Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Woda w bagażniku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Woda w bagażniku
Autor Wiadomość
hugier 



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 11



  Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 19:38   [R600] Woda w bagażniku
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: wszystkie

Witam od pewnego czasu walcze z pojawiajacą sie wodą w bagażniku a dokładniej w lewym narożniku na spojeniu płyta bagażnika a błotnik.Zlikwidowałem nieszczelną tylnią szybe a dokladniej plastik mocujący ozdobną listewke na tylniej szybie uszczelniłem tylnią lampe ale to nic nie daje, z bagażnika zaczyna brzydko pachnieć a mi skończyły sie pomysly :???:

brt: Model w temacie wpisujemy w nawiasach kwadratowych i dopisz rocznik w profilu
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 02, 2011 01:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 19:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Przemek_Docent 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 19:44   

Ja bym chyba wyjął całą tapicerkę z bagażnika i prowadził śledztwo przy mokrej pogodzie...
Może zalać tylną część auta mocno wodą z węża i zajrzeć od kabiny przy położonych fotelach, żeby zlokalizować drogę, którą spływa woda bez otwierania bagażnika...
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Valander_wwa 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 20:37   

polecam wybebeszyć bagażnik i tak jak polecił docent - udać się na jakiegoś carmana bądź inną samoobsługowa myjnie... wyszstko stanie się jasne. Bo możliwości dużo - sparciała uszczelka, reflektor przepuszczający wode (parują?) spasowanie el. blacharskich etc....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marcel_n 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2003
Posty: 142
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 21:30   Re: Woda w bagażniku R600

hugier napisał/a:
Witam od pewnego czasu walcze z pojawiajacą sie wodą w bagażniku a dokładniej w lewym narożniku na spojeniu płyta bagażnika a błotnik.:



Mam ten sam problem w mojej 600ce lecz jeszcze nie zlokalizowałem przecieku.
 
 
adam665 



Dołączył: 09 Lut 2002
Posty: 87
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 21:55   Woda w bagazniku

Witam.
Mialem ten sam problem, zbierala sie we wglebieniu przy lewej lampie.Pojechalem na myjnie,wsadzilem chlopaka z latarka a drugi pojechal po moim Roverku Karcherem i wyszla cala prawda.Puszczalo na uszczelce lewej lampy zespolonej.Zdjecie lampy,waleczek z bezbarwnego siliconu i drugi rok spokoj.
Czlowiek z latarka w bagazniku i drugi z Karcherem na zewnatrz to wg mnie najlepsza metoda diagnostyczna tej przypadlosci.
Pozdrawiam światecznie.
 
 
Golab33 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 127
Skąd: Zbójno



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 23:32   

Witam!!mam ten sam problem ale mi pod kołem zapasowym wypadły takie metalowe uszczelki i mam teraz dziury.....
 
 
 
adam665 



Dołączył: 09 Lut 2002
Posty: 87
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 23:38   Woda w bagazniku (Uszczelki pod kolem zapasowym).

Czesc.
Nie bardzo kojarze jak to wyglada ale zakleilbym jakas dobra tasma metalizowana np. do naprawy wydechu (tak na szybko mi na mysl przychodzi);czyms dobrze klejacym i przylegajacym zeby sie szybko nie odkleilo.
Pozdrawiam
 
 
domin4 



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 21
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 08:27   

Cze.Miałem identyczny problem w moim R25. Po wielu odkręcaniach lamp i suszeniach wykładziny z bagażnika wykryłem, że to jak to ktoś ładnie napisał spasowanie elementów blacharskich a dokładnie na rowku przy zamknięciu bagażnika (przy teleskopie). Wykryłem to sprężonym powietrzem, wcześniej polałem wodą. Uczelniłem silikonem i spokój. Powodzenia
 
 
 
czubaka 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 11:39   

heja, a masz moze szyberdach ? bo jak tak to w lewej czesci bagaznika z tylnego slupka wychodzi taka rurka odprowadzajaca wode z szyberdachu, u mnie ona wlasnie byla ciutke nieszczelna i raz na czas wlewala mi sie przez nia woda (z tym ze ja mam kombika u Ciebie moze jakos inaczej to odprowadzenie wody wygladac).
 
 
 
krzepa_s 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Mar 2005
Posty: 39
Skąd: Starachowice



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 11:51   

W r600 jak się leje do bagażnika to zazwyczaj podejrzane są dwa miejsca
1-uszczelka tylniej lampy
2-listwa tylniej szyby,(jeśli dolna listwa dokładnie nie przylega do szyby dostaje się pod nią woda i wcieka do środka otworami na kołki montażowe listwy,jeśli była kiedyś zdejmowana to prawie na pewno jest złamany jakiś kołek albo brakuje uszczeleczki pod kołkiem i gotowe)
 
 
 
hugier 



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 11



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 12:58   

Masz racje Krzepa!blacharz uszczelnił lewą lampe a powinien prawą :evil: i jeden z kołków niemial uszczelki i woda wchodziła w profil pod szybą i bokiem ściekała na dno bagażnika a jeszcze okazało się że przepuszcza uszczelka bagażnika ale przy większej ilości wody np.myjnia.DZIęKI pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Woda w bagażniku oraz krople na klapie:/
Skąd tyle wody??
Margzims Rover serii 600, Honda Accord 17 Wto Gru 22, 2009 11:38
borys876
Brak nowych postów [R600]Woda w bagażniku - wina uszczelki tylnej szyby?
Gegan Rover serii 600, Honda Accord 13 Sro Maj 09, 2012 20:24
KRYS
Brak nowych postów [R620] Woda w bagażniku pod podłogą wokół zapasu :(
RoBBoD Rover serii 600, Honda Accord 11 Pon Gru 08, 2008 07:39
Markzo
Brak nowych postów [R600] Tapicerka w bagażniku - demontaż
arszenick Rover serii 600, Honda Accord 5 Wto Lip 03, 2007 19:48
marthinez
Brak nowych postów [R600] Gniazdo zapalniczki w bagażniku
magill Rover serii 600, Honda Accord 5 Czw Lip 12, 2012 10:32
magill



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink