3 :P Myślałem ze to ciężko dorwać. Choć wątpię żebym to w Strzyżowie dostał. Jak nawet Acetnu było kupić trudno ;)

U nas to trzymają w szafkach specjalnych zamknięte :-|

bociannielot, Jak to w rybnym ;) Opary z tego są rakotwórcze i na wyciągu tylko wolno używać ;)

W każdym bądź razie zestaw jest :wink: Przyniosłem z uczelni Toluen :mrgreen:



Dzis zapodałem K2, mam tego 3 puszki ;) Ale jak widzę to idzie około nie cale pol puszki i turbo jest pełne :D Poruszałem strzykawka 100ml z około 100x ;) Zostawimy to na jutro :D Zaleje się to Toluenem z rana poruszam jeszcze i za psikam znów K2 :D

Ale sadzy w środku masakra :D wsadziłem palca to aż się kruszy sadza z zaślepki Egr :D

tuners - Czw Cze 05, 2014 06:52

XD żeby Ci z turbiny nie został stojak na długisy :-)
Markzo - Czw Cze 05, 2014 07:29

a ta ogromna ilość sadzy i syfu to nie nie jest czasem olej z turbo + chora dawka paliwa?
Remigiusz - Czw Cze 05, 2014 11:52

Jeszcze mamy Tetrachlorethen ale tego nie chce brac bo jest to szkodliwe dla wod gruntowych i natury :!: Rozpuszcza to tez fajnie asfalt :D

Co do ogromnej ilosci to w sumie porownywac z tym co bylo w GT1549 to jest to taka sama ilosc. Moj problem jest raczej ze nie smigam za czesto ostro i przez taka jazde lopatki sie blokuja :(

Oleju Turbo nie puszcza juz sprawdzalem sie delikatnie tylko poci a dawka chora nie jest ;) Jest jeszcze na granicy rozsadku jeszcze :D

bociannielot - Czw Cze 05, 2014 12:52

Remigiusz, to odkurz go czasem porządnie po obrotach a nie jak emeryt albo co gorsza taksówkarz jezdzisz
Remigiusz - Czw Cze 05, 2014 18:53

bociannielot, Z tym to umnie jest problem ;) Jak ja do 2tys tylko smigam :mrgreen:

Wiec jednak sie sprawdzilo ze VNT nie jest dla ludzi co jezdza na dolnym zakresie caly czas :D

[ Dodano: Czw Cze 05, 2014 18:53 ]
Turbo przedmuchane :)

Powiem ze ten sprzęt do piekarnika działa fajnie :) ścięgna pracuje jak trzeba i płynnie :)

Ale chmura sadzy za autem przez dwa km się ciągnęła haha...

Nie była taka jasno szara tylko czarna jak noc czy asfalt :)

tuners - Czw Cze 05, 2014 20:16

Niby twierdzisz że VNT jest dla mnie czyli do ostrzejszej jazdy ale twoja emerycka a moja wyglądają podobnie tylko u mnie 3 tyś obr wyżej :D
Remigiusz - Pon Paź 27, 2014 14:04

VNT wylatuje :mrgreen: Jednak mój styl jazdy ta turbinę zapycha bo za mało ja przeganiam :wink: Fajnie to ale nie na jadze ciągła poniżej 2.000 rpm :neutral:

Pakuje z powrotem Wastegate Turbo ;) Teraz myśl nad GT1752 z Iveco Daily 2.8 lub GT2056S z Renault 2.5 dci :)

Jak by ktoś chciał mogę oddać za dobre pieniądze ze sterowaniem ;) Inaczej z Arduino zrobi się komputer pokładowy ;)

[ Dodano: Sob Sie 23, 2014 15:48 ]
Znalazłem trochę inny code to sterowania za pomocy EMP/Boost i max boost :) Działa to ponoć wzorowo w Mercedesie ;) Mozę będę z tego sterowania bardziej zadowolony trzeba będzie wyprobowac tylko drugi czujnik map sensora muszę dokupić i można działać :P

Jeszcze będę czyścił Turbo Soda kaustyczna [NaOH] w większej proporcji natężenia niż spray do czyszczenia grilla :wink: Potem się przepłuczce Toluenem i git ;)



[ Dodano: Pon Paź 27, 2014 14:04 ]
Wiec kolejny update Soft pod VNT się zmienił mam teraz sterownik PID :P Działa to o wiele lepiej jak pierwsza wersja sterownika ;) Efekt jest taki ze EMP i boost rosna 1:1 w gore i max boost na 1.7 bara wynika z EMP 1.4bar co ma jeszcze duże pole do popisu :) Dymienie trochę mniejsze choć rewelacji nie ma ale za to auto bardziej ciśnie do przodu. Trzeba będzie teraz znów mapkę zmienić pod skręciłem dawkę :mrgreen:

Tak ze autko można hamować w końcu bo działa to jak chciałem żeby działo :P :razz:

Nowy Soft:
https://www.youtube.com/watch?v=16ZleSgRH2I


Działanie :
https://www.youtube.com/watch?v=Vg2QucJGxdM

maniu48 - Pon Paź 27, 2014 14:05

Oooo guttt ;)
beatka - Pon Paź 27, 2014 14:52

pokaz filmik z ogniem na tłoki a nie dziadzio :D
Remigiusz - Wto Lis 04, 2014 23:15

I stuknęło 50tys km od naprawy głowicy :razz:

https://www.youtube.com/watch?v=xUD37hbjdEc


tuners - Sro Lis 05, 2014 06:00

Remi noga zdrowa już za kółkiem u siebie? :>
Remigiusz - Sro Lis 26, 2014 19:50

Wiec tak co nowego w trafie piszczy :D

Zrobiłem nowy układ dolotowy od przepływki do Turbo. Czyli od przepływki 80mm kolanko 90° redukcjyne na 76mm -> rura aluminium 76mm prosta --> kolanko redukcyjne 45° 76mm na 57mm.





Chyba tutaj jest nieszczelność w układzie bo są lekki pocenia się turba widoczne :)
Niestety nie jest to prosty odcinek wiec trudno to czymś zastąpić z silikonu :( Co dalej to sprawdzałem luzy na wirniku i już wirnik lata sobie i ma według mnie spory luz prawie z 1mm :(




Teraz może napisze co gorsze haha.. :D Bylem na hamowni i wynik jak poniżej :



Czemu tyle a nie więcej to nie wiem co jest winowajca tego wszystkiego ??
Remap jest zrobiony na 69mg/stroke przy max obciążeniem, GT1852V, końcówki wtrysków Td200, EGT na max 700°C, Boost na 1.7 bara stały przy 2.4 bara EMP

Werdykt tego taki jak ktoś chce mniej mocy niech pakuje VNT :D

Markzo - Sro Lis 26, 2014 22:10

to jest na vnt??
Remigiusz - Sro Lis 26, 2014 22:37

Markzo, No to jest na VNT :D W tym cala rozpacz :D
Markzo - Czw Lis 27, 2014 05:52

a nie możesz zrobić jak u Firqa? jemu to działało chyba, miało więcej mocy i płaski niut, tutaj to wygląda jakby w ogole to VNT nie działało. Lipa.
Remigiusz - Czw Lis 27, 2014 11:57

Problem jest ze u firqa był fajny wykres ale nie wiadomo jakie emp i działało dopuki hgf nie dostał :)
Na tym sterowaniu co mam działa wszystko ładnie ale hamowania co innego pokazuje.
Jak na vnt jest to lipa a raczej dramat.
Opcji jest teraz kilka:
A) wsadzić wtryski sdi i podać mapę mafless i jechać na hamowanie

B) wsadzić gt1549 czyli serię i sprawdzić jak się ma egt oraz emp i w tedy hamowanie.

C) nie bawić się w vnt i wsadzić od razu waste gate turbo gt2056.

Sprawdzę kacze jeszcze dolot na szczelność i zobaczymy z reszta opcji :)

Kozik - Czw Lis 27, 2014 13:20

Remigiusz napisał/a:
Problem jest ze u firqa był fajny wykres ale nie wiadomo jakie emp i działało dopuki hgf nie dostał :)


masz rację Remi, powoli i z głową ale do celu :) powodzenia

Markzo - Czw Lis 27, 2014 16:02

Remigiusz napisał/a:
działało dopuki hgf nie dostał

w aucie Firqa poszła uszczelka??

Remigiusz napisał/a:
Na tym sterowaniu co mam działa wszystko ładnie ale hamowania co innego pokazuje.
Jak na vnt jest to lipa a raczej dramat.
Opcji jest teraz kilka:
A) wsadzić wtryski sdi i podać mapę mafless i jechać na hamowanie

B) wsadzić gt1549 czyli serię i sprawdzić jak się ma egt oraz emp i w tedy hamowanie.

C) nie bawić się w vnt i wsadzić od razu waste gate turbo gt2056.

a może trzeba iść do jakiegoś kumatego tunera, żeby to wystroił jak trzeba? może tu jest problem?

Remigiusz - Czw Lis 27, 2014 17:13

No dostał w sumie po zlocie co się tak grzal :) problem jest ze jego sterowanie trzymało doładowanie ale pewnie kosztem dużego emp.

Co do wystrojenia to mapy mam pod taki setup jak teraz mam już hamowany na 197 KM i 420 Nm. Wiec o chipowanie mam trochę pod moje widzimisię przerobione jeszcze żeby tak nie kopcil.

Mi się raczej wydaje ze turbo pada albo coś z wtryskami nie tak jest. Sterowanie vnt działa poprawnie ponieważ trzyma doładowanie oraz w stosunku emp w granicy rozsądku.

Problem ze sterowanie do perfekcji do prowadziłem miesiąc temu a tyle czasu działa tak średnio jak chciałem i może się turbo uwalilo przez to.

Chodzi mi jeszcze po głowie to turbo zamienić na to samo bo koszt tylko 400 zł ale z drugiej strony za 800 zł gt2056 mogę dorwać.

W tym że ja te wszystkie mody robie raczej z pasji do dlubania niż mi to jest potrzebne :)

Markzo - Czw Lis 27, 2014 22:04

Remigiusz napisał/a:
No dostał w sumie po zlocie co się tak grzal problem jest ze jego sterowanie trzymało doładowanie ale pewnie kosztem dużego emp.

a to dupa troche :/

Remigiusz napisał/a:
Co do wystrojenia to mapy mam pod taki setup jak teraz mam już hamowany na 197 KM i 420 Nm. Wiec o chipowanie mam trochę pod moje widzimisię przerobione jeszcze żeby tak nie kopcil.

tylko ciągle robisz to na jakiś gotowcach, może warto zrobić od podstaw pod konkretny setup dobrą mapkę i dopracować mechanike?

Remigiusz napisał/a:
Mi się raczej wydaje ze turbo pada albo coś z wtryskami nie tak jest. Sterowanie vnt działa poprawnie ponieważ trzyma doładowanie oraz w stosunku emp w granicy rozsądku.

Problem ze sterowanie do perfekcji do prowadziłem miesiąc temu a tyle czasu działa tak średnio jak chciałem i może się turbo uwalilo przez to.

jeśli pompuje oki to albo masz nieszczelność a może dupne turbo? może inne dobrać z vnt? z jakiegos 1,9tdi?

Remigiusz - Czw Lis 27, 2014 22:20

Markzo, Nie wiem co wy macie z tym pojęciem gotowiec i robienie od podstaw :) Mapa trochę zmieniona i żeby to ustawić nie ma dużej filozofii, a zmiany do poprzedniej mapy pod wtryski SDI jest nie wielka.

Mapa która mam jest robiona od podstaw pod moje widzimisię przez mnie i ustawiłem sobie tak żeby dymienie spadło. Problem jest tylko taki ze nie wiele daje zmiany czasu wtrysków i temu podobne bo niestety jest jeszcze ECU w pompie którego nie da się chipować a on ustala niestety fine tune który jest już predefinowany. To co jest w ECU to jest tylko z grubsza sugestia co ma robić pompa ale nie wszystko zrobi jak ECU jej proponuje.

To niestety nie VAG gdzie jest pole do popisu o wiele większe jeżeli chodzi o chipowanie i przez to milej się to robi bo dostęp jest lepszy.

Spędziłem sporo czasu oraz rozmów z tunerami UK co chipują Rovery i jak masz rozpracowane mapki i widzisz co do czego to naprawdę żadna to filozofia.

Ja obstawiam raczej problem gdzieś w mechanice niż mapach i bardziej mi się wydaje ze to winna turba.

VNT już nie chce bo mimo fajnej zabawy ze sterowaniem Arduino co dało nowa wiedzę w tej tematyce na duży plus to jednak wole Waste Gate turbinkę :)

Markzo - Pią Lis 28, 2014 06:00

Remigiusz napisał/a:
Markzo, Nie wiem co wy macie z tym pojęciem gotowiec i robienie od podstaw

nic nie mam, pisze tak ponieważ:
Remigiusz napisał/a:
mapy mam pod taki setup jak teraz mam już hamowany na 197 KM i 420 Nm

i sam wielokrotnie to mówiłeś, że mapki różne dorwałeś i se je wgrywasz. I mnie to lotto, moim zdaniem skoro to takie łatwe i nie ma w tym filozofii to powinieneś mieć 200KM+ bez problemu ;) a co jest, to widać na wykresie :) powodzenia :)

Remigiusz - Nie Lis 30, 2014 22:46

Markzo, Jeżeli reszta coś blokuje a mi sie bardziej turbo wydaje to wiele więcej nie wyjdzie. Ja tych mapek nie wgrywam 1:1 bo zawsze w nich coś zmieniam sobie.

200km nie uzyska sie bez odpowiedniego turba oraz wtrysków, mapki mapkami :)

Chipowanie nie jest trudne jak się zacznie rozumieć pewne powiązania i czarna magia to nie jest żeby nie zrozumieć. Mogę tylko każdemu polecić się z tym tematem zapoznać bo ciekawe to jest jak cholera i zabawa tez z umiarem rozsądku.

[ Dodano: Nie Lis 30, 2014 22:46 ]
No nic jedziemy dalej :D

Zbudowałem sobie Mafam :mrgreen: Jak kiedyś wklejałem schemat tego :)


Niestety Weekend i brak obudowy i wyszło tak :mrgreen:




Działacz działa bardzo pięknie :) Mozna tez było zmienić cala mapę MAF w ECU i bez tego ustrojstwa się obejść ale jakoś mi się zachciało lutowania.

Efekt fajnie od dołu teraz ciągnie z moja stara przeplywka :wink: Pytanie czemu znów mam przeplywke: "Przez te wtryski Td200 mniej z przeplywka kopci ;) "

bociannielot - Pon Gru 01, 2014 10:58

Obudowa z odświeżacza powietrza wymiata :mrgreen:
Remigiusz - Sro Gru 10, 2014 16:41

MAFAM działa rewelacyjnie :wink: Wtryski SDI powróciły ;) Co lepsze dymu nie ma w cale jedynie jak na maxa wcisnę pedał tak do 3/4 chmury nie ma żadnej ;)

Przy wyciąganiu wtrysków Td200 zauważyłem ze 1. oraz 4. wtryskiwacz jak by nie był szczelny i zamiast wtryskiwacz paliwo ono się jakoś lalo bo cały korpus wewnątrz głowicy był mokry wtrysku przez ropę. Oraz końcówki cale mokre :-|

Chyba oddam te wtryski na serwis żeby podnieśli ciśnienie na 250bar oraz sprawdzili rozpylanie.

Co dalej nowego bylem w Lesku na złomowisku i wyrwałem kolejne wtryski SDI oraz pompę od SD :mrgreen: Tak ze nie bawem jakieś próby wsadzenia jej się odbędą :)

Kolejny plan będzie dorwać pompę z Freelandera oraz z jakiegoś SDI i wsadzić to to pompy SD mojej pierwszej co jeszcze mam i zrobić pompę o wydajności to ciężkich maszyn :wink:

Avinle - Sro Gru 10, 2014 17:42

Zaraz z tego czolg zrobisz hehe:)
Remigiusz - Wto Mar 10, 2015 23:44

Ciag dalszy przygody :mrgreen: Zegar z pomiarem temp. zewnętrznej gotowy :wink: Jeszcze jedynie zostało podłączyć zegarek pod Alpine Radio i zobaczyć czy działa sterowanie z kierownicy :)




[ Dodano: Wto Lut 24, 2015 19:43 ]


[ Dodano: Wto Mar 10, 2015 23:44 ]
Mały update :razz:

Kilka przymiarów gt2056S i się okazuje ze można użyć kolanka od z turba od SD/SDI w tedy odpada zabawa ze spawaniem większym. Jeszcze na pokaz mój flansz jaki fajny zgrabny :P


































Kilka filmików:




Avinle - Sro Mar 11, 2015 21:58

Oddawaj moje turbo zlodzieju :P
Remigiusz - Czw Mar 12, 2015 01:33

Avinle, :mrgreen: Rob lepiej nowe płytki pod wydech dla GT2056 :D Takie o to flansze trzeba żeby użyć kolanko od turba z SDI


Avinle - Czw Mar 12, 2015 06:43

Wypalic zawsze mozna drugie pytanie czy uda micsie odkrecic kolanko od starej turbiny hehe:)
RAKU_44 - Czw Mar 12, 2015 09:16

Pytanie zasadnicze, kiedy gotowy kit ? :D
Oczywiście bez spawania wydechu chyba że to też będzie uwzględnione ;)

bociannielot - Czw Mar 12, 2015 09:22

Kit by był spoko, ale żeby nie było jak z vnt że miało być cacy a u nikogo na dłuższą metę to nie działa :roll: . Tak czy siak 3mam kciuki za powodzenie projektu :ok: .
Remigiusz - Czw Mar 12, 2015 10:50

Vnt dopiero zaczyna działać :) turbina nie jest shit się okazuje ze wirnik jest sztywny jak się maca bez rękawiczki :) mi się brudzić nie chciało to przez rękawiczki się wydaje jak by luz był. Czemu turbo ciśnienia nie trzyma się też wyjaśniło. Mam układ dolotowy jak ser szwajcarski. Podłączyłem kompresor przez turbo i uchodzi powietrze gdzie się tylko da. Na kompresorze udało się ledwo 1 bar nabić :) uszczelniem tez i 1.4 ładnie pompuje ale nadal uchodzi.

Wynik mocy czemu taki wyszedł się okazał ze bez doładowania nie ma jazdy :)

Co do kitow to trzeba wypróbować jak to wyjdzie. Całkiem bez spawania się nie obejdzie chyba choć trzeba by to sprawdzić. Nie mam niestety downpipe z 420 wiec nie wiem jak to wyglądać będzie. Plus jest taki ze tylko jeden spaw by był potrzebny żeby dopasować do łącznika elastycznego rurę bo przez to turbo może być za długa.
Reszta elementów typu spływ by trzeba było sobie też dorobić samemu.

bociannielot - Czw Mar 12, 2015 12:05

To dobrze ze turbo zdrowe, choc nie dobrze ze dolot dziurawy :-)
Remigiusz - Nie Mar 29, 2015 19:48

To był mój tester dolotu :wink: Pod to kompresor i ląduje się instalacje :wink:



Niestety lekka zmiana płytek bo inaczej mamy dziurkę 2mm :wink:



[ Dodano: Sob Mar 14, 2015 02:17 ]
Ostatni koncept płytek tak to powinno wyglądać i powinno pasować, tylko pytanie z jakiej grubości to robić bo im grubsza płytka tym dalej będzie przesunięte cale kolanko.

Mozę faktycznie 10mm wystarczy w zupełności:



[ Dodano: Sob Mar 14, 2015 02:20 ]
Aha jedyna rzecz jaka trzeba będzie zrobić to w kolanku od SDI nawiercić dziurę bo niestety jednego otworu w kolanku się nie da wykorzystać z powodu ze nachodzi na nią otwór pod GT20.

[ Dodano: Nie Mar 29, 2015 17:52 ]
Nowa rura wczoraj wykonana i dziś zamontowałem :D Chciałem bardziej wypolerować ale pierniczę :razz:





[ Dodano: Nie Mar 29, 2015 19:48 ]
Reminder:
Materiał jaki użyłem to stal nierdzewna 54mm z ścianką 1.5mm
1x Prosty odcinek 60mm
1x Prosty odcinek 260mm
1x Kolanko 90°

kadzaf - Nie Mar 29, 2015 20:35

no wreszcie z jedna masz spokoj teraz jeszcze drugia zostala :D
co powiecie na temat garrett td2503v czyzby vnt na wg ? :razz:

Remigiusz - Wto Kwi 14, 2015 15:57

Kolejny etap prac zrobiony :D

Zegarek i termometr gotowy trzeba jedynie w montować :D Brakuje jeszcze sterowania na kierownice ale z tego co mierzyłem wszystkie kable są w taśmie :)



Najgorszy patent był zrobić działanie oryginalnych guzików zegarka :)

I na koniec taki mały teaser na dalsze plany :D




Avinle - Sro Kwi 15, 2015 18:55

Co sie chwalisz moja turbona choc ja przerobiles :D haha

Montuj te 2 co tb zostaly :D

Remigiusz - Pon Maj 04, 2015 22:28

Ok opisze co zrobiłem :wink: Wsadziłem w końcu GT2056S :wink: Odpycha się trochę lepiej od VNT ale ile tak naprawdę pokaże dopiero hamownia. Trzeba mapy podkręcić trochę bo przy obciążeniem nie ma dymu. Na razie śmigam na 1.5bar ponieważ nie ma już jak ścięgno skrócić a moj MBC przy jedzie na 2.5bar zepsuł się. Sprężynkę wygięło, już naprawiłem ale nie wsadziłem jeszcze bo czekam na olej :mrgreen: Przy 2.0 bara ogólnie fajniej jedzie niż na 1.5 i czuć ze turbo może więcej ale nie daje jej na razie ;D

Wtryski SDI na razie zostają i podleje aż będzie za bardzo dymił i w tedy się zobaczy ile uciągnie na nich. Miedzy czasie pójdą wtryski Td200 do testowania na EPS200 bo cos mi sie wydaje ze dwa ciekną ale mogę się mylić.

Zamówiłem nowe węzę do chłodnicy oleju i uszczelkę miski bo cieknie mi z miski i tych węży już strasznie :neutral: Padla jeszcze pompa wspomagania i waz powrotny wspomagania tez cieknie wiec tez się za to zabiorę :-|

Co ciekawe z moimi płytkami da się bez problemu podłączyć turbo P&P z kolankiem od GT15 z SDI/SD orza wydechem od SDI/SD :wink:







A tak to wygląda z u spawanym nowym wydechem z nierdzewki, ponieważ już rury kupiłem i szkoda żeby zalegały . Nie żadna rewelacja ale szczelne i może być :wink:










I na koniec kilka filmów nagranych tak na szybko:
https://www.youtube.com/watch?v=rwMX6cAx5wA


https://www.youtube.com/watch?v=B9fYwJbtsL0

kadzaf - Pon Maj 04, 2015 22:39

no niezle ino to samo mialem powiedziec ze teraz podniesc dawke :D (szkoda ze to nie mechanik bo juz byc od razu sobie ustawil ja :) :-)
Remigiusz - Pon Maj 04, 2015 22:45

kadzaf, A w czym problem podkręcić dawkę. Laptop i jazda, szybciej niż na mechanicznej :D

Brak na razie czasu na dalsze testy, jedynie będę dalej grzebał jak MBC wsadzę z powrotem i 2bary będzie dmuchać ;)

Avinle - Pon Maj 04, 2015 22:46

byl twoj czas remi teraz czas na mnie abym ja wsadzil do swojego baka ta turbawke. Pewnie bedzie sie jeszcze lepiej odpychal bo lzejszy niz twoja 45 :)
Remigiusz - Pon Maj 18, 2015 22:11

Mały update ;)

VNT oraz słupek z wskaźnikami wyleciał do MG ZS Raptile :razz: :P Trochę tak pusto teraz bez wskaźników ale za to czeka komputer pokładowy na montaż :P

Udało się w końcu przerobić panel od Magic Speed MS-50 na oryginalny Rovera. Pomógł w tym schemat poniżej ;) Dorobiłem diode LED do włącznika tempomatu bo niestety brak mi tego na zegarach.

Niestety uszkodziłem płytkę Arduino od zegara/termometru bo podałem przez odwrotnie wpięcie wtyczki 12V na szynę 5V :mad: Działać działa ale niestety resetuje się bo kilku godzinach pracy przez jakaś godzinę i potem szwankuje :-|
Sterowaniem radiem tez odpadło bo niestety nie chciało się uruchomić i po 5godzinach dłubania w kodzie poddałem się :-|







Markzo - Pon Maj 18, 2015 22:24

Remigiusz napisał/a:
Dorobiłem diode LED do włącznika tempomatu bo niestety brak mi tego na zegarach.

przecież w ori zegarach jest kontrolka tempomatu, tutaj widać jak jest u mnie:
https://www.youtube.com/watch?v=7B5Y7H7ZVfo

tempomat był zdymany wtedy przez sygnał z abs a nie impulsatora.

Remigiusz - Pon Lip 27, 2015 16:15

Markzo, Tylko ze w Dieslu masz tam kontrolkę grzania świec :P

[ Dodano: Sob Cze 20, 2015 20:08 ]
Takie coś znalazłem u siebie w piwnicy :P Niech lepiej rdzewieje niż się kurzy :neutral: :wink:

Dolna tylna rozporka China :roll:




[ Dodano: Pon Lip 27, 2015 16:15 ]
Krotki wypad na weekend a'la wakacje Roverka :wink:



1.500km, spalanie 5.3l/100km, fajne widoki oraz zakręty :wink:

prebenny - Pon Lip 27, 2015 20:12

No widoki piękne :)

Wrzuć zdjęcie do tematu z kalendarzem ;)

Remigiusz - Pią Sie 28, 2015 12:03

Początek budowy komputera pokładowego rozpoczęte :wink:





[ Dodano: Wto Sie 25, 2015 20:16 ]


[ Dodano: Pią Sie 28, 2015 12:03 ]
Kolejne pomysły i dodatki na płytkę :P

Działa już auto-ściemnianie pryz włączeniu świateł :wink: W sumie można czujniki podłączać i brać się za testowanie :wink:

[ Dodano: Pią Sie 28, 2015 12:03 ]
https://www.youtube.com/watch?v=UzNCgR6qBGM


maniu48 - Pią Sie 28, 2015 14:46

He :D pieknie. Dzialk Dzialaj, Mam nadzieje ze do mojego tez to podejdzie jak coś
Remigiusz - Czw Wrz 03, 2015 21:46

maniu48, A czemu by mialo nie dzialac. mozna zaprogramowac co sie chce i doczytywac co sie tylko komus wymarzy :P

Wpadly dzis PU do tylnego wahacza. Wyciaganie sie niestety nie odbylo bez prasy hydraulicznej 20t poniewaz w imadle nie chcialo wyjsc. Az sasiada razem z stolem podnosilo a nie dalo wyciagnac starych tulejek :neutral:

Wkladanie PU to normlanie bajka :razz: raz dwa i zalozone :razz:

Wszystko bylo skrecone az nagle mi jedna sruba ktora trzyma amortyzator to wahczaz pekla przy dokrecaniu pneumatem :-| Walka 4h zeby wykrecic srube sie udala i wkurzony bo juz pozno kupilem 10.9 srube o tej samej dlugosci oraz z krotkim gwinetem na koncu. I tak to na razie zostanie moze nie upierdzieli jej :P







Harry - Czw Wrz 03, 2015 22:09

ile dałeś za PU ?
Remigiusz - Czw Wrz 03, 2015 22:21

Kupiłem PU tylko to co widać na 1. zdjęciu czyli 6 sztuk i koszt był coś kolo 220zl ogólnie nie opłaca się kupować w Olkuszu pojedynczo to bo drożej wychodzi. Cały komplet na tył chyba za 600zl jest ;)
maniu48 - Pią Wrz 04, 2015 13:07

a cały komplet przód i tyl za 825zł. :D
Remigiusz - Sro Lut 10, 2016 15:33

Wiec tak,

Zacznijmy od pozytywnego :D

Wpadło zawieszenie springi oraz amory z ZS'a ponieważ moje z 45 już było takie wykończone ze masakra :neutral: Mozna palcem jednym było wciskać bez większego oporu amory. Dziękuje Raptile za komplety :P

Jedynie to się muszę przyzwyczaić ze jest teraz niżej i to sporo, już kilka krawężników zahaczonych oraz wjazd do garażu zahaczony ;) Za to na zakrętach się lepiej prowadzi teraz ;) Rożnicę czuć :razz:




Teraz negatywne :cry:

Co dalej bylem również na hamowni :-| Wyniki z roku na rok coraz gorzej a wina jest gdzieś mechaniczna. Nie ważne jaka mapę się wgra czy większą czy mniejsza wyniku na hamowni to nie zmienia prawie wcale. Wyszło jeszcze mniej niż rok temu na GT1852V, dziura w dolocie oraz wtryski Td200. Dymu jest podobnie dużo ale mocy nie ma w cale.

Teraz są wtryski SDI, GT2056S na 1.9bara.

Kat wtrysku sprawdzałem dziś i jest jak trzeba na zimnym silniku na 2° i potem wyrównuje się do zera na ciepłym.



Niektórzy obstawiają ze coś z pompa jest nie tak i będę musiał ja podmienić i się jeszcze raz na hamownie wybrać :neutral:

[ Dodano: Pon Wrz 28, 2015 17:31 ]
Mocy malo oraz niuta:

125KM i 298NM :mad:

[ Dodano: Sro Lut 10, 2016 15:33 ]
Jedziemy dalej :mrgreen:

ostatni wynik na pełnym baku, jazda jak zawsze :P



Roverkowa rodzina sie powiększyła:




Kolejny graty przyszly w koncu, pompa z Freelandera, Ecu z SDI oraz nowy IC. Do IC'ka nie wiem czy wejdzie pod zderzak bo wylot rur nie jest na boki tylko na przod :-|





bociannielot - Czw Lut 11, 2016 09:56

spoko MG :ok: kiedy naprawisz r? 130km niecałe to wynik co najmniej słaby :roll:
Markzo - Czw Lut 11, 2016 15:39

1,9b ?? srogie ciśnienie. Jaki motor w ZR?
bociannielot - Czw Lut 11, 2016 15:50

Markzo, to chyba jasne?
Markzo - Czw Lut 11, 2016 16:21

bociannielot napisał/a:
Markzo, to chyba jasne?

nie do konca, bo gdzies mi sie rzuciło w oczy VVC, cos o ttym remi pisal.

Remigiusz - Czw Lut 11, 2016 23:16

1.9b to i tak mało jak na Diesla :) Zr jest 1.8 VVC ale rewelacji nie ma wole jednak Diesla swojego, brakuje mi momentu od dolu. ;)
Raptile - Pią Lut 12, 2016 10:00

ja jezdze 1.9 do 2 bar przy odcince
Remigiusz - Pią Lut 12, 2016 23:40

A wiec taka mala ciekawostka jak ustawić pompę poprawnie jak się ja z silnika ściągnęło. Tutaj widać pompę z SD VP21 która była zablokowana przed demontażem i jak widać na korpusie jest znak:


A tutaj widać pompę z Freelander SDI VP37 i ma również znak, ta byla akurat nie blokowana ale prawie ustawiłem :razz: Reszta pójdzie wskaźnikiem :wink:



Wiec nawet jak się kupi pompę nie blokowana to można potem łatwo ustawić pod znak zablokować, wsadzić do silnika, założyć kolo na pasek i zablokować wiertlem do obudowy skrzyni i skręcić wszystko do kupy i ma palić :!:


A tutaj to moja mania :P




kadzaf - Sob Lut 13, 2016 11:27

no fajnie dzialaj Remi :) teraz ino podkladke tocz pod ta pompe :P
Remigiusz - Wto Lut 16, 2016 08:03

Dystans wytoczony :P




Zrobiłem go o 0.3mm mniejszy jak średnica i nabiłem. Myślę ze wystarczy :roll:

kadzaf - Pią Lut 19, 2016 17:13

ja sobie go pokolkowalem porobilem 2 sruby nagiwintowalem i poskrecalem sruby wpuszone
Remigiusz - Pią Lut 19, 2016 21:35

Czyli do pompy przykręciłeś dystans :?: :P
kadzaf - Sro Lut 24, 2016 20:48

Remigiusz napisał/a:
Czyli do pompy przykręciłeś dystans :?: :P

tak i ponawieracalem stozki lekkie na pompie nie ma mozliwosci aby sie zsunelo. sruby rowniez z lbami stozkowymi wiec na rowno z kryza ,

Remigiusz - Nie Mar 27, 2016 00:32

Wymieniony został napinacz paska wieloklinowego :neutral: Stary jakoś krzywo pasek prowadził, rolkę sama wymieniłem rok temu. Obydwie części starego się trochę rozeszły przez to powstała ta asymetria. Spróbuje go z regenerować jeszcze ;-)

Potrzebny byl imbus CV-8 :wink: Koszt SKF nawet nie taki straszny 250zl :wink:









[ Dodano: Sro Mar 16, 2016 19:44 ]
https://www.youtube.com/watch?v=UwRiTMBTwEo



[ Dodano: Pią Mar 18, 2016 00:21 ]
Przejsciowka EDC15 z TD na Rover MEMS od SD gotowa :D Jeszcze trzeba tylko zrobić emulacje dla klimy i można pompę pakować :D




[ Dodano: Sob Mar 26, 2016 00:05 ]
Przejsciowka dziala :D

https://youtu.be/74m3u8UadCo



[ Dodano: Nie Mar 27, 2016 00:32 ]
Dalsze próby z pompa:




Tutaj widać jak daleko tlok sie posuwa i strasznie blisko jest. Ciężko to zmierzyć ale około 0,1mm luzu zostaje do korka :/

Na seryjnej pompie jest aż 0,8mm luzu do korka od tłoka co jest wystarczająco z tego wynika.



W samym korku mamy jeszcze około 0,2mm luzu.



Teraz pytanie czy to wystarczy i będzie to działać, przy probie ręcznej nic nie ociera i tłoczek się nie blokuje.

Tutaj małe porównanie ustawienia początku wtrysku na pompie do seryjnej pompy:
https://www.youtube.com/watch?v=Dkdf7YCLtwg


I taki uzyskujemy max lift na tłoku z płytką od Landka:
https://www.youtube.com/watch?v=WSm5QO3sTLQ


3,32mm :neutral:

kadzaf - Wto Mar 29, 2016 20:04

trza by pomierzyc glowiczke od sd i od ferdka :) tloczki na dlugosc raczej beda takie same

[ Dodano: Wto Mar 29, 2016 20:04 ]
dzis mierzylem i wydaje mi sie zenie bedzie mialo to znacznia glowice wyglada rowniez tak samo tloki tez roznica jedynie w srednicach




a korki rowniez sa takie same


roznia sie jedynie w zaworkach
mysle ze jak przelozy sie wraz ze sprezynami i podkladkami od ferdka bedzie ok i nic nie bedzie sie dzialo ,w koncu tak to smiga tylko na 10mm tloczku :)

Remigiusz - Sro Mar 30, 2016 01:44

kadzaf, Dziekuje za foty :-D Jak byś mógł pomierzy suwmiarka ile masz luzu do płaszczyzny na max skoku fali z Frelka na głowicy z frelka w korpusie frelka :D

Bo jeżeli oryginalnie z Frelku tez tak malo luzu (0,1mm) zostaje to trochę dziwnie jak ustawienia K-faktor dla VP37 Frelka jest 3,8mm a w SDI/SD sie ma 3,3mm.

K-faktor to jest odstęp położenia tłoka do płaszczyzny na położenia fali w najniższym punkcie.

Ale coś musi być inaczej w Frelku skoro ma byc k: 3,8mm a fale sa w dolnym punkcie podobne oraz podkładki na zmianie K sa w obu pompach takie same 2,3mm maja to jakim cudem sie 3,8 w Frelku uzyskuje a w SD tylko 3,3mm to ja nie wiem.

Warto mimo to dac na KF-faktor grubsze podkladki zeby uzyskac zamiast 8,6mm jak z springami oraz podkladkami z Frelka, wartosc okolo 10mm. Bedzie bardziej dociskac plytke na wiekszych obortoach co jest plusem. :wink:

Umnie te od Frelka KF podkładki miały 0,2mm a od SD mialy 1,5mm i te wsadzę :P

Markzo - Sro Mar 30, 2016 05:45

Hm a co to może dać, to zrobienie z 3 czy 4 pomp jednej? ktoś to już ćwiczył? ile można uzyskać przyrostu?
Remigiusz - Sro Mar 30, 2016 13:05

Markzo, Nie robimy z 4 czy 3 pomp jednej robimy jedna pompę z kilkoma częściami z drugiej. Freelander ma akurat lepsza fale bo jest bardziej agresywna i trudno jest znaleźć pomp lewostronnych bo by można było jeszcze większe głowice pakować i uzyskiwać więcej dawki.

W MG/R w to się oprócz kadzaf, ruska i mnie nikt nie bawił. Rusek modzi Vp30 co niestety dla mnie odpadlo bo czesci trzeba kupowac nowe bo agresywne elementy w Vp30 wytspeuja tylko w maszynach rolniczych a dorwac pompe to jest prawie ze nie mozliwe lub drogie i na to samo wyjdzie kupic nowe podzespoly ale tez sa drogie :/ 300€ wydac tak o na glowcie do vp30 mi szkoda i mija sie z celem. Jak juz wiem przy Vp30 pojawiaja sie wieksze problemy przez elektronike i fabrycznie ustawienia ktore sie nie da przeskoczyc i trzeba modzic znow cos innego.

A pompy SD i Vp37 z Landka sa w miare tanie a mi sie kilka pomp nazbieralo przez lata wiec mysle ta droge sprobowac. A z VAG tez jest sporo opisane i tam na mechanicznych pompach robia tez niezle wyniki jak 250+ KM na 11mm glowiczkach, przy 12mm (co dla lewostroniej pompy Rovera nie ma skad dorwac takiej glowicy) widzialem wyniki nawet troche ponad 300.

Problem jest taki ze umnie pompa blokuje dawke przez to slaba moc jest a mimo to Vp30 max uciagnie 72mg/s przez 10mm glowice. Seryjna pompa VP37 Freelandera potrafi isc z 10mm glowica na 58mg/s a w SD czy SDI mamy 11mm glwoice (przyrost 20% z 1mm większą głowica) ale moc moc daja prawie taka sama. Niestety fala SD/SDI ma mniejszy skok przez to traci cie dawke wiec kombinacja fala z Freelandera plus glowica z SD/SDI powinna dac dobre wyniki. Troche powzyje mozliwosci VP30 i jak wiemy te pompy starsze byly nie do zdarcia oraz sa taniej nawet jak by cos poszlo nie tak.

Markzo - Sro Mar 30, 2016 15:38

Remi ja sie szczerze pogubiłem, za dużo tego na zdjęciach ;) czyli generalnie chodzi tylko o zwiększenie dawki tak?
Remigiusz - Sro Mar 30, 2016 15:48

Markzo, Chyba ze tak, ja jestem w temacie to inaczej do dla mnie może wyglądać :neutral: A zdjęcia pomp były tak tylko zrobione co sie u mnie nazbierało :mrgreen: , i niektóre służyły tylko to porównania i pomiaru części wewnątrz i są złożone z powrotem jak były.

Tak dokładnie, generalnie chodzi o to żeby podnieść dawkę wyżej jak to robia z mTDI w grupie VAG. Mi ciekawi co ta pompa SD faktycznie potrafi uzyskać.

Mozna bylo wykorzystac tez pompę VP37 z Freelandera z glowica 11mm od SD czy SDI i sterowanie ECU. Jedyny minus ze reakcja miedzy wciskaniem gazu, przeliczeniem przez ECU i wtryskiwanie do pompy w VP37 z MSA11 Ecu jest najwolniejsze. Najszybciej potrafi czysta mechanika dawkować, potem jest Vp30 z Edc15 i na koncu MSA11.

Ecu MSA11 tez mam w domu tak ze można by i kiedyś to wyprobowac ale na razie chce zobaczyć co jest możliwe z SD gdzie sie śrubokrętem reguluje wszystko :D

natsu9 - Sro Mar 30, 2016 21:04

Remi a ty dalej składasz te pompy? już dawno miało być 200KM ;pppp
Remigiusz - Wto Maj 24, 2016 01:10

I ciąg dalszy.

Demontaż Vp30:














Ktos wcześniej już uciął ten wspornik do mocowania pompy do silnika na pol :D Ułatwiło to demontaż.



Pompa w montowana z SD i mocowania linki trzeba było przerobić.









Użyłem tez kola zębatego oraz mocowanie z Vp30, niestety kolo z SD pompy ma otwór na blokadę rozrządu w obudowie silnika a kolo z pompy Vp30 ma to w pompie. Trzeba było korpus nawiercić z SD pompy.






Pierwszy start-up
https://www.youtube.com/watch?v=3yorm0SoTlM


Użyłem swojej przejściówki z EDC15 na SD i wszystko działało jak trzeba, niestety sygnał obrotów z EDC15 używa halla a Rover MEMS czujnik indukcyjny. Zaczęły obroty skakać jak szalone i czytało je ECU źle.

https://www.youtube.com/watch?v=wpfzHgYXQwE


Pojawiły się kolejnego dnia dziwne odgłosy ale znikły po zgaszeniu i dokręceniu węzy paliwowych do wtrysków.
https://www.youtube.com/watch?v=Q6oWLmPPYGw


https://www.youtube.com/watch?v=YyZ6Oi8VHac


Mały test zaworka katu wtryski jak reaguje na podanie stałego zasilania

https://www.youtube.com/watch?v=3gzm9cesO34


Trzeba było tempomat przenieść w inne miejsce bo linka za krotka była :/




Zamówiłem nowy czujnik CKP, który jest taki sam w K-series 1.4 do 1.8. Niestety dystans który był z czujnik okazał sie za gruby a ten co dorobiłem byl za chudy bo jednak 5mm za mało jest muszą być 8mm inaczej na wyższej partii obr. lecą na ponad 6tys i check sie pojawia.








https://www.youtube.com/watch?v=4irV04H905E


Montaż ECU, dodałem 5mm gumę żeby czasem nie dotknęło plusa akumulatora. Miejsce nie jest idealne niestety ale nie rusza się ;) Po jeździe próbnej sprawdziłem jak daleko boost pin się posuwa oraz przerobiłem zaworek odcinania dawki pod +12V po zapłonie ponieważ glowny przekaznik ktory podaje +12v na Vp30 jest nadal aktywny jak silnik zgasnie przez 10sek wiec sie tak nie udalo silnik mi nigdy zgasic i musialem recznie kabel odpinac.





Niestety okazuje się ze pod ta płytkę z Freelka trzeba będzie przerobić suwak pierścienia w pompie ponieważ brakuje okolo 1mm drogi bo sie dzieje takie cos jak sie dawke podkreci wyzej.
https://www.youtube.com/watch?v=d8HtbCHu1pU


A jak sie ustawi za nisko zeby wolne obroty byly niezj to sie takie cos dzieje jak sie gazuje mocno albo jedzie ostro i nagle puści gaz. Czasem nawet silnik zgaśnie :/

https://www.youtube.com/watch?v=RCCNpbnpxOM


Czeka znów demontaż pompy i chyba kupie z Land Rovera 2,5 TD pompe bo taka uzywaja z VAG i tam powinna byc wieksza plytka i przez to inne ramie co pozwoli nie wiekszy skok pierścienia.

[ Dodano: Wto Maj 24, 2016 01:08 ]
Pompa została jakiś czas temu od nowa wyciągnięta i przerobiona. Wsadzilem z powrotem oryginalna podkladke K-shim z pierwotnej pompy SD. Tlok się posuwa prawie na zero ale po testach wiem ze nie stuka o korek w pompie wiec jest dobrze i wszystkie anomalia zniknęły wolne obroty można ustawić w końcu dowolnie :-)

Problem byl tylko demontaz pompy poniewaz pierścień jest tak idealnie zrobiony ze sie zakleszczył na osłonie ze bez korpusu Vp30 bym go nie wyciągnął :-)








Dalsza rzecz jaka naprawiłem to regulacja świateł ponieważ nie działało na ustawieniu 2 lub 3 tylko jak się trzymało delikatnie na 1 to ruszało całkiem góra albo dol. Za dużo smaru na ścieżce było.



Ostatnia robota zakończona z sterownikiem pod klime SD zeby mi przetwarzało sygnały cyfrowe jakie sa w 45 / ZS na analogowe dla SD.



https://www.youtube.com/watch?v=kRaZlpCyRx0


[ Dodano: Wto Maj 24, 2016 01:10 ]
Ale dodam ze po max podkręceniu pompy auto od dołu fajnie ciągnie niestety nadal nie czuć mocy :/

kolejny krok będzie montaż Vp37 ale na to czasu trzeba będzie jeszcze żeby przygotować okablowanie ;)

maniu48 - Wto Maj 24, 2016 19:33

nie umarł,nie umarł. Ja obserwuje, patrze. Ciekaw jestem co z tego wszystkiego wyjdzie.
Remigiusz - Sro Sie 24, 2016 19:08

Wiec tak klima smiga :neutral: W pełni była testowana, taki sterownik standalone lepsza sprawa jest bo można sobie ustawić działanie jak się chce. Okazało się ze pomyliłem kable na wentylatory i przepiałem miejscami i tryb wolny i szybki powrócił :P Tak to jak się włączyło klimę był od razu tryb szybki :wink:

Co dalej hamownia na zlotcie pokazalo takie cos :

https://www.youtube.com/watch?v=B6VO--1tADM





97 KM i 243NM :-| :mrgreen: Za to ekonomia tej pompy jest teraz przy tylu jazdy bez zmian na poziomie 4 do 4.5 litra /100km :mrgreen: Z tego jedynie jestem bardzo zadowolony. :razz:

Dla porównania zdrowa seria SDI z 620 kolegi sail



114 KM i 243 NM



Ale kolejne pompy czekają na swoja kolej :





[ Dodano: Pią Cze 03, 2016 17:32 ]
I jeszcze mały pokaz pracy nastawnika katu wtrysku :

https://www.youtube.com/watch?v=HotcV5_vA-8



[ Dodano: Pon Sie 01, 2016 12:54 ]
Nie odbyło się ostatnio bez małych przygód :) Zalało znów bagażnik i woda stalą w kole zapasowym :/ Woda dostawała się z zgrzewu blachy z nad reflektora. Trochę masy uszczelniającej z puszki i jak na razie sucho znów.






Przy okazji wygłuszyłem jeszcze trochę matami bitu bagażnik oraz wpadła mata kauczukowa pod ten plastik gdzie jest zamek klapy oraz pod wykładzinę tylna. Zaaplikowałem nowe spinki na boczna tapicerkę bagażnika i w końcu wszystko znów się trzyma jak należy.

Niestety było w planach oddać kierownice do obszycia niestety znowu sie to obsunęło w czasie :neutral:

Dalszy myk będzie zmiana wydechu końcowego bo rury zostały zakupione niestety pomylił mi się trochę wymiar bo kupiłem 2,5" czyli 63,5mm a mialo byc 61mm na 2,25" :wink:





[ Dodano: Sro Sie 24, 2016 19:08 ]
Kilka problemów które się pojawiły przez wakacje teraz:
utknąłem w Czarno Gorze bo nie dało rady biegu już żadnego wsadzić, bo holowaniu i sporo kasy lżej okazało się ze łapa się zapieklą i WD40 jakoś przez noc zadziałało cuda i uwolniło znów. Czeka i tak demontaż skrzyni i nasmarowanie łapy oraz montażu dłuższej 5.tki :razz:

Fotel kierowcy mi się poluzował a raczej śruba się wyrobiła przy wózku :neutral:

Oraz co najgorzej południowe słonce mi wypaliło lakier na dachu i odchodzi teraz płytami :neutral:

Dalszy postęp z pompa jest taki ze pompa SD została kolejny raz rozebrana okazało się ze przy montażu góry LDA blokowała ona cięgno gazu w pompie przez to taka mala moc. Wyciąłem ten lewarek w pierony :P

Dziękuje kazdaf za druga pompę na testy leć przydała się żeby odkryć przyczynę :wink:
Autko teraz fajnie odżyło i śmiga o niebo lepiej już nie czuć tych 100koni a trochę więcej :mrgreen: Banan jest :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=4J6PmSB9big


https://www.youtube.com/watch?v=DqDcyKAh8qY

maniu48 - Czw Sie 25, 2016 13:52

Zakładaj przełozenie, smaruj łape sprzegła, krec pompa i jazdaaaaaa
Remigiusz - Pią Lis 18, 2016 17:21

Kolejne wydarzenia :

Finaldrive z Tomcata, będzie dłuższa piątka. Mam tez druga skrzynie :mrgreen:
Dziekuje Markzo i Raptile






Zrobiłem kolejnego gov moda, czyli dodałem zamiast 4 podkładek jedna nakrętkę i jedna podkładkę.




Efekt jest taki ze kreci sie teraz na wolnych do 5.500 rpm ale za to przyspieszenie na 5. biegu jest lepsze do 4.000 rpm. Nie muli juz do tych 4k dopiero potem chwile schodzi zeby dobic do 4.700 rpm i więcej nie che iść niestety.

Krotki filmik jak to przyspiesza:
https://www.youtube.com/watch?v=b4aGbc_60Lw


Dalsza zabawa była podłączenie MSA11 z SDI i zobaczyć co się da z niego wyczytać. Niestety trochę za mało, muszę Vagcom jeszcze wypróbować.

https://www.youtube.com/watch?v=HJ1Ds5GMVPc



A tak co jeszcze zauważyłem to ze są rożne wersje płytek EDC15:

tutaj np poliftowy wersja 2.1, czujnik ciśnienia taki ceramiczny jak by.


Przedlift wersja 1.2, czujnik ciśnienia tez ceramiczny :




Tutaj tez przelift ale wersja 2.3, czyli większą od polifta i ma czujnik Motorola :



Ten czujnik Motoroli od razu wylutowalem i jest na mojej płytce od komputera pokładowego :D Bedzie sobie teraz sam odliczał ciśnienie z map sensora i bedzie od razu pokazywal pewna wartosc zamego doladowania.

[ Dodano: Pią Lis 18, 2016 17:21 ]
Kolejne mody dodane i uzyskano plus 26 kucy haha :D

Wywaliłem całkiem boost pina:




I wynik z hamowni :



https://www.youtube.com/watch?v=mW4ysWqmEks

prebenny - Pią Lis 18, 2016 23:09

Ale ten dymek na początku to też masakra
Remigiusz - Pią Lis 18, 2016 23:15

prebenny, Masakra bo nie ma Boost Pinu dlatego :wink: Tak ze dawkuje ile pompę jest w stanie podać paliwa od dołu :P To był test na max rozkręconej pompie ;)
Markzo - Wto Lis 22, 2016 06:50

Tak sie zastanawiam... Remi nie lepiej bylo zostac na tym pierwszym modzie? 150/350 co jeszcze u huberta hamowales :( to co tutaj pokazujesz to troche slaby wynik, do tego wykres dziwny..
Raptile - Wto Lis 22, 2016 11:51


bociannielot - Wto Lis 22, 2016 13:33

odkładnie jak Raptile, wkleił :D
Remigiusz - Nie Gru 11, 2016 21:18

Markzo, Nie da rady już tego przywrócić niestety :D Pompa kaputt :-|

Btw. dziękuje ze pożyczenie kierownicy z ZS'a :wink: Jak wrócę to oddam :P

A tak to plany były duże niestety chorowałem ostatnio ponad tydzień i udało się tylko na szybko kierownice nowa obszyta wsadzić.



Jest grubsza niż była i lepiej się trzyma oraz nie jest taka zimna podczas mrozów :D

A tak jeszcze z mniej przyjemnych rzeczy urwano mi lusterko kierowcy :mad: :roll:



Na tyle dobrze ze udało się w miarę szybko pod kolor dostać kolejne :wink:

Tutaj filmik z kolizji :mad:

https://www.youtube.com/watch?v=X3pwlOgu4e8

bociannielot - Pon Gru 12, 2016 09:56

ładniutko się prezentuje ta kierownica :ok:
Excalibue - Pon Gru 12, 2016 10:23

Aż dziw bierze, że nie pokusiłeś się o zmianę deski na poliftową :D
Ile takie obszycie kierownicy ?
Też miałem to robić u siebie, chyba, że znajdę jakąś ładną na allegro.

Remigiusz - Pon Gru 12, 2016 10:35

Excalibue, Mi się deska z polifta akurat nie podoba :-| I tak naprawdę gorszej jakości jest :P

Koszt tego był coś z ~200zl, jak bym nie pogrubiał jej było by taniej o chyba 30zl ;)

Mnie to zmusiło bo mi się już orig skora z prawej strony łuszczyła i odpadała w płatach i nie milo było trzymać kierownice ;)

Ale w sumie takie obszycie odmładza wnętrze :mrgreen: I zapach fajny skorki ;-)

longer86 - Pon Gru 12, 2016 11:06

Podoba mi sie ta kierownica, mala mięsista... :ok:
Pieczarkowy - Pon Gru 12, 2016 15:42

O kurcze... aż szkoda mi, że jednak się nie udało mi pojawić na jakimkolwiek spocie u nas, bo w środku zrobiłeś dokładnie te same zmiany, które chodzą mi po głowie. :D

Jeśli pozwolisz, to mam kilka pytań:
1. Ładna ta kierownica, gdzie ją robiłeś?
2. Widzę jeszcze, że zmieniłeś zegarek na ten uniwersalny komputer pokładowy... sprawdza się? warto?
3. Trochę pewnie za jakiś czas odgapię, bo również rodzi mi się w głowie pomysł, żeby obkleić to "drewno" czymś... chociaż może trochę inny wzór niż Twój - nie myślałeś może o szczotkowanym aluminium? Jaki koszt takiej operacji i czy wystarczy mi wyłącznie trochę cierpliwości by to zrobić samemu?

Remigiusz - Pon Gru 12, 2016 16:59

Pieczarkowy,

Zakład był ten tutaj:
www.karpit.pl
Mogę polecić bo gość robi rożne cuda i doradzi co i jak i w sumie każde życzenie tylko możliwe według niego zrobi :-D

No nie jest zegarek uniwersalny z alledrogo ;) Sam to robiłem jest to zegarek mojej własnej kreacji :razz:



Orig. guziki działają pod niego żeby ustawić czas. W sumie to on tylko pokazuje czas i mierzy temp. i nic więcej. Mial robić jeszcze jako interface radio-sterowanie kierownicy ale upaliłem trochę płytkę bo odwrotnie podłączyłem wtyczkę i spaliło wejścia analogowe przez +12V zamiast +5V :evil: Dlatego zostało na prostym zegarku. Dorobiłem sobie jeszcze regulacje jasności ekranu bo w słoneczne dni był za ciemny :wink:

Co do klejenia drewna to idzie to banalnie łatwo, tylko kupuj folie 3M i nic innego :wink: Jedynie co można dostać złego nastroju to jest demontaż tych listw drzwi i deski bo jest to na takich klipsach i nawet jak się delikatnie robi to urywają się nyple które to trzymają. Dlatego warto tasem 2-stronna kupić sobie tez :wink:

Mi się to już trzyma kilka lat i nic nie odpadło jeszcze :wink: A co do brushed alamanium to jakoś mi się nie widział z 3M ale kto co woli :wink:

Pieczarkowy - Pon Gru 12, 2016 20:14

Ooo, super! Szukałem ostatnio tapicera, bo w przyszłym roku będę chciał zrobić sobie również boczki i podsufitkę... więc pewnie od razu coś z kierownicą zrobię, no chyba, że uda mi się dorwać coś interesującego na Allegro czy OLX. Tyle, że jak mam zapłacić 100zł za używkę w dobrym stanie, a 200zł za nowe obszycie... to wolę jednak dopłacić. Musi mi się jeszcze tylko zrodzić pomysł w głowie czy zostawić beżowe wnętrze, czy może jednak zaszaleć i zrobić to jakoś inaczej... bo jeśli wydam krocie na tapicera, to będzie za późno - a wartość auta wcale nie podskoczy. :P

Odnośnie tego szczotkowanego aluminium, to też musiałbym się zastanowić i to kilkukrotnie przemyśleć. Nie chciałbym, żeby końcowy efekt wyglądał "tanio", chociaż nie wiem czy da się gorzej niż ta drewniana sklejka. Mój R45 to ciemny grafit z chromowanymi elementami, więc środek utrzymany w takich kolorach mógłby być fajny... ale to się wiąże z zmianą materiału boczków, foteli, podsufitki, oklejeniem sklejki i zmianą materiału podłogi... taniej wyszłoby sprzedać mojego R45 i kupić MG ZR... :roll:



Sam efekt może się wydawać ładny, ale o gustach się nie dyskutuje i nie każdemu będzie się podobało to samo. Wybacz, że tak się wprosiłem w Twoim temacie... niebawem zabiorę się za przeczytanie go od początku. :D

Remigiusz - Pon Gru 12, 2016 21:32

No mnie podsufitka rok temu zmusiła na podbicie nowym materiałem i wziąłem zamsz szary coś a la Alcantara i w dotyku jest rewelacja :mrgreen:

Problem byl niestety z boczkami bo chciałem to oddać tapicerowi ale mówił ze nie zrobi tego bo nie są demontowane boczki :neutral: Chyb zrobię kiedyś probe i sam to obije swoja wizja :wink: Bo od podsuftiki wiem jak sie ma dobry klej samochodowy tapicerski to i materiał się fajnie naciąga i to trzyma :wink:

No co do koloru to trzeba sobie to najpierw zdefiniować i potem przy tym zostać :-) :mrgreen:

Co do Aluminium z zdjecia to ladnie to wyglada ;)

Excalibue - Wto Gru 13, 2016 10:33

Pieczarkowy

Także mam ciemny grafit ( antracyt ) z jasnym wnętrzem.

Mi się bardziej podoba szczotkowane aluminium, kupiłem już nawet arkusze czarne i srebrne.
Na razie z ciekawości obkleiłem na szybko panel nawiewów, który został mi z rozbitka, tak to mniej więcej wyszło :




Przy pierwszym pokrętle trochę nie wyszło, jednak i tak pójdą aluramki więc te nierówność zakryje.

Planowałem panel środkowy oraz koło dzwigni zmiany biegów dać w czerń alu, natomiast listwy nawiewów i boczne w drzwaich srebre.. jak to wyjdzie się okaże : )

Raptile - Wto Gru 13, 2016 14:17

Excalibue, ekstra to wyglada gdzie kupiles arkusze ?
bociannielot - Wto Gru 13, 2016 14:19

Excalibue, okleił byś to w poziomie lepiej by wyglądało jak w pionie :ok:
Excalibue - Wto Gru 13, 2016 15:08

Arkusze z allegro.
ARKUSZE KLIKNIJ TUTAJ

Kupowałem u tego sprzedawcy, choć na tą chwile widzę, że nie ma srebrnego.
Z niebieskim arkuszem też trochę poleciał, bo zamiast niebieskiego dostałem jakiś ciemny granat. Trzeba się dobrze dopytywać o kolor sprzedawców.

A z tym oklejeniem poziomo/pionowo, szczerze to nawet nie zwróciłem uwagi na fakturę materiału : )

Pieczarkowy - Wto Gru 13, 2016 21:55

Remigiusz,
No u mnie boczki z przodu się odklejają... podsufitka też opada z jednej strony, ale dobrze, że jest na kołkach, to nie muszę się bać, że pewnego razu opadnie mi na głowę. Tak patrzę na to Twoje wnętrze Roverka... nie myślałeś nigdy (wczoraj widziałem stary post na ten temat tu i chyba go komentowałeś) o radiu 2din?



Szkoda, że to chyba niezbyt praktyczne byłoby... tak jakoś za nisko.


Excalibue,
Wow, dziękuje. Wygląda bardzo fajnie i na wiosnę pewnie zrobię coś w tym kierunku, bo mi się w te mrozy to się nawet nie chce grzebać przy aucie... :lol:

Remigiusz - Pią Mar 31, 2017 00:17

Pieczarkowy, Radio mało co uzywam podczas jazdy jak jade sam :D Głownie to jest tylko dla pasażerów :mrgreen:

A takie dwa Din Radia to magnesy złodziei niestety :wink:

------------------------------------------------------------------------------------

Ciag dalszy wydarzę :P
po zimie padł po 7 latach akumulator Centra Futura 77Ah 760A. Chciałem kupic znów taki sam ale w sklepie mi odradzili ze dużo zwrotów maja i nie jest już to samo co było 7 lat temu. Wiec padła decyzja na Bosch Silver 77Ah 780A. O dziwo auto odpala teraz szybciej kreci mniej wiec widać tamten już wysłużył się. Padl nagle i raz na 12h trzeba go było ładować, nawet długie jazdy nic nie dały niestety :neutral:

Przy okazji szlifowałem z rdzy mocowanie akumulatora i pomalowałem na czarno ale myślę ze to na rok tylko coś da wiec czekam na kolejne mocowanie i coś innego wymyśle.




Dalej wymiana termostatu oraz węzy olejowych do chłodnicy. Zakupione zostały do Freelandera które pasują tak sobie, moim zdaniem ten długi jest jakoś za krotki o 1cm na gumie i była zabawa żeby dogiąć jak trzeba :-| Termostat tez była walka bo jednej śruby bez poluzowania chłodnicy nie jest się w stanie odkręcić.

Przy okazji była naprawa chłodnicy, a raczej nypla od przelewu. Gwintowałem i wkręciłem na stare miejsce dysze od LPG M5 :) Epoxyd dałem tylko żeby się to czasem nie wykręciło.







Dalej tez wymieniłem pompę wody od razu i kolejny zonk bo po złożeniu i próbnemu zalania nagle kapie z pod auta od strony pompy wspomagania :-|







Okazuje się ze O-ring 62x2.5 mm co był razem z pompa jest nie cały okrągły tylko ścięty na pol i ma wysokość 2.5mm. Zakupiłem normalny O ring 62x3.0 mm po kolejnym rozebraniu pompy i jak skręciłem do nowa i złożyłem od razu wyciekły znikły :D

Dalej była polerka obudowa klawiatury plus nowa uszczelka bo był tez wyciekł z jednej strony. Dalej szybka wymiana oleju oraz filtr.

Kolejny etap była wymiana rozrządu paski Gates plus rolki Luk-Ina i Dayco napinacz do pompy. Tym razem automatyczny, i wpadły tez z obu stron nowe uszczelniacze walka ;) Razem z tym tez wymieniłem poduszki górnej łapy silnika oraz dolnej łapy na gumy czarne z Tedgum, ponieważ coś szarpało przy dodaniu gwałtowanie gazu. Teraz aż ciszej i milej silnik pracuje i nie telepie tak buda.

Międzyczasie jeszcze był mod pompy SD na serie, fala z Freelandera wyleciała i wpadły seryjne graty do niej oraz działające LDA ;) Uciąłem wagi governatora w pompie żeby były lżejsze i tak szybko dawki nie odcinało i silnik się wyżej mógł kręcić :D Idzie do 5.5tys ale do 6K by doszedł na wolnych teraz, tylko strach tak kręcić Diesla :D Na fali od Freelandera były lekkie ślady tarcia ale nic poważnego, środek czysty w środku.











Niestety położenia dźwigni gazu zle zalozylem po kolejnej probie w inny dzien i obniżyło to moc pompy. A ze brak czasu tak zostawiłem i efekt jest taki ze na 5. biegu nie idzie więcej jak 4tys rpm na autostradzie :neutral:
Ze te ciężarki obciąłem szybciej się teraz wkręca na obroty, wiec wielki plus za to i nie czuć tak szybkiej odcinki dawki. ;)


Ostatni mod był wywalenia orig. powrotu od pompy wspomagania i danie węza 10mm paliwowego zbrojonego gumowego. Bo metalowy był sztukowany w dwóch miejscach na skręcanie a te śrubunki nie trzymały za dobrze i kapało bardzo lekko z tego. A ze mnie wkurzały te wycieki wiec się za to wziąłem i w końcu spokój. Wężyk poprowadziłem inaczej trochę, jak jest fabrycznie i jest lepiej chroniony teraz.









Wpadło jeszcze kilka śrub nierdzewnych zamiast zwykłych pod maskę ;)

Dalsze plany to wymiana skrzynie biegów, przeróbka 5. biegu oraz nowe sprzęgło już tez czeka plus uszczelnienia. Ponieważ bo 4 dniach grzebania nagle znowu się łapa zapiekła i nie dało biegu wsadzić :-| Wd40 dało rade ale widzę ze to pomaga na nie cały rok :neutral:

[ Dodano: Pią Mar 31, 2017 00:17 ]
Kilka filmików:

https://www.youtube.com/watch?v=uaMD_vvehzc



https://www.youtube.com/watch?v=RMwXdqs9ywE



https://www.youtube.com/watch?v=bO37FF8uNsM


Adamila021 - Sro Kwi 05, 2017 17:25

E tam jak dla mnie wszystko pięknie wyglada!
Remigiusz - Wto Maj 16, 2017 22:30

Ostanie mody jakie były to w końcu udało mi się uruchomić sterowanie z kierownicy dla radia Alpine.

Cal błąd był w złym kodzie w sterowniku zegarka :D Dzień stracony ale za to śmiga :D

https://www.youtube.com/watch?v=j32vAMLhDJM


Markzo - Wto Maj 16, 2017 22:36

A co z mocą? ;>
Remigiusz - Wto Maj 16, 2017 22:50

Markzo, Na razie nic bo brak czasu się zabrać :P Jedynie co mi na razie nie przemawiam na powrocie mocy to spalanie na poziomie 5.25l /100km przy szybkiej jeździe :mrgreen: Ostatnim wyjazdem na jednym baku zrobiłem 1010km :D
Raptile - Wto Maj 16, 2017 23:51

Remigiusz napisał/a:
przy szybkiej jeździe :mrgreen:
:hahaha:
j0zek - Pią Maj 19, 2017 16:51

Raptile napisał/a:
Remigiusz napisał/a:
przy szybkiej jeździe :mrgreen:
:hahaha:


a ile to jest szybka jazda?

tuners - Pią Maj 19, 2017 21:24

Szybsza niż 99.9% samochodów, wystarczy 251km/h bo do 250 większość ma kaganiec ale dla formalności remi dociąga do 260 i to na 50ce xD
Remigiusz - Nie Maj 21, 2017 20:45

Nie każdy musi gnać dwie paki :D Dla mnie szybciej to jest jazda trochę powyżej normy.

Wpadła ramka na wydech ale był zonk :-| Okazuje się ze ramka z polifta nie pasuje bo zderzak ma inny kształt i jak z jednej strony przylega to z drugiej na zderzaku w 45 się odchyla. Trochę ciecia i przyginania i taki efekt. Średnio to wyszło ale dziura już wycięta była wiec coś założyć musiałem ;)





tuners - Pon Maj 22, 2017 14:49

Ramka od zsa i to chyba od polifta jest chyba jedyna symetryczna tz w zs można założyć wydech i ramki na 2 strony, ale zderzak w zs jest inaczej ukształtowany niż w 45. Dla porównania zr przedlift zr polift , zt przedlift i polift mimo podobieństw każde ma inną ramkę. I wszystkie są z nierdzewki.
Excalibue - Wto Maj 23, 2017 22:24

To, że odstaje to raz, ale też jakoś krzywo siedzi, albo tak zdjęcie zrobione.

Zachciało Ci się kombinować :)
Przedliftowa jest dyskretniejsza, tutaj trzeba kawał rury wstawić by się nie zgubiła bo jest szersza, co średnio będzie wyglądać na R45.

