Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600]Woda w bagażniku - wina uszczelki tylnej szyby?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600]Woda w bagażniku - wina uszczelki tylnej szyby?
Autor Wiadomość
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 19:56   [R600]Woda w bagażniku - wina uszczelki tylnej szyby?
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witajcie.

Czasem miałem wodę w bagażniku. Nie bardzo zwracałem na to uwagę, gdyż było jej zawsze mało. Myślałem że to wina różnic temperatur. No nic.

Teraz jest jakaś katastrofa. Ostatnio częściej zaglądałem pod wykładzinę bagażnika - często padało, a ja byłem już świadom... nieprzyjemności. Tak czy inaczej wypłukiwałem wodę szmatką i tyle. Myślałem że to normalne.
Wczoraj nastąpił przełom w moim podejściu do problemu. Zahamowałem gwałtowniej przed przejściem dla pieszych i spod kanapy trysnął mi ładny wodospad. Dziś wymontowałem tylne siedzisko wraz z oparciem, żeby nie było katastrofy epidemiologicznej. Cały tył przeszukałem. Nie widzę drogi, którą miałaby wpływać woda. Już zupełnie nie mam pomysłu. Klapa raczej przylega do uszczelki - to sprawdzę jeszcze z kolegą, latarką i wężem ogrodowym w czwartek lub piątek. Wytypowałem jednak jednego podejrzanego.

Tu pytanie: Czy nie przylegająca uszczelka z listwą chromowaną może wpływać na dodatkowe wyposażenie mojego auta (basen bagażnikowy)?. Połamane są 2 spinki "przyciągające" ową listwę do szyby i słupka.

Poradźcie coś i może, jeżeli ktoś wie, gdzie (o ile w ogóle) da się kupić takie spinki.

Z góry dzięki.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 19:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 21:18   

Poszukaj było o tym nie raz
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 22:27   

Mi woda wpadała przez lekko skorodowane nadkola/błotnik. Nie było dziury, leciało gdzieś w okolicy łączenia blach nadkola i błotnika. Uszczelniłem jakimś takim czarnym, elastycznym klejem który mi polecili w sklepie.
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 19:04   

Stawiam na tylne lampy i ich uszczelnienie! Miałem identyczny przypadek odkręciłem lampy wyczyściłem uszczelki i przesmarowałem silikonem. Problem zniknął! Po bokach klapy są takie rynienki na spływającą wodę z dachu i tylnej szyby które się kończy przy tylnej lampie i u mnie tam leciało pod lampy i za tapicerką na sam dół do koła zapasowego!
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 19:42   

Wiem że było o wodzie w bagażniku, ale (może źle szukam) nie znalazłem nic o tym jak wpływa na to odstająca listwa naokoło tylnej szyby. Tak więc pytam: Czy tamtędy w ogóle woda może przeciekać do bagażnika?

zaq, Właśnie zauważyłem odrobinę wody w lampach i rzeczywiście uszczelki były wilgotne. Nie ma jednak opcji żeby to z ich strony tyle naciekło.

Wracając do sprawy spinek chromowanej listwy. Ktoś wie gdzie je dostać?
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 19:47   

Sprawdź także odpowietrznik, który znajduje się pod zderzakiem. W Coupe, właśnie przez ten odpowietrznik dostawała się woda do bagażnika i to w ogromnych ilościach.

_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 20:27   

Gegan napisał/a:
Wracając do sprawy spinek chromowanej listwy. Ktoś wie gdzie je dostać?
Zapytaj tu: http://www.spinkisamochodowe.pl/

Czasem woda w bagażniku zbiera sie przez wężyk odprowadzajacy wodę z anteny elektrycznej.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 16:30   

zaq, Właśnie zauważyłem odrobinę wody w lampach i rzeczywiście uszczelki były wilgotne. Nie ma jednak opcji żeby to z ich strony tyle naciekło.[/quote]

Też tak sobie pomyślałem jak miałem pełną komorę na koło zapasowe wody! ale uwierz mi jest to możliwe! U mnie tak było na 100% skoro zdejmowałeś lampy to już mogłeś przesmarować silikonem.... dla świętego spokoju!
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 17:12   

tronsek, odpowietrznik suchutki. Zauważyłem że najwięcej wody zbierać musiało się (niestety powiedziała mi to rdza) w "tylnych" rogach bagażnika, tuż za lampami. Może to rzeczywiście od nich.

Prosiłbym jeszcze o potwierdzenie, czy w ogóle możliwe jest, żeby woda wciekała pod uszczelkami listwy chromowanej tylnej szyby. Ciągle mnie to męczy, ale chyba niemożliwe.
 
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 18:02   

Przepraszam że się w trące, ale gdzie można dostać takie dwie gumowe zatyczki które wchodzą w otwór techniczny znajdują się one w bagażniku na samym dole pod kołem zapasowym. Po środku pod konserwacją jest taki duży otwór techniczny zaślepiony gumą, a po bokach dwa mniejsze o te właśnie mi chodzi.
U mnie w ogóle ich prawie nie ma rozpadły się od korozji szczęście że blacha zdrowa.
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 18:52   

Gegan napisał/a:
tronsek, odpowietrznik suchutki. Zauważyłem że najwięcej wody zbierać musiało się (niestety powiedziała mi to rdza) w "tylnych" rogach bagażnika, tuż za lampami. Może to rzeczywiście od nich.

Prosiłbym jeszcze o potwierdzenie, czy w ogóle możliwe jest, żeby woda wciekała pod uszczelkami listwy chromowanej tylnej szyby. Ciągle mnie to męczy, ale chyba niemożliwe.

moim zdaniem listwa nie ma nic do tego... Uszczelnij lampy i zobaczysz że będzie OK!
 
 
marzlot 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 25
Skąd: zja`



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 22:55   

W moim, co prawda Accord, woda dostawała się z nadkola lewego, była tam dziura zaraz za osłoną plastikową nadkola. Trzeba wyciągnąć i zobaczyć. Woda może się też dostawać z lamp, z antenki elektrycznej oraz ze spinek uszczelki "ozdobnej" nad klapą bagażnika. Z każdego z tych miejsc woda zbiera się w kole zapasowym powodując odkrycie dodatkowej funkcji samochodu, "oczka wodnego".

Pozdrawiam
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 23:54   

zaq, Od początku miałeś rację. Dziś kolega polewał bagażnik, w którym się zamknąłem, wodą. Natychmiast zaczęła wlewać się od strony tylnych świateł. Okazało się że u góry uszczelki nie przylegały odpowiednio. Potraktowałem je silikonem i jest miodzio.

Dodam że nigdy nie spodziewałbym się że aż taki strumień może polecieć z tamtego miejsca. Nie wiem dlaczego tak się stało. Może uszczelki się odkształciły... W każdym razie dreszcze mnie przechodzą na myśl o tym co się tam działo jak poprzednio myłem samochód :D
 
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sro Maj 09, 2012 20:24   

hejka
a u mnie problem tkwił w spinkach tylnej szyby
Jedna wogóle nie trzymała.
A orientuje sie ktoś ile kosztuje wymiana tej srebrnej ramki ozdobnej i wszystkich spinek?
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Woda w bagażniku
hugier Rover serii 600, Honda Accord 10 Sob Maj 12, 2007 12:58
hugier
Brak nowych postów [R600] Woda w bagażniku oraz krople na klapie:/
Skąd tyle wody??
Margzims Rover serii 600, Honda Accord 17 Wto Gru 22, 2009 11:38
borys876
Brak nowych postów [R600] Przekaźnik od podgrzewania tylnej szyby ?!
kruszan Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Mar 06, 2011 23:59
kruszan
Brak nowych postów [R600] Czy to wina pompy wtryskowej
dominik15190 Rover serii 600, Honda Accord 8 Nie Lis 28, 2010 16:52
dominik15190
Brak nowych postów [R620] Woda w bagażniku pod podłogą wokół zapasu :(
RoBBoD Rover serii 600, Honda Accord 11 Pon Gru 08, 2008 07:39
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink