Zobacz temat - [R75] wymiana fabrycznej nawigacji na stację multimedialną
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] wymiana fabrycznej nawigacji na stację multimedialną

sobierw - Nie Lut 03, 2013 13:11
Temat postu: [R75] wymiana fabrycznej nawigacji na stację multimedialną
Witam - proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu jaki napotkaliśmy z Tomi (TomaTeam) przy próbie wymiany fabrycznego zestawu Alpine na zakupioną nową stację multimedialną.
Podobno niezbędne jest wybebeszanie całości od bagażnika aż do przodu - praca na 5 godzin i koszt od 300 do 500 zł w zakładzie Car Audio.
A może jest inna szansa na to.

Pech chce że jak coś chcę zmienić w aucie to wszystko nas zaskakuje - kupiłem u Tomka w TomaTeam żarówki Xenonowe nie pasuje podłączenie bo wtyczka stanowi integralną część zapięcia żarówki, teraz ta stacja multimedialna.

Boję się brać kół 18" od Tomka lub Adasia bo się okaże że nie pasuję :( a auto mam przeciętne od Rover 75 kombi z 2004 roku z nowym przodem.

rafalmis1 - Nie Lut 03, 2013 15:14

przez to ze kostki do radia są w bagażniku, to ja bym zrobił tak, że kupiłbym kostki przejściówki od BMW (jeden pin jest jest inaczej niż u nas, ale to da się przełożyć) i rozłączył radio w bagażniku wpiął przejcie i zrobił instalacje do przodu. godzina pracy, a instalacje puściłbym prawym progiem
sobierw - Nie Lut 03, 2013 15:56

tylko ze kostki sa inne niz w bmw - totalnie inne i nie ma przejscowki :( a co ze sterowaniem w kierownicy - wiazka przepada w czelusciach innych wiazek - nawet zmieniarka jest podlaczona gdzies a nie do radia ktore widze przed soba.

Znam Tomka od 2002 roku i jeszcze nie widzialem takiego wyrazu twarzy u niego.
Czekamy na odpowiedz producenta stacji multi ale myslalem ze ktos juz to robil.

W necie sa zdjecia mojego radia od przodu, zboku i tylu z wtyczkami i bez to moze zoaczycie i znajdziecie rozwiazanie do podlaczenia ISO.

Bedze wdzieczny za pomoc lub odsprzedam muti stacje.

maryba - Nie Lut 03, 2013 16:50

sobierw napisał/a:
tylko ze kostki sa inne niz w bmw - totalnie inne i nie ma przejscowki :( a co ze sterowaniem w kierownicy - wiazka przepada w czelusciach innych wiazek - nawet zmieniarka jest podlaczona gdzies a nie do radia ktore widze przed soba.

Znam Tomka od 2002 roku i jeszcze nie widzialem takiego wyrazu twarzy u niego.
Czekamy na odpowiedz producenta stacji multi ale myslalem ze ktos juz to robil.

W necie sa zdjecia mojego radia od przodu, zboku i tylu z wtyczkami i bez to moze zoaczycie i znajdziecie rozwiazanie do podlaczenia ISO.

Bedze wdzieczny za pomoc lub odsprzedam muti stacje.


Mnie to również czeka podeślij linka jaką multi stację zakupiłeś ?

sash997 - Nie Lut 03, 2013 20:53

inaczej niż wydarcie instalacji lub dorobienie drugiej z bagażnika jak kolega rafalmis1 proponuje tego nie zrobisz bo kable z głośników idą do bagażnika gdzie jest radio

[ Dodano: Nie Lut 03, 2013 20:53 ]
bez rzeźby sie nie obejdzie :twisted:

rafalmis1 - Nie Lut 03, 2013 22:22

nie można kupić takiej kostki
http://allegro.pl/zlacze-...2928494859.html
i fabryczną odpiąć od radia w bagażniku i podpiąć tą co ja podaje ??
przecie mamy wtedy kostki iso do których puszczamy nową instalacje i ciągniemy do przodu

Gonia - Nie Lut 03, 2013 22:40

rafalmis1 napisał/a:
nie można kupić takiej kostki
http://allegro.pl/zlacze-...2928494859.html
i fabryczną odpiąć od radia w bagażniku i podpiąć tą co ja podaje ??
przecie mamy wtedy kostki iso do których puszczamy nową instalacje i ciągniemy do przodu


Przy radiu nie ma takiej kostki.

rafalmis1 - Nie Lut 03, 2013 22:52

teraz dopiero zakumałem, ze z dużą navi są jeszcze dwie inne wtyczki
Rowan - Pon Lut 04, 2013 17:47

Może prościej będzie znaleźć schemat i które przewody to zasilanie samego radia i sterowanie z kierownicy, a reszte, proponowałbym kupić wzmacniacz 4 kan i podłączyć do niego głośniki, prowadząc kable nowe, a do wzmacniacza RCA puścić. Na pewno mniej bebeszenia by było. A Antene na pewno znajdziesz szukając od tylnej szyby.
sobierw - Pon Lut 04, 2013 18:17

Dziś zacząłem delikatną demolkę i wybebeszanie :|
Sprawa się ma tak że to co jest z przodu podpięte to jest (+) i (-) a cała reszta wędruje do bagażnika gdzie są 2 potężne skrzynki w których jest: a) tuner, b) wzmacniacz, c) końcówka mocy - stąd w różnych kierunkach rozchodzą się kable głośników, d) tuner TV i e) tzw. gówno do navi - które przy okazji ma zwarcie i puszcza prąd do czytnika płyt z mapami no stop :( :( :( więc tak jak piszą ludziska i mówią spece od CarAudio bez wybebeszenia wszystkiego nie obędzie się - nawet kable od głośników trzeba przenieść do przodu bo sobie są z tyłu :( :( :(

hlip hlip hlip a tak się cieszyłem na myśl o super multimedialnej stacji od Tomika.

No cóż jest do sprzedania nowa nie używana na tomateam.pl

rafalmis1 - Pon Lut 04, 2013 19:56

kolego a czy nie da się w ten sposób, że wszystko zostanie tak jak jest, tylko kupisz tą wtyczkę
http://allegro.pl/kostka-...2927610123.html
wpinasz w radio i masz jedną kostkę zasilającą i podłączysz nową stacje pod tą kostkę, tylko teraz pytanie czy po przekręceniu kluczyka w fabryczne radio puszcza zasilanie na te kostki co w linku


mam takie kostki, nawet na próbę mogę ci wysłać

sobierw - Pon Lut 04, 2013 21:58

:( dzięki Rafalmis1 ale w moim zestawie nie ma wtyczki BMW.
Nie ma takiej wtyczki w bagażniki i nie ma takie wtyczki z przodu w desce przy tzw. sterowniki czyli czymś co przypomina radio (ma wyświetlacz, ma przyciski i 2 pokrętła, ma nawet magnetofon) - to jest tylko sterownik do tego wszystkiego co jest rozłożone w dwóch metalowych skrzynkach w bagażniku przy tylnej belce.
Jak podniesiesz podłogę do koła zapasowego zaraz za zderzakiem jest czarna palstikowa obudowa na kołkach którą można zdemontować i tam mieści się większość elementów systemu.

dzięki za propozycję ale wiątpię by to coś dało.

[ Dodano: Pon Lut 04, 2013 21:38 ]
mniej więcej system wygląda tak jak w linku: http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001660

[ Dodano: Pon Lut 04, 2013 21:49 ]
jedyne co mogę kupić i zrobić - to co zrobił Dzieju - opisał to pięknie:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79535

tylko wymiana sterownika może wykorzystać dotychczasowy system z większym wyświetlaczem :| i nic wiecej :(

może być jeszcze tylko wymiana zmieniarki na zmieniarkę mp3 http://allegro.pl/zmienia...2984921085.html

mogę zapomnieć o multi stacji od Tomika i każdy kto ma ten system co ja w swoim r75.
no chyba że aż tak jest zachłyśnięty 7" dotykowym ekranem Tomika że poświęci czas i kasę na wymianę całej instalacji audio.

[ Dodano: Pon Lut 04, 2013 21:58 ]
P.S. - o systemie navi i zmieniarce pisane już było również tu: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=68130

Rowan - Pon Lut 04, 2013 22:09

Ja naprawde bym to zrobił w ten sposób, że znalazłbym jedynie dwa plusy, czyli podtrzymanie i normalne zasilanie, a to nie będzie truno, bo w skrzynce bezpiecznikow musza byc, stamtąd bym je poprowadzil, oprócz tego jest masa i coś jeszcze w kostce iso, naprawde nie ma tego wiele... Przewody od pilota kierownicy też by się na pewno znalazło. Potem bym wybebeszył cały tył, wyrzucił to wszystko, kupił zwykły wzmak 4 kan i do niego pociągnął sygnałówki i zasilanie oraz rem i z niego bym nowymi kablami do głośników w drzwiach puścił. Wybebeszania naprawde nie wiele, roboty na max 2 dni w jednego :wink:
sobierw - Pon Lut 04, 2013 22:19

Masz rację Rovan - ale nie wiem czy aż tak mi się chce to robić i mieć to "cudo" Tomikowe.

Przy takich pracach to i głośniki warto wymienić a to już nie jest 1999 zł i 30 min tylko x zł i x dni.

Rowan - Wto Lut 05, 2013 16:14

sobierw, wymiana głośników z wygłuszeniem drzwi, sam przód i to też ze sporym "dłubaniem" bo MDF rzeźbiłem zajęło mi pół dnia. Głośniki dość wysokiej klasy nie całe 400zł zapłaciłem. W sumie nie trzeba ich wymieniać przecież :wink: Zastanów się, ale moim zdaniem, to jednak nie jest aż tak straszne :wink:
szpynior - Wto Lut 05, 2013 18:16

Nie jest, nie jest. Dwa dni dłubania a efekt powalający, tylko żeby nie robić niepotrzebnej roboty tak jak ja zrobiłem założyć od razu MDF-y .

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=80491

haszczyc - Wto Lut 05, 2013 18:30

szpynior, tylko skąd dostać gotowe już MDF do R75? ;)
szpynior - Wto Lut 05, 2013 18:34

haszczyc napisał/a:
szpynior, tylko skąd dostać gotowe już MDF do R75? ;)


No i tu problem bo nie ma .

Ja bazowałem na mdf-ach od hondy + dremel :)

sobierw - Wto Lut 05, 2013 19:11

:( nie dam rady :( za dużo pracy a za mały efekt.
Mam jeszcze 2 auta które wymagają wkładów finansowych, więc każde 100 zł na wagę złota :)

1) W R45 (1.6 z 2001) żona ma problem z biegami.
2) W RR P38 (4.6 z 1995) nie używany a ucieka prąd.

Tak więc oddaję stację i zostawiam to co jest.

A tak przy okazji Szpunior to co miałeś zainstalowane pierwotnie w swoim R75??

szpynior - Wto Lut 05, 2013 19:53

sobierw, Philips Harmony siedział .
sobierw - Wto Lut 05, 2013 22:19

tak też myślałem
więc totalnie nie wiesz co jest do zrobienia w przypadku takim jak mój czy innych kolegów z systemem alpine.

Widziałem u Maryba jak zwykłe podłączenie dodatkowego urządzenia wiąże się z ciągnięciem przez całe auto kabli w jedną i drugą stronę.

Widziałem w necie (pokazał mi Tomik) samą instalację w moim przypadku jak kable idą raz w przód raz w tył i znów do przodu.

więc podjąłem decyzję że wymiana u mnie jest bezsensu - nie opłaca się. Koszt radia i wsadzonej pracy lub kasy nie przynosi efektu który zaskoczy, się zwróci czy wykorzystam. :roll: :-| :| :(

sknerko - Sro Lut 06, 2013 12:32

sobierw, jakie złącza potrzebujesz mieć do stacji multimedialnej z przodu w konsoli? bo z rave wynika że głośniki maja tam złącze sterowanie z kiery też i zasilanie tez jest więc co jeszcze potrzeba?
sobierw - Sro Lut 06, 2013 12:42

W stacji jest zwykłe ISO a w tym co jest teraz są dziwne złącza z zatrzaskiem - i wszystkie elementy systemu mają takie złącze.

W necie można znaleźć zdjęcia mojej stacji z przodu, tyłu i boku - wygląda to włąśnie tak:

sknerko - Sro Lut 06, 2013 12:56

Zapomnij o kostkach tego monitora tam nic nie wykorzystasz tam jest za radiem złącze do głośników i do sterowania z kiery oraz z zasilaniem choć najtrudniej o zasilanie i masę i pewnie trzeba by z kostki która jest na zdjęciu pobrać.

[ Dodano: Sro Lut 06, 2013 12:56 ]
To jest fotka złącza gdzie sa głośniki, sterowanie z kierownicy i zasilanie wzmaka antenowego

rafalmis1 - Sro Lut 06, 2013 16:41

sknerko,
U nas ta kostka jest z tyłu w bagażniku
Chyba że są dwie i za monitorem będzie jeszcze jedna

sobierw - Sro Lut 06, 2013 17:46

jeśli jest to tylko w bagażniku

- przód rozebraliśmy i przemacaliśmy oraz przepatrzeliśmy z Tomikiem - nie ma.

- co do tyłu, to patrzyłem i też nie znalazłem - wszystkie srebrne skrzynki mają połączenia takie jak to cudo "stacja - sterownik" z przodu.

gdybym znalazł kostkę bmw w bagażniki to bym z niej cofnął się do przodu (o ile by sygnały w kablach odpowiadały potrzebom) i nie byłoby tematu.

sknerko - Czw Lut 07, 2013 01:09

sobierw, widziałem instalację od dużej navi w bagażniku u xRonxa i tam wychodzą takie wtyki do przodu i wszystko było zgodne z Rave więc sadzę że u ciebie też powinno być. Poza tym przejrzałem wszystkie Rave jakie posiadam włącznie z tym co jest do polifta i V8 (włącznie z tourerem) i we wszystkich jest na schematach ta wtyka o numerze C0395 a ona jest od głośników i paru innych pierdół i wnioskując po tym jak było u xRonxa (wszystko zgodne z dokumentacją ) sadzę ze u ciebie jest tak jak w rave.

[ Dodano: Czw Lut 07, 2013 01:09 ]
rafalmis1 napisał/a:
Chyba że są dwie i za monitorem będzie jeszcze jedna
Tak właśnie wynika ze schematów w Rave że są dwie
sobierw - Czw Lut 07, 2013 18:59

jestem w delegacji i mam kompa bez cd a rava w domu więc proszę zrób printsc tego schematu i wrzuć mi na maila sobierw@wp.pl lub wklej go na forum.
dzięki

sknerko - Pią Lut 08, 2013 08:47

sobierw a skad ja mam wiedziec przyjacielu który wariant ty posiadasz a 3 czy 4 to za bardzo nie dam rady wrzucić tym bardziej tak żeby czytelne były. pobierz sobie rave ze strony klubowej mimo ze ma rozszerzenie iso to jest to zwykłe archiwum rar i otworzysz z dysku
sobierw - Pią Lut 08, 2013 10:53

już dziś rano to zrobiłem - dzięki

no i wychodzi na to że sygnały lecą raz do tyłu raz do przodu.
głośniki są wszak podłaczone do sterownika z przodu ale sygnał jest wzmacniany z tyłu (w bagażniku) sterownie kierownicze idzie do sterownika z przodu ale zasilane jest przez tył. Więc totalne zamieszanie z tą instalacją w przypadku navigacji Alpine z dużym wyświetlaczem.

A do tego wszystkiego wszystkie elementy zestawu (tuner radia, tuner TV, czytnik map i moduł GPS oraz wzmacniacz) połączone są wtyczkami, które są inne to nie iso to nie bmw - przewijają się 3 kolory (biała wtyczka, niebieska wtyczka i czarna wtyczka)

rozszyfrowałem że w niebieskich wtyczkach najczęściej jest (+) i (-) oraz sygnały sterujące, w białej głośniki ale i coś jeszcze, co jest w czarnych wtyczkach nie wiem jest i prąd i sygnał ale czego dot. nie wiem.

Pisałem na forach ogólnych dot. audio car i większość ludzi tam wybebesza wszystko i kładzie nową instalację szczególnie przy wymieanie radia i głośników.

rozpisują się na temat głośników i konieczności lepszego okablowania by się nie utleniało by było pozłacane a co do radioodtwarzaczy to temat rzeka.

Ci od BMW to goście zboczeńcy audiocar-owi, podobnie golf-arze i oplowcy.

:( :( :( nie stać minie na wymiane całego audio instalacji wiec jeżeli Tomek nie załatwi przejściówki od producenta to rezygnuję ze stacji tomikowej :( :( :(

sknerko - Pią Lut 08, 2013 11:23

sobierw, napisz w jakim schemacie mam poszukać to może podpowiem tobie co i jak połączyć bo na moje da się bez wybebeszania auta tylko trzeba do odpowiednich kabli się dostać. We wszystkich jakie widziałem schematach prawie wszystko masz w konsoli na środku, poza tym rover ma dość logicznie zrobione instalacje by można było łatwo zamieniać systemy audio, może nie dziecinnie łatwo ale źle nie jest.

[ Dodano: Pią Lut 08, 2013 11:23 ]
albo musieli byśmy się kiedyś spotkać i ogarnąć auto i być może dało by rade. xRonX przyjechał do mnie i Harman/Kardon zrobiliśmy do dużej navi mając wiązkę od małej nawigacji :twisted: .

sobierw - Pią Lut 08, 2013 11:58

:) spotkanie to świetny pomysł :) jestem za na nawet przecie - jak to się mówi.
mam RAVE 08/2006 ZAA000300 - jak dotrę wieczorem do domu to podeślę Ci nazwę katalogu i numer strony. Może uda się wyłuskać i przesłać mail-em te schematy.

Konin i Czempiń to prawie blisko - z mały prawie ale przynajmniej to samo województwo.

Gonia - Pią Lut 08, 2013 19:40

Tomi już ma sposób, aby zrobić to w ciągu 2 godzin i nie trzeba wyciągać starej wiązki. Musi jeszcze sprawdzić organoleptycznie ale ma już sposób.
sobierw - Sob Lut 09, 2013 11:33

Znam Gosię i Tomika od 2002 roku i wiem że to odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu - już oczami i uszami wyobraźni obsługuję multi stację :) :) :)

dzięki Rafalmis1 i Sknerko poczekamy z rozbebeszaniem i wizytami do realizacji pomysłu i sprawdzenia organoleptycznie Tomikowe.

Uwaga: jak Tomek zamontuje i uruchomi Stację to wszystkim prześlemy relacje.

sknerko - Sob Lut 09, 2013 13:16

Gonia napisał/a:
Tomi już ma sposób, aby zrobić to w ciągu 2 godzin i nie trzeba wyciągać starej wiązki.
od początku pisałem ze się da. Poczytać rave i wszystko jasne.
sobierw - Sob Lut 09, 2013 14:06

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sukces ma wielu ojców

ale Sknerko do chwili zamontowanie i uruchomienia to nie był bym takie pewien :) :)

ale jak zadziała to na 100% Ty dowiesz się pierwszy a i mini sukcesik będzie po Twojej stronie że mnie wspierałeś :) dobrze że masz taką ksywkę i nie kazałeś wydawać setek dutków na profesjonalistę.

Dzięki Tobie, Goni i Tomikowi wraca wiara w ludzi i w autko

[ Dodano: Sob Lut 09, 2013 14:06 ]
[R45] jeszcze gdyby się znalazł sposób na biegi w Kasi autku :|

Gonia - Sob Lut 09, 2013 15:40

sknerko napisał/a:
Gonia napisał/a:
Tomi już ma sposób, aby zrobić to w ciągu 2 godzin i nie trzeba wyciągać starej wiązki.
od początku pisałem ze się da. Poczytać rave i wszystko jasne.


Wszystko się da, ale o to chodzi aby zrobić dobrze i się nie narobić a nie budować samochód od początku.

Tomi pojechał do znajomego obejrzeć rozbebeszone auto i wiązki elektryczne w nim.

sknerko - Sob Lut 09, 2013 22:41

Gonia, dobra powtórzę jaśniej ;-)
Od początku pisałem ze się da bez budowania auta od nowa. I da się dobrze :mrgreen:

michar123 - Wto Mar 12, 2013 21:19

a tak poza tematem, czy chciałbyś sprzedać to radio z nawigacją orginalne Rovera?
sobierw - Wto Mar 12, 2013 22:13

tak dlaczego by nie - pozostaje pytanie - kto pomoże rozbebeszyć je gdyż tuner radia, tv i navi są w bagażniku :)

Tomik musi się wypowiedzieć co będzie potrzebne do stacji multi, a co można opchnąć.

ja na pewno nie zedrę kasy - raczej oddam za drobną opłatą (mogą to potwierdzić Przyjaciele z klubu - że nie zarabiam na czymś co mi zbywa)

na kiedy potrzebujesz, co potrzebujesz i za ile?

michar123 - Sro Mar 13, 2013 21:19

Potrzebuję twoje stare radio z newigacją, jeśli chciałbyś się tego pozbyć, dogadamy się ;)
rafalmis1 - Czw Mar 14, 2013 02:12

nie jestem pewien, ale raczej kolorowo nie będzie, ponieważ wyciągniesz z bagażnika TV, tuner radia, z pod półki antenę gps, jeszcze coś chyba jest na lewym słupku, no i trzeba wyciągnąć instalacje, ponieważ jakoś trzeba wszystko do kupy podpiąć i tak mi się zdaje, że najgorzej będzie z instalacją
sobierw - Czw Mar 14, 2013 20:11

Michar nie ma problemu co wyciągnę będzie Twoje :) a instalacja chyba będzie musiała zostać pod dywanem w aucie.
michar123 - Pią Mar 15, 2013 16:55

Ratujesz mi życie ;d ;d aktualnie nie mam żadnego radia a wiadomo że to bardzo potrzebne jest :)
rafalmis1 - Pią Mar 15, 2013 16:58

michar123, i sobierw, ale beż wiązki co mu z wyświetlacza, radia, TV ?? Nic. Na aktualnej wiązce tego nie poskłada
sobierw - Pią Mar 15, 2013 22:13

:( Wiem - zobaczymy co odzyska Tomik :) a liczę na wiele :) po za tym nie zedrę z kolegi :)

Postaram się sprzedać wszystko za rozsądną cenę - i będzie to max dużo z auta + max niska cena :) :)

michar123 - Sob Mar 16, 2013 09:32

Mam nadzieje że się uda wszystko, a masz jakies inne części jeszcze może do tego cudeńka? ;)
sobierw - Sob Mar 16, 2013 13:38

Roleta do bagażnika (R75 kombi), stalową felgę 15", lusterko zew. elektryczne ale nie składane - po facelifting-u, pokrętło wentylacji to co jest pod zegarkiem - wraz z linką.
nie za dużo gdyż tym roverkiem jeżdżę na co dzień.
Do R45 mam wentylator kabiny oraz silniczek sterujący kierunkiem wlotu powietrza.
Prawdopodobnie mam komplet uszczelek do drzwi do R45 oraz lusterko wew.

[ Dodano: Sob Mar 16, 2013 13:38 ]
Ale to nie jest post dot. części wiec w razie w pisz mail-e. na sobierw@wp.pl lub na roverkową pocztę.

greg-si - Sob Mar 16, 2013 21:52

Przypominam że istnieje PW i jeśli chcecie handlować to tam się kontaktujcie.
michar123 - Sob Mar 16, 2013 23:32

Tak tak greg, moja wina bo niepotrzebnie zapytałem.
MiReK - Sro Paź 02, 2013 09:04

sobierw, temat umilkł a mnie ciekawi czy udało Ci się podłączyć stację,jeśli tak to jak to zrobiliście?
sobierw - Sro Paź 02, 2013 17:26

:) MaReK-u udało się podłączyć multistację :) jeszcze nadal nie moją własną :| ale zastępczą Tomikową :)

Stacja faktycznie podłącza się prawie bez problemu ale wtyczek i gniazd trzeba szukać bardzo głęboko w tunelu.

Najważniejsze to kabel antenowy jest w całości i powiem że prawie całkowicie zniwelowano kłopoty z RDS-em i utrzymaniem częstotliwości (nie jest rewelacyjnie ale daje radę)

Wygrzebano z auta: sterownik (to co jest przy kierownicy z wyświetlaczem), moduł sterowania kierowniczego, zmieniarkę CD oraz czytnik GPS. Zostało jeszcze do zdemontowania tuner radia i TV oraz moduł GPS - czyli to wszystko co jest na tylnym pasie bagażnika w zagłębieniu koła.

Mam info że już za chwilę, już za momencik będę miał swoje radyjko (od 04.13)

Postaram się zrobić zdjęcia i umieścić krótki reportaż z montażu.

michar123 - Pon Paź 07, 2013 21:32

sobierw i jak z tym radiem? jesli masz je jeszcze, bo długo dość się nie ozywałem i mam pytanko jeśli chciałbym podłączyć dużą fabryczną navi, a nie było takiej w moim samochodzie to czy pomógłbyś mi z przeciagnięciem wiązek i wgl?
sobierw - Wto Paź 08, 2013 19:49

:) Michał123 nie ma problemu - sam potrzebowałem pomocy (ogromnie dzięki Tomikowi) trzeba rozebrać dużo poniżej radia - czyli panel sterowania od klimy + zapalniczkę + na wysokości dźwigni zmiany biegów jest gniazdo/wtyczka i tam trzeba się wpiąć ale niestety potrzebna jest ingerencja w kable antenowy i sterowanie z kierownicy.

Więc trochę pracy jest :|

Gonia - Sro Paź 16, 2013 12:03

Nie ma dużo pracy, tylko trzeba robić przewód antenowy (najlepiej w jednym kawałku, bez zbędnych połączeń ze względu na straty) i pociągnąć go z bagażnika do radia. Reszta zależnie od wersji czy jest BMW czy ISO (głównie wersje poliftowe).
saiien - Sro Maj 07, 2014 14:26

Sobierw, udało Ci się skończyć prace nad tą stacją? Z ciekawością przeczytałem Wasze wpisy ale jak to w książce bez zakończenia, brakuje mi tzw. kropki na "i" :-)
Daj znać jak skończyła się ta Twoja "przygoda".

sobierw - Czw Maj 08, 2014 20:41

Witaj Saiien :) dzięki za zainteresowanie.

coś niedokładnie czytałeś :) gdyż już dawno napisałem że dzięki pomocy Tomika z TomaTeam no i wsparciu klubowiczów stacja multi grała już w lipcu ubiegłego roku - wakacje ze stację :) :) :)

jest fajna i polecam tę stację każdemu.

są różne wersje i pewnie można coś jeszcze wrzucić ale moja mi wystarcza i daje radę - szkoda że to wciąż taka droga zabawka.

Sintram - Pią Maj 06, 2016 18:18

Ja również zmieniłem dużą navi na stację 2DIN. Rover 75 2005r czyli polift. Wiązka do radia była za panelem klimatronika już z kostkami ISO. Jak rozbierałem tylne słupki i wyciągnąłem tylną kanapę żeby mieć łatwiejszy dostęp do progu i pociągnąc nowy kabel anteny do przodu okazało się że pod kanapą leżała fabryczna antena ładnie zwinięta w kółeczko ze wszystkim zapinkami nawet :mrgreen: Poszukałem za radiem i antena lezała schowana u góry jakby na półeczce, wychodzi od strony kierowcy. Podpiąłem wszystko i działa bez żadnych przeróbek, sterowanie z kierownicy też.
sknerko - Pią Maj 06, 2016 18:27

A jakie radio założyłes?
Sintram - Pią Maj 06, 2016 18:38

Stacje z TomaTeam, taką samą jak na zdjęciu z początku tematu.