Remigiusz - Wto Cze 06, 2017 17:51

Czemu tak krzywo jest to nie wiem dolny rant się licuje z dolnym rantem zderzaka ;) To nie zlodzenie foty ze jest krzywe bo jest. :mad:

Kawal rury już jest a dokładnie ten od raptila



[ Dodano: Pon Maj 29, 2017 16:27 ]
Dodam, kolejna jazda na długą trasę :D Tym razem w według przepisów i czasem trochę poniżej. Bez klimy tylko szyby i dach otwarty, pełny bagażnik i dwie osoby na pokładzie :-)

Spalanie 4.6l /100km :D Werdykt jak na razie, nie ma co się bawić w uzyskaniu dużej mocy. Wole jednak mniejsze spalanie :D

[ Dodano: Wto Cze 06, 2017 17:51 ]
Kolejne przygody podczas podroży :P

Rozwaliło mi jedna oponę na autostradzie. O tyle dobrze ze poczułem szybko ze nagle rzuca autem na boki i zjechałem na parking za 2km :razz:





Udało się dokupić używana z takim samym DOT oponę jaka poszła wiec nawet nie taka drogo to w końcu wyszło :wink:


Dalszy plan był zakupić Argon i pożyczyć MIG'a i brać się za wydech:





Serdeczne podziękowania dla kolegi slax za błyskawiczne załatwienie płytek z nierdzewki :razz:

I o to gotowy wydech z nierdzewki 2.5" z rury 63x1.5mm
:razz: Spawy może nie za fajne ale szczelne jest i dziać się temu nic nie powinno :D Drugi raz spawałem MIG w życiu :roll:




Excalibue - Nie Cze 18, 2017 21:50

Tak czytałem o wolnym wydechu w Dieslu i trafiłem na ten wpis :

Remigiusz - Wto Lis 09, 2010 17:07 napisał
Cytat:
Jugol, hehe.. dokładnie mi się to podoba w 45 ze nie widać wydechu :razz:


Jak to gusta potrafią się zmienić :D :D

Remigiusz - Czw Lis 02, 2017 19:57

Excalibue, No potrafią sie zmienic z czasem hehe..

Co dalej się działo ciekawego. W sumie nic, czekam na zakup felg 16" od kolegi z forum. Tylko na razie brak czasu podjechać do Lodzi :sad:

Miedzy czasie w końcu wpadło Webasto DW50 :razz: Działa fajnie i grzej auto w 12min :mrgreen: Jedynie minus jest taki ze pojawił się wyciek z zbiorniczka paliwa :neutral: I będę musiał gdzieś dorwać kit uszczelek i od nowa rozbierać :neutral: Przez wyciek dymi strasznie bo kapie na rurę spalinowa ropa :neutral:



























Sruba do regulacji CO2. :P


I tutaj jest ten wyciek od tylu webasta:


Markzo - Czw Lis 02, 2017 20:01

a kiedy mocowo cos bedzie sie dzialo?
Remigiusz - Czw Lis 02, 2017 23:54

Markzo, Juz w cale ;) Daje sobie spokój, osiągnąłem to co chciałem, czyli full wypas w 45, małe spalanie i w miarę to jedzie. Zostaje przy tych 130 kucach na mechanicznej pompie, choc szalu nie ma no ale kompromis jakiś musi byc.

Jedynie co planuje to hample 282 wsadzić i 16" i naprawdę tyle w kwestii tuningu mechaniki.

Markzo - Pią Lis 03, 2017 10:52

To nie lepiej bylo zostawic te ~150 co miales na poczatku? co dala ta mechaniczna pompa?
Remigiusz - Pią Lis 03, 2017 11:27

Problem ze ta vp30 cos sie sypla i juz tez dawala tylko 130 km a na mechanicznej mniejsza awaryjność jest. Dlatego ja zamontowalem. Bo nawet bez ecu dojedzie na niej jak trzeba :-)
Markzo - Pią Lis 03, 2017 18:59

Szkoda, liczylem ze przyatakujesz jakies wieksze moce :)
Remigiusz - Czw Sty 04, 2018 14:39

Markzo, Sa dwie opcje albo silnik ma coś walnięte w sobie lub pompa padła. Ale obstawiam raczej pompę Vp30 i jej ECu w pompie (PSG). Podobne cuda widziałem u Raptila, nie chciał więcej mocy generować mimo zmiany map. I podobnie było jeszcze w innym 45 gdzie na serii i wytryskach SDI kulał ledwo co na 130kucach. Pomogło wymiana pompy na zdrowa :wink:

Z tego co ja do tej pory wiem to ECU auta wysyła tylko wiadomość do ECU pompy podaj tyle dawki. Ale czy pompę będzie chciała tyle podać czy nie, to nikt nie wie.

Mam jeszcze zestaw Vp37 z Freelandera SDI i wiązka w sumie do niego gotowa ale nie wiem czy atakować temat czy dać sobie spokój. Bo jak pisałem wyżej z SD jestem mimo mniejszej mocy zadowolony ze spokojna głowa na dalekich trasach ze nie utknę ;)

Ze do tej Vp37 by trzeba znowu kupić wtryski TD200 i się bawić jeżeli by się udało ugrać więcej z wtryskami SDI jak na SD.

[ Dodano: Czw Sty 04, 2018 14:39 ]
Mały update. Dorobiłem sobie w końcu oświetlenie na tylna kanapę bo dni krótkie i nic nie widać było czy coś z tylu leży czy nie :wink:








Co do Webasto to jak kopciło tak kopci :mad:

https://www.youtube.com/watch?v=T_kk7kaieb8



Problem jest niestety po stronie sterowania dawkowania, bo sitko jest nowe w środku wszystko czyste a zalewa go paliwem. Odkryłem ze w fazie odpalanie, zalewa komorę gdzie jest palnik na około 3cm ropy i dmuchawa to potem dmucha do wydechu. Ręcznie jak odepnę pompkę dozowania i poczekam az odpali to pali bez dymu. Oraz jak podaje sygnał PWM na half-load pompke dozowania piec chodzi tez elegancko i nie zalewa go.

Będę miał czas dorobię sobie własny chyba układ sterowania dozownika paliwa żeby gadał z piecem przez K-line.

maniu48 - Pon Sty 08, 2018 11:24

Remi, weź ten wydech od webasto przedłuż i puść z tyłu pojazdu.
Remigiusz - Pon Sty 08, 2018 14:23

maniu48, ale mi to nic nie da maniu bo dalej bedzie kopcil z pod maski bo leje sie ropa z webasta gdzie popadnie. musze naprawic dawkowanie to zaniknie tez dym :D
prebenny - Wto Sty 09, 2018 05:36

Remigiusz to po co przelewasz webasto jak mapy Żaby w ZSie? :D
oskaanr414 - Czw Sty 18, 2018 18:29

No te skóry bardzo elegancko wyglądają. Wygląda jak limuzyna :)
Remigiusz - Sro Lut 07, 2018 17:11

Kolejny problem. Woda w nogach kierowcy, skąd się bierze nie wiem ale myślę ze przez przejście na kable w grodzi. Zakleiłem specjalna plastelina otwór i będę żwirem dla kotów suszył wnętrze, bo przy tej pogodzie pod chmurka nie możliwe to jest inaczej. Woda gdzieś się dostaje z wysokości pedałów, powyżej jest już sucha mata wygłoszenia. Kolo słupka przednia tez sucho jest oraz podłoga w tym miejscu, Woda była na środku podłogi i okolice sprzęgła. Strona gazu tez sucha jest w gore.

Przegnij tez korek w podłodze :neutral:














Markzo - Sro Lut 07, 2018 17:19

A to na pewno sama woda? Ja tak mialem to sie okazalo ze nagrzewnica puscila xD
Remigiusz - Sro Lut 07, 2018 18:59

Markzo, Jest to sama woda, miejsce od strony nagrzewnicy jest suche. Płynu tez nie ubywa i przy tej ilości musiał by być pusty zbiornik. Tłuste to nie jest ani nie pachnie jak płyn chłodniczy :neutral:

Najgorzej ze nie widać, skąd to leci, demontowałem tez podszybie i tam smarowałem masa w zakamarkach lecz tam nic zatkane albo widoczne jakiejś miejsce gdzie by mogło wciekać.

Markzo - Sro Lut 07, 2018 20:50

Hm, a nie masz dziury w nadkolu/podłodze? w hondach bez konserwacji lubi się tak dziać, a do okoła pompki sprzęgła sucho?
Remigiusz - Sob Lut 16, 2019 13:51

Markzo, Dziura była tylko ta tego korka, raczej jego brak po zgnił i jak podniosłem dywan była dziura :D

Własnie ciężko powiedzieć czy się lalo z tego przejścia grodzi od kabli czy od pompki sprzęgła leci woda do środka, płyn hamulcowy to nie jest bo za duzo tego było w środku. :-|

Najgorzej ze nie da rady teraz bez pogody wysuszyć to na sucho i nie wiem czy się nadal leje czy wilgoć jest jeszcze poprzednia. Auto niestety stoi pod chmurka :neutral:

-----------------------------------------------
Mały update przez zimę robiłem testy z obiciem drzwi. Wyszło tak średnio bo materiał nie był aż tak rozciągliwy jak myślałem niestety :-( Ale i tak lepiej tak jak odpadający materiał bo to porażka.

Doszło kilka materiałów do wtrysków i pompy tez :-D Jeszcze parę przeróbek w pompie mechanicznej dokonałem. :wink: Oraz jedna osoba z strony FB mi sprzedała uwalona pompę SD :roll:

I teraz w styczniu w końcu pękła mi środkowa rura wydechu w Przemysłu na A4 :mrgreen: Nie wiem jak tak można jechać bez rury powyżej 90km/h to w środku ogłuchnąć można. Pospawane i dorobiłem sobie złączkę Venturi i puściłem odmy w końcu do wydechu hehe..