Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200Si]Wycieraczki i spryskiwacz nie działają
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 18:45
[R200Si]Wycieraczki i spryskiwacz nie działają

przepalają bezpiecznik
Autor Wiadomość
mierciu 



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Szczecin-Goleniów



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 01:00   [R200Si]Wycieraczki i spryskiwacz nie działają
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: wszystkie

Witam :)
Mam problem z wycieraczkami i spryskiwaczem w przedniej szybie. Ale po kolei-opiszę w czym rzecz. Jak kupiłem roverka były poprzestawiane wężyki przy zbiorniczku z płynem od spryskiwaczy (jak naciskałem tylni spryskiwacz płyn leciał z przodu i odwrotnie). W międzyczasie uszkodził mi sie wężyk idący od pompy w zbiorniku z płynem do spryskiwaczy do przednich spryskiwaczy. W tygodniu postanowiłem zrobić to wszystko-zdjąłem koło, odchyliłem nadkole, wykręciłem zbiornik (okazało sie jeszcze, że był zerwany górny zaczep zbiornika, więc to również naprawiłem), wymieniłem wężyk, od razu nakładając odpowiednio na pompki (odwrotnie niż było). Skręciłem wszystko i działało elegancko. W piątek byłem na myjni, chłopaki ładnie oplukali autko, karcherem polecieli po nadkolach, itp. Jeszcze wyjeżdżając z myjni wycieraczki na pewno działały. Dzisiaj chciałem umyć sobie szyby i...i nie działa nic-ani wycieraczki, ani spryskiwacz. Zobaczyłem bezpiecznik-spalony. Wymieniłem bezpiecznik, ale od razu w momencie gdy przekręciłem kluczyk do II pozycji (celem odpalenia) nowy bezpiecznik znów sie przepalił (tak jakby gdzies było zwarcie). Tylnia wycieraczka działa, nie sprawdziłem, czy popka od tylniego spryskiwacza działa. Czy ktoś moze doradzić mi co mam zrobić, gdzie leży przyczyna?? W ogóle zauważylem dziwne zjawisko-wcześniej przy wbijaniu biegu wstecznego tylnia wycieraczka z automatu uruchamiała się w momencie, gdy były uruchomione przednie wycieraczki. Teraz nawet jak są przednie wycieraczki wyłaczone, wbijam wsteczny i od razu uruchamia sie tylnia wycieraczka (przeleci 3 razy i staje). Proszę o jakieś dobre rady, bo nie jestem aż tak wielkim mechanikiem, żeby wymyśleć, gdzie może leżec przyczyna :(

Brt: Poprawka tematu
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Wto Gru 14, 2010 13:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 20, 2007 01:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
arrax 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 45
Skąd: Ostrówek



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 06:42   

ciekawy przypadek :shock:

a że zapytam skoro działa tylna wycieraczka to domyślam się że jest ona na innym bezpieczniku?

moim zdaniem jeżeli pali Ci bezpiecznik zaraz w pozycji MAR to jest na bank jakieś zwarcie (gdzieś musiała się dostać woda z karchera)!!! ale mechanikiem ani elektrykiem to nie jestem :cry:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Ant 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 158
Skąd: Zator



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 13:25   Re: Wycieraczki i spryskiwacz nie działają-przepala bezpiecz

mierciu napisał/a:
Witam :)
Dzisiaj chciałem umyć sobie szyby i...i nie działa nic-ani wycieraczki, ani spryskiwacz. Zobaczyłem bezpiecznik-spalony. Wymieniłem bezpiecznik, ale od razu w momencie gdy przekręciłem kluczyk do II pozycji (celem odpalenia) nowy bezpiecznik znów sie przepalił (tak jakby gdzies było zwarcie). Tylnia wycieraczka działa, nie sprawdziłem, czy popka od tylniego spryskiwacza działa. Czy ktoś moze doradzić mi co mam zrobić, gdzie leży przyczyna?? W ogóle zauważylem dziwne zjawisko-wcześniej przy wbijaniu biegu wstecznego tylnia wycieraczka z automatu uruchamiała się w momencie, gdy były uruchomione przednie wycieraczki. Teraz nawet jak są przednie wycieraczki wyłaczone, wbijam wsteczny i od razu uruchamia sie tylnia wycieraczka (przeleci 3 razy i staje). Proszę o jakieś dobre rady, bo nie jestem aż tak wielkim mechanikiem, żeby wymyśleć, gdzie może leżec przyczyna :(

ja bym stawiał na zwarcie na pompce przedniego spryskiwacza - przypomnij sobie czy nie widziałeś tam jakiegos odizolowanego kabelka a jak myli na myjni to pod ciśnieniem wepchali wodę i zwarcie gotowe
co do tylnej wycieraczki to za włanczanie jej jest odpowiedzialny czujnik w skrzyi biegów i jeżeli są właczone wycieraczki z przodu to automatycznie załancza wycieraczkę z tyłu.
pozdrawiam
_________________
Ant
był: R200 Anthracite
 
 
 
mierciu 



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Szczecin-Goleniów



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 17:00   

Posiedziałem dzisiaj trochę przy roverze i zawężyłem rejon możliej usterki. Odchyliłem nadkole, odpiąłem kostki od pompek do spryskiwaczy-kabelki były dobre. Przy odłączonych popkach wsadziłem nowy bezpiecznik, przekręciłem kluczyk i...znów to samo-tylko błysk w skrzynce w bezpiecznikami :( Zatem skręciłem wszystko i odłączyłem kostkę od sliniczka wycieraczek przednich, włożyłem znów nowy bezpiecznik i...TYM RAZEM bezpiecznika nie przepaliło, a pompki spryskiwaczy (przód i tył) działały bez zastrzeżeń. Pózniej podłaczyłem znów wycieraczki i bezpiecznik przepalony. Czyli dochodze do wniosku, że wina leży gdzieś przy/w silniczku wycieraczek przednich, tylko pytanie co dokładnie-jakiś odsłonięych kabelków nie widziałem :( Macie może jakieś typy co to może być?? Pliss o pomoc, bo teraz jest sucho i nie pada, ale co to będzie jak zacznie lać, a ja nie mam wycieraczek z przodu (codziennie robię 100 km do pracy!!). Co do automatycznego uruchamian tylnej wycieraczki w momencie wbijania wstecznego to wiedziałem, że jest takie cudo jak właczone są wycieraczki przednie, ale jeszcze raz napiszę-TERAZ WYCIERACZKA WŁACZA SIĘ ZA KAŻDYM RAZEM JAK WBIJAM WSTECZNY I SĄ WYŁACZONE WYCIERACZKI PRZEDNIE, WCZEŚNIEJ TAK NIE BYŁO.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 18:25   

No to wygląda na to, że dostała Ci się woda do obudowy napędu wycieraczek. Robi zwarcie i dlatego tylna wycieraczka 'myśli', że przednia jest włączona.
Ja bym to rozebrał (jest nierozbieralne ;) ) przez rozwiercenie nitów, wyczyścił, wysuszył, nasmarował co trzeba i złożył spowrotem na śrubki. Składać proponuję na silikon, dla uszczelnienia.
Inna ewentualność to znaleźć sprawną używkę i wymienić.
 
 
mierciu 



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Szczecin-Goleniów



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 19:23   

Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się dość trafna i trzymam kciuki, żeby to był faktyczny problem :) Mam tylko pytanie-czy jest jakaś filozofia w zdjęciu sliniczka? Widzę, że jest zamocowany na 3-ech śrubach, trzeba odłączyć kostkę i coś jeszcze?? Muszę dostać się do komory tam gdzie są wycieraczki (pod czarnym plastikiem), czy nie?? Zastanawiam się jeszcze nad tą tylnią działająca za każdym razem jak jest bieg wsteczny-czy w momencie gdy silnik przedniej wycieraczki jest odłączony też powinna się włączać (bo u mnie włącza się)?? Jakbyś udzielił mi info jak najszybciej możliwe, że zabrałbym się do tego jeszcze dziś.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 20:31   

O ile się nie mylę, to musisz wyjąć cały mechanizm - ramiona wycieraczek do zdjęcia.
Nie robiłem tego, ale myślę,że podszybia nie trzeba zdejmować :D
Myślę, że tylna powinna reagować na położenie włącznika wycieraczek, a nie stan silnika, czyli bardzo możliwe, że u Ciebie jest to OK.
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 21:14   

......a ja bym wpierw sprawdzil stan wiazki kabli w oslonie gumowej w tylnej klapie, bo z tym najwiecej jest usterek.....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mierciu 



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Szczecin-Goleniów



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 22:12   

Wiem o co chodzi z tą wiązką :) Borykałem się z tym miesiąc temu-najpierw przestały palić mi się trzecia świtła STOP, a później jak naciskłaem hamulec zapalała się lampka od podgrzewania tylniej szyby :) Otworzyłem tam i "pieknie" poprzecierane kabelki. Pozabezpieczałem wszystko jak trzeba i wydaje mi się, że mało prawdopodobne, żeby przez miesiąc znów się skopało, ale cenna uwaga-sprawdzenie nic nie kosztuje. W ogóle tak jak bardzo lubię tego roverka, tak ostatnio trochę płata mi figli-przekroczył 8 latek i jakoś zaczął świrować :(

[ Dodano: Nie Maj 20, 2007 10:14 pm ]
Aha-wymontowałem już silnik wycieraczki, wyglada czysto. Postanowiłem, że podjade jutro pod skład części (w Szczecinie jest duży XEDOS), poproszę o dobry slinik i podłaczę go. Jak nie wywali bezpiecznika oznaczać będzie, że silnik świrował, jak bezpiecznik wywali chyba będzie trzeba udać się do elektryka, oby nie...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 22:15   

Cytat:
......a ja bym wpierw sprawdzil stan wiazki kabli w oslonie gumowej w tylnej klapie, bo z tym najwiecej jest usterek.....


To samo chciałem wcześniej napisać ;) tylko mnie zastanawiało, dlaczego z tylnią wszystko jest OK i też wraca do położenia spoczynkowgo :| Może warto do rave spojrzec i przeanalizować schematy...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
mierciu 



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Szczecin-Goleniów



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 23:04   

A gdzie znajduje się ten cały RAVE-bo nie będę ściemniał, że nie wiem o co chodzi...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 23:09   

kliknij w "TO" z mojego podpisu i w 3cim pytaniu znajdziesz odpowiedź ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 21, 2007 14:41   

mierciu napisał/a:
Mam tylko pytanie-czy jest jakaś filozofia w zdjęciu sliniczka?

Znajdziesz opis w technicznym FAQ jak dobrze poszukasz. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
mierciu 



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 14
Skąd: Szczecin-Goleniów



Wysłany: Pon Maj 21, 2007 22:50   

ZROBIONE :) Winą był sliniczek, a dokładniej nie wiem co-stary rozebrałem wczoraj wieczorem, ale wygladał ok. Dziś podjechałem na skład częsci, wymątowali mi silnik od jakiegoś szrota, podłączyłem i działał. Zapłaciłem, zamontowałem u siebie i pięknie chodzi. Dzieki wszystkim...
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Maj 22, 2007 00:28   

mierciu napisał/a:
zamontowałem u siebie i pięknie chodzi.

No to świetnie :D Gratulacje
mierciu napisał/a:
Dzieki wszystkim...

Wystarczy kliknąć 'Pomógł' ;) Dobrze, że mogliśmy się przydać :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r220sdi] wycieraczki działają, spryskiwacz pali bezpiecznik
lszczota Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Sie 29, 2011 13:00
lszczota
Brak nowych postów [ mg zr]nie działają wycieraczki czasowe
jarecki_74 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Gru 23, 2011 18:38
JacK
Brak nowych postów [R200] Nie działają przednie wycieraczki
dziadekc1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Cze 08, 2013 13:17
dziadekc1
Brak nowych postów [R214 1.4i 96'] nie działają wycieraczki i immo
xxxxDANYxxxx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Maj 05, 2013 11:10
leszczu
Brak nowych postów SOLVED [R200] Wycieraczki nie działają
DiabloHR Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Sob Lis 22, 2008 12:25
kamax_19



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink