Zobacz temat - [R75] lusterka zewnętrzne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] lusterka zewnętrzne

karol77787 - Sro Wrz 02, 2015 08:55
Temat postu: [R75] lusterka zewnętrzne
Witam wszystkich. Mam zamiar zrobić porządek z lusterkami zewnętrznymi. Lewe od kierowcy nie podgrzewa się. Od czego zacząć, czy na wkładzie lusterka jest jakas mata grzewcza? Może trzeba wymienić wkład tego lusterka? Czy może odkręcić je i sprawdzić czy prąd tam dochodzi? W prawym zas nie ma regulacji na boki tylko działa góra dół.
Jak się do nich dobrać by nic nie spartolić, nie połamać? Może jest podobny temat na forum, którego nie znalazłem.
Pozdrawiam!

sknerko - Sro Wrz 02, 2015 09:09

Sprawdź czy jest prąd na tym co nie grzeje, jak odegniesz je na max na zewnątrz to zobaczysz styki i konektory i powinieneś mieć możliwość dojścia próbnikiem albo multimetrem. jak nie grzeje bo mata padła to kup cały wkład z mocowaniem i wymień (widziałem je po 30-kilka pln)
Ze sterowaniem to podejrzewam że wytarły się zębatki i niestety trzeba cały mechanizm wymienić albo całe lusterko zależy co będzie tańsze. Kiedyś gdzieś czytałem że ponoć od skody octavii pasuje mechanizm.

AdaskoC - Sro Wrz 02, 2015 09:15

Co do grzania to możesz kupic samą mate jakąś uniwersalną i podmienić, lub kupic używane sprawne szklo z mata.

A mechanizm to za kilka groszy masz cale lusterko bez szkla ze sprawnym mechanizmem albo sam mechanizm :-)

sknerko - Sro Wrz 02, 2015 09:17

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=669289#669289 jak wyjąc
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=61086
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=84225 reszta info

[ Dodano: Sro Wrz 02, 2015 09:17 ]
AdaskoC napisał/a:
Co do grzania to możesz kupic samą mate jakąś uniwersalną i podmienić

AdaskoC wymieniałeś to kiedyś w 75piątce? Ja próbowałem i nie polecam. raczej szukaj wkładu używanego lub bywają nówki

longer86 - Sro Wrz 02, 2015 09:25

jak nie grzeje, to najpierw odkręć lusterko od karoserii i sprawdź czy pod trójkącikiem gdzie kable wychodzą na zewnątrz czy wszystko w porządku z kostką połączeniową, jest tam pianka którą zbiera wilgoć z zewnątrz i może któryś pin zaśniedział lub kompletnie skorodował.

Ja tak poprawiałem oba lusterka, w drugim to samo może tyczyć sie sterowania.

15 minut roboty na stronę a może obędzie się bez kosztów, tylko poprawić połączenia ;)

AdaskoC - Sro Wrz 02, 2015 09:37

sknerko napisał/a:
AdaskoC wymieniałeś to kiedyś w 75piątce? Ja próbowałem i nie polecam. raczej szukaj wkładu używanego lub bywają nówki


Jasne, suszarka albo ciepły słoneczny dzień i sprytnie idzie :)

karol77787 - Sro Wrz 02, 2015 10:13

longer86 zrobie tak jak mówisz, najpierw sprawdze połączenia na lusterkach. jesli to będzie jednak mata to wymienie na nowy wkład bo faktycznie nie są drogie. To wkład jest przyklejony jakąs tasmą??

[ Dodano: Sro Wrz 02, 2015 10:13 ]
już wsumie wiem wszystko z linków które podał sknerko:)

Punx - Nie Wrz 06, 2015 12:53

Co do nowych wkładów z matą grzewczą to o ile dobrze pamiętam jeszcze rok temu na allegro były tylko do poliftowych (większa powierzchnia lutra) w cenie ok 40pln/szt ?
prebenny - Nie Wrz 06, 2015 21:04

Punx ja jak patrzyłem to były po około 35-40 zł wkłady. Tylko wtedy nie ogarniałem, które lusterko jest przed, które po lifcie. I wbrew temu co piszesz lusterko poliftowe jest mniejsze i generalnie z moich obserwacji jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia (lewe mam przedlift prawe po stłuczce polift).
Punx - Nie Wrz 06, 2015 21:40

Nie zgodzę się ze jest mniejsza powierzchnia lustra w polifcie. Lustra przedliftowe są niższe i z pozycji kierowcy widać całą powierzchnie w prawym lusterq, w polifcie słupek boczny przesłania część lustra.

Tu akcja w cenie 39,90 do polifta

http://allegro.pl/prawy-w...5635158334.html

atu za 33,90 do przedlifta

http://allegro.pl/prawe-s...5635158225.html

Kilka lat temu te tanie wkłady z matą grzewczą na allegro były tylko do poliftów i to było wyraźnie na akcjach zaznaczone.

Co do jakości wkładów to mogę powiedzieć że dają radę, ja miałem 12 mcy gwarancji a wkład przestał grzać po ok 26 miesiącach. Drugi grzeje do dziś to już ponad 4 lata.

longer86 - Nie Wrz 06, 2015 21:42

Bo poliftowe lusterka to juz masówka do zr i zs
Punx - Nie Wrz 06, 2015 22:01

Może i masówka ale ładniejsze :) sprawiają wrażenie bardziej masywnych - nie są takie podłużne ... wiadomo rzecz gustu ale wg mnie polifciaki mają bardziej nowoczesny wygląd choć mogłyby być jeszcze mniej jajowate takie jak w mini
longer86 - Nie Wrz 06, 2015 23:51

nie wmówisz mi że te płaskie polifty są masywniejsze... Przedlift w chromie wygląda jak pocisk
Sandman - Pon Wrz 07, 2015 09:45

Punx, jako posiadacz poliftowych lusterek w moim R'ku musze się z Tobą nie zgodzić. Siedziałem w takim samym polożeniu w autku prebenny'ego, który ma przedliftowe (a raczej miał, bo teraz tylko częściowo) i lusterka przedliftowe są większe i lepiej w nich widać wszsytko (nie zniekształcają tak dziwnie perspektywy jak poliftowe). Więc co jak co, bo wygląd to sprawa gustu co się komu bardziej podoba - ale powierzchnia lusterka i przez to jakość używania - zdecydowanie przedlift.
Punx - Pon Wrz 07, 2015 09:52

Aby rozwiązać ten akademicki spór/problem obiecuję pomierzyć szkła oraz klosze w przed i po lifcie, nie będę co prawda całkami obliczał powierzchni szkła ani bryły klosza ale da nam taki pomiar zapewne odpowiedź. Nie upieram się przy swoim, patrząc z zewnątrz na lustra przedlifta wydają się one niższe (bardziej podłużne) przez co mniej masywne (bardziej opływowe) niż w polifcie (ten ma bardziej kuliste kształty klosza)
prebenny - Pon Wrz 07, 2015 10:04

Punx jak nie zapomnę to popołudniu wrzucę zdjęcia przed i po liftowych lusterek (jak wspomniałem lewe mam przedlift, prawe polift).
longer86 - Pon Wrz 07, 2015 10:06

aaaa chodzi o sam rozmiar szkła... to się nie sprzeczam, bo nie mierzyłem polifta, natomiast sama obudowa lusterka przedlifta jest gabarytowo więsza
prebenny - Wto Wrz 08, 2015 17:49

Szkło od polifta jest trochę mniejsze.

[ Dodano: Wto Wrz 08, 2015 17:49 ]
A więc lusterko (wysokość x szerokość):

przedlift (lewe - kierowcy):
z obudową (12cm x 20 cm)
lustro (10cm x 18cm)

polift (prawe - pasażera):
z obudową (11cm x 18cm)
lustro (9 cm x 16 cm)

Jak widać niby wielkiej różnicy nie ma ale w moim odczuciu po zmianie prawego lusterka z przed na polift to była masakra. Nic nie widziałem w tym lusterku takie małe.











karol77787 - Wto Wrz 08, 2015 19:00

Zabrałem się dziś za te lusterko lewe i doszedłem do tego ze są dwa kabelki, na dolnym jest napięcie ale tylko po odłączeniu górnego. Jak podłączone są dwa to na dolnym napięcie zanika :shock: w drugim lusterku gdzie ogrzewanie działa napięcie cały czas jest w dolnym przewodzie.
Punx - Wto Wrz 08, 2015 19:13

Rzeczywiście szkło w polifcie mniejsze, ciekawe zatem dlaczego w aucie z lusterkiem przedliftowym z pozycji kierowcy widać całe lustro a w polifcie przy podobnym ustawieniu fotela lustro prawe jest w części górnej lewej jest przesłonięte przez prawy słupek (u mnie spora część lustra jest zasłonięta). Byłem przekonany że to z powodu większej powierzchni szkła, zresztą wizualnie poliftowe wydaje się wyższe niż lustro z przedliftu. Czyżby mocowania kloszy były inne - bardziej odstające na boki w przedliftach ?

Zmierzyłem obudowę w moich lusterkach i pod długości między krawędziami zewnętrznymi mam 19,8cm, wysokość w najwyższym miejscu między krawędziami zewnętrznymi to 12,5cm, głębokość "puszki" to ok 11,5cm.

Wymiary samego lustra licząc od krawędzi zewnętrznych (tak jak klosz) to 18x10,5cm

Wychodzi na to że mam chyba lusterka z innego auta :) ?!

prebenny - Wto Wrz 08, 2015 19:17

Punx nie zauważyłem ani żeby przedliftowe ani poliftowe lusterko prawe było przez słupek przesłonięte. Może to było lusterko z anglika albo coś? Chociaż to na tych moich przedliftowych jest klapka z napisem RHD :o
longer86 - Wto Wrz 08, 2015 19:20

Ja mam oba z anglika lewe i prawe i nigdy nic go nie zaslanialo. Po przeróbce na Eu tez wszystko ok
Punx - Wto Wrz 08, 2015 19:23

Jak odbiorę auto od lakierowacza to zrobię fotke - pokażę jak to u mnie słupek przesłania powierzchnię prawego lustra ...
karol77787 - Sro Wrz 09, 2015 12:12

Zabrałem się dziś za te lusterko lewe i doszedłem do tego ze są dwa kabelki, na dolnym jest napięcie ale tylko po odłączeniu górnego. Jak podłączone są dwa to na dolnym napięcie zanika :shock: w drugim lusterku gdzie ogrzewanie działa napięcie cały czas jest w dolnym przewodzie. Nie wiem o co chodzi..

[ Dodano: Sro Wrz 09, 2015 12:12 ]
może ktos wie jak ta wiązka leci albo który bezpiecznik za to odpowiada?

longer86 - Sro Wrz 09, 2015 13:00

Sprawdzales miejsce w ktorym wiazka wchodzi do środka? W trojkaciku? Tam jest kostka, wszystko ok z nią? Jest otoczona pianka w której zbiera sie wilgoć i styki w kostce koroduja...
karol77787 - Sro Wrz 09, 2015 14:38

słuszna uwaga. nie sprawdzałem jej. trzeba odkręcic lusterko przy tym?
longer86 - Sro Wrz 09, 2015 15:05

nie trzeba
wystarczy że zdejmiesz plastik od środka, jak dobrze pamietam to jest to cały plastik z ramką dookoła szyby więc przy ściąganiu, nie powyginaj

karol77787 - Sro Wrz 09, 2015 17:05

To chyba trzeba ściągnąć tez tapicerkę drzwi?
prebenny - Sro Wrz 09, 2015 17:48

karol77787 nie trzeba ale zdjęcie boczka to robota na 1.5 minuty (2 śrubki i reszta zatrzaski).
Punx - Pią Wrz 11, 2015 17:12

Zrobiłem fotki, tak u mnie prezentuje się widok na prawe lusterko z poziomu oczu kierowcy. Dodam że nie należę do konusów (180cm, 96kg), fotel mam tak odsunięty aby szczupła osoba siedząca z tyłu miała w miarę komfortową podróż. Kierownice mam wysuniętą w stronę kierowcy na maxa, odległość i ułożenie rąk na kierownicy jest prawidłowa (lekko ugięte w łokciach).
longer86 - Pią Wrz 11, 2015 20:37

eee jakieś ułomne to lusterko, aż polazłem do siebie, niestety zbiłem telefon więc nie mam czym foto zrobić, ale obojętnie jak ustawię fotel kierowcy czy bliżej czy dalej, mam 200cm wzrostu i światło lusterka w żadnen sposób nie jest przysłonięte przez słupek A... dodam że mam lusterka UK odrobinę przerobione, przedliftowe.

Różnica polega tylko na kącie odgięcia względem karoserii, coś jest nie halo

Punx - Sob Wrz 12, 2015 10:14

Jeszcze raz przypomnę wymiary moich lusterek:

długość między krawędziami zewnętrznymi mam 19,8cm, wysokość w najwyższym miejscu między krawędziami zewnętrznymi to 12,5cm, głębokość "puszki" to ok 11,5cm.

Wymiary samego lustra licząc od krawędzi zewnętrznych (tak jak klosz) to 18x10,5cm

Lustra mam raczej angielskie - elektrycznie składane - przerabiane na EU, tak prezentują się po złożeniu z zewnątrz:

longer86 - Sob Wrz 12, 2015 12:09

a jesteś w stanie zrobić zdjęcie tego lusterka pasażera prosto od góry, tak żeby było widać mocowanie, obudowę lusterka i kawałek drzwi?
gustav.pl - Sob Wrz 12, 2015 15:20

longer86 napisał/a:
eee jakieś ułomne to lusterko


Punx Niestety muszę i ja potwierdzić zacytowane wyżej słowa. Wrzucam dwa zdjęcia z mojego Roverka. Pierwsze jest z pozycji "roboczej". Przy drugim, telefon oparłem o kierownicę, to i tak słupek ledwo zasłania krawędź obudowy lusterka. Dodam,że kierownicę mam maksymalnie wpuszczoną, a fotel jest ustawiony dla wielkiego chłopa, z metra ciętego(170cm) ;)

Punx - Pon Wrz 14, 2015 17:29

Fotki zrobię jutro. A jak u Was się składają (np. ręcznie) lusterka, to oba są złożone prostopadle do szyby drzwi ? Jesli nie jest symetrycznie to które bardziej odstaje ?

[ Dodano: Pon Wrz 14, 2015 17:29 ]
Wińcej fotqf

sknerko - Pon Wrz 14, 2015 19:00

Na moje koślawe oko masz lustra od R45 tak mi się wydaje bo niedawno kupowałem do 45 a mam 2x R75 na podjeździe
AdaskoC - Pon Wrz 14, 2015 19:11

Są od 75, 2004r :-) jak potrzeba to nawet vin jego moge podać :-) ponieważ sa ode mnie
sknerko - Pon Wrz 14, 2015 19:29

AdaskoC przepraszam cie ale w Anglii też umieją kombinować i po umiejscowieniu osi obrotu wnioskuję że lustra są z 45 byłem przed chwila porównać mocowania w moich autach jak również przejrzałem fotki na allegro i wychodzi mi że do 75 maja oś obrotu bardziej od zewnętrznej strony a w 45 ta oś jest bliżej środka lusterka i to by tłumaczyło przesłonięcie fragmentu

[ Dodano: Pon Wrz 14, 2015 19:29 ]
Przyjrzyjcie się fotkom obu luster z 45 i 75 i zobaczycie że lustra z 45 są bardziej "przytulone" do auta a od 75 są odsunięte od szyby

longer86 - Pon Wrz 14, 2015 19:54

Przez to właśnie chciałem zdjęcie lustra od góry. Obudowa niby taka sama a jednak coś innego
AdaskoC - Pon Wrz 14, 2015 20:16

Z poprzednimi od 75 Punx mial tak samo. Te są od 75 mozna sprawdzić po nr mechanizmów

[ Dodano: Pon Wrz 14, 2015 20:16 ]
W dodatku co tu dumać, w R45 nie bylo składanych luster elektrycznie. A składane lustra elektrycznie maja mechanizm zgrzany z obudową

longer86 - Pon Wrz 14, 2015 20:47

Nie jest mechanizm przykrecany do trojkacikow jak przy nie składanych lusterkach?
AdaskoC - Pon Wrz 14, 2015 21:01

Jest, ale jest trochę inaczej mocowanie rozwiązane. I no nie da sie go przestawić tak po prostu jak w przypadku zwykłych luster poliftowych z EU na UK i odwrotnie
sknerko - Pon Wrz 14, 2015 21:35

Może kwestia tego że są elektrycznie składane, bo manuale ewidentnie nie są "przytulone" do auta
Punx - Pon Wrz 14, 2015 21:39

Ja poprzednie miałem manualnie składane, jak je znajdę to przyłożę do obecnych i sprawdzę czy bardziej odstawały. Ale chyba nie wydaje mi się ze takie ścięcie miałem już wcześniej, jednak na 100% to już nie pamiętam.
sash997 - Pon Wrz 14, 2015 21:45

coś mi sie wydaje że były identyczne te manualne...
sknerko - Pon Wrz 14, 2015 21:50

sash997 napisał/a:
coś mi sie wydaje że były identyczne te manualne...
Nie ma bata nie widziałem żeby w jakimkolwiek 75 były przysłonięte czy to polift czy przedlift z resztą prebenny ma jedne i drugie na aucie i żadne nie jest przesłonięte
Punx - Pon Wrz 14, 2015 21:56

Sash a ja te lustra zabrałem czy zostały u Ciebie ? Bo w domu ich nie mam, ale możliwe ze wywiozłem do ojca na stryszek, tam już pól auta zalega.

Wiecie ja mam tzw "półlifta", może u mnie księgowi (oj żeby tak oszczała ich bura suka po plecach) eksperymentowali z ograniczeniem kosztów w postaci głębiej osadzonych lusterek (w drzwiach) :)

sash997 - Pon Wrz 14, 2015 22:29

u mnie ich niema,brałeś je ze sobą
AdaskoC - Wto Wrz 15, 2015 06:54

Niech Punx zmierzy stare lusterka i będzie wiadomo:-)
gustav.pl - Czw Wrz 17, 2015 15:41

Zrobiłem zdjęcia złożonych lusterek i faktycznie jest różnica. Lusterko Punxa ma trochę inny kształt(bardziej smukłe?, przypomina łezkę), inną obudowę(szersze plastykowe obrzeże) i inny punkt osadzenia, co widać po ułożeniu lusterka względem podstawy. Dla lepszego porównania, wrzucił zdjęcia lusterek swoje i Punxa, ze strony pasażera.
Punx Lusterka u mnie też nie składają się tak równo. Od strony kierowcy lusterko z drzwiami tworzy większy kąt, tak jakby całkiem się nie złożyło.

sknerko - Czw Wrz 17, 2015 16:02

gustav.pl napisał/a:
Lusterko Punxa ma trochę inny kształt(bardziej smukłe?, przypomina łezkę), inną obudowę(szersze plastykowe obrzeże) i inny punkt osadzenia, co widać po ułożeniu lusterka względem podstawy.
no właśnie o tym pisałem gustav.pl ty masz lusterko przedlift a Punx ma poliftopodobne (dlatego twierdzę że jest z 45 bo od góry patrząc tak właśnie wyglądają z 45). poliftowe z 75 są właśnie bardziej wypukłe ale z takim szerokim czarnym rantem, przynajmniej ja takie widziałem. Nie wiem gdzie znajduje sie napęd składania lusterek bo jeżeli w samym lusterku to może faktycznie oś musi być gdzie indziej niż w normalnym i przez to wygląda inaczej. Jeżeli jednak napęd jest w trójkątach to będę się upierał ze samo lusterko jest z 45.
Punx - Czw Wrz 17, 2015 16:09

Przed zmianą na elektrycznie składane miałem manuale i przełożyłem z nich puszki więc na bank te lusterka jakie mam obecnie są "identyczne" kształtem/rozmiarami jak oryginalne od mojego auta.

Zmierzyłem jeszcze takie odległości

1. od szyby do osi mechanizmu składania klosza: 8cm
2. od szyby do końca plastiku odstającej podstawy klosza: 11cm

AdaskoC - Czw Wrz 17, 2015 17:19

Punx, w 45 nie bylo składanych el lusterek, a niektórzy sie upierają na swoje dalej. Az dzwoniłem po znajomych sprzedawcach części, każdy twierdził ze nie spotkał się nigdy ze składanymi w 45.

[ Dodano: Czw Wrz 17, 2015 17:19 ]
sknerko, napęd jest w lusterku, a drugi jego koniec przykręcony jest do trójkąta.

longer86 - Czw Wrz 17, 2015 17:54

Lusterka poliftowe są takie jak w 45, ze względu na księgowych. Być może to ze nie byly oferowane w 45 to tylko ze względu na koszty. Skoro manualne z zewnątrz są identyczne to kwestia tylko samego mechanizmu.

Mysle ze jesli benny wstawi tu zdjęcie lustra z polifta które ma założone u siebie, zdjęcie z perspektywy od góry to wiele wyjaśni.

prebenny - Czw Wrz 17, 2015 18:53

Lewy polift:






Prawy przedlift:





Przy okazji przedlifta widać szajsowate spasowanie - powyżej 50-60 km/h zaczyna gwizdać:



I widok z wewnątrz (należy zauważyć, że na lewym lusterku na pod trójkątem mam napis RHD :o




Punx - Czw Wrz 17, 2015 18:56

Ja dodam ze w prawych drzwiach mam wstawiona ramkę szyby z anglika (od strony kierowcy) z czujnikiem krańcowym (nie udało się tego niestety uruchomić) ale może to ta ramka/uszczelka robi za przesłonę ?
prebenny - Czw Wrz 17, 2015 18:59

Punx zobacz czy pod trójkątem od spodu na tej 'zaślepce' masz napis RHD. Moje lewe lusterko z prawej strony też jest przysłonięte na górze jak u Ciebie.
sknerko - Czw Wrz 17, 2015 19:06

longer86 napisał/a:
Lusterka poliftowe są takie jak w 45, ze względu na księgowych.
Jeżeli longer86 ma racje to wszystko tłumaczy a już tym bardziej jak
AdaskoC napisał/a:
napęd jest w lusterku,
i wtedy wychodzi na moje :P nie upierał bym się ale mam pod domem 45 do którego własnoręcznie i osobiście kupowałem lusterko, oglądałem je złożone i rozłożone i różni się jedynie kształtem trójkąta na drzwiach od tego na fotce i dlatego twierdzę że jest takie jak w 45.

[ Dodano: Czw Wrz 17, 2015 19:06 ]
prebenny pomyliłeś pierwsze dwa to polift drugie to przedlift. te napisy RHD podejrzewam ze służą do ustawienia bo na lustrach z 45 jest też napis i na drugiej części strzałka która pokazuje ustawienie rhd lub lhd sam przestawiałem w 45 z rhd na lhd dwa razy bo kiedyś zakładałem takie do r200 i też je ustawiałem

prebenny - Czw Wrz 17, 2015 19:07

Po bodajże 2004 roku była zmiana lusterek na jednakowe z innymi Roverami (na jakieś angielskiej stronie był opis zmian ale chwilowo nie mam czasu żeby szukać linku, wieczorem jak znajdę to wrzucę).
sknerko - Czw Wrz 17, 2015 19:54

za http://www.the75andztclub...ead.php?t=34369



30) 6th May 2002 / from VIN 255987 – 75 & ZT
All vehicles were fitted with re-shaped (shallower) door mirrors as per the Rover 25/45 style.


Punx - Czw Wrz 17, 2015 19:57

No i ta fota pokazuje które klosze są ładniejsze, przedlift wygląda jak ciężki kondom po wystrzale, polift zgrabny lekki, czy nie mogło tak być od poczatq ?
sknerko - Czw Wrz 17, 2015 20:04

Punx kwestia gustu o którym się nie dyskutuje :P ja bym w życiu nie zamienił moich przedliftowych na badziewia z polifta
AdaskoC - Czw Wrz 17, 2015 21:08

sknerko napisał/a:
i wtedy wychodzi na moje nie upierał bym się ale mam pod domem 45 do którego własnoręcznie i osobiście kupowałem lusterko, oglądałem je złożone i rozłożone i różni się jedynie kształtem trójkąta na drzwiach od tego na fotce i dlatego twierdzę że jest takie jak w 45


Ale jest inne mocowanie w trójkącie. Od zwykłych lusterek manualnie składanych nawet trójkąt nie podejdzie do elektrycznie składanych

MatiNitro - Czw Wrz 17, 2015 21:12

sknerko, ja wiem, że subiektywnie piszesz ale czemu od razu badziewia? ;) ja w przedlifcie miałem lusterka polift i dla mnie lepiej to wyglądało, bardziej nowocześnie, lekko :)
AdaskoC - Czw Wrz 17, 2015 21:15

A badziewiem prędzej bym nazwał przedliftowe, bo przy nich o wiele częsciej występuje świszczenie, bo sie rozpadają niż w przypadku poliftowych. Nawet ta lakierowana nakładka w przedliftach siedzi na dwóch zatrzaskach, a w polifcie jest zatrzasków chyba 7/8.

W dodatku w poliftowych mniej gniją jakoś lusterka, tzn głównie wtyczki i porównuje tu rocznik 2004 bo w nim montowano jedne i drugie

prebenny - Czw Wrz 17, 2015 23:28

Patrząc po tych zdjęciach to chyba myliłem przedlift i polift. W każdym razie na zdjęciu ładnie widać, że prawe lusterko mi się 'rozpołowiło' i nie ma go jak zrobić tak na prawdę przez co świszczy.
paolinio - Czw Wrz 17, 2015 23:35

To ja polece całkiem po bandzie choć o gustach się nie dyskutuje uważam ,że lusterka w przedlifcie są absolutnie ładniejsze niż późniejsze, mają piękny opływowy kształt, tak jak zresztą całe auto przedliftowe... no właśnie, polift jako całe auto to dla mnie stylistyczny dramat :shock: próba cofnięcia stylizacji retro w stronę mondeo, passata itp, auto zaprojektowane przez geniusza stylizacji Richarda Wooleya zostało zmasakrowane bufoniastymi zderzakami, lusterkami oszczędnościowymi (takie jak w r25?) i grillem w dziubka :eek: .Dla równowagi powiem,że mg zt po lifcie wygląda duuuuużo lepiej od poliftowego R75, być może to za sprawą bardziej znośnego grilla i ogólnie bardziej sportowej koncepcji mg. Jeśli wasze auta czują się urażone serdecznie przepraszam :grin:
longer86 - Czw Wrz 17, 2015 23:40

subiektywnie przedlift ładniejszy, ma pełniejszy kształt , a polift coż dali żeby przyciąć koszty i zrównać wszystkie takie lusterko jak lusterko bez charakteru.

Polifty mają opcję przestawienia lhd / rhd przedlifty nie.

Mam przedliftowe angliki u siebie i nic mi nie zasłania

co do 2 zatrzasków lubią pękać w przedliftach i przez to na łączeniu świszczy, wystarczy wstawić mały kołek rozporowy w miejscu gdzie był zatrzask w obudowie, mała śrubeczka z podkładką i lusterko trzyma się elegancko, nic się nie rozłazi i problem z głowy raz na zawsze, działa nawet jeśli zatrzask jest już ułamany,

a jeszcze jedno poliftowe lusterka są takie mici pici i nijak nie pasują do masywnej sylwetki 75 o! :cfaniak:

prebenny - Czw Wrz 17, 2015 23:40

paolinio nie od dziś wiadomo, że przednie okulary nadawały 75/ZT charakteru ;)
paolinio - Pią Wrz 18, 2015 00:50

To ja jeszcze wtrące tak od siebie, poszperałem w necie i co ciekawe projektant stwierdził w jakimś wywiadzie mniej więcej to co ja, że gdy zobaczył polifta pierwszy raz, poczuł rozczarowanie natomiast design mg zt poszedł we właściwym kierunku.
prebenny, światła w tym aucie idealne są, jak napisałeś nadają charakter.

Punx - Pią Wrz 18, 2015 07:00

Tylko że ja mam "półlifta", i takie same lusterka (wielkościowo) miałem w manualu jak i elektrycznie składane.

Sprawdziłem napisy pod spodem jest LHD i RHD pod prawym lusterkiem.

Co do R75 polifta to zgadzam się, skopana opływowość poprzez kanciaste wstawki w zderzakach, lampy przednie brzydsze, grill (mały) porażka, zegary brzydsze ... ale za to tylna blenda daje radę, duży grill fajnie wygląda, ta sraczkowata imitacja drewna też jakoś nie qje w oczy, zawsze to jakaś odskocznia od jedynie słusznego ciemnego orzecha jakim uraczył nas producent w przedliftach.

sknerko - Pią Wrz 18, 2015 08:28

Punx napisał/a:
Tylko że ja mam "półlifta", i takie same lusterka (wielkościowo) miałem w manualu jak i elektrycznie składane.
Tylko że nawet sam AdaskoC napisał że trójkąty mocujące sie różnią i z tego powodu zasłania.
MatiNitro napisał/a:
sknerko, ja wiem, że subiektywnie piszesz ale czemu od razu badziewia?

Bo je miałem w rękach i moim zdaniem są badziewne
AdaskoC napisał/a:
A badziewiem prędzej bym nazwał przedliftowe, bo przy nich o wiele częsciej występuje świszczenie, bo sie rozpadają niż w przypadku poliftowych.
Bo poliftowe są o 5 lat młodsze.
AdaskoC napisał/a:
Nawet ta lakierowana nakładka w przedliftach siedzi na dwóch zatrzaskach, a w polifcie jest zatrzasków chyba 7/8.
i spróbuj wymienić pierwsza albo drugą starą wymienisz będąc bardzo ostrożnym a poliftową nawet gość co klamoty sprowadza powiedział że razem z całym lustrem tylko sprzedaje

AdaskoC napisał/a:
W dodatku w poliftowych mniej gniją jakoś lusterka, tzn głównie wtyczki i porównuje tu rocznik 2004 bo w nim montowano jedne i drugie
Gnicie styków głównie zależy od pochodzenia auta jak jest z miejscowości na wybrzeżu to dużo bardziej gnije niż to ze środka kontynentu/wyspy, no i nadal wiek robi swoje

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2015 08:28 ]
co do polifta to podoba mi sie jedynie zderzak z dużym grillem i
Punx napisał/a:
tylna blenda daje radę,
, reszta jest kiepska
Punx napisał/a:
ta sraczkowata imitacja drewna też jakoś nie qje w oczy, zawsze to jakaś odskocznia od jedynie słusznego ciemnego orzecha jakim uraczył nas producent w przedliftach.
moim zdaniem drewno w przedlifcie jest idealne kolorystycznie jak i całokształtem i do tego mniej skrzypi. kolor drewna w polifcie przypomina meble na wysoki połysk z epoki Gierka
AdaskoC - Pią Wrz 18, 2015 22:11

sknerko, nie spotkałem się jeszcze z ani jednym lusterkiem poliftowym które miało zgnite wtyczki, bez różnicy skąd bylo auto. A jest to spowodowane tym ze w polifcie poprawiono gąbki które sa miedzy lustrem a drzwiami. Nie wiem jak jest w przypadku gdy ktos kombinowal z lusterkami, moze wtedy będą gniły i poliftowe :-)

A co do zdejmowania obudowy z poliftowego lusterka, to mi osobiscie potrzeba plaski śrubokręt i zajmie mi to 5-10 sekund bez zdejmowania lusterka.
Takie rozumowanie ze ktos nie potrafi zdjąć obudowy i ze inni nie potrafią nie jest odpowiednie. Koles nie miał pojecia i tyle :-) za co go pochwalam, bo szkoda zniszczyć lusterko :-)

sknerko - Sob Wrz 19, 2015 10:55

AdaskoC napisał/a:
nie spotkałem się jeszcze z ani jednym lusterkiem poliftowym które miało zgnite wtyczki, bez różnicy skąd bylo auto. A jest to spowodowane tym ze w polifcie poprawiono gąbki które sa miedzy lustrem a drzwiami.
Co nie znaczy że nie gniją w zależności od pochodzenia auta.

Poza tym chciałem zauważyć że jakoś wszyscy zapomnieli przyznać że miałem racje od początku mówiąc że lusterko jest z 45 a zostałem zgnojony że się nie znam. Strasznie mnie drażni jak ktoś mi wpiera ze widzę coś innego niż jest i lepiej wie ode mnie co widzę.

AdaskoC - Sob Wrz 19, 2015 11:30

Ja dalej sądzę ze lusterka sa od 75, bo w 45 nie bylo el składanych. Wiem skąd je nabyłem. I nie wiem po co temat drążyć :-)
sknerko - Sob Wrz 19, 2015 11:40

Lustro jest takie samo w poliftowym 75 45 i 25 i tego faktu nie zmienisz, różnią się mocowaniem i tym że dali do 75 elektryczne składanie. Przedstawiłem na to dowód i tyle, ja nigdzie nie twierdzę ze lusterka które sprzedałeś zdjąłeś z 45, tylko że to jest lustro z 45, inna oś obrotu i dlatego jest przysłonięte słupkiem. Wiem co widzę i tyle a temat drażę bo próbujesz wmówić mi że nie wiem co widzę.
AdaskoC - Sob Wrz 19, 2015 11:59

Moze zacznę z innej strony. Przy przeróbce składanych poliftowych UK, potrzeba przerobić pewne elementy mechanizmu. Ze mialem 6 kartonów luster od 75 UK składanych i nie mialem żadnych EU na wzór.

Wiec rzeczą oczywistą bylo kupienie kompletu nowych fabrycznie zapakowanych EU z rimmera, bo nigdzie indziej nie było. Jedynie w Niemczech używki ale to podobne pieniadze.

Każde lusterko bylo robione na wzór EU.


Co do lusterek Punxa, to juz kiedys z nim rozmawiałem jak mial jeszcze stare, ze mu jedno jest przysłonięte, wiec skoro na lustrach od 75 ma tak samo to faktem jest ze stare tez były od 75 raczej.

To mój ostatni post w tym temacie, bo mam kupę pożytecznej roboty :-) I nie obrażaj sie kolego. Ale temat lusterek poliftowych od 75 mam w malym palcu :))

longer86 - Sob Wrz 19, 2015 12:16

dziwny przypadek że tylko punx ma zasłonięte lusterka
prebenny - Sob Wrz 19, 2015 13:09

AdaskoC pod trójkątem od mechanizmu w poliftach jest klapka z napisem RHD/LHD?
longer86 - Sob Wrz 19, 2015 13:34

Tak w poliftach jest przestawianie, w przedliftach nie ma... Dzis strzeliłem fotę moich angielskich lusterek nie są upośledzone nawet z perspektywy kierownicy:

http://1drv.ms/1KmB8Jz

Alex_Tom - Pon Gru 28, 2015 23:54

Mam małe pytanie.
Czy w R75 szkło jest oddalajace czy nieoddalajce ?
Chcę kupić z tej aukcji i tu się wybiera m.in. spośród tych dwóch przeze mnie wymienionych:
http://allegro.pl/lewe-sz...5886456850.html
Piszą, że oddalajace jest zalecane. Oryginalnie takie jest?
Patrzę na swoje stare i już mi się miesza od tego patrzenia i nie mogę rozróżnić jakie mam obecnie.

Punx - Wto Gru 29, 2015 00:04

Mogliby zrobić jeszcze wersje fotochromatyczną :)
wellman - Wto Gru 29, 2015 00:19

Punx, pisałem i dzwoniłem już chyba do wszystkich firm w PL sprowadzających i produkujących lusterka z pytaniem, czy by byli skłonni i za ile zrobić szkła z elektrofotochromem, co by to spiąć z czujnikiem lusterka wstecznego... albo nie odpowiadali wcale albo po namyśle stwierdzali, że "nie bo nie". :-)

Doszedłem do wniosku, że najwyższy czas zapytać naszych ryżowych przyjaciół, może będą bardziej pomocni.

AdaskoC - Wto Gru 29, 2015 09:25

wellman, nasi ryżowi koledzy tylko zapytają ile kontenerów tego potrzebujesz oraz czy jak zrobią to za dwa dni to nie za długo? :-)
sknerko - Wto Gru 29, 2015 11:29

Alex_Tom napisał/a:
Piszą, że oddalajace jest zalecane. Oryginalnie takie jest?
Jest oddalające w oryginale czyli lekko wypukłe.
lukasz-89 - Nie Lut 28, 2021 12:34

Witam. Potrzebuje lusterka lewego do Rover 75 2004 po lifcie. Poszukuję koloru JYA Seafrost Blue czy orietuje się ktoś kto ma na sprzedaż?