Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 1.8] Przyciemnione szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 1.8] Przyciemnione szyby
Autor Wiadomość
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 08, 2007 22:36   

cichy napisał/a:
ale masz pewnie i dobrze zrobione. 1180 za wszystkie szyby oprocz czolowej?


POWŁOKI STANDARDOWE:
· powłoka SOLAR
· powłoka FOTOCHROM
Koszt kompleksowego standardowego przyciemnienia wszystkich szyb - oprócz czołowej - w Pańskim pojeździe wraz z demontażem i montażem to: 1180 zł
Całkowity czas trwania usługi: 8 - 10 godzin.

Dodatkowe powłoki
POWŁOKI USZLACHETNIAJĄCE :
· powłoka antyrefleks
· powłoka ***DIAMOND - SHELTER ***
· powłoka ***CHROM – GLASS*** - delikatny chrom na szkle
· dodatkowa powłoka solar – tzw. podwójny solar
Powłoki dostępne za dodatkową opłatą 200zł

OPCJE DODATKOWE:
- cieniowanie - stopniowe bardzo łagodne i niezauważalne gołym okiem - przechodzenie z jasnego odcienia w ciemny (coraz ciemniejszy odcień w kierunku tyłu pojazdu)
- różnicowanie odcieni – kombinacje takie jak: tylne szyby pojazdu w innym odcieniu niż szyby przednie boczne, tylna szyba ciemniejsza od pozostałych, itd.
Opcje dostępne za dodatkową opłatą 200zł
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 08, 2007 22:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 23:02   

Przeglądałem tą stronkę firmy i formularz też wysłałem ale podejrzewam że też dostanę podobny cennik-efekt fajny,nawet bardzo ale jeśli chodzi o $$$$$ to dużo trochę taki bajer kosztuje :neutral:
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 08, 2007 23:17   

Zgadza się. Nie wiem jak wyglądają ceny w folii (w zakładach oczywiście).

Poza tym może efekt końcowy wyłagodziłby gębę wykrzywiona grymasem bólu od wydawania kasy, ale najgorsze jest to, że musiałbym jechać przez pół Polski. I co? Leżeć w zbożu przez 10h? :( Gdybym miał to pod nosem na 90% bym się zdecydował.
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 23:20   

drooid napisał/a:
Zgadza się. Nie wiem jak wyglądają ceny w folii (w zakładach oczywiście).

Poza tym może efekt końcowy wyłagodziłby gębę wykrzywiona grymasem bólu od wydawania kasy, ale najgorsze jest to, że musiałbym jechać przez pół Polski. I co? Leżeć w zbożu przez 10h? :( Gdybym miał to pod nosem na 90% bym się zdecydował.


No w sumie ja też mam "pół Polski" ale podejrzewam że gdybyś się rozejrzał to na pewno jest gdzieś bliżej ciebie podobny zakład.Często takie usługi świadczą firmy (konkretne) zajmujące się sprzedażą szyb samochodowych.
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 08, 2007 23:30   

coona napisał/a:

No w sumie ja też mam "pół Polski" ale podejrzewam że gdybyś się rozejrzał to na pewno jest gdzieś bliżej ciebie podobny zakład.Często takie usługi świadczą firmy (konkretne) zajmujące się sprzedażą szyb samochodowych.

Rozglądałem się dziś po necie 3 godziny. Owszem, jest zakład ciut bliżej.... w Krakowie :( Jest też w Bielsku. Jakieś mętne informacje wskazywały, że jest i w Łodzi :roll: choć ze stron zakładu to nie wynikało. Jutro się upewnię.
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 23:45   

no ja znalazłem jeszcze w Czeladzi na Śląsku LINK
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 07:23   

W warszawie jest takich dużo tylko ja podałem link do najlepszej i najdroższej firmy na rynku

A wszystkie te efekty co wypisaliście to są np. takie, że jak jedziesz w dzień jest słońce to się szyby ściemniają jak go nie ma to są jasne tak samo w nocy (oczywiście chodzi mi o widok z wewnątrz) drugi efekt to taki, że szyby Ci się ładnie błyszczą a nie jak jest z folią (różnie bywa)

A koszt profesionalnego przyciemnienia folią to koszt około 200-500 zł wszystkich szyb z atestem
 
 
reed 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 10, 2007 13:42   

Kurde ten fotochrom to chyba fajna rzecz. Ale nie wiem czy tak do konca. W sumie gdyby mieli takie jakies auto demko moze latwiej by sie bylo zdecydowac. Napewno wolalbym przyciemnic szybki niz wydawac 1000zł VAT na bajer rejestracje :P z moim imieniem ktore z przodu i tak cos bedzie mialo czego nie chce :/
_________________
Adam
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 14:14   

Macie kolejnego linka z porównaniem szyb przyciemnionych folią a piecowo z efektem fotochrom

1
Tu porównanie folii a piecówki

2
Tu szyby dosyć czarne ale ze środka praktycznie zero róznicy :mrgreen:
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 10, 2007 14:23   

Wszystkie te fotochromy to kicha. Podjechałem wczoraj do foliarza - nie będę ukrywał adresu geniusza - Łódź, Wróblewskiego 92. Zapytałem speca o piecowanie, a tyn popatrzył na mnie jak na debila. Piecowe?? A kto robi piecowe?? Przecież to się zaraz zetrze!! A folia? To zupełnie co innego. Nie rysuje się, nie ściera i nie ma prawa odejść. No i gwarancji 7 lat jest na folie!! :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 15:10   

drooid napisał/a:
Wszystkie te fotochromy to kicha. Podjechałem wczoraj do foliarza - nie będę ukrywał adresu geniusza - Łódź, Wróblewskiego 92. Zapytałem speca o piecowanie, a tyn popatrzył na mnie jak na debila. Piecowe?? A kto robi piecowe?? Przecież to się zaraz zetrze!! A folia? To zupełnie co innego. Nie rysuje się, nie ściera i nie ma prawa odejść. No i gwarancji 7 lat jest na folie!! :mrgreen:


:???: no to ciekawe czemu samochody wyjeżdżające z fabryki nie mają przyciemnionych szyb folią...

A foliarz to Ci powie, jeżeli zajmuje się foliowaniem szyb to wiadomo, że nie powie Ci, że folia jest gorsza od pieca bo by klientów nie miał.
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Maj 11, 2007 23:54   

Jedno jest pewne ... szybe oklejona folia umyjesz wilgotna szmata i bedzie ok
a szyby przyciemniona technika piecowa musisz czyscic specjalnymi srodkami które z tego co mi wiadomo nie sa tanie.

Ja chcetnie bym przyciemnił piecowo przednie szyby ze wzgledu na atest który na to dostane, A tylne szyby zostawił bym na folii.

Minusem folii jest niewatpliwie to ze jesli masz na szybie ryse (nawet w niektórych przypadkach nie rzucająca sie w oczy) to po naklejeniu folii zostanie ona na czarnym tle bardzo widoczna.

Miałem w tym tygodniu obklejac folia jeszcze przednie szyby ale najpierw musze je wypolerowac a dopiero pozniej przyciemnic.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 00:26   

Cytat:
szyby ale najpierw musze je wypolerowac a

co masz na myśli mówiąc o polerowaniu szyb?? Jakieś szczegóły??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sob Maj 12, 2007 03:17   

Revolt napisał/a
Cytat:

...najpierw musze je wypolerowac...


Brt napisał/a
Cytat:

co masz na myśli mówiąc o polerowaniu szyb?? Jakieś szczegóły??


polerka szyb polega na szlifowaniu proszkiem diamentowym, niestety nie wiem jak się to dokładnie odbywa.
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 07:06   

Revolt napisał/a:
Jedno jest pewne ... szybe oklejona folia umyjesz wilgotna szmata i bedzie ok
a szyby przyciemniona technika piecowa musisz czyscic specjalnymi srodkami które z tego co mi wiadomo nie sa tanie.


Można zawsze szybę przyciemnioną piecowo okleić folią antywłamaniową, według mnie problemy znikną z myciem :wink:
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 08:24   

Brt napisał/a:

co masz na myśli mówiąc o polerowaniu szyb?? Jakieś szczegóły??


Na allegro sprzedaja taki patent jest to stosunkowo drogie bo ok 50 PLN + wysyłka ale z tego co wiem w miare skuteczne.

Moloch napisał/a:
Można zawsze szybę przyciemnioną piecowo okleić folią antywłamaniową, według mnie problemy znikną z myciem


Na pierwszy rzut oka pomysł niezły... jednak nie wiadomo co sie z tym stanie gdy bedziesz ta folie chciał odkleic po 2 zas wówczas z tego co sie orientuje tracisz atest ...
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 11:40   

Cytat:
Na allegro sprzedaja taki patent jest to stosunkowo drogie bo ok 50 PLN + wysyłka ale z tego co wiem w miare skuteczne.


Masz na mysli "róż polerski" zapewne ;) Myślałem, że może masz już sprawdzony patent na polerowanie szyb ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 07:25   

Revolt napisał/a:
Na pierwszy rzut oka pomysł niezły... jednak nie wiadomo co sie z tym stanie gdy bedziesz ta folie chciał odkleic po 2 zas wówczas z tego co sie orientuje tracisz atest ...


Z tym atestem różnie bywa folie antywałamaniowe można chyba nawet nakleić na przednią szybę, a co do zerwania to się nad tym nie zastanawiałem bo jak miałbym przyciemnić szyby to po co miałbym ją potem zrywać :razz:

Brt napisał/a:
Masz na mysli "róż polerski" zapewne Myślałem, że może masz już sprawdzony patent na polerowanie szyb


Użyj pasty polerskiej, szyby będą takie fajne matowe :razz: :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Szybki Przyciemnione :))
dudus87 Tuning wizualny 19 Wto Paź 06, 2009 14:48
Firq
Brak nowych postów [R75 cdt 2.0 01 ] szyby
dorotamax1 Tuning wizualny 4 Pią Lut 05, 2010 11:25
truten23
Brak nowych postów Szyby :)
Korczus Tuning wizualny 72 Pon Lut 27, 2012 22:24
Firq
Brak nowych postów [R75][99][2.0v6][gaz] Szyby Samościemniające .
dzieju Tuning wizualny 4 Pon Sie 23, 2010 21:46
dzieju
Brak nowych postów przyciemione szyby w 30%
zdjęcia
erjot86 Tuning wizualny 14 Sro Paź 21, 2009 16:36
dudus87



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink