Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Jakie są oznaki załączonego alarmu??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Jakie są oznaki załączonego alarmu??
Autor Wiadomość
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



  Wysłany: Sro Cze 20, 2007 22:45   [R620] Jakie są oznaki załączonego alarmu??
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Mam orginalny kluczyk i pilot. Po zamknięciu auta pilotem lub kluczykiem ani nie migają kierunkowskazy ani nie słychać pik pik {jeżeli tak powinno być} ani też nie miga dioda przy"dzyndzelku" w drzwiach jak to jest narysowane w książce. Czy ja coś źle robię? Czy ja nie mam alarmu? Jak sprawdzić czy działa. Aha jeszcze zauważyłem 3 klaksony pod maską , 2 przy chłodnicy 1 przy akumulatorze - po co?????????
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 09, 2011 17:23, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 20, 2007 22:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Cze 20, 2007 23:21   

Czy masz na słupku środkowym od strony pasażera czujniki ruchu? Bo to będzie świadczyć, że alarm masz na pewno. Przy zazbrajaniu powinny mrugać kierunkowskazy i diody przy dzyndzlach.
Może ktoś odłączył alarm?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Cze 21, 2007 08:57   

KRYS napisał/a:
jeszcze zauważyłem 3 klaksony pod maską , 2 przy chłodnicy 1 przy akumulatorze - po co?

ten przy akumulatorze to ZTCP syrena od alarmu, jeśli nie widac mrugania kierunków to albo ktoś amputowal alarm, albo z jakichś innych powodów nie działa.
Na początek sprawdź czujniki drzwi, klapy i maski :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Cze 21, 2007 22:11   

Cytat:
Na początek sprawdź czujniki drzwi, klapy i maski :???:
A co to jest i jak to wygląda? I gdzie tego szukać.

piter34: poprawiłem cytat
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
Ostatnio zmieniony przez piter34 Pią Cze 22, 2007 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Cze 21, 2007 22:17   

Czujniki drzwi to takie czarne prostokątne przyciski znajdujące się na słupkach zaraz obok chwytu (ucha) zamka przykręcane na jeden wkręt. A w klapach znajdują się w samych zamkach.
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Cze 21, 2007 22:38   

Ale w jakim celu mam sprawdzać te czujniki??? Jak otwieram drzwi to zapala się światło i między zegarami zapala się autko z otwartymi drzwiami. Więc chyba działają. Może to jakiś bezpiecznik się przepalił ??
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Cze 21, 2007 22:45   

Jeżeli światełko działa prawidłowo przy otwieraniu i zamykaniu wszystkich drzwi, to raczej czujniki drzwi można wyeliminować jako źródło usterki. Pozostaje klapa i maska. Ale jak dobrze zauważyłeś, może to być tez bezpiecznik. Sprawdź więc czy odpowiadający za alarm jest sprawny.
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Cze 21, 2007 22:51   

thef napisał/a:
Czy masz na słupku środkowym od strony pasażera czujniki ruchu? Bo to będzie świadczyć, że alarm masz na pewno.

Nie odpowiedziałeś na to pytanie.

A tak wyglądają te czujniki:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pią Cze 22, 2007 07:37   Re: [R620si 94]

KRYS napisał/a:
ani też nie miga dioda przy"dzyndzelku" w drzwiach jak to jest narysowane w książce.

To akurat tak jest że książka podaje, ze diody powinny mrugać niestety nie zawsze są w drzwiach. Spotkalem sie w dwóch modelach, że ich najzwyczajniej nie było.
Otwórz szybe zamknij auto i włóż ręke do środka i będziesz wiedzial czy masz alarm. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Cze 22, 2007 07:39   

Tomi_114 napisał/a:
Otwórz szybe zamknij auto i włóż ręke do środka i będziesz wiedzial czy masz alarm.


O ile działają sensory ruchu, a często wysiadają z tego co wiem. Poza tym, zanim włożysz rękę, poczekaj aż alarm się zazbroi, bo inaczej nici z testu :)
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Cze 22, 2007 23:02   

marthinez napisał/a:
Czy masz na słupku środkowym od strony pasażera czujniki ruchu? Bo to będzie świadczyć, że alarm masz na pewno
Kurde nie mam czegoś takiego!!!!!! I nie widać by kiedykolwiek było!!!!!!!! To po co mi ZTCP jak pisał sTERYD i po co diody w drzwiach???????????? Oraz bezpiecznik alarmowy na swoim miejscu????????
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 17:11   

Sprawdz tak , jak koledzy radza, czujniki. Ja bym zaczol od tego w bagazniku, bo on sie najszybciej wyrabia. Cala filozofia polega na odpowiednim podgieciu blaszki w zamku. Pierwzsa oznaka dzialajacego alarmu bedzie trzykrotny blysk wszystkich migaczy, a jak sie dobrze przysluchasz to z bagaznika uslyszysz cykanie idace w parze z blyskaniem migaczy.
Trzeci klakson oznacza obecnosc alarmu w twoim aucie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bolasek 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 21:06   

Mam r 620 si z roku 1994 nie ma żadnych czujników ruchu a alarm jednak ma. Przy zbrojeniu i odzbrajaniu nic nie mróga. Alarm działa tak. Tylko i wyłącznie w przypadku wtargnięcia do pojazdu i próby uruchomienia go bez odzbrojenia załącza się alarm. Czyli ktoś mi bije szybe wbija sie nic nie wyje dopiero jak włoży łamak do stacyjki zaczyna wyć. Sprawdziłem z orginalnym kluczykiem. Nie mam sensora ruchu. Nie wiem co by było gdyby wyłamał zamek w drzwiach czy też by się włączył. A co do diód to faktycznie po załączeniu mrógają ale żadne kierunki nie. Wynika z tego, że są bardziej i mniej ubogie wersje alarmów.
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Cze 23, 2007 22:46   

bolasek to mamy takie same Roverki!! Jak myślisz dla czego u mnie te diody nie migają?
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
bolasek 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Cze 28, 2007 20:46   

Nie mam pojęcia. Mi się centralny zamyka i nie mrugają diody tylko jeśli zaryglóje zamek od środka kołkiem. Jak zamykam pilotem albo kluczykiem z zewnątrz zawsze po chwili zapla się dioda przy kołku. Sprawdz cz yci działa alarm wogóle ja robiłem tak. Otwierałem szybe kluczyk zostawiałem w stacyjce wykluczony. Zamykałem auto z pilota i wtedy przekęcałem kluczyk. Alarm od razu wył. dodam jeszcze, że ja mam zintegrowany alarm z zewnętrzynm imobilajzerem, który szwabek poprzedni właściciel mojego auta zamontował. Więc jeśli przekręcam kluczyk to załącza się alarm ale nie ma zapłonu bo jest odcięty przez imo. Spradz u siebie.
pozdrawiam
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Lip 01, 2007 23:01   

Bolasek skontaktuj sie ze mną. Zamontowałeś już te światełka w drzwiach? :?: :?: :?:
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Naprawa alarmu
RoBBoD Rover serii 600, Honda Accord 11 Pon Paź 27, 2008 20:41
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Pilot od alarmu
Deamian Rover serii 600, Honda Accord 10 Wto Gru 23, 2008 22:48
Deamian
Brak nowych postów [R620] Centralka alarmu
Vickers Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Maj 04, 2008 10:37
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Jak zmienić centralkę alarmu
Montaz sterownika zamka centralnego-BX10
wiecho65 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Kwi 12, 2010 14:25
Perez
Brak nowych postów [R620] Przestał działać pilot od alarmu
...po wymianie baterii
decostal Rover serii 600, Honda Accord 17 Pon Gru 03, 2007 23:13
ADAM1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink